Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πολύ σκάω ; μα όλοι μου λένε να σκάσω

πού ακριβώς να προχωρήσω ;

και γιατί πήρες τον αρκούδο μου ;

μπαίνοντας στο κτίριο των μηχ μηχ, θα κάνεις δεξιά θα ανέβεις τη σκάλα και θα προχωρήσεις στα αριστερά. μετά θα καταλάβεις προς τα πού να (μην) πας [..από τη μυρωδιά]

να μην αφήνεις τα πράγματά σου σκόρπια γιατί μετά ισχύει το finders keepers μιστερ
:pfff:

Δικός μου είναι ο αρκούδος. Αλλά μου έχει τύχει και μένα να λέω "μα καλά... σε αυτό τι κακά αρνητική βρήκες να βάλεις;"

..κι εμένα :)

ο δικός σου είναι πάνω στο κρεβάτι σου- μα καλά όλα εγώ θα σας τα μαζεύω; :X



Επέστρεψε το καλυψούδι!

..:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αυτός που έβαλε την αρνητική στο πρώτο σχόλιο μου θα ήθελα να με πει πραγματικά πού διαφωνεί-ειλικρινά έχω πολύ περιέργεια

καλά εκτός και αν είναι η resident evil και θέλει να μου πει να μην παραθέτω τα σχόλια της - να φτιάχνω δικά μου ο τεμπέλαρος:lol::lol::shifty::shifty::hehe::hehe::help:

H Resident Evil αισθάνεται βαθύτατα προσβεβλημένη που σκέφτηκες ότι μπορεί να έβαλε αυτή την αρνητική ψήφο, διότι όπως έχει πει πολλάκις και σε πολλούς τόνους διαφωνεί οριζοντίως πλαγίως και καθέτως με τις κρυφές αρνητικές και πάντα μα πάντα όταν βάζει αρνητικές σε απλά μέλη (ie όχι ΟΔ ή editors που μπορούν να το δουν) φροντίζει και το αναφέρει σε ποστ το αν έβαλε και γιατί αρνητική ψήφο. Όχι ότι σκορπάει αρνητικές γενικώς δλδ :P. Αλλά όταν έχει δηλώσει πολλάκις ότι θεωρεί ότι μια "μη αιτιολογημένη αρνητική" είναι δείγμα έλλειψης "θάρρους της γνώμης" δεν θα το έκανε ποτέ μα ποτέ!!!

Δικαιολογείσαι γιατί είσαι "φρέσκος" και δεν έχει τύχει να πέσεις πάνω σε αντιπαραθέσεις για το ζήτημα εδώ μέσα βέβαια (δεν επιτρέπονται πλέον ή τέσπα δεν γίνονται πλέον) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Άντε ρε καλυψούδι κι είπα ότι μας σνομπάρεις.


Γουέκλαμ. :D



#σκέψη #2 > ο μακεδονικός χαλβάς είναι κατηγορία από μόνος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
1.απάντησαν όλα τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ εκτός από αυτόν που την έβαλε
2.όποιος το βρίσκει το κρατάει;βάλε για άβαταρ αυτό : :baby::baby:
3.και μηχ.μηχ. μακρυά από μας . Πρώην γρηγόρη και πολύ είναι
4.καλά τα λες για τις αρνητικές , αν και δημιουργούνε ένα ευχάριστο κλίμα σέρλοκ χολμς - έπεσε η νύχτα στο παλέρμο
5.μην μιλάς για χαλβά και πεινάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ελα βρε μη σκας...θα φας κι αλλες στο μελλον, δεν κατουρησες σε πηγαδι και πολυ πιθανον για αρκετες απο αυτες να μην ξερεις απο που και γιατι σου ρθαν!!
Υπομονη και κουραγιο ντιαρ! Θα το συνηθισεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
2.όποιος το βρίσκει το κρατάει;βάλε για άβαταρ αυτό : :baby::baby:
3.και μηχ.μηχ. μακρυά από μας . Πρώην γρηγόρη και πολύ είναι
4.καλά τα λες για τις αρνητικές , αν και δημιουργούνε ένα ευχάριστο κλίμα σέρλοκ χολμς - έπεσε η νύχτα στο παλέρμο
5.μην μιλάς για χαλβά και πεινάω

2. μπορεί και να το έχω βάλει σε παλιότερα αβαταρ με μωρά- αν όχι υπόσχομαι να το βάλω σε επόμενο :angel:
3. ιΕ;
4. έχουμε παιχνίδι τέτοιο, ενδιαφέρεσαι μήπως;; :shifty: (σουτ οι άλλοι, κάνω ρικρούτινγκ τώρα!!)

5. αντε μαμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θέλω...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γιδατσι κι εγω θελω τετοιο...αλλα σε λαθος θεμα το παρεθεσες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ είπα τι σκέφτομαι. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γιατί με πετάει όξω το τσατ ; έχετε βάλει πορτιέρη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
δεν είναι σοφός , είναι παρατηρητικός . Αν ήτανε σοφός δεν θα είχε ιδιαίτερη σημασία να είναι και παρατηρητικός , τώρα που δεν είναι σοφός έχει πλάκα που είναι και παρατηρητικός

Μιας και αναρωτιέσαι η αρνητική είναι από μένα... :)
Και είναι γιατί διαφωνώ με αυτό που λες...
Θεωρώ τον ελληνικο λαό σοφό, μία σοφία που στηρίζεται στην ιστορία και τις εμπειρίες...
Και εκτός αυτού όταν είσαι σοφός χρειάζεται να είσαι και παρατηρητικός...Διαφορετικά δεν μπορείς να εξελίξεις τη σοφία σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
κοίτα πουθενά δεν διαφωνώ μαζί σου , αν μιλάς για τον ελληνικό λαό και όχι τον νέο-ελληνικό.Αν δεν γίνει χρονικός διαχωρισμός δεν το καταλαβαίνω όμως - δεν είμαι λάτρης του παρελθόντος με την έννοια ότι δεν πιστεύω ότι προ 20ετίας οι άνθρωποι ήτανε καλύτεροι - όμως οι συνθήκες έθεταν στην πλεοψηφία έναν φραγμό.Υπήρχανε εγκληματίες , ψυχοπαθείς , υπερφιλόδοξοι και ζηλιάρηδες αλλά όλα αυτά δεν είναι έλλειψη σοφίας . Η σοφία δημιουργείται όταν ξέρεις πού πατάς και τα τελευταία έτη ο έλληνας δεν ξέρει.

Παράδειγμα έχουμε μια κυβέρνηση που ως τρόπο διαφυγής από την κρίση βοήθησε την αγορά αυτοκινήτων (ενώ δεν υπάρχει ελληνική αυτοκινητοβιομηχανία) - οι έμποροι ναι ωφελήθηκαν αλλά δεν ήτανε κλάδος που υπέφερε μακροχρόνια , δεν είναι τεράστιος αριθμητικά και εν πάσει περιπτώσει χρειαζόταν στήριξη όσο χίλια άλλα δύο επαγγέλματα.Ποιοι κέρδισαν ; Οι ξένες βιομηχανίες

Και έναν λαό που ενώ παραπονιέται τρέχει να αγοράσει ακριβά αμάξια με το ανευ προηγουμένου σε ανοησία επιχείρημα ότι εκεί η διαφορά τιμής είναι μεγαλύτερη.Περιπτώσεις που να εξαιρούνται υπάρχουν αλλά το να το βλέπεις αυτό στο σύνολο είναι αστείο - δεν διακρίνω καμία σοφία

Δεν μου αρέσει να ισοπεδώνω εκτός των περιπτώσεων που ήδη έχουνε ισοπεδωθεί

Και μια ακόμη παρατήρηση : έχεις το ελεύθερο να βάζεις και χίλιες αρνητικές .Ο προβληματισμός που θέτω σε λαμβάνει ως αφορμή και όχι ως αιτία - προβληματίζομαι εν τέλει και για δικές μου αρνητικές. Οι ψήφοι αυτοί δεν επεξηγούνται ως συμφωνώ/διαφωνώ αλλά ως μήνυμα χαμηλής/υψηλής ποιότητας - η διαφορά είναι εμφανής .Εγώ άργησα να το καταλάβω αλλά όταν πλέον το κατάλαβα κρατώ τις αρνητικές για μηνύματα προσβλητικά , αθυρόστομα , εγωιστικά όχι για απόψεις που διαφωνώ.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς και εσύ να κατατάσεις στην τελευταία κατηγορία το μήνυμα μου απλά θέτω τον προβληματισμό αυτό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Σήμερα νιώθω απέραντο θυμό για κάποιον που βοήθησα πάρα πολύ καιρό και δεν το άξιζε, έξω από το στέκι, κάποιον που τον θεωρούσα φίλο και έλεγα παντού γι'αυτόν τα καλύτερα λόγια, κάποιον που τον γλύτωσα ακόμα κι από τον διασυρμό παλιότερα. Είχα από καιρό διαίσθηση πόσο διπρόσωπος ήταν. Σήμερα βγήκα αληθινός. Φέρθηκε σαν αμόρφωτη κακιασμένη γυναικούλα. Πως το σιχαίνομαι αυτό το πράγμα, την αχαριστία ! Τελειωμένο κάθαρμα, επειδή ζηλεύει, εύχομαι να πεθάνει από το ίδιο του το δηλητήριο, μέσα απ'τα βάθη της ψυχής μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
φαντασμένε το συνεχίζω εδώ για να μην χαλάσουμε το θέμα.
1.φχαριστώ για τις συμβουλές όχι τόσο γιατί δεν τα είχα σκεφτεί και εγώ αλλά κυρίως επειδή σημαίνει ότι συμπάσχεις και εσύ.Στην υγειά μας ρε
2.σιχαίνομαι το ούζο - είμαι παιδί ακόμα και δεν καταλαβαίνω τις συνήθειες των φοιτητών : τάβλι , ουζάκια , ρακόμελα.Ρεεεε δεν γέρασα ακόμα , όλα είναι καλά να τα δοκιμάζεις αλλά σε αυτήν την ηλικία θέλω ουίσκι , βότκες , αστακομακαρονάδες και κοψίδια . Τώρα έχω στομάχι και συκώτι - τώρα θα τα καταστρέψω.Αλλά τι να κάνεις άμα γίνει μόδα κάτι ; εκεί - ουζάκι και τάβλι , να κλέψω την δόξα από τον παππού μου



π.σ. προς μικρότερους.Ο υπογράφων δεν πίνει πολύ και πιστεύει στο μέτρο . Απλά έχει συγχιστεί από τα παππουδοφοιτητόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
φαντασμένε το συνεχίζω εδώ για να μην χαλάσουμε το θέμα.
1.φχαριστώ για τις συμβουλές όχι τόσο γιατί δεν τα είχα σκεφτεί και εγώ αλλά κυρίως επειδή σημαίνει ότι συμπάσχεις και εσύ.Στην υγειά μας ρε
2.σιχαίνομαι το ούζο - είμαι παιδί ακόμα και δεν καταλαβαίνω τις συνήθειες των φοιτητών : τάβλι , ουζάκια , ρακόμελα.Ρεεεε δεν γέρασα ακόμα , όλα είναι καλά να τα δοκιμάζεις αλλά σε αυτήν την ηλικία θέλω ουίσκι , βότκες , αστακομακαρονάδες και κοψίδια . Τώρα έχω στομάχι και συκώτι - τώρα θα τα καταστρέψω.Αλλά τι να κάνεις άμα γίνει μόδα κάτι ; εκεί - ουζάκι και τάβλι , να κλέψω την δόξα από τον παππού μου



π.σ. προς μικρότερους.Ο υπογράφων δεν πίνει πολύ και πιστεύει στο μέτρο . Απλά έχει συγχιστεί από τα παππουδοφοιτητόνια

Ο ήχος από τα ζάρια είναι ότι πιο εκνευριστικό υπάρχει μέσα σε ένα χώρο κοινωνικής αλληλεπίδρασης. Απαγορεύουν το κάπνισμα και αφήνουν ανενόχλητους τους ταβλάρχες

Όσο για το ούζο με πλήγωσες αλλά το δέχομαι, η γραφικότητα του θέματος είναι αληθινή. Αλλά θα σου πω ότι τα ουίσκια, τα μπουζούκια, τα ρεμπετάδικα κτλ έχουν το ίδιο παράλογο αποτέλεσμα της διασκέδασης των νέων και των μεσήλικων στους ίδιους χώρους και με τον ίδιο τρόπο. Και τίποτα χειρότερο από το να είναι ένας νέος άνθρωπος κακό αντίγραφο των "ώριμων" ανθρώπων τόσο νωρίς και σε τόσους πολλούς τομείς... (οι παρόντες δεν εξαιρούνται)

Πφφφ το γύρισα στην αυτονομία των νέων από τους δεσμούς των γονιών τους, δεν είμαι καθόλου καλά τελευταία, τα έχω παίξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Λογαριασμοί τάξεως, εισφορών, χαρτόσημα, κηδειόσημα, Βαλντερόσημα, οικόσημα....

ΕΓΛΣ... αϊντε κι εσύ κι ο γρύλλος σου!:mad:

Δ.Λ.Π rulez!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
$κατά. πάει το σκήπτρο που έγραφε "πίνω τα έντερά μου και δεν ξερνάω" .Απορώ ποιος το έχει τώρα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τάδε8935

Νεοφερμένος

Ο Τάδε8935 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
$κατά. πάει το σκύπτρο που έγραφε "πίνω τα έντερά μου και δεν ξερνάω" .Απορώ ποιος το έχει τώρα :mad:

Θέλει εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
$κατά. πάει το σκύπτρο που έγραφε "πίνω τα έντερά μου και δεν ξερνάω" .Απορώ ποιος το έχει τώρα :mad:

That would be me!:clapup: ΠΟΤΕ δεν έχω ξεράσει από ποτό.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Μαλλον Valder δεν εχει πιει τη σωστη ποσοτητα ή το σωστο συνδυασμο ποτων..

Μην στεναχωριεσαι παντως..Ποτε δεν ειναι αργα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top