Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ή εγώ έχω περίεργη άποψη περί ηθικής ή ο κόσμος είναι ανήθικος...

Έχω φάει κι εγώ αγγούρι στη ζωή μου από τον κόσμο αλλά ξέρεις κάτι αδερφέ; Δεν αρκεί να κάθεσαι και να λες τι καλός που είσαι εσύ και τι κακός που είναι ο άλλος. Σ' αυτό τον κόσμο ζεις δυστυχώς κι εσύ κι εγώ και με τα λόγια δεν θα καταφέρεις πολλά. Πρέπει με τις πράξεις σου να γίνεις ο καλύτερος δυνατός άνθρωπος (όχι ότι δεν είσαι, είσαι καλό παιδί ήδη) ούτως ώστε να βρεθούν κι άλλοι στο πλευρό σου και κατα συνέπεια κάποια στιγμή ίσως έτσι να αλλάξει και ο κόσμος προς το καλύτερο.

Be the best you can be! Καλύτερο κι από τιτάνιο ενάντια στα βλακοειδή!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πόσο μπορείς να προστατευθείς από ένα τρελό ταξιτζή που σε αφήνει έξω από το σπίτι σου; Πως μπορείς να κάνεις επώνυμη καταγγελιά, γιατί μόνο έτσι ίσως γίνει κάτι, ενώ πιο πριν σε έχει απειλήσει για την σωματική σου ακεραιότητα;

Ο κόσμος δεν πάει καλά! Μπορείς να βρεις τον κάθε τρελό, προβληματικό και εγώ-δεν-ξέρω-τι άνθρωπο ανα πάσα στιγμή!

Κράτησες πινακίδες; Αν ναι πηγαινε στην αστυνομία και κάνε έγγραφη καταγγελία! ΜΗ το αφήσεις, αύριο θα είναι μια άλλη στη θέση σου! Επίσης κάνε ένα τηλέφωνο στο 1019, είναι γραμμή παραπόνων για ταξί κι επιπλέον ψάξε μήπως κάνεις καταγγελία και και στο Σωματείο Οδηγών Ταξί Αθηνών (ΣΟΤΑ). Άκου εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τέλεια! Η γαστρεντερίτιδα μου 'λειπε τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Περαστικά Drummie :console:

...αρκεί ο έρωτας; (ρητορικές ερωτήσεις νυχτιάτικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
τι είναι ο κάβουρας τι είναι το ζουμί του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Τη Δευτέρα αρχίζω την εξεταστική!:eek::eek::eek:

ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ, ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΜΟΝΟ ΖΗΤΑΩ!:help::help::help::studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Επιτέλους μουδιασμένος ξανά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Δεκαοχτούρα τσιγαριστή με κρεμμύδι. Δεκαοχτούρα αλα κρεμ με μανιτάρια. Δεκαοχτούρα στα νύχια του γκριζοσκούφη*. Γιατί πρέπει να κουκουράτε μέσα στο κεφάλι μου ΚΑΘΕ πρωί; Και γιατί φτιάξατε τη γαμωφωλιά σας (με κόπο, ξυλάκι ξυλάκι :'() στο δικό μου μπαλκόνι που ούτε φυτά έχει και ούτε το έχω καθαρίσει ποτέ από τότε που μετακόμισα; :mad:

*ένας παντελώς ηλίθιος γάτος με ξεθωριασμένη μύτη που μοιάζει με κουνάβι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μήπως επειδη δεν το έχεις καθαρίσει ποτέΣ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Περαστικά Drummie :console:

...αρκεί ο έρωτας; (ρητορικές ερωτήσεις νυχτιάτικο)


Ευχαριστώ Κώννα :/: (αουτς)

Και δεν αρκεί ο έρωτας :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Σε σερτς για ΙΚΑ μου βγαζει "Ταιριαστα ζευγαρια"... :hypno::hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αμαν πια!!

δεν υπαρχει περιπτωση να δω το extreme make over-home edition και να μη με παρουν τα κλαματα!!

αστο καλο παλι:cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πόσο προβληματική προσωπικότητα μπορεί να είμαι, που ενώ και καλά θέλω οικογένεια και παιδιά κάποια (σχετικά άμεση) στιγμή (αν και όχι για τα επόμενα δύο χρόνια ..νομίζω), μόλις δω φώτο από φίλες μου με τους άντρες τους (άτιμο facebook), σε "οικογενειακές" στιγμές (λέγε με "τα κουμπαράκια μου κι εγώ", "στο τραπέζι της Πρωτοχρονιάς", "στη κάτω Γιαννιτσού που είχαμε πάει για Πάσχα") με λούζει κρύος ιδρώτας και νιώθω πως δεν μπορώ να αναπνεύσω;

Βρε λες να μην θέλω στην πραγματικότητα οικογένεια και να είναι που νιώθω πως όλοι το περιμένουν, επειδή έκλεισα τα 30; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σε σερτς για ΙΚΑ μου βγαζει "Ταιριαστα ζευγαρια"... :hypno::hypno:

εννοείς σου βγάζει ταιριαστό ζευγάρι
ΙΚΑ - ορθοστασία ή δημόσιο ; μην τα λέμε μισά τα ζευγάρια:pfff:

αμαν πια!!

δεν υπαρχει περιπτωση να δω το extreme make over-home edition και να μη με παρουν τα κλαματα!!

αστο καλο παλι:cry_x::cry_x::cry_x:
γιατί ρε , ο παρουσιαστής έχει πολύ γέλιο , σαν ολόκληρο γομάρι που έχει φυλακιστεί σε 5χρονο κάνει

Πόσο προβληματική προσωπικότητα μπορεί να είμαι, που ενώ και καλά θέλω οικογένεια και παιδιά κάποια (σχετικά άμεση) στιγμή (αν και όχι για τα επόμενα δύο χρόνια ..νομίζω), μόλις δω φώτο από φίλες μου με τους άντρες τους (άτιμο facebook), σε "οικογενειακές" στιγμές (λέγε με "τα κουμπαράκια μου κι εγώ", "στο τραπέζι της Πρωτοχρονιάς", "στη κάτω Γιαννιτσού που είχαμε πάει για Πάσχα") με λούζει κρύος ιδρώτας και νιώθω πως δεν μπορώ να αναπνεύσω;

Βρε λες να μην θέλω στην πραγματικότητα οικογένεια και να είναι που νιώθω πως όλοι το περιμένουν, επειδή έκλεισα τα 30; :confused:
και μένα μου αρέσει ο γάμος αλλά σκέτος - χωρίς ΜΟΥ μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μακάρι να μην βρεθούμε ποτέ στην θέση τους. Μακάρι να μην βιώσουμε την εξαθλίωση που ζουν εκείνη. Μακάρι η ζωή μας να είναι τόσο ρόδινη, όπως αυτή των παραμυθιών.

Είναι εύκολο και απλό, καθισμένος στον καναπέ σου, να κρίνεις ανθρώπους και καταστάσεις. Να κρίνεις τις επιλογές τους και ακόμα πιο εύκολα να τις καταδικάσεις.

Δεν μπορώ να πιστέψω οτι οι άνθρωποι μπορούν να γίνουν τόσο στενόμυαλοι, τόσο απόλυτοι, τόσο συντηριτικοί λες και ζούμε στον Μεσαίωνα, να έχουν απόψεις, απλά επειδή κάποιος άλλος τους το είπε. Να κοιτάζουν την επιφάνεια και όχι την ρίζα.. ''το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι ξέρεις''...

Δεν μπορώ να πιστέψω πως ένα άτομο της ηλικίας μου μπορεί να μπει σε καλούπια και να χαίρεται και απο πάνω. 22 χρονών γομάρι είσαι... αμφισβήτησε γ@μώτη μου, αμφισβήτησε!

:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ε ρε παλι δεν θα κοιμηθουμε αποψε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
(ντουέτο μουνλάιτ-κελαηδόνης)
θα πάμε κατευθείαν για δουλειάαααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
δεν δουλευω το πρωι:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
γ@μημενο κουνουπακι :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δεν δουλευω το πρωι:whistle:
κυριακή γιορτή και σχόλη να ταν η ζωή μας όλη...

γ@μημενο κουνουπακι :mad:
ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top