Ρεμπέτικο

Tabby

New member

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

ώπα!:D

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Well-known member

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 804 μηνύματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Well-known member

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 804 μηνύματα.
ακρογιαλιές, διπλοπενιές κι όλα τα ωραία

τυμβωρυχία ftw

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady M

Well-known member

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Μαρίνος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,149 μηνύματα.

Βλα

Well-known member

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 984 μηνύματα.
Φέτος το καλοκαίρι αυτό το τραγούδι το παίξαμε αμέτρητες φορές με κάποιες νέες γνωριμίες. Aς είναι καλά όπου πατούν.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,622 μηνύματα.

Βλα

Well-known member

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 984 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ταλέντο που έφυγε πολύ νωρίς.

Lady M

Well-known member

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Μαρίνος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,149 μηνύματα.
Νέο αίμα στο ρεμπέτικο!

Lady M

Well-known member

Πάμε απόψε για σεργιάνι
για ξεφάντωμα τρελό
να πιούμε και να πιούμε και να μπερμπαντέψουμε
και προς το χάραμα να επιστρέψουμε

Μέσα στη γλυκιά ρομάντζα
πεύκο κι ακροθαλασσιά
καθώς ο μπάτης θα χαϊδεύει τα μαλλάκια σου
τα χείλη μου θα σμίγουν στα χειλάκια σου

Πάνω στο γλυκό μεθύσι
τραγουδάκια θα μου λες
τέτοια ζωή ζηλεύω κι όχι άλλη μάνα μου
και μες στην τρέλα μου σκορπώ τα φράγκα μου

:thumbsup:

Lady M

Well-known member

Lady M

Well-known member

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,622 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...