Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Λοιπόν, δεν θα πω πολλά αφού με έχετε τόσο σίγουρο δολοφόνο αφού το λέει και ο Χαρούλης.
Την πρώτη του μεγάλη αποτυχία την είδατε με τον Φρικ, περιμένετε άλλες 3 :)
Νομίζω πως βλέποντας το παιχνιδι απ εξω..είναι ξεκάθαρο το σχέδιο του Χάρη. Μπήκε μέσα ηρωρικά με ένα καλοστημένο σχέδιο και σας έχει πάρει πάνω του οδηγώντας σας στο να βγάλετε όλους τους πολίτες. Δείτε και για τον Βάιο και θα καταλάβετε!
Όπως αποδείχθηκε η Μάρω ήταν η δολοφόνος και έχει βγεί ήδη 1 από τους 5 σίγουρα.
Παίχτες όπως ο Μαυρούλης είναι πραγματικά εκτός παιχνιδιού, οπότε ή απλά μπλοφάρουν ή κάνουν πραγματικά κακό στους πολίτες.
Συμφωνώ πως ανάμεσα σε Ντεμ και Αλχεμιστ υπάρχει σίγουρα ένας δολοφόνος, ο οποίος μέσω της ιδιαίτερης σχέσης του με τον άλλον προσπαθεί να τον βγάλει εκτός παιχνιδιού. Η Έλενα όπως αποδεικνύεται με το θέμα με την Βεατρίκη είναι πολίτης, οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτείτε στους τελευταίους γύρους. Η Ριρίκα και η Ζωή απέχουν σε αρκετά μεγάλο βαθμό από το παιχνίδι, οπότε ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω κάτι συγκεκριμένο. Σε όποιον δεν φαίνεται ύποπτο το όλο σχέδιο του Χάρη, πραγματικά νομίζω πως θα καρφωθεί. Ελάτε τώρα? υπάρχει κάποιος που δεν έχει καταλάβει τον ρόλο του Ακριβού? αν είναι δυνατόν ρε παιδιά...άλλο ένα λάθος του Χάρη...μήπως κάτι δεν πάει καλά ρε παιδιά?:whistle:
Σας παρακαλώ διαβάστε το ποστ μου και μην αρχίσετε κατεύθειαν..α δες τι λέει ο δολοφόνος κ.λ.π...αν βρίσκετε κάτι που δεν στέκει εδώ θα είμαι να το συζητήσουμε.
Εντάξει, Δημήτρη όταν είδα το πόστ σου για την Μελανία..απλά είχα ένα μεγάλο χαμόγελο δικαίωσης..πως ξέφυγες ακόμα δεν καταλαβαίνω
Συγνώμη επειδή και καλά είπε ότι η Βεατρίκη μπορεί να είναι ένας απογοητευμένος συγκάτοικος πάει να πει ότι είναι και η Έλενα το ίδιο; Πάμε καλά;



Α και κάτι άλλο, βγάλτε με στην ψηφοφορία, δε θα κάτσω να χολοσκάσω και ούτε να πω ξανά πράγματα που τα έχω πει χίλιες φορές. Και τώρα γειά σας, τα λέμε όποτε ξανακάνω διάλειμμα από το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ριρίκα από 24 άτομα βρήκε τόσο νωρίς ποιος είναι ο συγκάτοικος? Προφανώς και δεν θα μπορούσε να το έλεγε στα ίσια, γιατί αυτό απαγορεύεται...άρα έπρεπε να βρεί τρόπο! Ναι ναι μιλάει ο δολοφόνος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Οπότε εσύ, Johnnaousa, υποστηρίζεις aegloswen; :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
View attachment 46241
Τι έχουν να πουν τα φαντάσματα του Παλέρμο για όλα αυτά;

Εγώ, παρατηρώντας τις δημοσιεύσεις της Noisette, δυστυχώς κατάλαβα πως μάλλον έκανα πολύ μεγάλο λάθος για τον Βάιο.Θα επιστρέψω σε λίγο αναλυτικά με σχόλια.


Υπενθυμίζω οτι η κάρτα ισχύει ως τις 19:32.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν, για δείτε.

Σας φαίνεται για συνομιλία δολοφόνων;Εμένα όχι.Αυτό με οδήγησε στη σκέψη ότι λογικά έκανα λάθος για τον Βάιο συν του ότι το ίδιο πιστεύετε και εσείς.

Αυτό αλλάζει και την άποψή μου για πολλούς από εδώ.Δηλαδή, όσοι ψήφισαν τον Βάιο, δε σημαίνει ότι είναι και πολίτες.Γι' αυτό με όλα αυτά θα έτεινα περισσότερο στις : aegloswen, Eileen(την ψήφιζε συνέχεια ο Βάιος) και blue_butterfly(επανέφερε στο παιχνίδι τον Γιάννη).

Θα ψηφίσω blue_butterfly και ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που κάνω λάθος.

Καλά, ότι δεν ήταν ο Βάιος δολοφόνος, το λέω μέρες τώρα Χάρη, αλλά δεν με άκουγες κανείς... :P

Προφανώς δεν είναι όλοι αθώοι... Για την Ζωή συμφωνώ, το πίστευα και μόνος μου, βοήθησε και η επιμονή του Βάιου. Για την blue ακόμη δεν έχω πειστεί και δεν είμαι ακόμη έτοιμος να την ψηφίσω...

Για την aegloswen το λέω ξεκάθαρα ότι διαφωνώ... Αν και δεν το αποκλείω...

Λοιπόν, δεν θα πω πολλά αφού με έχετε τόσο σίγουρο δολοφόνο αφού το λέει και ο Χαρούλης.
Την πρώτη του μεγάλη αποτυχία την είδατε με τον Φρικ, περιμένετε άλλες 3 :)
Νομίζω πως βλέποντας το παιχνιδι απ εξω..είναι ξεκάθαρο το σχέδιο του Χάρη. Μπήκε μέσα ηρωρικά με ένα καλοστημένο σχέδιο και σας έχει πάρει πάνω του οδηγώντας σας στο να βγάλετε όλους τους πολίτες. Δείτε και για τον Βάιο και θα καταλάβετε!
Όπως αποδείχθηκε η Μάρω ήταν η δολοφόνος και έχει βγεί ήδη 1 από τους 5 σίγουρα.
Παίχτες όπως ο Μαυρούλης είναι πραγματικά εκτός παιχνιδιού, οπότε ή απλά μπλοφάρουν ή κάνουν πραγματικά κακό στους πολίτες.
Συμφωνώ πως ανάμεσα σε Ντεμ και Αλχεμιστ υπάρχει σίγουρα ένας δολοφόνος, ο οποίος μέσω της ιδιαίτερης σχέσης του με τον άλλον προσπαθεί να τον βγάλει εκτός παιχνιδιού. Η Έλενα όπως αποδεικνύεται με το θέμα με την Βεατρίκη είναι πολίτης, οπότε πρέπει να την εκμεταλλευτείτε στους τελευταίους γύρους. Η Ριρίκα και η Ζωή απέχουν σε αρκετά μεγάλο βαθμό από το παιχνίδι, οπότε ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω κάτι συγκεκριμένο. Σε όποιον δεν φαίνεται ύποπτο το όλο σχέδιο του Χάρη, πραγματικά νομίζω πως θα καρφωθεί. Ελάτε τώρα? υπάρχει κάποιος που δεν έχει καταλάβει τον ρόλο του Ακριβού? αν είναι δυνατόν ρε παιδιά...άλλο ένα λάθος του Χάρη...μήπως κάτι δεν πάει καλά ρε παιδιά?:whistle:
Σας παρακαλώ διαβάστε το ποστ μου και μην αρχίσετε κατεύθειαν..α δες τι λέει ο δολοφόνος κ.λ.π...αν βρίσκετε κάτι που δεν στέκει εδώ θα είμαι να το συζητήσουμε.
Εντάξει, Δημήτρη όταν είδα το πόστ σου για την Μελανία..απλά είχα ένα μεγάλο χαμόγελο δικαίωσης..πως ξέφυγες ακόμα δεν καταλαβαίνω

Λοιπόν, είμαι ο πρώτος που κατηγόρησα τον Χάρη, ότι κάνει βλακείες και θα μας κοστίσει. Όπερ και εγένετο. Αλλά το να τον κατηγορείς για δολοφόνο, ενώ κακά τα ψέματα δεν ευσταθεί αυτή η κατηγορία και να υπερασπίζεσαι Ζωή και Ριρίκα, χωρίς να το κάνεις όμως, για να μην στρέψεις τα βλέμματα πάνω τους μου βάζει κι εμένα υποψίες.

Μετά πιάνεσαι και πάλι, από τις δικές μου πλάτες και τα δικά μου επιχειρήματα, όπου σε βολεύει, για να φανείς αθώος. Πχ. με την Έλενα τώρα. Και γλείφεις εμένα, που ίσως και να χει φανεί ο ρόλος μου και κερδίζω επιρροή, γιατί φαίνεται πως είμαι αθώος και ήταν και λάθος του Χάρη που με κατηγόρησε, για να πετύχεις το σκοπό σου. Γιάννη, εγώ σε στήριξα, δεν πίστεψα ότι ήσουν δολοφόνος, κινδύνεψα να αποχωρήσω γι' αυτό και καταφέρνεις να με κάνεις να πιστεύω ότι ήσουν το μεγάλο λάθος μου σ' αυτό το παιχνίδι και λυπάμαι πολύ...

Σιγά μην κάτσω να με υπερασπιστώ σε έναν σίγουρο δολοφόνο. :loltooth:

Δες, σίγουρος δεν είναι... Αλλά ναι, έχω αρχίσει να το πιστεύω πολύ περισσότερο κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλά εσύ έχεις χάσει ποστ 3ων ημερών και έχει 0/3 ήδη..δεν έχω κάτι να πω.
Περιμένω τις απόψεις των άλλων για αυτά που είπα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αυτή η βλακεία που ειπώθηκε από πολλούς ότι "Ή εγώ ή ο λοτζικ" είμαστε δολοφόνοι από που προκύπτει?Μόνο εμείς τρωγόμαστε άραγε?Γιατί δηλαδή να πρέπει να υπερασπιστώ τον εαυτό μου μέχρι αηδίας μιας και όλοι βάζετε αυτό το δίλημμα?Τόσο πολλοί σας βόλεψε να στραφούν τα βλέμματα στην δυάδα?Έλεος.

Περιμένετε να μιλήσουν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Tsara, μήπως πάμε να κάνουμε βλακεία βγάζοντας τον Μαυρούλη;
O Johnnaousa υποστηρίζει aegloswen.Και εκτός αυτού, εάν ο Βάιος είναι αθώος, δεν πέφτουν τα φώτα καθόλου σ' αυτή και την Eileen;Μήπως να βγάλουμε την aegloswen;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ψηφίζω μια στα γρήγορα, γιατί πρέπει να φύγω... Ελπίζω να προλάβω το τέλος της ψηφοφορίας...

MAYROULIS

Έχω πει πολλές φορές γιατί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ριρίκα από 24 άτομα βρήκε τόσο νωρίς ποιος είναι ο συγκάτοικος? Προφανώς και δεν θα μπορούσε να το έλεγε στα ίσια, γιατί αυτό απαγορεύεται...άρα έπρεπε να βρεί τρόπο! Ναι ναι μιλάει ο δολοφόνος..

Και εγώ σου λέω ότι δεν έχεις κοιτάξει καλά τα ποστς και ότι και άλλος ένας προσπάθησε εμμέσως να πει ότι είναι συγκάτοικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τα φαντάσματα έχετε δικαίωμα ψήφουμ μέχρι τις 19:32!!
Λίστα για Δευτέρα 02/07
  1. aegloswen-> MAYROULIS
  2. Alchemist -> MAYROULIS
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem - (φάντασμα)
  5. Catalyst - (φάντασμα)
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim->blue_butterfly
  8. Eileen
  9. Elena Kr - (φάντασμα)
  10. Johnnaousa - (φάντασμα)
  11. Libertus -> blue_butterfly
  12. MAYROULIS->blue_butterfly
  13. Noisette - (φάντασμα)
  14. Πατρεύς - (φάντασμα)
  15. SparklingGrey
  16. Guest 278211 - (φάντασμα)
  17. Τάσος97 - (φάντασμα)
  18. tsarachaf->MAYROULIS
Ψήφοι
3 blue_butterfly
3 MAYROULIS
1 Alchemist


Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Merc, ο Libertus έχει ψηφίσει εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Merc, ο Libertus έχει ψηφίσει εμένα.

Αυτό το πράμα,να γράφετε ένα κατεβατο,και στο τέλος να βάζετε την ψήφο σας με μικρά γραμματάκια...
Μεγάλος άνθρωπος είμαι:redface::redface:


Fixed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ανακοίνωση

Φωνές ακουγόντουσαν στην πόλη του Παλέρμο.Δευτέρα βλέπετε και επέστρεψαν όλοι στους κανονικούς ρυθμούς της ζωής τους...
Όλοι,εκτός απο μία...την Elena Kr.Την βρήκαν μέσα σε μία λίμνη αίματος έξω απο το σπίτι της,της είχαν στήσει ενέδρα οι μαφιόζοι καθώς ετοιμαζόταν να μπεί μέσα...
Δίπλα της..ένα σημείωμα:"You are next!!!"
Και μετα απο αυτο εγινα Κασπερ...Ο θανατος μου φριχτος...και αναμενομενος, για εμενα τουλαχιστον.Ο λογος θα αποκαλυφθει στο τελος του παιχνιδιου....
Τωρα τελευταια η ελενα , εγω δηλ :P , δεν ηταν ενοργος πολιτης λογω υποχρεωσεων.Φροντιζα να σας ενημερωνω συνα για το προγραμμα μου :P

Αυτο τον καιρο ειχα το χρονο και την ευκαιρια να αναθεωρισω καποια πραγματα.
Ψιφησα τον Catalyst ο οποιος για εμενα επαιζε αρκετα περιεργα.Μετα απο οσα εγιναν θεωρω οτι ειναι αθωος.
Ο Χαρης κατηγορει: τσαφ τσουφ που για εμενα ειναι αθωος , τον catalyst ο οποιος μπορει να αποδειχτηεκε αθωος ωστοσο ολοι ειχαμε βασιμες υποψιες για να τον ψηφισουμε , τον Γιαννη ο οποιος ειναι 99,99999999% δολοφονακι και τωρα τη Ριρικα γοα την οποια θα κιλησω αργοτερα/
Ο Χαρης για εμενα δεν ειναι μαφιοζος αλλα ο soupermaaaaan:P Οι κατηγοριες του ειναι βασιμες , εχει πεσει αρκετες φορες εξω.Δε θεωρω ομως οτι το κανει αυτο για να στρεψει αλλου τα βλεματα.
Αντιθετα ο Γιαννης που εχει καρφωθει τοοοσο πολυ θεωρει την Ελενα συγκατοικο.Λυπαμαι Γιαννη αλλα μετα απο ολη τη σταση της η Ελενα μου κανει για δολοφονος.Παιζει ουδετερα , συμφωνει με την αθωοτητα οσων κανουν μπαμ οτι ειναι αθωοι και προσπαθει να καλυψει ( η λεει τελος παντων οτι δεν ειναι σιγουρη) για ατομα τα οποια θεωρω εγω δολοφονους.
Θελω να κανω μια μικρη λιστα με τους επιζωντες
αθωοι για εμενα ειναι:
spark
mayroulis (ενα τρολ το οποιο αυτες τις μερες ξυπνησε και αρχισε να κανει σοβαρα σχολια :confused: ωστοσο παραμενει για εμενα αθωος)
Χαρης, για εμενα πολιτης με ιδιωτητα
dimijim
demlogic ενα τρολ με ο,τι να ναι σχολια
μαφιοζοι
Ελενα
Ζωη (χαλαρη,ουδετερη σταση δε κατηγορει ουσιαστικα κανενα...το τελειο προφιλ για μια μαφιοζα)
για τον Αλχ και τη Ριρικα δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη...ειδικα η Ριρικα εχει τοσο παραξενη σταση
Νομιζω οτι καταλαβατε που θα παει η ψηφος μου , στην aegloswen στην κοπελα με το ονομα γλωσσοδετης:P
Edit οσο για εσενα Γιαννη ειμαι κατα 90% σιγουρη οτι θα ψηφισεις τον Μαυρουλη...για εμενα ειναι κριμα να φυγει ενας αθωος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τι εγινε καλε ;Γιατι ξανικα ηπιατε ολοι σας το αμιλητο νερο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Χάρη να σαι καλα γιατι βλεπω τοσο καιρο και ήθελα να γράψω. Οι δολοφόνοι πια έχουν καρφωθεί. Και ο τσαρα που απο την αρχη τον πίστευα για δολοφόνο. Όσο για την έλενα ( aegloswen) νομίζω-είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχει έναν κακο ρόλο.
Βλέπω πως πολλοί έχετε πέσει πάνω στη Ριρίκα αλλά εγώ δε βλέπω κάποιο λόγο. Δη΄λαδή και μέσα στο παιχνίδι να ήμουν ακόμη δε θα την ψήφιζα γιατι δεν κινεί τόσο τις υποψίες, κατ' εμε.
Επειδή δεν μπορώ να τα γράψω όλα σε ένα ποστ δίνω την ψήφο μου στην aegloswen
τώρα ας ξεκινησει η συζητηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Aegloswen και από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Yπενθυμίζω πως τα φαντάσματα έχετε δικαίωμα ψήφου μέχρι τις 19:32!!
Δηλαδή κάτι παραπάνω απο μία ώρα ακόμα.
Λίστα για Δευτέρα 02/07
  1. aegloswen-> MAYROULIS
  2. Alchemist -> MAYROULIS
  3. blue_butterfly
  4. carpe_nochtem - (φάντασμα)
  5. Catalyst - (φάντασμα)
  6. Demlogic -> Alchemist
  7. dimijim->blue_butterfly
  8. Eileen
  9. Elena Kr - (φάντασμα) ->aegloswen
  10. Johnnaousa - (φάντασμα)
  11. Libertus ->aegloswen
  12. MAYROULIS->blue_butterfly
  13. Noisette - (φάντασμα)
  14. Πατρεύς - (φάντασμα)
  15. SparklingGrey
  16. Guest 278211 - (φάντασμα)
  17. Τάσος97 - (φάντασμα)->aegloswen
  18. tsarachaf->MAYROULIS
Ψήφοι
3 aegloswen
3 MAYROULIS
2 blue_butterfly
1 Alchemist


Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
aegloswen: Με αυτό με έπεισε ότι είναι πολίτης, αν και είχα κάποιες αμφιβολίες.

Alchemist: Δεν έχει πει κάτι που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για να τον αθωώσουμε ή να τον θεωρήσουμε ένοχο. Για αυτόν το λόγο, τον υπολογίζω στους ύποπτους.

blue_butterfly: Παίζει με τέτοιον τρόπο, ώστε να είναι ασφαλής. Είπε ότι ο Τάσος97 είναι μάγισσα, κάτι με το οποίο συμφωνώ, και εξηγώ παρακάτω το λόγο.

Catalyst - (φάντασμα): Έφυγε πολύ εύκολα, παράξενα εύκολα. Ίσως αυτό να έγινε για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και έτσι θα έμεναν 2-3 μαφιόζοι στο παιχνίδι, κάτι που μάλλον δεν είναι και τόσο πιθανό. Το πιο πιθανό είναι ότι τελικά έπεσε θύμα των περιστάσεων. Ψήφιζε Eileen, κάτι που θα έχω στο μυαλό μου.

Demlogic: Τα ίδια με τον Alchemist. Αυτό που λέει κατά καιρούς είναι ότι ο τάδε είναι αθώος, αλλά ποιος είναι ένοχος; Για μένα και αυτός ύποπτος.

dimijim: Αθώος φαίνεται. Προσπαθεί να βγάλει άκρη.

Eileen: Αυτό σημαίνει... δεν ξέρω. Απλώς δε μ' αρέσουν οι κινήσεις τις τελευταίας στιγμής.

Elena Kr - (φάντασμα): Πολίτης!

Johnnaousa - (φάντασμα) Δολοφονάκι είναι, καθώς φαίνεται.

Libertus: Πολίτης.

MAYROULIS: Δεν έχουμε αρκετά στοιχεία ούτε για αυτόν. Βέβαια είναι ύποπτος γιατί η Μελανία τον κατηγορούσε.

Noisette: Δολοφονάκι! Δε χρειάζεται να πούμε πολλά εδώ! Καλή κίνηση των δολοφόνων, όλοι θα στρεφόμασταν σε αυτήν αν σκοτωνόταν ο foreverfreak.

Πατρεύς - (φάντασμα): Είναι ύποπτος, πράγματι.

Τάσος97: Νομίζω πως είναι η μάγισσα, εξαιτίας αυτού

tsarachaf: Πολίτης

Τέλος, ψηφίζω Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ηρεμία με τις ψήφους, δεν είναι και ρομπότ ο Μερκ. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top