Σκέψεις... III

Joji

Περιβόητο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,442 μηνύματα.
Αυτό το τελευταίο το χω κάνει λίγο αλλιώς...

Η ώρα ήταν μια και κατι το βράδυ. Φρέσκια η σχέση ακόμα, πολύ ερωτευμένοι, μέχρι τρέλας. Με είχε πάρει τηλέφωνο. Ξάπλα στον καναπέ αυτή, στο γραφείο εγω και μιλάγαμε. Σε κάποια φάση κατι με ρώτησε και της εδωσα μια απάντηση, μόνο και μονο για να ακούσω σιωπή από την άλλη πλευρά.

Τη ρώτησα αν είναι εκεί, δεν απάντησε. Άκουσα προσεκτικά και έπιασα την ανάσα της στο ακουστικό. Είχε κοιμηθεί με το ασύρματο στο αυτί. Ήταν μια το βράδυ, ήταν λιώμα, αλλά είχε πάρει τηλέφωνο μόνο και μονο για να με ακούσει, μα δεν άντεξε και την πήρε ο ύπνος.

Κάθησα λοιπόν λίγο παραπάνω στη γραμμή, άκουσα την αναπνοή της, της είπα τι νιώθω, της είπα τι σκέφτομαι για εκείνη, πόσο είναι μες τη σκέψη μου, κι απλά συνέχισα να ακούω την αναπνοή της.

Οι φίλοι μου με προσκαλούσαν να ασχοληθώ μαζί τους, οι φίλες μου το ίδιο. "Δε μπορώ τώρα, την ακούω να κοιμάται, της κάνω παρέα" απάντησα. Οι φίλοι δεν το κατάλαβαν. Οι φίλες μια χαρά το κατάλαβαν όμως και ενθουσιάστηκαν με λίγη θετική ζήλεια μέσα σ αυτο τον ενθουσιασμό, παρόλο που τους έκανα όλους πέρα.

Ήθελα να την έχω δίπλα μου, στον ύπνο, στον ξύπνιο, ήθελα να είμαι κι εγω δίπλα της.

Σε κάποια φάση ξυπνάει, βλέπει το ασύρματο ανοιχτό...

Είχε πάντα την αγωνία μήπως κοιμήθηκε και δεν μιλήσαμε. Μήπως πήρε το ασύρματο μαζί της αλλά δεν πρόλαβε να πάρει. Κι έτσι το κοιταγε, κι αφου θυμόταν ότι μιλήσαμε, ξανακοιμόταν.

Όμως τωρα το ασύρματο ήταν ανοιχτό, κι εγω από την άλλη πλευρά ήμουν ακόμα εκεί, αρκετή ωρα μετά, πάνω απο μια...

Συνεχίσαμε να μιλάμε, αυτή ήταν έκπληκτη που είχα παραμείνει στο ακουστικό. Με ρώτησε τι έκανα τόση ώρα και γιατί δεν το έκλεινα.

"Ήθελα απλά να είμαι μαζί σου -- τα υπόλοιπα που σου είπα, θα στα πω κι αύριο, και μεθαύριο...."

Κλείσαμε το τηλέφωνο αφού είπαμε καληνύχτα.

Και ήμουν εκεί. Και αύριο, και μεθαύριο...
Τι όμορφο ❤️ Με έχουν πιάσει τα συναισθηματικά μου τώρα.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Nobody's perfect”.:pardon:
But, my crush seems perfect. :happy:
So, my crush is nobody. :confused:
Therefore, nobody loves me.
:ermm:
But, wouldn't that mean... :hmm:
That my crush loves me?:spasiklas:
Hehe, yay!:yahoo:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,239 μηνύματα.
Ναι,να τρώτε ταραμοσαλάτα, αλλά κάντε μου τη χάρη να μη γράφετε κιόλας. Γιατί κάθομαι και διαβάζω τα μηνύματα σας σε φάση: "Τι θέλει να πει πάλι ο ποιητής; "


*Μην το πάρει κάποιος από σας προσωπικά. Το γράφω να υπάρχει.:)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
275058830.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Όταν λέμε 10 εννοούμε 10 δε θα έρχεσαι 10 κ μισή 😤😤😤. Σαν ηλίθια περιμένω μισή ώρα . Έλεος πια λίγη συνέπεια ...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,987 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Δάσκαλε που διδασκες και νόμο δεν εκρατεις...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,239 μηνύματα.
Ειρωνικό γέλιο = ωριμότητα

Το ακούσαμε και αυτό :hehe:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
wirstdueinidiot.jpg
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Αν τα κριτήρια που έχετε βασίζονται στην εμφάνιση τότε θα έχετε να κάνετε με εμφάνισιμους ανθρώπους όχι απαραίτητα καλούς.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,239 μηνύματα.
da15479a2fa2293c66c63f39b5f65865.jpg
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
275114242.jpg
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Όταν έπαψα να τρέχω, έπαψε και η υπομονή να μου δίνει κουράγιο.
Αρχισε όμως να μου δίνει δύναμη, για να γυρίσω την πλατη μου σε ό,τι δεν έτρεχε προς εμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν έπαψα να τρέχω, έπαψε και η υπομονή να μου δίνει κουράγιο.
Αρχισε όμως να μου δίνει δύναμη, για να γυρίσω την πλατη μου σε ό,τι δεν έτρεχε προς εμένα.
Τελικά όλα περνάνε, χωρίς να το καταλάβει κανείς. Σαν να συνέβησαν κάπου αλλού ή σε κάποιον άλλον...;)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τί θα έλεγε ο κορωνοϊός στον άνθρωπο, αν είχε φωνή : "Ήρθα για να σας θυμίσω την πραγματική αξία της ζωής..."....
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ή που θα φύγω ... Ή που θα μπλέξω...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top