Σκέψεις... III

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Screenshot_20210205_170529.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αρα λοιπόν, τι κάνει αυτη η φλόγα; Μεγάλωσε;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Keep your eyes on the road..

Σήμερα μετά από τόσο καιρό, βγήκαμε μαζί βόλτα για να μιλήσουμε. Σήμερα τον άφησα να μου μιλάει για αυτήν γιατί μόνο τότε χαμογελούσε. Σήμερα του είπα και εγώ πως αισθάνομαι από εγωισμό. Αλλά κλασσικά πάντα θα είμαι μια τελευταία επιλογή. Ίσως ούτε καν επιλογή.

Σήμερα δεν του αντιμιλούσα πολύ όπως κάνω συνήθως πετώντας σπόντες για τον χωρισμό μας. Σήμερα τις πετούσε αυτός και απορούσε που τις έπαιρνα όλες τοσο ψύχραιμα. Μα, η αλήθεια είναι ότι δεν με ένοιαζε, επειδή ήμουν μαζί του. Μετά από τόσο καιρό , είχαμε δύο ώρες δικές μας. Και σ’αυτές τις δύο ώρες , τον έκανα να χαμογελάει συνέχεια. Και με γύρισε και σπίτι λέγοντάς μου «Ευχαριστώ για σήμερα και συγγνώμη...» καθώς έστριβε τσιγάρο για τον δρόμο.

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν μπορούσε να με κοιτάξει στα μάτια όταν του μιλούσα , το βλέμμα του άλλαζε συνέχεια. Λες και κοιτούσε κάτι που πλέον είχε καταστραφεί. Ή μάλλον , κατι που εκείνος κατέστρεψε. Ειρωνεία;

Ελπίζω εκείνη να μπορέσει να του δώσει όλα αυτά που εγώ δεν είχα. Ελπίζω εκείνη να ξέρει πόσο πολύ αγαπάει το πρωινό ξύπνημα. Το ότι όταν θα μιλάει σοβαρά για κάτι, θα το καταλαβαίνεις γιατί θα γέρνει πάνω σου. Ελπίζω να σου πει για την γλυκήτατη μητέρα του και περιπέτειες μαζί της , εγώ πάντα τις λάτρευα. Ελπίζω να σου πιάνει τα χέρια κάθε φορά που πας να στρίψεις και να σου λέει « Αφού δεν το ‘χεις , γιατί δεν το κόβεις το χαζο;» και να γελάτε μαζί. Ελπίζω να ξέρεις ότι το λατρεύει όταν τον δουλεύεις μπροστά στον κολλητό του αλλά μπροστά στις φίλες σου δείχνεις πόσο τον θες. Ελπίζω να μην μάθεις ότι σήμερα έδωσε μια ευκαιρία σε πρώην να μιλήσει , γιατί δεν θα το πάρεις καλά και θα πληγωθεί. Όμως σου υπόσχομαι, σ’αγαπάει με όλο του το είναι και εσύ είσαι η μόνη του ελπίδα πλέον.

Ελπίζω να ελπίζεις σε αυτόν.

-μια κοπέλα που σήμερα χάρηκε τόσο πολύ για σένα που έκρυψε η ίδια τον πόνο της.

#love#πόνος

tumblr_5b6e1ffee9a5d4c184c1dc8e330e94cf_656ac117_1280.jpg
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ελπίδα​
Έχω στην φάτσα μου ρυτίδες που δεν φαίνονται
ρυτίδες ξέρεις γίνονται οι ελπίδες
απτο πατζούρι ηλιαχτίδες σαν ληστές βρίσκουν τις τρύπες και εισβάλλουνε
σαν να μη ξέρουν πως δεν έχω τίποτα να πάρουνε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η ζωή μου είναι ένα άβατο για εσένα
Δεν θα άντεχες μεσ' το μυαλό μου ούτε μια μέρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
harvey10.jpg
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Απρόσεκτος περνώ μπροστά από τα μάτια σου,σκοτάδι
με βλέπεις σαν τον άνθρωπο που θα σε καταλάβει
σε βλέπω σαν την μάγισσα που με έχει αναλάβει
δεν έχω μεταλάβει για τις πράξεις μου που μ έχουν μεταβάλει
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Οι ανθρωποι που σπαράζουν χωρίς να βγάζουν ήχο. Και βλέπεις το στήθος τους να τρέμει και να κουνιέται . Σαν να θέλει η ψυχή τους να βγει . Και να παίρνουν αυτή την απαισια έκφραση στο πρόσωπο. Που σφίγγουν τα φρύδια και με μισανοιχτο στόμα ψιθυρίζουν κατι που ίσως δε καταλάβεις ποτέ. Αυτοί πονάνε πιο πολύ .

Μίλησε μου για πονο.

#greek quotes

c58ed54b02a22f1a79930368148622cf.jpg
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι ανθρωποι που σπαράζουν χωρίς να βγάζουν ήχο. Και βλέπεις το στήθος τους να τρέμει και να κουνιέται . Σαν να θέλει η ψυχή τους να βγει . Και να παίρνουν αυτή την απαισια έκφραση στο πρόσωπο. Που σφίγγουν τα φρύδια και με μισανοιχτο στόμα ψιθυρίζουν κατι που ίσως δε καταλάβεις ποτέ. Αυτοί πονάνε πιο πολύ .

Μίλησε μου για πονο.
Θα σου μιλήσω για πόνο αφού το θες.

Για το σημερινό πόνο.
Δεν έβγαλα άχνα, εσφιξα τα φρύδια, το στήθος άρχισε να ανεβοκατεβαινει, η ψυχή κόντεψε να βγει και άρχισα να ψιθυριζω ακαταληπτες λέξεις. Πονεσα πολύ Αννα. ΠΟΛΥ το καταλαβαίνεις; Σηκώθηκα από το κρεβάτι και μέσα στον ύπνο μου πήρα πολύ κλειστά την στροφή με αποτέλεσμα να χτυπήσω το δαχτυλάκι του ποδιού στο πόδι απο το κρεβάτι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οι ανθρωποι που σπαράζουν χωρίς να βγάζουν ήχο. Και βλέπεις το στήθος τους να τρέμει και να κουνιέται . Σαν να θέλει η ψυχή τους να βγει . Και να παίρνουν αυτή την απαισια έκφραση στο πρόσωπο. Που σφίγγουν τα φρύδια και με μισανοιχτο στόμα ψιθυρίζουν κατι που ίσως δε καταλάβεις ποτέ. Αυτοί πονάνε πιο πολύ .

Μίλησε μου για πονο.

#greek quotes

View attachment 75609

Κι είναι κι εκείνοι που απλώς νιώθουν κάτι να πεθαίνει μέσα τους αλλά δεν μπορούν ούτε φρύδια να σφίξουν, ούτε στόμα ν' ανοίξουν. Κάθονται απλώς ανέκφραστοι, σιωπηλοί, χωρίς να μπορούν να σκεφτούν, ούτε να φωνάξουν, ούτε να ψελλίσουν, ούτε να κλάψουν, ούτε τίποτα. Η στιγμή που για να μη νιώσεις τον πόνο, ο εγκέφαλος κατεβάζει ρολά και δε νιώθεις τίποτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top