Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αγαπητη Himela, μια ερωτηση κρισεως, γιατι μου φαινεται πως πας να με παγιδεψεις χωρις λογο... Ποιος ηλιθιος θα εριχνε καρτα αμεσης προφυλακισης στην πεταλουδα η τη Τζειν, απο τη στιγμη που ολος ο ντουνιας ξερει πως ειναι αθωες?? Αυτο θα ηταν το χειροτερο καρφωμα και θα καταλαβαιναμε κατευθειαν πως προκειται για δολοφονο!! Γιατι λοιπον να κρατησω την καρτα μου για μια τετοια απιθανη περιπτωση??? Για μενα η Φοιβη ειναι κατα 80% αθωα και αοφυ εισαι πιαθανη υποπτη (μιλαω παντα σε προσωπικο επιπεδο, ετσι??), προτιμησα να ρισκαρω, μηπως και βγαλουμε εξω καποιον δολοφονο!! Κατανοητο η θελεις παραπανω εξηγηση??

Περιττο να πω πως η παρατηρηση σου για την καρτα φανηκε σαν μια αποπειρα να με παγιδεψεις:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,175 μηνύματα.
Αγαπητη Himela, μια ερωτηση κρισεως, γιατι μου φαινεται πως πας να με παγιδεψεις χωρις λογο... Ποιος ηλιθιος θα εριχνε καρτα αμεσης προφυλακισης στην πεταλουδα η τη Τζειν, απο τη στιγμη που ολος ο ντουνιας ξερει πως ειναι αθωες?? Αυτο θα ηταν το χειροτερο καρφωμα και θα καταλαβαιναμε κατευθειαν πως προκειται για δολοφονο!! Γιατι λοιπον να κρατησω την καρτα μου για μια τετοια απιθανη περιπτωση??? Για μενα η Φοιβη ειναι κατα 80% αθωα και αοφυ εισαι πιαθανη υποπτη (μιλαω παντα σε προσωπικο επιπεδο, ετσι??), προτιμησα να ρισκαρω, μηπως και βγαλουμε εξω καποιον δολοφονο!! Κατανοητο η θελεις παραπανω εξηγηση??

Περιττο να πω πως η παρατηρηση σου για την καρτα φανηκε σαν μια αποπειρα να με παγιδεψεις:P!!

Μιας που το επισημαίνεις, δεν ήθελα να το πω γιατί θα με πείτε πολύ καχύποπτη: πού ξέρεις οτι η blue είναι όντως αθώα;;;; Άκου τι εννοώ: η blue είναι μαφιόζος (θεωρητικά). Οι μαφιόζοι αποφασίζουν να θυσιάσουν τη blue ώστε να αποδείξουν οτι είναι πολίτης (εξ' ού και η blue ξέρει οτι θα είναι το θύμα και μας το λέει 10 λεπτά πριν τη δολοφονία). Μετά η JaneWin, που (θεωρητικά) είναι κι αυτή μαφιόζος, την επαναφέρει με κάρτα Νεκροφάνεια. Έτσι οι δύο μαφιόζοι είναι στα μάτια μας πολίτες! Παράλληλα η μάγισσα αποφασίζει να σκοτώσει τη love_angel, άσχετα με τα προηγούμενα, για δικούς της λόγους.

Ε; Πώς σου φαίνεται; Τραβηγμένο από τα μαλλιά, αλλά στο παλέρμο ποτέ δεν ξέρεις.

Δεν ήθελα να σε παγιδεύσω, αν και με το κόλλημα που έχεις φάει μαζί μου όλα παγίδα τα βλέπεις από μένα. Ήθελα να πω οτι για τις 2 αυτές που θεωρούμε 99% αθώες θα ήταν λογικό να τις σώσεις. Τώρα αν θα χρειαζόταν είναι άλλο θέμα.

Κατά τα άλλα δε μου απαντάς σε τίποτα από αυτά που σε ρωτάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Είμαι με κινητό KAI ΘEΛΩ NA TO κατανοήσετε. Ο οτε KANEI KATI με ΤΗΣ γραμμές KAI KANEIΣ EΔΩ ΣTHN περιοχή ΔEN μπορεί NA μπει σήμερα ΣTO ιντερνετ.. Ελπίζω μέχρι αύριο NA έχει διορθωθεί TO πρόβλημα έστω KAI TO βράδυ ΓIATI δen EXΩ ιδέα του TI έχει γίνει AΠO TO τελευταίο μου ποςτ KAI μετά. ΘA ψηφίσω

Χ ι μ έ λ α

KAI θa δικαιολογήσω ότιαν αποκατάσταθει η σύνδεση. Δen ΞEPΩ KAN ΠOIOΣ δολοφονηθηκε δen ξepω kan πoioσ προηγήται.. Δικαιολογήση NA ξέρετε OTI θa δωσω.. Ζήτω συγγνώμη διότι θa μπορούσα NA ΣAΣ βοηθήσω..χαλασα KAI TA 3ε της κάρτας μου για NA ψηφίσω καθώς μπορώ KAI ξepω NA σaσ βοηθήσω. KAI ΠAΛI συγγνώμη. AN με θεώρησετε ύποπτο μετά aπo αυτό ψηφίστε με.
TON οτε σου μέσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μιας που το επισημαίνεις, δεν ήθελα να το πω γιατί θα με πείτε πολύ καχύποπτη: πού ξέρεις οτι η blue είναι όντως αθώα;;;; Άκου τι εννοώ: η blue είναι μαφιόζος (θεωρητικά). Οι μαφιόζοι αποφασίζουν να θυσιάσουν τη blue ώστε να αποδείξουν οτι είναι πολίτης (εξ' ού και η blue ξέρει οτι θα είναι το θύμα και μας το λέει 10 λεπτά πριν τη δολοφονία). Μετά η JaneWin, που (θεωρητικά) είναι κι αυτή μαφιόζος, την επαναφέρει με κάρτα Νεκροφάνεια. Έτσι οι δύο μαφιόζοι είναι στα μάτια μας πολίτες! Παράλληλα η μάγισσα αποφασίζει να σκοτώσει τη love_angel, άσχετα με τα προηγούμενα, για δικούς της λόγους.

Ε; Πώς σου φαίνεται; Τραβηγμένο από τα μαλλιά, αλλά στο παλέρμο ποτέ δεν ξέρεις.

Δεν ήθελα να σε παγιδεύσω, αν και με το κόλλημα που έχεις φάει μαζί μου όλα παγίδα τα βλέπεις από μένα. Ήθελα να πω οτι για τις 2 αυτές που θεωρούμε 99% αθώες θα ήταν λογικό να τις σώσεις. Τώρα αν θα χρειαζόταν είναι άλλο θέμα.

Κατά τα άλλα δε μου απαντάς σε τίποτα από αυτά που σε ρωτάω...
Τραβηγμενο οσο δεν παει, αλλα θα ηταν φανταστικο σεναριο ταινιας επιστημονικης φαντασιας:P:P!! Παντως ναι, με το παλερμο ποτε δεν ξερεις...

Τι αλλο με ρωτησες??? Να σου απαντησω σε ο,τι θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,175 μηνύματα.
Τι αλλο με ρωτησες??? Να σου απαντησω σε ο,τι θες!!

Εδώ:

Hello!!!! Κι εγώ το ίδιο κάνω από την αρχή του παιχνιδιού κι η μόνο δικαιολογία που με ψηφίζεις είναι οτι "σου κόλλησε στο κεφάλι οτι είμαι δολοφόνος". Μέχρι τώρα πραγματικά σε θεωρούσα πολίτη που απλά στριμώχνει διάφορους παίκτες με τη σειρά για να βγάλει μια άκρη και γι' αυτό δε σε κατηγόρησα ούτε σε υποπτεύθηκα. Τώρα όμως αρχίζω να σκέφτομαι μήπως το σχέδιό σου είναι να διωχνεις άτομα που μιλάνε πολύ και είναι επικίνδυνα για σένα. Πώς ήσουν τόοοοσο σίγουρος οτι η Phoebe ήταν πολίτης και την επαναφέρεις; (κι εγώ θεωρώ οτι είναι πολίτης αλλά δε θα έπαιζα και κάρτα - ακόμα - για να τη σώσω, τόσο ακαριαία). Σου κόλλησα εγώ, οκ, είπα να το ανεχτώ, αλλά τώρα αρχίζω και σε υποψιάζομαι και λυπάμαι που το λέω....

Είμαι με κινητό KAI ΘEΛΩ NA TO κατανοήσετε. Ο οτε KANEI KATI με ΤΗΣ γραμμές KAI KANEIΣ EΔΩ ΣTHN περιοχή ΔEN μπορεί NA μπει σήμερα ΣTO ιντερνετ.. Ελπίζω μέχρι αύριο NA έχει διορθωθεί TO πρόβλημα έστω KAI TO βράδυ ΓIATI δen EXΩ ιδέα του TI έχει γίνει AΠO TO τελευταίο μου ποςτ KAI μετά. ΘA ψηφίσω

Χ ι μ έ λ α

KAI θa δικαιολογήσω ότιαν αποκατάσταθει η σύνδεση. Δen ΞEPΩ KAN ΠOIOΣ δολοφονηθηκε δen ξepω kan πoioσ προηγήται.. Δικαιολογήση NA ξέρετε OTI θa δωσω.. Ζήτω συγγνώμη διότι θa μπορούσα NA ΣAΣ βοηθήσω..χαλασα KAI TA 3ε της κάρτας μου για NA ψηφίσω καθώς μπορώ KAI ξepω NA σaσ βοηθήσω. KAI ΠAΛI συγγνώμη. AN με θεώρησετε ύποπτο μετά aπo αυτό ψηφίστε με.
TON οτε σου μέσα

Ας πούμε οτι σε πιστεύουμε, αλλά αντί να γράψεις όλα αυτά γιατί δεν έγραφες μια δικαιολογία γιατί με ψηφίζεις να απαντήσω κι εγώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Himela μου το ξερω πως ειμαι ξεροκεφαλος, το εχω δηλωσει πολλες φορες!! Ο λογος ομως για τον οποιο σε ψηφιζω δεν ειναι το πεισμα μου, αλλα επειδη για μενα εισαι η top suspect... Και εξηγουμε:
Μου φαινεται πως κανεις απεγνωσμενες προσπαθειες να κατηγορησεις τους παντες, αλλα τελικα αυτο σου γυρναει boomerang!! Ενα ειναι το σκηνικο που εγινε στον πρωτο γυρο, πηγες να βαλεις λογια στο στομα της Φοιβης και μετα δικαιολογηθηκες (αφου πρωτα το επισημανα εγω, γιατι αλλιως θα το αφηνες να ξεχαστει) λεγοντας πως παρανοησες την εννοια της λεξης συμπατριωτης... Οκ, σεβαστη η δικαιολογια σου, αλλα εμενα δε με πειθεις!!
Επισης, ενω ξερεις πως η Ριρι και η Τζειν ειναι πιθανοτατα αθωες και κανενας δε θα καρφωνοταν με το να χρησιμοποιησει την καρτα αμεσης προφυλακισης γι αυτες, με κατηγορεις που τη χρησιμοποιησα για τη Φοιβη και δεν περιμενα να τη χρησιμοποιησω σε καποια απο τα κοριτσια!!

Γενικα, λυπαμαι που σου το λεω, αλλα τα περισσοτερα απο τα επιχειρηματα σου δε στεκουν και αυτος ειναι ο λογος που σε ψηφιζω, οχι τοσο η εμμονη!!

Καπως καλυτερα τωρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μου αρέσει να κρατάω τα στατιστικά του παιχνιδιού γιατί πίσω από τις τελικές ψήφους κρύβεται η ουσία.
Ξεκινώ από ένα αξίωμα, ότι η Μαρία ήταν δολοφόνος. Ξέρω ότι μπορεί να οδηγηθώ σε λάθος συμπεράσματα αν αυτό δεν ισχύει. Όμως. το x-treme όσο προχωράει θα γίνεται όλο και πιο περίπλοκο, οπότε θα βασιστώ σε αυτό που θεωρώ πιο πιθανό μέχρι τώρα και θα συνεχίσω να ψάχνω με βάση αυτήν την υπόθεση.

Οπότε, έχουμε και λέμε:
1) Στην χθεσινή ψηφοφορία, ήταν πάρα πολύ λίγοι αυτοί που δεν ψήφισαν τη Μαρία.
Συγκεκριμένα ήταν οι: dimijim, Himela, JaneWin, _elena_, Πατρεύς, Σπυράκος.
Είμαι πεπεισμένος ότι τουλάχιστον ένας από αυτούς είναι δολοφόνος και μάλλον θα ψήφισε όταν η ψηφοφορία ήταν σε αρχική φάση και δεν είχαν ξεκαθαρίσει ακόμα τα πράγματα. Από την άλλη, κάποιος/οι δολοφόνοι, θα ψήφισαν Μαρία προς το τέλος της ψηφοφορίας για να ρίξουν στάχτη στα μάτια (έχει γίνει σλογκαν πια αυτή η φράση!:P) και ενώ η κατάσταση ήταν αναντίστρεπτη πια. Είναι αδύνατον αυτή τη στιγμή να βρούμε ποιός/οί δολοφόνοι κρύβονται ανάμεσα σε 12 άτομα, οπότε κρατάω μόνο τα παραπάνω ονόματα που δεν ψήφισαν Μαρία.
2) Ο Σπύρος κι εγώ αρχίσαμε να ψηφίζουμε χθες βράδυ τους ανενεργούς και μόλις η Χαρουλίτα πήρε 2 ψήφους, άρχισαν να την ψηφίζουν κι άλλοι, γεγονός που δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο. Σε αυτό το ποστ αναφέρω τα ονόματα: fantasmenos, MissKit, Πατρέας, Σπύρος.
Τον Σπύρο τον εξαιρώ αφενός γιατί ήταν ο πρώτος που ψήφισε την Χαρουλίτα και αφετέρου γιατί αποδείχθηκε αθώος κατά ένα μεγάλο ποσοστό σήμερα.
Φυσικά δεν είναι όλοι οι boldαρισμένοι δολοφόνοι, αλλά ψάχνω κοινά ονόματα.
Το μόνο κοινό όνομα στις 2 παραπάνω λίστες είναι αυτό του Πατρέα.

Μελετώντας και τα ποστ του, παρατηρώ ότι ψήφισε χθες το πρωί. Βέβαια, οι ψήφοι ήταν 7-2 τότε, δεν ήταν δηλαδή και πολύ αρχικό στάδιο της ψηφοφορίας, αλλά ίσως προσπάθησε να αλλάξει το σκηνικό. Επίσης, ήταν ο τρίτος που ψήφισε τη Χαρουλίτα σήμερα, άρα είναι πολύ πιθανό να προσπάθησε να δημιουργήσει κλίμα εναντίον της!
Συνδυάζοντας, τέλος, ότι στην παράταση του πρώτου γύρου ψήφισε τον fantasmeno, καταλήγω ότι είναι πολύ πιθανό να είναι ένας από τους δολοφόνους. Ψηφίζω Πατρέα.
Δε θα συμφωνήσω με τις τόσες ψήφους της Himela και θα πάω κόντρα στο κλίμα που έχει επικρατήσει. Δεν μου έχει δώσει αφορμές να την υποπτευθώ ιδιαίτερα, αν και δεν με πείθει γενικά ο τρόπος παιχνιδιού της. Σίγουρα την έχω στα υπόψη, αλλά δε θα βάλω το λιθαράκι μου σε αυτό το αποτέλεσμα.
Ο Μαυρούλης δεν έχει φανεί καθόλου και ο tsarachaf πραγματικά δεν έχω ιδέα τι ρόλο βαράει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,175 μηνύματα.
Επισης, ενω ξερεις πως η Ριρι και η Τζειν ειναι πιθανοτατα αθωες και κανενας δε θα καρφωνοταν με το να χρησιμοποιησει την καρτα αμεσης προφυλακισης γι αυτες, με κατηγορεις που τη χρησιμοποιησα για τη Φοιβη και δεν περιμενα να τη χρησιμοποιησω σε καποια απο τα κοριτσια!!

Γενικα, λυπαμαι που σου το λεω, αλλα τα περισσοτερα απο τα επιχειρηματα σου δε στεκουν και αυτος ειναι ο λογος που σε ψηφιζω, οχι τοσο η εμμονη!!

Καπως καλυτερα τωρα??

Καλέ δεν είπα να τη χρησιμοποιήσεις για τα κορίτσια! Είπα "για αυτές που ξέρουμε οτι είναι αθώες ναι άξιζε να κάψεις την κάρτα" θέλοντας να δείξω οτι για τη Φοίβη δεν ήσουν! Παράδειγμα έφερα! Μη μου γυρνάς τα λόγια μου πλζ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλέ δεν είπα να τη χρησιμοποιήσεις για τα κορίτσια! Είπα "για αυτές που ξέρουμε οτι είναι αθώες ναι άξιζε να κάψεις την κάρτα" θέλοντας να δείξω οτι για τη Φοίβη δεν ήσουν! Παράδειγμα έφερα! Μη μου γυρνάς τα λόγια μου πλζ!

Ναι ρε κοπελα μου κι εγω σου λεω πως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν προκειται να χρησιμοποιουσε την καρτα αμεσης προφυλακισης για τα κοριτσια, γιατι ΟΛΟΙ ξερουμε πως ειναι αθωες και θα καρφωνοταν ασχημα!!! Οποτε γιατι να μην προστατεψω τη Φοιβη, που τη θεωρω επισης αθωα??


Μια παρατηρηση: Πολυ ανωτεροτητα εχει πεσει στο game. Ουτε η Χαρουλιτα εχει ψηφισει Himela, ουτε η Himela Χαρουλιτα... Για να δουμε αν θα αλλαξει κατι στη συνεχεια;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,175 μηνύματα.
Ναι ρε κοπελα μου κι εγω σου λεω πως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν προκειται να χρησιμοποιουσε την καρτα αμεσης προφυλακισης για τα κοριτσια, γιατι ΟΛΟΙ ξερουμε πως ειναι αθωες και θα καρφωνοταν ασχημα!!! Οποτε γιατι να μην προστατεψω τη Φοιβη, που τη θεωρω επισης αθωα??

Πώς είσαι τόσο σίγουρος οτι είναι αθώα η Phoebe?

Μια παρατηρηση: Πολυ ανωτεροτητα εχει πεσει στο game. Ουτε η Χαρουλιτα εχει ψηφισει Himela, ουτε η Himela Χαρουλιτα... Για να δουμε αν θα αλλαξει κατι στη συνεχεια;)!!

Δε θέλω να ψηφίσω κάποιον που δε θεωρώ (ακόμα) οτι είναι δολοφόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν μπορεί κάποιος με εμπειρία στο θέμα να φτιάξει τη λίστα με τις ψήφους;
Είμαστε στ παρα πέντε, ας γνωρίζουμε τι γίνεται

Επίσης αν δεν μπούνε τα κορίτσια της ΣΕ μέχρι τις 20.00 τι κάνουμε;
Ειδικά αν έχει ισοψηφία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Θελετε να τη φτιαξω εγω?? Θα μου παρει κανενα 10λεπτο ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Παιχτρόνια μου καλησπέρα σε όλους σας! :) Βλέπω you're on fire σήμερα! ;) :smoke:

Ξεκινώ με το πρώτο θέμα που μας απασχολεί σήμερα - το αν θα επιστρέψει η blue_butterfly.
ΤI EKANE;;;;;;;; :imotikon_me_shkwmeno_frudi:

Έντάξει παιδιά, όταν δεν ακουλουθείτε τους κανόνες, δεν χρειάζεται να το διατυμπανίζετε!!!!!!!!
Θέλω και εγώ όταν με σκοτώσουν οι δολοφόνοι, να με έχουν ενημερώσει πριν για να έχω κάνει το μποτέ μου.
Τα υπόλοιπα θα τα σχολιάσω σε λίγο...

Εγώ κατάλαβα ότι η Ριρίκα είχε το ρόλο που μαθαίνει ποιον σκοπεύουν να σκοτώσουν οι δολοφόνοι. :worry: Ωστόσο, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το διατυμπανίζει κανείς έτσι.

Θέλω να διαβεβαιώσω όλους εσάς ότι μέχρι στιγμής αυτό το Παλέρμο δεν έχει καμία απολύτως διαρροή. Όλα κυλάνε ομαλά και οι συμπαίκτες σας είναι δίκαιοι. Για αυτό μάλιστα θα θέλαμε με την Μαρία να σας ευχαριστήσουμε κιόλας, που δώσατε βάση στις ανακοινώσεις μας.:) Δεν υπάρχει καμία διαρροή.

Υπάρχει όμως άλλη παραβίαση των κανόνων. Όπως σωστά είπε η Άννα δεν είναι επιτρεπτό από τους κανόνες να διατυμπανίζει κανένας έτσι το ρόλο του. Οπότε αποφασίσαμε σαν ΣΕ ότι δε θα ληφθεί υπ' όψιν η Νεκροφάνεια. Η blue_butterfly δε θεωρείται Φάντασμα και η αποχώρησή της είναι οριστική. Για να είναι πιο ορθό επιβεβαιώνουμε και εμείς σαν ΣΕ ότι η Ριρίκα είχε όντως το ρόλο της Μάγισσας.

Blue_butterfly λυπάμαι που σου το λέω, αλλά δεν ξαναμιλάς. :/:

edit: Η λίστα έρχεται, μη μου αγχώνεστε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,175 μηνύματα.
Επειδή πρέπει να σωθώ και μόνο γι' αυτό, θα χρησιμοποιήσωτην κάρτα



για αυτόν που θεωρώ αυτή τη στιγμή οτι είναι ο Νο 1 ύποπτος για δολοφόνος. Για τη Drama Prinzessin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Διαφωνω με την αποφαση της Σε, αλλα δεν πειραζει...
Η Ριρι δεν ειπε ΠΟΥΘΕΝΑ πως ειναι μαγισσα, οι αλλοι φτασαμε σε αυτο το συμπερασμα!! Ποιος κανονας ακριβως εχει παραβιαστει?? Τεσπα...


@Himela: Εντυπωσιαστηκα:P. Καλυτερα να ψηφιζες τη Χαρουλιτα και να πηγαινατε σε ισοψηφια αν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 21/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> 1 Πατρεύς
  3. cr 7 -->fantasmenos
  4. dimijim--> cr 7
  5. Drama Prinzessin--> Himela
  6. Elena Kr
  7. fantasmenos--> Χαρουλίτα
  8. foreverfreak --> Himela
  9. ggeorge1976--> Himela
  10. Himela --> Drama Prinzessin
  11. JaneWin --> Drama Prinzessin
  12. love_angel--> fantasmenos
  13. Mayroulis
  14. MissKit--> Χαρουλίτα
  15. Phoebe --> Catalyst
  16. tsarachaf
  17. _elena_ --> Misskit
  18. Πατρεύς--> Χαρουλίτα
  19. Σπυρακος (^^)-->Himela
  20. Τάσος97--> Himela
  21. Χαρουλιτα
3 Χαρουλίτα
5 Himela
1 cr 7
2 Drama Prinzessin
2 fantasmenos
1 Πατρεύς
1 Misskit
1 Catalyst


Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos
Αποχώρηση 20/12 --> maria775m


Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια
maria775m
blue_butterfly
love_angel


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1, 2 (αποχώρησε)
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1
fantasmenos--> 1


  • Ενεργοποίηση Κάρτας Επιπλέον Ψήφος από τον Catalyst (19/12).
  • Ενεργοποίηση Κάρτας Νεκροφάνεια από την Maria775m (ο fantasmenos επιστρέφει στο παιχνίδι) (20/12).
  • Ενεργοποίηση Κάρτας Όνειρο από την blue_butterfly (20/12).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.

Ακυρη η καρτα η ειναι η ιδεα μου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αυτο π ανεβασε ο φρικ που βρισκεται;

Οι κανονες λενε αυτο:
Άμεση Προφυλάκιση: Η κάρτα αυτή μετατρέπει αυτομάτως ένα παίκτη που υποδεικνύετε σε Φάντασμα. Παίζεται πριν το τέλος της ψηφοφορίας [7μ.μ.-8μ.μ.]. Εάν παιχτεί αυτή η κάρτα δεν γίνεται αποχώρηση με ψηφοφορία σε αυτόν τον γύρο
Αλλά ας μας πει η ΣΕ καλύτερα...
Εγω νεος ειμαι, δεν ξερω καλα απ αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,411 μηνύματα.
Πείτε το ένστικτο, πείτε ότι μου το τραγούδησε ένα πουλάκι αλλά κάτι μου λέει πως σήμερα θα φύγω αλλά πριν φύγω εχω κάνει ο,τι μπορώ και χθες και σήμερα για να βοηθήσω τους συμπολίτες μου. Τάσο σε εμπιστεύομαι και εσένα Τζέιν σε εμπιστεύομαι αλλά για κάποιο λόγο που δεν είναι φανερός στους πολίτες όμως οι δολοφόνοι ξέρουν καλά τι εννοώ εεεεε?;) Αυτά από μενα παιδιά, φεύγω με ένα χαμόγελο στα χείλη.:D

Εγώ κατάλαβα ότι η Ριρίκα είχε το ρόλο που μαθαίνει ποιον σκοπεύουν να σκοτώσουν οι δολοφόνοι. :worry: Ωστόσο, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το διατυμπανίζει κανείς έτσι.

Είναι ρόλος. Αυτός της Μάγισσας. Το έγραψε από πάνω η Ελένη. :)

Σου απάντησαν. Να κοιτάξετε το προηγούμενο μου ποστ που σχολίασε η Φοίβη.:) Αντίο:-*
Ελπίζω τώρα να είναι πιο ξεκάθαρο γιατί οδηγηθήκαμε σε αυτή την απόφαση, Κωνσταντίνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ελπίζω τώρα να είναι πιο ξεκάθαρο γιατί οδηγηθήκαμε σε αυτή την απόφαση, Κωνσταντίνε.

Οκ, εσεις ξερετε καλυτερα!! Κριμα παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top