Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πωπω βροχήήή Ο.Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Σκεψου μονο αν μ'αγαπας,αν αντεχεις να μη μ'αγαπας ....
Κοιτα με στα ματια αν μπορεις....Δεν νομιζω οτι μπορεις....

Ρε παιδιά, πόσα χρόνια εχετε να ακουσετε τους ΟΝΕ? Σημερα τους ακουσα καταλαθως και συγκινήθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
σου ευχομαι να ψοφησεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
ΧΩ-ρί-ζου-με , τέλος :pfff:

π.σ.
γούτσου



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Ρε παιδιά, πόσα χρόνια εχετε να ακουσετε τους ΟΝΕ? Σημερα τους ακουσα καταλαθως και συγκινήθηκα...

και εγώ:/: - θυμήθηκα την χαρά μου όταν διαλύθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Σκεψου μονο αν μ'αγαπας,αν αντεχεις να μη μ'αγαπας ....
Κοιτα με στα ματια αν μπορεις....Δεν νομιζω οτι μπορεις....

Κι ύστερα σκέφτομαι, αν μια μέρα χτύπα ξύλο σ' εγκατέλειπε, άραγε θα μπορούσες να αποκαλέσεις τον εαυτό σου δυνατό, να σταθείς στα πόδια σου και να προχωρήσεις...

Ποιές άραγε είναι οι αιτίες της κατάθλιψης των νέων σήμερα; Ίσως το ότι γεμίζουν υπερβολικά μεγάλο κομμάτι της ημέρας και του εαυτού τους, με σκέψεις και αισθήματα άλλων ανθρώπων, τα οποία μόλις εκλείψουν, οι εν λόγω νέοι καταρρέουν σαν τραπουλόχαρτα η μετατρέπονται σε τσιμεντένιες καρδιές...;

Είμαι ο μόνος που βλέπω την τόση υπερβολική ρομαντική αγάπη λάθος;

ΥΓ: Δεν έχει να κάνει με σένα. Απλά εσύ ήσουν η αφορμή να εξωτερικεύσω τη σκέψη μου, μιας και όποτε σε βλέπω σκέφτομαι "α να η ερωτευμένη κοπελίτσα" κι όχι κάτι κακό. Δεν μισώ την αγάπη προς θεου!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ωραία, θα μου επιτρέψεις τότε να σου πώ την γνώμη μου...
Είναι ωραίο το να ζείς με πάθος την κάθε στιγμή,το κάθε σου συναίσθημα να είναι δυνατό...Προς Θεού,όχι ακραίο ,δυνατο...
Που είναι το κακό στο να εκφράζεσαι μεσα απο τραγούδα αγάπης??
Το πάθος,ο πόνος,η ευτυχία είναι όλα μέσα στην ανθρώπινη καθημερινότητα...

Και για να μιλήσω και προσωπικά,μιας που ήμουν η αφορμή για την σκέψη σου. Ναι,είμαι ερωτευμένη και το χαίρομαι γιατί έχουμε περάσει 3 δύσκολα χρόνια... Και ναι,έχουμε περάσει ακομα και χωρισμους ,χωρίς όμως να πέσω σε κατάθλιψη ή να μισήσω τους άντρες ή ο,τι αλλο εννοεις με τον όρο "τσιμεντένιες καρδιες"..

Απλά ζω το τώρα , με ένταση...
Πού είναι το κακό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν είπε ακριβώς αυτό που κατάλαβες.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ωραία, θα μου επιτρέψεις τότε να σου πώ την γνώμη μου...

Πάντα το επιτρέπω. Επιβάλλεται άλλωστε, εφόσον μιλάω, να μπορώ και να ακούω!:D

Είναι ωραίο το να ζείς με πάθος την κάθε στιγμή,το κάθε σου συναίσθημα να είναι δυνατό...Προς Θεού,όχι ακραίο ,δυνατο...

Ακριβώς!

Που είναι το κακό στο να εκφράζεσαι μεσα απο τραγούδα αγάπης??
Το πάθος,ο πόνος,η ευτυχία είναι όλα μέσα στην ανθρώπινη καθημερινότητα...

Εδώ είναι το πρώτο κομμάτι που δεν κατάλαβες. Πουθενά δεν είναι το κακό!;)

Απλά ζω το τώρα , με ένταση...
Πού είναι το κακό???

Εδώ είναι το δεύτερο κομμάτι που δεν κατάλαβες. Πάλι πουθενά δεν είναι το κακό. Απλά σκέφτομαι (και δεν νομίζω ότι κάνω άσχημα, μιας και ευτυχώς η σκέψη ακόμα δεν αποτελεί αντικείμενο αδικοπραξίας!:P) ότι λογικά θα έχεις επενδύσει και λίγο παραπέρα.

Δηλαδή για να το κάνω λιανά, λες πως ζεις το τώρα, με ένταση, κάτι πραγματικά άξιο θαυμασμού μιας και δεν συμβιβάζεις τη ζωή σου και δεν την υποβιβάζεις. Αντίθετα τη χαίρεσαι.

Όμως, δεν έχεις κάνει σκέψεις και για παραπέρα; Όνειρα για το τι θα κάνεις με το αγόρι σου, αν θα μείνετε μαζί, αν κάποτε κάνετε οικογένεια κλπ; Εκεί έρχεται η ένστασή μου και αναρρωτιέμαι, μπορεί άραγε ένας νέος, να ισορροπήσει στο ένα ζύγι τον ενθουσιασμό του σήμερα και τα όνειρα που κάνει για το αύριο με τον άνθρωπό του, και στο άλλο ζύγι τη λογική του ότι όλα αυτά μπορεί να γκρεμιστούν μια μέρα;

Μήπως περιστρεφόμαστε πολλές φορές σαν νέοι (όσο ήμουν τέλος πάντων:P) γύρω από συγκεκριμένα άτομα και αυτή η επένδυση πολλές φορές γίνεται εις βάρος της προσωπικής μας εξέλιξης και συναισθηματικής σταθερότητας;

Ελπίζω να βρίσκεσαι στη θέση να κατανοήσεις ότι αυτό αποτελεί έναν σοβαρό προβληματισμό χωρίς κακή διάθεση, έτσι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Xμμμμ.... Σιγουρα και κανουμε όνειρα....Και πολλα για να είμαι ειλικρινής...
Προσωπικά όμως πάντα έχω στο πίσω μερος του μυαλού μου τι όλα ισως καταστραφουν μια μερα... Όπως και έγινε καποτε...
Αλλά αυτα ειναι μεσα στην ζωή... Προσπαθείς για το τώρα,κοιτάς να περνάς καλα και μακάρι να συνεχίσει έτσι...Αν όχι , βλέπουμε... Αλλά είναι ωραίο να έχεις όνειρα...
Νομίζω οτι αυτό είναι και το καλυτερο που μπορούμε να κανουμε...Απλά χωρις να βασίζουμε ολες μας τις ελπίδες σε εναν άνθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι θα γίνει μ' αυτές τις συναυλίες επιτέλους;;;;
Πρέπει να μετακομίσω -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Τι θα γίνει μ' αυτές τις συναυλίες επιτέλους;;;;
Πρέπει να μετακομίσω -.-'

το φάντασμα της όπερας γράφει στο στέκι


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Δεν χωρίζουν ομως ετσι οι ζωές, των ανθρώπων που αγαπήθηκαν με τόσο κόπο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Σκέψη 1: Γιατί όταν γεννιέται ένα παιδί, μια από τις ευχές που δίνουν στους γονείς είναι να το δουν όπως το επιθυμούν; Κανονικά δεν έπρεπε να λένε να το δουν όπως επιθυμεί το ίδιο το παιδί;
Γιατί υπάρχουν άνθρωποι που μεγαλώνοντας ξεχνάνε τα ονειρα τους;
Γιατί είναι τόσο δύσκολο να καταλάβουν οτι μεγαλώνοντας αλλάζεις εσύ και όλα όσα θεωρείς δεδομένα και οτι δεν είναι πάντα κακό γιατί αλλιώς η ζωή θα ήταν βαρετή;
Γιατί οι (περισσότεροι) άνθρωποι γίνονται αυτοί που δεν ήθελαν να γίνουν (οι γονείς τους δηλαδή);
Ποιοί είναι οι πιο ευτυχισμένοι τελικά; Αυτοί που ακολούθησαν τα όνειρα τους ό,τι και να συνέβει ή αυτοί που διαμόρφωσαν τα όνειρά τους σύμφωνα με τις περιστάσεις; Μήπως το δεύτερο είναι ωραιοποίηση της κατάστασης;

Σκέψη 2: Γιατί με ρωτάς ''Τι να κάνω;'' αφού είτε σου πω, είτε όχι, θα κάνεις αυτό που θες εσύ;
Γιατί ''κλαίγεσαι'' εφόσον εσύ ευθύνεσαι για την όλη κατάσταση;
Γιατί τις περισσότερες φορές που μιλάς για αυτό, χαμογελάς; Είναι αμηχανία ή είναι ένα είδος μαζοχισμού (φτύσε με, μου αρέσει);
Πόσες φορές πρέπει να συμβεί ακριβώς το ίδιο σκηνικό, για να δώσεις την πρώτη και τελευταία μουτζα;
Άλλα λες και άλλα κάνεις και είναι ΤΟΣΟ εκνευριστικό!!! Λίγο αυτοσεβασμό ρε γαμώτο, λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είμαι μόνη στο γραφείο αυτό σκέφτομαι.....:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Ωχ...Βροντάει ασχημα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ό,τι να' ναι ρε φίλε.
Ό,ΤΙ ΝΑ' ΝΑΙ ΟΜΩΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έτσι πρέπει!!!
Σε εμάς εδώ έχει πολύ ήλιο και σχετική ζέστη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top