Πιλοτικό στάδιο σχολιασμού άκυρων αρνητικών ψήφων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
δεν το βρίσκω ούτε λογικό ούτε αναγκαίο να έχεις 6 ποστ σε μια σελίδα.

Με όλη τη συμπάθεια που σου έχω IHVH (:P) δεν καταλαβαίνω προς τι αυτό το σχόλιο; Δεν είδα πουθενά να υπάρχει περιορισμός στην ποσότητα των ποστ που δικαιούμαστε να γράφουμε ανά θέμα! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν ξερω τι σημαίνει άκυρη αρνητική. Ολες την αντιπάθεια αυτού που τις βάζει δεν εκφράζουν; Οσο για τα έξι ποστ, δεν θα έπρεπε δηλαδή να απαντήσω σε σένα τώρα για να μήν γίνουν εφτά;:)

Όταν κάποιος βάζει αρνητική ψήφο δεν τη βάζει ωθούμενος από μικρόψυχα συναισθήματα, αλλά επειδή θεωρεί τα λεγόμενα του άλλου "λάθος". Το "λάθος" όχι με την έννοια της διαφωνίας, αλλά με πιο ακραία έννοια. Επίσης αρνητική βάζει κανείς πολλές και στο ύφος του άλλου.

Μη μπλέκεις λοιπόν το θέμα συμπάθειας ή αντιπάθειας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν, διάβασα όλες τις απόψεις (νοτ) και συμφωνώ πως όλοι έχετε κάποιο δίκιο...


Πέρα από αυτό, υπάρχει μια κατηγορία εντελώς άκυρων αρνητικών ψήφων.
Μόνο μία.


Στο τρακ οβ δε ντέη... :confused::confused::confused:
Προσπέρασέ το ρε φιλάρα. :P

πλλλλλλλλλλάκα με κάνεις ρε φιλαράκι?
θα μπει στο τρακ οβ δε ντέη πρώτη μούρη κάνα ξεκούδουνο στις 8 το πρωί Τερλέγκας επειδή ο άλλος ακόμα πίνει και δε θα φάει -1? :P

παιδιά... όλα είναι θέμα οπτικής
προσπεράστε το πως νιώθετε για τις αρνητικές γενικώς :P δεν είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ το θέμα... είναι το ποστ που δεν αρέσει στον άλλον
αν δε μου αρέσει ο Τερλέγκας πως δλδ θα γίνει εεεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πλλλλλλλλλλάκα με κάνεις ρε φιλαράκι?
θα μπει στο τρακ οβ δε ντέη πρώτη μούρη κάνα ξεκούδουνο στις 8 το πρωί Τερλέγκας επειδή ο άλλος ακόμα πίνει και δε θα φάει -1? :P

παιδιά... όλα είναι θέμα οπτικής
προσπεράστε το πως νιώθετε για τις αρνητικές γενικώς :P δεν είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ το θέμα... είναι το ποστ που δεν αρέσει στον άλλον
αν δε μου αρέσει ο Τερλέγκας πως δλδ θα γίνει εεεε?

Βασικά, προσωπικά, σε αυτή την περίπτωση απλά αγνοώ το ποστ
Είναι κρίμα, σε άλλους μπορεί να αρέσει ο ...καλλιτέχνης (γουατεβα)
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
φυσικά και σε κάποιους μπορεί να αρέσει
γιατί όμως να μην μπορεί κάποιος να θέλει να πει ότι ξερνάει με τον καλλιτέχνη? :P βάζει -1 και προχωράει παρακάτω... so what? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
δε μου αρέσει ο Τερλέγκας

Δεν έχεις περάσει τα 50 ακόμα, γι αυτό μιλάς .-:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Εγώ πάντως εννοούσα αντιπάθεια γενικά και πιστεύω ότι ήμουν ολόσωστός στην άπόψη ότι δεν υπάρχει έτσι άκυρη αρνητική. Θα εκφράζει αντιπάθεια στην άποψη, στην έκφραση ή στο άτομο που εκφέρει την άποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ πάντως αρνητική δεν βάζω ούτε καν σε ποστ με τα οποία διαφωνώ. Βάζώ μόνο σε όσα θεωρώ προκλητικά για τους συνομιλητές, ακραία ή προσβλητικά, κλπ και κυρίως σε όσα ποστ έχουν ύφος που θεωρώ ότι δεν αρμόζει στο επίπεδο της συζήτησης και των συνομιλητών.
Γι' αυτό και θα συμφωνήσω με Καλυψώ, αν καποιο ποστ δε μου αρέσει αλλά δεν είναι και κάτι από τα παραπάνω, απλά το αγνοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το σκεπτικό σου είναι σωστό Buggs
απλά δεν νομίζω ότι υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που λειτουργούν με αυτό το σκεπτικό παρόλο που κάποιες φορές δημιουργείται αυτή η εντύπωση. Είναι εσφαλμένη εντύπωση.






Εγώ πάντως αρνητική δεν βάζω ούτε καν σε ποστ με τα οποία διαφωνώ. Βάζώ μόνο σε όσα θεωρώ προκλητικά για τους συνομιλητές, ακραία ή προσβλητικά, κλπ και κυρίως σε όσα ποστ έχουν ύφος που θεωρώ ότι δεν αρμόζει στο επίπεδο της συζήτησης και των συνομιλητών.
Γι' αυτό και θα συμφωνήσω με Καλυψώ, αν καποιο ποστ δε μου αρέσει αλλά δεν είναι και κάτι από τα παραπάνω, απλά το αγνοώ.


και καλά κάνετε κορίτσια μου
απλά, δεν λειτουργούν όλοι με αυτόν τον τρόπο
και καλό είναι να λαμβάνουμε όλοι υπόψη μας ότι δεν λειτουργούμε όλοι με τον ίδιο τρόπο και το ίδιο σκεπτικό και κατ επέκταση να μην μας ξενίζει κάτι τέτοιο... ούτε καν αν είναι μια αρνητική στο τρακ οβ δι ντέη!
αυτό είναι το ζητούμενο νομίζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μη μπλέκεις λοιπόν το θέμα συμπάθειας ή αντιπάθειας!

Σε αυτό συμφωνώ με 1000!!


Σε ότι αφορά το θέμα περί αρνητικών, έχω την εξής απορία:

Έστω ότι ένα πόστ έχει 5 θετικές και 5 αρνητικές. :D Ποιές είναι οι άκυρες και ποιές οι έγκυρες; :worry: Ποιος μπορεί να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα και με ποιο κριτήριο;
Αν η απάντηση είναι: "εξαρτάται ποιος τις έβαλε", τότε πως κρίνουμε ιδέες και όχι ανθρώπους;

Ειλικρινής απορία. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
το σκεπτικό σου είναι σωστό Buggs
απλά δεν νομίζω ότι υπάρχουν άτομα εδώ μέσα που λειτουργούν με αυτό το σκεπτικό παρόλο που κάποιες φορές δημιουργείται αυτή η εντύπωση. Είναι εσφαλμένη εντύπωση.

Για να ξέρω πώς βάζει ο κάθε ένας την αρνητική του θα έπρεπε να είμαι μάγος. Γι'αυτό και δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. Μια φορά πόυ ήθελα να ξερω, όπως είδατε μετά που μου είπαν ποιοί ήταν δεν σχόλιασα τίποτα (κάτι που θα σας φάνηκε σίγουρα πρωτοφανές για μένα). Σχημάτισα μια εντύπωση βέβαια.
Νομίζω ότι οι αρνητικές είναι ενα βαρόμετρο του συνόλου των θεατών πάνω σε μία εκφεραζόμενη άποψη, χωρίς να ΄λεω ότι το βαρόμετρο αυτό δείχνει την σωστή άποψη. Δείχνει όμως που ρέπει η επικρατέστερη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
και καλά κάνετε κορίτσια μου
απλά, δεν λειτουργούν όλοι με αυτόν τον τρόπο
και καλό είναι να λαμβάνουμε όλοι υπόψη μας ότι δεν λειτουργούμε όλοι με τον ίδιο τρόπο και το ίδιο σκεπτικό και κατ επέκταση να μην μας ξενίζει κάτι τέτοιο... ούτε καν αν είναι μια αρνητική στο τρακ οβ δι ντέη!
αυτό είναι το ζητούμενο νομίζω :)

Δεν μας ξενίζει ΚουΕ και ούτε απαιτεί κανείς να λειτουργούμε όλοι με τον ίδιο τρόπο.
Την δική μας άποψη εκφράζουμε και εξηγούμε τον τρόπο που αξιολογούμε εμείς τα ποστ. Τίποτ' άλλο.
Η αρνητική ψήφος ορίζεται από ένα πλαίσιο, όσον αφορά τους "κανόνες συμπεριφοράς" στο στέκι. Νομίζω το διάβασα σε κάποια προηγούμενα ποστ. Θέλω να πω ότι υπήρχε ένα σκεπτικό με το οποίο δημιουργήθηκε η επιλογή της αρνητικής ψήφου. Τώρα απο κει και πέρα, ο καθένας αποφασίζει αν και κατά πόσο θα παραμείνει σε αυτό μόνο ή θα το "επεκτείνει".
Απλά εγώ λέω ότι θεωρώ λάθος να ψηφίζει κανείς με βάση συμπάθειες ή αντιπάθειες.

Σε αυτό συμφωνώ με 1000!!


Σε ότι αφορά το θέμα περί αρνητικών, έχω την εξής απορία:

Έστω ότι ένα πόστ έχει 5 θετικές και 5 αρνητικές. :D Ποιές είναι οι άκυρες και ποιές οι έγκυρες; :worry: Ποιος μπορεί να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα και με ποιο κριτήριο;
Αν η απάντηση είναι: "εξαρτάται ποιος τις έβαλε", τότε πως κρίνουμε ιδέες και όχι ανθρώπους;

Ειλικρινής απορία. :hmm:

Αν έχει 5+ και 5- γιατί να μην έχει 0 βαθμολογία και να τελειώνει εκεί το πράγμα;; :hmm:
Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά, η ψήφος κάποιων βαρύνει περισσότερο ή λιγότερο από κάποιων άλλων;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει ρε παιδιά, η ψήφος κάποιων βαρύνει περισσότερο ή λιγότερο από κάποιων άλλων;:hmm:

Α, μπράβο! Αυτό προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ. Πως χαρακτηρίζονται "έγκυρες" και "άκυρες" οι όποιες ψήφοι. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Με όλη τη συμπάθεια που σου έχω IHVH (:P) δεν καταλαβαίνω προς τι αυτό το σχόλιο; Δεν είδα πουθενά να υπάρχει περιορισμός στην ποσότητα των ποστ που δικαιούμαστε να γράφουμε ανά θέμα! :confused:

Δεν έθεσα ποτέ τέτοιο θέμα. Απλώς η δική μου παρατήρηση είναι, με δεδομένο ότι:

1)Ο Buggs θεωρεί ότι η αρνητική είναι υπεκφυγή, και αν εχεις αντίθετη άποψη πρέπει να τη λες.
2)Τα άτομα που του βάζουν αρνητικές είναι όλοι προκατειλημμένοι εναντίον του και του τις βάζουν από κακία, χωρίς να έχουν πρακτικά να πουν κάτι.

Συμπεραίνω ότι ,σύμφωνα με τη λογική του Buggs, όλοι όσοι βάζουν αρνητικές δεν έχουν κάτι ουσιαστικό να πουν. Οπότε γιατί συνεχίζει να το συζητάει και να τραβάει τη συζήτηση από τα μαλλιά, αφού δεν έχουμε να σχολιάσουμε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν έθεσα ποτέ τέτοιο θέμα. Απλώς η δική μου παρατήρηση είναι, με δεδομένο ότι:

1)Ο Buggs θεωρεί ότι η αρνητική είναι υπεκφυγή, και αν εχεις αντίθετη άποψη πρέπει να τη λες.
2)Τα άτομα που του βάζουν αρνητικές είναι όλοι προκατειλημμένοι εναντίον του και του τις βάζουν από κακία, χωρίς να έχουν πρακτικά να πουν κάτι.

Συμπεραίνω ότι ,σύμφωνα με τη λογική του Buggs, όλοι όσοι βάζουν αρνητικές δεν έχουν κάτι ουσιαστικό να πουν. Οπότε γιατί συνεχίζει να το συζητάει και να τραβάει τη συζήτηση από τα μαλλιά, αφού δεν έχουμε να σχολιάσουμε κάτι;

Εσύ ώρες - ώρες πραγματικά με εκπλήσσεις!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Συμπεραίνω ότι ,σύμφωνα με τη λογική του Buggs, όλοι όσοι βάζουν αρνητικές δεν έχουν κάτι ουσιαστικό να πουν.

... στο δεδομενο σημείο της συζήτησης...

Οπότε γιατί συνεχίζει να το συζητάει και να τραβάει τη συζήτηση από τα μαλλιά, αφού δεν έχουμε να σχολιάσουμε κάτι;
Μα την συζήτηση την κάνω με αυτούς που εκφράζουν άποψη, αυτούς που βάζουν τις αρνητικές πώς να τους απαντήσω για τις αρνητικές τους αφου δεν ξέρω καν ποιοί είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Α, μπράβο! Αυτό προσπαθώ να καταλάβω κι εγώ. Πως χαρακτηρίζονται "έγκυρες" και "άκυρες" οι όποιες ψήφοι. :worry:

Νομιζα, οτι τοσον καιρο και ειδικα αφου ειχε ανοιχτει αυτο το τοπικ, ηταν ξεκαθαρο τι ακριβως θεωρει ενας κοινος θνητος αδικαιολογητη, ακυρη, αψυχολογητη ψηφο...
Σε αυτο εδω το θεμα https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=14252 ειχαν αναφερθει αρκετα παραδειγματα...
Και καλο θα ειναι να μην συγχεουμε εννοιες οπως συμπαθεια και αντιπαθεια με το συστημα αυτο...
Εαν συμφωνω ή μου αρεσει καποιο ποστ θα το ψηφισω θετικα ακομα και εαν εχει τεθει και απο καποιο μελος το οποιο μου ειναι αδιαφορο...
Και αρνητικες επισης θα δωσω σε ποστ που θεωρω απαραδεκτα υφους ή που διαφωνω...(καλα, δε βαζω σε ολα οσα ειμαι αντιθετη...στα κραυγαλεα κυριως...)

Και να αναφερθω λιγο στο παραδειγμα που εθεσε η Δημητρα περι +5 και -5 σε ενα ποστ..Γιατι να αναρωτηθει καποιος για το ποιες ειναι εγκυρες και ποιες οχι?...Απορω που αναρωτιεσαι...
Απλα 5 ατομα συμφωνουν με αποψη και υφος και αλλα 5 διαφωνουν αντιστοιχα....
Ολες εγκυρες ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Εγώ πάντως εννοούσα αντιπάθεια γενικά και πιστεύω ότι ήμουν ολόσωστός στην άπόψη ότι δεν υπάρχει έτσι άκυρη αρνητική. Θα εκφράζει αντιπάθεια στην άποψη, στην έκφραση ή στο άτομο που εκφέρει την άποψη

Το ίδιο είπα πριν πόσα ποστ όμως εγώ είμαι ο επίμονος κηπουρός

Πάντως έχω μια απορία. Αυτό το τοπικ δεν είναι για να ρωτάμε ποιοι μας έχωσαν αρνητικές σε συγκεκριμένα ποστ και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top