Πρότεινε...

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πρότεινε κάτι καινούργιο που πιστεύεις ότι θα αρέσει στον από πάνω σου! Μπορεί να είναι οτιδήποτε: ταινία, σειρά, άνιμε, τραγούδι, μουσικό άλμπουμ, βιβλίο, παιχνίδι, ένα προϊόν, ένα site, ακόμη και κάποια συνταγή, αρκεί να είναι συναφές με τα ενδιαφέροντα ή τον χαρακτήρα του από πάνω σου!! Για να δούμε... πόσα καλά γνωριζόμαστε εν τέλει;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
θα προτεινα την ταινια Birdman (2014) και ειδικα στο τελος,στην τελευταια σκηνη.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
... Την ταινία "Τα μαύρα φεγγάρια του έρωτα" γιατί έχει ίντριγκα και dark sexiness που πιστεύω θα σ' αρέσει
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
το glow up στο νετφλιξ, ειναι διαγωνισμος για μακιγιαζ οχι τιποτα τρελο αλλα quite nice για να δεις κατι χαλαρο αν σου αρεσει το make up art
 

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
@CiNeFiL
Wreck-It-Ralph-Final-Poster.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εχω τη διλογία και δεν έχω έναν σοβαρό άνθρωπο να τη δω ενόσω τρώμε φαγάκι.

Καταλαβαίνεις τι περνάω;
Από το λίγο που τον ξέρω διέκρινα μια αγάπη του για μια Πόλη που κι εγώ αγαπώ. Θα ήθελα, λοιπόν, να του προτείνω να πάει...χωρίς δεύτερη σκέψη. Θα του μείνουν αξέχαστες οι μυρωδιές, οι εικόνες, τ΄ αρώματα και τα χρώματα, η αίσθηση γενικότερα...Αν αφεθεί και σεργιανίσει στα σοκάκια - γύρω απ΄ τον μεγάλο κεντρικό πεζόδρομο - θα νιώσει ότι σ΄ εκείνον τον τόπο έχει ρίζες. Και μάλιστα βαθιές. Κι ας μην έχει ξαναπατήσει το πόδι του...Κι αυτό - το ελληνικό στοιχείο - θα τον συντροφεύει πολύ συχνά. Η κρουαζέρια δε "στα στενά" θα του μείνει αξέχαστη. Το μεγαλείο παλατιών και ανακτόρων θα τον συναρπάσει (κι ας μην πιστεύει, τώρα, αυτό που λέω...). Γροθιά στο στομάχι...η Αγιά Σοφιά...Εκεί δεν θα την παλέψει...τα δάκρυα θα κυλήσουν αβίαστα κι η οργή θα ξεχειλίσει. Μα, για κάποιον περίεργο λόγο, αυτή η οργή θα μεταμορφωθεί σε ελπίδα...ότι όλο αυτό, κάποια στιγμή, θ΄ αλλάξει...Πάνε, λοιπόν. Χωρίς δεύτερη σκέψη...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Από το λίγο που τον ξέρω διέκρινα μια αγάπη του για μια Πόλη που κι εγώ αγαπώ. Θα ήθελα, λοιπόν, να του προτείνω να πάει...χωρίς δεύτερη σκέψη. Θα του μείνουν αξέχαστες οι μυρωδιές, οι εικόνες, τ΄ αρώματα και τα χρώματα, η αίσθηση γενικότερα...Αν αφεθεί και σεργιανίσει στα σοκάκια - γύρω απ΄ τον μεγάλο κεντρικό πεζόδρομο - θα νιώσει ότι σ΄ εκείνον τον τόπο έχει ρίζες. Και μάλιστα βαθιές. Κι ας μην έχει ξαναπατήσει το πόδι του...Κι αυτό - το ελληνικό στοιχείο - θα τον συντροφεύει πολύ συχνά. Η κρουαζέρια δε "στα στενά" θα του μείνει αξέχαστη. Το μεγαλείο παλατιών και ανακτόρων θα τον συναρπάσει (κι ας μην πιστεύει, τώρα, αυτό που λέω...). Γροθιά στο στομάχι...η Αγιά Σοφιά...Εκεί δεν θα την παλέψει...τα δάκρυα θα κυλήσουν αβίαστα κι η οργή θα ξεχειλίσει. Μα, για κάποιον περίεργο λόγο, αυτή η οργή θα μεταμορφωθεί σε ελπίδα...ότι όλο αυτό, κάποια στιγμή, θ΄ αλλάξει...Πάνε, λοιπόν. Χωρίς δεύτερη σκέψη...
Δεν ξέρω αν έχεις φάει,υποθέτω πως ναι,αν όχι θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αν δεν έχεις δοκιμάσει ήδη γαλακτομπούρεκο με φύλλο κανταΐφι να λιώνει στο στόμα😏❤️
3-6.jpg
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω αν έχεις φάει,υποθέτω πως ναι,αν όχι θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αν δεν έχεις δοκιμάσει ήδη γαλακτομπούρεκο με φύλλο κανταΐφι να λιώνει στο στόμα😏❤️View attachment 91544
Είσαι γλυκύτατη, σαν το γλυκάκι σου. Και πολύ σ' ευχαριστώ...<3

Ναι, έχω φάει. Και μου αρέσει. Φτιάχνω κάτι αντίστοιχο. Το κιουνεφέ. Έτσι λέγεται. Πρόκειται για σιροπιαστό κανταΐφι με τυρί. Είναι πολύ νόστιμο (αλλά που να βρεις το τυρί που βρίσκεις στην Πόλη και πωλείται σε κορδόνια...)...

Έτσι, πολύ καλά το πας...Θα τριγυρνάω στην κουζίνα...:P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Προτείνω αυτό το τραγούδι ...
Η μουσική του είναι απίστευτη και σε ταξιδεύει σε μια άλλη εποχή. .. όσο κι αν το ακούσω δεν το βαριέμαι ποτέ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτο το βιβλιο

ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ

 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
50ο.jpg

50ο Φεστιβάλ Βιβλίου στο Ζάππειο
📇
2 - 18 Σεπτεμβρίου
📇
Δευτέρα έως Πέμπτη: 18:00 - 22:30
📇
Παρασκευή & Σάββατο: 18:00 - 23:00
📇
Κυριακή: 10:30 - 15:00 & 18:00 - 22:30
Ο «Σύνδεσμος Εκδοτών Βιβλίου» διοργανώνει στο Ζάππειο το «50ο Φεστιβάλ Βιβλίου» με αφιερώματα:
📇
Η Μικρασιατική Καταστροφή ως στοιχείο ταυτότητας στην Ελλάδα του σήμερα
📇
Διαφορετικότητα και Ρατσισμός
📇
Ιάκωβος Καμπανέλης
https://www.facebook.com/syndesmosekdotwnbibliou
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top