Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Και δε σου φαίνεται καθόλου ύποπτος ο forever πιο πολύ αλλά και ο Spark;:whistle:
Ριρικα, στο λεω για τελευταια φορα μπας και παρεις μπρος. Ο forever ειναι ο πρωτος που κατηγορησε τη Μαρια. Εκανα τα αδυνατα δυνατα για να τη βγαλω απο το παιχνιδι, τοσες καρτες παιχτηκαν, επειδη πιστευω πως εχει κακο ρολο. Ο τροπος παιχνιδιου της αυτο εδειχνε. Ειναι δυνατον να ρισκαρα τοσο πολυ απο τον πρωτο γυρο και να κατηγορουσα με τετοια μανια εναν παικτη, που αν τελικα δεν ηταν μαφιοζος (οπως και τελικα εγινε) θα πεφταν ολες οι υποψιες πανω μου???

Ξυπνα και σκεψου πιο εξυπνα. Κατα πασα πιθανοτητα οι δολοφονοι βλεπουν τα χαλια μας και γελανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μου έχουν τελειώσει οι κάρτες και δεν έχω, όποιος έχει ας ρίξει.

Αλλά κάτι μου λέει ότι ο Φρικ το είπε επίτηδες, θα δείξει μετά την αποκάλυψη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Τι βαρος εχει η μαγισσα;;; :confused:
Λέω μήπως μπορεί να βοηθήσει γιατί έχουμε 3 πιθανά σενάρια.

Μπορεί η Guest 278211 να ήταν μάγισσα;
Να έμαθε ότι θα πεθάνει και να σκότωσε τη Σύλβια;
Από τα όσα δήλωσε σήμερα η Guest 278211, έχει στη λίστα υπόπτων της την Himela, οπότε το θεωρώ πιθανό σενάριο. Δεν ψήφισε την Σύλβια, αφού θα την σκότωνε.
Πάντως, προσωπικά δεν το αποδέχομαι αυτό το σενάριο, γιατί θεωρώ την Σύλβια αθώα. Εκτός κι αν δεν σκότωσε η Guest 278211 τον εκτελεστή της, αλλά προτίμησε να δολοφονήσει την Σύλβια που θεωρούσε συνεργό του. Τραβηγμένο όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η Himela μας άφησε, οπότε οι ψήφοι της αφαιρούνται από τη λίστα.
Λίστα για Τετάρτη 27/06
  1. aegloswen
  2. Alchemist
  3. blue_butterfly -> foreverfreak
  4. Catalyst
  5. Demlogic
  6. dimijim -> Johnnaousa
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak
  10. Himela -> Πατρεύς
  11. Johnnaousa
  12. love_angel
  13. MAYROULIS
  14. ~Melania~
  15. Noisette
  16. Πατρεύς
  17. SparklingGrey -> Johnnaousa
  18. Guest 278211 -> foreverfreak
  19. Τάσος97
  20. tsarachaf
Ψήφοι
2 foreverfreak
2 Johnnaousa
1 Πατρεύς
1 SparklingGrey

Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
Eileen: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ριρικα, στο λεω για τελευταια φορα μπας και παρεις μπρος. Ο forever ειναι ο πρωτος που κατηγορησε τη Μαρια. Εκανα τα αδυνατα δυνατα για να τη βγαλω απο το παιχνιδι, τοσες καρτες παιχτηκαν, επειδη πιστευω πως εχει κακο ρολο. Ο τροπος παιχνιδιου της αυτο εδειχνε. Ειναι δυνατον να ρισκαρα τοσο πολυ απο τον πρωτο γυρο και να κατηγορουσα με τετοια μανια εναν παικτη, που αν τελικα δεν ηταν μαφιοζος (οπως και τελικα εγινε) θα πεφταν ολες οι υποψιες πανω μου???

Ξυπνα και σκεψου πιο εξυπνα. Κατα πασα πιθανοτητα οι δολοφονοι βλεπουν τα χαλια μας και γελανε.

Το ίδιο περιμένω και από εσένα, παίξε έξυπνα λοιπόν. Όποτε βρω χρόνο θα κάτσω να ξαναπάρω όλα τα ποστ από την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ρίξτε Τυμβωρυχία όποιος έχει να δούμε τι ήταν η Χίμελα!
Αφου ειναι χεστηδες, τι περιμενεις??

Μου έχουν τελειώσει οι κάρτες και δεν έχω, όποιος έχει ας ρίξει.

Αλλά κάτι μου λέει ότι ο Φρικ το είπε επίτηδες, θα δείξει μετά την αποκάλυψη.;)

Ναι ρε, για ολα φταει ο ΟΤΕ και ο Φρικ. Δεν ασχολουμαι αλλο μαζι σου, δε μπορεις να σκεφτεις καθαρα. Στο τελος, μολις δεις τι πραγματικα ηταν ο Φρικ, τοτε θα χτυπας το κεφαλακι σου στον τοιχο. Η μηπως οχι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επειδή βλέπω τη μελανία να υποστηρίζει πολύ την αθωότητα της Σύλβιας κι επειδή άρχισα να την εμπιστεύομαι, αν όντως η Σύλβια ήταν το θύμα τότε ποιος ο ρόλος της Guest 278211;
Αν η Σύλβια ήταν αντίπαλη μαφιόζος και έτσι έφυγε και η Guest 278211 που πήγε να την σκοτώσει; Δεν σκέκει. Γιατί θεωρώ τη μελανία ντέτεκτιβ κι ότι ρώτησε για τη Σύλβια. Αλλά αν ήταν αντίπαλη μαφιόζος, ο ντέτεκτιβ θα μάθαινε μαφιόζος. Άρα γιατί να την υποστηρίξει;
Να ήταν η Σύλβια η μάγισσα; Μπορεί; Αλλά γιατί να σκοτώσει την Guest 278211 πρωτού βγει; Η Σύλβια είχε άλλους ενόχους, να προτίμησε την spy; Γιατί; Μόνο αν είδε κάτι με κάρτα.
Τέλος η Σύλβια να ήταν απλό θύμα και η Guest 278211 να έφυγε απ τη μάγισσα. Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο η μάγισσα; Έχει τόσους πιθανούς ενόχους να βγάλει, γιατί να διαλέξει την Guest 278211 που δεν έχει πει πολλά μέχρι στιγμής; Μόνο αν ήξερε κάτι με κάρτα θα είχε λόγο να το κάνει.
Άρα για εμένα, σίγουρα ανάμεσα σε Σύλβια και Guest 278211 έχουμε μία δολοφόνο. Είτε ζευγάρι αντίπαλος μαφιόζος-μαφιόζος, είτε η μάγισσα έμαθε με κάρτα ότι μια απ τις δύο είναι μαφιόζα.
Κάνω κάπου λάθος; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αφου ειναι χεστηδες, τι περιμενεις??



Ναι ρε, για ολα φταει ο ΟΤΕ και ο Φρικ. Δεν ασχολουμαι αλλο μαζι σου, δε μπορεις να σκεφτεις καθαρα. Στο τελος, μολις δεις τι πραγματικα ηταν ο Φρικ, τοτε θα χτυπας το κεφαλακι σου στον τοιχο. Η μηπως οχι??

Φρικ αγχώθηκες ή είναι ιδέα μου? Σε στρίμωξε η ριρίκα και τα χάνεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Εγω θα υποστηριξω πως εσυ εισαι ο ΔΑ και κοψτε μου το κεφαλι.

Πώς είναι δυνατόν να απαντήσω όταν δε το αιτιολογείς?Να ξεκινήσω τα "εγώ είμαι αθώος!"?
Θα στο κόψουν οι άλλοι το κεφάλι αν συνεχίσεις να γράφεις ανυπόστατες δηλώσεις, εγώ προς το παρόν, πέραν της αοριστολογίας που επιδεικνύεις, δεν έχω τίποτα άλλο εναντίον σου.

Στα υπόλοιπα..
Δε μου προκαλεί εντύπωση η δολοφονία της Χιμέλα, γιατί μιλούσε πολύ.Το είδαμε όλοι, η κοπέλα έθιξε σχεδόν όλους τους παίχτες, με ερωτήσεις κτλ.Οπότε προφανώς θα πέτυχε κάποιον που...δεν έπρεπε!Η Guest 278211 πάλι, παίζει να μην έχει γράψει πάνω από 5 μηνύματα.Δεν ξέρω.

Από κει και πέρα, ο Demlogic έχει χαθεί, όπως και ο τσαφ τσουφ, ο Πατρέας και η ειντζελ.Τι παίζει με αυτά τα άτομα, αλήθεια?Νομίζω πως το μόνο που κάνουν είναι να μπαίνουν, να πετάνε κάτι άσχετο, να ψηφίζουν, και τέλος!

Προς το παρόν, και επειδή νομίζω ότι ο καλύτερος διπλωμάτης στο παρόν Παλέρμο υπήρξε ο tsarachaf, και γι'αυτό θεωρώ ότι έχει κακό ρόλο.Οπότε ψηφίζω tsarachaf.Στην ίδια μοίρα είναι και ο Πατρέας και η Έιντζελ, προφανέστατα.Από κει και πέρα, για τους άλλους, στο δίδυμο Σπαρκ και Νάουσα κάτι παίζει, αλλά το κακό είναι ότι και οι δυο τους αποσύρθηκαν από την...ουσία, μετά τη ψηφοφορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
ψηφίζω foreverfreak
νομίζω πως έχω πει τους λόγους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεν ασχολουμαι αλλο μαζι σου, δε μπορεις να σκεφτεις καθαρα. Στο τελος, μολις δεις τι πραγματικα ηταν ο Φρικ, τοτε θα χτυπας το κεφαλακι σου στον τοιχο. Η μηπως οχι??

Φρικ, τελείωνε ρε φίλε.2 ψήφους έχεις.Είτε είσαι πολίτης είτε δολοφόνος, αυτό που κάνεις είναι πολύ φτηνό και ύποπτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Δε μου προκαλεί εντύπωση η δολοφονία της Χιμέλα, γιατί μιλούσε πολύ.Το είδαμε όλοι, η κοπέλα έθιξε σχεδόν όλους τους παίχτες, με ερωτήσεις κτλ.Οπότε προφανώς θα πέτυχε κάποιον που...δεν έπρεπε!Η Guest 278211 πάλι, παίζει να μην έχει γράψει πάνω από 5 μηνύματα.Δεν ξέρω.
η απλώς ήταν δολοφόνα και η μάγισσα την σκότωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ηρθε η ωρα να ψηφισω κι εγω.

Αυτη τη στιγμη ειμαι σιγουρος πως εχουμε πεσει στην παγιδα των δολοφονων. Οσοι σφαζομαστε τοσες μερες μεταξυ μας (και αν οχι οι 9 στους 10) πιστευω πλεον πως ειναι αθωοι. Για μενα οι δολοφονοι κρυβονται σ'αυτους που διατηρουν χαμηλο προφιλ, αλλα δειχνουν και ενα σχετικο ενδιαφερον για το παιχνιδι. Ποιοι ειναι κατα κυριο λογο αυοι: Πατρευς, Νουαζετ, Eileen, τσαφ-τσουφ, Alchemist, aegloswen, και Tασος97. Νομιζω πως ηρθε η ωρα να στρεψουμε και καπου αλλου την προσοχη μας, γιατι μας βλεπω χαμενους.

Την αρχη θα την κανω εγω. Πριν αρχισει το παιχνιδι (σε προσωπικη μας συνομιλια) και οταν "απειλησα" τη Noisette πως θα την ψηφισω στον πρωτο γυρο, μου ζητησε να μην το κανω γιατι ηθελε να παιξει. Που πηγε λοιπον η ορεξη για παιχνιδι?? Εγω σε θυμαμαι για δραστηρια παικτρια, μηπως λοιπον προσπαθεις να κρυψεις κατι?? Εχεις ξεχαστει απο ολους και εχεις μεινει στην αφανεια. Μηπως σε βολευει αυτη η κατασταση. Θα μου αρεσε πολυ να ακουσω μια καλη απαντηση απο τα χειλη σου, αν και αμφιβαλλω για το αν θα την παρω ποτε.

Χωρις πολλα πολλα λοιπον, ψηφιζω τη Noisette!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


Τι ήταν η Himela οεο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Υπάρχουν 3 τυμβωρυχίες στο παιχνίδι.
Θεωρώ πολύ δύσκολο όσοι τις είχαν να είναι τώρα φαντάσματα.
Σίγουρα υπάρχει μια τυμβωρυχία.
Γιατί δεν την παίζεται;
Φοβάστε οι δολοφόνοι ότι θα βγάλετε δολοφόνο ή οι πολίτες ότι θα βγάλετε πολίτη;
Δε νομίζω κάποιος να βγει και να κατηγορήσει αυτόν που έπαιξε την τυμβωρυχία απ τη στιγμή που είναι λαική βούληση να παιχτεί αυτή η κάρτα.
Εκτός βέβαια αν αυτοί που την έχουν γνωρίζουν κάτι παραπάνω και η κάρτα αυτή χαλάει τα σχέδια τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Φρικ, τελείωνε ρε φίλε.2 ψήφους έχεις.Είτε είσαι πολίτης είτε δολοφόνος, αυτό που κάνεις είναι πολύ φτηνό και ύποπτο ;)
Αν δεν κατονομασεις τι κανω, δε θα το καταλαβω ποτε!! Εσυ τι ακριβως κανεις απο την αρχη του παιχνιδιου?? Μονο λασπη ριχνεις... Συγνωμη Aλχ, αλλα για μενα αυτο ειναι φτηνο και υποπτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΣΕ κρεμόμαστε απ τα χείλη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Να η τυμβωρυχία...πραγματικά ανυπομονώ να δω...Αν δεν είναι δολοφόνος τότε θα σκεφτώ πολύ καλά τις απόψεις του Φρικ, αν και προφανώς δεν θα τον αθωώσω κατευθείαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Φρικ αγχώθηκες ή είναι ιδέα μου? Σε στρίμωξε η ριρίκα και τα χάνεις???
Δεν αγχωθηκα, νευριασα. Απλα εγω δε συνηθιζω να παραιτουμαι;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top