Πιλοτικό στάδιο σχολιασμού άκυρων αρνητικών ψήφων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Τα συγκεκριμένα τα ψήφισα εγώ αρνητικά διότι:
1. Θεωρώ το "χιούμορ" τους γυμνασιακού επιπέδου.
2. Η επανάληψη κουράζει.
3. Ήταν εκτός θέματος.
4. Ήταν εμφανές ότι δημοσιεύτηκαν μόνο και μόνο για να εκνευρίσουν όσους είναι υπέρ της αλυσίδας και μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας.
5. Ακόμα κι αν εκφράζουν άποψη, θεωρώ ότι η άποψη στερείται λογικών επιχειρημάτων (προφανώς και κάθε εταιρεία θέλει να βγάζει κέρδη, το ίδιο ισχύει και για τα Starbucks και για το καφενείο του κυρ Μήτσου. Απλά τα Starbucks ξέρουν να το κάνουν καλύτερα από τον κυρ Μήτσο) και ότι αν αναλυθεί από ψυχολόγο πιθανότατα έχει τις ρίζες της σε υποσυνείδητη ζήλια.
6. Ένα ποστ με μια εικόνα μόνο σε ένα θέμα που δεν είναι της μορφής "σχολίασε την επόμενη φωτογραφία" θεωρώ ότι υποβαθμίζει το φόρουμ.

1. Καλό θα ήταν να παραδεχόμαστε ως χουμοριστικά και πράγματα που δεν μας αρέσουν ή δεν μας βολεύουν. Το ότι δεν είναι του δικού σου επιπέδου, δεν καταργεί την αστεία πλευρά τους. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα με δυο εισαγωγικά.
2. Ναν οφ μάι μπίζνες.
3. Σεζ χού; Αν τα δύο ποστ με τις πιξ ήταν εκτός, ας έβγαιναν οφφ μαζί με τα υπόλοιπα ποστς.
4. Προφανέστατα. Γιατί όμως, επειδή είμαστε ένα τσούρμο ανθρώπων με κάκιστες προθέσεις που ζηλεύουν τους προοδευτικούς και τους φτασμένους; Βεβιασμένα συμπεράσματα σακ χαρντ.
5. Αυτό δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά υποθέτω ότι δεν έπιασα το πόιντ σου. Δεν μπορεί να λες τόσο άμεσα ότι η αντίθετη από την δική σου άποψη χρήζει ψυχιατρικής γνωμάτευσης. :P
6. Ναν οφ μάι μπίζνες ίδερ.

εδιτ: Η υπογραφή σου χρειάζεται μια μικρή διόρθωση στο δεύτερο quote, αν και δεν φταις εσύ, το κόπι πέιστ είναι μια λειτουργία too good to be true. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Καλό θα ήταν να παραδεχόμαστε ως χουμοριστικά και πράγματα που δεν μας αρέσουν ή δεν μας βολεύουν. Το ότι δεν είναι του δικού σου επιπέδου, δεν καταργεί την αστεία πλευρά τους. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα με δυο εισαγωγικά.
2. Ναν οφ μάι μπίζνες.
3. Σεζ χού; Αν τα δύο ποστ με τις πιξ ήταν εκτός, ας έβγαιναν οφφ μαζί με τα υπόλοιπα ποστς.
4. Προφανέστατα. Γιατί όμως, επειδή είμαστε ένα τσούρμο ανθρώπων με κάκιστες προθέσεις που ζηλεύουν τους προοδευτικούς και τους φτασμένους; Βεβιασμένα συμπεράσματα σακ χαρντ.
5. Αυτό δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά υποθέτω ότι δεν έπιασα το πόιντ σου. Δεν μπορεί να λες τόσο άμεσα ότι η αντίθετη από την δική σου άποψη χρήζει ψυχιατρικής γνωμάτευσης. :P
6. Ναν οφ μάι μπίζνες ίδερ.

1. Δεν νομίζω ότι τίθεται τέτοιο θέμα. Και υπέρ της ισότητας των δύο φύλων είμαι αλλά έχω διαβάσει και σεξιστικά ανέκδοτα που με έκαναν να γελάσω.
2. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αποτελεί και λόγο για αρνητική ψήφο.
3. Μα βγήκαν οφφ.
4. Διότι πιθανότατα κάποιοι εκνευρίζονται από την αντίθετη άποψη σε κάποια θέματα, ειδικά όταν τυχαίνει αυτοί που την έχουν να την υποστηρίζουν κιόλας, και όχι απλώς να τη γράφουν και να φεύγουν. Τα βεβιασμένα συμπεράσματα είναι μάλλον δικά σου: Πού χαρακτήρισα με οποιονδήποτε τρόπο όσους είναι υπέρ της αλυσίδας; :confused:
5. Δεν είπα για ψυχίατρο πουθενά, οπότε όντως δεν έπιασες το ποίντ μου. Είπα ότι αν αναλυθεί ψυχολογικά, πιθανότατα θα βρεθεί αυτό στη βάση της. Αυτό δεν σημαίνει ότι η άποψη είναι "αρρωστημένη" ή οτιδήποτε τέτοιο. Κάθε άποψη μπορεί να αναλυθεί ψυχολογικά.
6. Βλέπε (2).

εδιτ: Τι διόρθωση; Μπορεί να στραβώθηκα ή να μην έχω ξυπνήσει ακόμα καλά αλλά δεν βλέπω κάτι :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
1. Δεν νομίζω ότι τίθεται τέτοιο θέμα. Και υπέρ της ισότητας των δύο φύλων είμαι αλλά έχω διαβάσει και σεξιστικά ανέκδοτα που με έκαναν να γελάσω.
2. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αποτελεί και λόγο για αρνητική ψήφο.
3. Μα βγήκαν οφφ.
4. Διότι πιθανότατα κάποιοι εκνευρίζονται από την αντίθετη άποψη σε κάποια θέματα, ειδικά όταν τυχαίνει αυτοί που την έχουν να την υποστηρίζουν κιόλας, και όχι απλώς να τη γράφουν και να φεύγουν. Τα βεβιασμένα συμπεράσματα είναι μάλλον δικά σου: Πού χαρακτήρισα με οποιονδήποτε τρόπο όσους είναι υπέρ της αλυσίδας; :confused:
5. Δεν είπα για ψυχίατρο πουθενά, οπότε όντως δεν έπιασες το ποίντ μου. Είπα ότι αν αναλυθεί ψυχολογικά, πιθανότατα θα βρεθεί αυτό στη βάση της. Αυτό δεν σημαίνει ότι η άποψη είναι "αρρωστημένη" ή οτιδήποτε τέτοιο. Κάθε άποψη μπορεί να αναλυθεί ψυχολογικά.
6. Βλέπε (2).

εδιτ: Τι διόρθωση; Μπορεί να στραβώθηκα ή να μην έχω ξυπνήσει ακόμα καλά αλλά δεν βλέπω κάτι :confused:

1. Απλά το "χιούμορ" σε εισαγωγικά συνηθίζεται να χρησιμοποιείται όταν όχι απλά κατακρίνουμε ένα είδος χούμορ, αλλά όταν δεν θεωρούμε καν ότι πρόκειται για χούμορ. Και έτσι μου φάνηκε ότι το χρησιμοποίησες κι εσύ. Και ενίσταμαι, γιατί αυτό το γυμνασιακό, κολλεγιακό, whatyoumaycallit χούμορ τυγχάνει να είναι το αγαπημένο μου.
2. Σουρ θινγκ, εμένα στο συγκεκριμένο τόπικ δεν με κουράζει η επανάληψη, οπότε δεν μου πέφτει λόγος.
3. Αναφέρομαι σ' αυτά τα δύο ποστ ~ 1 - 2 ~, δεν βγήκαν οφφ εκτός κι αν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Για τις αρνητικές ψήφους σε αυτά τα ποστ δε μιλάμε;
4. Tbh, δεν βρίσκω λόγο να προσθέσω κάτι σε όσα είπα στο προηγούμενο ποστ, απλά να σου ξεκαθαρίσω ότι μίλησα για βεβιασμένα συμπεράσματα, όχι βεβιασμένους χαρακτηρισμούς. Έθεσα έναν προβληματισμό μου, δεν είπα ποτέ ότι χαρακτήρισες κάποιους κάπως.
5. Θοτ σόου. Αντίστοιχα φαντάζομαι θα μπορούσα κι εγώ να πω ότι όσοι έχουν την αντίθετη άποψη πιθανότατα χαρακτηρίζονται από τάσεις μεγαλομανίας, ή κάτι άλλο εξίσου άσχετο. Απλά δεν ακούγεται και τόσο όμορφα, κι απ' τις δύο πλευρές.
6. Βλέπε (2) αζ γουέλ.

"Πρέπει να μάθεις να αμφισβητείς πρώτα τα δικά σου πιστεύω και μετά να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα πιστεύω των άλλων."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Απλά το "χιούμορ" σε εισαγωγικά συνηθίζεται να χρησιμοποιείται όταν όχι απλά κατακρίνουμε ένα είδος χούμορ, αλλά όταν δεν θεωρούμε καν ότι πρόκειται για χούμορ. Και έτσι μου φάνηκε ότι το χρησιμοποίησες κι εσύ. Και ενίσταμαι, γιατί αυτό το γυμνασιακό, κολλεγιακό, whatyoumaycallit χούμορ τυγχάνει να είναι το αγαπημένο μου.
2. Σουρ θινγκ, εμένα στο συγκεκριμένο τόπικ δεν με κουράζει η επανάληψη, οπότε δεν μου πέφτει λόγος.
3. Αναφέρομαι σ' αυτά τα δύο ποστ ~ 1 - 2 ~, δεν βγήκαν οφφ εκτός κι αν κάνουν πουλάκια τα μάτια μου. Για τις αρνητικές ψήφους σε αυτά τα ποστ δε μιλάμε;
4. Tbh, δεν βρίσκω λόγο να προσθέσω κάτι σε όσα είπα στο προηγούμενο ποστ, απλά να σου ξεκαθαρίσω ότι μίλησα για βεβιασμένα συμπεράσματα, όχι βεβιασμένους χαρακτηρισμούς. Έθεσα έναν προβληματισμό μου, δεν είπα ποτέ ότι χαρακτήρισες κάποιους κάπως.
5. Θοτ σόου. Αντίστοιχα φαντάζομαι θα μπορούσα κι εγώ να πω ότι όσοι έχουν την αντίθετη άποψη πιθανότατα χαρακτηρίζονται από τάσεις μεγαλομανίας, ή κάτι άλλο εξίσου άσχετο. Απλά δεν ακούγεται και τόσο όμορφα, κι απ' τις δύο πλευρές.
6. Βλέπε (2) αζ γουέλ.

"Πρέπει να μάθεις να αμφισβητείς πρώτα τα δικά σου πιστεύω και μετά να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα πιστεύω των άλλων."

1. Μα το χιούμορ που δεν μου φαίνεται αστείο, ουσιαστικά για μένα δεν είναι χιούμορ. Για κάποιον άλλον μπορεί να είναι. Ομοίως και το χιούμορ που αρέσει σε μένα, για κάποιον άλλον μπορεί να είναι "χιούμορ".
2. Γουέλ, εμένα με κουράζει. :)
3. Για το πρώτο, ευχαριστώ για την επισήμανση, βγήκε τώρα. :) Το δεύτερο έχει και κείμενο μαζί, εγώ αναφέρομουν στα 2 που δεν είχαν (ή είχαν ελάχιστο για ξεκάρφωμα). Αν δεις και το 2 όταν ποσταρίστηκε σκέτο είχα πει ότι θα το βγάλω οφφ και ακολούθησε ολόκληρη συζήτηση με το μέλος για το θέμα, και τελικά έγραψε και με κείμενο την άποψη του, οπότε δεν υπήρχε λόγος να βγει.
4. Οι βεβιασμένοι χαρακτηρισμοί δεν είναι και βεβιασμένα συμπεράσματα; :confused: Καλά έκανες και έθεσες τον προβληματισμό σου, αλλά θεωρώ ότι βασίζεται σε λανθασμένες υποθέσεις (πχ στην υπόθεση ότι ότι έχεις καταλάβει τον τρόπο που σκέφτονται όσοι είναι υπέρ της αλυσίδας :P)
5. Η μεγαλομανία όμως δεν επηρεάζει αρνητικά τους άλλους, ακόμα κι αν όντως είναι έτσι. Η ζήλια συνήθως έχει και αρνητικό αντίκτυπο στο στόχο της.
Οσον αφορά το ότι δεν ακούγεται όμορφα, γι'αυτό και δεν είχα απαντήσει στις αρχικές ερωτήσεις περί του ποιός ψήφισε. Εδώ όμως το θέμα αφορά αποκλειστικά τις αρνητικές ψήφους, οπότε είναι δεδομένο ότι θα διαβάσουμε και πράγματα που δεν θα μας αρέσουν, όταν το αρνητικά ψηφισμένο ποστ είναι δικό μας. Άλλωστε δεν είπα ότι ντε και καλά δείχνει ζήλια. Είπα ότι ίσως μια ψυχολογική ανάλυση αυτής της στάσης μπορεί να δείχνει ζήλια. Εξίσου πιθανό είναι να δείχνει και άλλα πράγματα, πχ απλή αντιπάθεια στους υπέρμαχους της άλλης άποψης :P

Περί διόρθωσης: Και όπως είναι τώρα είναι σωστό. Αναφέρεται σε "δικά σου πιστεύω" γενικά. Δηλαδή κάποια δικά σου πιστεύω. Λέγοντας "τα δικά σου πιστεύω" θα ήταν εξίσου σωστό συντακτικά και θα είχε πιο πολύ την έννοια "όλα τα δικά σου πιστεύω". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μισελ, η φραση "μια εικονα αξιζει οσο 1000 λεξεις" δεν σου λεει κατι ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισελ, η φραση "μια εικονα αξιζει οσο 1000 λεξεις" δεν σου λεει κατι ε?:P
Καλές οι παροιμοίες, αλλά όταν λειτουργούν υποστηρικτικά στα επιχειρήματα και δεν προσπαθούν να τα υποκαταστήσουν. :)

[off-topic] Και μιας και λέμε για παροιμίες, μήπως ξέρεις πώς τελειώνει μια που λέει "βρακί δεν είχε ο κ*** μας ..."? Σπάω το κεφάλι μου μέρες τώρα να το θυμηθώ :redface: [/off-topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ok, να πω τη γνωμη μου ;

1.Αν γινοταν ενα ποστ με εικονα χιουμορ γυμνασιακου επιπεδου υπερ των Starbucks, βαζουμε στοιχημα οτι δε θα σε χαλαγε ; :P
2.Η επαναληψη κουραζει οντως, αλλά εχει ξαναμπει αυτη η εικονα ; :confused: Εκτος αν εννοεις οτι δε θελεις πλεον καποιοι να λενε την (αντιθετη με τη δικη σου) γνωμη τους για τα Σταρμπακς...ενω δε σε πειραζει άλλοι να λενε την θετικη αποψη τους γιαυτα.Σεβαστο κι αυτο βεβαια.Θα πρεπει αραγε να βαζουν και οι αλλοι αρνητικες σε οσους τα εξυμνουν ακατάπαυστα ; :hmm:
3.Εκτός θεματος ; Το τοπικ λεγεται "συζητηση για τα Σταρμπακς". Τιποτε σχετικο με αυτα δε μπορει να ειναι εκτος θεματος με τετοιο τιτλο. Νομιζω τωρα εσυ κρυβεσαι πισω απο το οφφ τοπικ για προφαση. Οταν δε, διαβασα στα ποστς που βγηκαν, οτι ειπες πως το εβγαλες γιατι η φωτογραφια επρεπε να ειναι στο τοπικ με τις αστειες φωτογραφιες, δε πιστευα στα ματια μου.Δηλαδη οποιαδηποτε φωτογραφια εχει σκοπο να πει κατι μαζι με δοση χιουμορ για καποιο θεμα, ειναι οφφ τοπικ ; Μηπως και οποιαδηποτε φραση τοτε, για οποιοδηποτε θεμα, πρεπει να παει σε τοπικ με αστειες ατακες κλπ ;
4.Εγω δε θα ημουν τοσο καχυποπτος. Αλλά ακομα και ετσι να ηταν, θα σε τιμουσε να συμμεριζεσαι την γνωστη αποψη του Βολταιρου.
5.Η μια φωτογραφια απλά εξεφραζε οτι δεν ειναι καλο το μαγαζι, οχι αν εχει σκοπο το κερδος. Επομενως δε βλεπω πως γινεται να αμφιβαλλεις οτι εκφραζει αποψη. Ουτε τιθεται θεμα επιχειρηματων. Γουστα ειναι. Βαζεις και αρνητικες αν σε καποιον αρεσει ενα χρωμα που δεν αρεσει σε σενα δλδ ; :confused:
6.Οι παροιμιες μπορουν καλλιστα να ειναι απο μονες τους επιχειρηματα. Εσενα πιο ειναι το επιχειρημα σου οτι δεν μπορουν ; :P Και γιατι δεν απαντας στο ερωτημα της io-io ; Δεν ειναι προφανες ποιο ειναι το επιχειρημα της , με αυτην την παροιμια ; Προφανως σου λεει οτι εφοσον μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις, δλδ μια εικονα μπορει να "λεει" αυτα που θελει να πει καποιος, χωρις να γραφει κειμενο, αντι-κειμενου. Ειναι ακυρο να λες οτι επειδη ειναι εικονα και οχι κειμενο, υποβαθμιζει το φορουμ. Το φορουμ υποβαθμιζεται απο το περιεχομενο ειτε εικονας, ειτε κειμενου. Μερικες εικονες δε, μεταφερουν καλυτερα απο κειμενο μια αποψη και προσθετουν στο φορουμ.:)

Για την παροιμια :
"Βρακί δεν έχει ο κώλος μας, γαρίφαλο στ' αυτί μας"
"Βρακι δεν εχει ο κωλος μας, γιρλαντες στο πουλι μας "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
1. Μα το χιούμορ που δεν μου φαίνεται αστείο, ουσιαστικά για μένα δεν είναι χιούμορ. Για κάποιον άλλον μπορεί να είναι. Ομοίως και το χιούμορ που αρέσει σε μένα, για κάποιον άλλον μπορεί να είναι "χιούμορ".
2. Γουέλ, εμένα με κουράζει. :)
3. Για το πρώτο, ευχαριστώ για την επισήμανση, βγήκε τώρα. :) Το δεύτερο έχει και κείμενο μαζί, εγώ αναφέρομουν στα 2 που δεν είχαν (ή είχαν ελάχιστο για ξεκάρφωμα). Αν δεις και το 2 όταν ποσταρίστηκε σκέτο είχα πει ότι θα το βγάλω οφφ και ακολούθησε ολόκληρη συζήτηση με το μέλος για το θέμα, και τελικά έγραψε και με κείμενο την άποψη του, οπότε δεν υπήρχε λόγος να βγει.
4. Οι βεβιασμένοι χαρακτηρισμοί δεν είναι και βεβιασμένα συμπεράσματα; :confused: Καλά έκανες και έθεσες τον προβληματισμό σου, αλλά θεωρώ ότι βασίζεται σε λανθασμένες υποθέσεις (πχ στην υπόθεση ότι ότι έχεις καταλάβει τον τρόπο που σκέφτονται όσοι είναι υπέρ της αλυσίδας :P)
5. Η μεγαλομανία όμως δεν επηρεάζει αρνητικά τους άλλους, ακόμα κι αν όντως είναι έτσι. Η ζήλια συνήθως έχει και αρνητικό αντίκτυπο στο στόχο της.
Οσον αφορά το ότι δεν ακούγεται όμορφα, γι'αυτό και δεν είχα απαντήσει στις αρχικές ερωτήσεις περί του ποιός ψήφισε. Εδώ όμως το θέμα αφορά αποκλειστικά τις αρνητικές ψήφους, οπότε είναι δεδομένο ότι θα διαβάσουμε και πράγματα που δεν θα μας αρέσουν, όταν το αρνητικά ψηφισμένο ποστ είναι δικό μας. Άλλωστε δεν είπα ότι ντε και καλά δείχνει ζήλια. Είπα ότι ίσως μια ψυχολογική ανάλυση αυτής της στάσης μπορεί να δείχνει ζήλια. Εξίσου πιθανό είναι να δείχνει και άλλα πράγματα, πχ απλή αντιπάθεια στους υπέρμαχους της άλλης άποψης :P

Περί διόρθωσης: Και όπως είναι τώρα είναι σωστό. Αναφέρεται σε "δικά σου πιστεύω" γενικά. Δηλαδή κάποια δικά σου πιστεύω. Λέγοντας "τα δικά σου πιστεύω" θα ήταν εξίσου σωστό συντακτικά και θα είχε πιο πολύ την έννοια "όλα τα δικά σου πιστεύω". :)

1. Οκ, για μένα το χούμορ είναι υπερ-αξία, ακόμα κι αυτό που δεν μου αρέσει μπορώ να αναγνωρίσω ότι αντικειμενικά είναι έξυπνο ή αστείο. Οπότε δεν μπορώ προσωπικά να μιλήσω για την ύπαρξη ή μη χούμορ σε κάτι, αλλά για το πόσο μου αρέσει και μόνο. Αλλά τα πράγματα αυτά είναι καθαρα υποκειμενικά, οπότε δεν πρόκειται ποτέ να βρούμε κοινή συνισταμένη σε αυτό το πόιντ.
3. Γι' αυτό λατρεύω τα φόρα των οποίων οι άντμινς κάνουν απλά την δουλειά που πρέπει να κάνουν και δεν συμμετέχουν και ως μέλη. Γιατί δεν μπλέκονται τα γούστα τους με τον χαρακτήρα του φόρουμ. Αλλά δεν πρόκειται για τέτοιο φόρουμ, το φόρουμ αυτό είναι πνευματικό σας παιδί, και του δίνετε τις αρχές που εσείς θέλετε. Οι λοιποί πρέπει πάνω κάτω να προσαρμοστούν. Αποδεχτήκαμε τους όρους χρήσης anyways. Και just for the record, η εικόνα που πόσταρα ήταν ακριβώς η άποψη που έχω για τα Στάρμπαξ.
4. Μπλέξαμε τα μπούτια μας με τα βεβιασμένα παντώς είδους, και για να το ξεκαθαρίσουμε, αναφέρομαι στην σιγουριά που θεωρώ ότι έχεις πιθανότατα κι εσύ η ίδια, ότι ξαφνικά ξύπνησα(-με) μια μέρα και αποφάσισα(-με) να τρολλάρω(-ουμε), ή να λυντσάρω(-ουμε) όσους δεν συμφωνούν με την άποψή μου(μας). Just for the heck of it.
5. Για μένα η μεγαλομανία μπορεί να είναι just as dangerous με την ζήλια, αλλά δεν νομίζω ότι αυτό είναι το θέμα μας.
Και θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα.

Χωρίς το άρθρο εμένα μου κάνει περισσότερο για προφορικός λόγος. Your quote, your call.

- Ο κwλος μας βρακί δεν έχει, η πούτσ@ μας γραβάτα θέλει.
- Ο κwλος μας βρακί δεν έχει, ο πΎτσος μας λουλούδια θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
1. Οκ, για μένα το χούμορ είναι υπερ-αξία, ακόμα κι αυτό που δεν μου αρέσει μπορώ να αναγνωρίσω ότι αντικειμενικά είναι έξυπνο ή αστείο. Οπότε δεν μπορώ προσωπικά να μιλήσω για την ύπαρξη ή μη χούμορ σε κάτι, αλλά για το πόσο μου αρέσει και μόνο. Αλλά τα πράγματα αυτά είναι καθαρα υποκειμενικά, οπότε δεν πρόκειται ποτέ να βρούμε κοινή συνισταμένη σε αυτό το πόιντ.
3. Γι' αυτό λατρεύω τα φόρα των οποίων οι άντμινς κάνουν απλά την δουλειά που πρέπει να κάνουν και δεν συμμετέχουν και ως μέλη. Γιατί δεν μπλέκονται τα γούστα τους με τον χαρακτήρα του φόρουμ. Αλλά δεν πρόκειται για τέτοιο φόρουμ, το φόρουμ αυτό είναι πνευματικό σας παιδί, και του δίνετε τις αρχές που εσείς θέλετε. Οι λοιποί πρέπει πάνω κάτω να προσαρμοστούν. Αποδεχτήκαμε τους όρους χρήσης anyways. Και just for the record, η εικόνα που πόσταρα ήταν ακριβώς η άποψη που έχω για τα Στάρμπαξ.
4. Μπλέξαμε τα μπούτια μας με τα βεβιασμένα παντώς είδους, και για να το ξεκαθαρίσουμε, αναφέρομαι στην σιγουριά που θεωρώ ότι έχεις πιθανότατα κι εσύ η ίδια, ότι ξαφνικά ξύπνησα(-με) μια μέρα και αποφάσισα(-με) να τρολλάρω(-ουμε), ή να λυντσάρω(-ουμε) όσους δεν συμφωνούν με την άποψή μου(μας). Just for the heck of it.
5. Για μένα η μεγαλομανία μπορεί να είναι just as dangerous με την ζήλια, αλλά δεν νομίζω ότι αυτό είναι το θέμα μας.
Και θα συμφωνήσω με τα υπόλοιπα.

Χωρίς το άρθρο εμένα μου κάνει περισσότερο για προφορικός λόγος. Your quote, your call.

- Ο κ*λος μας βρακί δεν έχει, η πούτσ@ μας γραβάτα θέλει.
- Ο κ*λος μας βρακί δεν έχει, ο πΎτσος μας λουλούδια θέλει.

1. Έχει διαφορά το "χιούμορ που δεν μου αρέσει" με το "χιούμορ που αυτό που πραγματεύεται δεν μου αρέσει". Το ένα δεν αποκλείει το άλλο, άλλα δεν θεωρώ ντε φάκτο ότι δεν είναι αστείο κάτι που ανήκει στη δεύτερη κατηγορία. Παρεμπιπτόντως, μιας και το θέμα αφορά τα Starbucks, μια φωτογραφία που τα κατακρίνει και με έκανε να γελάσω είναι αυτή: https://www.chiefhomeofficer.com/wp-content/uploads/2008/02/starbucks_escher-767149.jpg
(δεν θυμάμαι που την είχα δει αρχικά, τώρα τη βρήκα στο Google).
Τα αστεία με λογοπαίγνια, μόνο ο Αρκάς τα πετυχαίνει καλά imho :P
3. Δεν βρίσκω γιατί ορίζω το χαρακτήρα του φόρουμ περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο μέλος (άντε στη χειρότερη όσο δύο άλλα μέλη), σε σημείο μάλιστα που για να είναι το φόρουμ "ιδανικό" θα έπρεπε να μην συμμετέχω! Παραδείγματος χάριν, θα χαρακτήριζες το φόρουμ "καπιταλιστικό"; Κι όμως, και οι δύο admins του, υπέρ αυτής της πολιτικής ιδεολογίας είμαστε. Ο χαρακτήρας του φόρουμ όμως δεν καθορίζεται μόνο από τις δικές μας απόψεις, δυστυχώς ή ευτυχώς.
4. Μπα. Δεν θεωρώ ότι ξύπνησες(ατε) μια μέρα. Το ότι θεωρώ τα κίνητρα σου(σας) εξίσου λανθασμένα με το να είχες(τε) ξυπνήσει μια μέρα και να το αποφασίσατε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Περί παροιμίας: Δεν νομίζω να είναι αυτό γμτ. Είμαι σίγουρη ότι ξεκινάει με "Βρακί δεν είχε ο ...". Εκτός αν "κυκλοφορεί" και με άλλη σύνταξη. (Βάλε και κανένα παπάκι ή κανένα αστεράκι στο κ**ς πλιζ)

εντιτ: Α, Ο Λοριεν την πέτυχε την παροιμία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ok, να πω τη γνωμη μου ;

1.Αν γινοταν ενα ποστ με εικονα χιουμορ γυμνασιακου επιπεδου υπερ των Starbucks, βαζουμε στοιχημα οτι δε θα σε χαλαγε ; :P
2.Η επαναληψη κουραζει οντως, αλλά εχει ξαναμπει αυτη η εικονα ; :confused: Εκτος αν εννοεις οτι δε θελεις πλεον καποιοι να λενε την (αντιθετη με τη δικη σου) γνωμη τους για τα Σταρμπακς...ενω δε σε πειραζει άλλοι να λενε την θετικη αποψη τους γιαυτα.Σεβαστο κι αυτο βεβαια.Θα πρεπει αραγε να βαζουν και οι αλλοι αρνητικες σε οσους τα εξυμνουν ακατάπαυστα ; :hmm:
3.Εκτός θεματος ; Το τοπικ λεγεται "συζητηση για τα Σταρμπακς". Τιποτε σχετικο με αυτα δε μπορει να ειναι εκτος θεματος με τετοιο τιτλο. Νομιζω τωρα εσυ κρυβεσαι πισω απο το οφφ τοπικ για προφαση. Οταν δε, διαβασα στα ποστς που βγηκαν, οτι ειπες πως το εβγαλες γιατι η φωτογραφια επρεπε να ειναι στο τοπικ με τις αστειες φωτογραφιες, δε πιστευα στα ματια μου.Δηλαδη οποιαδηποτε φωτογραφια εχει σκοπο να πει κατι μαζι με δοση χιουμορ για καποιο θεμα, ειναι οφφ τοπικ ; Μηπως και οποιαδηποτε φραση τοτε, για οποιοδηποτε θεμα, πρεπει να παει σε τοπικ με αστειες ατακες κλπ ;
4.Εγω δε θα ημουν τοσο καχυποπτος. Αλλά ακομα και ετσι να ηταν, θα σε τιμουσε να συμμεριζεσαι την γνωστη αποψη του Βολταιρου.
5.Η μια φωτογραφια απλά εξεφραζε οτι δεν ειναι καλο το μαγαζι, οχι αν εχει σκοπο το κερδος. Επομενως δε βλεπω πως γινεται να αμφιβαλλεις οτι εκφραζει αποψη. Ουτε τιθεται θεμα επιχειρηματων. Γουστα ειναι. Βαζεις και αρνητικες αν σε καποιον αρεσει ενα χρωμα που δεν αρεσει σε σενα δλδ ; :confused:
6.Οι παροιμιες μπορουν καλλιστα να ειναι απο μονες τους επιχειρηματα. Εσενα πιο ειναι το επιχειρημα σου οτι δεν μπορουν ; :P Και γιατι δεν απαντας στο ερωτημα της io-io ; Δεν ειναι προφανες ποιο ειναι το επιχειρημα της , με αυτην την παροιμια ; Προφανως σου λεει οτι εφοσον μια εικονα ειναι χιλιες λεξεις, δλδ μια εικονα μπορει να "λεει" αυτα που θελει να πει καποιος, χωρις να γραφει κειμενο, αντι-κειμενου. Ειναι ακυρο να λες οτι επειδη ειναι εικονα και οχι κειμενο, υποβαθμιζει το φορουμ. Το φορουμ υποβαθμιζεται απο το περιεχομενο ειτε εικονας, ειτε κειμενου. Μερικες εικονες δε, μεταφερουν καλυτερα απο κειμενο μια αποψη και προσθετουν στο φορουμ.:)

Για την παροιμια :
"Βρακί δεν έχει ο κώλος μας, γαρίφαλο στ' αυτί μας"
"Βρακι δεν εχει ο κωλος μας, γιρλαντες στο πουλι μας "

Αν και είχα αποφασίσει να μην σου απαντήσω, μιας και θεωρώ ότι πετάχτηκες σαν γιου νοου γουάτ σε μια διαφωνία που δεν σε αφορά, θα το κάνω ως ευχαριστώ που μου θύμισες την παροιμία που έσπαγα το κεφάλι μου επι μέρες να βρώ :P

1. You never know...
2. H επανάληψη προφανώς αφορά τις followup εικόνες, όχι την πρώτη.
3. Το θέμα λέει "Συζήτηση για τα Στάρμπακς". Προφανώς και ο,τι δεν είναι συζήτηση ή δεν συνοδεύτεται και από συζήτηση είναι εκτός. Αν έλεγε "Φωτογραφίες σχετικές με τα Στάρμπακς" τότε ναι, δεν θα ήταν οφτοπικ (τότε οφτοπικ θα ήταν τα υπόλοιπα ποστ μας :P)
4. Ρεαλίστρια είμαι, όχι καχύποπτη. Όσον αφορά τη φράση του Βολταίρου, αυτό δεν σημαίνει ότι θα αποκτούν ξαφνικά άσυλο από τους κανονισμούς όσοι διαφωνούν μαζί μου, για να μην φανεί ότι δεν την τηρώ. Ούτε και το αντίθετο φυσικά.
5. Αυτό αναφέρεται στην τρίτη εικόνα.
6. Οι παροιμίες είναι το αντίστοιχο του να απαντάς με quotes διασήμων. Όταν διαφωνείς πρέπει να πεις και ένα δικό σου επιχείρημα. Δεν μπορείς να διαφωνείς αποκλειστικά με επίκληση στην αυθεντία. Φαντάζεσαι ένα ντιμπέιτ πολιτικών που να αποτελείτο μόνο από παροιμίες και ρητά; :lol: Όσο για το τι υποβαθμίζει το φόρουμ, αν την εικόνα την είχαν φτιάξει οι ίδιοι δεν θα έλεγα το ίδιο. Το να βάζεις μια έτοιμη εικόνα (ή και ένα έτοιμο κείμενο) δείχνει τεμπελιά και από μόνο του αξίζει -1 σε αρκετές περιπτώσεις. Προσωπικά δεν θα έγραφα σε ένα φόρουμ που ήταν γεμάτο από copy pastes και έτοιμες εικόνες. Οπότε ορίστε και η απάντηση στην io-io: Και τις αντίστοιχες 1000 λέξεις να είχαν κάνει copy paste αντί της εικόνας, πάλι ίδια θα ήταν η αντίδραση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν και είχα αποφασίσει να μην σου απαντήσω, μιας και θεωρώ ότι πετάχτηκες σαν γιου νοου γουάτ σε μια διαφωνία που δεν σε αφορά, θα το κάνω ως ευχαριστώ που μου θύμισες την παροιμία που έσπαγα το κεφάλι μου επι μέρες να βρώ :P
Δε μιλατε σε προσωπικη συζητηση καλη μου. Φορουμ ειναι δημοσιο. Καθε συζητηση υποκειται σε πιθανη αναγνωση και σχολιασμο, μη μας τρελλεννννειειςς.

1.Ε τωρα...μεταξυ μας...:P
2. Μα το ανεφερες σαν λογο που εβαλες αρνητικη στην πρωτη..η οποια επισης βγηκε οφφ, ετσι δεν ειναι ;
3.Τωρα το τραβας απο τα μαλλια και θα το καραφλιασεις. Δηλαδη επειδη εχει την λεξη "συζητηση" στον τιτλο, απαγορευονται οι εικονες ; :confused: Σε ποιο φορουμ στον πλανητη εχει σκεφτει κανείς κατι τετοιο; Εξ'αλλου και να μην εγραφε "συζητηση" στον τιτλο, για συζητησεις ειμαστε εδω. Πρεπει να μη βαζουμε πουθενα φωτογραφιες που "μιλανε" μονες τους ; Δε στεκει...:/:
4.Αν οι κανονισμοι ερχονται σε αντιθεση με τον Βολταριο, τοτε δε "φαινεται" να μην την τηρεις. Οντως δεν την τηρεις. Τους κανονισμους δε τους εστειλε ο θεος. Εμεις τους φτιαχνουμε.;)
5. Αναφερομαι στην εικονα της Molka (που εχει 8 θετικες και 2 αρνητικες).
6.Αν και ξεφευγουμε λιγο : Οι παροιμιες και τα αποφθεγματα, δεν ειναι "επικληση στην αυθεντια", αν απλα αναφερεις οτι σε εκφραζουν. Επικληση στην αυθεντια ειναι οταν πεις "το πε ο ταδε αρα ειναι σωστο". Για παρα πολλα θεματα, δεν υπαρχει "δικο σου επιχειρημα", καθως σχεδον ολα τα εχουν σκεφτει αλλοι πριν απο μας ;) Οπότε αν μια θεση την εχει εκφρασει άλλος καλύτερα απο σενα, δεν ειναι κακο να την εκθεσεις ετσι. Η ουσια του τι λες μετραει, οχι ποιος πρωτοσκεφτηκε το εκάστοτε επιχειρημα πανω στον πλανητη.
Μια ετοιμη εικονα δειχνει τεμπελια : μα τι σκεπτικο ειναι αυτο ; Δηλαδη καθε φορα που θα θελει καποιος να πει κατι με εικονα,...πρεπει να καθεται να την φτιαχνει ο ιδιος ; Μονο τοτε εχει αξια, και μονο τοτε αποφευγει το -1 ; :confused:. Χανουμε την ουσια του ΤΙ λεει η εικονα δλδ, και μας νοιαζει το αν και ποσο κουραστηκε να την φτιαξει...Παντως ολα τα φορουμ ειναι γεματα εικονες και κειμενα απο αλλου. Δε μειωνει την αξια τους αυτο. Η αξια περισσοτερο εχει να κανει με το ΤΙ εικονες και ΤΙ κειμενα εχουν μαζευτει. (περα απο τις σκεψεις των ιδιων των μελων φυσικα).

the tsoutsou rests :P



PS: Α επειδη διαβασα και για την υπογραφη σου : αν το αλλαξεις σε ""Πρέπει πρώτα να μάθεις να αμφισβητείς δικά σου πιστεύω και μετά να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα πιστεύω των άλλων.", ακουγεται καλυτερα. :) (επισης αν το "τα" το μεταφραζεις "ολα", τοτε ειναι σα να λεει "Πρέπει πρώτα να μάθεις να αμφισβητείς (καποια) δικά σου πιστεύω και μετά να προσπαθήσεις να αλλάξεις (ολα) τα πιστεύω των άλλων". Οπότε ίσως ειτε πρεπει να χει "τα" και στα 2 σημεια, ή σε κανενα. (λεμε τωρα, οχι οτι εχει πολλη σημασια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μπορει μηπως καποιος να μου εξηγησει τον σκοπο του thread; Δεν το λεω ειρωνικα, ουτε ρητορικα.

Απλα παρατηρω στις τελευταιες 2-3 σελιδες να γραφονται σεντονια για κατι που:

* Εχει ειπωθει ποιος εβαλε την αρνητικη.
* Εχει ειπωθει τι γιατι εβαλε την αρνητικη.
* Το γιατι εβαλε την αρνητικη ψηφο δεν ηταν μια απαντηση "τρεχα γυρευε" αλλα στηριζονταν σε επιχειρηματα.

Απο εκει και περα, τι ακριβως ψαχνουμε; Να πεισουμε την Μισελ να της αρεσει το χιουμορ του Molka; Να πεισουμε την Μισελ οτι αφου ειμαστε πιο πολλοι που διαφωνουμε με την ψηφο της, να παει αμεσως να την αλλαξει;

Ή απλα διαφωνουμε γιατι ετσι μας αρεσει;

Προσωπικα, επειδη ανηκω στην τελευταια κατηγορια (:P) θα θελα να πω στην Μισελ οτι δικαιωμα σου να βαζεις αρνητικες οπου οτιδηποτε σε χαλαει. Και επισης δεν βλεπω ποια που ειναι το τραγικο με το να βαλεις μια αρνητικη. Δεν ειναι σαν να εριξες ban ας πουμε. Αλλα οφειλω να ομολογησω οτι με τα επιχειρημα "ειναι εικονα σε θεμα για συζητηση για τα Starbucks" το μαμησες και ψοφησε. Δηλαδη αν ανοιγα θεμα "Συζητηση περι Dark Knight" και καποιος ανεβαζε το trailer του θα εβγαζες off topic σε θεμα "Βιντεο για το Dark Knight"; Επιπροσθετα, νομιζω και η αναφορα περι επαναληψης ειναι λιγο υπερβολικη. Νομιζω σε ενα θεμα ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει οτι θελει ακομα και αν εχει ειπωθει πολλες φορες. Το να εκφρασω και εγω οτι μου αρεσει το καραμελ φραπουτσινο δεν νομιζω να μου "στοιχισει" μια αρνητικη, απλα και μονο επειδη το εχουν αναφερει πολλοι. Αλλα το να εκφρασει καποιςο οτι δεν του αρεσει γενικα το μαγαζι του "στοιχισε" (το γραφω ετσι γιατι προσωπικα δεν καταλαβαινω το big fuss about it, αλλα για να το συζητατε ολοι, καποιος λογος θα υπαρχει! :clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικα, επειδη ανηκω στην τελευταια κατηγορια (:P) θα θελα να πω στην Μισελ οτι δικαιωμα σου να βαζεις αρνητικες οπου οτιδηποτε σε χαλαει. Και επισης δεν βλεπω ποια που ειναι το τραγικο με το να βαλεις μια αρνητικη. Δεν ειναι σαν να εριξες ban ας πουμε. Αλλα οφειλω να ομολογησω οτι με τα επιχειρημα "ειναι εικονα σε θεμα για συζητηση για τα Starbucks" το μαμησες και ψοφησε. Δηλαδη αν ανοιγα θεμα "Συζητηση περι Dark Knight" και καποιος ανεβαζε το trailer του θα εβγαζες off topic σε θεμα "Βιντεο για το Dark Knight"; Επιπροσθετα, νομιζω και η αναφορα περι επαναληψης ειναι λιγο υπερβολικη. Νομιζω σε ενα θεμα ο καθενας εχει το δικαιωμα να πει οτι θελει ακομα και αν εχει ειπωθει πολλες φορες. Το να εκφρασω και εγω οτι μου αρεσει το καραμελ φραπουτσινο δεν νομιζω να μου "στοιχισει" μια αρνητικη, απλα και μονο επειδη το εχουν αναφερει πολλοι. Αλλα το να εκφρασει καποιςο οτι δεν του αρεσει γενικα το μαγαζι του "στοιχισε" (το γραφω ετσι γιατι προσωπικα δεν καταλαβαινω το big fuss about it, αλλα για να το συζητατε ολοι, καποιος λογος θα υπαρχει! :clapup:)

Μα δεν ήταν αυτό το μόνο μου επιχείρημα. Αν ίσχυε μόνο ένα από αυτά που έγραψα παραπάνω, τότε πιθανότατα δεν θα είχα ψηφίσει το ποστ. Όμως, για να πω κι εγώ μια παροιμία "φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι" :P

Επίσης, όταν λέω για επανάληψη, αναφέρομαι στην επανάληψη εικόνας με το ίδιο concept.

Newsflash: Ακόμα και εγώ (ναι, εγώ η κολλημένη :P) έχω αναφέρει κάποια αρνητικά των Starbucks, όπως το ότι ως επί το πλείστον το φαί τους δεν τρώγεται. Δεν τα θεωρώ τέλεια. Απλά τα θεωρώ καλύτερα από τους ανταγωνιστές τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@Insomniac : Υπαρχει τοπικ που απανταει στην απορια σου, απλά εχει κλειδωθει.Μαλιστα, ειχες λαβει μερος, οπότε απορω που ρωτας...

2-3 σελιδες ; :confused: Ακομα κι αν βλεπεις 10ποστ/σελιδα, μονο στην 3η σου, θα εχει εχει μεγαλα ποστ που ασχολουνται με την ψηφο της Μισελ. Οι προηγουμενες 2 εχουν άλλες περιπτωσεις. :)

Κανείς δεν ψαχνει να αναγκασει κανεναν για το πως θα ψηφιζει. Ανταλλαγη αποψεων γινεται. Τωρα αν μεσα απο αυτο, καποιος "δει" οτι ισως υπερβαλλει,ή δει πως σκεφτονται οι αλλοι, κέρδος θα ειναι κι αυτο. Ας μη τα βλεπουμε ολα αρνητικα.

Ουτε ειπε κανενας οτι δεν εχει δικαιωμα η Michelle ή οποιοσδηποτε, να βαζει οτι ψηφο θελει, οπου θελει. Απορω γιατι το επισημαινεις τη στιγμη που ειναι αυτονοητο:worry:. Επισης, κανείς δεν ειπε οτι εγινε κατι τραγικό. Ουτε το να υπαρχει συζητηση για κατι, το καθιστα τραγικο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Lorien δεν πρόκειται να σου απαντήσω σε όλα μπας και σιγά σιγά μειωθεί ο όγκος των ποστς μας, διότι τείνουν να καταλήγουν σε religous debates :P
Θα απαντήσω σε αυτά που θεωρώ λιγότερο "διύλιση του κώνωπα":

2. Μα το ανεφερες σαν λογο που εβαλες αρνητικη στην πρωτη..η οποια επισης βγηκε οφφ, ετσι δεν ειναι ;
Ανέφερα τους λόγους για όλες μαζεμένους. Προφανώς δεν αφορούν όλοι οι λόγοι, όλες τις εικόνες. Μήπως να γράψω και πραγματεία "Οι 3 αρνητικές ψήφοι της Λίας";
3.Τωρα το τραβας απο τα μαλλια και θα το καραφλιασεις. Δηλαδη επειδη εχει την λεξη "συζητηση" στον τιτλο, απαγορευονται οι εικονες ; :confused: Σε ποιο φορουμ στον πλανητη εχει σκεφτει κανείς κατι τετοιο; Εξ'αλλου και να μην εγραφε "συζητηση" στον τιτλο, για συζητησεις ειμαστε εδω. Πρεπει να μη βαζουμε πουθενα φωτογραφιες που "μιλανε" μονες τους ; Δε στεκει...:/:
Δεν απαγορεύονται οι εικόνες, αρκεί να συνοδεύονται και από κείμενο.
Και από accessibility perspective να το δεις, δεν βοηθά την επικοινωνία.

Επίσης ΑΝ ήθελα όντως να το τραβήξω από τα μαλλιά, θα έλεγα ότι η εν λόγω εικόνα δεν αφορούσε τα Starbucks Coffee αλλά τα Sucks Coffeee άρα ήταν offtopic :P
4.Αν οι κανονισμοι ερχονται σε αντιθεση με τον Βολταριο, τοτε δε "φαινεται" να μην την τηρεις. Οντως δεν την τηρεις. Τους κανονισμους δε τους εστειλε ο θεος. Εμεις τους φτιαχνουμε.;)
"Αν". Είναι γεγονός ότι με όποιο τρόπο να εφαρμοστούν οι κανόνες από μένα στο εν λόγω θέμα, σε κάποιους θα φανεί μεροληψία μόνο και μόνο λόγω της άποψης μου, χωρίς να σκεφτεί καν αν η ενέργεια μου στέκει. Ε από το να περιμένω να μπει online κάποιος άλλος mod για να το κάνει, προτιμώ κάποιοι να βγάζουν τέτοια αβάσιμα συμπεράσματα.

Παρεμπιπτόντως, φημολογείται ότι η φράση αυτή δεν ανήκει καν στο Βολταίρο :P
6.Αν και ξεφευγουμε λιγο : Οι παροιμιες και τα αποφθεγματα, δεν ειναι "επικληση στην αυθεντια", αν απλα αναφερεις οτι σε εκφραζουν. Επικληση στην αυθεντια ειναι οταν πεις "το πε ο ταδε αρα ειναι σωστο". Για παρα πολλα θεματα, δεν υπαρχει "δικο σου επιχειρημα", καθως σχεδον ολα τα εχουν σκεφτει αλλοι πριν απο μας ;) Οπότε αν μια θεση την εχει εκφρασει άλλος καλύτερα απο σενα, δεν ειναι κακο να την εκθεσεις ετσι. Η ουσια του τι λες μετραει, οχι ποιος πρωτοσκεφτηκε το εκάστοτε επιχειρημα πανω στον πλανητη.
Το "μια εικόνα = 1000 λέξεις" δεν είναι καν επιχείρημα όμως. Δεν τεκμηριώνει πουθενά ότι αυτό όντως ισχύει. Αποκτά "αξία" μόνο και μόνο από το ρόλο του ως παροιμία. Αν δεν ήταν παροιμία και το είχα σκεφτεί πχ εγώ και το ανέφερα, θα ερχόταν κανένας Lorien και θα μου έλεγε "και γιατί είναι 1000 λέξεις; Από πού προκύπτει αυτό; Δεν το τεκμηριώνεις".
Μια ετοιμη εικονα δειχνει τεμπελια : μα τι σκεπτικο ειναι αυτο ; Δηλαδη καθε φορα που θα θελει καποιος να πει κατι με εικονα,...πρεπει να καθεται να την φτιαχνει ο ιδιος ; Μονο τοτε εχει αξια, και μονο τοτε αποφευγει το -1 ; :confused:. Χανουμε την ουσια του ΤΙ λεει η εικονα δλδ, και μας νοιαζει το αν και ποσο κουραστηκε να την φτιαξει...Παντως ολα τα φορουμ ειναι γεματα εικονες και κειμενα απο αλλου. Δε μειωνει την αξια τους αυτο. Η αξια περισσοτερο εχει να κανει με το ΤΙ εικονες και ΤΙ κειμενα εχουν μαζευτει. (περα απο τις σκεψεις των ιδιων των μελων φυσικα).
Παρεμπιπτόντως, στο εν λόγω θέμα έχουν σβηστεί και μηνύματα του στυλ "Φοβερά τα Starbucks" ή "Χάλια τα Starbucks". Γιατί; Διότι υπάρχει δημοσκόπηση, και τέτοια ποστ καλύπτονται απόλυτα από αυτή.

Και δεν το αναφέρω με την έννοια του πόσο κουράστηκε για να τη φτιάξει, αλλά με την έννοια του πόσο πιθανό είναι ο τυχαίος αναγνώστης να την έχει πετύχει αλλού.
Και προσωπικά δεν εκτιμώ ιδιαίτερα τα φόρα στα οποία τα μισά και βάλε ποστς είναι copy paste εικόνων και κειμένων (και χωρίς πηγή συχνά). Προσωπική μου άποψη αυτή, αλλά και οι ψήφοι που βάζω προσωπική μου άποψη είναι επίσης.
PS: Α επειδη διαβασα και για την υπογραφη σου : αν το αλλαξεις σε ""Πρέπει πρώτα να μάθεις να αμφισβητείς δικά σου πιστεύω και μετά να προσπαθήσεις να αλλάξεις τα πιστεύω των άλλων.", ακουγεται καλυτερα. :) (επισης αν το "τα" το μεταφραζεις "ολα", τοτε ειναι σα να λεει "Πρέπει πρώτα να μάθεις να αμφισβητείς (καποια) δικά σου πιστεύω και μετά να προσπαθήσεις να αλλάξεις (ολα) τα πιστεύω των άλλων". Οπότε ίσως ειτε πρεπει να χει "τα" και στα 2 σημεια, ή σε κανενα. (λεμε τωρα, οχι οτι εχει πολλη σημασια).
Δεν έχεις άδικο αλλά από τη στιγμή όμως που δεν είναι συντακτικά λάθος, δεδομένου ότι είναι quote, προτιμώ να μην το αλλάζω και πολύ. :)

2-3 σελιδες ; :confused: Ακομα κι αν βλεπεις 10ποστ/σελιδα, μονο στην 3η σου, θα εχει εχει μεγαλα ποστ που ασχολουνται με την ψηφο της Μισελ.

Μπορεί να εννοεί τυπωμένες σελίδες ;)
Ορισμένοι άνθρωποι τα μεγάλα κείμενα τα εκτυπώνουν για να τα διαβάσουν πιο εύκολα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
@Insomniac : Υπαρχει τοπικ που απανταει στην απορια σου, απλά εχει κλειδωθει.Μαλιστα, ειχες λαβει μερος, οπότε απορω που ρωτας...

2-3 σελιδες ; :confused: Ακομα κι αν βλεπεις 10ποστ/σελιδα, μονο στην 3η σου, θα εχει εχει μεγαλα ποστ που ασχολουνται με την ψηφο της Μισελ. Οι προηγουμενες 2 εχουν άλλες περιπτωσεις. :) (EDIT: 10 μηνυματα ανα σελιδα βλεπω. Το τσεκαρα)

Κανείς δεν ψαχνει να αναγκασει κανεναν για το πως θα ψηφιζει. Ανταλλαγη αποψεων γινεται. Τωρα αν μεσα απο αυτο, καποιος "δει" οτι ισως υπερβαλλει,ή δει πως σκεφτονται οι αλλοι, κέρδος θα ειναι κι αυτο. Ας μη τα βλεπουμε ολα αρνητικα.

Ουτε ειπε κανενας οτι δεν εχει δικαιωμα η Michelle ή οποιοσδηποτε, να βαζει οτι ψηφο θελει, οπου θελει. Απορω γιατι το επισημαινεις τη στιγμη που ειναι αυτονοητο:worry:. Επισης, κανείς δεν ειπε οτι εγινε κατι τραγικό. Ουτε το να υπαρχει συζητηση για κατι, το καθιστα τραγικο.:)

Ισα ισα επειδη ειχα συμμετασχει ειναι που εξεφρασα την απορια μου! Γιατι απο οτι ειχα καταλαβει εγω τοτε ο σκοπος ηταν αυτα που ανεφερα πριν και νομιζω εχουν ηδη απαντηθει! ;)

Τα posts για το θεμα ξεκινησαν στην 2η σελιδα μου και συνεχιζονται εως και την 4η που βρισκομαι τωρα. 2-3-4 = 3 σελιδες. :)

Ενταξει, προφανως και θα ναι κερδος. Βλεπεις να οδευει προς τα εκει η συζητηση ή να ξεφευγει προς οτιδηποτε αλλο;

Αυτονοητο ειναι. Τραγικο δεν ειναι. Παρολα αυτα εγω βλεπω οτι συζηταμε το θεμα λες και εγινε και γω δεν ξερω τι. Και παραλληλα η συζητηση επεκτεινεται και προς φιλοσοφικα ζητηματα, ζητηματα προθεσεων του γιατι εγιναν καποιας Posts, κτλ. Αν εσυ δεν βλεπεις οτι αυτα υποδηλωνουν οτι μαλλον δεν βλεπουν ολοι το σκηνικο ως ασημαντο και δικαιωμα της Μισελ, τοτε απλα διαφωνουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ με τον Insomniac ότι από τη στιγμή που δόθηκε αιτιολόγηση για την αρνητική θα έπρεπε να λήξει η συζήτηση (τουλάχιστον στο παρόν θέμα). Μιας και η Michelle προς το παρόν απαντούσε, δεν μπορώ να μην σχολιάσω τα εξής (μπας και πάρω και εγώ απάντηση :P):
1. You never know...
Αυτό δείχνει μια αβεβαιότητα για την στάση σου μελλοντικά, παρόλο που τώρα λες ότι τηρείς αποκλειστικά τους κανόνες. Άρα αν δεν αλλάξουν οι κανόνες, θα έπρεπε να ξέρεις ήδη ότι και σε τέτοια περίπτωση θα κάνεις το ίδιο :)
3. Το θέμα λέει "Συζήτηση για τα Στάρμπακς". Προφανώς και ο,τι δεν είναι συζήτηση ή δεν συνοδεύτεται και από συζήτηση είναι εκτός. Αν έλεγε "Φωτογραφίες σχετικές με τα Στάρμπακς" τότε ναι, δεν θα ήταν οφτοπικ (τότε οφτοπικ θα ήταν τα υπόλοιπα ποστ μας :P)
Θα μείνω μόνο σε δικά μου posts στο θέμα τα οποία επίσης ΔΕΝ καλύπτουν αυτά που λες, γιατί ούτε συζήτηση είναι ούτε συνοδεύονται από συζήτηση. Επίσης το θέμα ΔΕΝ λέει "άρθρα για τα Στάρμπακς" οπότε σύμφωνα με όλα αυτά τα κριτήρια θα έπρεπε να είναι off topic. Και παραθέτω:

Starbucks' Retro Logo

How Starbucks is using a special brown logo to evoke the chain's beginnings and restore some goodwill for the brand



Οπότε εύλογα δημιουργείται η απορία σε κάποιους, χωρίς φυσικά να κρίνουν μιας και δεν το επιτρέπει ο όρος #14 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
fandago (και πιθανόν και άλλοι) νομίζω ότι έχετε μπερδέψει τους λόγους για τους οποίους ψήφισα τα ποστ με -1 και τους λόγους για τους οποίους βγήκαν off-topic. Ούτε είμαι κανένας ψυχάκιας που ψηφίζω όλα τα off-topic με -1, ούτε κανένας δικτάτορας που βγάζω off-topic όσα ποστ ψηφίζω με -1 :P

Το πρώτο που κάνεις quote όντως θα έπρεπε να είχε βγεί (περιέχει και βωμολοχίες) και απορώ πώς έμεινε. Βέβαια πότε δεν είναι αργά, οπότε βγήκε τώρα. :)
Παρεμπιπτόντως, το συγκεκριμένο το βρήκα αστείο, παρ'ότι επίσης είναι κατά της αλυσίδας.
Το δεύτερο δεν είναι αυτού του τύπου, προσφέρει κάτι στη συζήτηση πέρα από μια άποψη που εκφράζεται και με τη χρήση του poll: μια πληροφορία για την ιστορία της εταιρείας.
Το τρίτο επίσης προσφέρει στη συζήτηση ένα νέο, αν και φλερτάρει με το off διότι είναι ένα σκέτο λινκ, το θεωρώ too much να βγει.

Περί αβεβαιότητος: Καμία αβεβαιότητα. Απλά θεωρώ άσκοπο να απαντήσω κάτι άλλο, μιας και δεν υπάρχει τρόπος να το αποδείξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Έβγαλα τους κwλους από το προηγούμενο ποστ μου, και κάπου εκεί τελειώνει η συνδρομή μου σε αυτό το θρεντ του παραλογισμού και σουρρεαλισμού. Μη μας πούνε και κολλημένους. :P

Είναι δικαίωμα του καθενός να ρίξει την θετική και την αρνητική του ψήφο, δικαίωμα του καθενός να προσπαθήσει να καταλάβει το σκεπτικό πίσω από την αρνητική (κανέναν μας δεν πειράζουν οι θετικές), αλλά όπως διάβασα και λίγο πιο πάνω, το βαμήσαμε και ψόφισε, και άκρη δεν βγάζουμε (ευτυχώς). :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Επίσης, όταν λέω για επανάληψη, αναφέρομαι στην επανάληψη εικόναςίδιο concept. με το
Δηλαδη αν καποιος βαλει διαφορετικη εικονα αλλα με ιδιο σκεπτικο...ή πει κατι με το ιδιο σκεπτικο (ασχετα αν εχει δει ολα τα αλλα ποστς), αυτο αποτελει για σενα παραγοντα που σε σπρωχνει προς αρνητικη. Μαϊστα. Οκ.
Α ξεχασα να πω , πως η εικονα που ανεφερες οτι ηταν "εναντιον" της εταιριας αλλά δεν ειχες προβλημα, δεν ηταν και τοσο εναντιον της εταιριας. Απλά εδειχνε οτι εχει πολλά καταστηματα και πολλή διαφημιση.Δε θα το λεγα και θαψιμο...Με λιγα λογια, μεχρι στιγμης εχουν φυγει λινκς και εικονες που κοροιδευουν-σατυριζουν-θαβουν τα Σταρμπακς.:hmm:

Ανέφερα τους λόγους για όλες μαζεμένους. Προφανώς δεν αφορούν όλοι οι λόγοι, όλες τις εικόνες. Μήπως να γράψω και πραγματεία "Οι 3 αρνητικές ψήφοι της Λίας";
Οχι δεν ειναι προφανες αυτο. Ισα ισα αν αναφερεις Χ λογους για Χ εικονες το προφανες ειναι οτι ισχυουν ολοι για ολες. Θα μυρισουμε τα νυχια μας να βρουμε ποιος λογος αντιστοιχει στην φωτο που ρωταμε ; Για μια συγκεκριμενη ρωτησα...:/: Λιγοτερη ενεργεια θα καταναλωνοταν αν ελεγες "αυτην γιαυτο, εκεινη γιαυτο, η 3η για εκεινο το λογο" και τελειωνε η ιστορια.

Δεν απαγορεύονται οι εικόνες, αρκεί να συνοδεύονται και από κείμενο.
Και από accessibility perspective να το δεις, δεν βοηθά την επικοινωνία.
Αρα απαγορευονται οι σκετες εικονες ; :confused: Επειδη το "μια εικονα = 1000 λεξεις" αποτελει ρητο και οχι επιχειρημα ; :confused: Και πως δεν βοηθα την επικοινωνια ακριβως ; Μια εικονα δεν ειναι πιο επικοινωνιακη απο ενα κειμενο εννοεις ;

Επίσης ΑΝ ήθελα όντως να το τραβήξω από τα μαλλιά, θα έλεγα ότι η εν λόγω εικόνα δεν αφορούσε τα Starbucks Coffee αλλά τα Sucks Coffeee άρα ήταν offtopic :P
Ελα τωρα, μη προσπαθεις να βρεις ενα αστεια ακραιο σεναριο μονο και μονο για να φανει μη ακραιο αυτο που συνεβη.(και το λεω σε περιπτωση που δε κανεις 100% πλακα ;) )

"Αν". Είναι γεγονός ότι με όποιο τρόπο να εφαρμοστούν οι κανόνες από μένα στο εν λόγω θέμα, σε κάποιους θα φανεί μεροληψία μόνο και μόνο λόγω της άποψης μου, χωρίς να σκεφτεί καν αν η ενέργεια μου στέκει. Ε από το να περιμένω να μπει online κάποιος άλλος mod για να το κάνει, προτιμώ κάποιοι να βγάζουν τέτοια αβάσιμα συμπεράσματα.
Οχι δεν ειναι καθολου "γεγονος". Εσυ το βλεπεις ετσι, γιατι δε θελεις ισως να δεις μια αλλη οπτικη γωνια.Ή αυτο ή οι κανονες παραειναι δεσμευτικοι.Φυσικα και σκεφτομαστε αν στεκει η ενεργεια σου.Το συμπερασμα δεν ειναι καθολου αβασιμο, καθως τοσο η πραξη οσο και η φραση του Βολταιρου, ειναι σαφη. Αλλο το να βαζεις αρνητικη οπου θελεις, και αλλο να σεβεσαι μια αποψη και να μην την σβηνεις, για προσωπικους λογους.

Το "μια εικόνα = 1000 λέξεις" δεν είναι καν επιχείρημα όμως. Δεν τεκμηριώνει πουθενά ότι αυτό όντως ισχύει. Αποκτά "αξία" μόνο και μόνο από το ρόλο του ως παροιμία. Αν δεν ήταν παροιμία και το είχα σκεφτεί πχ εγώ και το ανέφερα, θα ερχόταν κανένας Lorien και θα μου έλεγε "και γιατί είναι 1000 λέξεις; Από πού προκύπτει αυτό; Δεν το τεκμηριώνεις".
Τι θελεις, δλδ μαθηματικη αποδειξη οτι μια εικονα ειναι 1000 λεξεις ; :worry: Ουτε οι μαθηματικοι δε θα το αμφισβητουσαν αυτο βρε Λια :/:. Ειναι αυταποδεικτο οτι μια εικονα "λεει" πολλά αφου χρειαζεσαι πολλες λεξεις τοσο για να την περιγραψεις, οσο και για να πεις τις σκεψεις που σου δημιουργει. Νομιζω οτι τον κωνωπα τον εχεις εσυ τελικα και τον διυλιζεις....σε μοριακο επιπεδο :P

Και δεν το αναφέρω με την έννοια του πόσο κουράστηκε για να τη φτιάξει, αλλά με την έννοια του πόσο πιθανό είναι ο τυχαίος αναγνώστης να την έχει πετύχει αλλού.Και προσωπικά δεν εκτιμώ ιδιαίτερα τα φόρα στα οποία τα μισά και βάλε ποστς είναι copy paste εικόνων και κειμένων (και χωρίς πηγή συχνά). Προσωπική μου άποψη αυτή, αλλά και οι ψήφοι που βάζω προσωπική μου άποψη είναι επίσης.
Κι αν την πετυχε και αλλου ; Μειωνει το φορουμ αυτο ; Πως το συμπεραινεις αυτο ; Και αν ειναι να βαλεις αρνητικη γιαυτο, αποψη σου και σεβαστη. Αλλα να σβηστει το ποστ...επειδη ΙΣΩΣ ενας τυχαιος αναγνωστης, το εχει δει και αλλου...(το οποιο μεσα στο ίντερνετ οπου εξ ορισμου ολα συνδεονται), συγνωμη, αλλα στερειται λογικης.

------------------
Ισα ισα επειδη ειχα συμμετασχει ειναι που εξεφρασα την απορια μου! Γιατι απο οτι ειχα καταλαβει εγω τοτε ο σκοπος ηταν αυτα που ανεφερα πριν και νομιζω εχουν ηδη απαντηθει! ;)
Το τοπικ δεν ανοιξε με καποια συγκεκριμενη οδηγια (πχ 1 σχολιο - 1 απαντηση) γιαυτο και ειναι πιλοτικο. Για μενα, ο σκοπος ειναι η κατανοηση και η συζητηση. Αν γινεται ηρεμα και ωραια οπως εδω, δε βλεπω που το προβλημα επειδη διαρκει λιγο παραπανω. Οποιος δε θελει, δεν παρακολουθει :)

Τα posts για το θεμα ξεκινησαν στην 2η σελιδα μου και συνεχιζονται εως και την 4η που βρισκομαι τωρα. 2-3-4 = 3 σελιδες. :)
Ναι τελευταιο ποστ 2ης σελιδας και το μετρας σαν ολοκληρη ;) Επισης στο ποστ 32 που ηρθες, μιλησες για τις "τελευταιες 2-3 σελιδες", αρα σελιδα 1 και 2 ! που ειναι ακυρο.;) 4η εφτασε τωρα, οταν εκανες το σχολιο ειχε μολις ξεκινησει. Επομενως αν ειναι να το ψειρισουμε, θα ελεγα "1 σελιδα και 2-3 ποστς", οχι "τελευταιες 2-3 σελιδες" :)

Αν εσυ δεν βλεπεις οτι αυτα υποδηλωνουν οτι μαλλον δεν βλεπουν ολοι το σκηνικο ως ασημαντο και δικαιωμα της Μισελ, τοτε απλα διαφωνουμε. :)
Το αν συνεχιζεται μια συζητηση, δεν συνεπαγεται οτι αμφισβητει κανείς το δικαιωμα της Μισελ.Ουτε οτι το θεμα ειναι Κυπριακο.Ολα για την κατανοηση του πως σκεφτεται ο καθενας ειναι.Κατι σας πιανει με τα μεγαλα κειμενα και θεωρειτε οτι εγινε χαμος μου φαινεται :P

Το πρώτο που κάνεις quote όντως θα έπρεπε να είχε βγεί (περιέχει και βωμολοχίες) και απορώ πώς έμεινε. Βέβαια πότε δεν είναι αργά, οπότε βγήκε τώρα. :)
Omg, its geting worse by the hour ! :P Αυτο γιατι βγηκε αληθεια ; :confused: Μαλλον μην απαντησεις εδω, ειμαστε εκτος. Νομιζω πρεπει να γινει ενα άλλο τοπικ για αυτα, να μην μπλεκονται εδω μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top