Παλέρμο Extreme : Απορίες/Απαντήσεις και γνώμες!

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ τώρα που διαβάζω το #37 δεν έχω καταλάβει ακόμη πως παίζεται.. Μόνο ψηφοφορίες βλέπω... Τι γίνεται; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δηλαδή για δολοφονίες και γενικά ό,τι ενέργεια θέλουμε, θα στέλνουμε και στους 3;
Ναι, και στους 3. Και θα σας απαντάει ένας, όσο πιο γρήγορα μπορεί κι επιτρέπεται.
Όσοι έχετε ρόλο που παίζει τη νύχτα θα πρέπει να στέλνετε απ τις 20:00 έως τις 03:00. Μηνύματα που θα έρχονται μετά τις 03:00, δε θα απαντιούνται!
Η ΣΕ θα απαντάει αφού δει το μήνυμα της πόρνης για να ξέρει σε ποιους επιτρέπεται να μιλήσει και σε ποιους όχι.
Η Μάγισσα δεν είναι αναγκαίο να στέλνει στη ΣΕ κάθε βράδυ και να ρωτάει ποιο θα είναι το θύμα, θα ενημερώνει η ΣΕ αυτόματα.

Εγώ τώρα που διαβάζω το #37 δεν έχω καταλάβει ακόμη πως παίζεται.. Μόνο ψηφοφορίες βλέπω... Τι γίνεται; :P
Διαβάζεις λάθος Παλέρμο. :P Διάβασε το #38. Είναι γιγάντιο, αλλά αξίζει... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ΣΕ θα απαντάει αφού δει το μήνυμα της πόρνης για να ξέρει σε ποιους επιτρέπεται να μιλήσει και σε ποιους όχι.

Όπα η πόρνη δεν διαλέγει όποιον θέλει; Είτε είναι μαφιόζος είτε αθώος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Διαβάζεις λάθος Παλέρμο. :P Διάβασε το #38. Είναι γιγάντιο, αλλά αξίζει... ;)

Θα προσπαθήσω αύριο που θα έχω και περισσότερο χρόνο.. Μετά το συγκεκριμένο ποστ άρχισα να βλέπω παιχνίδι πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όπα η πόρνη δεν διαλέγει όποιον θέλει; Είτε είναι μαφιόζος είτε αθώος;
Ναι, η πόρνη διαλέγει όποιον θέλει.
Η πόρνη κερδίζει με τους μαφιόζους, άρα πρέπει πάντα να έχει στόχο να βοηθήσει την ομάδα των μαφιόζων. Αν δηλαδή μάθει ότι κάποιος είναι μαφιόζος, τότε δε θα κοιμηθεί μαζί του γιατί μπορεί να καταστρέψει έτσι τη δολοφονία. Βέβαια η πόρνη δε γνωρίζει τους δολοφόνους εξ αρχής, ούτε κι αυτοί τη γνωρίζουν (οι μαφιόζοι γνωρίζουν μόνο τον ΔΑ, ο ΔΑ δεν τους γνωρίζει). Άρα μπορεί να γίνει το λάθος και είτε να τη δολοφονήσουν είτε αυτή να κοιμηθεί με μαφιόζο κάποια στιγμή.
Τώρα, γιατί ανέφερα το προηγούμενο; Αν η πόρνη στείλει ότι κοιμάται πχ με τον Ντέτεκτιβ, η ΣΕ δεν πρέπει να απαντήσει στην ερώτηση του Ντέτεκτιβ εκείνη τη νύχτα. Άρα για να μη γίνουν λάθη, θα πρέπει πρώτα η ΣΕ να γνωρίζει με ποιον κοιμάται η πόρνη κι άρα ποιος δεν έχει τις ιδιότητές του εκείνη τη νύχτα κι άρα σε ποιον δεν πρέπει να μιλήσει κι ύστερα να αρχίσει να απαντάει σε μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Και θα στέλνετε ΚΑΙ στα 3 άτομα της ΣΕ, όχι μόνο σε ένα... :)

Αυτή είναι μεγαλειώδης βλακεία, όταν ήμουν ΣΕ απαντούσαμε διπλά σε κάθε πμ. Βρείτε έναν καλύτερο τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οπότε περιμένουμε να αμς στείλει πμ η ΣΕ προτού στείλουμε έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αυτή είναι μεγαλειώδης βλακεία, όταν ήμουν ΣΕ απαντούσαμε διπλά σε κάθε πμ. Βρείτε έναν καλύτερο τρόπο.
Εγώ που είμαι εκπαιδευμένος απ την Άννα έχω τη λύση και σε αυτό! :)
Απαντάς στον παίχτη και βάζεις BCC παραλήπτες την υπόλοιπη ΣΕ. Άρα η υπόλοιπη ΣΕ γνωρίζει ποια μηνύματα έχουν απαντηθεί. Κι έτσι στέλνοντας και στους 3, η απορία/ερώτηση λύνεται πιο γρήγορα...

Οπότε περιμένουμε να αμς στείλει πμ η ΣΕ προτού στείλουμε έτσι;
Όχι!!!
Εσείς στέλνετε κανονικά όποτε θέλετε στο διάστημα 20:00-03:00.
Απλά εμείς θα σας απαντάμε αφού διαβάσουμε το μήνυμα της πόρνης.
Αν η πόρνη διαλέξει να κοιμηθεί μαζί σου, απλά θα σε ενημερώσουμε πως δε μπορούμε να σου απαντήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι!!!
Εσείς στέλνετε κανονικά όποτε θέλετε στο διάστημα 20:00-03:00.
Απλά εμείς θα σας απαντάμε αφού διαβάσουμε το μήνυμα της πόρνης.
Αν η πόρνη διαλέξει να κοιμηθεί μαζί σου, απλά θα σε ενημερώσουμε πως δε μπορούμε να σου απαντήσουμε.

α οκ ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχω και άλλη απορία. Εκεί που λέει στον διεφθαρμένο αστυνομικό οτι μπορεί να αντιστρέψει την ψήφο τι κάνει;
Στέλνει πμ και λέει "θέλω αντί για αυτόν να μπει αυτός"; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Έχω και άλλη απορία. Εκεί που λέει στον διεφθαρμένο αστυνομικό οτι μπορεί να αντιστρέψει την ψήφο τι κάνει;
Στέλνει πμ και λέει "θέλω αντί για αυτόν να μπει αυτός"; :confused:
Ακριβώς αυτό!
Στέλνει πμ στη ΣΕ μεταξύ 20:05 και 20:10 και λέει "Θέλω να αλλάξω τις ψήφους του παίχτη Α με τις ψήφους του παίχτη Β".
Αν για παράδειγμα ο Παίχτης Α έχει 6 ψήφους κι ο Παίχτης Β έχει 2 ψήφους στο τέλος της ψηφοφορίας, η ΣΕ ανακοινώνει στο αποτέλεσμα της ψηφοφορίας μετά τις 20:10 πως ο Παίχτης Β έχει 6 ψήφους κι ο Παίχτης Α έχει 2 ψήφους γιατί έδρασε ο ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό!
Στέλνει πμ στη ΣΕ μεταξύ 20:05 και 20:10 και λέει "Θέλω να αλλάξω τις ψήφους του παίχτη Α με τις ψήφους του παίχτη Β".
Αν για παράδειγμα ο Παίχτης Α έχει 6 ψήφους κι ο Παίχτης Β έχει 2 ψήφους στο τέλος της ψηφοφορίας, η ΣΕ ανακοινώνει στο αποτέλεσμα της ψηφοφορίας μετά τις 20:10 πως ο Παίχτης Β έχει 6 ψήφους κι ο Παίχτης Α έχει 2 ψήφους γιατί έδρασε ο ΔΑ.

Ωραία, κατάλαβα. :)
Ευχαριστώ!

και ελπίζω να μην υπάρξει καμία απορία μέχρι αύριο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ που είμαι εκπαιδευμένος απ την Άννα έχω τη λύση και σε αυτό! :)
Απαντάς στον παίχτη και βάζεις BCC παραλήπτες την υπόλοιπη ΣΕ. Άρα η υπόλοιπη ΣΕ γνωρίζει ποια μηνύματα έχουν απαντηθεί. Κι έτσι στέλνοντας και στους 3, η απορία/ερώτηση λύνεται πιο γρήγορα...
αυτό που γίνεται είναι απλά βλακεία..γεμίζουμε πμ χωρίς λόγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
αυτό που γίνεται είναι απλά βλακεία..γεμίζουμε πμ χωρίς λόγο..
H ΣΕ γεμίζει και είναι απ τα "κακά" της ΣΕ αυτό.
Δηλαδή τι θα μπορούσε άλλο να γίνει;
Να στέλνουνε σε ένα μόνο άτομο της ΣΕ; Θα αργούσαν οι απαντήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
H ΣΕ γεμίζει και είναι απ τα "κακά" της ΣΕ αυτό.
Δηλαδή τι θα μπορούσε άλλο να γίνει;
Να στέλνουνε σε ένα μόνο άτομο της ΣΕ; Θα αργούσαν οι απαντήσεις...
για αυτό κάνει ΣΕ όποιος έχει πραγματικά χρόνο να διαθέσει, άλλωστε δεν χρειάζεται να έρχεται απάντηση σε 2 λεπτά..λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση; ψηφιζουμε καθε μερα; οτι ωρα θελουμε ή μονο στις 8?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση; ψηφιζουμε καθε μερα; οτι ωρα θελουμε ή μονο στις 8?
Ψηφίζουμε κάθε μέρα που έχει ψηφοφορία και ψηφίζουμε ο,τι ώρα θέλουμε.
Για την ακρίβεια, ψηφίζουμε μέχρι τις 20:00.
Τότε το θέμα κλειδώνει για 5' κι ανοίγει στις 20:05.
Στο διάστημα 20:05-20:10 κάθε παίχτης μπορεί να αλλάξει την ψήφο του χωρίς να αιτιολογήσει.
Μετά το θέμα ξανακλειδώνει κι ανακοινώνεται το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας.
Απ το τέλος της ψηφοφορίας μιας μέρας, μπορούμε να αρχίσουμε να ψηφίζουμε για την ψηφοφορία της επόμενης στις 20:00.
κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ψηφίζουμε κάθε μέρα που έχει ψηφοφορία και ψηφίζουμε ο,τι ώρα θέλουμε.
Για την ακρίβεια, ψηφίζουμε μέχρι τις 20:00.
Τότε το θέμα κλειδώνει για 5' κι ανοίγει στις 20:05.
Στο διάστημα 20:05-20:10 κάθε παίχτης μπορεί να αλλάξει την ψήφο του χωρίς να αιτιολογήσει.
Μετά το θέμα ξανακλειδώνει κι ανακοινώνεται το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας.
Απ το τέλος της ψηφοφορίας μιας μέρας, μπορούμε να αρχίσουμε να ψηφίζουμε για την ψηφοφορία της επόμενης στις 20:00.
κ.ο.κ.

Αχμ... Καταλαβα :) δηλαδη υπαρχουν μερες που ψηφιζουμε... Να ρωτησω και κατι ακομα; ( συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι απειρη) στην ψηφοφορια θελει και αιτιολογιση ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψηφίζουμε κάθε μέρα που έχει ψηφοφορία

Υπάρχουν και μέρες που δεν ψηφίζουμε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αχμ... Καταλαβα :) δηλαδη υπαρχουν μερες που ψηφιζουμε... Να ρωτησω και κατι ακομα; ( συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι απειρη) στην ψηφοφορια θελει και αιτιολογιση ε;
Είναι επιθυμητή. Αν ψηφίσεις και δεν αιτιολογήσεις θα γίνεις εύκολα στόχος προς αποχώρηση.

Υπάρχουν και μέρες που δεν ψηφίζουμε; :worry:
Ναι...
Υπό κανονικές συνθήκες δεν ψηφίζουμε τα ΣΚ, ούτε και δολοφονίες γίνονται τότε.
Σε αυτό που θα αρχίσουμε τώρα, δεν ψηφίζουμε και δε δολοφονούμε Μεγάλο Σάββατο, Πάσχα και Δευτέρα του Πάσχα.
Επιπλέον, η ψηφοφορία μπορεί να ακυρωθεί αν ενεργοποιηθεί η κάρτα άμεσης προφυλάκισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top