Παραξενιές και μικρές λεπτομέρειες της καθημερινότητας

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το βραδυ που πεφτω για υπνο, πρεπει η κατω γωνια του μαξιλαριου προς τη μερια που ειναι στραμενο το κεφαλι μου, να ειναι τσαλακωμενη! και οχι απλα τσαλακωμενη, αλλα προσφατα τσαλακωμενη και κρυα!

βαρατε με:P
ακουγεται παντως πιο απλο απο οσο ειναι:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
θυμήθηκα μια!
να τρωω από πιατα δικών μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
θυμήθηκα μια!
να τρωω από πιατα δικών μου

Το κανω μονιμα, ειδικα απο το αγορι μου θελω παντα να τρωω απο το πιατο του "μπουκιτσα" αλλα να ειναι περιποιημενη.
Δεν μπορω να κοιμηθω αν ειναι ανοιχτα τα φυλλα της ντουλαπας
Εκνευριζομαι αφανταστα οταν μου περνουν κομματι απο το ψωμι μου. Μη μου πειραζετε το ψωμι!!!!! (για το υπολοιπο φαι-γλυκο δε με νοιαζει)
Α! Και παντα αφηνω για το τελος το ψωμι μου (για αυτο και πολλοι θελουν να μου το φανε:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
θυμηθηκα και άλλο. θέλω να τρωω την κόρα του ψωμιού που είναι άσπρο-δηλαδή αψητο στο πλάι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θυμηθηκα και άλλο. θέλω να τρωω την κόρα του ψωμιού που είναι άσπρο-δηλαδή αψητο στο πλάι

ωχ κι εγω το θελω αυτο (γκρρρρ δικο μου ειναι, αστο κατωωωω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
θυμηθηκα και άλλο. θέλω να τρωω την κόρα του ψωμιού που είναι άσπρο-δηλαδή αψητο στο πλάι
αυτό τελικά είναι πολύ δημοφιλές σπορ!
Από παραξενιές ένα κάρο!
1. Με εκνευρίζει να με ακουμπάνε όταν μου μιλάνε άνθρωποι που δεν συγκαταλέγονται στην κατηγορία κολλητοί φίλοι μου.
2. Δεν θέλω να τρώνε από το πιάτο μου
3. Δεν θέλω να δανείζονται βιβλία και να μην μου τα επιστρέφουν
4. Δεν θέλω να μου μιλήσει άνθρωπος το πρωϊ, πριν τον πρώτο καφέ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
αυτό τελικά είναι πολύ δημοφιλές σπορ!

3. Δεν θέλω να δανείζονται βιβλία και να μην μου τα επιστρέφουν
Αυτο δεν ειναι παραξενια, λογικη απαιτηση ειναι. Φρικαρω οταν μου κανουν το ιδιο ειδικα με τις ταινιες μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Πρέπει να κοιμάμαι με φως στο δωμάτιο αλλιώς δύσκολα τα πράγματα :eek:. Νιώθω ότι "πνίγομαι" στο σκοτάδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δυστυχώς νομίζω ότι έχω όλα τα παραπάνω ή σχεδόν όλα... Δε θα πω όλες τις παραξενιές μου από την αρχή γιατί αποκλείεται να μην ξεχάσω κάποια. Αρκεί να σας πω ότι ο φίλος μου με φωνάζει Μόνικα (από τα φιλαράκια), για τέτοια ψύχωση μιλάμε. Μία από τις πιο κουλές συνήθειές μου είναι όταν ανοίγω οποιαδήποτε συσκευασία που είναι σφραγισμένη με αλουμινόχαρτο. Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να αφαιρεθεί όλο το αλουμινόχαρτο και να παραμείνει στην αρχική του μορφή, χωρίς να σκιστεί δηλαδή. Και δεν αντέχω να μένουν κομματάκια του στις άκρες (πχ. στο γιαούρτι, δεν μπορώ να μένουν κομματάκια αλουμινόχαρτου πάνω, στο χείλος)

Τι λέτε; Το κέρδισα το βραβείο σχιζοφρένειας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ο άντρας μου λέει ότι έχω πρόβλημα και ότι είμαι παράξενη πάνω σε αυτό,

1)το κίτρινο τυρι με το κόκκινο περίβλημα θέλω να το κόβω φέτες αν κάποιος πάρει την μύτη απο το τυρί μου γίνομαι σκύλος, θέλω να έχω κομμάτι με όλες τις στρώσεις:redface:
Οπώς καταλαβένετε δεν είμαι παράλογη εκείνος δεν καταλαβένει:P

2)τρώω τις πάστες ανα 4 στρώματα,
1 βουναλάκι μονο με το παντεσπάνι,
1 βουναλάκι μόνο κρέμα
1 βουναλάκι μόνο αυτή την σοκολάτα την γυαλιστερή
1 βουναλάκι την γαρνητούρα

Μετά τα τρώω αντίστροφα
Πρώτα παντεσπάνι μετά κρέμα μετά γερνητούρα και μετά την γυαλιστερή σοκολάτα:redface:


αυτά ειναι ο δέυτερος γύρος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μου αρέσει να γράφω στο στέκι, ακόμη κι αν με βρίζουν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Φαγητά που έχουν οργανωμένες στρώσεις ή αναμίξεις, τα αποσυνθέτω. Πχ τυρόπιτες (φύλλο vs γέμιση), γεμιστά (ντομάτα vs ρυζάκι).
Φαγητά, που είναι πιο free, τα ταλαιπωρώ επί ώρες για να πετύχω την τέλεια, συνδυαστική μπουκιά!! Πχ σαλάτες, όπου θα κόψω πρώτα όλο το κοτόπουλο σε μικράαα κομματάκια, θα έχω ετοιμοπόλεμο το τυρί, θα κόψω και τη λιαστή ντομάτα και θα βεβαιωθώ ότι το κουκουνάρι δεν είναι όλο κάτω ή τα φύλλα της σαλάτας τεράστια... και μετά θα πάρω το πηρούνι και θα αρχίσω τη σύνθεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina10

Νεοφερμένος

Η katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δεν μπορώ να επαναλαμβάνω αυτά που λέω..μάλλον υποσεινήδητα νομίζω ότι ο άλλος δεν με προσέχει.Αφου και όταν κάνει διακοπές στο κινητό, τσαντίζομαι αφάνταστα όταν η απάντηση του άλλου είναι τι????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, εμένα με εκνευρίζουν και οι χώροι με θόρυβο ή δυνατή μουσική. Δεν ακούω καλά γενικά, δεν μπορώ να μιλάω δυνατά, οπότε επικονωνία κώτσος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Εγώ...
1.Στην αριστερή μου παλάμη έχω κάθε μέρα γραμμένο ένα γράμμα. Γράμμα που να μου θυμίζει το σημαντικότερο πράγμα που πρέπει να κάνω τη συγκεκριμένη μέρα...
2.Ξυπνάω κατά τις 3 τα ξημερώματα, διαβάζω λίγο από κάποιο βιβλίο, και κοιμάμαι μέχρι τις 630.
3.Θεωρώ αγένεια το να δοκιμάζουν από το φαγητό μου και το να δοκιμάζω εγώ αλλά από της αδερφής μου πάντα τρώω. Ό,τι και να'ναι το θέλω...
4.Χρησιμοποιώ το ασανσέρ μόνο μία μέρα την εβδομάδα, όταν γυρίζω από το σχέδιο (το γραμμικό).
5.Θυμώνω αφάνταστα όταν μετακινούν τα πράγματα μου, ειδικά τα πεταμένα μου εσώρουχα.
6.Εχω <δικά μου> ποτήρια, πιάτα και μαχαιροπίρουνα και χρησιμοποιώ μόνο αυτά.
7.Όταν βλέπω τηλεόραση, αν τύχει να πρέπει να πάω π.χ. στην κουζίνα, στην τουαλέτα ή στο περίπτερο παίρνω πάντα μαζί μου το τηλεκοντρόλ.

. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Εγώ...
7.Όταν βλέπω τηλεόραση, αν τύχει να πρέπει να πάω π.χ. στην κουζίνα, στην τουαλέτα ή στο περίπτερο παίρνω πάντα μαζί μου το τηλεκοντρόλ.

. . .
:hehe::hehe: :clapup: και γω το έκανα αυτό!! Όταν έμενα στο πατρικό μου βέβαια οπου είμασταν 5 άτομα και μαλλώναμε με τ'αδερφια μου για την τηλεόραση! Τώρα δεν έχω τέτοια προβλήματα!


εγώ είμαι κάπως παράξενη με το φαγητό! είναι ορισμένα που δεν μπορώ να τα φάω με τίποτα ξαναζεσταμένα πχ. γεμιστά, κεφτεδάκια... κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάλι άμα πεινάσω... και μακαρόνια ξαναζεσταίνω, και τυρόπιτες και ρύζι και μπιφτεκάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ πάλι άμα πεινάσω... και μακαρόνια ξαναζεσταίνω, και τυρόπιτες και ρύζι και μπιφτεκάκια.

Εγώ πάλι, δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτά τα ευχαριστιέμαι πολύ περισσότερο όταν είναι κρύα!

Επίσης λατρεύω να κοιμάμαι σε κρύα σεντόνια :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina10

Νεοφερμένος

Η katerina10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο καλυψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν τρώω μικρά ζώα, μόνο 3 απο το χωικό βασίλιο, Αγελάδα Γουρούνι και κότα τα υπόλοιπα τα βρίσκω μικρά για να ταισούν κόσμο οπότε να μειώσουν και την κατανάλωση, άσε που σκέυτομαι ότι κάποιοι δεν το τρώνε π.χ. το κατσίκι και αν το φάνε κααλάθως το βρήζουν και άν το μάθουν πρίν το φάνε το πετάνε γιατί βρωμάει, άρα, 3 είναι τα βασικά και είμαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top