Παλέρμο #38 - The Game of Thrones

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
συγγνωμη που επεμβαινω αλλα για να ειστε σωστοι χωρις να αφηνετε παραθυρακια στις ερωτησεις θα λετε αν ο χ,ψ,ζ ειναι συνασπισμενος με την ομαδα των δολοφονων/πολιτων. ετσι ειστε σωστοι.

η χωρα των φαντασματων ειναι πιο ομορφη απο ό,τι νομιζετε^^

Και πάλι ψέματα θα απαντήσουμε αν ρωτήσει για Αντίπαλο Μαφιόζο/ Διεφθαρμένο/ Πόρνη. Διαβάστε τους κανόνες και θα είστε μια χαρά σωστοί και θα καταλαβαίνετε και σωστά τι σας απαντάει η ΣΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Φρικ μέχρι ποιο ποστ είναι η σελίδα 113;
Γιατί νομίζω πως έχεις ακόμη πολλά να διαβάσεις και πολλά περισσότερα να σχολιάσεις... :D
Καλό κουράγιο!

ps. Where is Zoe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Alchemist: Ο κυριοτερος λογος που πιστευω πως ειναι δολοφονος ειναι οι κατηγοριες του Demlogic, οσο αστειο και αν ακουγεται. Επισης σε ολες τι ψηφοφοριες φροντισε να ψηφισει ατομα που δεν ειχαν καθολου η εστω ελαχιστες ψηφους (αν κανω λαθος διορθωστε με) χωρις να ρισκαρει να γινει μελος σε καποια απο τις "ομαδες" που ειχαν σχηματιστει. Ναι, θα μου απαντησει πως δεν επηρεαζεται απο τα κυματα που δημιουργουνται, αλλα αν σκεφτεις πως με την αποτυχια της μιας ομαδας, ολες οι υποψιες πεφτουν πανω της, τοτε μπορεις να πεις πως παιζει με ασφαλεια.

Θα υπερασπίσω τον εαυτό μου προς το παρόν.Έχουμε και λέμε, λοιπόν.Αφού χρησιμοποιείς lame επιχειρήματα θα χρησιμοποιήσω και γω ότι έχω και ΙΣΧΥΕΙ.Ο Demlogic με τρολάρει συνεχώς.Στο ischool forum αλλά και στο τσατ.Το δέχεσαι?Δε το δέχεσαι?Δε με νοιάζει.Στον πρώτο γύρο ψήφισα Demlogic αφού ΔΕΝ υπήρχαν επιχειρήματα για ΚΑΝΕΝΑΝ.Στο δεύτερο, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ψήφισα tsarachaf δικαιολογώντας τη ψήφο μου.Όταν τον ψήφισα ακόμα ΔΕΝ είχε στοχοποιηθεί κάποιο άτομο, και επομένως έπραξα κατά τη δική μου βούληση.Συνεχίζοντας το παιχνίδι ξεκίνησες να στηρίζεσαι σε ελεεινά επιχειρήματα για να βγάλεις τη ρετσινιά του δολοφόνου από πάνω σου και το θεώρησα ύποπτο.Και το θεωρώ ύποπτο.Προς το παρόν αθωώνω tsarachaf και επομένως θεωρώ τον κύριο μπαγαπόντη του παιχνιδιού ΕΣΕΝΑ.Γι'αυτό και ψηφίζω foreverfreak.Ο Ναουσαίος είναι στανταρ δολοφονάκι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, εκτός κι αν έχει παιχτεί πουστιά την οποία σκέφτηκε μόνο η ριρίκα από ότι βλέπω***.Όμως ψηφίζω εσένα γιατί πρέπει να είσαι ο επόμενος.Εσύ, ο Demlogic και ο Μαυρούλης είστε τα 3 άτομα που λένε ότι βλακεία θέλουν και παραμένουν στο παιχνίδι.Δε μου αρέσει αυτό και το παίρνω πάνω μου να σας ψηφίσω με αυτή τη σειρά που έγραψα τώρα.Τα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Χάρη προφανώς αφού απαγορευόταν να δημοσιοποιήσει την κάρτα, αν το έκανε επίτηδες μπορούσε να βάλει και όποιο όνομα γουστάρει :)
Και επέλεξε να σε αθωώσει, εφόσον είναι με τους κακούς.
Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και επέλεξε να σε αθωώσει, εφόσον είναι με τους κακούς.
Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια; :P
Για μερικούς ο σκύλος αγαπητέ μου Χάρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Και επέλεξε να σε αθωώσει, εφόσον είναι με τους κακούς.
Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια; :P
Kαι έχει 40 πόδια? 10 γάτες!!!! Τα λέμε σε μια ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Γι'αυτό και ψηφίζω foreverfreak.Ο Ναουσαίος είναι στανταρ δολοφονάκι έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα.Όμως ψηφίζω εσένα γιατί πρέπει να είσαι ο επόμενος.
Ψηφίζεις αυτόν που νομίζεις ότι είναι δολοφόνος και δεν ψηφίζεις αυτόν που σίγουρα είναι δολοφόνος;
Προβλέπω να μεγαλώνει η λίστα μου. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και επέλεξε να σε αθωώσει, εφόσον είναι με τους κακούς.
Τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια; :P

Α, τελικά η Ριρίκα δεν επανέφερε τον Γιάννη από αφέλεια...

Θες κι εσύ να αποφασίσεις τι έκανε τελικά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ψηφίζεις αυτόν που νομίζεις ότι είναι δολοφόνος και δεν ψηφίζεις αυτόν που σίγουρα είναι δολοφόνος;
Προβλέπω να μεγαλώνει η λίστα μου. :look:

Τελείωνε μωρέ Libertus, τον Ναουσαίο θα τον ψηφίσει το μισό Παλέρμο, έχει φύγει το παλικάρι.Εγώ αυτό που θέλω, είναι να έχει κάμποσες ψήφους και το άλλο το φρούτο και το έχω αιτιολογήσει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μια λίστα θα μπορούσαμε να έχουμε γλυκήτατή μας ΣΕ;
Η τελευταία είναι πολύ πίσω και δυσκολεύομαι να τη βρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Τελείωνε μωρέ Libertus, τον Ναουσαίο θα τον ψηφίσει το μισό Παλέρμο, έχει φύγει το παλικάρι.Εγώ αυτό που θέλω, είναι να έχει κάμποσες ψήφους και το άλλο το φρούτο και το έχω αιτιολογήσει αυτό.
Δεν έχει λογική αυτό που λες.Ελπίζω να το έχεις καταλάβει και ο ίδιος.
Α, τελικά η Ριρίκα δεν επανέφερε τον Γιάννη από αφέλεια...

Θες κι εσύ να αποφασίσεις τι έκανε τελικά;;
Η Ριρίκα;Τι εννοείς "τι έκανε;";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ αναγκάζομαι να αποχωρήσω :( Πάλι δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ στην ψηφοφορία θα μπω πάλι αύριο το πρωί. Ελπίζω να μην τα καταφέρει να ξεφύγει ο Ναουσσαίος πάλι είναι πολύ σημαντικό να ξεμπερδεύουμε (με όλη μου την αγάπη ναουσσαίε :D) . Καλό απόγευμα!!!! Και καλή συνέχεια!!! :happy:"


***Μαυρούλη δεν έχω ξεμπερδέψει ακόμα μαζί σου ;) Θα επανέλθω αύριο με πιο ισχυρά επιχειρήματα -ελπίζω να ζήσω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Δεν έχει λογική αυτό που λες.Ελπίζω να το έχεις καταλάβει και ο ίδιος.

Τι δεν καταλαβαίνεις?Προσπαθώ να πείσω και τους υπόλοιπους ότι έχω βάσιμες υποψίες για τον Φρικ και έτσι θέλω να είναι ψηλά στη ψηφοφορία.Ξεκάθαρα πράγματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Φώναξε και το Μερκ :popcorn::popcorn:

Λίστα για Πέμπτη 28/06
  1. aegloswen -> foreverfreak
  2. Alchemist -> foreverfreak
  3. blue_butterfly -> Eileen
  4. Catalyst
  5. Demlogic -> Alchemist
  6. dimijim -> Johnnaousa
  7. ElenaKr
  8. Eileen
  9. foreverfreak -> Alchemist
  10. Johnnaousa
  11. Libertus -> tsarachaf
  12. love_angel
  13. MAYROULIS -> tsarachaf
  14. ~Melania~ -> Johnnaousa
  15. Noisette
  16. SparklingGrey -> Johnnaousa
  17. tsarachaf
Ψήφοι
3 Johnnaousa
2 Alchemist
2 foreverfreak
2 tsarachaf
1 Eileen
Η χώρα των φαντασμάτων
Οριστικές αποχωρήσεις
Απουσίες
aegloswen: #1
Eileen: #1
Elena Kr: #1
love_angel: #1
Guest 278211: #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Τι δεν καταλαβαίνεις?Προσπαθώ να πείσω και τους υπόλοιπους ότι έχω βάσιμες υποψίες για τον Φρικ και έτσι θέλω να είναι ψηλά στη ψηφοφορία.Ξεκάθαρα πράγματα!!
Όταν είμαστε σίγουροι ότι κάποιος είναι μαφιόζος, τον ψηφίζουμε.Εγώ αυτό ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Όταν είμαστε σίγουροι ότι κάποιος είναι μαφιόζος, τον ψηφίζουμε.Εγώ αυτό ξέρω.

Ωραία, αν δεν πείθεσαι ΠΑΝΕ και διάβασε τη γνώμη μου για τον Ναουσαίο από τον 1ο γύρο.Και, ναι ρε φίλε i'll take my chances, αυτή η κάστα τα 3 άτομα, πέφτουν πάνω μου αδικαιολόγητα και αμύνομαι.Αν δε σου αρέσει ο τρόπος που παίζω δεν έχει καμία σημασία.Μην προκαλείς σύγχυση πάνω που ξετυλίγεται το κουβάρι.Ο ναουσαίος θα τζάσει πανηγυρικά, οι επόμενες κινήσεις μετράνε τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
dimijim , foreverfreak , melania ειναι αθωοι :x
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Τελια πρεπει παλι να υγω.Παιδια μου εχουν τυχει πολλα μαζεμενα.Αν η απουσια μου σας κανει να φαινομαι υποπτη τοτε ψηφιστε με...
Κατηγορουσατε τη Himela οτι μνε υποστηριζε και ηταν δολοφονος.Τωρα αποδειχτηκε πολιτης και μαλιστα δικηγορος(ναι εκει εμεινα).Τι εχετε να πειτε λοιπον;
Freak θα προτιμουσες να μη σας ενημερωνα καθολου και απλα να απουσιαζα;
Θα με λεγατε και δολοφονο που φοβαται να συμμετεχει οχι τιποτε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τωρα εγω αν πω πως νιωθω μια γλυκια δικαιωση θα φανω υπερβολικος??

Απο την αρχη του παιχνιδιου κωλοχτυπιομουνα πως ο johnnaousa παιζει υπερβολικα ουδετερα και δεν ειναι αυτο το στυλ του. Αφου λοιπον ο JJ ειναι η πορνη, η λογικη λεει το εξης: Παιζει την καρτα, παιρνει θετικη απαντηση, αλλα επειδη ειναι με την ομαδα των δολοφονων και θελει να καλυψει το Γιαννη, σε εμας λεει πως η απαντηση που πηρε ηταν αρνητικη.

Επισης Alchemist δεν μπαινω καν στον κοπο να σχολιασω τα οσα λες, πραγματικα αν δε σου φτανουν τα οσα ειπα, δεν προκειται να ασχοληθω αλλο με την παρτυ σου. Απλα σκεψου αυτο: Αφου ο Ναουσαιος κατα 99% ειναι δολοφονος, εγω γιατι λυσσαξα να τον βγαλουμε στον πρωτο γυρο?? Για να χασω εναν συνδολοφονο?? Μαλλον αλλος ειναι αυτος που χρησιμοποιει lame επιχειρηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top