Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Α και Myrtle μην το δένεις σκοινί κορδόνι ότι είμαι η αντίπαλη μαφιόζος, για τη Νεφέλη ο καθένας θα το καταλάβαινε γιατί έπαιζε με ένα τρόπο όχι αρχάριου ακριβώς αλλά με αυτόν που πάει να προσαρμοστεί αλλά μόλις τον πιέσεις πάει ξέσπασε, χαλάει. Μην κάνεις το λάθος και πιστεύεις ότι με βρήκες γιατί ο αντίπαλος είναι κάπου εκεί έξω και μπορεί να είσαι και εσυ.:) Ομολογώ ότι με συνέφερε να πιστεύετε ότι ήμουν η αντίπαλος για να διώξω τη Νεφέλη που έβαζα το χέρι μου στη φωτιά πως ήταν μαφιόζος αλλά τώρα πάει, αυτό που ήθελα να κάνω το πέτυχα.:D

Και πώς εξηγείς το γεγονός οτι στην πρώτη δολοφονία βγήκες μαζί με τον φρικ; Λες να έχουμε παρεξηγήσει τόσο τη maria?:hmm:

Άσε που δε σε συμφέρει για πολύ ακόμα να δείχνεις οτι είσαι αντίπαλος μαφιόζος, γιατί μόλις φύγουν οι μαφιόζοι γίνεσαι εσύ μαφιόζος και πας τώρα να μας μπερδέψεις.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ggeorge1976 , είδες τη δημοσίευση που σου απάντησα;Ξέρω ότι σου είπα να το σκεφτείς και γι' αυτό πιθανόν να μην απαντάς , απλά θα ήθελα μου πεις τη γνώμη σου γι' αυτό που σου είπα. :)

Αφού έψαξα πολύ τελικά την βρήκα, δεν απέφυγα την απάντηση. Δες παρακάτω

Κοίταξε , καταρχάς είναι λίγο άτοπο να βασίζεσαι στις ψήφους του πρώτου γύρου , καθώς εκεί οι ψήφοι είναι κυρίως κατά τύχη και δεν υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις για να κατηγορήσεις κάποιον.Επίσης , το ότι καποιος ψηφίζει συνέχεια πολίτες , δεν τον καθιστά απαραίτητα ένοχο , αλλά μπορεί να είναι πιθανόν μπερδεμένος πολίτης(γενικό σχόλιο).
Σχετικά με την αναφορά που έκανες στο πρόσωπο μου , μία ερώτηση θέλω σου κάνω μόνο.Εφόσον στο 2ο γύρο θεωρούσα τη μαρια.... πάλι ύποπτη , γιατί να μην ψήφιζα ξανά τη μαρία για να καλυφτώ και να προχωρούσα στη λοβ ;Οι δολοφόνοι δε συμπεριφέρονται έτσι , σκέψου το. ;)

Σωστά!!! Είδες, λοιπόν, ότι δεν ξέρω τίποτε από το παιχνίδι και σχεδόν τίποτε από λογική; Επίσης δε σκέφτομαι πολύ συχνά και αυτό έκανε πολλούς να μου τη λένε που δε μιλούσα. Ζητώ συγνώμη που σε ενόχλησα με τις άτοπες παρατηρήσεις μου. Συγνώμη επίσης που δε σου απάντησα αμέσως αλλά δεν είχα προσέξει το ποστ σου. Συγχώρα με για την λάθος τακτική που χρησιμοποίησα. Κρίμα που σου χάλασα την εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τέλος πάντων, αφού δε θέλουν κάποιοι να αιτιολογώ γιατί όταν το κάνω αλλοιώνουν τα όσα λέω και μου κάνουν χειρονομίες (βλέπε σε προηγούμενα ποστ) θα ψηφίσω κι εγώ έτσι απλά και σιωπηλά, χωρίς πολλά πολλά.

bluestas95 έτσι απλά.

Kαι εσύ στάθηκες μόνο σε αυτό το μήνυμά μου ενώ το άλλο, στο οποίο απάντησα συγκεκριμένα σε σένα, το προσπέρασες!!
Θα μπορούσες να μου πεις ξεκάθαρα που κάνω λάθος;; Ίσως σου απαντήσω...
Γιατί εξακολουθώ να θεωρώ ότι οι λόγοι για τους οποίους με κατηγορείς δεν στέκουν και αυτό ακριβώς προσπαθώ να αποδείξω...

Και λυπάμαι πολύ που δεν είμαι σε θέση να καταλάβω ακριβώς τι θέλεις να πεις... αν μπορούσες να τα γράψεις πιο απλά και κατανοητά (για μένα) ώστε να μπορέσω να καταλάβω και εγώ τι εννοείς, θα το εκτιμούσα πολύ!!!
Αυτό το μήνυμά μου δεν το είδες; Γιατί κρατάς μόνο ό, τι θέλεις;;; Και στην "έρευνά" σου το ίδιο έκανες... βασικά πράγματα δεν τα έλαβες καν υπ' όψιν σου...
Εγώ πραγματικά θα ήθελα να μου πεις πού πιστεύεις ότι κάνω λάθος!! Στο δεύτερο μήνυμά μου σε σένα υπάρχουν ανοιχτές ερωτήσεις... Έτσι δείχνεις να αποφεύγεις να απαντήσεις και απλώς πέταξες κάτι και μετά έφυγες!!!

Όποτε θέλεις βέβαια, δεν έχω πρόβλημα... ίσα ίσα που θα το θεωρήσω κιόλας ότι απλά δεν έχεις τι να πεις και ότι όλο αυτό ήταν στημένο για να πέσουν τα βλέμματα των άλλων πάνω μου από τη στγμή που κανείς άλλος δεν είχε πει κάτι για μένα έως τώρα... Χωρίς αμφισβήτηση κάποιους τους συνέφερε να γίνει αυτό... και πολύ μάλιστα!!

Αν δεν θέλεις να μου πεις ποιό είναι το σημείο που θεωρείς ότι δεν κατάλαβα... ώστε να σου απαντήσω... λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω περαιτέρω!! Απλά θα μείνεις με την υποψία για μένα...

Και για να σου απαντήσω όπως εσύ σε ένα άλλο ποστ μου... : "Πάντως αρχίζουν κάποιοι και μπερδεύονται άσχημα. Παιδιά προσέξτε τον τρόπο που σκέφτεστε!!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Τι να έγινε; Που πήγε τόσο πάθος; Μήπως η καλή του τον απογοήτευσε και δε θέλει να την προστατεύει; Himela Του έκανες κάτι του ανθρώπου;

Λες να του έκανε η πόρνη τέτοια ζημιά;

Άργησε η πόρνη αλλά τα κατάφερε. Οπότε η πόρνη είναι ακόμα στο παιχνίδι. Η Drama δε μου φαίνεται για αυτοκράτορας με αυτά που έλεγε χτες.

Η Eileen λοιπόν κατηγορεί τους συνήθεις υπόπτους (soter, Πατρεύς, Myrtle) και αθωώνει τον bluestas. Αν είναι συνδολοφόνοι, το θεωρώ χαζό να τον υποστηρίζει τώρα, γιατί με αυτό το ποστ εγώ είμαι ακόμα πιο σίγουρη οτι είναι κακοί κι οι δύο.

Ήδη έχω και εγώ με τη σειρά μου εξηγήσει γιατί με προβληματίζει αυτό το γεγονός και γιατί δεν αθωώνει τον soter για εμένα. .......

Φαίνεται ότι η Myrtle επιστράτευσε τη στρατηγική της "κάρτας" μόνο όταν είδε ότι δεν μπορούσε να πείσει με άλλο τρόπο για την ενοχή του bluestas. Εμένα για αυτό μου φαίνεται περίεργο - θα μπορούσε κάλλιστα να μπλοφάρει για αυτό. Γιατί καλώς ή κακώς, όλα όσα έχω διαβάσει δείχνουν τον Χάρη να απαντάει σε ό,τι τον ρωτάει η Myrtle. Δεν τον αθωώνω - θέλω να δω ξανά τις δημοσιεύσεις του από την αρχή. Απλά, μου φαίνεται περίεργη η όλη στάση της Myrtle. Προσπαθεί να μας πείσει για την ενοχή του bluestas βασισμένη σε μία κάρτα που δεν ξέρουμε καν αν χρησιμοποίησε.

Ο Πέτρος γενικά βλέπει τις εξελίξεις αλλά αποφεύγει να σχολιάσει κάτι. Δεν απαντάει, ψηφίζει όμως με την τάση, δηλώνει ντροπή που δεν βοηθάει... Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά να βοηθήσεις, γιατί δεν διαβάζεις από την αρχή τις αναρτήσεις μας?:/:

Εντωμεταξύ ρε Ζωή όλο θες να δεις δημοσιεύσεις κάποιων και ποτέ δεν τις βλέπεις ή τουλάχιστον ποτέ δε μας λες τίποτα για τα αποτελέσματά σου...:whistle:

Δεν θέλω να το μπουρδουκλώσω απλά θέλω να καταλάβω ακριβώς τι έγινε, γιατί πιστεύω ότι σε αυτό το Παλέρμο δεν ασχοληθήκαμε όσο θα έπρεπε με τις δολοφονίες. Πιστεύω ότι είναι σημαντικό να καταλάβουμε τι έγινε. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η blue_butterfly δεν είναι ο αντίπαλος μαφιόζος - απλά, ο κανονικός κάτοχος του ρόλου, θέλει να "δώσει" το ρόλο στη blue για να του είναι το παιχνίδι πιο εύκολο, αφού βγάλουμε τους δολοφόνους (άλλωστε, τότε θα πάρει εκείνος τη θέση τους!)

Τελικά εσύ τι πιστεύεις οτι έγινε; πώς έφυγε ο μαφιόζος φρικ μαζί με την μπλου;

Θέλω πολύ και εγώ να σε εμπιστευτώ. Αλλά η σιγουριά σου δεν είναι δικαιολογημένη όπως της Ριρίκας. Η Ριρίκα είχε την κάρτα και ήταν αποδεδειγμένα πολίτης. Οι απαντήσεις της CiNeFiL ήταν ελλιπείς όταν την ρωτούσε για διάφορα πράγματα. Οι απαντήσεις του Χάρη φαίνεται ότι καλύπτουν όλα όσα τον ρωτάς. Δεν λέω ότι είναι αθώος - απλά λέω ότι για εμένα προέχει ο Πατρεύς - που μου θυμίζει τρομακτικά τον προηγούμενο τρόπο παιχνιδιού του. Πότε απάντησε σε κάποια ερώτησή μας? Τόσες μέρες αναφέρεται το όνομά του, και όμως εν τέλει δεν γίνεται τίποτε από πλευράς του - ούτε όμως και από δική μας.

Τελικά όμως ποτέ δεν ψήφισες Πατρέα ούτε soter.

Ήταν απλά λάθος επιλογή λέξης. Όπου "κάρφωμα" βάλτε "δολοφονία".

Έλα ρε Ζωή τώρα, αυτό είναι παιδιάστικο επιχείρημα. Δεν μπερδεύτηκες, δεν είπες ατυχή λέξη, πήγες να μαςτα μπουρδουκλώσεις.

Τώρα στα της ψήφου μου. Προς το παρόν θα ψηφίσω Πατρεύς και το γιατί το έχω πολλάκις πει. Η εμμονή της Myrtle με τον bluestas με βάζει σε σκέψεις, οπότε θα ξαναδώ τις δημοσιεύσεις του μαζί με της Myrtle.

Ε πες μας κι εσύ το αποτέλεσμα μιας έρευνάς σου! Όλο λες οτι θα ελέγξεις και τίποτα δε βλέπουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Πάρε ρε Χιμέλα μια κάρτα! Μακάρι! Θα νοθεύσω τα αποτελέσματα της κλήρωσης να πέσει σε σένα η κάρτα χρησμός και να δεις τι είμαι! Ή ακόμα καλύτερα να δεις τι είναι τα λαμπρά καμάρια μας: Χάρης και Ζωή!

Χαίρομαι πραγματικά που με εμπιστευτήκατε και δε θα πέσετε έξω! Θα το δείτε στο τέλος του παιχνιδιού! Το καλό είναι ότι α οι πολίτες είναι ενωμένοι, οι δύο δολοφόνοι είναι παντελώς ανίσχυροι. Θα πετάξουν έξω σήμερα έναν από εμάς, αλλά τουλάχιστον τους έχουμε στο χέρι!

Και ξαναλέω ότι μετά το τέλος του παιχνιδιού, θέλω συγχαρητήρια για το ένστικτό μου που τόσο το έχετε κατηγορήσει μεχρι τώρα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πάρε ρε Χιμέλα μια κάρτα! Μακάρι! Θα νοθεύσω τα αποτελέσματα της κλήρωσης να πέσει σε σένα η κάρτα χρησμός και να δεις τι είμαι! Ή ακόμα καλύτερα να δεις τι είναι τα λαμπρά καμάρια μας: Χάρης και Ζωή!

Χαίρομαι πραγματικά που με εμπιστευτήκατε και δε θα πέσετε έξω! Θα το δείτε στο τέλος του παιχνιδιού! Το καλό είναι ότι α οι πολίτες είναι ενωμένοι, οι δύο δολοφόνοι είναι παντελώς ανίσχυροι. Θα πετάξουν έξω σήμερα έναν από εμάς, αλλά τουλάχιστον τους έχουμε στο χέρι!

Και ξαναλέω ότι μετά το τέλος του παιχνιδιού, θέλω συγχαρητήρια για το ένστικτό μου που τόσο το έχετε κατηγορήσει μεχρι τώρα! :P

οκ λοιπόν θα σε εμπιστευτώ και εγώ για αρχή και ύστερα βλέπουμε!! Μόνο και αποδειχτεί ότι ο μπλου είναι πολίτης εεε... ξέρεις μετά εσύ θα πάρεις πόδι!! :P

αντε bloustas95 και από μένα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αφού έψαξα πολύ τελικά την βρήκα, δεν απέφυγα την απάντηση. Δες παρακάτω



Σωστά!!! Είδες, λοιπόν, ότι δεν ξέρω τίποτε από το παιχνίδι και σχεδόν τίποτε από λογική; Επίσης δε σκέφτομαι πολύ συχνά και αυτό έκανε πολλούς να μου τη λένε που δε μιλούσα. Ζητώ συγνώμη που σε ενόχλησα με τις άτοπες παρατηρήσεις μου. Συγνώμη επίσης που δε σου απάντησα αμέσως αλλά δεν είχα προσέξει το ποστ σου. Συγχώρα με για την λάθος τακτική που χρησιμοποίησα. Κρίμα που σου χάλασα την εικόνα.

Και εδώ μη έχοντας τι να πεις... το ρίχνεις στην ειρωνεία πάλι...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Και πώς εξηγείς το γεγονός οτι στην πρώτη δολοφονία βγήκες μαζί με τον φρικ; Λες να έχουμε παρεξηγήσει τόσο τη maria?:hmm:

Άσε που δε σε συμφέρει για πολύ ακόμα να δείχνεις οτι είσαι αντίπαλος μαφιόζος, γιατί μόλις φύγουν οι μαφιόζοι γίνεσαι εσύ μαφιόζος και πας τώρα να μας μπερδέψεις.:whistle:
Αν ήθελα να σας μπερδέψω θα σας ξεκοβα απ' την αρχή ότι δεν είμαι η αντίπαλος και δε θα το άφηνα να το συνεχίζετε να το πιστεύετε ώστε να καταφέρω να σας πείσω να βγάλουμε έξω την Νεφέλη τώρα καταφέραμε να βγάλουμε τη Νεφέλη δεν εχω κανένα λόγο να προσποιούμαι τον αντίπαλο. Τι εννοώ? Αν ήμουν αντίπαλος θα φρόντιζα να καλυβόμουν εξαρχής ώστε να μπορέσω να κερδίσω στο τέλος πράγμα που δεν το έκανα γιατί δεν είμαι αντίπαλος και κερδίζω μονάχα όταν κερδίσουν οι πολίτες. Και την κίνηση της μάγισσας τη θεώρησα απολύτως λογική, έμαθε ότι θα με δολοφονήσουν, κράτησε για την πάρτη της την ικανότητα να σώσει κάποιον και δολοφόνησε έναν από τους δύο που θεωρούσα υπόπτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αυτό το μήνυμά μου δεν το είδες; Γιατί κρατάς μόνο ό, τι θέλεις;;; Και στην "έρευνά" σου το ίδιο έκανες... βασικά πράγματα δεν τα έλαβες καν υπ' όψιν σου...
Εγώ πραγματικά θα ήθελα να μου πεις πού πιστεύεις ότι κάνω λάθος!! Στο δεύτερο μήνυμά μου σε σένα υπάρχουν ανοιχτές ερωτήσεις... Έτσι δείχνεις να αποφεύγεις να απαντήσεις και απλώς πέταξες κάτι και μετά έφυγες!!!

Όποτε θέλεις βέβαια, δεν έχω πρόβλημα... ίσα ίσα που θα το θεωρήσω κιόλας ότι απλά δεν έχεις τι να πεις και ότι όλο αυτό ήταν στημένο για να πέσουν τα βλέμματα των άλλων πάνω μου από τη στγμή που κανείς άλλος δεν είχε πει κάτι για μένα έως τώρα... Χωρίς αμφισβήτηση κάποιους τους συνέφερε να γίνει αυτό... και πολύ μάλιστα!!

Αν δεν θέλεις να μου πεις ποιό είναι το σημείο που θεωρείς ότι δεν κατάλαβα... ώστε να σου απαντήσω... λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω περαιτέρω!! Απλά θα μείνεις με την υποψία για μένα...

Και για να σου απαντήσω όπως εσύ σε ένα άλλο ποστ μου... :

Αν κόβεις φράσεις και τις ποστάρεις λέγοντας τα δικά σου σίγουρα δε μπορώ να απαντήσω. Επίσης όταν άλλα γράφω και άλλα μεταφράζεις επίσης δε μπορώ να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας. Αν ήθελα να στρέψω τα βλέμματα επάνω σου είχα κι άλλο τρόπο να το κάνω. Ίσως και να σε ψήφιζα σήμερα. Δε το έκανα όμως. Μήπως αυτό σου λέει κάτι; Το παιχνίδι έχει κανόνες ως προς τη λειτουργία του και όχι ως προς τον τρόπο που θα ξετυλίξουμε την πορεία του και τι τρόπους θα χρησιμοποιήσουμε. Άλλωστε και ένα επιπλέον βλέμμα επάνω σου δε θα σε έβλαπτε αν δεν υπήρχε κάτι άσχημο από κάτω. Δε κατάλαβα τί σε αναστάτωσε τόσο.

Επίσης αν δε κατάλαβες και τώρα που κάνεις λάθος, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Πάντως αν δεις το μήνυμα που έγραψα αυτό: "Πάντως αρχίζουν κάποιοι και μπερδεύονται άσχημα. Παιδιά προσέξτε τον τρόπο που σκέφτεστε!!!!" Θα δεις παρακάτω κι ένα άλλο που το διευκρινίζω ότι αναφέρεται σε όλες τις παραθέσεις που έκανα και όχι μόνο στο δικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
οκ λοιπόν θα σε εμπιστευτώ και εγώ για αρχή και ύστερα βλέπουμε!! Μόνο και αποδειχτεί ότι ο μπλου είναι πολίτης εεε... ξέρεις μετά εσύ θα πάρεις πόδι!! :P

αντε bloustas95 και από μένα!!


:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

Ολε, ολα, όλε, ολα!

Μπράβο ρε παιδιά! Μα λες να μη ξέρω ότι είμαι η επόμενη; Γι' αυτό όταν ξεκουμπιστεί με το καλό ο μπλου, κάντε του μια τυμβωρυχία να τον ξαποστείλουμε εντελώς κι όταν θα δείτε τα αποτελέσματα, διώξτε κακήν κακώς και την Ζωή! Μακάρι να είχα εγώ να τον ξεμπρόστιαζα μπροστά στα μάτια σας, αλλά τις τέλειωσα, δυστυχώς! :P

Και μετά, διώχνουμε και την μπλε πεταλουδίτσα που μας έχει βοηθήσει πολύ μέχρι τώρα, αλλά στην πορεία ο ρόλος της θα γίνει κακός. Ριρίκα σε αγαπάμε και σ' ευχαριστούμε, αλλά όταν μας δείξεις το άλλο σου πρόσωπο δεν θα είμαστε τόσο καλοί μαζί σου! Άλλωστε κι εσύ με τους πολίτες νικάς, οπότε θα νικήσουμε όλοι μαζί! :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012
  1. blue_butterfly - bluestas95
  2. bluestas95
  3. Eileen - Πατρεύς
  4. ggeorge1976 - bluestas95
  5. Himela - bluestas95
  6. maria775m - bluestas95
  7. Myrtle - bluestas95 (x2)
  8. Πατρεύς
  9. soter
Ψήφοι
6 bluestas95
1 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αν κόβεις φράσεις και τις ποστάρεις λέγοντας τα δικά σου σίγουρα δε μπορώ να απαντήσω. Επίσης όταν άλλα γράφω και άλλα μεταφράζεις επίσης δε μπορώ να αποδείξω πως δεν είμαι ελέφαντας. Αν ήθελα να στρέψω τα βλέμματα επάνω σου είχα κι άλλο τρόπο να το κάνω. Ίσως και να σε ψήφιζα σήμερα. Δε το έκανα όμως. Μήπως αυτό σου λέει κάτι; Το παιχνίδι έχει κανόνες ως προς τη λειτουργία του και όχι ως προς τον τρόπο που θα ξετυλίξουμε την πορεία του και τι τρόπους θα χρησιμοποιήσουμε. Άλλωστε και ένα επιπλέον βλέμμα επάνω σου δε θα σε έβλαπτε αν δεν υπήρχε κάτι άσχημο από κάτω. Δε κατάλαβα τί σε αναστάτωσε τόσο.

Επίσης αν δε κατάλαβες και τώρα που κάνεις λάθος, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Πάντως αν δεις το μήνυμα που έγραψα αυτό: "Πάντως αρχίζουν κάποιοι και μπερδεύονται άσχημα. Παιδιά προσέξτε τον τρόπο που σκέφτεστε!!!!" Θα δεις παρακάτω κι ένα άλλο που το διευκρινίζω ότι αναφέρεται σε όλες τις παραθέσεις που έκανα και όχι μόνο στο δικό σου.

Και εσύ όταν μου απάντησες έκοψες τις αιτιολογήσεις που έδινα... και κράτησες μόνο την αρχή!! Ίσως το θεώρησες ανούσιο... εγώ πάλι έκοψα και κράτησα μόνο τα σημεία που αναφέρονταν σε μένα!!

Και κάτι ακόμη που δεν κατάλαβες... Όπως είπα δεν έχω πρόβλημα να σου απαντήσω γιατί δεν έχω να κρύψω κάτι...
Αν δε μου δώσεις να καταλάβω που έκανα λάθος και τι μετέφρασα λάθος... πώς να σου απαντήσω;; Δεν νομίζω να λέω κάτι παράλογο!!
Επίσης είχες πει ότι δεν θέλεις να εξηγήσεις περισσότερο γιατί κάποιοι αλλοιώνουν τα λεγόμενά σου και άλλοι βάζουν κάτι εικονίδια...
Αν κάποιος είχε να κρύψει κάτι θα το άφηνε έτσι...γιατί θα τον συνέφερε!! Δεν νομίζεις;
Εσύ όμως δείχνεις να μην θέλεις να μου πεις τι ήθελες αν τέλει να πεις και να καταλάβω και εγώ επιτέλους τι από τα λεγόμενά σου παρεξήγησα... Αυτό τι μπορεί να σημαίνει;

και έτσι για την ιστορία...
Υποπτεύεται τόσο τη maria όσο και τον soter. Η maria αποδείχτηκε αθώα. (καλά με το παίξιμο που είχε βέβαια δεν μπορούσε κανείς να το καταλάβει)
Αυτά για την πολίτη που λέγαμε ότι ψήφισα... τα δεδομένα της έρευνάς σου λοιπόν για την οποία είπα τόσες φορές ότι δεν έλαβες υπ' όψιν σου κάποιους επιμέρους αλλά τόσο βασικούς παράγοντες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Αν ήθελα να σας μπερδέψω θα σας ξεκοβα απ' την αρχή ότι δεν είμαι η αντίπαλος και δε θα το άφηνα να το συνεχίζετε να το πιστεύετε ώστε να καταφέρω να σας πείσω να βγάλουμε έξω την Νεφέλη τώρα καταφέραμε να βγάλουμε τη Νεφέλη δεν εχω κανένα λόγο να προσποιούμαι τον αντίπαλο. Τι εννοώ? Αν ήμουν αντίπαλος θα φρόντιζα να καλυβόμουν εξαρχής ώστε να μπορέσω να κερδίσω στο τέλος πράγμα που δεν το έκανα γιατί δεν είμαι αντίπαλος και κερδίζω μονάχα όταν κερδίσουν οι πολίτες. Και την κίνηση της μάγισσας τη θεώρησα απολύτως λογική, έμαθε ότι θα με δολοφονήσουν, κράτησε για την πάρτη της την ικανότητα να σώσει κάποιον και δολοφόνησε έναν από τους δύο που θεωρούσα υπόπτους.

Πώς θα μας το έκοβες δηλαδή; Και πώς θα έκρυβες οτι ήσουν αντίπαλος αφού με τη δολοφονία φάνηκε;

Αν η Μαρία τα σκέφτηκε όλα αυτά που λες (δηλαδή, κάτσε να τα βάλουμε σε σειρά: η μάγισσα μαρία μαθαίνει οτι το θύμα είναι η blue. Αποφασίζει να μην τη σώσει, αλλά να σκοτώσει αυτόν που κατηγόρησε η blue. Έστω. Την επόμενη μέρα, κι ενώ φαινόταν οτι θα φύγει στην ψηφοφορία, γιατί δεν έσωσε τη Φοίβη; Τι περίμενε;

Δηλαδή η εξυπνάδα κι η διορατικότητα της Μαρίας σταμάτησε στην πρώτη δολοφονία; Μετά χάζεψε;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Παιδάαααααααααακια!

Μαρία και Γιώργο, Γιώργο και Μαρία!

Σταματήστε να τσακώνεστε μεταξύ σας! Είστε κι οι δυο πολίτες κι είναι κρίμα να μη είμαστε ενωμένοι τέτοιες στιγμές που πλησιάζουμε προς το τέλος. Ελάτε να χαρούμε την επερχόμεη νίκη μας κι ας αφήσουμε τις μεταξύ μας κόντρες στην άκρη. Σας το λέω εγώ που μπορεί να μην είμαι εδώ σε λίγο. Πρέπει να είστε ενωμένοι γιατί οι δολοφόνοι μέχρι και την τελευταία στιγμή μπορεί να κάνουν την ανατροπή και ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ!

Αυτοί που θα μείνουν μέσα πρέπει να μπορέσουν να τα φέρουν όλα εις πέρας, γιατί αλλιώς θα μας φάνε λάχανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Νομίζω ὅτι τὰ πράγματα ἔχουν ξεκαθαρίσει ἀρκετά. Ἡ Cinefil κατὰ πᾶσα πιθανότητα εἶναι δολοφόνος. Γι' αὐτὴν γιὰ τὴν ὁποῖα ἔχω κάποιους ἐνδοιασμούς, εἶναι ἡ Eileen. Σταδιακὰ μοῦ φαίνεται ὅλο καὶ περισσότερο ὕποπτη. Ἀπὸ τὴν ἄλλη, καὶ ἡ Myrtle μοῦ δίνει τὴν αἴσθηση μέσα ἀπὸ τὰ γραφόμενά της ὅτι προσπαθεῖ ὁπωσδήποτε νὰ πείσῃ ὅτι εἶναι πολίτης μὲ ἕνα τρόπο κάπως ὑπερβολικὸ ποὺ μπορεῖ νὰ εἶναι ἕως καὶ παραπειστικός. Πιστεύω ὅτι τὰ πράγματα εἶναι πιὸ πολύπλοκα ἀπ' ὅ,τι ἴσως φαίνονται. Ἀπὸ τὴν ἄλλη καὶ ἡ blue-butterfly δὲ σᾶς κάνει ἐντύπωση ποὺ συνεχῶς εἶναι σίγουρη;

Τέλος πάντων, δὲ θὰ ψηφίσω ἀκόμα, ἀλλὰ καλὸ εἶναι νὰ βάλουμε ἕναν ἀστερῖσκο στὰ λεγόμενα αὐτῶν οἱ ὁποῖοι εἶναι ὑπεράνω πάσης ὑποψίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Νομίζω ὅτι τὰ πράγματα ἔχουν ξεκαθαρίσει ἀρκετά. Ἡ Cinefil κατὰ πᾶσα πιθανότητα εἶναι δολοφόνος. Γι' αὐτὴν γιὰ τὴν ὁποῖα ἔχω κάποιους ἐνδοιασμούς, εἶναι ἡ Eileen. Σταδιακὰ μοῦ φαίνεται ὅλο καὶ περισσότερο ὕποπτη. Ἀπὸ τὴν ἄλλη, καὶ ἡ Myrtle μοῦ δίνει τὴν αἴσθηση μέσα ἀπὸ τὰ γραφόμενά της ὅτι προσπαθεῖ ὁπωσδήποτε νὰ πείσῃ ὅτι εἶναι πολίτης μὲ ἕνα τρόπο κάπως ὑπερβολικὸ ποὺ μπορεῖ νὰ εἶναι ἕως καὶ παραπειστικός. Πιστεύω ὅτι τὰ πράγματα εἶναι πιὸ πολύπλοκα ἀπ' ὅ,τι ἴσως φαίνονται. Ἀπὸ τὴν ἄλλη καὶ ἡ blue-butterfly δὲ σᾶς κάνει ἐντύπωση ποὺ συνεχῶς εἶναι σίγουρη;

Τέλος πάντων, δὲ θὰ ψηφίσω ἀκόμα, ἀλλὰ καλὸ εἶναι νὰ βάλουμε ἕναν ἀστερῖσκο στὰ λεγόμενα αὐτῶν οἱ ὁποῖοι εἶναι ὑπεράνω πάσης ὑποψίας...

Αχ, βρε Πέτρο, αν δεν ήξερα ότι είσαι πολίτης με αυτό σου το ποστ, θα σε υποπτευόμουν. Εν τω μεταξύ η ώρα είναι 1 παρά 10. Τι περιμένεις για να ψηφίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο ήλιος ανέτειλε για ακόμη μια φορά στο Παλέρμο. Οι κάτοικοι του ήταν σχεδόν οι μισοί απ αυτούς που ξεκίνησαν μια βδομάδα πριν. Όσο περνούσε ο καιρός τόσο και λιγόστευαν. Πολλοι τους σήμερα δεν είχανε καλό προαίσθημα. Αισθάνονταν πως κάποιος τους δε βρισκόταν εν ζωή πιά. Και δεν είχαν άδικο. Το πτώμα μιας γυναίκας βρέθηκε το πρωί στην πλατειά του Παλερμό. Οι κάτοικοι του χωριού την αναγνώρισαν λίγο αργότερα. Το σοκ ήταν μεγάλο.
Η blue_butterfly δε ζούσε πιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Καλημέρα ! :)

Παρατηρώ πως όλοι εμπιστευτήκατε τη Myrtle και αποφασίσατε αγεληδόν να με ψηφίσετε.Δε θα προσπαθήσω να κραυγάζω για το ότι είμαι αθώος , γιατί με ψηφίζετε όλοι χωρίς ουσιαστικό λόγο.Εγώ ποτέ δεν απέφυγα να απαντήσω σε κάποιον και δη στη Myrtle και θεωρώ πως τα λεγόμενά μου κάθε άλλο παρά ύποπτα ήταν.Η Myrtle είναι δολοφόνος (και μάλλον ο Πατρεύς είναι ο δεύτερος) και πολύ φοβάμαι ότι θα το καταλάβετε όταν θα είναι πια πολύ αργά.Εφόσον αποφασίσατε να εμπιστευτείτε ένα ένστικτο ή έναν ψευδή ισχυρισμό για κάρτα , τότε θα έχετε και το ανάλογο αποτέλεσμα.

Είμαι μεταξύ Myrtle και Πατρεύς για την ψήφο μου , αλλά θα πω Myrtle για την ώρα.Έχω αναφέρει πολλάκις στο παρελθόν γιατί θεωρώ υπόπτους και τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012

  1. blue_butterfly - bluestas95
  2. bluestas95 - Myrtle
  3. Eileen - Πατρεύς
  4. ggeorge1976 - bluestas95
  5. Himela - bluestas95
  6. maria775m - bluestas95
  7. Myrtle - bluestas95 (x2)
  8. Πατρεύς
  9. soter

Ψήφοι
6 bluestas95
1 Myrtle
1 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,052 μηνύματα.
Ωραία, οπότε είτε όντως η μπλου δεν ήταν αντίπαλος μαφιόζος είτε η πόρνη της αφαίρεσε τις ιδιότητες για να μπορέσουν οι μαφιόζοι να τη σκοτώσουν. Αλλά πώς θα είχαν συνεννοηθεί η πόρνη με τους μαφιόζους; Αν δε συνέβη διαρροή (που θα το μαθαίναμε), τότε όντως η μπλου δεν ήταν αντίπαλος μαφιόζος.

Αντίπαλος μαφιόζος λοιπόν δεν ήταν ούτε η Φοίβη, θεωρώ ούτε και η Drama. Οπότε, αν ο αντίπαλος μαφιόζος είναι ακόμα στο παιχνίδι, είναι ανάμεσα στους


  1. [FONT=&quot]bluestas95[/FONT]
  2. [FONT=&quot]Eileen[/FONT]
  3. [FONT=&quot]george1976[/FONT]
  4. [FONT=&quot]Himela[/FONT]
  5. [FONT=&quot]maria775m[/FONT]
  6. [FONT=&quot]Myrtle[/FONT]
  7. [FONT=&quot]Πατρεύς[/FONT]
  8. [FONT=&quot]soter[/FONT]
Θεωρώ οτι οι μαφιόζοι θεωρούσαν κι εκείνοι ως τώρα οτι ο φρικ πέθανε με την μπλου οπότε ήταν αντίπαλος μαφιόζος. Πώς λοιπόν ρίσκαραν να τη σκοτώσουν ξανά; Είτε κάτι τους έδειξε και τους σιγούρεψε οτι η μπλου δεν είναι αντίπαλος μαφιόζος, είτε το ρίσκαραν για να την ξεφορτωθούν, είτε είχαν τη σιγουριά με κάποιον τρόπο οτι η μάγισσα είχε σκοτώσει τον φρικ. Μπορεί λοιπόν να είχαν μια κάρτα χρησμός της πυθίας.

Πείτε κι εσείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 0 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top