Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά εδώ και μέρες θέλω να το πω αυτό και δεν μπορώ να περιμένω άλλο να τελειώσει το παιχνίδι: περιμέναμε πώς και πώς να αρχίσει το παιχνίδι, είχαμε τόση διάθεση, κι έχουμε παίκτες που α) δε συμμετείχαν σχεδόν καθόλου παρ' όλο που πήραν πμ από τη ΣΕ μια μέρα πριν αρχίσει το παιχνίδι και δήλωσαν οτι θα παίξουν, β) παίκτες που τρολάρουν και βαριούνται να διαβάσουν τα ποστ (λες και δεν υπάρχουν άλλα θέματα να τρολάρουν αν θέλουν και λες και τους έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να παίξουν) και γ) παίκτες που παρ'όλο που είχαν καλό ρόλο .... βαρέθηκαν και δεν ασχολήθηκαν. Είμαι πραγματικά θυμωμένη με αυτά τα άτομα, δε ζητούσα να περνάνε τη ζωή τους στο παλέρμο, αλλά οι παίκτες των τριών παραπάνω κατηγοριών είναι αδικαιολόγητοι για μένα. Προσωπικά θα σκεφτώ πάρα πολύ να ασχοληθώ ξανά με το παλέρμο, είτε σαν παίκτρια είτε σαν ΣΕ. Θα μου πείτε χεστήκατε, αλλά εγώ ήθελα να το πω και θεωρώ οτι εκφράζω αρκετούς από δω μέσα. Μόνο και μόνο από σεβασμό στην Άννα και το Γιώργο που ξοδεύουν τόσες ώρες εδώ μέσα θα έπρεπε ή να μη δηλώσετε συμμετοχή ή να σέβεστε αυτούς που θέλουν να παίξουν. Αυτά, συνεχίστε. Αν το ποστ σβηστεί, το κάνω copy paste και το ξαναποστάρω με το πέρας το παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δε στο σβήνουμε, Συλβί, ωστόσο ας μη δοθεί συνέχεια, το παιχνίδι δεν έχει τελειώσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Έλα ήρθα, χθες μέχρι τις 6 και κάτι που βγήκα δεν ηξερα τι να ψηφίσω γιατί είχα πραγματικά μπερδευτεί πήγα να μπω στις 8 παρά άλλα η σύνδεση συνουσιάζεται και έτσι πήγα και έβαλα έξτρα mbs στο κινητό για να μπω.

Για όσους συνεχίζουν να με θεωρούν ακόμα μαφιόζα μετά την αποκάλυψη ότι η Ζωή είναι μαφιόζα το μόνο που έχω να πω είναι ότι (να το πω και κόσμια) δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πώς συνεχίζετε να πιστεύετε ότι είμαι δολοφόνα ενώ εγώ ήμουν αυτή που κατάλαβα τι παίχτηκε στην ψηφοφορία με τον Πάτρευς και σας το είπα και την ψήφισα κιόλας? Με κοροϊδεύετε? Ποιός ο λόγος αν ήμουν μαφιόζα να έριχνα τα βλέματα πάνω της τη στιγμή που όλοι είχατε ξεχάσει το τι παίχτηκε και ασχολιόσασταν αν θυμάμαι καλά με το Νάουσα. Δηλαδή αφού θεωρείτε το Νάουσα δολοφόνο πιστεύετε ότι θα έβαζα στο τραπέζι και άλλον δολοφόνο? Πραγματικά έλεος, καθίστε και ψαχτείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Έλα ήρθα, χθες μέχρι τις 6 και κάτι που βγήκα δεν ηξερα τι να ψηφίσω γιατί είχα πραγματικά μπερδευτεί πήγα να μπω στις 8 παρά άλλα η σύνδεση συνουσιάζεται και έτσι πήγα και έβαλα έξτρα mbs στο κινητό για να μπω.

Για όσους συνεχίζουν να με θεωρούν ακόμα μαφιόζα μετά την αποκάλυψη ότι η Ζωή είναι μαφιόζα το μόνο που έχω να πω είναι ότι (να το πω και κόσμια) δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πώς συνεχίζετε να πιστεύετε ότι είμαι δολοφόνα ενώ εγώ ήμουν αυτή που κατάλαβα τι παίχτηκε στην ψηφοφορία με τον Πάτρευς και σας το είπα και την ψήφισα κιόλας? Με κοροϊδεύετε? Ποιός ο λόγος αν ήμουν μαφιόζα να έριχνα τα βλέματα πάνω της τη στιγμή που όλοι είχατε ξεχάσει το τι παίχτηκε και ασχολιόσασταν αν θυμάμαι καλά με το Νάουσα. Δηλαδή αφού θεωρείτε το Νάουσα δολοφόνο πιστεύετε ότι θα έβαζα στο τραπέζι και άλλον δολοφόνο? Πραγματικά έλεος, καθίστε και ψαχτείτε.

Χωρίς να θέλω να σου το χαλάσω, αλλά έχω την εντύπωση ότι εγώ ανέφερα πρώτος ενοχή της Ζωής(όχι γενικά, αυτό το έκανε ο Βάιος) μετά την φάση με τον Πατρέα.
Αλλά αυτό δεν λέει και πολλά. Παρουσιάσα το βράδυ ποστ που η Ζωή-ναι, η μαφιόζα- δίνει στεγνά τον Νάουσσα στην ουσιά, λέγοντας ότι ο μπορεί να μας δουλεύει ο τζέι.
Εσύ τώρα. Έφερες πίσω τον Γιάννη, που κακά τα ψέματα, είναι πολύ ύποπτο. Αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση, ήταν ο τρόπος που έπαιξες την τυμβωρυχία χθες. Στον φρικ, όχι στην Νουαζέτ. Η λογίκη για έναν πολίτη θα έλεγε το δεύτερο, μιας και είχε μεγαλύτερες πιθανότητες να είναι μαφιόζα...
Δεν ξέρω, αλλά η λογική μου μού λέει πως είσαι μαφιόζα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μήπως να βγάλουμε σήμερα την πεταλούδα κι αύριο το γατί;
Μπορεί το γατί μόνο του να ξεχάσει ή να μην μπορέσει να στείλει τη δολοφόνια στη ΣΕ.
Άρα να γλυτώσουμε 1 αθώο ακόμη...

ps. Πεταλούδα, γατί...
Στο ζωολογικό κήπο του Παλέρμο κατοικούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δηλαδή, για να καταλάβω τώρα, θα κάτσεις να πάρεις απουσία, αντί να καθίσουμε να ψάξουμε τους υπόλοιπους δολοφόνους;; Έτσι θα βοηθήσεις;;

Γαμάτος καθοδηγητής ρε!! Μπράβο!!
Δε θα πάρω απουσία, το είπε η Άννα.Και αφού για μένα αυτή είναι μαφιόζα, γιατί να ψηφίσω κάποιον άλλον;Βέβαια, μπορεί να υπάρχει και δεύτερος μαφιόζος, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Και γιατί απευθύνεσαι σε μένα που ξέρεις ότι είμαι πολίτης και μιλάω και όχι στους υπόλοιπους που έχουν εξαφανιστεί;:worry:
Και τι νόημα έχει να μιλάμε εμείς οι δύο, για να μου λες πάλι για τα λάθη μου;Να μου λείπει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να σου το χαλάσω, αλλά έχω την εντύπωση ότι εγώ ανέφερα πρώτος ενοχή της Ζωής(όχι γενικά, αυτό το έκανε ο Βάιος) μετά την φάση με τον Πατρέα.
Αλλά αυτό δεν λέει και πολλά. Παρουσιάσα το βράδυ ποστ που η Ζωή-ναι, η μαφιόζα- δίνει στεγνά τον Νάουσσα στην ουσιά, λέγοντας ότι ο μπορεί να μας δουλεύει ο τζέι.
Εσύ τώρα. Έφερες πίσω τον Γιάννη, που κακά τα ψέματα, είναι πολύ ύποπτο. Αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση, ήταν ο τρόπος που έπαιξες την τυμβωρυχία χθες. Στον φρικ, όχι στην Νουαζέτ. Η λογίκη για έναν πολίτη θα έλεγε το δεύτερο, μιας και είχε μεγαλύτερες πιθανότητες να είναι μαφιόζα...
Δεν ξέρω, αλλά η λογική μου μού λέει πως είσαι μαφιόζα...:/:

Εννοώ ότι επειδή από αυτα που έλεγες εσύ δε φαινόταν να καταλάβαιναν οι παίχτες τι εννοούσες αλλά ούτε και εγώ, κάθισα και ανέλυσα όλο το σκεπτικό που μπορεί να είχε η Ζωή γνωρίζοντας ότι ο Σπαρκ είναι δήμαρχος.

Χθες πριν ρίξω την τυμβωρυχία καθόμουν και σκεφτόμουν σε ποιον να την ρίξω για αυτό και καθυστέρησα. Γιατί δεν έπαυα μέσα μου να θεωρώ έστω και λίγο ένοχο τον Φρικ. Και μετά κάθισα και σκέφτηκα ότι ακόμα και τον δολοφόνο να πετύχω με την τυμβωρυχία δε θα επανέφερε κάποιος τον αντίπαλο μαφιόζο στο παιχνίδι γιατί υπέθεσα ότι η δουλειά του θα είχε τελειώσει μιας και μας φανέρωσε το δολοφόνο που γνώριζε. Αλλά μετά όταν έκανα την τυμβωρυχία και πήγα για διάβασμα κάθισα και σκέφτηκα ότι μαλακία έκανα, έπρεπε να το είχα ψάξει περισσότερο και να είχα βρει το δολοφόνο γιατί μπορεί να μην ήταν η Μάρω ο δολοφόνος που ήξερε ο Φρικ.
Ελπίζω να μη σε μπέρδεψε το σκεπτικό μου.

Και όσον αφορά την ψηφοφορία είμαι ανάμεσα σε δύο, στο Δημήτρη και στον Αλχ. Στον πρώτο γιατί δε μου άρεσε και με παραξένεψε η αλλαγή ψήφου σε Μαυρούλη που έκανε χθες και γιατί τώρα που είδε ότι επανήλθα γυρνάει και κάνει να διώξετε εμένα σήμερα ίσως γιατί φοβάται ότι θα σας κάνω να καταλάβετε ότι είμαι αθώα και δε θέλει να μου δώσει πολύ χρόνο. Και τον Αλχ γιατί κάθεται και ψηφίζει Ντεμ, ίσως για να το παίξει ουδέτερος ενώ φτάνουμε στο τέλος και μέλημά μας είναι να βγουν οι μαφιόζοι και όχι τα τρολς. Δε με νοιάζει τι λέει τόσες μέρες ο Ντεμ για αυτόν με νοιάζει ότι αντί ο Αλχ να κάτσει να ψάξει τους μαφιόζους ψηφίζει τον Ντεμ που τον θεωρεί τρολ, αυτό μου δείχνει ότι δεν τον νοιάζει το να βρούμε τους μαφιόζους και αυτό μου τον καθιστά ύποπτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μήπως να βγάλουμε σήμερα την πεταλούδα κι αύριο το γατί;
Μπορεί το γατί μόνο του να ξεχάσει ή να μην μπορέσει να στείλει τη δολοφόνια στη ΣΕ.
Άρα να γλυτώσουμε 1 αθώο ακόμη...

ps. Πεταλούδα, γατί...
Στο ζωολογικό κήπο του Παλέρμο κατοικούμε;

Σοβαρά, πιστεύω ότι καλύτερα να ξεμπερδέψουμε με τον Μαρούλη. Εκτός κι αν έρθει ο Χάρης και η Έλενα να μιλήσουμε για την Ριρίκα και φυσικά και η ίδια για να υπερασπιστεί τον εαυτό της.

Δε θα πάρω απουσία, το είπε η Άννα.Και αφού για μένα αυτή είναι μαφιόζα, γιατί να ψηφίσω κάποιον άλλον;Βέβαια, μπορεί να υπάρχει και δεύτερος μαφιόζος, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Και γιατί απευθύνεσαι σε μένα που ξέρεις ότι είμαι πολίτης και μιλάω και όχι στους υπόλοιπους που έχουν εξαφανιστεί;:worry:
Και τι νόημα έχει να μιλάμε εμείς οι δύο, για να μου λες πάλι για τα λάθη μου;Να μου λείπει.:P

Ναι, σόρρυ.. Ξέχασα ότι είχες ήδη ψηφίσει...

Σοβαρά τώρα... Πόσους δολοφόνους πιστεύεις ότι έχουμε βγάλει;;

Σου χτυπάω τα λάθη σου, όταν πωρώνεσαι και δεν σκέφτεσαι καθαρά, όταν κάθεσαι και σκέφτεσαι λίγο σοβαρά, μπορείς να βοηθήσεις. Κάνε το!!

Και τέλος, είσαι από τα 2 άτομα που θεωρώ αθώα. Σε ποιους θες να απευθυνθώ;; Βλέπεις ότι ζητάω γνώμες από σένα και την Έλενα και πολλές φορές το γιατί.

Εννοώ ότι επειδή από αυτα που έλεγες εσύ δε φαινόταν να καταλάβαιναν οι παίχτες τι εννοούσες αλλά ούτε και εγώ, κάθισα και ανέλυσα όλο το σκεπτικό που μπορεί να είχε η Ζωή γνωρίζοντας ότι ο Σπαρκ είναι δήμαρχος.

Χθες πριν ρίξω την τυμβωρυχία καθόμουν και σκεφτόμουν σε ποιον να την ρίξω για αυτό και καθυστέρησα. Γιατί δεν έπαυα μέσα μου να θεωρώ έστω και λίγο ένοχο τον Φρικ. Και μετά κάθισα και σκέφτηκα ότι ακόμα και τον δολοφόνο να πετύχω με την τυμβωρυχία δε θα επανέφερε κάποιος τον αντίπαλο μαφιόζο στο παιχνίδι γιατί υπέθεσα ότι η δουλειά του θα είχε τελειώσει μιας και μας φανέρωσε το δολοφόνο που γνώριζε. Αλλά μετά όταν έκανα την τυμβωρυχία και πήγα για διάβασμα κάθισα και σκέφτηκα ότι μαλακία έκανα, έπρεπε να το είχα ψάξει περισσότερο και να είχα βρει το δολοφόνο γιατί μπορεί να μην ήταν η Μάρω ο δολοφόνος που ήξερε ο Φρικ.
Ελπίζω να μη σε μπέρδεψε το σκεπτικό μου.

Ώπα, δεν ξέραμε ότι είναι Δήμαρχος μέχρι και μετά την ψηφοφορία. Εκτός κι αν ο Δημήτρης είναι ΔΑ, οπότε οι δολοφόνοι ξέρανε σίγουρα τον Δήμαρχο από πιο νωρίς. Και πάλι, δεν είδα να πείθουμε κανέναν και εδώ που τα λέμε ήταν αρκετά safe κατηγορία...

Βρε κι εγώ φοβόμουν ότι μπορεί να είναι ένοχος ο φρικ. Αλλά δεν μπορείς κι εσύ να αρνηθείς ότι αυτό έμοιαζε πολύ με συμπεριφορά δολοφόνου, που ξέρει ότι ο τελευταίος της συμπαίκτης κρατάει την νεκροφάνεια της ομάδας και μπορεί να την παίξει ανά πάσα στιγμή για να λήξει το παιχνίδι αν χρειαστεί...

Και όσον αφορά την ψηφοφορία είμαι ανάμεσα σε δύο, στο Δημήτρη και στον Αλχ. Στον πρώτο γιατί δε μου άρεσε και με παραξένεψε η αλλαγή ψήφου σε Μαυρούλη που έκανε χθες και γιατί τώρα που είδε ότι επανήλθα γυρνάει και κάνει να διώξετε εμένα σήμερα ίσως γιατί φοβάται ότι θα σας κάνω να καταλάβετε ότι είμαι αθώα και δε θέλει να μου δώσει πολύ χρόνο. Και τον Αλχ γιατί κάθεται και ψηφίζει Ντεμ, ίσως για να το παίξει ουδέτερος ενώ φτάνουμε στο τέλος και μέλημά μας είναι να βγουν οι μαφιόζοι και όχι τα τρολς. Δε με νοιάζει τι λέει τόσες μέρες ο Ντεμ για αυτόν με νοιάζει ότι αντί ο Αλχ να κάτσει να ψάξει τους μαφιόζους ψηφίζει τον Ντεμ που τον θεωρεί τρολ, αυτό μου δείχνει ότι δεν τον νοιάζει το να βρούμε τους μαφιόζους και αυτό μου τον καθιστά ύποπτο.

Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου έχει περάσει από το μυαλό και αυτό το σενάριο, αλλά μου φαίνεται πιο δύσκολο... Μου έχει περάσει από το μυαλό και σενάριο, Ντεμ και Αλχ σαν ζεύγος δολοφόνων, που όλη την ώρα σφάζονται, αλλά ποτέ δεν βγαίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Σοβαρά, πιστεύω ότι καλύτερα να ξεμπερδέψουμε με τον Μαρούλη. Εκτός κι αν έρθει ο Χάρης και η Έλενα να μιλήσουμε για την Ριρίκα και φυσικά και η ίδια για να υπερασπιστεί τον εαυτό της.



Ναι, σόρρυ.. Ξέχασα ότι είχες ήδη ψηφίσει...

Σοβαρά τώρα... Πόσους δολοφόνους πιστεύεις ότι έχουμε βγάλει;;

Σου χτυπάω τα λάθη σου, όταν πωρώνεσαι και δεν σκέφτεσαι καθαρά, όταν κάθεσαι και σκέφτεσαι λίγο σοβαρά, μπορείς να βοηθήσεις. Κάνε το!!

Και τέλος, είσαι από τα 2 άτομα που θεωρώ αθώα. Σε ποιους θες να απευθυνθώ;; Βλέπεις ότι ζητάω γνώμες από σένα και την Έλενα και πολλές φορές το γιατί.



Ώπα, δεν ξέραμε ότι είναι Δήμαρχος μέχρι και μετά την ψηφοφορία. Εκτός κι αν ο Δημήτρης είναι ΔΑ, οπότε οι δολοφόνοι ξέρανε σίγουρα τον Δήμαρχο από πιο νωρίς. Και πάλι, δεν είδα να πείθουμε κανέναν και εδώ που τα λέμε ήταν αρκετά safe κατηγορία...

Βρε κι εγώ φοβόμουν ότι μπορεί να είναι ένοχος ο φρικ. Αλλά δεν μπορείς κι εσύ να αρνηθείς ότι αυτό έμοιαζε πολύ με συμπεριφορά δολοφόνου, που ξέρει ότι ο τελευταίος της συμπαίκτης κρατάει την νεκροφάνεια της ομάδας και μπορεί να την παίξει ανά πάσα στιγμή για να λήξει το παιχνίδι αν χρειαστεί...



Δεν μπορώ να πω ότι δεν μου έχει περάσει από το μυαλό και αυτό το σενάριο, αλλά μου φαίνεται πιο δύσκολο... Μου έχει περάσει από το μυαλό και σενάριο, Ντεμ και Αλχ σαν ζεύγος δολοφόνων, που όλη την ώρα σφάζονται, αλλά ποτέ δεν βγαίνουν...

Είχαμε την υποψία ότι ο Σπαρκ είναι δήμαρχος από την προηγούμενη ψηφοφορία και απλά σε αυτή με τον Πάτρευς επιβεβαιώθηκε. Για αυτό και η κίνηση της Ζωής, να ακυρώσει τις ψήφους του Σπαρκ ήταν η τελευταία που θα μπορούσε να κάνει και ίσως και η καλύτερη, μιας και ήμαστε υποψιασμένοι ότι ο Σπαρκ ήταν δήμαρχος, για να σώσει το συνδολοφόνο της.

Ναι το κατάλαβα μετά ότι ήταν ηλίθια η κίνηση μου, ήταν μία από τις πολλές βλακείες που έχω κάνει σε αυτό το παιχνίδι. Και αν θέλετε να με διώξετε κάντε το γιατί ως πολίτης θεωρώ ότι έπαιξα χάλια και όχι γιατί νομίζετε ότι είμαι δολοφόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Σοβαρά, πιστεύω ότι καλύτερα να ξεμπερδέψουμε με τον Μαρούλη. Εκτός κι αν έρθει ο Χάρης και η Έλενα να μιλήσουμε για την Ριρίκα και φυσικά και η ίδια για να υπερασπιστεί τον εαυτό της.
Μαυρούλη;
Μαυρούλη λοιπόν
Είπαμε ριρίκα ή μαυρούλη, ό,τι θέλετε εφόσον είμαστε σε αυτούς τους δύο δολοφόνους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Λοιπόν πάω για διάβασμα για μία ώρα, ό,τι άλλο έχετε να πείτε για μένα πείτε το και θα σας απαντήσω στις 7 που θα ερθω να ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα... Πόσους δολοφόνους πιστεύεις ότι έχουμε βγάλει;;
Αυτούς: Eileen, Noisette, Johnnaousa, (Πατρεύς).
Τον Πατρέα δεν τον έχω ψάξει ιδιαίτερα, όμως η κίνηση της Ζωής να ακυρώσει τελευταία στιγμή τις ψήφους του Σπαρκ προς τον Πατρέα, όπως ανέφερε χθες η Guest 278211, λογικά τον καθιστούν πολύ ύποπτο.Η πέμπτη μαφιόζα, κατά την κρίση μου, είναι η aegloswen.Κάπου πρέπει να βόσκει και ο ΔΑ, αλλά δεν έχω υπόψη μου κάποιον.Θα μπορούσε να είναι και κάποιος απ' τους ανωτέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καμιά ψήφο θα ρίξουμε σήμερα;:whistle:

Λίστα για Τρίτη 03/07
  1. aegloswen
  2. Alchemist -> Demlogic
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic
  5. dimijim -> MAYROULIS
  6. Libertus
  7. MAYROULIS
  8. SparklingGrey -> MAYROULIS
  9. tsarachaf
Ψήφοι
2 MAYROULIS
1 Demlogic
Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
blue_butterfly: #1
Eileen: #1, #2
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
SparklingGrey: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Είχαμε την υποψία ότι ο Σπαρκ είναι δήμαρχος από την προηγούμενη ψηφοφορία και απλά σε αυτή με τον Πάτρευς επιβεβαιώθηκε. Για αυτό και η κίνηση της Ζωής, να ακυρώσει τις ψήφους του Σπαρκ ήταν η τελευταία που θα μπορούσε να κάνει και ίσως και η καλύτερη, μιας και ήμαστε υποψιασμένοι ότι ο Σπαρκ ήταν δήμαρχος, για να σώσει το συνδολοφόνο της.

Ναι το κατάλαβα μετά ότι ήταν ηλίθια η κίνηση μου, ήταν μία από τις πολλές βλακείες που έχω κάνει σε αυτό το παιχνίδι. Και αν θέλετε να με διώξετε κάντε το γιατί ως πολίτης θεωρώ ότι έπαιξα χάλια και όχι γιατί νομίζετε ότι είμαι δολοφόνος.

Ναι, αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι έχουν μαζευτεί πολλές και μάλιστα σχετικά χοντρές...

Μαυρούλη;
Μαυρούλη λοιπόν
Είπαμε ριρίκα ή μαυρούλη, ό,τι θέλετε εφόσον είμαστε σε αυτούς τους δύο δολοφόνους...

Είχα μια σκέψη για αλλαγή, αλλά τελικά δεν λειτουργεί όπως ήθελα, οπότε ας μείνουμε έτσι για την ώρα...

Αυτούς: Eileen, Noisette, Johnnaousa, (Πατρεύς).
Τον Πατρέα δεν τον έχω ψάξει ιδιαίτερα, όμως η κίνηση της Ζωής να ακυρώσει τελευταία στιγμή τις ψήφους του Σπαρκ προς τον Πατρέα, όπως ανέφερε χθες η Guest 278211, λογικά τον καθιστούν πολύ ύποπτο.Η πέμπτη μαφιόζα, κατά την κρίση μου, είναι η aegloswen.Κάπου πρέπει να βόσκει και ο ΔΑ, αλλά δεν έχω ύπόψη μου κάποιον.Θα μπορούσε να είναι και κάποιος απ' τους ανωτέρω.

Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε για την aegloswen και προχωράμε παρακάτω, shall we?
Ωραία. Ας κάνουμε μία υπόθεση, που δεν μπορούμε να την αποκλείσουμε, για χαράξουμε πορεία από δω και πέρα. Έστω ότι ένας από τους 4 δεν είναι δολοφόνος. Τότε έχουμε 2 μέσα. Πέρα από την υποψία σου για την Έλενα, προς τα που κλίνεις μετά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Συμφωνούμε ότι διαφωνούμε για την aegloswen και προχωράμε παρακάτω, shall we?
Ωραία. Ας κάνουμε μία υπόθεση, που δεν μπορούμε να την αποκλείσουμε, για χαράξουμε πορεία από δω και πέρα. Έστω ότι ένας από τους 4 δεν είναι δολοφόνος. Τότε έχουμε 2 μέσα. Πέρα από την υποψία σου για την Έλενα, προς τα που κλίνεις μετά;;
Ίσως προς Alchemist-Demlogic, μόνο και μόνο επειδή δίνουν άκυρες ψήφους.Το να βγει ο Μαυρούλης, πάντως, είναι λάθος θαρρώ.Η Έλενα πρέπει οπωσδήποτε να φύγει και εάν δε λήξει το παιχνίδι με την αποχώρησή της, κάποιος εκ των Alchemist-Demlogic.Περιθώρια δεν έχουμε, 3-4 γύροι έχουν μείνει.Και προβλέπω το nickname της Έλενας να μένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού πάνω πάνω στη λίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Μήπως να βγάλουμε σήμερα την πεταλούδα κι αύριο το γατί;
Μπορεί το γατί μόνο του να ξεχάσει ή να μην μπορέσει να στείλει τη δολοφόνια στη ΣΕ.
Άρα να γλυτώσουμε 1 αθώο ακόμη...

ps. Πεταλούδα, γατί...
Στο ζωολογικό κήπο του Παλέρμο κατοικούμε;
οι γάτες και οι πεταλούδες δεν είναι σε ζωολογικό κήπο :pfff:
και γιατί είσαι τόσο σίγουρος:worry:

Και όσον αφορά την ψηφοφορία είμαι ανάμεσα σε δύο, στο Δημήτρη και στον Αλχ. Στον πρώτο γιατί δε μου άρεσε και με παραξένεψε η αλλαγή ψήφου σε Μαυρούλη που έκανε χθες και γιατί τώρα που είδε ότι επανήλθα γυρνάει και κάνει να διώξετε εμένα σήμερα ίσως γιατί φοβάται ότι θα σας κάνω να καταλάβετε ότι είμαι αθώα και δε θέλει να μου δώσει πολύ χρόνο. Και τον Αλχ γιατί κάθεται και ψηφίζει Ντεμ, ίσως για να το παίξει ουδέτερος ενώ φτάνουμε στο τέλος και μέλημά μας είναι να βγουν οι μαφιόζοι και όχι τα τρολς. Δε με νοιάζει τι λέει τόσες μέρες ο Ντεμ για αυτόν με νοιάζει ότι αντί ο Αλχ να κάτσει να ψάξει τους μαφιόζους ψηφίζει τον Ντεμ που τον θεωρεί τρολ, αυτό μου δείχνει ότι δεν τον νοιάζει το να βρούμε τους μαφιόζους και αυτό μου τον καθιστά ύποπτο.
να πω την αλήθεια, μη με κατηγορήσετε, συμφωνώ κάπως με την ενοχή του dimijim. γιατί είναι τόσο σίγουρος; και εντάξει, εγώ έκανα κάποια λάθη. και ο dimijim έκανε. γιατί κατηγορείτε μόνο εμένα;:confused:

Μαυρούλη;
Μαυρούλη λοιπόν
Είπαμε ριρίκα ή μαυρούλη, ό,τι θέλετε εφόσον είμαστε σε αυτούς τους δύο δολοφόνους...
εντάξει, βγάλτε με

Καμιά ψήφο θα ρίξουμε σήμερα;:whistle:
εντάξει:P
εγώ ψηφίζω dimijim γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο να είναι τόσο σίγουρος για εμένα και την πεταλούδα και γιατί κατηγορεί μόνο εμάς τους δύο, αφού και άλλοι έχουν κάνει λάθη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ίσως προς Alchemist-Demlogic, μόνο και μόνο επειδή δίνουν άκυρες ψήφους.Το να βγει ο Μαυρούλης, πάντως, είναι λάθος θαρρώ.Η Έλενα πρέπει οπωσδήποτε να φύγει και εάν δε λήξει το παιχνίδι με την αποχώρησή της, κάποιος εκ των Alchemist-Demlogic.Περιθώρια δεν έχουμε, 3-4 γύροι έχουν μείνει.Και προβλέπω το nickname της Έλενας να μένει μέχρι το τέλος του παιχνιδιού πάνω πάνω στη λίστα.

Ξέρεις ότι δεν συμφωνώ με την ενοχή της Έλενας και έχω αναλύσει το σκεπτικό μου και ούτως ή άλλως δεν γίνεται να φύγει σήμερα. Αντίθετα πιστεύω ότι έχει να μας δώσει πράγματα, είναι καλή παίκτρια.

Από τους δύο που είπες, ποιον κυρίως;;

Και για την Ριρίκα τι πιστεύεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ρε μαυρούλη πάλι τα ίδια θα λέμε;
Για εσένα ρώτησε η ντέτεκτιβ και μας άνοιξε τα μάτια.
Άλλαξες και στάση κάποια στιγμή παίζοντας πιο σοβαρά.
Μάλλον σε χρειαζόταν το τεαμ σου.
Η Ριρίκα συμμετέχει ελάχιστα, επανέφερε τον τζον με νεκροφάνεια και έστειλε στον άλλον κόσμο τον φρικ κι όχι την πιο επικίνδυνη νουαζέτα.
Γιατί λοιπόν να μην τη θεωρήσω ένοχη;
Για τους ντεμ κι αλχ δεν έχω κάτι να πω γιατί απλά δε μου έδωσαν κάτι για να πω.
Να τους κατηγορήσω μόνο και μόνο γιατί δε συμμετέχουν;
Αφού για σένα και τη Ριρίκα έχω περισσότερους λόγους.
Χάρος κι Ακριβός είναι σίγουρα αθώοι
Όσο για την Έλενα έχω πει ότι τη θεωρώ αθώα μετά τα όσα έγιναν
Τα έχω ξαναγράψει
Top suspects μαυρούλης και ριρίκα, πάλι τα ίδια θα λέμε;

ps. Μαυρούλης και Ριρίκα τώρα το απόγευμα αρχίζουν να με κατηγορούν!
Μήπως προσπαθούν να στρέψουν τα βλέματά πάνω μου για να σωθούν αυτοί;
Για δείτε λίγο, μόνο αυτοί με έχουν κατηγορήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ξέρεις ότι δεν συμφωνώ με την ενοχή της Έλενας και έχω αναλύσει το σκεπτικό μου και ούτως ή άλλως δεν γίνεται να φύγει σήμερα. Αντίθετα πιστεύω ότι έχει να μας δώσει πράγματα, είναι καλή παίκτρια.

Από τους δύο που είπες, ποιον κυρίως;;

Και για την Ριρίκα τι πιστεύεις;;
Τόσο καλή, που άνετα μπορεί να τους έχει κοροιδέψει όλους. :crazy:
Τείνω προς Alchemist.Δεν ξέρω γιατί.

Τη Ριρίκα τείνω να την αθωώσω.Μπορεί να επανέφερε τον Γιάννη από αφέλεια και επίσης, υπερασπίζεται τον εαυτό της με πείσμα.Είχε ψηφίσει και Eileen.Αφήνω μια μικρή πιθανότητα να είναι ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ps. Μαυρούλης και Ριρίκα τώρα το απόγευμα αρχίζουν να με κατηγορούν!
Μήπως προσπαθούν να στρέψουν τα βλέματά πάνω μου για να σωθούν αυτοί;
Για δείτε λίγο, μόνο αυτοί με έχουν κατηγορήσει...

Να σου πω κι εσένα κάτι όμως;; Δεν μπορώ να πειστώ ότι είσαι αθώος. Έκανες εκείνο το περίεργο με την Ζωή χθες. Από την άλλη, δεν ακολούθησες το ρεύμα με τον Βάιο, το οποίο μπορεί να ερμηνευθεί ποικιλοτρόπως... Δεν ξέρω, μ' έχεις μπερδέψει κι εσύ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top