Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Έλα ρε dimijim τι κακός ο Άκης; Πρώτο παλέρμο ήταν και μου έκατσε ο ρόλος του μαφιόζου...
Κι εμένα μου έκατσε πρώτο παλέρμο ρόλος μαφιόζου και με κατάλαβε μόνο ο φρικ, που ρώτησε αφού ήταν ντετέκτιβ και μετά με φάγανε...
Δεν έπαιξες καλά, μπορούσες τουλάχιστον καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,199 μηνύματα.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έλα ρε dimijim τι κακός ο Άκης; Πρώτο παλέρμο ήταν και μου έκατσε ο ρόλος του μαφιόζου...
Εσένα σου'συρε λίγα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ενώ εσένα! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπον αξια αναγνωσης ειναι το πμ για τη δολοφονια της φαιρυ, το πμ της Μελανιας που με αφησε μαλακα (μετα συγχωρησεως) και το πμ του Αλχ στην ομαδα οταν πηραμε τους ρολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γνωστοποίηση δολοφονίας απ Dem.
Αρχική Δημοσίευση από Demlogic
Αποφάσισα να πετσοκόψουμε το παλιοθήλυκο _ferrygirl_
παρακαλω να μην αναφερθει το τι θα της κάνουμε.
Αλλα σε εσάς δε μπορώ να μην αποκαλύψω τι θα πάθει

Αρχικά θα την δέσω σε μια καρέκλα, και θα της ρίχνω σφαλιάρες επι 2 ώρες,
έτσι ώστε να ακούγεται το σλας. και τα μάγουλα της να κοκκινίσουν.
Στην συνέχεια η μέθοδος που θα επιλεχθεί για να δολοφονηθεί θα είναι
γαργαλιτό μέχρι θανάτου. Θα παρακαλάει να την σκοτώσουμε
για να σταματήσουμε το γαργάλημα. μουαχαχαχαχα

Φυσικά στο ενδιάμεσο θα έχει βραστά αυγά στις μασχάλες

αυτα
Δεν κρατήθηκα μόλις το διάβασα και παραθέτω κάποια σχόλια προς όλους τους παίκτες.
Σα να μην έφτανε το γομάρι που πρόφερε-έγραφε το όνομά λάθος και σα να μην έφτανε που θα με σκότωνε με έσυρε και στο κρεβάτι του. (Το γομάρι)
Αλλά φυσικά ως σωστή Φαίρυ τον ξέκανα εγώ τελικά.8)
Δεν άντεξε το υπέρτατο αυτό κορμί μου στα γαργαλητά του Ντεμ και πέθανε μπροστά στα μάτια μου (διατηρώντας....:redface: )
Τέλος,θέλω να αναφέρω τα too much καυτά βραστα αυγά και πέθανα εγώ πρώτα.


Τα δικά σου τα διάβασες ή βαρέθηκες; :P
Φυσικά και ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν:
1. Όταν είδα το πμ του Χοακίν, είμουν στην Βιβλιοθήκη και ξεράθηκα στα γέλια.
2. Μελανία, θα μας κουζουλάνεις εντελώς;
3. Και για το πμ του Ντεμ έχω να σημειώσω ότι θα έλεγε κι άλλα αλλά τον συγκρατίσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Λοιπόν:
3. Και για το πμ του Ντεμ έχω να σημειώσω ότι θα έλεγε κι άλλα αλλά τον συγκρατίσαμε.
Είχε σκοπό να με σύρει ΚΑΙ στο κρεβάτι του το άστρωτο ΚΑΙ χωρίς καπότες;:angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
1. Όταν είδα το πμ του Χοακίν, είμουν στην Βιβλιοθήκη και ξεράθηκα στα γέλια.
Κι εγώ στο σπίτι και προκάλεσα τις φωνές της μάνας μου.
Αλχημιστή :worship:
Α, και στη Βιβλιοθήκη κ.Ιορδάνη δε διαβάζουμε. Κάνουμε ο,τι άλλο εκτός απ διάβασμα. ;)

2. Μελανία, θα μας κουζουλάνεις εντελώς;
Μας ξέκανε Ιορδάνη, μας ξέκανε...

3. Και για το πμ του Ντεμ έχω να σημειώσω ότι θα έλεγε κι άλλα αλλά τον συγκρατίσαμε.
Είστε ηλίθιοι! Αφήστε ρε το παιδί να εκφραστεί ελεύθερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είστε ηλίθιοι! Αφήστε ρε το παιδί να εκφραστεί ελεύθερα!
Ρε βλάκα Καραντάκοβ,
Γιατί δεν τον αφήσατε;
Τι θα΄χω να βλέπω να ξεραίνομαι στα γέλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΣΕ
dimijim's edition

Pregame (27-28/4)
Δύο μέρες πριν ανοίξει το νήμα και η κλήρωση έχει ήδη γίνει. Τους ρόλους τους κλήρωσα εγώ, μαζί με τον μικρό μου ξάδελφο. Αν έχετε πρόβλημα με αυτούς, βρίστε εμένα. Αν έχετε πρόβλημα με τις κάρτες σας όμως, βρίστε τη Ριρίκα, αυτή τις κλήρωσε! Με μια πρώτη ματιά η δηλωσή μου είναι μία: FORZA MAFIA!!! Πάντα υποστηρίζω τους κακούς αλλά ειδικά τώρα θέλω τη νίκη τους όσο τίποτε άλλο (καλά μην υπερβάλουμε κι όλας...). Ο φίλος μου ο Αλχημιστής ξανά αρχιμαφιόζος; Η αγαπημένη μου Σύλβια σε κακό ρόλο; Γουστάρω...! Να πω πάντως πως έχουμε ένα άκρως ενδιαφέρον team μαφιόζων. Τέσσερα σχεδόν συνομήλικα αγόρια, συνύπαρξη Αλχ και Ντεμ, δύο roockies που δίνουν Πανελλήνιες σε λιγότερο από έναν μήνα. Κι από δίπλα η Σύλβια, η καταλληλότερη (μετά από εμένα) για τον ρόλο του ΔΑ (αν και φοβάμαι πως δε θα το πάρει θετικά, καλού κακού την έστειλα κάτι extra μαζί με το ρόλο της για να τη βοηθήσω) κι ένα αγοράκι που εκπορνεύεται ξανά στην πόλη του Παλέρμο. Βέβαια και οι πολίτες έχουν καλές μονάδες. Μελανία Μάγισσα, Φρικ Μέντιουμ, Πατρεύς Ντετέκτιβ, Βασίλης Πληροφοριοδότης, Τάσος Γιατρός. Ναι, είναι ισχυροί... Αλλά στις κάρτες χάνουν. Δύο Πυθίες και Ακύρωση Προφυλάκισης στα χέρια των Μαφιόζων, των καθαρά Μαφιόζων. Για να μην αναφέρω και την Τυμβωρυχία του Ντεμ και την Ηχώ του Αλχ. Θέλετε μήπως τίποτε άλλο; Ίσως και την Νεκροφάνεια, αλλά μην είστε αχάριστοι, θα σας την παίξει η Σύλβια όταν χρειαστεί. Η πρόβλεψή μου αυτή τη στιγμή είναι μία: Νίκη Μαφιόζων, υπό μία προϋπόθεση: Να παίξουν σωστά Σύλβια κι Ευπατρίδης. Αν οι βοηθοί τους βοηθήσουν, τότε δύσκολα πιστεύω πως θα χαθεί η νίκη.
Λίγο αφού έστειλα τα πιμι και πριν ανοίξει το θέμα, μιλάω με Αλχ και Μελανία. Ο Αλχ μου στέλνει μήνυμα με τίτλο «Καλά ξηγήθηκες» (του ‘κατσε καλά βλέπω ο ρόλος) κι ένα περιεχόμενο για πολλά γέλια. Αναμένω την έγκρισή του για να το δημοσιεύσω. Όχι όλη τη συζήτηση, ένα κομμάτι, ξέρει αυτός. Φοβάται βέβαια τον Ντεμ, αλλά εγώ πιστεύω θα επιβιώσουν. Η δε Μελανία, έχει βρει ήδη τη Σύλβια. Γουατ δε φακ; Μήπως είναι όντως Μάγισσα; Χωρίς να αρχίσει το παιχνίδι μου λέει ότι η Σύλβια έχει κακό ρόλο. Τι να πω; Με εξέπληξε!
Day #1 (29/4)
Είναι μεσημέρι και έχω ήδη τόσα πολλά να γράψω. Τόσα. Θέλω να πατήσω το κουμπί της απάντησης αλλά κρατίεμαι. Οπότε ας γράψω μια δόση εδώ, γιατί το βράδυ θα μαζευτούν πολλά και δε θα τα προλαβαίνω. Αρχικά έχω γοητευτεί από τη Σύλβια! Μα τόσο καλή; Κατηγορεί τους πάντες, γράφει σεντονάρες, προσπαθεί να δείξει ότι είναι αθώα και να διχάσει. Όμως με ξετρέλανε το γεγονός ότι βρήκε αμέσως ποιον έπρεπε να προστατέψει. Κάλυψε τον Αλχημιστή και στράφηκε με καχυποψία στον Φρίκ. Σύλβια είναι θεά! Από την άλλη εμφανίστηκε ο Πατρεύς και κατηγόρησε τους πάντες! Μα τους πάντες! Αρχικά ανησύχησα, βλέποντας πως ήταν αρκετά εύστοχος σε αυτά που είπε για τους μαφιόζους αλλά ηρέμησα όταν κατάλαβα ότι τους κατηγορεί όλους. Αυτό βέβαια γύρισε ανάποδα καθώς έχει ήδη στοχοποιηθεί από πολλούς. Αλλά δεν πιστεύω ότι θα φύγει, γιατί ο Φρικ τον έχει καταλάβει. Η όρεξη του Πέτρου φάνηκε κι ο εμπειρότατος Φρικ κατάλαβε ότι ο Πέτρος πρέπει να έχει σπουδαίο ρόλο. Παράλληλα υποπτεύθηκε και τη Σύλβια. Καλή δουλειά. Ανησυχώ μήπως ο Αλχημιστής βρεθεί σε δύσκολη θέση το βράδυ, με τον Φρικ να σώζει Πατρέα και να στρέφεται εναντίον του, αλλά θέλω να πιστεύω πως δε θα κινδυνέψει πολύ. Και μιλώντας για τον Αλχ, εμφανίστηκε κι ο Δενλότζικ το βράδυ και χαρακτήρισε τον Αλχ, όπως ο Αλχ τον είχε χαρακτηρίσει στο πιμι των δολοφόνων. Γέλασα! Υποπτεύθηκε τον Πατρεύς κι αυτός, δεν ξέρω αν όντως τον μυρίστηκε ή απλά ακολούθησε το κύμα. Αλλά αν τον μυρίστηκε και ρωτήσει με την Πυθία και πετύχει την ταυτότητά του τότε ήρθε το τέλος. Κάρφωμα και τέλος για την ακρίβεια. Αλλά τρέχω πολύ... Το βράδυ αναμένω να γίνει χαμός. Τα μικρά δεν ξέρουν που πάνε τα τέσσερα, ελάχιστοι έχουν ψηφίσει και η Ριρίκα έχει μάθημα. Βέβαια θα γυρίσει, της υποσχέθηκα να είμαι κι εγώ ον. Πάω τώρα να ανοίξω ακόμη μια επικοινωνία με τη Μαφία, να μαθαίνω νέα τους. Ώρα να γνωρίσω λίγο καλύτερα και τον ανορθόγραφο Μαφίοζο!
Και ψηφοφορία τέλος... Πήδηξα μερικές ώρες αγαπητό ημερολόγιο. Βασικά να σε ενημερώσω για τον ανταγωνιστή σου πρώτα. Η Σύλβια κρατάει κι αυτή ημερολόγιο. Όσο θεά την είδα στο δημόσιο, τόσο χάλια ήταν στο private. Δεν έχει καταλάβει τους μαφιόζους, αν κι έχει βρει κάποιους πολίτες. Ένας εξ αυτών, ο Τάσος, την εμπιστεύεται. Well done Τάσος! Στην ψηφοφορία οι περισσότεροι στρέφονται στον Πατρέα. Αυτός προσπαθεί να σωθεί, κάνει κύμα προς τη Σύλβια, οι λογικοί των ακολουθούν αλλά δε σώζεται. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ. Οι πολίτες χάνουν τον ντετέκτιβ, χάνουν και τη νεκροφάνειά τους. Ονειρικές στιγμές ζω!
Και η πρώτη νύχτα πέφτει στο Palermo! Αναμένω με αγωνία τα πιμι σας. Φοβάμαι πολύ ότι η Μελανία θα μας πάρει μακριά τη Σύλβια καθώς την έχει ήδη υποπτευθεί. Ο Τάσος αποφασίζει να προστατέψει τη ΔΑ. Well done Τάσος! Προστατεύεις κάποιον που αποκλείεται να δολοφονήσουν οι μαφιόζοι. Όσο εγώ σκέφτομαι αυτά, έρχεται και το πιμι των δολοφόνων. Απογοητεύτηκα. Στο δημόσιο ο αλχημιστής δίνει ΡΕΣΙΤΑΛ. Κοιτάει στα μάτια τον φρικ, αναμετράται μαζί του και τα επιχειρήματά του είναι δυνατά. Ο φρικ υποχωρεί. Ο φρικ ξέρει πολλά. Ο φρικ πρέπει να φύγει. Και ξαφνικά βλέπω πως αύριο θα πεθάνει ο πόρνος. Τα αγοράκια μας δεν σκέφτηκαν καλά. Προτίμησαν την άκυρη δολοφονία και βγάζουν απ τη μέση έναν βοηθό τους. Τώρα δε θα έχουν με ποιον να κοιμηθούν το βράδυ. Μας στερούν και τη χαρά των μηνυμάτων του πόρνου. Κρίμα. Έρχεται και το πιμι της Μελανίας. Θέλει να σκοτώσει τη Σύλβια. Και μας βάζει σε σκέψεις, η Σύλβια ζει επειδή την προστατεύει ο γιατρός ή όχι; Ύστερα από αρκετή συζήτηση κι ύστερα από επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες της ΣΕ, η Ριρίκα κι εγώ αποφασίσαμε: Σύλβια τέλος.
Day #2 (30/4)
Καλημέρα ημερολόγιο! Μπαίνω το πρωί και βλέπω ησυχία. Τα μικρά μας δε μιλούσαν το βράδυ. Η Σύλβια μου στέλνει μήνυμα. Το επόμενο κομμάτι του ημερολογίου της. Κατάλαβε ότι θα σκοτωθεί και φοβάται. Της απαντάω «Θα δεις». Και η στιγμή της δολοφονίας ήρθε. Ετοιμάζω από πριν το ποστ, 7 σπόιλερ μόνο για εσάς! Η Σύλβια δε βρίσκεται πλέον εν ζωή. Όμως είμαι πολύ σίγουρος ότι τα δολοφονάκια χτυπάνε το κεφάλι τους. Το πτώμα ήταν ένα κι όχι το αναμενόμενο... Την προηγούμενη νύχτα, ο Αλχημιστής, φανατικός straight, αποφασίζει να σκοτώσει τον πόρνο, προτού γεμίσει η πόλη αδελφές. Για την αποστολή αυτή επιλέγει το γιο του τον Άκη, αυτόν από τα Μέγαρα. Ο Άκης όμως, γοητευμένος από τα κάλη του πόρνου, περνάει μια νύχτα αχαλίνωτου σεξ μαζί του. Η γοητεία του πόρνου νίκησε. Ο πόρνος αποφάσισε να δώσει το κορμί του στον μαφιόζο κι ο Άκης δε μπορούσε να τον σκοτώσει. Κι αρχίζω τώρα να κάνω σενάρια. Νεκρή Σύλβια. Νεκροφάνειες πλέον δεν υπάρχουν στο παιχνίδι. Τι θα γίνει; Θα παίξει ο Τάσος την Τυμβωρυχία στη Σύλβια; Νομίζω πως ναι. Αν παιχτεί τυμβωρυχία, ο Αλχ είναι τελειωμένος. Αυτό το «Η Σύλβια θα μας φανεί χρήσιμη» τον έχει ΓΑΜΗΣΕΙ. Θα περιμένω να φύγει, ακόμη και με προφυλάκιση (να δω τα κότσια του κανταράκου μετά...), αν όμως παιχτεί τυμβωρυχία. Βέβαια, μπορεί να έρθει η τυμβωρυχία απ τον Demlogic. Ο οποίος ντεμ έχει προβλέψει τη δολοφονία της Σύλβιας χωρίς να το θέλει. Σαν να ήταν Μάγισσα και να το έμαθε νωρίτερα. Το απόλυτο ξεκάρφωμα. Θα το γνωρίζει βέβαια ο Βασίλης, ο πληροφοριοδότης, αλλά θα έχει εξασφαλίσει καλή κάλυψη το τρολ μας. Θα αποφασίσουν όμως οι μαφιόζοι να θυσιάσουν έτσι σίγουρα τον αλχ; Άρχισα να κουράζω. Θα δούμε είναι η απάντηση...
Πάμε και στα απογευματινά. Αν γράψω λιγότερο απ μία σελίδα, θα είναι κατόρθωμα! Από που να αρχίσω; Ας αρχίσω απ τον φίλο μου τον αλχ. Ο οποίος κατηγορεί τον φρικ, δίνει μια ονειρική μάχη με μελανία αλλά όπως αναμενόταν η τυμβωρυχία στη Σύλβια έπεσε κι ο αλχ την είχε βαμμένη. Κι όπως ήταν λογικό, ο αλχ καρφώνεται αφού είχε υπερασπιστεί τη Σύλβια κι ανοίγει η κάρτα Άμεσης Προφυλάκισης εναντίον του. Λογικό. Κι έτσι μας τελειώνει ο αλχ, αφού ο Ιορδάνης, καλώς, δεν το σώζει και κοιτάζει να προστατέψει τη μαφία και το τομάρι του. Ανοίγω παρέθενση. Ένα τελευταίο σχόλιο για τον αλχ. Δεν έπαιξε άσχημα. Έπαιξε μέτρια προς καλά. Αλλά η δολοφονία της Σύλβιας απ τη Μελανία, ήταν κίνηση ΜΑΤ. Να μην έδινε σήμα στην Σύλβια; Έπρεπε κάποιος να την ενημερώσει. Έπαιξε κι έχασε. Κλείνω παρένθεση. Η μαφία εκλέγει λοιπόν νέο αρχιμαφιόζο. Demlogic το όνομά του! Ζήτω ο νέος Βασιλίας! Ο ντεμ λοιπόν αποστασιοποιείται απ την υπόλοιπη Μαφία, προσπαθεί να κρυφτεί, ψηφίζει τον Άκη κι έχει την εικόνα της Μάγισσας. Τα πάει καλά αλλά δυστυχώς είναι Φανερός. Και κάπου θα αρχίσει να χάνει. Ήδη τον υποπτεύονται μερικοί... Και πάμε και στην τελευταία κίνηση των μαφιόζων, κάρφωμα! Ο Άκης Μέγαρα αποφαζίσει να καρφώσει τη Μελανία. ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Δεν είδατε ότι ήταν η πρώτη που στη δολοφονία της Σύλβιας είπε «κάτι άλλο πρέπει να έχει συμβεί». Όλη την ώρα αυτό έλεγε. Επιπλέον, έστω ότι είναι πληροφοριοδότης. Θα ήξερε τον Ντεεεεεεεεεεεμ. Διαβάστε κανόνες. Έστω ότι είναι Ντετέκτιβ, ρώτησε ξαφνικά το βράδυ απ το πουθενά για τον Άκη; Κι ενώ υπήρχαν πιο hot ονόματα για να ρωτήσει και να μάθει; Τι άθλια σκέψη! Και να πάω στο ακόμη χειρότερο. Βγαίνει ο Άκης, κατηγορεί όλους τους πολίτες κι αθωώνει τους μαφιόζους. Γιατί, γιατί, γιατί; Θέλω να κλάψω! Θέλω να του σπάσω το κεφάλι! Δεν ξέρετε ρε μαφιόζοι ότι αν το κάρφωμα αποτύχει αύριο η λίστα θα γράφει Akis_Megara – ???; Ποιος δηλαδή τη συγκεκριμένη στιγμή θα δει την οριστική αποχώρησή του και θα πιστέψει ότι ήταν ο Ντέντεκτιβ ή ο Πληροφοριοδότης. Όλοι θα καταλάβουν ότι έπεσε κάρφωμα κι ότι ο Άκης ήταν μαφιόζος. Διαβάστε τους κανόνες του καρφώματος καλύτερα την επόμενη φορά που θα παίξετε... Όσους αθώωσε λοιπόν στο ποστ του ο Άκης είναι μαφιόζοι. Τέλος. Καταστροφή αύριο. Άκη, απαράδεκτος... Τώρα πρέπει να σχολιάσω και για τους πολίτες, ε; Τι να πω; Οι μαφιόζοι βάλαν τα χεράκια τους και βγάλαν τα ματάκια τους. Η κίνηση βέβαια που τους κατέστρεψε ήταν της Μελανίας. Η Μελανία τρέχει για mvp αυτή τη στιγμή. Διάβασα τις σκέψεις της σε πιμι, ολόσωστες όλες. Γάτα, γάτα, γάτα. Γύρω της έχουν συνασπιστεί κι άλλα κορίτσια και μαζί κι ο Φρικ. Ο Τάσος αυτό το αντιμετωπίζει με καχυποψία. Πιστεύει ότι η Μελανία είναι ένοχη. Δώσε μου ελπίδες Τάσο, κάνε καμιά μαλακία να πάρουν παράταση ζωής τα μαφιοζάκια μου... Και ας δώσω και λίγη τροφή για σκέψη: Η φαίρυ είναι πλέον ολοφάνερο πως είναι η αντίπαλη μαφιόζος! Τι γίνεται με αυτήν; Τα δολοφονάκια δε μπορούν να την ακουμπήσουν, τουλάχιστον όχι χωρίς τη συμβολή της πόρνης. Μήπως έπρεπε να υπάρχει και κάρφωμα αντίπαλου μαφιόζου; Αν και νομίζω πως η τιμωρία της θα έρθει. Νικάει μόνη της, το ξεχνάει, δε διάβασε τους κανόνες καλά. Μόλις φύγουν τα μαφιοζάκια και θα πάει να εκτελέσει δολοφονία θα φύγει παμψηφεί απ τους πολίτες και θα πει κι ένα «ευχαριστώ». Και μεταξύ μας, καλά να πάθει!
Το βράδυ επικρατεί ένα μικρό χάος. Αρχικά ο φρικ. Τι βράδυ ήταν αυτό για το μέντιουμ μας... Ξεκίνησε απ το δικηγορικό γραφείο της Loreley, συνεχίστηκε στο Ιατρείο του Τάσου, μετά στο σπίτι με το κόκκινο φωτάκι του Ευπατρίδη και ολοκληρώθηκε στην αυλή του παλατιού του αυτοκράτορα. Μέσα σε όλο αυτό το τρέξιμο, δε μπόρεσε να δει τα σωστά οράματα για τον αλχ. Μας είπε μόνο ότι θα προκριθεί η Ρεάλ αλλά απ όσο φάνηκε αργότερα είναι ένα άχρηστο μέντιουμ! Ωστόσο, για τη ΣΕ το βράδυ ήταν δυσκολότερο. Τα μαφιοζάκια ζήτησαν να αποσύρουν το κάρφωμα. Οι κανόνες δεν αναφέρουν τίποτε γι αυτήν την περίπτωση. Οι κανόνες της revised το επιτρέπουν, αλλά εκεί υπήρχε και χρονικό περιθώριο που έπρεπε να δηλωθεί το κάρφωμα ενώ τώρα όχι. Αφού συμβουλευόμαστε ξανά τους εξωτερικούς συνεργάτες της ΣΕ, αποφασίζουμε να απορρίψουμε το αίτημά των μαφίοζων, το κάρφωμα θα γίνει κανονικά. Με μισή καρδιά το ανακοινώνω στον ντεμ. Και μετά μου στέλνει τη δολοφονία. Θα σκοτώσει λέει την φαιρυ. ΔεΝ-λότζικ λοιπόν, η φαίρυ κάνει μπαμ από μακριά ότι είναι η αντίπαλος και πλέον το team των μαφίοζων συναγωνίζεται σοβαρά το δικό μας team στο περσινό xmas (Πατρεύς, Himela, fantasmenos, Ερις, MAYROYLIS, dimijim) για το βραβείο των πιο αποτυχημένων δολοφόνων ever.
Day #3 (1/5)
Καλό μήνα ημερολόγιο! Μόλις συνειδητοποίησα πως κανείς δεν ευχήθηκε καλό μήνα κι ας είναι ήδη μεσημέρι. Έχουν καεί όλοι με το παιχνίδι φαίνεται... Τη νύχτα ήταν όλα ήσυχα. Πολύ ήσυχα. Κανείς δε μιλούσε. Ξύπνησα κι αφού διάβασα λίγο, επέστρεψα στο παιχνίδι. Ετοίμασα την ανακοίνωση της δολοφονίας. 3 πτώματα θα έχουμε κι εγώ θα το καταδιασκεδάσω! 10 σποιλερ για κάθε πτώμα, 30 στο σύνολο. Και μάλιστα θα καθυστερήσω να ποστάρω τη λίστα έτσι ώστε να δουν τη δολοφονία απ τα σπόιλερ κι όχι απ εκεί. Είμαι σατανικός... Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική των μαφιόζων... Το παιχνίδι έχει χαθεί πλέον. Ο Άκης θα φύγει απ τη μέση, άρα δεν έχουμε θύμα για την ψηφοφορία. Ο ντεμ θα φύγει κι άρα θα μας μείνει μόνο ο Ιορδάνης. Φοβάμαι πως δε θα μπορέσει να σωθεί το βράδυ. Και πάμε για Game Over, μετά από μόλις 3 μέρες. Τι να πει κανείς; Μελανία καθάρισες στην αρχή και μετά τα δολοφονάκια έκαναν τη μία μαλακία πίσω απ την άλλη. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν συζητάνε το παιχνίδι ή κάνουν τίποτε άλλο όταν συναντιούνται στο skype. Αποφασίσαμε με τη Ριρίκα καλού κακού να ετοιμάσουμε και τα βραβεία σας. Πάω να τα σκεφτώ κι επιστρέφω να ποστάρω τη δολοφονία και να κόψω αντιδράσεις!
Η δολοφονία ανεβαίνει. Συννενοούμε με τη Ριρίκα, κλειδώνουμε το θέμα και τώρα όλοι πρέπει να πατήσετε 30 σποιλερ για να δείτε το αποτέλεσμα. Ένας εν ζωή μαφιόζος πλέον. Επικρατεί ησυχία στο νήμα. Και ξαφνικά σκάει βόμβα! Παραίτηση της Μαφίας! Η Μαφία βαρέθηκε να ξευτιλίζεται στους δρόμους του Παλέρμο και μετακομίζει στο Μιλάνο. Οι πολίτες του Παλέρμο, ειδικοί σε τέτοια ζητήματα, καθαρίσαν τη Μαφία σε 3 μόλις ημέρες κι αυτή τα έβαλε στα πόδια. Ίδια ακριβώς τακτική με το περσινό xmas που κι εμείς είχαμε δηλώσει Παραίτηση μην αντέχοντας άλλο την συνεχή ήττα μας. Τώρα πρέπει να βρω άμεσα τη Ριρίκα, να βγάλουμε βραβεία, να ολοκληρώσω αυτές τις σελίδες και να τα ανεβάσουμε στο θέμα. Κι αργότερα να αρχίσει η συζήτηση για τους κανόνες καθώς υπάρχουν ακόμη σημεία που επιδέχονται διευκρύνισης. Αυτά. Πάμε postgame?
Postgame
Τι υποτίθεται ότι γράφω εγώ εδώ τώρα; Καλή ερώτηση... Τα έχω γράψει όλα παραπάνω και η διάρκεια ήταν μικρή για να συνοψίσω κάτι. Ένα απ τα μικρότερα παλέρμο έλαβε τέλος. Η Μαφία μου ήταν απαίσια. Σόρρυ φίλε μου αλχ, αλλά ήσασταν ΓΤΠ. Εντάξει, η τύχη δεν ήταν με το μέρος σας αλλά κάνατε μερικά τραγικά λάθη. Εσύ διεσώθης κάπως, ο Ντεμ ήταν καλός αλλά ξέρω ότι ο αρχιμαφιόζος Ντεμ χτύπησε την Φαίρυ που ήταν μια τραγικότατη κίνηση. Ο Άκης ήταν απελπιστικά κακός κι ο Ιορδάνης δε μπόρεσε να αλλάξει τίποτε. (Αγαπάμε Ιορδάνη, ειδικά όταν τον πειράζουν με το ονομά του και την ορθογραφία του) Πολιτάκια μου; Θα σας ξαφνιάσω! Δεν παίξατε καλά! Σπυριδούλα και Τάσο ήσασταν πολύ εκτός κλίματος, οι περισσότερες μικρές δεν προσφέρατε σχεδόν τίποτε, όπως και κάποιοι άλλοι. Με ένα πιο ικανό και τυχερό team δολοφόνων ίσως τα βρίσκατε σκούρα. Αλλά οφείλω να υποκλιθώ στο μεγαλείο δύο παιχτών. Μελανία και Φρικ. Ήσασταν και οι δύο πολύ καλοί. Μελανία μου άψογη. Μπορεί να μη σε χώνεψα καθόλου αλλά οφείλω να σε βγάλω το καπέλο. Κίνηση ΜΑΤ με τη Σύλβια, κατάλαβες μέσα σε 1 μέρα όλους τους κακούς. Ο φρικ είναι σαν τα παλιά καλά κρασιά. Δε χάνει ποτέ την αξία του. Πάντα προσφέρει στην ομάδα των πολιτών και τώρα πρόσφερε σίγουρα πολλά. Για να είμαι όμως σωστός, να αναφέρω πως η Φαίρυ έπαιξε χειρότερα απ όλους. Ναι κοπέλα μου, έδωσες τον Μαφιόζο που ήξερες αλλά ξέχασες ότι κέρδιζες μόνη σου. Αν δεν παραιτούνταν σήμερα οι μαφιόζοι και δε σε δολοφονούσαν ήσουν το Νο1 άτομο που θα αποχωρούσε με ψηφοφορία μετά απ αυτούς. Διάβασε κανόνες την επόμενη φορά. Αν ήσουν πληροφοριοδότης θα είχες φάει κάρφωμα απ την πρώτη μέρα. Να πω τώρα και δυο λογάκια για τη ΣΕ. Θα είμαι ειλικρινής: Παναγιώτη δεν υπήρχες και δε διαβάζεις τώρα το ημερολόγιο. Ριρίκα μου, ήσουν καλή, γλυκιά, όμορφη, sexy, σνυννοήσιμη αλλά ήσουν πολίτης ρε. Ουυυυυυυυ! Κέρδισες τώρα, αλλά ξεχνάς πόσο σε είχα ταπεινώσει το καλοκαίρι, παρέα με τον φίλο μου τον αλχημιστή. Υποστήριζε πολιτάκια καημένη. Το μέλλον είναι με τους κακούς να ξέρεις... Μην ξεχάσουμε πάντως να διορθώσουμε τους κανόνες. Ήδη υπάρχουν σχέδια για το παλέρμο το καλοκαίρι. Πολλά ακούγονται και πρέπει να είναι όλα έτοιμα! Να ευχαριστήσω επίσης και τους εξωτερικούς συνεργάτες της ΣΕ. Αυτοί γνωρίζουν ποιοι είναι αλλά εσείς δε θα τους μάθετε ποτέ! Χωρίς τις παρεμβάσεις τους, πιθανώς να μη μπορούσαμε να ερμηνέψουμε σωστά κάποιες γκρίζες περιοχές των κανόνων και να χαλούσε το παιχνίδι ή να χαλιόμασταν με τη Ριρίκα. Σε γενικές πάντως γραμμές, περάσαμε πιστεύω όλοι ωραία. Εγώ ξενέρωσα με την ήττα της Μαφίας και με την απογοήτευση της Σύλβιας. Αλλά θα αναμένω το καλοκαιρινό που ελπίζω να είναι το ίδιο έντονο όπως και το περσινό του. Αρκετά έγραψα, ειδικά για 3 μόνο μέρες. Εις το επανιδείν!

Μάλλον θα σου απέδειξα ότι είμαι και όσο σκύλα νόμιζες.:P

Θα τα πούμε το καλοκαίρι εμείς, ετοιμάσου να χάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Βασικά ο Δημήτρης δεν εξήγησε πώς ξεκίνησε όλη η ιστορία με την Σύλβια. Αυτός φταίει που την κατάλαβα. :P
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Καλωσήρθες στην πόλη του Palermo!

Kay Adams-Corleone, γνωστή κι ως ~Melania~

Η Kay Adams-Corleone είναι η σύζυγος του Michael Corleone, η καταγωγή της οποίας δεν είναι Ιταλική.
Ο ρόλος σου σε αυτό το παιχνίδι είναι αυτός της Μάγισσας.

Οι κάρτες ίντριγκας για αυτόν το γύρο είναι:

Don't ever take sides with anyone against the family.

Η μάγισσα Μελανία έχει ήδη αρχίσει να ανακατεύει τα μαντζούνια της. Ακόμα δεν άρχισε το παιχνίδι και έχει ήδη τις πρώτες θεωρίες της.

Ευχαριστώ για τον υπέροχο ρόλο :flowers:

Μαφιόζοι τρέμετε :D

Πρώτες θεωρίες;
wtf?
Τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας να μας τα στέλνεις, έχουμε να γεμίσουμε κι ένα ημερολόγιο βλέπεις...


Η Σύλβια έχει πάρει κακό ρόλο, στάνταρ, να το θυμάστε.
Το κρατάω στο ιστορικό για το ημερολόγιο μου...

Έτσι Σύλβια, ο Δημήτρης σε πρόδωσε. Είχαν ήδη μοιραστεί οι ρόλοι και όταν το είπε αυτό στους κανόνες λέω: Ωπ, εδώ την προειδοποιεί. Just for the history. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είχε σκοπό να με σύρει ΚΑΙ στο κρεβάτι του το άστρωτο ΚΑΙ χωρίς καπότες;:angry:
Πολύ μεγάλη ιδέα έχεις για τον εαυτό σου. :pfff:
Περιλάμβανε άλλα αηδιαστικά πράγματα. :sick:
Τι έκανα πάλι; :P
Καλά ρε, πως τα βρήκες όλα αυτά. Μήπως παρακολουθείς τον υπολογιστή του Δημήτρη;
Κι εγώ στο σπίτι και προκάλεσα τις φωνές της μάνας μου.
Αλχημιστή :worship:
Α, και στη Βιβλιοθήκη κ.Ιορδάνη δε διαβάζουμε. Κάνουμε ο,τι άλλο εκτός απ διάβασμα. ;)
Και διάβασμα κάνουμε, αλλά ένα διάλειμμα δεν βλάπτει.
Μας ξέκανε Ιορδάνη, μας ξέκανε...
Άστα, μήτσομ, άστα! :/:
Είστε ηλίθιοι! Αφήστε ρε το παιδί να εκφραστεί ελεύθερα!
Ρε θα σε τρέχανε βραδιάτικα στα εφημερεύοντα λόγο εμετών. Κρίμα είναι. :whistle:
Ρε βλάκα Καραντάκοβ,
Γιατί δεν τον αφήσατε;
Τι θα΄χω να βλέπω να ξεραίνομαι στα γέλια;

:eek:Καλά ε δύο θαύματα έγιναν μόλις.
1. Με έδωσες θετική
2. Είπες σωστά το ονομά μου

Σε λίγο θα αρχήσω και να πιστεύω με αυτά που γίνονται.

Βασικά ο Δημήτρης δεν εξήγησε πώς ξεκίνησε όλη η ιστορία με την Σύλβια. Αυτός φταίει που την κατάλαβα. :P
Έτσι Σύλβια, ο Δημήτρης σε πρόδωσε. Είχαν ήδη μοιραστεί οι ρόλοι και όταν το είπε αυτό στους κανόνες λέω: Ωπ, εδώ την προειδοποιεί. Just for the history. :)

ΜΗΤΣΟ!!!! ΠΕΘΑΝΕΣ!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλά ρε, πως τα βρήκες όλα αυτά. Μήπως παρακολουθείς τον υπολογιστή του Δημήτρη;

Σε ορισμένα απλά παρατήρησα. Σε άλλα είχα βοήθεια. Όπως εκεί με την φαίρυ, όπου με έπεισε ότι ήταν ή πληροφοριοδότης ή αντίπαλος και την εμπιστεύτηκα απόλυτα.Σε ευχαριστώ Φαίρυ, τι θα έκανα χωρίς εσένα. :hug: Γι'αυτό και την άφησα να ''πεθάνει'' σήμερα.

Επίσης αυτή που μου εξήγησε κανόνες και με ανέχτηκε με τις τρελές θεωρίες μου ήταν η Ριρίκα. Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι. :kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ παίδες πρέπει να βγω, θα ξαναέρθω αύριο, μην κλείσετε το θέμα! :D

Καλό Βράδυ σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
500 σελίδες σπαμ, τι άλλο μένει να πούμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demlogic:
Αποφάσισα να πετσοκόψουμε το παλιοθήλυκο _ferrygirl_
παρακαλω να μην αναφερθει το τι θα της κάνουμε.
Αλλα σε εσάς δε μπορώ να μην αποκαλύψω τι θα πάθει

Αρχικά θα την δέσω σε μια καρέκλα, και θα της ρίχνω σφαλιάρες επι 2 ώρες,
έτσι ώστε να ακούγεται το σλας. και τα μάγουλα της να κοκκινίσουν.
Στην συνέχεια η μέθοδος που θα επιλεχθεί για να δολοφονηθεί θα είναι
γαργαλιτό μέχρι θανάτου. Θα παρακαλάει να την σκοτώσουμε
για να σταματήσουμε το γαργάλημα. μουαχαχαχαχα

Φυσικά στο ενδιάμεσο θα έχει βραστά αυγά στις μασχάλες
αυτα
Την φάλαγγα ξέχασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top