Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,105 μηνύματα.
Α πλάκα είχε επίσης όταν σχεδιάζαμε την πρώτη προκήρυξη και λέω στα παιδιά στο μσν "μην τη γράψει ο Πέτρος με κανένα πολυτονικό σύστημα και καρφωθούμε!!!!"

Αχαχαχαχαχα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Α πλάκα είχε επίσης όταν σχεδιάζαμε την πρώτη προκήρυξη και λέω στα παιδιά στο μσν "μην τη γράψει ο Πέτρος με κανένα πολυτονικό σύστημα και καρφωθούμε!!!!"

Αχαχαχαχαχα :D
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΜΑΦΙΟΖΑΣ

Τη Δευτέρα 19 του μηνός πήρα το πμ της ΣΕ που έλεγε οτι είμαι φανερή μαφιόζος Β. Οι υπόλοιποι συνδολοφόνοι μου ήταν:


Πατρεύς - αρχιμαφιόζος
fantasmenos - φανερός μαφιόζος Α
Maria775m - κρυφός μαφιόζος Γ
MAYROULIS - κρυφός μαφιόζος Δ
dimijim - κρυφός μαφιόζος Ε


Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου


Ξεκινήσαμε λοιπόν να οργανωθούμε, και μέσα από αυτήν την οργάνωση καταφέραμε να έχουμε 2 δολοφόνους υποψήφιους για αποχώρηση!!! Τελείως fail, το ξέρω. Τη Μαρία την έκαψε ο Catalyst με τις υποψίες του και την κάρτα για διπλή ψήφο. Είχαμε αποφασίσει ο Πατρεύς να ψηφίσει για ξεκάρφωμα τον fantasmeno, να όμως που όλο αυτό μας ήρθε μπούμερανγκ! Όταν είδαμε οτι χάναμε τη Μαρία, βιαστικά της είπαμε να αλλάξει την ψήφο της και να ψηφίσει κάποιον άλλον για να σωθεί. Ο μόνος που μπορούσε να ψηφίσει ήταν ο Τάσος (τη Μισκιτ την είχε ήδη ψηφίσει κι ο fantasmenos ήταν συνδολοφόνος). Όμως καθυστερήσαμε και η ψήφος της δε μέτρησε. Έτσι πήγε ισοψηφία μεταξύ Μαρίας και fantasmenou. Από τα δύο δάχτυλα ποιο να κόψεις; Αποφασίσαμε να κάψουμε τον φαντασμένο γιατί η Μαρία είχε την κάρτα Νεκροφάνεια κι έτσι θα μπορούσε να τον επαναφέρει. Μια τελείως αποτυχημένη ψηφοφορία είχε τελειώσει.


Τρίτη 20 Δεκεμβρίου

Για σήμερα είχαμε αποφασίσει να σκοτώσουμε τη JaneWin. Προσωπικά θα προτιμούσα να φύγει ο Τάσος γιατί τον θεωρώ τον πιο έμπειρο παίκτη, αλλά οι υπόλοιποι ήθελαν κάποιον που δεν πολυπαίζει ώστε να μην καρφωθούμε. Φαίνεται οτι η Μαρία δε σώζεται σήμερα οπότε αποφασίζουμε, πριν φύγει, να επαναφέρει τον fantasmeno με την κάρτα Νεκροφάνεια. Δυστυχώς η δολοφονία δεν πετυχαίνει και αναρωτιόμαστε τι συνέβη: το πιο πιθανό είναι η μάγισσα να έσωσε το θύμα, πράγμα που μας κάνει να υποψιαζόμαστε τον Catalyst, γιατί εκείνος είχε πει κάπου οτι η JaneWin θα πεθάνει. Τα πιο απίθανα σενάρια είναι να πέτυχε ο γιατρός το θύμα (οπότε ας πάει να παίξει κάνα λόττο), η πόρνη να επέλεξε να κοιμηθεί μαζί μου (δεν την κατηγορώ, είμαι γυναικάρα!) και να μου αφαίρεσε την ιδιότητα δολοφονίας ή να πέσαμε σε αλεξίσφαιρο γιλέκο (οπότε είμαστε και πολύ γκαντέμηδες!) Κι ενώ οι ψήφοι προς τη Μαρία συνεχίζονται και βλέπουμε οτι δεν μπορούμε πια να εμποδίσουμε το να φύγει, της λέμε να επαναφέρει με την κάρτα Νεκροφάνεια τον φαντασμένο, όπως ήταν το σχέδιο από την αρχή. Δυστυχώς, όσο κι αν το καλύψαμε, η Love_Angel δείχνει να της φαίνεται ύποπτο αυτό και στρέφεται εναντίον της Μαρίας, ενώ την υποστήριζε ως τότε. Αυτό μας κάνει να σκεφτούμε οτι η Love είτε είναι ο πληροφοριοδότης που ήξερε τον φαντασμένο ως φανερό μαφιόζο, είτε χρησιμοποίησε την κάρτα όνειρο και είδε οτι είναι μαφιόζος. Αυτό που προσπαθώ τώρα να κάνω, μιας κι η Μαρία είναι χαμένη από χέρι, είναι να αρχίσω να σκορπάω υποψίες και σε άλλους παίκτες, ώστε να καθορίσω εγώ πώς θα κινηθεί η αυριανή ψηφοφορία. Σήμερα επίσης μάθαμε οτι ο διεφθαρμένος αστυνομικός είναι η MissKit, γιατί οι κανόνες λένε οτι πρέπει να τον ξέρουμε. Πάλι καλά γιατί γλίτωσε τη σύντομη δολοφονία της. Τελικά η Μαρία μάς άφησε χρόνους και σχεδιάζουμε το επόμενο θύμα μας. Αποφασίζουμε να βγάλουμε την blue butterfly γιατί σε αυτό το σημείο δεν έχει μιλήσει πολύ, δεν την υποψιάζεται κανείς, αλλά είναι έξυπνη κι έμπειρη παίκτρια και μπορεί να μας ξεσκεπάσει με τον καιρό. Έτσι ακόμα μια νύχτα πέφτει στο παλέρμο. Ελπίζω άυριο να γίνει η δολοφονία γιατί δε θα αντέξω κι άλλο θύμα να σωθεί!!!!


Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου


Η μέρα μου ξεκινάει πρωί πρωί βλέποντας οτι πολλοί έχουν πέσει πάνω μου. Πρώτα από όλους ο foreverfreak που αρχίζω και σιγουρεύομαι οτι είναι αντίπαλος μαφιόζος και ξέρει οτι είμαι δολοφόνος, αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια εμμονή. Με τσαντίζει που κανένας δε θεωρεί ύποπτη την τόση εμμονή του μαζί μου κι όλοι κατηγορούν εμένα! Το μεσημέρι πριν τη δολοφονία η blue butterfly δηλώνει οτι ένα πουλάκι της είπε οτι θα φύγει αποκαλύπτοντας έμμεσα οτι είναι η μάγισσα. Μαζί της φέυγοντας παίρνει τον πιο βασικό μας αντίπαλο εκείνη τη στιγμή, τη love_angel. Η love πριν φύγει έγραψε σε ποστ τους 4 μαφιόζους. Ευτυχώς που έφυγε, γλιτώσαμε από έναν εχθρό. Ο άλλος μας εχθρός foreverfreak έχει λυσσάξει μαζί μου και υπάρχουν πολλοί που τον πιστεύουν. Και τότε γίνεται μια κίνηση που μπορούμε να γυρίσουμε προς όφελός μας: η _elena_ χρησιμοποιεί την κάρτα Άμεση προφυλάκιση για τη Phoebe, κάτι που μας βολεύει μεν (ένας πολίτης λιγότερος) αλλά ειδικά τη Phoebe τη θέλαμε ακόμα μέσα γιατί ... χωρίς να το ξέρει μας υποστηρίζει! Στο καπάκι ο foreverfreak ακυρώνει την άμεση προφυλάκιση και δείχνεται ένοχος. Στα χέρια μου έχω την κάρτα «άμεση προφυλάκιση» που λέει «Παίζεται πριν το τέλος της ψηφοφορίας [7μ.μ.-8μ.μ.].» Την κρατάω και την παίζω 8 παρά θεωρώντας οτι αυτό είναι το σωστό. Με αυτή κάνω φάντασμα τη Drama Prinzessin. Δυστυχώς η κάρτα μου δεν ισχύει και βγαίνω εκτός του παιχνιδιού. Είμαι πολύ εκνευρισμένη αλλά το ποτάμι δε γυρίζει πίσω. Ο μόνος online συνδολοφόνος μου είναι ο dimijim, κι έτσι προσπαθούμε να βρούμε το επόμενο θύμα. Κλίνουμε προς τον Τάσο που τον φοβόμαστε. Το μόνο καλό σήμερα είναι οτι η φράση της blue butterfly θεωρήθηκε άκυρη κι έτσι βγαίνει οριστικά εκτός παιχνιδιού. Οπότε σήμερα ξεφορτωθήκαμε έναν πολίτη με καλό ρόλο (μάγισσα) και πολύ πιθανόν τον πληροφοριοδότη love_angel. Χάσαμε ένα δολοφόνο, αλλά τελικά ίσως η απουσία μου μας βγει σε καλό, μιας που θα αρχίσουν να ψάχνουν τους επόμενους. Τον foreverfreak αυτή τη στιγμή θέλω να τον σκοτώσω...


Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου


Ξυπνάω να δω μπας και μπορούμε να σώσουμε τίποτα... Δυστυχώς βλέπω οτι ο Τάσος με έβγαλε με Τυμβωρυχία. Damn! Κι είχα πει να τον δολοφονήσουμε από την πρώτη μέρα!!! Τέλος πάντων ο ρόλος μου αποκαλύπτεται, και μαζί κι ο ρόλος της Μαρίας με άλλη Τυμβωρυχία. Αυτό σημαίνει οτι κι ο φαντασμένος είναι έτοιμος για αποχώρηση. Δυστυχώς κι ο dimijim με είχε υποστηρίξει (χτες κανείς άλλος από τους συνδολοφόνους μου δεν ήταν online) και βρίσκεται κι αυτός ύποπτος. Στο μόνο που ελπίζω είναι να μείνουν κρυφοί ο Πατρεύς κι ο μαυρούλης μπας και κάτι καταφέρουν, όπως και η διεφθαρμένη αστυνομικός MissKit να μας βοηθήσει λίγο. Σήμερα έχουμε αποφασίσει να σκοτώσουμε τον tsarachaf αλλά μάλλον δε σωζόμαστε. Αρχίζουμε να σκεφτόμαστε να κάνουμε κάρφωμα προς τον foreverfreak που λογικά είναι ο αντίπαλος μαφιόζος. Δυστυχώς κανείς από τους δολοφόνους δεν είναι εδώ κι έτσι οι πολίτες μπορούν να κοιμούνται ακόμα ήσυχοι. Απογοητεύθηκα που έφυγα τόσο γρήγορα, δε θεωρώ οτι έκανα κάποιο λάθος ιδιαίτερο παρά μόνο η ατυχία μου ήταν οτι ο foreverfreak ήταν απέναντί μου. Εντάξει, μιλούσα και πολύ, αλλά για μένα αυτό είναι το παιχνίδι. Αν δηλαδή ήμασταν 6 δολοφόνοι που απλά μπαίναμε για να ψηφίσουμε, και να κερδίζαμε θα ήταν δώρο άδωρο. Χαίρομαι που έφυγα ως η πιο πολυλογού δολοφόνος! Μέσα σε όλα η love-angel (που τη θεωρώ πληροφοριοδότη) επιστρέφει με κάρτα Νεκροφάνεια. Δεν έχουμε πια καμία ελπίδα... Βλέπω οτι αναρωτιούνται όλοι γιατί χρησιμοποίησα την κάρτα Άμεση αποχώρηση αντί να ψηφίσω τη Χαρουλίτα και να βγούμε ισοψηφία: Το έκανα για δύο λόγους: Α) εκείνη τη στιγμή δεν υπήρχαν πολλοί να ψηφίσουν, οι συνδολοφόνοι μου έλειπαν όλοι (εκτός του dimijim) και θα ήταν σίγουρο οτι θα έχανα στην ισοψηφία, κι αν κι ο dimijim με υποστήριζε θα γινόταν ένοχος. Β) με την κάρτα Άμεση Αποχώρηση έδιωξα παράλληλα την Drama Prinzessin κι έτσι είχα με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια: και γλίτωνα την αποχώρηση κι έβγαζα ένα πολίτη ακόμα που ήδη είχα κατηγορήσει αρκετά ως τότε. Τα πράγματα γίνονται ακόμα πιο δύσκολα για μας κι έχουμε ήδη αποδεχτεί την ήττα μας. Το απόγευμα μαζευτήκαμε ξανά οι δολοφόνοι για μια μάλλον τελευταία συνεδρίαση. Προσπαθούσαμε να σώσουμε τον dimijim που προς το παρόν έπεισε το Σπυράκο για την αθωώτητά του και τη γλίτωσε. Δεν έγινε όμως το ίδιο με τον Πατρέα που τον χάσαμε στη σημερινή αποχώρηση. Τα σχέδιά μας για αύριο είναι να κάνουμε το απλό κάρφωμα του πληροφοριοδότη που θεωρούμε πως είναι η love_angel έτσι ώστε να φύγει μαζί κι ο ντετέκτιβ.


Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου

Σήμερα ξυπνάω και βλέπω οτι ο fantasmenos χρησιμοποίησε την κάρτα άμεση προφυλάκιση για τον Τάσο, κάτι που φυσικά έχει ανταπάντηση την ακύρωση προφυλάκισης από τη love. Επίσης η love κάνει τυμβωρυχία στον Πέτρο και φαίνεται πια οτι είναι μαφιόζος. Τα πράγματα πια είναι ξεκάθαρα και περιμένουμε να δούμε αν θα πετύχει το κάρφωμα το μεσημέρι. Αν πέσουμε, να πέσουμε ηρωικά. Οι εξελίξεις το μεσημέρι είναι ραγδαίες. Το απλό κάρφωμα του Μαυρούλη για τη love angel ως πληροφοριοδότη πέτυχε, έτσι μαζί με τη love angel φεύγει κι ο foreverfreak που είναι ο ντετέκτιβ. Το κανονικό κάρφωμα του φαντασμένου για τον foreverfreak ως αντίπαλο μαφιόζο αποτυγχάνει κι έτσι ο φαντασμένος πεθαίνει κι αυτός. Αυτό λίγο μας βολεύει γιατί οι πολίτες μπερδεύονται κι αρχίζουν να αλληλοτρώγονται. Προσπαθώ να ξεδιαλύνω την κατάσταση και από ένα ποστ του τάσου που λέει «αν φύγω εγώ στη δολοφονία δε συμφέρει τον φαντασμένο» καταλαβαίνω οτι είναι ο αντίπαλος μαφιόζος που σκοτώνει και το δολοφόνο που τον σκοτώνει. Ο catalyst θεωρώ πια οτι είναι το μέντιουμ, γι’ αυτό και ήξερε τη Μαρία από την πρώτη μέρα, γιατί την υποπτεύθηκε και ρώτησε το πρώτο βράδυ γι’ αυτήν. Δυστυχώς παίζεται η κάρτα Ηχώ από το υπερπέραν και τα φαντάσματα μπορούν να εκφέρουν γνώμη αλλά σε αυτό το σημείο που βρισκόμαστε κι αφού ήδη έχουμε αποδεχτεί την ήττα μας, δε μας πειράζει πια πολύ. Έχουμε ακόμα μια κάρτα όνειρο και μια κάρτα τυμβωρυχία του μαυρούλη αλλά δεν ξέρουμε πώς να τις χρησιμοποιήσουμε. Αυτή τη στιγμή παράταση ζωής μπορεί να μας δώσει μόνο η Misskit, η διεφθαρμένη αστυνομικός, αν αλλάξει τις ψήφους μεταξύ δύο παικτών. Δυστυχώς η Άννα δε μας έχει βοηθήσει σχεδόν καθόλου... Σε αυτό το σημείο έχουμε πια αποδεχτεί την ήττα μας. Ο Μαυρούλης που έχει τις κάρτες έχει εξαφανιστεί κι εγώ με το jimidim τραβάμε κουπί οι δυο μας. Αποφασίσαμε τελικά να κάνουμε ηρωική παραίτηση ώστε να μην τραβάμε το παιχνίδι από τα μαλλιά και ταλαιπωρούμε τους παίκτες. Κι έτσι, αγαπημένο μου ημερολόγιο, αυτό το παλέρμο έφτασε στο τέλος του...


Σε αυτό το σημείο θέλω να ευχαριστήσω τους συνδολοφόνους μου για την πολύ όμορφη βδομάδα που περάσαμε μαζί, και κυρίως το Δημήτρη (dimijim) που έφαγε απίστευτες ώρες να μελετάει το παιχνίδι και να συζητάμε για τη στρατηγική μας. Ομολογώ οτι δεν ήμασταν και πολύ συγκροτημένοι όλοι μας σαν ομάδα και γι’ αυτό δε μας πήγαν όλα όπως τα θέλαμε. Ήταν όμως μια πολύ ωραία εμπειρία το να είμαι δολοφόνος! Ένα τεράστιο ευχαριστώ στα κορίτσια της ΣΕ, Myrtle και Eileen, που πραγματικά κουράστηκαν πάρα πολύ για αυτό το παιχνίδι και τις πρήξαμε στα πμ...


Εύχομαι σε όλους Καλά Χριστούγεννα και καλά μυαλά να έχουμε!:clapup:

:hehe:

Αυτό μου θυμίζει, το παραμύθι της Κοκκινοσκουφίτσας από την μεριά του λύκου! :P

* Θα μας ανακοινωσετε κι ολους τους ρολους σε μια λιστα αγαπητη μας ΣΕ;

Έρχονται, έρχονται! Αμάν πια με αυτές τις λίστες! Έμμονη ιδέα μας έγιναν τόσες μέρες! Θα βλέπω εφιάλτες με λίστες να με κυνηγάνε! :P

Προς ΣΕ: μην κλειδώσετε το θέμα ως την Κυριακή, να μπούνε όλοι και να ανταλλάξουμε σχόλια!

Δεν το είχαμε σκοπο! Μιλήστε ελεύθερα! :P

ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΛΕΡΜΟ
ΤΙ ΛΕΤΕ????
ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΥΡΙΟ????

Ασεεε:'(
Ωωω καλά..εγώ πάντως έκαμα πρόοδο από το προηγούμενο παλέρμο;)
Παράκληση προς ΣΕ:Μην μας ξεχάσετε ρε παιδιά..μπορεί να είναι λίγο νωρίς αλλά δεν παίζουμε κάνα Παλέρμο σε 5-6 μέρες;Κάντε καινούριο thread *.* Πολλοί βγήκαν από απουσίες..άλλοι δεν είχαν χρόνο..:whistle:

Ναι, εσεις καλα κανατε και μας αφησατε να κανουμε τις διακοπες μας με την ησυχια μας, απλα εμενα δε μου εφτασε:P... Ενθουσιαστηκα τοσο με αυτη την εκδοχη, που αν μπορουσε η καλη μας ΣΕ (:inlove::inlove:), εγω θα επαιζα ανετα ακομα ενα πριν την εξεταστικη!!

Η ΣΕ τα έχει ψιλοφτύσει, αλλά ευχαρίστως να παίξουμε άλλο ένα (από την μεριά των παικτών αυτή τη φορά)!:P

Πριν ξεκινήσει όμως το νέο θρεντ, οι κανόνες χρειάζονται ένα καλό καθάρισμα. Βρίσκαμε πολλά πολλά κενά και πολλές δυσκολίες κάθε μέρα...:/:

Εγω ημουν συγκατοικος μαζι με τον soter! Πολυ με βοηθησε (ΝΟΤ)! :P

Τελικα στο Παλερμο παντα αχρηστη ειμαι! Μα να συμφερει η παραμονη μου τους δολοφονους; Χαχαχα!!!

:rofl:

Μην το παίρνεις προσωπικά! :P

Η πορνη τελικα ποια ήτανε;
Κοιμηθηκε καμια μερα μαζι μου ή δεν της άρεζα;

Πόρνη ήταν η Drama Prinzessin και... μάλλον δεν ήσουν του γούστου της!:P


Λοιπόν, έρχεται η λίστα με τους ρόλους και τα βραβεία αργότερα. Το ημερολόγιο πολύυυυυ αργότερα!

Ε μην τα θέλετε και όλα στο πιάτο... ΥΠΟΜΟΝΗ (όπως απαντούσα και σε πολλούς από εσάς στα δεκάδες πμ που με κατάκλυζαν κάθε μέρα! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Η ΣΕ τα έχει ψιλοφτύσει, αλλά ευχαρίστως να παίξουμε άλλο ένα (από την μεριά των παικτών αυτή τη φορά)!:P

Πριν ξεκινήσει όμως το νέο θρεντ, οι κανόνες χρειάζονται ένα καλό καθάρισμα. Βρίσκαμε πολλά πολλά κενά και πολλές δυσκολίες κάθε μέρα...:/:

Ας βρεθουν 2 ατομα να κανουν ΣΕ και μετα:
Ξεκαθαριζουμε τους κανονες και μαζευουμε συμμετοχες αυτη τη βδομαδα
Ξεκιναμε την αλλη με το νεο ετος
Αλλωστε ολοι μας νομιζω θελαμε να κρατησει παραπανω το παιχνιδι...

ΥΓ. Το γκραφιτι δεν ειδα!
Ακου εκει, θα καναμε και γκραφιτι στο παλερμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
  1. blue_butterfly: Μάγισσα
  2. Catalyst: Αντίπαλος μαφιόζος
  3. cr 7: Πολίτης
  4. dimijim: Μαφιόζος
  5. Drama Prinzessin: Πόρνη
  6. Elena Kr: Δικηγόρος
  7. fantasmenos: Μαφιόζος
  8. foreverfreak: Ντετέκτιβ
  9. ggeorge1976: Πολίτης
  10. Himela: Μαφιόζος
  11. JaneWin: Αυτοκράτορας
  12. love_angel: Πληροφοριοδότης
  13. Maria775m: Μαφιόζος
  14. Mayroulis: Μαφιόζος
  15. MissKit: Διεφθαρμένος αστυνομικός
  16. Phoebe: Συγκάτοικος 1
  17. soter: Συγκάτοικος 2
  18. tsarachaf: Γιατρός
  19. _elena_: Αλεξίσφαιρο γιλέκο
  20. Πατρεύς: Αρχιμαφιόζος
  21. Σπυρακος (^^): Πολίτης
  22. Τάσος97: Μέντιουμ
  23. Χαρουλιτα: Δήμαρχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θέλω να σας δώσω όλους συγχαρητήρια για αυτή την υπερπαραγωγή. Το παιχνίδι αυτό το έπαιζα όταν ήμουν 22 με φίλους πραγματικά. 10-12 φίλοι σε ένα σαλόνι βρισκόμασταν για να παίξουμε. Είχε πολύ γέλιο. Δεν είχα φανταστεί ότι μπορεί να παιχτεί και σε φόρουμ. Πάντως ήταν μια καταπληκτική εμπειρία για μένα. Ευχαριστώ.

Αν αποφασιστεί η ημερομηνία θα είμαι κι εγώ μέσα στο Παλέρμο #36. Αν με θέλετε βέβαια.

Από την αρχή ξεκίνησα το παιχνίδι με κάποια προβλήματα στις κάρτες. Για το λόγο αυτό άργησα ή δε κατάφερα να χρησιμοποιήσω όσες και όπως θα ήθελα. Πάντως θέλω να πω ότι όντως χρησιμοποίησα την κάρτα του Ονείρου για τον Δημήτρη για να μάθω αν ήταν μαφιόζος. Η απάντηση ήταν θετική. Στην επόμενή μου επίσκεψη εδώ είδα ότι οι μαφιόζοι παραιτήθηκαν και ότι το παιχνίδι τελείωσε.

Όλοι οι παίκτες ήταν πολύ καλοί όμως δύο από αυτούς μου έκαναν μεγάλη εντύπωση από την αρχή του παιχνιδιού.
Δε ξέρω γιατί όμως από την αρχή ένιωσα ότι ο Catalyst δεν ήταν από τους κακούς και τον εμπιστεύτηκα. Κάθε φορά που έκανα στο μυαλό μου μια σκέψη για κάτι με επιβεβαίωνε με κάποιο ποστ. Ήταν σαν να διάβαζε τις σκέψεις μου και να τις μετέφερε πριν από εμένα για μένα. Εύγε Βάϊε.

Από την αρχή του παιχνιδιού με τσάτισε πολύ η Himela. Δε ξέρω κάθε φορά που έμπαινα και έβλεπα ότι έγραψε σκεφτόμουν: ωχ!!! ποιον θα θάψει πάλι!!! Ήταν πολύ δυνατή παίκτρια και απέδωσε στο έπακρο τον ρόλο της και τώρα μετά το τέλος μας έδειξε και τις ικανότητές της στη συγγραφή. Θα χαρώ να γράψουμε ένα βιβλίο μαζί.

Ευχαριστώ όλους σας που ανεχτήκατε τα λάθη μου και τις παραλήψεις μου. Γηράσκω αεί διδασκόμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ας βρεθουν 2 ατομα να κανουν ΣΕ και μετα:
Ξεκαθαριζουμε τους κανονες και μαζευουμε συμμετοχες αυτη τη βδομαδα
Ξεκιναμε την αλλη με το νεο ετος
Αλλωστε ολοι μας νομιζω θελαμε να κρατησει παραπανω το παιχνιδι...

ΥΓ. Το γκραφιτι δεν ειδα!
Ακου εκει, θα καναμε και γκραφιτι στο παλερμο...


Να και το γκράφιτι:

"Ο,τι πιο ανήθικο και διεφθαρμένο υπάρχει σε αυτήν την πόλη υποστηρίζει τους μαφιόζους της"


Δημήτρη, πολύ με διατάζεις εσύ! Πρόσεχε γιατί θα σε βάλω να κάνεις ΣΕ στο επόμενο κι εγώ θα είμαι παίκτρια και θα σε διατάζω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω παντως παντα χαλια παιζω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να και το γκράφιτι:

"Ο,τι πιο ανήθικο και διεφθαρμένο υπάρχει σε αυτήν την πόλη υποστηρίζει τους μαφιόζους της"


Δημήτρη, πολύ με διατάζεις εσύ! Πρόσεχε γιατί θα σε βάλω να κάνεις ΣΕ στο επόμενο κι εγώ θα είμαι παίκτρια και θα σε διατάζω! :P

Εγω δεν εχω προβλημα να μπω ΣΕ
Ειμαι οργανωτικος τυπος και σε κατι τετοια ειμαι "μανουλα"
Απλα δεν ξερω αν θα με εμπιστευτειτε σε τετοια θεση τοσο νωρις... :P
Αλλιως εγω κανενα προβλημα!

* Το γκραφιτι ηταν μεγαλη αληθεια!
Και μια τεραστια κραυγη για τη μισσκιτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω παντως αν μπει συντομα θεμα...καθως γνωριζω το Παλερμο γενικα,εχω παιξει σε 2 και εχω μανια να μετραω ψηφους και μαρεσει αυτη η αγγαρεια(οπως την ειχε αποκαλεσει η Drama σε μια αλλη σελιδα με Παλερμο:P) θα δηλωσωωω:) Να παιξω και μια φορα σωστα..ποσο κακος συντονιτης μπορω να γινω; Ειναι τελειοο να βλεπεις αντιδρασειςςς και κινησεις ως τριτος(εχει πλακα;P )!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Εγω δεν εχω προβλημα να μπω ΣΕ
Ειμαι οργανωτικος τυπος και σε κατι τετοια ειμαι "μανουλα"
Απλα δεν ξερω αν θα με εμπιστευτειτε σε τετοια θεση τοσο νωρις... :P
Αλλιως εγω κανενα προβλημα!

* Το γκραφιτι ηταν μεγαλη αληθεια!
Και μια τεραστια κραυγη για τη μισσκιτ!


Κακομοίρη μου... κι εγώ τα ίδια έλεγα πριν μπω! Τελικά θέλει γερό στομάχι! Εκτός κι αν κάτσουμε και διορθώσουμε πολύ τους κανόνες!

Παρ' όλα αυτά αν κάποιος θα μπορούσε και θα ήθελε να κάνει ΣΕ ας το πει και μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος! Το Παλέρμο είναι ένα παιχνίδι που ανήκει στο στέκι και οποιοσδήποτε αγαπάει το στέκι είναι ευπρόσδεκτος σε όλες τις θέσεις του Παλέρμο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγω παντως αν μπει συντομα θεμα...καθως γνωριζω το Παλερμο γενικα,εχω παιξει σε 2 και εχω μανια να μετραω ψηφους και μαρεσει αυτη η αγγαρεια(οπως την ειχε αποκαλεσει η Drama σε μια αλλη σελιδα με Παλερμο:P) θα δηλωσωωω:) Να παιξω και μια φορα σωστα..ποσο κακος συντονιτης μπορω να γινω; Ειναι τελειοο να βλεπεις αντιδρασειςςς και κινησεις ως τριτος(εχει πλακα;P )!

Εσυ να μεινεις με την πλευρα των παιχτων
Εισαι ο Κρυφος Μαφιοζος Ω (αναφερεται ως πολιτης)
Περιγραφη: Νομίζει οτι ειναι πολίτης αλλά σε κάθε του προσπάθεια βοηθάει τους μαφιόζους
Ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο γι αυτούς αρκεί να μην τους ανακαλύψει με την κάρτα όνειρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγω παντως παντα χαλια παιζω:/:

Θέλω νὰ εἶμαι εἰλικρινὴς μαζί σου... Δὲ θὰ σοῦ πῶ ὅτι ἔπαιξες καλά (ἂν καὶ στὸ τέλος μᾶς ἔκαψες), ἀλλὰ ἔχεις παίξει μόλις δύο παιχνίδια. Ἂν μὲ ἔβλεπες ἐμένα στὰ πρῶτα παιχνίδια, ἔπαιζα πολὺ χειρότερα ἀπὸ σένα... Καὶ τώρα εἶχα πολὺ καιρὸ νὰ παίξω καὶ δὲν ἤμουν πολὺ σὲ φόρμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Κακομοίρη μου... κι εγώ τα ίδια έλεγα πριν μπω! Τελικά θέλει γερό στομάχι! Εκτός κι αν κάτσουμε και διορθώσουμε πολύ τους κανόνες!

Παρ' όλα αυτά αν κάποιος θα μπορούσε και θα ήθελε να κάνει ΣΕ ας το πει και μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος! Το Παλέρμο είναι ένα παιχνίδι που ανήκει στο στέκι και οποιοσδήποτε αγαπάει το στέκι είναι ευπρόσδεκτος σε όλες τις θέσεις του Παλέρμο! :D

Εγω δεν εχω προβλημα να γινω ΣΕ
Με αρεσουν κατι τετοια
Δεν ξερω αν εσεις θα ειχατε προβλημα με μενα και τι θα γινει αμα ανοιξουν τα σχολεια... :(

Τωρα που τελειωσε και το παλερμο παω να κανω επαναφορα συστηματος στα windows γτ δεν κρατιεται αλλο...
Αν δεν εμφανιστω μεχρι αυριο να ξερετε μαλωνω με τον Η/Υ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θέλω νὰ εἶμαι εἰλικρινὴς μαζί σου... Δὲ θὰ σοῦ πῶ ὅτι ἔπαιξες καλά (ἂν καὶ στὸ τέλος μᾶς ἔκαψες), ἀλλὰ ἔχεις παίξει μόλις δύο παιχνίδια. Ἂν μὲ ἔβλεπες ἐμένα στὰ πρῶτα παιχνίδια, ἔπαιζα πολὺ χειρότερα ἀπὸ σένα... Καὶ τώρα εἶχα πολὺ καιρὸ νὰ παίξω καὶ δὲν ἤμουν πολὺ σὲ φόρμα...
Ενταξει ;) Στο τελος ξυπνησα λιγο ;P
Εγω δεν εχω προβλημα να γινω ΣΕ
Με αρεσουν κατι τετοια
Δεν ξερω αν εσεις θα ειχατε προβλημα με μενα και τι θα γινει αμα ανοιξουν τα σχολεια... :(
Αμα θες μπες και σε καλυπτω εγω:)

Τωρα που τελειωσε και το παλερμο παω να κανω επαναφορα συστηματος στα windows γτ δεν κρατιεται αλλο...
Αν δεν εμφανιστω μεχρι αυριο να ξερετε μαλωνω με τον Η/Υ!!!
:hehe::hehe::hehe::hehe:

Επίσης θέλουμε και προσμέτρηση αριθμού post --

ΠΑΡΑΚΑΛΩΩ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Κακομοίρη μου... κι εγώ τα ίδια έλεγα πριν μπω! Τελικά θέλει γερό στομάχι! Εκτός κι αν κάτσουμε και διορθώσουμε πολύ τους κανόνες!

Παρ' όλα αυτά αν κάποιος θα μπορούσε και θα ήθελε να κάνει ΣΕ ας το πει και μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμος! Το Παλέρμο είναι ένα παιχνίδι που ανήκει στο στέκι και οποιοσδήποτε αγαπάει το στέκι είναι ευπρόσδεκτος σε όλες τις θέσεις του Παλέρμο! :D

Θα ήθελα να δοκιμάσω τις ικανότητές μου και ως ΣΕ. Αν θέλετε είμαι διαθέσιμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θα ήθελα να δοκιμάσω τις ικανότητές μου και ως ΣΕ. Αν θέλετε είμαι διαθέσιμος.
Προθυμοι για ΣΕ;P

Τασος
Σπυρακος (^^)
Δημητρης
Γιωργος ;P:P Πωπωωω :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οριστε:
Σπυρακος (^^) 138
foreverfreak 71
Catalyst 68
Myrtle 67
dimijim 66
Χαρουλιτα 64
Τάσος97 54
Himela 36
Eileen 33
Phoebe 28
Drama Prinzessin 26
tsarachaf 25
MAYROULIS 24
fantasmenos 23
_elena_ 21
Πατρεύς 17
ggeorge1976 16
MissKit 16
blue_butterfly 16
cr 7 15
JaneWin 15
love_angel 14
maria775m 13
Elena Kr 5
Johnnaousa 1


Παλι πρωτος εισαι:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οριστε:
Σπυρακος (^^) 138
foreverfreak 71
Catalyst 68
Myrtle 67
dimijim 66
Χαρουλιτα 64
Τάσος97 54
Himela 36
Eileen 33
Phoebe 28
Drama Prinzessin 26
tsarachaf 25
MAYROULIS 24
fantasmenos 23
_elena_ 21
Πατρεύς 17
ggeorge1976 16
MissKit 16
blue_butterfly 16
cr 7 15
JaneWin 15
love_angel 14
maria775m 13
Elena Kr 5
Johnnaousa 1


Παλι πρωτος εισαι:P!!
:whistle::whistle::whistle::whistle:

Ο Τασος επεσε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους πολίτες!! Ήσασταν απλά καταπληκτικοί!!

Αλλά εντάξει και εμείς καλούτσικοι ήμασταν!! (δηλαδή τα μαύρα μας τα χάλια είχαμε αλλά τέλος πάντων δεν πειράζει...) :P
Ας πούμε ότι ήμασταν απλώς άτυχοι!
______________________________
Και να ρωτήσω κάτι γιατί το έχω μεγάλη απορία!! Βάιε... εφόσον ήσουν αντίπαλος μαφιόζος (και δεν υπήρχε καμία περίπτωση να ξέρεις εξ αρχής τον ρόλο μου) πώς κατάλαβες ότι ήμουν δολοφόνος;; Πρέπει να είσαι και πολύ γατόνι... αλλιώς δεν εξηγείται!! :P
Πραγματικά όταν διάβαζα τις κατηγορίες σου και που έβλεπα να επιμένεις τόσο... αααχ ήθελα να σου ρίξω μια μπούφλα!!
Ααααχ όλα από εσένα ξεκίνησαν! Τέλος πάντων το προσπερνώ!! :P

Τέλος, θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τα συνεταιράκια μου γιατί... εεε, τι να κάνουμε βρε παιδιά δεν το έχω!! :P και νομίζω ότι μας πήρα λίγο στο λαιμό μου...
Στο επόμενο πραγματικά βάλτε με πολίτη!! Κάνω έκκληση στην μελλοντική ΣΕ. Θα είναι τραγικό λάθος να ξαναγίνω δολοφόνος!! :P

Αυτά από μένα... Ήταν μια απίστευτη εμπειρία... είχε πολύ φάση και έριξα τρελό γέλιο!! Θα τα πούμε στο επόμενο τώρα...

Υ.Γ νομίζω ότι το βραβείο του πιο άκυρου δολοφόνου ανήκει δικαιωματικά σε μένα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top