Σκέψεις... III

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
274321836.jpg
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Υπάρχει ένα σπάνιο είδος ανθρώπων που στη ζωή τους σκοτώνουν τον εγωισμό τους, κρατάνε τις υποσχέσεις τους και τα δίνουν όλα για όλα. Και παρόλο που 'χουν το μισό, πασχίζουν να το προσφέρουν ολόκληρο, στον άνθρωπο που αγαπάνε.

Δυστυχώς, αυτοί οι ξεχωριστοί άνθρωποι δύσκολα ανταμείβονται με την ίδια αγάπη. Αλλά παρόλα αυτά δε σταματούν να την προσφέρουν, ελπίζοντας πως κάποια μέρα θα βρουν έναν άνθρωπο όσο σπάνιο όσο οι ίδιοι, για ν' αγαπηθούν.

Ωστόσο, όλοι εσείς που συγχωρείτε, που αγαπάτε τους άλλους περισσότερο απ' τον εαυτό σας και που δίνετε το «είναι» σας με ανιδιοτέλεια...

Μη σταματήσετε ποτέ να 'στε πανέμορφοι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτός που θέλει να είναι δίπλα σου, ψάχνει αφορμές. Αυτός που δεν θέλει, ψάχνει δικαιολογίες...

(πόσο, μα πόσο, απλά είναι τα πράγματα, κάποιες φορές...)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα δεδομένα γίνονται ζητούμενα, όταν είναι πια αργά...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Οι υποχρεώσεις προηγούνται των χατιριών και των διασκεδάσεων.

Διότι εαν κάνεις το χατήρι να σταματάς όποτε ακούς το "στάσου να διασκεδάσουμε" στο δρόμο σου, δεν θα φτάσεις ποτέ στον προορισμό σου.

Εκτός κι αν οι ίδιοι τρέξουν αύριο και σου ανοίξουν πόρτες για την προετοιμασία που θα χάσεις στο σήμερα.

Μα η πικρή αλήθεια της ζωής με δίδαξε άλλα: Στα γλέντια να "είμαστε παρεάκι", στον κόπο όμως να είσαι "αυτόνομος κι αυτοδημιούργητος".



Να γιατί "Όχι!"

Είμαι η προτεραιότητά μου. Εγω και το μέλλον ΜΟΥ.

Κι αν δεν το καταλάβουν όταν χαλάσεις τα χατίρια, τότε άλλος ένας λόγος που καλώς τα χαλάς.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι γυναίκες δεν θέλουν να ακούσουν τί σκέφτεσαι....

Θέλουν ν' ακούσουν μόνο αυτό που σκέφτονται εκείνες, από μια πιο βαριά φωνή...
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
Ο Πούτιν βομβαρδίζει την Ουκρανία και ο μωυσής κλέβει τα γεροντάκια... ότι μπορεί ο κάθε ένας...
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα του πολέμου, παίζουν στην τηλεόραση...

Τα λόγια σου 'παίζουν', ξανά και ξανά, στην καρδιά μου...

Θα είμαι πάντα εδώ, για σένα, ξεχωριστό παιδί... <3
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
274544531_467301014836083_8117233581529513549_n.jpg
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
10 πράγματα που ξέρω για τον καθένα από σας:

1. Διαβάζετε αυτό το κείμενο.
2. Είστε άνθρωποι.
3. Δε μπορείτε να πείτε το γράμμα «Π» χωρίς να χωρίσετε τα χείλη σας.
4. Μόλις το δοκιμάσατε.
6. Τώρα γελάτε με τον εαυτό σας.
7. Τώρα χαμογελάτε και προσπεράσατε το №5.
8. Μόλις τσεκάρατε να δείτε αν υπάρχει №5.
9. Γελάτε επειδή την πατήσατε όπως όλοι οι προηγούμενοι που το 'χουν διαβάσει.
10. Το πιο πιθανό είναι να το μοιραστείτε μ' άλλους, για να δείτε αν θα την πατήσουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.
I think that I am completely alone and everyone hates me.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
I think that I am completely alone and everyone hates me.
Μην πτοείσαι φιλαράκι. Εμένα μόλις με απείλησε ένας φασίστας δηλωμένος εδώ στο στέκι, να βρεθούμε με μαχαίρια γιατί νομίζει ότι τον είπα φλώρο. :hehe:

Έχει σαλέψει ο κόσμος. Καλύτερα μόνος φίλε, η μοναχικότητα πολλές φορές είναι βάλσαμο για το μυαλό και την ψυχή.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,256 μηνύματα.
Μην πτοείσαι φιλαράκι. Εμένα μόλις με απείλησε ένας φασίστας δηλωμένος εδώ στο στέκι, να βρεθούμε με μαχαίρια γιατί νομίζει ότι τον είπα φλώρο. :hehe:

Έχει σαλέψει ο κόσμος. Καλύτερα μόνος φίλε, η μοναχικότητα πολλές φορές είναι βάλσαμο για το μυαλό και την ψυχή.
Ποιος το έκανε αυτο;; Είσαι καλά??
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,883 μηνύματα.
Ποιος το έκανε αυτο;; Είσαι καλά??
Εγώ μια χαρά είμαι. Τον έκανα ignore, έκανα και αναφορά στην ΟΔΙ, όχι για μένα, χεσμένους τους έχω τους φασίστες αλλά σκέφτομαι μην απειλήσει κι άλλους. Τα "μαχαίρια" δεν τα τρως ψωμοτύρι. Έγινε ξαφνικά το e-steki άνδρο τρομοκρατών; :jumpy::P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top