Σκέψεις... III

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
ifyoudon'tgiveashit.gif
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Είμαι ο χειρότερος εχθρός κι αντίπαλός μου. Μόλις αποδεχτώ αυτό θα πάψω να με αυτοσαμποτάρω και θα μπω στη θέση που μου αξίζει.

Ναι, αυτός ο άντρας θέλω να είμαι.

3 μέρες για να έρθουμε πάλι κοντά.

Άσε με να σου θυμίσω τι ερωτεύτηκες τόσο θυελλωδώς. Και σαράντα μαλάκες να σε καμακώσουν, εγω θα σε έχω στο τέλος.-

 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Είμαι ο χειρότερος εχθρός κι αντίπαλός μου. Μόλις αποδεχτώ αυτό θα πάψω να με αυτοσαμποτάρω και θα μπω στη θέση που μου αξίζει.

Ναι, αυτός ο άντρας θέλω να είμαι.

3 μέρες για να έρθουμε πάλι κοντά.

Άσε με να σου θυμίσω τι ερωτεύτηκες τόσο θυελλωδώς. Και σαράντα μαλάκες να σε καμακώσουν, εγω θα σε έχω στο τέλος.-

976377_12472582_.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Επίπεδα στρες αυτή τη στιγμή: 110%


Δεν με βοηθάς, καθόλου όμως. Και δεν νιωθω και πολύ εντάξει μ αυτό.

Σχεδόν αναρρωτιέμαι, άντε και να ξεκινήσω την κουβέντα, τι στην ευχή θα πούμε;

Να σκάσω είμαι.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Επίπεδα στρες αυτή τη στιγμή: 110%


Δεν με βοηθάς, καθόλου όμως. Και δεν νιωθω και πολύ εντάξει μ αυτό.

Σχεδόν αναρρωτιέμαι, άντε και να ξεκινήσω την κουβέντα, τι στην ευχή θα πούμε;

Να σκάσω είμαι.
@Valder αυτο τα λεει ολα νομιζω
4f58475293a3c81517be8d349c0350e5.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Σε μισώ και δεν σε μισώ, σε αγαπώ και δεν σε αγαπώ. Προσπαθώ να σε ξεπεράσω και προσπαθώ να κρατηθώ στα τελευταία πράγματα που σε θυμίζουν. Σκισμένος στη μέση σε ένα παρελθόν που δε μπορώ να αφήσω κι ένα μέλλον που δεν θέλω να σακατέψω.

Και μέσα σε όλα αυτα είμαι ψεύτης προσπαθώντας να πω στον εαυτό μου μια αλήθεια που δεν θέλω καλά καλά να ακούσω.

Δεν μπορώ να το κάνω άλλο αυτό. Συγγνώμη.

Δεν μπορώ άλλο να κάθομαι στο περιθώριο περιμένοντας.

Όχι, δεν θα πεθάνω γι αυτό, αλλά νιώθω πως έζησα για να καταλήξω σ αυτό. Όλα τα γεγονότα ήταν μια προδιαγεγραμένη πορεία που καταλήγει σε μια και μόνο απόφαση

Δε δέχομαι να σε αφήσω σε άλλα χέρια.

Σε χρειάζομαι. Τώρα.

Θα βρω κάτι να πω, κι αν δεν βρω, θα κρατήσω το παράθυρο ανοιχτό, το τηλέφωνο ανοιχτό, ακόμα και ενα εισιτηριο ανοιχτό για να στα πω μπροστά σου, κι εσυ αν θέλεις τιμώρησέ με που έχω την αυθάδεια και την ανοησία να μη τα παρατήσω.

Δεν γεννήθηκα δειλός μάτια μου και δε θα με καταπιέσει τίποτα στο να απαρνηθώ τα όσα νιώθω και είμαι. Βαρέθηκα να βλέπω τον κάθε μπούφο να παίρνει ότι θέλει χωρίς να έχει τη μισή μου αξία μέσα του.

Πόσοι πραγματικά καταλήξαμε με αυτούς που θελήσαμε; Πόσοι;

Ποτέ μου δεν συμβιβάστηκα, δεν θα το κάνω τώρα απλά επειδή φαινεται στον κόσμο μια τρέλα.

Να πάει να γαμηθεί ο κόσμος. Δε θα μου κλείσει ο κόσμος τα μάτια. Εσυ ήθελα να μου τα κλείσεις.

Να πάνε να γαμηθούν όλοι. Εγω θα το κάνω. Σε χρειάζομαι. Τώρα. ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΤΩΡΑ.-
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
9f6a7bb3ef38237317fd40a.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Θεε μου, κάνε το θαύμα σου, σε παρακαλώ.

Δεν θέλω να είμαι εδω έξω, πραγματικά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εάν όχι για να μας φέρει πιο κοντά τότε ποιο μαρτύριο πληρώνω?

Ξέρεις τελευταία έχω καταλάβει πώς, όσο και να προσπαθώ τώρα τελευταία το μόνο που κάνω με σιγουριά είναι να τραυματίζω καθημερινά τον εαυτό μου.

Στην προσπάθεια μου να σε διώξω από την σκέψη μου.

Εκεί που υπήρχες όλη μέρα.

Τώρα πια το βλέπω καθαρά.

Ήταν μια εγκεφαλική ανωμαλία μιας αγάπης που ποτέ δεν θα έβρισκε τον ήλιο της.

Μιας αγάπης ανισόρροπης.

Μιας αγάπης που... Πάλευα πάντα μόνη.

Με κρατούσες αιχμάλωτη με λέξεις °

Και παράλληλα διασωληνωμένη σε έναν αγώνα μηχανικής υποστήριξης,χωρίς ελπίδα επιβίωσης.

Έναν αγώνα χωρίς σωτηρία.

Και ενώ θα έπρεπε να έχω πολλά να σε ρωτήσω, το μόνο που με νοιάζει είναι ένα...

Όλο αυτό το διάστημα, δεν με λυπήθηκες ποτέ σου?

Γιατί θα έπρεπε.

Αλήθεια.

Υπέφερα και ήταν ολοφάνερο.

Αν με σεβάστηκες έστω και λίγο...

Έστω και στο ελάχιστο του χρόνου πουυ σου αφιέρωσα, θα έβαζες ένα τέλος.

Θα είχες πατήσει φρένο.

Θα σταματούσες.

Μα ως αντάλλαγμα για να καλύψεις τους δικούς σου δαίμονες

Μου έδινες με σταγονόμετρο μια ψεύτικη ελπίδα

Με έπαιζες στις λέξεις...γιατί ήξερες πόσο πολύ με γοητεύουν.

Δεν ήθελες αλλά δεν με άφηνες κιόλας.

Ήθελες οπότε σε βόλευε.

Συγνώμη. Δεν βολεύει πια.

Δεν μου άξιζες.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
"The raft was not as seaworthy as I'd hoped. The waves repeatedly threatened to swamp it. I wasn't afraid to die. I was afraid of the emptiness that I felt inside. I couldn't feel anything. And that's what scared me. You came into my thoughts. I felt them. It felt good."
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Εάν όχι για να μας φέρει πιο κοντά τότε ποιο μαρτύριο πληρώνω?

Ξέρεις τελευταία έχω καταλάβει πώς, όσο και να προσπαθώ τώρα τελευταία το μόνο που κάνω με σιγουριά είναι να τραυματίζω καθημερινά τον εαυτό μου.

Στην προσπάθεια μου να σε διώξω από την σκέψη μου.

Εκεί που υπήρχες όλη μέρα.

Τώρα πια το βλέπω καθαρά.

Ήταν μια εγκεφαλική ανωμαλία μιας αγάπης που ποτέ δεν θα έβρισκε τον ήλιο της.

Μιας αγάπης ανισόρροπης.

Μιας αγάπης που... Πάλευα πάντα μόνη.

Με κρατούσες αιχμάλωτη με λέξεις °

Και παράλληλα διασωληνωμένη σε έναν αγώνα μηχανικής υποστήριξης,χωρίς ελπίδα επιβίωσης.

Έναν αγώνα χωρίς σωτηρία.

Και ενώ θα έπρεπε να έχω πολλά να σε ρωτήσω, το μόνο που με νοιάζει είναι ένα...

Όλο αυτό το διάστημα, δεν με λυπήθηκες ποτέ σου?

Γιατί θα έπρεπε.

Αλήθεια.

Υπέφερα και ήταν ολοφάνερο.

Αν με σεβάστηκες έστω και λίγο...

Έστω και στο ελάχιστο του χρόνου πουυ σου αφιέρωσα, θα έβαζες ένα τέλος.

Θα είχες πατήσει φρένο.

Θα σταματούσες.

Μα ως αντάλλαγμα για να καλύψεις τους δικούς σου δαίμονες

Μου έδινες με σταγονόμετρο μια ψεύτικη ελπίδα

Με έπαιζες στις λέξεις...γιατί ήξερες πόσο πολύ με γοητεύουν.

Δεν ήθελες αλλά δεν με άφηνες κιόλας.

Ήθελες οπότε σε βόλευε.

Συγνώμη. Δεν βολεύει πια.

Δεν μου άξιζες.
andsofoi.gif


:yes: So fucking true!
Σοκ και δέος!

Ποια είσαι EvanescenceQ ; Μήπως ο αντικατοπτρισμός μου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Λες? :D
Χαιρομαι παντως αν απλα καποιος συναισθανθηκε εστω και για λιγο:thumbup:σε ευχαριστω!
Δεν το συναισθάνθηκα απλά, μα κάτι παραπάνω.
Το έζησα.
Έστω και για λίγο, ήσουν η σκέψη και το συναίσθημά μου.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,035 μηνύματα.
Δεν το συναισθάνθηκα απλά, μα κάτι παραπάνω.
Το έζησα.
Έστω και για λίγο, ήσουν η σκέψη και το συναίσθημά μου.
Σα να το είχα πει εγω στη συγχωρεμένη ήταν όλα όσα ειπε η @EvanescenceQ , λέξη προς λέξη όμως, χωρίς να λείψει ούτε μια τελεία.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Εμένα πάντως αυτό το απόσπασμα, Μαλβίνα Κάραλη μου θυμίζει!
Αν εννοείς το γραπτό μου, με κολακεύεις (όσο δεν φαντάζεσαι), φίλτατη. <3

Ωστόσο, είναι ολόδικό μου. :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σα να το είχα πει εγω στη συγχωρεμένη ήταν όλα όσα ειπε η @EvanescenceQ , λέξη προς λέξη όμως, χωρίς να λείψει ούτε μια τελεία.
Τελικά πόσοι είμαστε εδώ που με την Evan ταυτιζόμαστε; :)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top