Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ας πω και εγώ τις σκέψεις μου... Κατέληξα σε αυτές βάσει ενστίκτου αλλά και διαφόρων καταστάσεων!!

Ας πάρουμε πρώτα τα σιγουράκια μας:

foreverfreak-Κρυφός Μαφιόζος Δ
Σπυράκος(^^) -Κρυφός Μαφιόζος Γ
JaneWin -Συγκάτοικος
love_angel -Δικηγόρος
maria.... - Μάγισσα
Πουλάκι -Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Johnnaousa - Πληροφοριοδότης

Οπότε μας μένουν:

3 μαφιόζοι: Η Μπλου η οποια ήταν πολίτης προφανώς ήταν σίγουρη για τη Νεφέλη και έλεγε αλήθεια. Αν και η Μyrtle μας έλεγε την αλήθεια και έπεσε μέσα για τον Μπλου... τότε έχουμε βρει και έχουμε βγάλει έξω άλλους δύο δολοφόνους. Σύνολο 4 και μας μένει ένας ακόμη. Πιστεύω ότι είναι ένας εκ των soter, Ζωή, Πατρευς. Οπότε αγαπητή ΣΕ θέλουμε καρτούλα για να σιγουρευτούμε!!
1 αντίπαλος μαφιόζος : Λογικά εδώ δεν είναι η Μπλου... θα μπορούσε όμως να είναι η Myrtle ή η Ζωή. Ίσως κάπως έτσι εξηγείται γιατί όταν όλοι σχεδόν ήμασταν σίγουροι πως η Μπλου είναι ο αντιπαλος... η Ζωή έλεγε τα δικά της και ήταν τόσο σίγουρη. Και από ότι φάνηκε έπεσε μέσα...
1 διεφθαρμένος αστυνομικός : Αυτός ο ρόλος νομίζω είναι του Τάσου... ΄και για αυτό στο τελευταίο μήνυμά του έλεγε κάτι για καρτούλες, να δούμε τον ρόλο του (θα φαινόταν πολίτης) και πιστεύοντας ότι είναι με τους καλούς να νομίσουμε ότι κάναμε λάθος και να τον επαναφέρουμε.
1 πόρνη: Πέτρος... και αυτός είναι ο λόγος που ξενέρωσε με το παιχνίδι!!
1 συγκάτοικος: Δεν έχω ιδέα... είμαι ανάμεσα σε Σύλβια και Φοίβη
1 μέντιουμ: Με βάση αυτά που έλεγε η Κλεοπάτρα "πάω να δω τι ήταν για να σιγουρευτώ..." κτλ νομίζω ότι το μέντιουμ ήταν η Κλεοπάτρα... αν αναλογιστούμε μάλιστα ότι το είπε μετά το τέλος της ψηφοφορίας, αφότου δηλαδή έγινε φάντασμα η νεφέλη μοιάζει όλο και πιο πιθανό σενάριο. Βέβαια παίζει να μπλόφαρε κιόλας... για αυτό δεν μπορώ να πω με σιγουριά. Αν μπλόφαρε πάντως μου κάνει να είναι και η Σύλβια.
1 πολίτης: πολλοί θα μπορούσαν να είναι...
1 αυτοκράτορας: Θα πω Γιώργος και βλέπουμε (γενικά δείχνει μια συμπάθεια στη Σύλβια... οπότε θα μπορούσε :whistle: )
1 δήμαρχος: δεν έχω ιδέα... θα μπορούσε να είναι η Φοίβη ή η Σύλβια... ακόμη και η Μπλου (και να είδε με κάρτα ας πούμε το ρόλο της Νεφέλης)
1 ιατρός: και εδώ δεν έχω ιδέα...
1 ντετέκτιβ: Θα πω Myrtle ή Μπλου...

Αυτές οι σκέψεις μου για το παιχνίδι!!
Ελπίζω να έχω πέσει αρκετά μέσα και να μην γελάνε οι δολοφόνοι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Σκέφτομαι να φέρουμε την ψηφοφορία σε ισοψηφία για να δούμε αν ο δήμαρχος είναι ακόμα μέσα (αν είναι, η ψήφος του θα μετρήσει διπλή). Αλλά και τι να λέει;:/:

Αυτά που έχω βγάλει εγώ, τα βγάζω τώρα, ελπίζω να μη θεωρηθούν οτι αποκαλύπτω κάτι εφόσον δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω.

Με κόκκινο οι σίγουροι, με πράσινο αυτοί που πιστεύω εγώ.

5 μαφιόζοι

Αρχιμαφιόζος (κρυφός): Πατρεύς ?
Φανερός μαφιόζος Α: Cinefil ?
Φανερός μαφιόζος Β: bluestas ?

Κρυφός μαφιόζος Γ: Σπυράκος
Κρυφός μαφιόζος Δ: foreverfreak


Αντίπαλος μαφιόζος: Eileen ή Myrtle ?
Διεφθαρμένος αστυνομικός: Τάσος ?
Πόρνη: ??? (soter???)

Πληροφοριοδότης: Johnnaousa
Δικηγόρος: love angel
Συγκάτοικος Α: JaneWin

Συγκάτοικος Β: ???
Μέντιουμ: Drama ?

Μάγισσα: maria....
Πολίτης: Phoebe ?
Αυτοκράτορας: ggeοrge1976 ?
Δήμαρχος: ???
Ιατρός; maria775m ?
Ντετέκτιβ: Drama ?

Αλεξίσφαιρος: Πουλάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
καλά και εγω υποθέσεις κάνω... εννοείται!!

οκ Σύλβια... ψηφίζω τότε τον Πέτρο

και γίνεται 3-4 :P

Ααα Σύλβια απ' ότι βλέπω πάνω κάτω σχεδόν τα ίδια πιστεύουμε!!
Οπότε ξέρεις αν έχουμε πέσει τόσο έξω πια...θα μοιραστούμε το βραβείο του πιο χάλια πολίτη!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 05/01/2012

  1. Eileen - Πατρεύς
  2. ggeorge1976
  3. Himela - Πατρεύς
  4. maria775m - Πατρεύς
  5. Myrtle - Eileen
  6. Πατρεύς - Eileen (x2)
  7. soter - Eileen

Ψήφοι
4 Eileen
3 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
  • soter #1
Η χώρα των Φαντασμάτων


Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είπα από την αρχή ότι πιστεύω στην ενοχή του Πατρέα. Και απορώ ακόμη, γιατί ένας παίκτης που δεν έχει παρακολουθήσει καθόλου το παιχνίδι δεν έχει αποσύρει τη συμμετοχή του? Αφού δεν το παρακολουθεί, γιατί μπαίνει και ψηφίζει κάθε μέρα, χωρίς και καλά να ξέρει τι γίνεται? Γιατί μάλιστα ενεργοποιεί και κάρτα για να παραμείνει σε αυτό το παιχνίδι?

Για αυτό ενεργοποιώ τις δικές μου κάρτες.
Η ακύρωση ψήφου πάει στις ψήφους που μου έδωσε ο Πατρεύς.
Και ενεργοποιώ την Επιπλέον Ψήφο στην ψήφο που έδωσα ήδη στον Πατρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Σκέφτομαι να φέρουμε την ψηφοφορία σε ισοψηφία για να δούμε αν ο δήμαρχος είναι ακόμα μέσα (αν είναι, η ψήφος του θα μετρήσει διπλή). Αλλά και τι να λέει;:/:
δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα ίσα ίσα που θα είμαστε και σίγουροι ότι υπάρχει ένας ακόμη πολίτης στο παιχνίδι.
Πόρνη: ??? (soter???)
:eek: με έχεις παρεξηγήσει και να ξες οτι πληγώνομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 05/01/2012
  1. Eileen - Πατρεύς (x2)
  2. ggeorge1976
  3. Himela - Πατρεύς
  4. maria775m - Πατρεύς
  5. Myrtle - Eileen
  6. Πατρεύς - Eileen (x2) (ακυρώθηκε)
  7. soter - Eileen
Ψήφοι
4 Πατρεύς
2 Eileen

Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
  • soter #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)
Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Πόρνη: ??? (soter???)

:eek: με έχεις παρεξηγήσει και να ξες οτι πληγώνομαι

Καλά ντε, δε σε είπα και καμπούρη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Επειδή κάτι λέγαμε για ισοψηφία... και η Ζωή μας τα χάλασε κάπως με την ενεργοποίηση των καρτών της, θα ενεργοποιήσω και εγώ καρτούλα! :P
Ακυρώνω τις ψήφους την ψήφο της σύλβιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Αν δε μπει ο Γιώργος όμως;;;

Ίσως έπρεπε να ακυρώσεις τις ψήφους της Ζωής κι αν έμπαινε ο Γιώργος στη χειρότερη θα ψήφιζε κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 05/01/2012
  1. Eileen - Πατρεύς (x2)
  2. ggeorge1976 - Πατρεύς
  3. Himela - Πατρεύς (Ακυρώθηκε)
  4. maria775m - Πατρεύς
  5. Myrtle - Eileen
  6. Πατρεύς - Eileen (x2) (ακυρώθηκε)
  7. soter - Eileen
Ψήφοι
4 Πατρεύς
2 Eileen

Απουσίες
  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
  • soter #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)
Λοιπές ενέργειες παικτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
καλά και εγω υποθέσεις κάνω... εννοείται!!
οκ Σύλβια... ψηφίζω τότε τον Πέτρο
και γίνεται 3-4 :P

Ααα Σύλβια απ' ότι βλέπω πάνω κάτω σχεδόν τα ίδια πιστεύουμε!!
Οπότε ξέρεις αν έχουμε πέσει τόσο έξω πια...θα μοιραστούμε το βραβείο του πιο χάλια πολίτη!! :D
Κι εγώ πάνω κάτω τα ίδια πιστεύω, ίσως κι εγώ να μπορώ να διεκδικήσω ένα μέρος του βραβείου "του πιο χάλια πολίτη". Θα το μοιραστείτε μαζί μου; Κι εγώ Πέτρολοιπόν.
*Σχόλια: Αρχίζω να πιστεύω Μαρία ότι δεν είσαι τόσο "μη σκεπτική" όσο δείχνεις στο παιχνίδι. Κολπάκι μυρίζομαι. Ξέρεις πολλά εσύ. Εγώ πάλι μόνο χαζούς συνειρμούς κάνω.
*Σύλβια, τί του έκανες του ανθρώπου και δε φαίνεται ούτε ακούγεται; Τον ευνούχισες; Ίσως να γουστάρει την Πόρνη αλλά δε θέλει να εκτεθεί λόγω αντίθετων στρατοπέδων.
*Αν φύγει και άλλος αύριο πολίτης τί να πω; Λυπάμαι. Μήπως εγώ σαν πρωτάρης στο Παλέρμο σας το χάλασα; Ε!! Μαρία; Μήπως πάλι έκανα λάθη και τώρα τα πληρώνουν οι πολίτες; Ε!!! Κορίτσια;
Μη το πάρετε στραβά, απλά χαζούς συνειρμούς κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
και τώρα ας αλλάξει η μαρία αφού δεν καταλαβαινόμαστε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Οχι η μαρία δεν μπορεί να αλλάξει ψήφο. Ο Γιώργος πρέπει να αλλάξει και να χρησιμοποιήσει την κάρτα ακύρωση ψήφου που είχε από την αρχή του παιχνιδιού.


  1. Eileen - Πατρεύς (x2)
  2. ggeorge1976 - Πατρεύς
  3. Himela - Πατρεύς (Ακυρώθηκε)
  4. maria775m - Πατρεύς
  5. Myrtle - Eileen
  6. Πατρεύς - Eileen (x2) (ακυρώθηκε)
  7. soter - Eileen
Ψήφοι
4 Πατρεύς
2 Eileen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η Μαρία δεν μπορεί να αλλάξει την κατεύθυνση της Ακύρωσης, όχι την ψήφο της. Δεν είμαι σίγουρη, κοιτάζω στους κανόνες και σας λέω, αλλά η επιπλέον δεν αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Οπότε Γιώργο και Μαρία ψηφίστε Eileen.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Το άλλαξα... αλλά δεν είδα τα υπόλοιπα που απαντήσατε...

οπότε ψηφίζω eileen!!!

οκ τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Οχι η μαρία δεν μπορεί να αλλάξει ψήφο. Ο Γιώργος πρέπει να αλλάξει και να χρησιμοποιήσει την κάρτα ακύρωση ψήφου που είχε από την αρχή του παιχνιδιού.


  1. Eileen - Πατρεύς (x2)
  2. ggeorge1976 - Πατρεύς
  3. Himela - Πατρεύς (Ακυρώθηκε)
  4. maria775m - Πατρεύς
  5. Myrtle - Eileen
  6. Πατρεύς - Eileen (x2) (ακυρώθηκε)
  7. soter - Eileen
Ψήφοι
4 Πατρεύς
2 Eileen
δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσει ακύρωσει.... αρκεί απλώς να αλλάξει ή αυτός ή η μαρια αν γινεται ώστε να είναι 3-3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Γιώργο σε παρακαλώ ψήφισε κι εσύ Eileen να γίνει ισοπαλία. Όσο για τον αυτοκράτορα... ε μπούχτησε ο άνθρωπος....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,113 μηνύματα.
Α άσχετο, οκ 3-3 είναι (3η δέσμη speaking:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top