Παλέρμο #39 ~ The Godfather

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Και εγώ έχω ύλη να βγάλω, και αφήνω ανοιχτό το πισί για να βλέπω την κίνηση. Αλλά αυτό δεν με καθιστά και αθώα ούτε όμως ένοχη. Δεν ξέρω τις υποχρεώσεις του καθενός εδώ μέσα, αλλά μπορεί και να την έχουν συμβουλέψει να μην έχει μπει. Δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει ο καθένας. :P Εγώ πάντως σου ξεκαθαρίζω οτι την ψηφίζω και για τους λόγους που θα την ψήφιζα χτες.

Όχι καλό μου δεν είπα κάτι τέτοιο..Και ας σταματήσουμε το σπαμάρισμα γιατί θα τις ακούσουμε:P:P
Ναι βρε κατάλαβα δεν σε ενοχοποίησα για την ψήφο σου:shifty::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
H κάρτα ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης μπορεί να παιχτεί μέχρι τις 20:00.
Αν δεν παιχτεί, τότε η ψηφοφορία αναβάλλεται.
Αν παιχτεί όμως, η ψηφοφορία θα γίνει κανονικά κι ο mvp θα φύγει στις 20:00.
Συνεχίζετε να ψηφίζετε, αφενός γιατί η ψηφοφορία μπορεί να επανέλθει, αφετέρου γιατί κι εμείς πρέπει να πάρουμε παρουσίες. Όποιος δεν ψηφίσει, θα χρεωθεί απουσία.

Ψηφοφορία για Μ. Τρίτη 30/4
  1. Akis_Megara --> Deutsch... Lover
  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover
  3. Demlogic --> Akis_Megara
  4. Deutsch... Lover
  5. Eupatridis
  6. Himela --> Deutsch... Lover
  7. JKaradakov --> Deutsch... Lover
  8. Joaquin --> PieMaker
  9. johnietraf
  10. Loreley --> Deutsch... Lover
  11. Nefeli Graf ---> Τάσος97
  12. PieMaker --> Joaquin
  13. Guest 278211 --> Akis_Megara
  14. vassilis498 --> Deutsch... Lover
  15. Τάσος97
  16. _fairygirl_ --> Akis_Megara
  17. ~Melania~ --> Akis_Megara

Ψήφοι
6 Deutsch... Lover
4 Akis_Megara
1 PieMaker
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Πατρεύς - Ψηφοφορία 29/4
Joaquin - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Himela (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
#1 Τάσος97

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από _fairygirl_
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Παιδιά μην ξεχάσετε να ψηφίσετε όπως είπαν και τα παιδιά στην ΣΕ θα χρεωθείτε με απουσία:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
λοιπον βλεποντας και την λιστα φερυ και μελανια ειναι σαν να εχουν κανει κομμα :hmm: περιεργο :hmm: πολυ περιεργο :hmm:
ισως ξερουν μεταξυ τους τον ρολο τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
γιαννη κατσε διαβασε 10-15λεπτα ό,τι γραφτηκε σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
ΠΩΩΩΩ καλά, ξυπνήστε λίγο.
Ο αντίπαλος δολοφόνος/μαφιόζος ή όπως διάολο λέγεται, κερδίζει ΜΟΝΟΣ.Τυχαίο που ο Piemaker διώχνει από το παιχνίδι τους δυνατούς παίκτες;;;;;;ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΛΙΓΟ!
Και δεν κατάλαβα δηλαδή;
Πώς στο καλό λες ρε πιεμακερ ότι είμαι μαφιόζος από την αρχή;Αυτό δεν έχω καταλάβει.

Όσον αφορά το ρόλο της Χιμέλας.Θα πω το εξής λακωνικό γιατί άμα αρχίσω και σας παρακαλάω τώρα για την αθωότητά μου θα ξενερώσω που είστε ΤΟΣΟ βόδια και σας δουλεύει ο πιεμακερ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Η ΠΗΘΕΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ Η ΧΙΜΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΟΛΟΣ Ή ΟΧΙ, ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ.
ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕ ΧΙΜΕΛΑ(Π.χ ο Τάσος είπε ότι η Χιμέλα είναι "ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΞΙΑ")

Καλό απόγευμα.
Αν και δεν υπαρχει λογος να απαντησω, πρεπει να πω πως εχεις χρησιμοποιησει το πιο βλακωδες επιχειρημα στην ιστορια του παλερμο. Διωχνει ο PieMaker τους δυνατους παικτες;; Κατσε να το αναλυσουμε λιγο αυτο: Τον Πατρεα τον υποστηριζα μεχρι τελικης πτωσεως και τελικα ποιο τον διωξανε;; Α, τωρα θυμηθηκα οι συνδολοφονοι σου, παρεα με καποια προβατα. Υποστηριζα την ενοχη της Himela ηδη απο τον πρωτο γυρο, και πολυ στεναχωρηθηκα που δεν καταφερα να την πεταξω εξω μεσα απο ψηφοφορια, αλλα και παλι ποιος ειπαμε οτι την εφαγε;; Παντως οχι εγω... Ο επομενος δυνατος παικτης στη λιστα του αδιστακτου PieMaker φανταζομαι εισαι εσυ, ετσι;; Υποστηριξα την ενοχη σου εξ' αρχης επειδη πιαστηκες απο μια βλακεια που ειπε το Γερμανοκοριτσο για να την κατηγορησεις. Γιατι κατηγορησα εσενα και οχι καποιον αλλο;; Γιατι το σχολιο σου ηταν το πιο σιγουρο/παραπλανητικο. Σου ζητω ταπεινα συγνωμη που σε καταλαβα απο την αρχη του παιχνιδιου, αλλα αυτη ειναι η δουλεια μου ως πολιτης. Θα χαιρομουνα παρα πολυ να σε διωξω ο ιδιος, αλλα και παλι δε σε εδιωξα εγω, αλλα η Φερυ.

Παμε στο δευτερο σκελος της ηλιθιας επιχειρηματολογιας σου. Καλο μου παιδι, με το να διατυμπανιζεις πως ειμαι ο Α.Μ (o oποιος btw ειναι με τους πολιτες αυτη τη στιγμη) ειναι σα να λες: "Ειμαι ο φανερος μαφιοζος και γι' αυτο με κατηγορησε εξ' αρχης ο PieMaker που ειναι ο Α.Μ. Αλλα οχι, μη βγαζετε εξω εμενα, αλλα τον PieMaker, γιατι στο μελλον μπορει να σας δημιουργησει προβλημα". EPIC FAIL. Και για την ιστορια, οχι δεν ειμαι ο Α.Μ. Μαλλον μια εκ των Φερυ και Μελανια εχει αυτον το ρολο. Ισως η δευτερη.

Βγαίνει ο κύριος Πάι Μέικερ και άλλοι που δεν θυμάμαι τώρα, και χτυπιούνται ότι είμαι δολοφόνος μαζί με Άκη, Άλμα και λοιπούς.
Και εγώ ζητάω το γιατί το πιστεύουν αυτό, αφού υποθέτω πως δεν έχω δώσει δικαιώματα, μιας και όπως λες μιλάω λίγο.

Επίσης, νομίζω πως μιλάω όσο χρειάζεται, σχηματίζω άποψη γύρω από τον κάθε παίκτη, βλέπω τι γίνεται και πράττω αναλόγως.

Εισαι στη λιστα των υποπτων μου, γιατι αναμεσα στους δολοφονους υπαρχει παντοτε καποιος που διατηρει χαμηλο προφιλ. Επιπλεον βλεπω πως στην προηγουμενη ψηφοφορια ειχες ψηφισει κι εσυ το Γερμανοκοριτσο. Ωστοσο, μετα το post του Τασου εχω αρχισει να υποψιαζομαι πλεον περισσοτερο τον Ιορδανη.

Λοιπόν έχει γίνει της τρελής εδώ μέσα.

Δολοφονία Χιμέλας και αποκάλυψει του ρόλου της και άμεση προφυλάκιση του Χοακίν, ο οποίος όντως με φαίνεται ύποπτος.
Η ψηφοφορία όμως συνεχίζεται. Η Γερμανίδα έχει να εμφανισθεί απο εχθές. Αυτό εμένα δεν μου αρέσει μιας και μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι. :hmm:
Την ψήφο μου την δίνω στην Deutsch... Lover γιατί δεν μου αρέσουν οι κινήσεις της.
Μετα απο την αποκαλυψη του ρολου της Himela και βλεποντας τα ατομα που ψηφισαν χθες το Γερμανοκοριτσο εσυ επιμενεις, ετσι;; Δολοφονος ή Πορνη με αρκετα μεγαλες πιθανοτητες για εμενα.

Λοιπόν εγώ για να μην το ξεχάσω αργότερα ψηφίζω Deutsch...Lover επειδή:
α)Δεν έχει εμφανιστεί απο το πρωί και μου φαίνεται ύποπτο. :shifty:
β)Όπως είπα προηγουμένως η ακύρωση της ψήφου του Πέτρου για να σώσει το τομάρι της δεν μου άρεσε καθόλου.

Και ψαφνικα ερχεται η Deutsch πρωτη σε ψηφους, ωστε να παιχτει η ακυρωση λιγο πριν τις 8 και να αποχωρησει εκεινη. Μα ποσο βολικο...


Συνοψιζω: Για μενα σιγουροι δολοφονοι ειναι οι: Ακης και Μακης. Αν ολα πανε καλα θα τους φαμε και τους δυο σημερα. Οι υπολοιποι που συμπληρωνουν την 5αδα κατα πασα πιθανοτητα βρισκονται μεσα στους: Ιορδανης (πλεον ειμαι αρκετα σιγουρος), Alma, Βασιλης, ΓιαννηςοΑστεριας και Σπαι Ακ. Δυο δολοφονοι, μια Πορνη και δυο αθωοι. Επιλεξτε οποιους θελετε.

Και φυσικα, αλλαζω την ψηφο μου σε Akis_Megara, γιατι τη βλεπω τη μαλακια να ερχεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
γιαννη κατσε διαβασε 10-15λεπτα ό,τι γραφτηκε σημερα

τα εχω διαβασει αλλα λεω οτι αν ηταν καλες δεν θα ειχαν τοση υποστηριξη μεταξυ τους απο την αρχη διοτι δεν θα ξεραν μεταξυ τους τις ταυτοτητες τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και ψαφνικα ερχεται η Deutsch πρωτη σε ψηφους, ωστε να παιχτει η ακυρωση λιγο πριν τις 8 και να αποχωρησει εκεινη. Μα ποσο βολικο...


Συνοψιζω: Για μενα σιγουροι δολοφονοι ειναι οι: Ακης και Μακης. Αν ολα πανε καλα θα τους φαμε και τους δυο σημερα. Οι υπολοιποι που συμπληρωνουν την 5αδα κατα πασα πιθανοτητα βρισκονται μεσα στους: Ιορδανης (πλεον ειμαι αρκετα σιγουρος), Alma, Βασιλης, ΓιαννηςοΑστεριας και Σπαι Ακ. Δυο δολοφονοι, μια Πορνη και δυο αθωοι. Επιλεξτε οποιους θελετε.

Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει, πάι. Αλλά εξήγησε μου και εσύ γιατί με θεωρείς δολοφόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Akis_Megara: Αρκετά προσεκτικός, και νομίζω ότι γενικά δεν παρασύρεται, ούτε τον έχω δει να αλλάζει άποψη για κάτι. Αυτό κινεί υποψίες: συνέχεια κάτι αλλάζει, δε γίνεται να επιμένει κάποιος στα ίδια, εγώ έχω αλλάξει γνώμη 500 φορές.

Alma Libre: Έχουν γίνει ένα σωρό εξελίξεις κι αυτή εκεί, επιμένει στην Deutsch.

Demlogic: Στέκει το σενάριο να είναι η μάγισσα. :hmm:

Deutsch... Lover: Κατ' εμέ, απλώς δεν ξέρει να παίζει και ξεχνάει τους κανόνες, αν και στην αρχή πίστευα άλλα πράγματα.

Eupatridis: Δεν έχω κάτι να σχολιάσω εδώ...

JKaradakov: Πολύ ύποπτος, γενικόλογα λέει μονάχα... Σίγουρα είναι από τους πολύ ύποπτους.

johnietraf: λίγα πράγματα έχει πει, δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα

Loreley: Το ίδιο θέμα με την ψήφο στη Deutsch.

Nefeli Graf: Το έχω πει και άλλη φορά, για εμένα είναι πολίτης.

vassilis498: Δεν έχει απαντήσει στις νέες εξελίξεις. Περιμένουμε.

Τάσος97: Όσα λέει μου φαίνονται λογικά, εκτός από αυτά κατά της Deutsch, η οποία κατά την άποψή μου είναι αθώα.

Συνοψίζοντας, οι πιο ύποπτοι είναι κατά την άποψή μου οι: Alma, Akis, JKaradakov, vassilis, Lorely
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει, πάι. Αλλά εξήγησε μου και εσύ γιατί με θεωρείς δολοφόνο.


Σε θεωρεί δολοφόνο για να στρέψει τις υποψίες μακριά από το παρεάκι Μελανία-Φαίρυ-Πάι Μέικερ-και μέχρι χθες Πατρεύς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Η ψήφος μου πάει στον Akis_Megara για λογους που εχω αναφερει και πιο πανω. Ειναι στους υποπτους μου και επειδη βλεπω πως και αλλοι εχουν τη διαθεση να τον ψηφισουν τον ψηφιζω κι εγω για να βγει ενας σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Alma Libre: Έχουν γίνει ένα σωρό εξελίξεις κι αυτή εκεί, επιμένει στην Deutsch.
Συνοψίζοντας, οι πιο ύποπτοι είναι κατά την άποψή μου οι: Alma, Akis, JKaradakov, vassilis, Lorely

Επιμένω για τον λόγο τον χτεσινό, ο οποίος μου κινεί υποψίες και για την απουσία της σήμερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
H κάρτα ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης μπορεί να παιχτεί μέχρι τις 20:00.
Αν δεν παιχτεί, τότε η ψηφοφορία αναβάλλεται.
Αν παιχτεί όμως, η ψηφοφορία θα γίνει κανονικά κι ο mvp θα φύγει στις 20:00.
Συνεχίζετε να ψηφίζετε, αφενός γιατί η ψηφοφορία μπορεί να επανέλθει, αφετέρου γιατί κι εμείς πρέπει να πάρουμε παρουσίες. Όποιος δεν ψηφίσει, θα χρεωθεί απουσία.

Ψηφοφορία για Μ. Τρίτη 30/4
  1. Akis_Megara --> Deutsch... Lover
  2. Alma Libre --> Deutsch... Lover
  3. Demlogic --> Akis_Megara
  4. Deutsch... Lover
  5. Eupatridis
  6. Himela --> Deutsch... Lover
  7. JKaradakov --> Deutsch... Lover
  8. Joaquin --> PieMaker
  9. johnietraf
  10. Loreley --> Deutsch... Lover
  11. Nefeli Graf ---> Τάσος97
  12. PieMaker --> Akis_Megara
  13. Guest 278211 --> Akis_Megara
  14. vassilis498 --> Deutsch... Lover
  15. Τάσος97 --> Akis_Megara
  16. _fairygirl_ --> Akis_Megara
  17. ~Melania~ --> Akis_Megara

Ψήφοι
6 Deutsch... Lover
6 Akis_Megara
1 PieMaker
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Πατρεύς - Ψηφοφορία 29/4
Joaquin - Άμεση Προφυλάκιση

Οριστικές Αποχωρήσεις
Himela (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
#1 Τάσος97

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Πατρεύς
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από _fairygirl_
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Λοιπόν ,έχει ειπωθεί πως αυτοί που κινούνται στα ήσυχα ,είναι και οι πιο ύποπτοι . Κατα μια έννοια , έχουν δίκιο ,δίοτι δεν συγκεντρώνουν πάνω τους τα φώτα . Επι παραδείγματι , εγώ θα μπορούσα να αράζω την πέτσα μου και να μην μιλάω και να κέρδιζα 2-3 γύρους ακόμα μέχρι κάποια στιγμή να πέσουν οι υποψίες και πάνω μου . Αλλά έτσι θα ήμουν ενα άχρηστο μέλος του παιχνιδιού ,απλά . Και σίγουρος -1 για τους πολίτες . Οπότε θα ετοιμάσω και γω ενα μικρό σεντονάκι :P
Μ αρέσει να μιλάω με γεγονότα και όχι με αερολογίες ,οπότε :
Fact 1 : Ο πληροφοριοδότης γνωρίζει εξ αρχής τον Φανερό Μαφιόζο Α .
Fact 2 : Ο ΑΜ γνωρίζει τον ΦΜ Β.
Fact 3 : Οι Μαφιόζοι γνωρίζουν τον ΔΑ.
Fact 4 : Η Μάγισσα απο τις 3 μέχρι και την δολοφονία στις 1 ,γνωρίζει το θύμα των δολοφόνων.
Fact 5 : Οι Συγκάτοικοι γνωρίζονται μεταξύ τους.
Fact 6 : Όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για τους άλλους.

Βλέπουμε πως ο Tasos97 χρησιμοποίησε την τυμβωρυχία για την Himela. Ριψοκίνδυνο ,αν αναλογιστεί κανείς πως η Himela είναι έμπειρη παίκτρια και πως θα μπορούσαμε να περιμένουμε την κάρτα της νεκροφανείας ,με σκοπό την επαναφορά . Παραύτα φαίνεται πως μας βγήκε το ρίσκο καθώς η Himela ηταν ΔΑ.
Εγείρεται βέβαια το ερώτημα ,ποιος ο λόγος της δολοφονίας της Himelas ,απο την στιγμή που οι μαφιόζοι ήξεραν πως ηταν ΔΑ. Συνεπώς , καταλήγουμε πως οι δολοφόνοι δεν έδρασαν χτές ,είτε λόγω της πόρνης ,είτε λόγω της νοσοκόμας . Αντι αυτού ,φαίνεται πως έδρασε η μάγισσα. Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως η μάγισσα ηταν 100% σίγουρη για την ενοχή της Himelas και βάσει αυτού ,χρησιμοποίησε την ιδιότητα της και την δολοφόνησε.
Κάνω κάποιο λάθος στον συλλογισμό μου ; Ρωτάω διότι παίζει να έχω ξεχάσει τίποτα απο τους κανόνες και να έχω σχηματίσει τελείως λάθος πλάνο στο μυαλό μου. Εάν είμαι οκ ,τότε θα σας αναλύσω και πως το έχω σκεφτεί :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Παρακαλώ όσοι δεν έχουν ψηφίσει να ψηφίσουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Λοιπόν ,έχει ειπωθεί πως αυτοί που κινούνται στα ήσυχα ,είναι και οι πιο ύποπτοι . Κατα μια έννοια , έχουν δίκιο ,δίοτι δεν συγκεντρώνουν πάνω τους τα φώτα . Επι παραδείγματι , εγώ θα μπορούσα να αράζω την πέτσα μου και να μην μιλάω και να κέρδιζα 2-3 γύρους ακόμα μέχρι κάποια στιγμή να πέσουν οι υποψίες και πάνω μου . Αλλά έτσι θα ήμουν ενα άχρηστο μέλος του παιχνιδιού ,απλά . Και σίγουρος -1 για τους πολίτες . Οπότε θα ετοιμάσω και γω ενα μικρό σεντονάκι :P
Μ αρέσει να μιλάω με γεγονότα και όχι με αερολογίες ,οπότε :
Fact 1 : Ο πληροφοριοδότης γνωρίζει εξ αρχής τον Φανερό Μαφιόζο Α .
Fact 2 : Ο ΑΜ γνωρίζει τον ΦΜ Β.
Fact 3 : Οι Μαφιόζοι γνωρίζουν τον ΔΑ.
Fact 4 : Η Μάγισσα απο τις 3 μέχρι και την δολοφονία στις 1 ,γνωρίζει το θύμα των δολοφόνων.
Fact 5 : Οι Συγκάτοικοι γνωρίζονται μεταξύ τους.
Fact 6 : Όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν την παραμικρή ιδέα για τους άλλους.

Βλέπουμε πως ο Tasos97 χρησιμοποίησε την τυμβωρυχία για την Himela. Ριψοκίνδυνο ,αν αναλογιστεί κανείς πως η Himela είναι έμπειρη παίκτρια και πως θα μπορούσαμε να περιμένουμε την κάρτα της νεκροφανείας ,με σκοπό την επαναφορά . Παραύτα φαίνεται πως μας βγήκε το ρίσκο καθώς η Himela ηταν ΔΑ.
Εγείρεται βέβαια το ερώτημα ,ποιος ο λόγος της δολοφονίας της Himelas ,απο την στιγμή που οι μαφιόζοι ήξεραν πως ηταν ΔΑ. Συνεπώς , καταλήγουμε πως οι δολοφόνοι δεν έδρασαν χτές ,είτε λόγω της πόρνης ,είτε λόγω της νοσοκόμας . Αντι αυτού ,φαίνεται πως έδρασε η μάγισσα. Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως η μάγισσα ηταν 100% σίγουρη για την ενοχή της Himelas και βάσει αυτού ,χρησιμοποίησε την ιδιότητα της και την δολοφόνησε.
Κάνω κάποιο λάθος στον συλλογισμό μου ; Ρωτάω διότι παίζει να έχω ξεχάσει τίποτα απο τους κανόνες και να έχω σχηματίσει τελείως λάθος πλάνο στο μυαλό μου. Εάν είμαι οκ ,τότε θα σας αναλύσω και πως το έχω σκεφτεί :)

Για συνέχισε, για συνέχισε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Παρακαλώ όσοι δεν έχουν ψηφίσει να ψηφίσουν. :)

;Ακυρο : Στο πρότυπο καταλόγου ψηφοφορίας ,στο ''Λοιπές ενέργειες παικτών'' ,σε κάποιες ενέργειες ,όταν πατάς πάνω ,εμφανίζει είτε λάθος ,είτε κενή σελίδα . Είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ύποπτη ησυχία πριν την καταιγίδα... ετοιμάστε κάρτες καλού κακού για την ψηφοφορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
;Ακυρο : Στο πρότυπο καταλόγου ψηφοφορίας ,στο ''Λοιπές ενέργειες παικτών'' ,σε κάποιες ενέργειες ,όταν πατάς πάνω ,εμφανίζει είτε λάθος ,είτε κενή σελίδα . Είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ;
Το είδα κι εγώ.
Ας το διορθώσει η Ριρίκα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
λοιποννν.... το λεω οτι θα αλλαζω 500 φορες γνωμη αλλα τωρα την ντοιτσ δεν την εχω για υποπτη ισως αυριο κατι να κανει αν μπει και να την θεωρησω υποπτη παλι
σιγουροι δεν ειναι κατι νεφελιδες και τετοιοι διοτι δεν εχουν δειξει κατι κακο
ειμαι σε φοβερο διλημμα και αυτο ειναι αναμεσα στον ακη και το διδημο φερυ μελανια και ισως ( αν δεν πατησουν ακυρωση ) να ειναι πολυ κρισιμη η ψηφος
αυτον που ψηφιζω ειναι ( διοτι δεν ειμαι σιγουρος για τπτ ενα ατομο που δεν εχει προβλημα αν παρει ψηφο ) και θα μου πειτε δεν ξερω το παιχνιδι το μαθα αλλα θελω να ξεκαθαρισω το μυαλο μου
ψηφιζω την ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ δεν μου εχει πολλες υποψιες αλλα δεν την κανω και σαν αγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top