Σκέψεις... III

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
star113-820x547.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΣΥΧΑΣΑΜΕ

(οταν γυρισει και το δει, θα μου παρει το κεφάλι, το βλέπω εγω :lol: )
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Εγώ ήμουν εκείνος που έβλεπες, ήμουν εκείνος που άκουγες, ήμουν εκείνος που 'ξερες.
Εκείνος, που το κορμί του αναγνωρίζες ανάμεσα σ' εκατομμύρια άλλα.
Εκείνος, που τις πατημασιές του έβρισκες μέσα σε μυριάδες χνάρια.
Εκείνος, που τις κινήσεις του ξεχώριζες μεσ' τη ροή του πλήθους.

Εγώ πλέον δεν είμαι εκείνος.

Πλέον, είμαι αυτός που θα πρέπει να μάθεις.
Διότι ό,τι έχω υπάρξει, πια δεν είμαι.
Τα πεθαμένα μου κύτταρα, οι πεθαμένες μου πράξεις, οι πεθαμένες μου σκέψεις, γυρνάν τα βράδια να ξεδιψάσουν στο αίμα μου.
Η σκαλωσιά του μέλλοντος, σφυροκοπάει μέσα μου ό,τι δεν έχω γίνει ακόμα.

Γυρεύω ό,τι πρέπει να γίνω.
Γυρεύομαι μονάχα σε μένα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αισθάνομαι, κάπως, περίεργα. Και μου λείπεις. Σε συνήθισα. Ειδικά, τον τελευταίο καιρό. Ίσως, είμαι η τελευταία που θα θεωρούσες ότι μπορεί να σου γράψει κάτι τέτοιο. Αλλά ισχύει...

Ξέρεις τί κάνεις και γιατί το κάνεις. Επιλογή σου και, απόλυτα, σεβαστή. Επιλογή μου ν΄ ακουμπήσω μία σκέψη μου, για σένα...

Αυτά, γάτα μου...Να προσέχεις και να είσαι καλά. Και να θυμάσαι...τη δύναμή σου. Αυτή που σ΄ έκανε να φύγεις, μα κι αυτή που θα σε γυρίσει πίσω, για να μείνεις. Όποτε εσύ, και μόνο, το επιλέξεις...

Είσαι δυνατή. Και σε θαυμάζω.-
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
Κλάμα που χει ριξει για πάρτη σου η Ιωαννίδου μωρή περικοκλάδα, νομίζει ότι έφυγες για πάντα.:lol::lol::lol:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Μόνο αυτήν είχα έφυγε κι έμεινα μισή.

Θα κρατήσω τα τελευταία λόγια που μου είπε😢💔
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ο κόσμος αυτός είναι πολύ σκληρός για εμένα. Μερικές φορές σκέφτομαι πως θα επιβιώσω με τόση κακία γύρω μου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,506 μηνύματα.
Επιτέλους ηρεμία...

Νεότερος πίστευα ότι αν κατσω ήσυχα μακριά απ όλα, θα είμαι ήρεμος. Να αφήσω άλλους να κάνουν κουμάντο. Ότι δεν είναι ταχα αυτά για μένα.

Πλέον έχω αρχίσει και καταλαβαίνω ότι όσο πιο πολύ πατάω κάλους και επιβάλλω τον νόμο μου, πιο ήρεμα είναι στην κορυφή.

Η εσωτερική ηρεμία δημιουργείται μέσω της εξουσίας σου στον κόσμο. Και αυτή με τη σειρά της επιφέρει και εξωτερική ηρεμία.

Έρχεται συχνά δε η ηρεμία με το τίμημα ότι είναι σαν την ομελέτα. Για να τη φτιάξεις και να την απολαύσεις πρέπει να σπάσεις αυγά.

Καμία απορία γιατί η κορυφή του Κόσμου, το Έβερεστ, έχει τη μεγαλύτερη ησυχία και ηρεμία.

Κανείς δεν πρόκειται να σου χαρίσει τον Θρόνο και το Μέγα Παλάτιον. Πρέπει να "σκαρφαλώσεις" πρώτα, προτού απαιτήσεις την ησυχία σου (επιβάλλοντάς την).



Στιγμές σαν κι αυτή, θέλω να βγω στο δρόμο και να πω με ρυπαρή γλώσσα, πρόστυχη "τώρα μπορείτε να μου τον ρουφήξετε τον αυτοκρατορικό μου π..., αισθάνομαι τόσο τέλεια που τα γράφω όλα ακριβώς από κάτω του".

Ναι, αυτο είμαι, ένας ταραγμένος ευγενής με στιγμές πρόστυχης ηρεμίας.

Και το γουστάρω.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
011226.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top