Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πείτε κι άλλα :popcorn:

Ψηφοφορία για 30/12

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak --> Himela
  7. ggeorge1976
  8. Himela --> foreverfreak
  9. JaneWin
  10. Johnnaousa
  11. love_angel
  12. maria....
  13. maria775m
    [*]Myrtle --> Johnnaousa
  14. Πατρεύς
  15. Phoebe
  16. Πουλάκι --> Σπυράκος (^^)
  17. soter
  18. Σπυράκος (^^) --> Himela
  19. Τάσος97


Ψήφοι
2 Himela
1 foreverfreak
1 Johnnaousa
1 Σπυράκος (^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Καλημέρα σ' όλους ! :D
Διάβασα τις τελευταίες 5 σελίδες που δεν είχα δει από χτες κι απ' ότι βλέπω μέχρι στιγμής δεν έχουμε πολλά αξιοσημείωτα πράγματα.O Σπυράκος ψιλοσπαμάρει και η Himela ρίχνει ανυπόστατες κατηγορίες , ακόμα και από τους χαιρετισμούς των παικτών , συνηθισμένα πράγματα. :P
Δεν αποκλείω πάντως τη Himela από δολοφόνο , πιθανόν να κινείται όπως στο προηγούμενο παιχνίδι επίτηδες για να μας φανεί αδύνατο να είναι ξανά δολοφόνος , αλλά είναι νωρίς για να την κατηγορήσω.
Εσύ έχεις τη συμεριφορά που είχε η Μαρία στο προηγούμενο που ήταν μαφιόζα: ας πω κι εγώ μια βλακεία για να μη λένε οτι δεν παίζω και καθόλου.:worry:

Εσύ μου θυμίζεις επικίνδυνα εμένα στο προηγούμενο... ξέρεις που ήμουν δολοφόνα!!:redface: Κάπως έτσι είχα ξεκινήσει και εγώ!!
Αν δεν αλλάξεις στάση μπαίνεις στους υπόπτους μου...
Όπα , Μαράκι τί γίνεται , σε υποπτεύεται κόσμος ; :hehe: :hehe:
Ξέρω ότι δε παρεξηγηθείς άμα σου δώσω την ψήφο μου , αλλά το σκέφτομαι ακόμα.Από ένστικτο κι μόνο κάτι μου λέει ότι εμείς δε βαράμε τον ίδιο ρόλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
καλημερα και καλό παιχνιδι να χουμε :D εγώ για την ώρα δεν έχω καταλήξει σε κάποιον σίγουρα. νομίζω πως οι πολίτες θα πρεπε να ψηφίσουν καποιους απ αυτους που δεν έχουν μιλήσει καθόλου μέχρι τώρα ( εκτός από μένα :P) γιατί κλασικά σε κάθε παλέρμο υπάρχει τουλάχιστον ένας υπερβολικά ήσυχος δολοφόνος. ωστόσο μπορεί να λέω και βλακείες :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλημέρα σ' όλους ! :D
Διάβασα τις τελευταίες 5 σελίδες που δεν είχα δει από χτες κι απ' ότι βλέπω μέχρι στιγμής δεν έχουμε πολλά αξιοσημείωτα πράγματα.O Σπυράκος ψιλοσπαμάρει και η Himela ρίχνει ανυπόστατες κατηγορίες , ακόμα και από τους χαιρετισμούς των παικτών , συνηθισμένα πράγματα. :P
Δεν αποκλείω πάντως τη Himela από δολοφόνο , πιθανόν να κινείται όπως στο προηγούμενο παιχνίδι επίτηδες για να μας φανεί αδύνατο να είναι ξανά δολοφόνος , αλλά είναι νωρίς για να την κατηγορήσω.



Όπα , Μαράκι τί γίνεται , σε υποπτεύεται κόσμος ; :hehe: :hehe:
Ξέρω ότι δε παρεξηγηθείς άμα σου δώσω την ψήφο μου , αλλά το σκέφτομαι ακόμα.Από ένστικτο κι μόνο κάτι μου λέει ότι εμείς δε βαράμε τον ίδιο ρόλο. :P
No spam anymore!!:P
Η Μαρια εχει μπει επιθετικα αλλα κατι μου λεει πως ειναι αθωα!!!!!:hmm: Δεν ειναι τοσο απροσεκτη
οπως στο προηγουμενο!!

Παω να φαωωωωωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Θα ψηφίσω himela γιατί παίζει όπως στο προηγούμενο παλέρμο και απότι βλέπω δεν είμαι η μόνη που το πιστεύει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Γειά σας κι ἀπὸ μένα! Βλέπω ὑπάρχει πολλὴ κίνηση στὸ Παλέρμο ἂν καὶ πρώτη μέρα. Ἂς προσπαθήσω νὰ κάνω μερικὲς σκέψεις γιὰ τὸ παιχνίδι. Σίγουρα εἶναι ἀπίθανο νὰ εἶναι οἱ ἴδιοι οἱ δολοφόνοι. Δὲν ἀποκλείεται πάντως κάποιοι ἀπὸ τοὺς δολοφόνους τοῦ προηγούμενου παιχνιδιοῦ νὰ ἐξακολουθοῦν νὰ εἶναι δολοφόνοι. Οἱ καλοὶ παῖκτες (βλ. Foreverfreak κ΄ Τάσος) ἔχουν τὸν τρόπο τους νὰ δείχνουν πάντα «ἀθῷοι». Αὐτὸ δὲ σημαίνει ὅμως ὅτι εἶναι καὶ ἀθῷοι. Οὔτε ὅτι δὲν εἶναι βέβαια. Τὸ Σπυράκο γιὰ πολίτη τὸν κάνω, ἂν καὶ δὲν ἀποκλείεται νὰ τὸν ἔχουν δασκαλέψει οἱ συνδολοφόνοι του νὰ τὸ παίξῃ «δὲν ξέρω, δὲν εἶδα τίποτα». Ἡ Χιμέλα πάλι, ἀκολουθεῖ τὸν κλασικὸ τρόπο παιχνιδιοῦ καὶ δὲ βρίσκω διαφορὰ σὲ σχέση μὲ τὸ προηγούμενο παιχνίδι, χωρὶς αὐτὸ νὰ σημαίνῃ κάτι ἀπαραίτητα...

Ὅπως καὶ νά 'χῃ, θὰ ψηφίσω τὸ Foreverfreak γιατὶ ὑποπτεύομαι ὅτι τώρα παίζει μὲ ῥόλο καὶ μάλιστα ὄχι καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Σε έμενα έκανε άσχημη εντύπωση η επιθετική στάση της love_angel σε ενα ποστ της Himela, κάτι που στο προηγούμενο, που το έχω πιο φρέσκο, δεν το είχε κάνει!
Από την μια, δεν έχω την love_angel για τόσο απρόσεχτη παίχτρια και από την άλλη, την δικαιολογώ γιατί και στο προηγούμενο παιχνίδι η Himela κατηγορούσε κόσμο αβάσιμα, πιανόταν από την πιο άσχετη λεπτομέρεια και γενικώς η τακτική της ήταν περίπου ίδια με αυτό! Ή δεν άλλαξε τακτική για να μας δείξει οτι δεν έχει τίποτα να κρύψει (με το σκεπτικό οτι αν άλλαζε η συμπεριφορά της θα ήταν σαν να καταλάβαινε τα λάθη της σαν δολοφόνος και θα προσπαθούσε να περάσει πιο απαρατήρητη) ή παίζει έτσι γενικώς! :hmm:

Εγώ, αν ήμουν στην θέση της, δλδ πριν δολοφόνος και τώρα υποθετικά πολίτης, θα άλλαζα την τακτική μου, για να δείξω την διαφορά στον τρόπο παιχνιδιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ξυπνήσαμε, ε; :popcorn:

Ψηφοφορία για 30/12

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak --> Himela
  7. ggeorge1976
  8. Himela --> foreverfreak
  9. JaneWin
  10. Johnnaousa
  11. love_angel - Himela
  12. maria....
  13. maria775m
    [*]Myrtle --> Johnnaousa
  14. Πατρεύς - foreverfreak
  15. Phoebe
  16. Πουλάκι --> Σπυράκος (^^)
  17. soter
  18. Σπυράκος (^^) --> Himela
  19. Τάσος97


Ψήφοι
3 Himela
2 foreverfreak
1 Johnnaousa
1 Σπυράκος (^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Σε έμενα έκανε άσχημη εντύπωση η επιθετική στάση της love_angel σε ενα ποστ της Himela, κάτι που στο προηγούμενο, που το έχω πιο φρέσκο, δεν το είχε κάνει!
Από την μια, δεν έχω την love_angel για τόσο απρόσεχτη παίχτρια και από την άλλη, την δικαιολογώ γιατί και στο προηγούμενο παιχνίδι η Himela κατηγορούσε κόσμο αβάσιμα, πιανόταν από την πιο άσχετη λεπτομέρεια και γενικώς η τακτική της ήταν περίπου ίδια με αυτό! Ή δεν άλλαξε τακτική για να μας δείξει οτι δεν έχει τίποτα να κρύψει (με το σκεπτικό οτι αν άλλαζε η συμπεριφορά της θα ήταν σαν να καταλάβαινε τα λάθη της σαν δολοφόνος και θα προσπαθούσε να περάσει πιο απαρατήρητη) ή παίζει έτσι γενικώς! :hmm:

Εγώ, αν ήμουν στην θέση της, δλδ πριν δολοφόνος και τώρα υποθετικά πολίτης, θα άλλαζα την τακτική μου, για να δείξω την διαφορά στον τρόπο παιχνιδιού!

Στο προηγούμενο παλέρμο έπαιζα πολύ επιθετικά και μάλιστα σε κάνα δυο ποστ την είχα πει στη χιμέλα επειδή είχε λυσσάξει ότι έχω ρόλο και μου είχε σπάσει τα νεύρα! :P Οπότε αυτό που λες δεν ισχύει. Τώρα απλά με νευρίασε επειδή έχω πρόσφατα και τα γεγονότα του προηγούμενου παλέρμο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Στο προηγούμενο παλέρμο έπαιζα πολύ επιθετικά και μάλιστα σε κάνα δυο ποστ την είχα πει στη χιμέλα επειδή είχε λυσσάξει ότι έχω ρόλο και μου είχε σπάσει τα νεύρα! :P Οπότε αυτό που λες δεν ισχύει. Τώρα απλά με νευρίασε επειδή έχω πρόσφατα και τα γεγονότα του προηγούμενου παλέρμο! :P
Αλλο το προηγουμενο αλλο αυτο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ δεν θεωρώ ότι η love_angel μπήκε επιθετικά, γιατί δεν διάβασα πουθενά να κατηγορεί κόσμο χωρίς βάση. Πιο περίεργο μου φάνηκε δηλαδή το στυλ της Himela γιατί μου θύμισε πραγματικά πολύ το προηγούμενο Παλέρμο. Ειδικά όταν ενώ σχολίασε τις απαντήσεις όλων προς εκείνη, το δικό μου μήνυμα ήταν το μόνο που δεν απάντησε. Θα ήθελα επομένως, να δω μία απάντηση ως προς αυτό.
δεν δίνω ακόμη την ψήφο μου γιατί θα ήθελα να δω και τις απαντήσεις του Johnnaousa για τον οποίο έχω κάποιες αμφιβολίες.
Οπότε θα δώσω την ψήφο μου το απόγευμα. Πάω να φάω, καλή όρεξη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Όπα , Μαράκι τί γίνεται , σε υποπτεύεται κόσμος ; :hehe: :hehe:
Ξέρω ότι δε παρεξηγηθείς άμα σου δώσω την ψήφο μου , αλλά το σκέφτομαι ακόμα.Από ένστικτο κι μόνο κάτι μου λέει ότι εμείς δε βαράμε τον ίδιο ρόλο. :P
Κάτσε βρε Χαρούλη μου.. παρεξήγησες!! Υπάρχει και άλλη Μαρία στο παιχνίδι... η οποία μέχρι τώρα παίζει όπως έπαιζα εγώ στο προηγούμενο που ήμουν δολοφόνα... αυτό λέω!! Και κατά διαβολική σύμπτωση έχει και ίδιο όνομα με μένα!!
Θα δείξει στην συνέχεια πώς θα συνεχίσει η κοπελιά μας!! :P
Αλλά και εσύ... χααα για μισό λεπτό μήπως δεν ήταν και τόσο τυχαίο το ότι (και καλά) παρερμήνευσες και νόμισες ότι αναφερόταν σε μένα το μήνυμα της Σύλβιας; εεε; :hmm:
Για εξηγήσου...

καλημερα και καλό παιχνιδι να χουμε :D εγώ για την ώρα δεν έχω καταλήξει σε κάποιον σίγουρα. νομίζω πως οι πολίτες θα πρεπε να ψηφίσουν καποιους απ αυτους που δεν έχουν μιλήσει καθόλου μέχρι τώρα ( εκτός από μένα :P) γιατί κλασικά σε κάθε παλέρμο υπάρχει τουλάχιστον ένας υπερβολικά ήσυχος δολοφόνος. ωστόσο μπορεί να λέω και βλακείες :confused:
Γιατί εκτός από σένα;; Τι παραπάνω έχεις εσύ; :P
Σίγουρα εἶναι ἀπίθανο νὰ εἶναι οἱ ἴδιοι οἱ δολοφόνοι.

Δὲν ἀποκλείεται πάντως κάποιοι ἀπὸ τοὺς δολοφόνους τοῦ προηγούμενου παιχνιδιοῦ νὰ ἐξακολουθοῦν νὰ εἶναι δολοφόνοι.
Αποφάσισε...
Τι είπες τώρα;; δεν κατάλαβα...
"ή είναι απίθανο (και σίγουρο μάλιστα) να είναι τα ίδια άτομα δολοφόνοι... ή δεν αποκλείεται να είναι κάποιοι από αυτούς και τώρα δολοφόνοι (;;; ) εεε; :hmm:
Ήταν ηθελημένο όλο αυτό το μπέρδεμα; όπως και να χει μου φαίνεται ύποπτο!!
Ξέρεις κάτι παραπάνω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Κάτσε βρε Χαρούλη μου.. παρεξήγησες!! Υπάρχει και άλλη Μαρία στο παιχνίδι... η οποία μέχρι τώρα παίζει όπως έπαιζα εγώ στο προηγούμενο που ήμουν δολοφόνα... αυτό λέω!! Και κατά διαβολική σύμπτωση έχει και ίδιο όνομα με μένα!!
Θα δείξει στην συνέχεια πώς θα συνεχίσει η κοπελιά μας!! :P
Αλλά και εσύ... χααα για μισό λεπτό μήπως δεν ήταν και τόσο τυχαίο το ότι (και καλά) παρερμήνευσες και νόμισες ότι αναφερόταν σε μένα το μήνυμα της Σύλβιας; εεε; :hmm:
Για εξηγήσου...
Μαρία νομίζω πως εσύ πρέπει να εξηγηθείς , γιατί κι εγώ στην άλλη Μαρία αναφέρθηκα ! ;)
Έκανα παράθεση τη δημοσίευση της Himelas και τη δική σου που αναφέρονταν στη maria.... και είπα πως κι εγώ με βάση το ένστικτό μου δε θεωρώ απίθανο να έχει κακό ρόλο.Επομένως , δεν παρερμήνευσα εγώ τίποτα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω Himela γιατί φαίνεται λίγο ύποπτη η συμπεριφορά της και όπως λένε και τα άλλα παιδιά έχει μπει πολύ επιθετικά στο παιχνίδι.
Κάτσε βρε Χαρούλη μου.. παρεξήγησες!! Υπάρχει και άλλη Μαρία στο παιχνίδι... η οποία μέχρι τώρα παίζει όπως έπαιζα εγώ στο προηγούμενο που ήμουν δολοφόνα... αυτό λέω!! Και κατά διαβολική σύμπτωση έχει και ίδιο όνομα με μένα!!
Θα δείξει στην συνέχεια πώς θα συνεχίσει η κοπελιά μας!! :P

Μαράκι, εδώ δε μας τα λες καλά. Σαν να φαίνεται οτι προσπαθείς να ρίξεις τις ευθύνες που σου καταλογίζουν οι άλλοι σε εμένα λες και θες να κρυφτείς από κάτι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μαρία νομίζω πως εσύ πρέπει να εξηγηθείς , γιατί κι εγώ στην άλλη Μαρία αναφέρθηκα ! ;)
Έκανα παράθεση τη δημοσίευση της Himelas και τη δική σου που αναφέρονταν στη maria.... και είπα πως κι εγώ με βάση το ένστικτό μου δε θεωρώ απίθανο να έχει κακό ρόλο.Επομένως , δεν παρερμήνευσα εγώ τίποτα.:whistle:

Οκ τότε!! Εγώ κατάλαβα πως αναφερόσουν σε μένα και ότι παρερμήνευσες ηθελημένα αυτό που είπα εγώ και η Χιμέλα. Και λέω: "ωπ κάτσε έχει ζουμί εδώ η υπόθεση!!"
Εντάξει σε παρεξήγησα τότε!! Προς το παρόν οκ... για μετά θα δείξει :P

Ααα για τον Γιάννη, την Μπλου και τον Σπύρο τι έχεις να πεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Στο προηγούμενο παλέρμο έπαιζα πολύ επιθετικά και μάλιστα σε κάνα δυο ποστ την είχα πει στη χιμέλα επειδή είχε λυσσάξει ότι έχω ρόλο και μου είχε σπάσει τα νεύρα! :P Οπότε αυτό που λες δεν ισχύει. Τώρα απλά με νευρίασε επειδή έχω πρόσφατα και τα γεγονότα του προηγούμενου παλέρμο! :P

Για αυτό δεν σε κατηγορώ! :P

Εγώ δεν θεωρώ ότι η love_angel μπήκε επιθετικά, γιατί δεν διάβασα πουθενά να κατηγορεί κόσμο χωρίς βάση. Πιο περίεργο μου φάνηκε δηλαδή το στυλ της Himela γιατί μου θύμισε πραγματικά πολύ το προηγούμενο Παλέρμο. Ειδικά όταν ενώ σχολίασε τις απαντήσεις όλων προς εκείνη, το δικό μου μήνυμα ήταν το μόνο που δεν απάντησε. Θα ήθελα επομένως, να δω μία απάντηση ως προς αυτό.
δεν δίνω ακόμη την ψήφο μου γιατί θα ήθελα να δω και τις απαντήσεις του Johnnaousa για τον οποίο έχω κάποιες αμφιβολίες.
Οπότε θα δώσω την ψήφο μου το απόγευμα. Πάω να φάω, καλή όρεξη!:P

Και εμένα ρε γαμώτο και για αυτό με έχει βάλει σε σκέψεις! Αν ήταν αθώα, δεν θα άλλαζε το στυλ της για να μην παρασέρνει τους άλλους πολίτες; Ή μήπως θέλει να μας μπερδέψει και να ρίξει τις υποψίες μας πάνω της και όχι πάνω στους πραγματικούς δολοφόνους; :hmm:

Περιμένω μια απάντηση από την Himela... και το να πει οτι παίζει για να περάσει καλά και όχι να κερδίσει, δεν θα με πείσει! Δηλαδή, HELOOOOO... ο σκοπός του παιχνιδιού ποιος είναι; :P


Επειδή τώρα θα φύγω και δεν ξέρω πότε θα ξαναμπω, ψηφίζω CiNeFiL, χωρίς να σημαίνει οτι την θεωρώ ύποπτη! Απλή άσχετη ψήφος πρώτου γύρου!

ψ. Himela, αν δεν με πείσεις, έστω και λίγο, η ψήφος μου θα είναι όλη δικιά σου! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 30/12


  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. CiNeFiL
  4. Drama Prinzessin
  5. Eileen
  6. foreverfreak --> Himela
  7. ggeorge1976
  8. Himela --> foreverfreak
  9. JaneWin
  10. Johnnaousa
  11. love_angel --> Himela
  12. maria.... --> Himela
  13. maria775m
  14. Myrtle --> Johnnaousa
  15. Πατρεύς --> foreverfreak
  16. Phoebe --> CiNeFiL
  17. Πουλάκι --> Σπυράκος (^^)
  18. soter
  19. Σπυράκος (^^) --> Himela
  20. Τάσος97



Ψήφοι
4 Himela
2 foreverfreak
1 Johnnaousa
1 CiNeFiL
1 Σπυράκος (^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω Himela γιατί φαίνεται λίγο ύποπτη η συμπεριφορά της και όπως λένε και τα άλλα παιδιά έχει μπει πολύ επιθετικά στο παιχνίδι.


Μαράκι, εδώ δε μας τα λες καλά. Σαν να φαίνεται οτι προσπαθείς να ρίξεις τις ευθύνες που σου καταλογίζουν οι άλλοι σε εμένα λες και θες να κρυφτείς από κάτι.:hmm:

Από τι να κρυφτώ;
Συγγνώμη συνονόματή μου αλλά εσύ δεν μας τα λες καλά... δεν απαντάς στην κατηγορία μου (και της χιμέλας...και του Χάρη αργότερα)
Χα.. και όχι μόνο αυτό... λες ότι επιρρίπτω σε σένα τις κατηγορίες...που οι άλλοι έριξαν σε μένα... (;;; )

Μπορείς να μου πεις πώς κατέληξες σε αυτό; Είδες κάποιον να με κατηγορεί; Μήπως το φαντάστηκες; :P
Αντιθέτως ήδη 3 άτομα σε θεωρούμε ύποπτη από ότι είδες!!
Και γιατί δεν απαντάς και στις κατηγορίες των άλλων; Απλά πήγες να πιαστείς από αυτό που είπα τώρα τελευταία!!
Δεν σου κάνει λίγο ύποπτο όλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
εγώ πάλι ψηφίζω maria.... .Ολο και όλο ένα γεία έχει πει σε όλο το παιχνίδι δεν συμμετέχει ιδιαίτερα και με το που άρχησαν οι κατηγορίες εις βάρος της ψήφισε τον ευκολότερο στόχο την himela, χωρις να διευκρινίσει πάλι συγκεκριμένα λόγους. γενικά φαίνεται πως προσπαθεί να κρατήσει χαμηλό προφίλ ώστε να περνά απαρατήρητη.
πολύ πιθανον να πέφτω έξω αλλά για την ωρα αυτή είναι η ψήφος μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Πρώτος ύποπτος μέχρι τώρα μου φαίνεται ο Τζον, για τους λόγους που είπαν τα παιδιά (σε κάθε του ποστ τονίζει ότι ανήκει στους πολίτες κι ότι θέλει να ξεσκεπάσει τους δολοφόνους-κλασική τακτική) κι επιπλέον δεν έχει απαντήσει σε καμία από τις κατηγορίες που του προσάπτουν μέχρι τώρα. Προφανώς θέλει πρώτα να συννενοηθεί με τους συνδολοφόνους τους σχετικά με το ποια τακτική θα ακολουθήσει. Γι' αυτόν τον λόγο, καθώς και εξ' αιτίας του ένστικτου που είχα γι' αυτόν από το πρώτο του κιόλας ποστ που διάβασα, η ψήφος μου θα πάει στον Johnnaousa!

Και σε μένα η συμπεριφορά του Johnnaousa φαίνεται περίεργη. Μου θύμισε εμένα όταν ήμουν δολοφόνος, που ενώ άρχισε να λέει διάφορα, ξαφνικά σώπασε (τον μάζεψαν οι συνδολοφόνοι του;). Επίσης η drama κάποια στιγμή είπε "α παίζει κι ο jonh ε;", σαν να θέλει να στρέψει εκεί την προσοχή μας, σαν κάτι να ξέρει. Θα δείξει.

Δεν αποκλείω πάντως τη Himela από δολοφόνο , πιθανόν να κινείται όπως στο προηγούμενο παιχνίδι επίτηδες για να μας φανεί αδύνατο να είναι ξανά δολοφόνος , αλλά είναι νωρίς για να την κατηγορήσω.

Εντάξει είπαμε, είμαι αυθόρμητη, όχι όμως και να κάψω την ομάδα μου για δεύτερη φορά!;)

νομίζω πως οι πολίτες θα πρεπε να ψηφίσουν καποιους απ αυτους που δεν έχουν μιλήσει καθόλου μέχρι τώρα ( εκτός από μένα :P) γιατί κλασικά σε κάθε παλέρμο υπάρχει τουλάχιστον ένας υπερβολικά ήσυχος δολοφόνος. ωστόσο μπορεί να λέω και βλακείες :confused:

Και ποιος μας λέει οτι δεν είσαι εσύ ο ήσυχος δολοφόνος; Και γιατί να μην ψηφίσουμε εσένα, δεν το κατάλαβα;:hmm:


Σπυράκο εγώ σε βλέπω οτι θες να σπαμάρεις και κάτι σε κρατάει. Αυτό μου φαίνεται υπερβολικά ύποπτο. Συνήθως δεν κρατιέσαι να σπαμάρεις και τώρα πας να μας πεις οτι δε θα σπαμάρεις άλλο;

Θα ψηφίσω himela γιατί παίζει όπως στο προηγούμενο παλέρμο και απότι βλέπω δεν είμαι η μόνη που το πιστεύει αυτό.

Αυτό δε με κάνει ύποπτη, αυτό με κάνει ανυπεράσπιστη και εύκολο θύμα των μαφιόζων. Μα καλά, τόσο ηλίθια με έχετε, να παίζω τόσο ανοιχτά, να απαντάω σε όλα τα ποστ και να γίνω η πρώτη για αποχώρηση; Είμαι σίγουρη οτι οι δολοφόνοι με λατρεύουν αυτή τη στιγμή που θα είμαι η πρώτη που θα φύγω αλλά δε με νοιάζει, εγώ θέλω να περάσω καλά.;)

Τὸ Σπυράκο γιὰ πολίτη τὸν κάνω, ἂν καὶ δὲν ἀποκλείεται νὰ τὸν ἔχουν δασκαλέψει οἱ συνδολοφόνοι του νὰ τὸ παίξῃ «δὲν ξέρω, δὲν εἶδα τίποτα».

Στο προηγούμενο παιχνίδι πολλές φορές οι δολοφόνοι έδιναν την απάντηση (χωρίς οι πολίτες να το ξέρουν) σε κάποια απορία που δημιουργούνταν. Νομίζω οτι κι εσύ εδώ κάνεις το ίδιο.

Σε έμενα έκανε άσχημη εντύπωση η επιθετική στάση της love_angel σε ενα ποστ της Himela, κάτι που στο προηγούμενο, που το έχω πιο φρέσκο, δεν το είχε κάνει!
Από την μια, δεν έχω την love_angel για τόσο απρόσεχτη παίχτρια και από την άλλη, την δικαιολογώ γιατί και στο προηγούμενο παιχνίδι η Himela κατηγορούσε κόσμο αβάσιμα, πιανόταν από την πιο άσχετη λεπτομέρεια και γενικώς η τακτική της ήταν περίπου ίδια με αυτό! Ή δεν άλλαξε τακτική για να μας δείξει οτι δεν έχει τίποτα να κρύψει (με το σκεπτικό οτι αν άλλαζε η συμπεριφορά της θα ήταν σαν να καταλάβαινε τα λάθη της σαν δολοφόνος και θα προσπαθούσε να περάσει πιο απαρατήρητη) ή παίζει έτσι γενικώς! :hmm:

Εγώ, αν ήμουν στην θέση της, δλδ πριν δολοφόνος και τώρα υποθετικά πολίτης, θα άλλαζα την τακτική μου, για να δείξω την διαφορά στον τρόπο παιχνιδιού!

Δεν πρόκειται να γίνω κάτι που δεν είμαι. Δε θα βγάλει κανείς λεφτά αν κερδίσει στο παλέρμο. Εγώ περνάω καλά έτσι κι έτσι θα παραμείνω. Ακόμα κι οι μαφιόζοι να κερδίσουν, αν έχουν από 3 ποστ ο καθένας στο τέλος, για μένα θα έχουν χάσει πανηγυρικά (κι αυτό το είχα πει κι όταν ήμουν μαφιόζος).;)

Στο προηγούμενο παλέρμο έπαιζα πολύ επιθετικά και μάλιστα σε κάνα δυο ποστ την είχα πει στη χιμέλα επειδή είχε λυσσάξει ότι έχω ρόλο και μου είχε σπάσει τα νεύρα! :P Οπότε αυτό που λες δεν ισχύει. Τώρα απλά με νευρίασε επειδή έχω πρόσφατα και τα γεγονότα του προηγούμενου παλέρμο! :P

Προς το παρόν δε μου έχεις δώσει αφορμή για κάτι, από ένστικτο είπα οτι κάποιο κακό ρόλο έχεις. Αλλά το να με ψηφίζεις βρίσκοντας αυτό για αφορμή, χωρίς να ψάχνεις περαιτέρω, μου φαίνεται η εύκολη λύση...:/:

Εγώ δεν θεωρώ ότι η love_angel μπήκε επιθετικά, γιατί δεν διάβασα πουθενά να κατηγορεί κόσμο χωρίς βάση. Πιο περίεργο μου φάνηκε δηλαδή το στυλ της Himela γιατί μου θύμισε πραγματικά πολύ το προηγούμενο Παλέρμο. Ειδικά όταν ενώ σχολίασε τις απαντήσεις όλων προς εκείνη, το δικό μου μήνυμα ήταν το μόνο που δεν απάντησε. Θα ήθελα επομένως, να δω μία απάντηση ως προς αυτό.

Καλέ δεν είχα κάτι να σου απαντήσω, νόμισα οτι ήταν το πρώτο ποστ που έκανες, είδα οτι όντως ήταν το δεύτερο, το θέμα παραμένει λήξαν!:worry:

Εγώ ψηφίζω Himela γιατί φαίνεται λίγο ύποπτη η συμπεριφορά της και όπως λένε και τα άλλα παιδιά έχει μπει πολύ επιθετικά στο παιχνίδι.

Ακολουθείς κι εσύ το ρεύμα ε; Δική σου γνώμη δεν έχεις; Αν με ψήφισες γιατί σε υποπτεύθηκα, πες το, μην κουκουλώνεσαι μέσα στους πολλούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top