Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους πολίτες!! Ήσασταν απλά καταπληκτικοί!!

Αλλά εντάξει και εμείς καλούτσικοι ήμασταν!! (δηλαδή τα μαύρα μας τα χάλια είχαμε αλλά τέλος πάντων δεν πειράζει...) :P
Ας πούμε ότι ήμασταν απλώς άτυχοι!
______________________________
Και να ρωτήσω κάτι γιατί το έχω μεγάλη απορία!! Βάιε... εφόσον ήσουν αντίπαλος μαφιόζος (και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να ξέρεις εξ αρχής τον ρόλο μου) πώς κατάλαβες ότι ήμουν δολοφόνος;; Πρέπει να είσαι και πολύ γατόνι... αλλιώς δεν εξηγείται!! :P
Πραγματικά όταν διάβαζα τις κατηγορίες σου και που έβλεπα να επιμένεις τόσο... αααχ ήθελα να σου ρίξω μια μπούφλα!!
Ααααχ όλα από εσένα ξεκίνησαν! Τέλος πάντων το προσπερνώ!! :P

Τέλος, θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τα συνεταιράκια μου γιατί... εεε, τι να κάνουμε βρε παιδιά δεν το έχω!! :P και νομίζω ότι μας πήρα λίγο στο λαιμό μου...
Στο επόμενο πραγματικά βάλτε με πολίτη!! Κάνω έκκληση στην μελλοντική ΣΕ. Θα είναι τραγικό λάθος να ξαναγίνω δολοφόνος!! :P

Αυτά από μένα... Ήταν μια απίστευτη εμπειρία... είχε πολύ φάση και έριξα τρελό γέλιο!! Θα τα πούμε στο επόμενο τώρα...

Υ.Γ νομίζω ότι το βραβείο του πιο άκυρου δολοφόνου ανήκει δικαιωματικά σε μένα!! :P
Ο Catalyst ήταν epic.
Εγώ θα μαι ΣΕ!:hmm:Αν μ' αφησουνε;P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ο Catalyst ήταν epic.
Εγώ θα μαι ΣΕ!:hmm:Αν μ' αφησουνε;P

Ναι πραγματικά!! Σαν να ήταν μέσα στο μυαλό μου... αφού τον διάβαζα και έμενα έτσι :eek:

Τεσπα οκ να το έχεις στα υπόψιν τότε!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ο Catalyst ήταν epic.
Εγώ θα μαι ΣΕ!:hmm:Αν μ' αφησουνε;P

Αν μας αφησουνε και γινει την πρωτη βδομαδα του 2012 το νεο, τοτε ν μπουμε εμεις οι δυο ΣΕ, μαζι με εναν εμπειρο απ τους μοντ
Νομιζω θα εχουμε εμεις περισσοτερο ενδιαφερον... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι πραγματικά!! Σαν να ήταν μέσα στο μυαλό μου... αφού τον διάβαζα και έμενα έτσι :eek:

Τεσπα οκ να το έχεις στα υπόψιν τότε!! :P
Καλα νταξει αυτο δεν γινεται:P
Αν μας αφησουνε και γινει την πρωτη βδομαδα του 2012 το νεο, τοτε ν μπουμε εμεις οι δυο ΣΕ, μαζι με εναν εμπειρο απ τους μοντ
Νομιζω θα εχουμε εμεις περισσοτερο ενδιαφερον... :P:P:P
Αμεε..σου λεω εχω κανει σε αλλο site ΣΕ και ειναι μουρλιααα *.*

Καληνυχτα σε ολους;) Τα λεμε ΑΥΡΙΟΟ;P Και μην βρω κλειδωμενο το θεμα..θελω να σχολιασω ημερολογιο και βραβεια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και να ρωτήσω κάτι γιατί το έχω μεγάλη απορία!! Βάιε... εφόσον ήσουν αντίπαλος μαφιόζος (και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να ξέρεις εξ αρχής τον ρόλο μου) πώς κατάλαβες ότι ήμουν δολοφόνος;; Πρέπει να είσαι και πολύ γατόνι... αλλιώς δεν εξηγείται!! :P
Πραγματικά όταν διάβαζα τις κατηγορίες σου και που έβλεπα να επιμένεις τόσο... αααχ ήθελα να σου ρίξω μια μπούφλα!!
Ααααχ όλα από εσένα ξεκίνησαν! Τέλος πάντων το προσπερνώ!! :P
Όπως είπα, πιάστηκα απ' το 2ο ποστ σου που αναφερόσουν στον Τάσο και απλά έκανα το κομμάτι αυτό πολλαπλή παράθεση μεταξύ άλλων για να δώ τι παίζει με του λόγου σου...:P Οι αντιδράσεις σου μου έδειχναν ότι μάλλον είσαι δολοφόνος, από εκεί ξεκίνησα. Στη συνέχεια απαντούσες μόνο σε μένα και αμυνόσουν μόνο, οπότε κατάλαβα ότι πιάσαμε λαβράκι...:D Αφού όντως αποδείχθηκες δολοφόνος αργότερα, το ποστ όπου κατηγορούσα τον Πατρέα έγινε ο οδηγός μου και η συνέχεια είναι γνωστή.:P

Πολύ ενδιαφέρον τελικά είχε που δεν αποδείχθηκες Φανερή Μαφιόζος και, επιπλέον, το γεγονός ότι ήσουν η πρώτη που κόντραρα και αποκάλυψα ίσως να πήρε τελικά τα βλέμματα των μαφιόζων από πάνω μου για το ενδεχόμενο να είμαι ο Αντίπαλος Μαφιόζος, που ήταν το μεγαλύτερό μου άγχος, γιατί και μόνο το ότι έπαιζα πολύ θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι έχω ρόλο που μπορεί να ''καρφωθεί''.

Ρωτήστε και τη ΣΕ πόσα πμ τους έστειλα για διευκρινήσεις πάνω στο ρόλο μου. Τις τρέλανα τις κοριτσάρες με τις κουλές απορίες μου!:D:P Συγγνώμη Ζωή και Μαρία!:redface:

Σόρι αν φάνηκε ότι σου μίλησα απότομα σε ορισμένα σημεία, ήταν στο πλαίσιο του παιχνιδιού, ε.:P


Γέλασα κι εγώ πάρα πολύ με ορισμένα ποστ.:D Το πρώτο που μου 'ρχεται τώρα είναι του φρικ σε κάποια φάση που είπε ''Πατρέα χωρίς πολλά πολλά, είστε ελεεινοί:P'' Γενικά είχε φοβερό γέλιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παντως απ'οσους δηλωσανε συμμετοχη εγω ψηφιζω το Γιωργο και τον Τασο και θα εξηγησω γιατι:
Ο Δημητρης ειναι 3η λυκειου και αν κατσει να κανει ΣΕ σιγουρα θα του φαει πολυ χρονο και θα τον παει πισω χωρις να το καταλαβει... Ξερω τι λεω;)!!
Ο Σπυρακος ειναι καλο να παιξει μερικα παιχνιδια για να εξασκηθει, καθως οπως φανηκε σ'αυτο το game ειχε καποια προοδο!!

Τωρα απο τους αλλους δυο:
Ο Τασος εχει μαθει πλεον πολυ καλα τους κανονες του παιχνιδιου, αλλα και το πως λειτουργει η ΣΕ.
Ο Γιωργος φαινεται συνεπης και εμπιστος και απ'οτι μας ειπε εχει χρονια εμπειριας στο παλερμο (τουλαχιστον in real life).


To μονο που πρεπει να προσεξετε ειναι οι ρολοι και οι καρτες να δινονται εντελως τυχαια και φυσικα να μην υπαρχει ΚΑΜΙΑ διαρροη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Γέλασα κι εγώ πάρα πολύ με ορισμένα ποστ.:D Το πρώτο που μου 'ρχεται τώρα είναι του φρικ σε κάποια φάση που είπε ''Πατρέα χωρίς πολλά πολλά, είστε ελεεινοί:P'' Γενικά είχε φοβερό γέλιο!!

Δυο ποστ μου ερχονται στο μυαλο τωρα προχειρα:
1. Μπαινω απ το κινητο κ απ το σχολειο και βλεπω ποστ της love_angel οπου γραφει και τους 4 δολοφονους και ειναι 100% σωστη
Έχω μείνει κάγκελο και ζηταω απ τον ανανά να μου διαβάσει τι γράφει η οθόνη
2. Μπαινω μετά απ μάθημα και βλέπω τον φάντα να λέει "Ψηφίζω πατρεα, είναι δολοφόνος"
Δεν εκνευριστηκα αλλα επαθα σοκ οταν το διαβασα
Αμεσως ετρεξα μσν να δω τι ειχε κατα νου...



Να σχολιασω και τον φρικ που γραφει παραπανω:
1. Εγω δεν εχω προβλημα να μπω στη ΣΕ, αρκει να γινει την 1η βδομαδα του 2012
Μεχρι τοτε εχω υπολογισει να διαθετω 2-3 ωρες την ημερα για ξεκουραση
Για πιο μετα, θα χρειαζομαι κ ατομο ν μ καλυπτει
Γι αυτο ειπα να μπουμε εγω κ ο σπυρακος
2. Προτεινεις τασο και γιωργο
Δε διαφωνω αλλα... κανεις δεν ειναι μοντ
Θα εχουνε προβλημα με αυτο αν τα πραγματα ξεφυγουνε...

* Σας καληνυχτω ολους!
Θα μπω ξανα αυριο!
Περιμενω βραβεια και ημερολογιο απ τη ΣΕ μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Οριστε:
Σπυρακος (^^) 138
foreverfreak 71
Catalyst 68
Myrtle 67
dimijim 66
Χαρουλιτα 64
Τάσος97 54

Παλι πρωτος εισαι:P!!

Update μετά τη συγχώνευση μηνυμάτων:

Σπυρακος (^^) 132
foreverfreak 73
Catalyst 69
Myrtle 67
dimijim 65
Χαρουλιτα 62
Τάσος97 54

Σπυράκο κράτα γερά.:strong:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Το ημερολόγιο μίας συντονίστριας
.Eileen Edition.​

Κυριακή

Η μέρα ξεκίνησε με πολύ πολύ ενθουσιασμό. Διάβασα για πολλοστή φορά τους κανόνες για να είμαι σίγουρη ότι είμαι έτοιμη να κάνω συντονίστρια και να μην κρεμάσω κανέναν. Δεν κρατιόμουν να κάνω την κλήρωση!:redface: Μάλιστα, είχα και μία πολύ φαεινή ιδέα. Για να έχει πραγματικό χαρακτήρα και να είναι πιο ρεαλιστικό αποφάσισα να το κάνω με τον παραδοσιακό τρόπο. Έτσι, έγραψα όόόόλα τα ονόματά σας και όόόόόλους τους ρόλους σε μικρά χαρτάκια και τα δίπλωσα τόσο ψιλά που μετά δε μπορούσα να τα ανοίξω εύκολα ( :| cool ha? ). Καθώς έκανα την κλήρωση και άνοιγα το ένα χαρτάκι μετά το άλλο, βλέποντας πώς κατανέμονται οι ρόλοι σκεφτόμουν συνέχεια: Αυτό θα είναι ένα τέλειο παιχνίδι! Επομένως η αγωνία αυξανόταν διαρκώς! Ειδικά όταν είδε και η Myrtle τους ρόλους και αρχίσαμε να στέλνουμε τα πρώτα μηνύματα, ήθελα να ανοίξουμε αμέσως το θέμα και να αρχίσετε την κοκορομαχία! ( :popcorn: )
Αλλά πάλι... Παλέρμο χωρίς Wild_Boy? Μου φάνηκε πολύ περίεργο..
Βέβαια, δεν ήταν όλα ρόδινα. Όταν πλέον τελείωσαμε με κάρτες, απορίες, ρόλους και θέμα ήμασταν πτώματα!

Δευτέρα
Το τελευταίο πράγμα που περίμενα μόλις άνοιξα χαρούμενη το στέκι για να δω τι έκαναν τα παικτρόνια μας ήταν να έχω 19 ειδοποιήσεις! :stunned: Φωτιά του βάλανε?:confused: σκέφτηκα και μετά όταν είδα ότι όλα ήταν υπό έλεγχο, μπόρεσα να διαβάσω όλα τα ποστ σας! Πρώτη μέρα και κάποιοι έπαιζαν ήδη επικίνδυνα! Καμία σχέση με το πώς παίζω εγώ, ή πώς είχα συνηθίσει. Είχαμε σοβαρές κατηγορίες και κάποιοι καρφώθηκαν από την πρώτη μέρα! Όσο πλησίαζε ο καιρός για ψηφοφορίες είχαμε λίστες, λίστες, λίστες... Παιζόντουσαν οι κάρτες, οπότε διαμόρφωσε καλύτερα τη λίστα. Όταν είδα ότι φεύγει ο fantasmenos αναρωτιέμαι τι στο καλό έχει σχεδιάσει πάλι για να μας αφήσει κάγκελο! Ισοψηφία με την Μαρία, μία συν-δολοφόνο και φεύγει ο Φάντα? Ήμουν σίγουρη ότι υπήρχε κάτι σατανικά ιδιοφυές από πίσω!:P
Προς το βράδυ, αφού μας έχουν στείλει μηνύματα κάποια παιδιά σε σχέση με το ρόλο τους ή με κάρτες, βλέπω αυτό:
Αρχική Δημοσίευση από foreverfreak:
Λοιπον, αν και το αλανθαστο ενστικτο μου μου λεει πως ειναι στανταρ μαφιοζος, θα ηθελα να μαθω το ρολο της Himela παρακαλω:)!!
και μένω στήλη άλατος. Το κοιτούσα... το ξανακοιτούσα... ήταν η πρώτη μέρα και το θηρίο είχε ήδη βρει ένα δολοφόνο!Δηλαδή μέχρι το τέλος της βδομάδας τι θα γινόταν?:worry:
Ήρθε αργότερα και το πιμί της Ριρίκας που αν και ήταν πολύ νωρίς έσωζε την Ιωάννα... Τι διαμάντια παιδιά έχουμε!:redface:

Τρίτη
Ανακοίνωσα τη δολοφονία με μία μικρήή καθυστέρηση. Αφού μιλήσαμε με τη Myrtle για το πώς θα βολέψουμε το πρόγραμμά μας και ενημέρωσε η μία την άλλη για το τι είχε κάνει, κάθισα σαν κυρία και εγώ να διαβάσω. Όσο προχωρούσε η μέρα και έβγαιναν καινούρια ποστ, μιλούσε περισσότερος κόσμος και οι δολοφόνοι ήταν ήδη σε δύσκολη θέση. Η Σύλβια να έχει ανοικτά μέτωπα από παντού ( χαρά στην υπομονή σου!), και ο Βάιος να έχει στήσει στο απόσπασμα την Μαρία και πρακτικά να είναι έτοιμος να την εκτελέσει! :laugh: Μα 12 ψήφοι? Σταρ η κοπέλα! Έτοιμη για Eurovision Μαράκι!:P
Καθώς ερχόντουσαν τα πιμί το βράδυ, βλέπαμε με τη Myrtle ότι όλοι ήταν προς την σωστή κατεύθυνση. Ο Τάσος έκανε πολύ έξυπνες ερωτήσεις ( και προσωπικά εντυπωσιάστηκα πολύ από τον τρόπο παιχνιδιού του - way to go! )
Και ο Αρχιμαφιόζος χτυπάει. Πατάει την μικρή πεταλουδίτσα και φεύγει! πραγματικά δε μπορούσα να πιστέψω την ειρωνεία! Δεν μπορούσα καν να το πω στην Ριρίκα όταν μου έστειλε το πιμί για να ρωτήσει πιο ήταν το σημερινό θύμα! Προσπάθησα να της το φέρω με τρόπο, δεν ξέρω αν τα κατάφερα όμως...:P
Μετά πάλι ο πανικός με τις κάρτες και ο Βάιος να έχει αρχίσει να ανησυχεί για το κάρφωμα, αφού μας ρωτούσε το παιδί για τους κανόνες ( στυγνό, απλό κτλ...) - κομφούζιο αληθινό... Τα πληκτρολόγιά μας είχαν πάρει φωτιά!:P
Και σαν να μην φτάνει αυτό η Misskit δεν συμμετείχε όσο έπρεπε και με εκνεύριζε. Ήθελα πραγματικό πολύ να δω την Άννα να παίζει αφοσιωμένα αυτό το ρόλο! ( Α, ρε Κιτ!)

Τετάρτη
Shit, shit and..... shit! Διαβάζω το πρώτο μήνυμα της Myrtle που μου έλεγε για το .. περίεργο μήνυμα της Ριρίκας, και τη Φοίβη που την κατηγόρησε (κάπως ) και να συνεχίζω να διαβάζω το μήνυμα και να έχω φρικάρει!! Νομίζαμε στην αρχή ότι κάποιοι κατηγόρησαν παιδιά για διαρροή - μόλις το διάβασα η διάθεσή μου έπεσε σαν το δείκτη του χρηματιστηρίου όταν ο Παπανδρέου ανακοίνωσε το δημοψήφισμα!:/: Ήμασταν τόσο προσεκτικές, εσείς ήσασταν μέχρι στιγμής τυπικότατοι και το χειρότερο που θα μπορούσαμε να ακούσουμε είναι ότι κάποιος είχε επιλέξει να παίξει με "συνεργασίες". Δεν το δεχόμασταν με τίποτα! Ευτυχώς μετά ξεκαθάρισε το τοπίο - είχε γίνει μία παρατυπία αλλά ήταν ακούσια. Οι κανόνες ήταν όμως κανόνες για αυτό και η Ριρίκα αποκλείστηκε από το παιχνίδι. :/:
Φτάσαμε σε ένα σημείο που πραγματικά είχαμε κατανοήσει ότι οι κανόνες έτσι όπως έχουν γραφεί, σας γεννούσαν πολλές απορίες - για αυτό είπαμε με τη Myrtle ότι μόλις τελείωνε το παιχνίδι θα ρωτούσαμε τον καθένα από εσάς τι τον δυσκόλεψε, τι ήταν δυσνόητο. Ήμασταν πραγματικά σε δύσκολη θέση, αφού βλέπαμε παιχνίδια να "γκρεμίζονται" από μικρές παρανοήσεις. Ήταν κρίμα!
Έτσι όπως σκεφτόμουν τις πιθανότητες του καρφώματος έρχεται ένα μήνυμα από την Κλεοπάτρα που έλεγε: "Θα κοιμηθώ με το fantasmeno". Καλέ τι λέει????:confused: Μετά πήρε μπρος το μηχάνημα και θυμήθηκα ότι ήταν η πόρνη!:redface:
Η ώρα της δολοφονίας.... Το θύμα ήταν ο tsarachaf. Πρώτη σκέψη: τον βλάκα, τον φάγανε! :wall: Δεύτερη σκέψη: Ρε όχι τον Ακριβόόόόό :cry_x:

Πέμπτη
Είχα πάρει φωτιάάάάάάά! Το πώς κρατιόμουν να μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις και να αρχίσω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου η καρδούλα μου το ξέρει! Τόσα πολλά πράγματα που μπορούσαν να ειπωθούν. Τόσοι παίκτες που ήταν υπεράνω πάσης υποψίας και κανένας δεν έκανε ούτε μία προσπάθεια να τους "στιγματίσει". Για να κρατηθώ λοιπόν, πήρα να σβήνω (ξανά) τα αμέτρητα σπαμ του Σπύρου, να βάζω spoiler στις τεράστιες παραθέσεις του, να συγχωνεύω τα μηνύματά του - α! κανένα παράπονο δεν είχα, το παιδί με κρατούσε απασχολημένη - είχε ψωμί η υπόθεση!:P
Κάρφωμα, κάρφωμα, κάρφωμα... Το είχε η ατμόσφαιρα εκείνη τη μέρα... και τα αμέτρητα μηνύματα των μαφιόζων που μας ρωτούσαν διευκρινήσεις σχετικά με αυτό.:P Συζητούσαμε για πόση ώρα με την Myrtle πώς άραγε θα συνεχιστεί το παιχνίδι Έτσι λοιπόν όπως σκεφτόμουνα "Πάει ο Βάιος το έφαγε το κεφάλι του :/: " έρχεται το μήνυμα και βρίσκουν την Love_angel! :eek: Οπότε πάει αυτή, πάει και ο Freak που ήταν ο Ντεντέκτιβ ! :eek: Το εγκεφαλικό όμως παραλίγο να ερχόταν όταν είδα και το μήνυμα για το δεύτερο κάρφωμα (!!!!! ). Αν πετύχαιναν και το Βάιο το παιχνίδι θα ήταν οι τρεις τους έξω. Ήμουν τόόόόσο περίεργη να δω αν θα κατάφερναν οι δολοφόνοι από μία τόσο δύσκολη θέση να το γυρίσουν προς το μέρος τους! Αλλά δεν τον βρήκαν - που σημαίνει ότι ο fantasmenos θα έχανε τη ζωή του επειδή δεν πέτυχε το κάρφωμα. Τι υπέροχη εξέλιξη! Εκείνη τη στιγμή θα ήθελα να ήμουν στη θέση του Μαυρούλη, δηλαδή μαφιόζος. Είχα πορωθεί... πολύ!:redface:
" Θα κοιμηθώ με το fantasmeno" ήταν ξανά το μήνυμα της Κλεοπάτρας εκείνη τη μέρα... "Δυο μέρες συνεχόμενα? Δεν επιτρέπεται. Μπράβο τέχνη ο Φαντασμένος!" :laugh: :redface:
Η χαριστική βολή ήταν όταν άνοιξα το πιμί του foreverfreak και μου κατονόμαζε όλους τους δολοφόνους, είχε βρει τον Τάσο, ήταν ανάμεσα στην Έλενα και την Misskit για τον σωστό ρόλο και του είχε ξεφύγει μόνο ο Πληροφοριοδότης! Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα! Κάτι ήξεραν παλιά οι δολοφόνοι και τον βγάζανε στον πρώτο γύρο! :laugh:

Παρασκευή
Είχα τρομερή αγωνία. Είχα υποσχεθεί ότι θα πάω να βοηθήσω την ομάδα του σχολείου μου σήμερα, οπότε έφυγα από Θεσσαλονίκη στις 7.30 και έτρεχα όλη μέρα. Μόνο γύρω στις 10 το πρωί μπήκα λίγα λεπτά αλλά δεν υπήρχε κάτι ανησυχητικό, ευτυχώς. Ήταν 13.00 και εξηγούσα κάποια πράγματα για τους ορισμούς και τα επιχειρήματα και σκεφτόμουν τι στο καλό να έχει γίνει.. Και όχι τίποτα άλλο. Το μάθημα γινόταν στην αίθουσα των υπολογιστών! Λες και έπαιζαν με τον πόνο μου! Όταν μπήκα ήταν βραδάκι και το θέμα ήταν ανοικτό, και όλοι ήταν ευχαριστημένοι, είχαν διασκεδάσει. Τι ωραία! Πάμε για το επόμενο. ΣΕ θα σας στείλω πιμί κάνοντας αίτηση για το ρόλο που θέλω να έχω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πιστεύω ότι αν δεν υπήρχε συνεργασία μεταξύ των πολιτών, οι μαφιόζοι θα ήταν πιο ψύχραιμοι και μπορεί να έκαναν την απέλπιδα προσπάθεια να λυτρωθούν καρφώνοντας εμένα, έστω ως εκδίκηση για τον πανικό που προκάλεσα στον πρώτο γύρο.
Αν εξοντώνεις τον ένα μετά τον άλλο, δεν τους δίνεις χρόνο να αντιδράσουν. Όταν είναι πολλοί οι υπεράνω πάσης υποψίας -αποδεδειγμένα πολίτες δηλαδή- και μάλιστα χτυπούν αλύπητα τον αντίπαλο, ο εχθρός αποσυντονίζεται, δεν ξέρει σε ποιόν να ρίξει τις υποψίες πια και οι πιθανότητές του λιγοστεύουν.

Γι' αυτό, ας γίνει μάθημα αυτό το παλέρμο για τους μελλοντικούς πολίτες, ώστε να παίζουν πάντα ανοιχτά και βάσει λογικής για να πιέσουν τους δολοφόνους, να τους αναγκάσουν να βγουν μπροστά κι όχι να κρύβονται στο καβούκι τους. Μη φοβάστε το ρόλο σας, σας δώθηκε για να τον παίξετε. Αναζητείτε τρόπους να τον παίξετε σωστά (λίγο πρόστυχο ακούστηκε αυτό:P).

Πάντως στο επόμενο, Eileen και Catalyst θα είναι δολοφόνοι, κανονίστε την πορεία σας.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πάντως στο επόμενο, Eileen και Catalyst θα είναι δολοφόνοι, κανονίστε την πορεία σας.:pfff:

Εννοείται!:D Και ξέρεις ποιος θα είναι το πρώτο μας θύμα, ε?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εννοείται!:D Και ξέρεις ποιος θα είναι το πρώτο μας θύμα, ε?:whistle:
Ναι.


Τρόπος δολοφονίας: Υπερβολική δόση πατέ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πείτε και τους άλλους ρόλους! Ο Σπυράκος θα χοροπηδάει από τη χαρά του!

Αχ Άννα, δε μας βοήθησες καθόλου!!!!

Μα τι να βοηθήσω καρδιά μου που έκατσε η Μαρία και με ψήφισε ήδη στον πρώτο γύρο, ενώ είχα ήδη μια ψήφο και λέω ώπα. Έρχεται μετά ο Βάιος και δίνει διπλή ψήφο στη Μαρία που με κατηγόρησε και λέω α, να μαστε! Μου δίνουν σήμα οι δολοφόνοι ποιοι είναι. Ε κι εγώ πήγα με τα νερά τους.

Τώρα στο τέλος, τα έβαλα με την Ελένη την καημένη, αλλά δε σωζόταν τίποτα. :P Λυπάμαι, αλλά ήσαστε ολίγον ανοργάνωτοι για μάφια. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Συγχαρητήρια στους πολίτες αλλά και στους δολοφόνους και από εμένα.
Έπαιξα σκατά αλλά τουλάχιστον καταφέραμε και κερδίσαμε, δεν έφταιγα εγώ, το γκαλοπ μες στην τάξη έφταιγε:P Χαχαχα Χιμέλα οι συμμαθητές μου σε έσωσαν εκείνη τη μέρα:P
Και σιγά μην άφηνα την Τζέιν να πεθάνει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Nαι τα καταφέραμε!!!!!!!!!!!!!!!! και για κάποιους κάποιους τελικά πολίτης ήμουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Ναι.


Τρόπος δολοφονίας: Υπερβολική δόση πατέ.:P
:pfff::pfff::pfff::pfff:
έκοψα το πολύ πατέ γιατί πάχυνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Να απαντησω στον freak .. Μπορει να βελτιωνομαι καπως περισσοτερο αλλα οταν εισαι ΣΕ μαθαινεις καλυτερα το παιχνιδι και κοβεις κινησεις απο ουδετερη πλευρα:) Επισης εχω απλετο χρονο να ασχοληθω με το game. Ααα και εγω θα μοιραζω καρτες απο τις 8 και μετα την ψηφοφορια :whistle:

Update μετά τη συγχώνευση μηνυμάτων:

Σπυρακος (^^) 132
foreverfreak 73
Catalyst 69
Myrtle 67
dimijim 65
Χαρουλιτα 62
Τάσος97 54

Σπυράκο κράτα γερά.:strong:
:P
:D:D

Το ημερολόγιο μίας συντονίστριας
.Eileen Edition.​

Κυριακή

Η μέρα ξεκίνησε με πολύ πολύ ενθουσιασμό. Διάβασα για πολλοστή φορά τους κανόνες για να είμαι σίγουρη ότι είμαι έτοιμη να κάνω συντονίστρια και να μην κρεμάσω κανέναν. Δεν κρατιόμουν να κάνω την κλήρωση!:redface: Μάλιστα, είχα και μία πολύ φαεινή ιδέα. Για να έχει πραγματικό χαρακτήρα και να είναι πιο ρεαλιστικό αποφάσισα να το κάνω με τον παραδοσιακό τρόπο. Έτσι, έγραψα όόόόλα τα ονόματά σας και όόόόόλους τους ρόλους σε μικρά χαρτάκια και τα δίπλωσα τόσο ψιλά που μετά δε μπορούσα να τα ανοίξω εύκολα ( :| cool ha? ). Καθώς έκανα την κλήρωση και άνοιγα το ένα χαρτάκι μετά το άλλο, βλέποντας πώς κατανέμονται οι ρόλοι σκεφτόμουν συνέχεια: Αυτό θα είναι ένα τέλειο παιχνίδι! Επομένως η αγωνία αυξανόταν διαρκώς! Ειδικά όταν είδε και η Myrtle τους ρόλους και αρχίσαμε να στέλνουμε τα πρώτα μηνύματα, ήθελα να ανοίξουμε αμέσως το θέμα και να αρχίσετε την κοκορομαχία! ( :popcorn: )
Αλλά πάλι... Παλέρμο χωρίς Wild_Boy? Μου φάνηκε πολύ περίεργο..
Βέβαια, δεν ήταν όλα ρόδινα. Όταν πλέον τελείωσαμε με κάρτες, απορίες, ρόλους και θέμα ήμασταν πτώματα!

Δευτέρα
Το τελευταίο πράγμα που περίμενα μόλις άνοιξα χαρούμενη το στέκι για να δω τι έκαναν τα παικτρόνια μας ήταν να έχω 19 ειδοποιήσεις! :stunned: Φωτιά του βάλανε?:confused: σκέφτηκα και μετά όταν είδα ότι όλα ήταν υπό έλεγχο, μπόρεσα να διαβάσω όλα τα ποστ σας! Πρώτη μέρα και κάποιοι έπαιζαν ήδη επικίνδυνα! Καμία σχέση με το πώς παίζω εγώ, ή πώς είχα συνηθίσει. Είχαμε σοβαρές κατηγορίες και κάποιοι καρφώθηκαν από την πρώτη μέρα! Όσο πλησίαζε ο καιρός για ψηφοφορίες είχαμε λίστες, λίστες, λίστες... Παιζόντουσαν οι κάρτες, οπότε διαμόρφωσε καλύτερα τη λίστα. Όταν είδα ότι φεύγει ο fantasmenos αναρωτιέμαι τι στο καλό έχει σχεδιάσει πάλι για να μας αφήσει κάγκελο! Ισοψηφία με την Μαρία, μία συν-δολοφόνο και φεύγει ο Φάντα? Ήμουν σίγουρη ότι υπήρχε κάτι σατανικά ιδιοφυές από πίσω!:P
Προς το βράδυ, αφού μας έχουν στείλει μηνύματα κάποια παιδιά σε σχέση με το ρόλο τους ή με κάρτες, βλέπω αυτό:

και μένω στήλη άλατος. Το κοιτούσα... το ξανακοιτούσα... ήταν η πρώτη μέρα και το θηρίο είχε ήδη βρει ένα δολοφόνο!Δηλαδή μέχρι το τέλος της βδομάδας τι θα γινόταν?
Ήρθε αργότερα και το πιμί της Ριρίκας που αν και ήταν πολύ νωρίς έσωζε την Ιωάννα... Τι διαμάντια παιδιά έχουμε!

Τρίτη
Ανακοίνωσα τη δολοφονία με μία μικρήή καθυστέρηση. Αφού μιλήσαμε με τη Myrtle για το πώς θα βολέψουμε το πρόγραμμά μας και ενημέρωσε η μία την άλλη για το τι είχε κάνει, κάθισα σαν κυρία και εγώ να διαβάσω. Όσο προχωρούσε η μέρα και έβγαιναν καινούρια ποστ, μιλούσε περισσότερος κόσμος και οι δολοφόνοι ήταν ήδη σε δύσκολη θέση. Η Σύλβια να έχει ανοικτά μέτωπα από παντού ( χαρά στην υπομονή σου!), και ο Βάιος να έχει στήσει στο απόσπασμα την Μαρία και πρακτικά να είναι έτοιμος να την εκτελέσει! :laugh: Μα 12 ψήφοι? Σταρ η κοπέλα! Έτοιμη για Eurovision Μαράκι!:P
Καθώς ερχόντουσαν τα πιμί το βράδυ, βλέπαμε με τη Myrtle ότι όλοι ήταν προς την σωστή κατεύθυνση. Ο Τάσος έκανε πολύ έξυπνες ερωτήσεις ( και προσωπικά εντυπωσιάστηκα πολύ από τον τρόπο παιχνιδιού του - way to go! )
Και ο Αρχιμαφιόζος χτυπάει. Πατάει την μικρή πεταλουδίτσα και φεύγει! πραγματικά δε μπορούσα να πιστέψω την ειρωνεία! Δεν μπορούσα καν να το πω στην Ριρίκα όταν μου έστειλε το πιμί για να ρωτήσει πιο ήταν το σημερινό θύμα! Προσπάθησα να της το φέρω με τρόπο, δεν ξέρω αν τα κατάφερα όμως...:P
Μετά πάλι ο πανικός με τις κάρτες και ο Βάιος να έχει αρχίσει να ανησυχεί για το κάρφωμα, αφού μας ρωτούσε το παιδί για τους κανόνες ( στυγνό, απλό κτλ...) - κομφούζιο αληθινό... Τα πληκτρολόγιά μας είχαν πάρει φωτιά!:P
Και σαν να μην φτάνει αυτό η Misskit δεν συμμετείχε όσο έπρεπε και με εκνεύριζε. Ήθελα πραγματικό πολύ να δω την Άννα να παίζει αφοσιωμένα αυτό το ρόλο! ( Α, ρε Κιτ!)

Τετάρτη
Shit, shit and..... shit! Διαβάζω το πρώτο μήνυμα της Myrtle που μου έλεγε για το .. περίεργο μήνυμα της Ριρίκας, και τη Φοίβη που την κατηγόρησε (κάπως ) και να συνεχίζω να διαβάζω το μήνυμα και να έχω φρικάρει!! Νομίζαμε στην αρχή ότι κάποιοι κατηγόρησαν παιδιά για διαρροή - μόλις το διάβασα η διάθεσή μου έπεσε σαν το δείκτη του χρηματιστηρίου όταν ο Παπανδρέου ανακοίνωσε το δημοψήφισμα! Ήμασταν τόσο προσεκτικές, εσείς ήσασταν μέχρι στιγμής τυπικότατοι και το χειρότερο που θα μπορούσαμε να ακούσουμε είναι ότι κάποιος είχε επιλέξει να παίξει με "συνεργασίες". Δεν το δεχόμασταν με τίποτα! Ευτυχώς μετά ξεκαθάρισε το τοπίο - είχε γίνει μία παρατυπία αλλά ήταν ακούσια. Οι κανόνες ήταν όμως κανόνες για αυτό και η Ριρίκα αποκλείστηκε από το παιχνίδι.
Φτάσαμε σε ένα σημείο που πραγματικά είχαμε κατανοήσει ότι οι κανόνες έτσι όπως έχουν γραφεί, σας γεννούσαν πολλές απορίες - για αυτό είπαμε με τη Myrtle ότι μόλις τελείωνε το παιχνίδι θα ρωτούσαμε τον καθένα από εσάς τι τον δυσκόλεψε, τι ήταν δυσνόητο. Ήμασταν πραγματικά σε δύσκολη θέση, αφού βλέπαμε παιχνίδια να "γκρεμίζονται" από μικρές παρανοήσεις. Ήταν κρίμα!
Έτσι όπως σκεφτόμουν τις πιθανότητες του καρφώματος έρχεται ένα μήνυμα από την Κλεοπάτρα που έλεγε: "Θα κοιμηθώ με το fantasmeno". Καλέ τι λέει????:confused: Μετά πήρε μπρος το μηχάνημα και θυμήθηκα ότι ήταν η πόρνη!:redface:
Η ώρα της δολοφονίας.... Το θύμα ήταν ο tsarachaf. Πρώτη σκέψη: τον βλάκα, τον φάγανε! :wall: Δεύτερη σκέψη: Ρε όχι τον Ακριβόόόόό :cry_x:

Πέμπτη
Είχα πάρει φωτιάάάάάάά! Το πώς κρατιόμουν να μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις και να αρχίσω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου η καρδούλα μου το ξέρει! Τόσα πολλά πράγματα που μπορούσαν να ειπωθούν. Τόσοι παίκτες που ήταν υπεράνω πάσης υποψίας και κανένας δεν έκανε ούτε μία προσπάθεια να τους "στιγματίσει". Για να κρατηθώ λοιπόν, πήρα να σβήνω (ξανά) τα αμέτρητα σπαμ του Σπύρου, να βάζω spoiler στις τεράστιες παραθέσεις του, να συγχωνεύω τα μηνύματά του - α! κανένα παράπονο δεν είχα, το παιδί με κρατούσε απασχολημένη - είχε ψωμί η υπόθεση!
Κάρφωμα, κάρφωμα, κάρφωμα... Το είχε η ατμόσφαιρα εκείνη τη μέρα... και τα αμέτρητα μηνύματα των μαφιόζων που μας ρωτούσαν διευκρινήσεις σχετικά με αυτό. Συζητούσαμε για πόση ώρα με την Myrtle πώς άραγε θα συνεχιστεί το παιχνίδι Έτσι λοιπόν όπως σκεφτόμουνα "Πάει ο Βάιος το έφαγε το κεφάλι του :/: " έρχεται το μήνυμα και βρίσκουν την Love_angel! :eek: Οπότε πάει αυτή, πάει και ο Freak που ήταν ο Ντεντέκτιβ ! :eek: Το εγκεφαλικό όμως παραλίγο να ερχόταν όταν είδα και το μήνυμα για το δεύτερο κάρφωμα (!!!!! ). Αν πετύχαιναν και το Βάιο το παιχνίδι θα ήταν οι τρεις τους έξω. Ήμουν τόόόόσο περίεργη να δω αν θα κατάφερναν οι δολοφόνοι από μία τόσο δύσκολη θέση να το γυρίσουν προς το μέρος τους! Αλλά δεν τον βρήκαν - που σημαίνει ότι ο fantasmenos θα έχανε τη ζωή του επειδή δεν πέτυχε το κάρφωμα. Τι υπέροχη εξέλιξη! Εκείνη τη στιγμή θα ήθελα να ήμουν στη θέση του Μαυρούλη, δηλαδή μαφιόζος. Είχα πορωθεί... πολύ!:redface:
" Θα κοιμηθώ με το fantasmeno" ήταν ξανά το μήνυμα της Κλεοπάτρας εκείνη τη μέρα... "Δυο μέρες συνεχόμενα? Δεν επιτρέπεται. Μπράβο τέχνη ο Φαντασμένος!" :laugh: :redface:
Η χαριστική βολή ήταν όταν άνοιξα το πιμί του foreverfreak και μου κατονόμαζε όλους τους δολοφόνους, είχε βρει τον Τάσο, ήταν ανάμεσα στην Έλενα και την Misskit για τον σωστό ρόλο και του είχε ξεφύγει μόνο ο Πληροφοριοδότης! Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα! Κάτι ήξεραν παλιά οι δολοφόνοι και τον βγάζανε στον πρώτο γύρο! :laugh:

Παρασκευή
Είχα τρομερή αγωνία. Είχα υποσχεθεί ότι θα πάω να βοηθήσω την ομάδα του σχολείου μου σήμερα, οπότε έφυγα από Θεσσαλονίκη στις 7.30 και έτρεχα όλη μέρα. Μόνο γύρω στις 10 το πρωί μπήκα λίγα λεπτά αλλά δεν υπήρχε κάτι ανησυχητικό, ευτυχώς. Ήταν 13.00 και εξηγούσα κάποια πράγματα για τους ορισμούς και τα επιχειρήματα και σκεφτόμουν τι στο καλό να έχει γίνει.. Και όχι τίποτα άλλο. Το μάθημα γινόταν στην αίθουσα των υπολογιστών! Λες και έπαιζαν με τον πόνο μου! Όταν μπήκα ήταν βραδάκι και το θέμα ήταν ανοικτό, και όλοι ήταν ευχαριστημένοι, είχαν διασκεδάσει. Τι ωραία! Πάμε για το επόμενο. ΣΕ θα σας στείλω πιμί κάνοντας αίτηση για το ρόλο που θέλω να έχω! :P
Τέλειιοοο..ελιωσαααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εχμ, σορρυ μάφια, τα παίρνω πίσω αυτά που είπα. Είδα ότι ενημερωθήκατε αργότερα για το ποιος είναι ο ρόλος μου.

ΠΡΟΣ ΣΕ: Με ποιο κριτήριο έγινε αυτό; Δε γράφεται στους κανόνες κάτι για το χρόνο που τον μαθαίνουν, γι' αυτό κι εγώ είχα την αίσθηση ότι ο Βάιος με υπερασπίστηκε αμέσως κι έδωσε διπλή ψήφο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
ΠΡΟΣ ΣΕ: Με ποιο κριτήριο έγινε αυτό; Δε γράφεται στους κανόνες κάτι για το χρόνο που τον μαθαίνουν, γι' αυτό κι εγώ είχα την αίσθηση ότι ο Βάιος με υπερασπίστηκε αμέσως κι έδωσε διπλή ψήφο. :/:

Με κανένα κριτήριο! Απλά μέσα σε όλα αυτό μας είχε διαφύγει, οπότε το κάναμε αργότερα. Μας είπε κι η Χιμέλα ότι στο προηγούμενο παιχνίδι δεν το είχαν κάνει οπότε σκεφτόμασταν και γιατί μπορεί να έγινε αυτό και μήπως τελικά ήταν καλύτερο κάτι τέτοιο για το παιχνίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Θέλουν σουλούπωμα οι κανόνες πάντως. Μπερδεύτηκα αρκετά στην προσπάθεια να καταλάβω μερικά πράγματα. :redface: Συγγνώμη δολοφόνια που δεν μπόρεσα να βοηθήσω, αλλά βάδιζα με άλλα δεδομένα και μετά έβγαινε ο ένας μετά τον άλλον κι εγώ τριγύριζα στις πλατείες και χόρευα :whistle:, οπότε δεν παρακολουθούσα, ήταν χαμένη υπόθεση. :redface:

Φχαριστούμε ΣΕ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top