Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ναι παιδιά έχετε δίκιο,sorry:redface:

Αν δεν πιώ μία ολόκληρη κούπα καφέ δεν παίρνω μπρός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μερκ, καφέ και γυαλάκια! :P
Συμφωνώ με τσαρα, πιστεύω πως η ψήφος του ναουσα κρύβει πράγματα.Προς το παρόν δεν έχουμε τίποτα καλύτερο από το να εμπιστευτούμε τη μελανία και γι'αυτό θα ψηφίσω τον ΜΑΥΡΟΥΛΗ.
Είμαι απ το κινητό και δε μπορώ να βαλω μπολντ, να με συγχωρησει η ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
πιστεύω πως είναι ΔΑ γιατί έφερε πίσω τον ναουσαίο και υποστήριζε την Έριδα, ενώ ο ΔΑ είχε αλλάξει τις ψήφους, οπότε μπορεί να νόμιζε πως είναι δολοφόνα και να έκανε λάθος
Και κατηγορούσε την Έλενα που έφυγε σήμερα κι άρα μάλλον είναι αθώα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
πιστεύω πως είναι ΔΑ γιατί έφερε πίσω τον ναουσαίο και υποστήριζε την Έριδα, ενώ ο ΔΑ είχε αλλάξει τις ψήφους, οπότε μπορεί να νόμιζε πως είναι δολοφόνα και να έκανε λάθος

Ναι, οκ... Αλλά θα πετούσε έτσι έξω την carpe?? Δεν νομίζω... :/: Είναι μεν ύποπτη, αλλά δεν είναι αρκετά... Γιατί να ξεκινήσουμε από κει;;


Δολοφονήθηκε η Έλενα Κρ... Σαν δολοφονία, δεν αποκαλύπτει και πολλά πολλά, οι δολοφόνοι το γύρισαν στο πιο ασφαλές... Παρ' όλα αυτά, μπορεί να δούμε πολλά στην συνέχεια που να δώσουν άλλο νόημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ναι, οκ... Αλλά θα πετούσε έτσι έξω την carpe?? Δεν νομίζω... :/: Είναι μεν ύποπτη, αλλά δεν είναι αρκετά... Γιατί να ξεκινήσουμε από κει;;
Κι από πού θες να ξεκινήσουμε;
Δε μας έχει πει κάτι σήμερα...
Εν μέρει να συμφωνήσω πως η Ριρίκα δε θα πετούσε ποτέ την Ιωάννα απ έξω αλλά μήπως αυτή είναι η τέλεια κάλυψη; :hmm:
Αν κι εγώ περισσότερο για μαφιόζα την κάνω παρά για ΔΑ που λέει το γατί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
νομιζω ειναι φανερο οτι μας εριξε σποντα η ντεντεκτιβ

ψηφιζω MAVROULIS

Συμφωνώ με τσαρα, πιστεύω πως η ψήφος του ναουσα κρύβει πράγματα.Προς το παρόν δεν έχουμε τίποτα καλύτερο από το να εμπιστευτούμε τη μελανία και γι'αυτό θα ψηφίσω τον ΜΑΥΡΟΥΛΗ.
Είμαι απ το κινητό και δε μπορώ να βαλω μπολντ, να με συγχωρησει η ΣΕ.

Αυτό εδώ με μπερδεύει πολύ... Όχι η ίδια η ψήφος στον Μαυρούλη, αλλά ότι ψηφίζουν και οι δύο μαυρούλη, ενώ είμαστε ουσιαστικά βέβαιοι πως ανήκουν σε διαφορετικά στρατόπεδα, χωρίς να ξέρουμε ποιος είναι ποιος...

Πώς το λύνουμε κάπως;; Τυμβωρυχία σε φρικ ή Νουαζέτ...

Κι από πού θες να ξεκινήσουμε;
Δε μας έχει πει κάτι σήμερα...
Εν μέρει να συμφωνήσω πως η Ριρίκα δε θα πετούσε ποτέ την Ιωάννα απ έξω αλλά μήπως αυτή είναι η τέλεια κάλυψη; :hmm:
Αν κι εγώ περισσότερο για μαφιόζα την κάνω παρά για ΔΑ που λέει το γατί...

Λοιπόν, το έχω ήδη πει, εδώ και μέρες...
Οι άμεσες κινήσεις που πρέπει να κάνουμε είναι δύο:
i. Βγάζουμε έξω τον δολοφόνο που μας έδωσε η ντετέκτιβ κι αυτός είναι ο Μαυρούλης.
ii. Η τυμβωρυχία σε φρικ ή Νουαζέτ που θα μας δώσει υλικό για την συνέχεια...(πχ. τι παίζει με Alchemist, Demlogic & aegloswen).

Αυτή είναι η αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
i. Βγάζουμε έξω τον δολοφόνο που μας έδωσε η ντετέκτιβ κι αυτός είναι ο Μαυρούλης.
Εγώ απ όσο είχα καταλάβει απ τα συμφραζόμενα της Μελανίας, δεν είχε ρωτήσει για τον Μαυρούλη αλλά ήταν καθαρά δική της σκέψη.
Έτσι κατάλαβα και πιστεύω πως τη μέρα εκείνη είχε ρωτήσει για εμένα.
Βέβαια μπορεί να το έκανε και για ξεκάρφωμα αλλά σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε να ξέρουμε.
Εγώ θεωρώ εξίσου ύποπτη την πεταλούδα.
Επειδή όμως μου τη σπάει και το κωλόγατο (:P) θα αναμένω το βράδυ να δω πως θα πάει και θα προσπαθήσω με την ψήφο μου να βοηθήσω να φύγει είτε αυτό είτε η πεταλούδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ απ όσο είχα καταλάβει απ τα συμφραζόμενα της Μελανίας, δεν είχε ρωτήσει για τον Μαυρούλη αλλά ήταν καθαρά δική της σκέψη.
Έτσι κατάλαβα και πιστεύω πως τη μέρα εκείνη είχε ρωτήσει για εμένα.
Βέβαια μπορεί να το έκανε και για ξεκάρφωμα αλλά σε κάθε περίπτωση δεν μπορούμε να ξέρουμε.
Εγώ θεωρώ εξίσου ύποπτη την πεταλούδα.
Επειδή όμως μου τη σπάει και το κωλόγατο (:P) θα αναμένω το βράδυ να δω πως θα πάει και θα προσπαθήσω με την ψήφο μου να βοηθήσω να φύγει είτε αυτό είτε η πεταλούδα...

Έλα ρε συ... Από το πουθενά, όπως αθώωσε Χιμέλα, Έριδα κι εμένα, έτσι άρχισε να κατηγορεί και Μαυρούλη... Μπαμ από χιλιόμετρα έκανε...

Δεν νομίζω πως θα στηρίξω αποχώρηση πεταλούδας σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σας.

Συγγνώμη αλλά πότε ακριβώς μπορούμε να μάθουμε πόσοι δολοφόνοι έμειναν στο παιχνίδι; Αγαπητή ΣΕ;
Τέλος πάντων,αυτά που λέει ο tsara για τον Μαυρούλη,έχουν ισχυρή βάση,
Η Μελανία τον είχε κατηγορήσει στα πόστς της και προφανώς δεν θα το έκανε εντελώς ανοιχτά.
Επίσης η συμπεριφορά του δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά Μαυρούλη,ξαφνικά άρχισε να κάνει "κάπως" σοβαρά ποστς,να ψάχνει δολοφόνους,δεν ξέρω. Η ψήφος μου πάει στον Mαυρούλη για τώρα.
Είναι αρκετά προφανές σε σχέση με άλλους..

Liber ξαφνικά σταμάτησες να κάνεις πόστς,απλώς δίνεις ψήφο και φεύγεις; :whistle:
Δεν σε έχουμε συνηθίσει έτσι. :whistle:

Γενικότερα για την δολοφονία,δεν βοηθαεί πολύ ουσιαστικά,αν και η Εlena Kr ήταν στο μυαλό μου σαν πιθανή και αδιάφορη μαφιόζα. Ωστόσο,πρέπει να παιχτούν κάρτες για τον freak και την Nουαζέτ,να ξέρουμε. Όποιος έχει θα βοηθήσει αρκετά πιστεύω.

Για την Ριρίκα,θέλω να δώ κινήσεις από εδώ και πέρα,πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γεια σας.

Συγγνώμη αλλά πότε ακριβώς μπορούμε να μάθουμε πόσοι δολοφόνοι έμειναν στο παιχνίδι; Αγαπητή ΣΕ;

Λόγω των ιδιαίτερων ρόλων και καρτών που υπάρχουν στο extreme, η δυνατότητα αυτή δεν ισχύει. Οι πολίτες έχουν ήδη τα πριμ τους όσο και οι δολοφόνοι και είναι ίσως η πρώτη φορά που οι κανόνες είναι δίκαιοι και για τις δυο ομάδες και δεν γέρνει εκ των προτέρων η ζυγαριά. :)

Σας αφήνω. Καλό μου ταξίδι. :hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πότε ακριβώς μπορούμε να μάθουμε πόσοι δολοφόνοι έμειναν στο παιχνίδι; Αγαπητή ΣΕ;

Δεν μπορούμε, εδώ είναι extreme, δεν έχει τέτοια ανακοίνωση... Ο,τι βρούμε, το βρίσκουμε μόνοι μας...

Liber ξαφνικά σταμάτησες να κάνεις πόστς,απλώς δίνει ψήφο και φεύγεις; :whistle:
Δεν σε έχουμε συνηθίσει έτσι. :whistle:

Μάλλον καλά κάνει, γιατί νομίζω μας έχει κάνει και ζημιά ως τώρα...


Πάντως κι από σένα περιμένω περισσότερη συμμετοχή, ειδικά τώρα που μείναμε λίγοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλημέρες!
Όπως ο Χάρος επιμένει στη δική του θεωρία έτσι κι εγώ θα επιμείνω στη δική μου.
Θάνατος στην blue_butterfly!!!
Όχι μόνο υποστήριζε την Ισπανία χθες αλλά ήταν κι αυτή που επανέφερε τον μαφιόζο τζον στο παιχνίδι άμεσα.
Δε γίνεται μόνο εγώ να το θεωρώ περίεργο αυτό!
Κατά τα άλλα έχω αναλύσει σε προηγούμενα ποστ και άλλους λόγους που την ψηφίζω!
Εν αναμονή της δολοφονίας λοιπόν...

ps. Ρε Χάρε, την aegloswen δεν τη βγάλαμε συγκάτοικο;
Ή το είχαμε απορρίψει το ενδεχόμενο αυτό; :hmm:
Και εγώ τα έχω πει σε τόσα ποστς και δε θα κάθομαι να τα ξαναλέω, ευχαριστώ.

Και κατηγορούσε την Έλενα που έφυγε σήμερα κι άρα μάλλον είναι αθώα...
Ε και τότε είσαι και εσυ ένοχος επειδή έχεις κατηγορήσει αθώους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πότε ακριβώς μπορούμε να μάθουμε πόσοι δολοφόνοι έμειναν στο παιχνίδι; Αγαπητή ΣΕ;

Σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού:
"Το παιχνίδι λήγει όταν όλοι οι δολοφόνοι γίνουν φαντάσματα (συμπεριλαμβανομένουν και του αντίπαλου μαφιόζου, σε περίπτωση που πεθάνουν όλοι οι δολοφόνοι κι αυτός πάρει τη θέση τους) ή όταν το σύνολο των δολοφόνων είναι μεγαλύτερο αριθμητικά σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους."

Για να συνεχίζεται το παιχνίδι προφανώς καμία απο τις δύο συνθήκες δεν είναι αληθείς...
Τον ακριβή αριθμό δεν μπορούμε να σας τον αποκαλύψουμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Είναι καλή ώρα να αρχίσουν να εμφανίζονται λίγο και οι Σπαρκ, Ζωή και Χάρης και να λένε τίποτα, γιατί έχουν χαθεί υπερβολικά πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
_______
Κοιταξτε οι κατηγορίες μου για τον ΜΑΥΡΟΛΗΣ προκυπτουν μοναχα απο μαι μικρη επιμονη που ειχε η Melania μαζι του, αλλα απο την αλλη διαθετω μια ανησυχια, πως απλα τον υποπτευοταν

Βεβαια ο τροπος που παιζει ο μαυρουλης ειναι ιδιος με αυτον του παλιοτερου παλερμο, οπου αποδειχθηκε χαζος πολιτης :-P
________
ο tsarachaf ειναι προφανως πολιτης, και μαλιστα πιστευω πως ειναι ΠΟΛΙΤΗΣ X. Δηλαδη βασιζεται πολυ στα λογια και τις πραξεις, ειναι πασιφανες πως ειναι πολιτης, απλα ο τροπος παιχνιδιου καταδεικνυει εναν ρολο πολιτη που δεν εχει τα μεσα. Τωρα γνωριζοντας ιδιοι ρολους αλλων πολιτων, συμφωνα με τους νομους των πιθανοτητων το πιθανοτερο ενδεχομενο ειναι να ειναι απλος πολιτης.
_________
ο sparkling, libertus,eileen, blue_butterfly και aegloswen ειναι ατομα που δεν με εχουν βεβαιωσει για την αθωοτητα τους.
_________
o dimi πιστευω πως ειτε το ενα ειτε το αλλο
* εχει ιδιαιτερο ρολο διαφορετικο, που τον συνεφερε να διωξει την μελανια
* εκανε το τραγικο λαθος απο αφέλια, και χρεωσε την μελανία

_________
ΨΗΦΙΖΩ ALCHEMIST γιατι ειναι δολοφονος, και με την ψηφο του στον mavroulis με εδωκε και καταλαβα πως ο τελευταιος ειναι πολιτης (και δη βλαξ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
να θυμισω οτι εγω υποστηριζα φανατικα πως ο foreverfreak ειναι πολιτης. Ανοιξτε του τον ταφο να ανοιξουν τα ματια σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Όπως το ζητήσατε:

Τυμβωρυχία στον Φορέβερ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
_______
Κοιταξτε οι κατηγορίες μου για τον ΜΑΥΡΟΛΗΣ προκυπτουν μοναχα απο μαι μικρη επιμονη που ειχε η Melania μαζι του, αλλα απο την αλλη διαθετω μια ανησυχια, πως απλα τον υποπτευοταν

Βεβαια ο τροπος που παιζει ο μαυρουλης ειναι ιδιος με αυτον του παλιοτερου παλερμο, οπου αποδειχθηκε χαζος πολιτης :-P

Ακριβώς επειδή είχε τέτοια επιμονή η Μελανία, τείνω να πιστέψω ότι κάτι ήξερε και νομίζω πως έτσι κι αλλιώς είναι η καλύτερη επιλογή για αποχώρηση τώρα...

________
ο tsarachaf ειναι προφανως πολιτης, και μαλιστα πιστευω πως ειναι ΠΟΛΙΤΗΣ X. Δηλαδη βασιζεται πολυ στα λογια και τις πραξεις, ειναι πασιφανες πως ειναι πολιτης, απλα ο τροπος παιχνιδιου καταδεικνυει εναν ρολο πολιτη που δεν εχει τα μεσα. Τωρα γνωριζοντας ιδιοι ρολους αλλων πολιτων, συμφωνα με τους νομους των πιθανοτητων το πιθανοτερο ενδεχομενο ειναι να ειναι απλος πολιτης.

Δεν θα επιβεβαιώσω το αν είμαι απλός πολίτης ή αν έχω ιδιότητα, γιατί δεν είναι σωστό. Αλλά χαίρομαι που επιτέλους το έχουμε ξεκαθαρίσει αυτό...

_________
ο sparkling, libertus,eileen, blue_butterfly και aegloswen ειναι ατομα που δεν με εχουν βεβαιωσει για την αθωοτητα τους.

O Sparkling είπαμε πολλάκις ότι είναι ο Δήμαρχος και έχει αποδειχθεί... Άρα είναι αθώος...

Ο Χάρης, αν είναι ένοχος, οι δολοφόνοι είχαν ένα απίθανο πλάνο που μας τον φέρανε εδώ σαν σωτήρα και μας έκανε ό,τι ήθελε... Επείδη ούτως ή άλλως πιστεύω ότι μας έκανε και ζημιά, το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να μην τον πολυακούμε για την ώρα...

Με βάση ότι πιστεύω πως ο Βάιος ήταν αθώος, δεν μπορώ παρά να βάλω την Eileen μέσα στους υπόπτους.

Η blue_butterfly, είναι πραγματικά ένα αίνιγμα και δεν μου αρέσει αυτό...

Για την aegloswen τέλος, φαίνεται να είναι συγκάτοικος...

_________
o dimi πιστευω πως ειτε το ενα ειτε το αλλο
* εχει ιδιαιτερο ρολο διαφορετικο, που τον συνεφερε να διωξει την μελανια
* εκανε το τραγικο λαθος απο αφέλια, και χρεωσε την μελανία

Εδώ θα συμφωνήσω, αν και τείνω να πιστέψω πως ήταν πράξεις βλακείας, παρά μεγαλοφυούς σχεδίου...

_________
ΨΗΦΙΖΩ ALCHEMIST γιατι ειναι δολοφονος, και με την ψηφο του στον mavroulis με εδωκε και καταλαβα πως ο τελευταιος ειναι πολιτης (και δη βλαξ)

Θέλεις αυτό με τον Άλχεμιστ να το αναλύσεις παραπάνω;; Γιατί το μοναδικό εναντίον του επιχείρημα, είναι ότι εσύ έχεις ρόλο και ξέρεις τον ρόλο του Άλχεμιστ κι αυτό από τον φρικ, που δεν ξέρουμε και τι ρόλο έχει τελικά...

να θυμισω οτι εγω υποστηριζα φανατικα πως ο foreverfreak ειναι πολιτης. Ανοιξτε του τον ταφο να ανοιξουν τα ματια σας!

Επιτέλους!! Ας το κάνει κάποιος ρε παιδιά!! Πού είναι όλες οι τυμβωρυχίες;; 2 έχουμε...


Όπως το ζητήσατε:

Τυμβωρυχία στον Φορέβερ.



Μπράβο!!!

Μερκ, γρήγορα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
:popcorn:
Λίστα για Δευτέρα 02/07
  1. aegloswen-> MAYROULIS
  2. Alchemist -> MAYROULIS
  3. blue_butterfly
  4. Demlogic -> Alchemist
  5. dimijim->blue_butterfly
  6. Eileen
  7. Libertus -> aegloswen
  8. MAYROULIS->blue_butterfly
  9. SparklingGrey
  10. tsarachaf
Ψήφοι
2 blue_butterfly
2 MAYROULIS

1 aegloswen
1
Alchemist



Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1, #2, #3
MAYROULIS:#1
Noisette: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Να τα μας!! Βγάλαμε έξω τον αντίπαλο μαφιόζο, πράγμα που σημαίνει, ότι η Νουαζέτ ήταν μαφιόζος και εκτελούσε την δολοφονία... Θα ήταν πιο βολικό βέβαια, αν δεν ήταν αυτή που είχε κατηγορήσει τόσο φρικ, γιατί θα μας έδινε περισσότερα στοιχεία...

Άρα μάλλον πρέπει να πιστέψουμε και ότι ο Alchemist είναι δολοφόνος...

Κάτι βγάλαμε και σήμερα συνεπώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top