Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Λοιπόν, σύμφωνα με αυτό το ποστ, η Μελανία συνοπτικά κατηγορεί τους : Catalyst, Eileen, Johnnaousa, love_angel, Noisette, Πατρεύς, (Mauroulis) .Να είναι όλοι "κακοί" δεν το νομίζω, αλλά σίγουρα σε κάποιους έχει πέσει μέσα.Επίσης, το ότι κατηγορεί τη Noisette ισχυροποιεί το σενάριο να είναι μαφιόζα και να δολοφόνησε τον φρικ που την κατηγόρησε (αντίπαλος μαφιόζος).Για την ώρα, ας βγάλουμε τον Catalyst και βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Υπάρχει.
Αν μέντιουμ και πληροφοριοδότης είναι ήδη φαντάσματα τότε η κατάστασή τους δεν αλλάζει.
Επίσης δεν είμαι σίγουρος για το αν ρώτησε για τον Μαυρούλη. Είπε κάτι σε ένα ποστ της που το απορρίπτει αυτό. Δώσε μου λίγο χρόνο να το βρω...

Μην είσαι χαζός... Αν χαθεί το κάρφωμα, που χάνεται αν δεν υπάρχει μέσα ο πληροφοριοδότης ή το μέντιουμ, αποχωρεί οριστικά ο δολοφόνος... Άρα αφού δεν έχουμε τουλάχιστον 2 οριστικές απόχωρήσεις, δεν μπορεί να έγινε κάρφωμα μακελειό.-

Edit:

Λέει δεν είναι σίγουρη.
Είτε δεν ρώτησε είτε είναι για ξεκάρφωμα...

Εγώ πιστεύω ότι ρώτησε. Επέμεινε υπερβολικά πολύ για να το έκανε χωρις στοιχεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν, σύμφωνα με αυτό το ποστ, η Μελανία συνοπτικά κατηγορεί τους : Catalyst, Eileen, Johnnaousa, love_angel, Noisette, Πατρεύς.Να είναι όλοι "κακοί" δεν το νομίζω, αλλά σίγουρα σε κάποιους έχει πέσει μέσα.Επίσης, το ότι κατηγορεί τη Noisette ισχυροποιεί το σενάριο να είναι μαφιόζος και να δολοφόνησε τον φρικ που την κατηγόρησε (αντίπαλος μαφιόζος).Για την ώρα, ας βγάλουμε τον Catalyst και βλέπουμε.
Γιατί αυτούς που κατηγορεί η Μελανία να είναι μαφιόζοι;
Λες να τους βρήκε όλους σε μια βδομάδα;
Αφού ξέρουμε ότι έχει ρωτήσει σίγουρα για Έρις, Σύλβια και τσαφ.
Μόνο για μια μέρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για ποιον ρώτησε.
Άρα δε γίνεται να έχει ρωτήσει γι όλους αυτούς.
Οι υποψίες της οφείλονται στο δικό της σκεπτικό και δεν έχουν μεγάλη σχέση με το ρόλο της.
Οπότε ας μην τη θεοποιήσουμε κι αυτήν όπως θεοποιήσαμε κι εσένα.
Να εξετάσουμε προσεχτικά τι μας έχει πει κι όταν κι αν κρίνουμε πως έχει βρει κάτι παραπάνω με το ρόλο της τότε να το δεχθούμε!

Μην είσαι χαζός... Αν χαθεί το κάρφωμα, που χάνεται αν δεν υπάρχει μέσα ο πληροφοριοδότης ή το μέντιουμ, αποχωρεί οριστικά ο δολοφόνος... Άρα αφού δεν έχουμε τουλάχιστον 2 οριστικές απόχωρήσεις, δεν μπορεί να έγινε κάρφωμα μακελειό.
Δεν μπορούν να καρφώσουν και φαντάσματα;
Νομίζω πως ναι...
Η ΣΕ θα μας λύσει πάλι την απορία αφού πρώτα με σκυλοβρίσει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Γιατί αυτούς που κατηγορεί η Μελανία να είναι μαφιόζοι;
Λες να τους βρήκε όλους σε μια βδομάδα;
Αφού ξέρουμε ότι έχει ρωτήσει σίγουρα για Έρις, Σύλβια και τσαφ.
Μόνο για μια μέρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για ποιον ρώτησε.
Άρα δε γίνεται να έχει ρωτήσει γι όλους αυτούς.
Οι υποψίες της οφείλονται στο δικό της σκεπτικό και δεν έχουν μεγάλη σχέση με το ρόλο της.
Οπότε ας μην τη θεοποιήσουμε κι αυτήν όπως θεοποιήσαμε κι εσένα.
Να εξετάσουμε προσεχτικά τι μας έχει πει κι όταν κι αν κρίνουμε πως έχει βρει κάτι παραπάνω με το ρόλο της τότε να το δεχθούμε!
Πάμε πάλι:
Να είναι όλοι "κακοί" δεν το νομίζω, αλλά σίγουρα σε κάποιους έχει πέσει μέσα.
Εντάξει τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν μπορούν να καρφώσουν και φαντάσματα;
Νομίζω πως ναι...
Η ΣΕ θα μας λύσει πάλι την απορία αφού πρώτα με σκυλοβρίσει! :D
Ε θα σε ρωτήσω κι εγώ αν είσαι χαζός όμως με όλο το θάρρος. :P

Και φαντάσματα να κάρφωναν (δεδομένου ότι είναι δυνάμει ενεργοί παίκτες, ισχύει αυτό) πάλι θα έβγαιναν τουλάχιστον 2 οριστικά έξω. Είτε δολοφόνος - πληροφοριοδότης, είτε δολοφόνος - ντετέκτιβ, είτε τρεις μαζί ντετέκτιβ - μέντιουμ - πληροφοριοδότης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
*Μαυρούλη πλέον παίζεις με όλη τη σημασία της λέξης. Μου φαίνεται τα έχεις βρει σκούρα.....
ή απλώς είπα να αρχίσω να βοηθάω;)

*Ανακοίνωση*​

Μαύρη μέρα ξημερώνει στο Παλέρμο για ένα από τα δύο μέλη της ΣΕ. Η MissKit έμεινε χήρα και ο Mercury προσπαθεί μάταια να την παρηγορήσει. «Δεν πειράζει» της λέει «είσαι νέα ακόμη, θα βρεις κάποιον να φτιάξεις τη ζωή σου, μη σε παίρνει από κάτω», όμως εκείνη είναι απαρηγόρητη.

Ο foreverfreak είναι πλέον φάντασμα. Δεν έφτανε όμως η πρώτη συγκίνηση, αλλά ήρθε και δεύτερη.
Δεύτερο λοιπόν θύμα της ημέρας: ~Melania~. Η νεαρά όμως δεν γίνεται απλώς φάντασμα, αλλά τίθεται εκτός παιχνιδιού. Την ταυτότητά της θα τη μάθετε στο τέλος.
Νομίζετε πως τελειώσαμε εδώ; Naaah. H καλή της φίλη Νουαζέτ, χάνεται επίσης την ίδια μέρα. Πόσα να αντέξει η καημένη Κιτ; Πολύ αίμα σήμερα. =/
συλληπητήρια μισκιτ :cry_x: και φυσικά, μετά τη δολοφονία μελανίας, οι υποψίες πέφτουν πάνω μου :look: η μελανία γιατί βγήκε από το παιχνίδι;:confused:

Λοιπόν, τώρα είδα το τρίτο θύμα... Παιδιά πρέπει να δολοφονήθηκε ο αντίπαλος μαφιόζος... Κι αυτό μάλλον φωτογραφίζει για την θέση αυτή τον φρικ, ο οποίος κατηγορούσε την Noisette, οπότε δεν έχει ιδιαίτερη λογική στο να την σκότωνε...

Πολύ κακή μέρα, αλλά να πω την αλήθεια, περίμενα να γίνει κάτι τέτοιο σε κάποια φάση :(
οπότε, η υπόθεσή μου δεν ισχύει, άρα εσύ και dimijim είστε αθώοι:happy:

Ακριβώς αυτό πρέπει να έγινε... Δεν έχει άλλη εξήγηση, εφόσον δεν είχαμε κι άλλη οριστική αποχώρηση...

Λοιπόν, τώρα που έφυγε, δεν έχει πια νοήμα να μην το λέω... Η Μελανία ήταν προφανώς ο ντετέκτιβ και φαινόταν πολύ, αλλά κάποιοι την κανάνε ουσιαστικά να το παραδεχτεί και να που καταλήξαμε... Το κακό είναι ότι έφαγε τον καιρό της ρωτώντας για αθώους...

Είναι φανερό ότι σε 4 νύχτες ρώτησε για τα εξής άτομα:
Ερις: Ξέρουμε τι απάντηση πήρε, πολίτης.
Χιμέλα: Επίσης πολίτης.
Μετά ρώτησε για τον Μαυρούλη και από την επιμονή της σ' αυτόν από προχθες ακόμη φαίνεται ότι έμαθε πως είναι μαφιόζος...
Χθες ρώτησε για μένα, νομίζω είναι προφανες από το πρώτο της ποστ το πρωί. Πήρε αρνητική απάντηση και γι' αυτό είπε πως μπορεί να είμαι ΔΑ, αλλά δεν νομίζει...

Οπότε έχουμε ένα βασικό course of action για την ώρα...

@dimijim: ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να έγινε Κάρφωμα- Μακελειό.... Αυτό οδηγεί σε 2 οριστικές απόχωρήσεις κι εμείς είχαμε μόνο μία...
εμμ... και εσύ πάλι πιστεύεις τους δολοφόνους; η Μελανία μάλλον δεν ρώτησε για εμένα, γιατί αλλιώς δε θα με κατηγορούσε και μάλλον θεώρησε σημαντικό να ρωτήσει για κάποιο άλλο άτομο, γιατί για αυτήν φαινόταν προφανές πως είμαι δολοφόνος. αν είχε ρωτήσει δε θα με κατηγορούσε
Να δούμε όμως τι δουλειά είχε κάνει η Μελανία σαν ντέτεκτιβ:
Πρώτη νύχτα: Όλοι μαλώνουν γύρω απ την Έρις. Η Μελανία ρωτάει για την αθωώτητά της. Παίρνει θετική απάντηση και την υπερασπίζεται.
Δεύτερη νύχτα: Γίνεται χαμός στην ψηφοφορία. Η Μελανία ρωτάει για την αθωώτητα της Σύλβιας. Παίρνει θετική απάντηση και αλλάζει στάση την επόμενη μέρα.
Τρίτη νύχτα: Άγνωστο για ποιον ρώτησε. Ίσως για κάποιους που θεωρεί πολύ ενόχους ή πολύ αθώους. Ίσως για εμένα ή τον Μαυρούλη.
Τέταρτη νύχτα: Όλα γυρνάνε γύρω απ τον τσαφ. Ρωτάει και μαθαίνει ότι είναι αθώος. Μας το λέει την επόμενη αλλά δεν αποκλείει το ενδεχόμενο του ΔΑ. Βοηθάει αλλά καρφώνεται. Θεός 'χωρέστην κι αυτήν!

ps. ΣΕ: Η Μελανία έχει last famous words?
τρίτη νύχτα: για εμένα δεν ρώτησε, εσύ το πιθανότερο να είναι αθώος, αλλά δε μπορώ να το πω με σιγουρια :worry:

Υπάρχει.
Αν μέντιουμ και πληροφοριοδότης είναι ήδη φαντάσματα τότε η κατάστασή τους δεν αλλάζει.
Επίσης δεν είμαι σίγουρος για το αν ρώτησε για τον Μαυρούλη. Είπε κάτι σε ένα ποστ της που το απορρίπτει αυτό. Δώσε μου λίγο χρόνο να το βρω...

Edit:

Λέει δεν είναι σίγουρη.
Είτε δεν ρώτησε είτε είναι για ξεκάρφωμα...
Δεν ρώτησε! :rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ε θα σε ρωτήσω κι εγώ αν είσαι χαζός όμως με όλο το θάρρος. :P
Εσύ τι πιστεύεις; :redface:

Δεν ρώτησε! :rtfm:
Τότε για ποιον νομίζεις ότι ρώτησε εκείνη τη νύχτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Τότε για ποιον νομίζεις ότι ρώτησε εκείνη τη νύχτα;
δεν ξέρω, αν είχε ρωτήσει για εμένα, δε θα με κατηγορούσε το πρωί;) ίσως για εσένα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
η μελανία πως γίνεται να βγήκε οριστικά από το παιχνίδι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Δήμητρη λυπάμαι που στο λέω, αλλά θα πρέπει να συμφωνήσω...



@Μαυρούλης: Και μόνο ότι θυμήθηκες ξαφνικά να υπερασπιστείς με νύχια και με δόντια τον εαυτό σου, δείχνει ότι όντως κάτι ήξερε η Μελανία για σένα και μάλιστα ότι έχουμε μπει πια στον σωστό δρόμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
η μελανία πως γίνεται να βγήκε οριστικά από το παιχνίδι; :confused:
Θα σου ρίξω φώλα βρε σκατόγατο!
Ώρες ώρες αυτά που πετάς θες και τα πετάς ή είναι φυσική ηλιθιότητα; :P
Διάβασε λίγο τα προηγούμενα ποστ και θα μάθεις!
Απ τη μια ενδιαφέρεσαι για το παιχνίδι, δείχνεις να προσπαθείς κι απ την άλλη στον κόσμο σου...
Εκτός βέβαια κι αν αυτό το τελευταίο δεν στο εξήγησαν οι συνδολοφόνοι σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
@Μαυρούλης: Και μόνο ότι θυμήθηκες ξαφνικά να υπερασπιστείς με νύχια και με δόντια τον εαυτό σου, δείχνει ότι όντως κάτι ήξερε η Μελανία για σένα και μάλιστα ότι έχουμε μπει πια στον σωστό δρόμο...
η Μελανία, για να με κατηγορεί δεν ήξερε τίποτα :|
Θα σου ρίξω φώλα βρε σκατόγατο!
Ώρες ώρες αυτά που πετάς θες και τα πετάς ή είναι φυσική ηλιθιότητα; :P
Διάβασε λίγο τα προηγούμενα ποστ και θα μάθεις!
Απ τη μια ενδιαφέρεσαι για το παιχνίδι, δείχνεις να προσπαθείς κι απ την άλλη στον κόσμο σου...
Εκτός βέβαια κι αν αυτό το τελευταίο δεν στο εξήγησαν οι συνδολοφόνοι σου...
1ον θα σε καταγγείλω :pfff:
2ον μπα δε μου τα εξήγησαν οι δολοφόνοι, γιατί δεν τους ρώτησα, αφού δεν ξέρω ποιοι είναι :mpinelik:

άντε διώχτε με να δω τι θα καταλάβετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
2ον μπα δε μου τα εξήγησαν οι δολοφόνοι, γιατί δεν τους ρώτησα, αφού δεν ξέρω ποιοι είναι :mpinelik
Καλά και να τους ήξερες αυτό θα έλεγες...

Ααααα και για να μην το ξεχάσω!
Κατήγγειλέ με!
Θα με υπερασπιστεί η Κιτ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Σκαφτε και δειτε ποιους κατηγορουσα και μετα ελατε πειτε μου αν ειμαι υποπτος :hmm:
οταν σας λεω ξερω τι λεει ξερω ;)
μονο στον dimijim εκανα λαθος.

Ψηφίζω CATALYST

Βρε υποχθονιο σκουλικι δε με ξεγελας εμενα.
εισαι δολοφονος. :@
και δε ποσταρεις πολυ, αλλα και ασχολεισαι (παρακολουθεις στενα τα ποστς)
αυτο υποδεικνυει την αποφυγη της αυτοστοχοποιησης σου μεσω μεγαλου αριθμου ποστων,
αλλα και την έλλειψη δημιουργικης φαντασίας μεσω πλασματικών κατηγοριών εις τους πολιτάς.

και οχιν δεν τρολλαρω! FFS

αθωοι ειναι ο dimi, love angel, melania, carpe,
νομιζω πως ειναι αθωοι οι : μαυρουλις (απλα κωλοβαραγε , και τωρα μπηκε πιο ενεργα οπως εγω), foreverfreak, Ελενα

οι υπολοιποι υποπτοι. :mad: :knife::bot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Καλά και να τους ήξερες αυτό θα έλεγες...

Ααααα και για να μην το ξεχάσω!
Κατήγγειλέ με!
Θα με υπερασπιστεί η Κιτ! :P
οπότε παραδέχεσαι πως δεν τους ξέρω:whistle:
η κιτ θα υπερασπιστεί κάποιον που δηλητηριάζει γάτες; δε νομίζω, έχει κι αυτή γάτο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Dem ξέχασες το πιο βασικό σου επιχείρημα που είχες γράψει παλιότερα!
Ο Βάιος είναι mod! :loltooth:
(εγώ δεν έχω δικαίωμα στο τρολ; )


η κιτ θα υπερασπιστεί κάποιον που δηλητηριάζει γάτες; δε νομίζω, έχει κι αυτή γάτο;)
Αν θέλει όμως να συνεχίσει να βλέπει τον μαρξ για πολύ ακόμη τότε θα με υπερασπιστεί! :P
ps. Κούκλος είναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σύμφωνα με το πως έχουν διαμορφωθεί τα πράγματα και επειδή σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού,
είναι αναγκαίο να ανοίγουμε όλοι τα χαρτιά μας..
[Σε αντίθεση με αυτό που πολλοί πιστεύουν,ότι πρέπει από το 1ο τρίωρο να κάνεις 25 πόστ και εξ'αιτίας των κινήσεων τους,
σφαχτήκαμε όλοι μεταξύ μας.. :whistle:]

Alchemist: Γιατί τον ψηφίζει συνεχώς ο Dem;;; Γιατί τέτοια επιμονή;
Μπορεί να είναι μαφιόζος,αλλά θα πώ και παραπάνω στη συνέχεια,γιατί δεν έχω παρακολουθήσει σχεδόν καθόλου τα πόστ του.

blue_butterfly: Δεν μου φαίνεται εντελώς αθώα,προσωπικά. Αυτά που είπε για τον Τάσο έχουν μια βάση,αν και ήταν κάτι εντελώς προσωπικό το θέμα του πως συμπεριφέρεται κάποιος,αλλά δεν κρύβω ότι περιόρισε στα μάτια μου το σενάριο Τάσος-Xάρης=δολοφόνοι. Και ότι όλο αυτό που παίχτηκε ήταν οργανωμένη τακτική.

Catalyst: Για μένα ήταν σχετικά αθώος,αν και το τελευταίο του πόστ που υποστήριξε σχεδόν τα ίδια πράγματα με μένα,
πιο πολύ παγίδα μου φάνηκε,τέσπα. Δεν μπορώ όμως να αγνοήσω το γεγονός ότι ψηφίστηκε από την Μελανία,που ήταν κατά 95% ντεντέκτιβ ή πληροφοοριοδότης,θα ήταν λες και εθελοτυφλώ! Η ψήφος μου και εμένα θα πάει στον Catalyst.

Demlogic: Στον κόσμου του. Αλλά ψηφίζει συνέχεια τον Αλχέμιστ. Μήπως ξέρει κάτι;;; Θα δούμε αν ξαναμπεί και κάνει πόστ. Mακάρι να βοηθήσει περισσότερο,though.

dimijim: Στην αρχή με αποπροσανατόλιζε,τώρα όσα λέει έχουν λογική και τείνω να πιστέψω ότι και αυτός μπορεί να είναι εντελώς αθώος.

ElenaKr: Σύμφωνα με το πως θα κινηθεί από εδώ και πέρα θα δούμε.. Όπως ανέφερα εξ'αρχής ο τρόπος παιξίματος της μου φαίνεται αρκετά "έμπειρος",ενώ στην αρχή είχε κινήσει υποψίες,μετά λόγω μεγάλης απουσίας,ξαφνικά αθωώθηκε! Μήπως έχουμε μια τέλεια μαφίόζα εδώ;;;;

Eileen Εεε. Δεν έχω ιδέα όμως; :P Στην αρχή μπήκε με πολύ καλή και μελετημένη τακτική,μετά λίγο το άφησε.
Υπάρχει περίπτωση να υπάρχει ενοχή,αλλά δεν έχω αρκετά στοιχεία.
Επίσης την κατηγόρησε η Μελανία;
Αν και η Μελανία νομίζω μέσα στους παίκτες που κατηγόρησε λογικά θα έβαλε και κάποιους αθώους,
για να μην καρφωθεί εντελώς τελείως.

foreverfreak: Το σενάριο του αντίπαλου μαφιόζου,εδώ;
Kαι αν ήταν δολοφόνος και μας κορόιδευε; Και αν η νουαζέτ ήταν η αντίπαλη και αυτός δολοφόνος που αστόχησε ;
Bέβαια,το γεγονός ότι την κατηγορούσε -αν και όχι πολύ ανοιχτά,δεν την έχει ψηφίσει- ίσως να μας γυρνά ξανά στις αρχικές σκέψεις περί αθωότητάς του,και ενοχής της νουαζέτ.

Libertus: H αλήθεα είναι ότι σήμερα περίμενα να φύγει,όπως και αυτός έλεγε. Έτσι θα "επιβεβαιόνωνταν" όσα έλεγε περί μαφιόζων και ότι ξέρει πολλά. Συνεχίζει και παραμένει μέσα,αλλά έχει εκτεθεί πάρα πολύ για δολοφόνος. Ωστόσο κρατώ τις επιφυλάξεις μου για το αν είναι μαφιόζος ή αθώος.

love_angel: Πολίτης που δεν ενφιαφέρεται για το game,σχεδόν ξεκάθαρο πλέον.
Εντάξει ας μην γελιόμαστε,σήμερα θα φάει και άλλη απουσία. Κανένας δολοφόνος δεν αφήνει να γίνει αυτό.
Μόνο αν γυρίσει ξαφνικά και ψηφίσει σήμερα,θα αλλάξω γνώμη.

MAYROULIS: Nαι δεν ξέρω. Τι να πώ. Υπάρχει περίπτωση να έχει ρόλο,αλλά μπορεί και όχι. Ο τροπός που παίζει είναι από μόνος του ο αποπροσανατολισμός ο ίδιος. Τώρα ξαφνικά σοβάρεψε και κάνει παραθέσεις σαν σωστός παίκτης Παλέρμο,τρολολολο.
Αν είναι δολοφόνος πραγματικά θα μας ταιριάζει πολύ η έκφραση "you've been trolled". =P

SparklingGrey: Όλα τα φώτα απομακρύνθηκαν από πάνω του,εντελώς ξαφνικά ενώ στην αρχή την είχε γλυτώσει για δύο συνεχώμενες μέρες από ψηφοφορία. Τώρα πια η συμμετοχή του είναι ελάχιστη,σε αντίθεση με την αρχή. Ωστόσο υπάρχει ισχυρό επιχείρημα ότι είναι δήμαρχος,οπότε λογικά και αθώος.

tsarachaf: Για μένα είναι κατά ένα μεγάλο ποσοστό αθώος και ο ίσως και ο ίδιος ο αυτοκράτορας που έδωσε την κατάλληλη στιγμή ασυλία στον ευατό του,ακριβώς την ώρα που πήρε κάποιες ψήφους και που το παιχνίδι άρχισε να γίνεται πιο κρίσιμο. Υπάρχει και η περίπτωση της λάθος εκτίμησης από άλλον παίκτη,though.

Οmg,αυτά ,δεν έχω να πώ κάτι άλλο,με έπιασε πονοκέφαλος... :confused:
Δεν ξέρω αν θα είμαι μέσα ολόκληρη την υπόλοιπη μέρα,ήταν αναγκαίο το πόστ αυτή τη στιγμή που ξεκαθαρίζει το τοπίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top