Παλέρμο #33 - The Game

Ποιός θα είναι ο πιο αδύναμος κρίκος;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον...να μαι κι εγω!!!!<<Η νεκρη νοσοκομα που δυστυχως δε προλαβε να σωσει ουτε ενα πολιτη βγηκε για λιγο απο τον ταφο της να παρει μια ανασα..ειναι πολυ ασφυκτικα εκει κατω!!!>>....Κατ αρχας συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες!!!Χαρηκα παρα πολυ που νικησαμε εμεις οι πολιτες!!!Ηταν το πρωτο μου παιχνιδι και δεν ημουν καλα προετοιμασμενη...αλλα την επομενη φορα ελπιζω να μη σας απογοητευσω!!!Αν και επαιξα πολυ λιγο ομολογω πως το απολαυσα!!
Ενα τεραστιο μπραβο και ενα μεγαλο συγνωμη απο εμενα στη Rinaking!Ηταν φοβερη παιχτρια!!!(αν και μεταξυ μας την ειχα για ΣΚ.. :rolleyes: )
<<...ειρθε η ωρα να γυρισω και παλι πισω στον ταφο μου...αδιος!!!>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ενα τεραστιο μπραβο και ενα μεγαλο συγνωμη απο εμενα στη Rinaking!Ηταν φοβερη παιχτρια!!!(αν και μεταξυ μας την ειχα για ΣΚ.. :rolleyes: )

Nαι μετά το Focko η Rinaking ήταν η καλύτερη παίκτρια. Αποκρυπτογραφούσε τα τρολλίστικά μηνύματα του fockou και έδινε στους υπόλοιπους παίχτες τα κρυπτογραφημένα σε αυτά στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Επίσης το τόπικ δεν το διάβασα γιατί λέγατε πολλά άσχετα και με κουράζατε. Μην το κάνετε αυτό για να μην καθαρίζει το θρεντ η ΣΕ και χαλάει το παιχνίδι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
όχι ρε φίλε!
Παρακολούθησα τις πρώτες 30 σελίδες και από την αρχή μου την έσπασε ο wild με το ''αχ ρε Σε, αχ ρε ΣΕ.''
Αυτό έκανε μπαμ απ' την αρχή.:whistle:
Επίσης το τόπικ δεν το διάβασα γιατί λέγατε πολλά άσχετα και με κουράζατε. Μην το κάνετε αυτό για να μην καθαρίζει το θρεντ η ΣΕ και χαλάει το παιχνίδι. :)
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Τόσες σελίδες είναι ''ρεκόρ'' για παλέρμο -κι ας ήταν πολλοί οι συμμετέχοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μα οκ να πεταξεις 2-3 ασχετα αλλα και αυτα κάτι θα δείχνουν.
όχι χαζολογήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
μα οκ να πεταξεις 2-3 ασχετα αλλα και αυτα κάτι θα δείχνουν.
όχι χαζολογήματα.
Προσωπικά, έχω αρχίσει να δίνω περισσότερη σημασία σε αυτά τα πρώτα, ''αναγνωριστικά'' ποστ του παιχνιδιού. Πίσω από ένα χαζολόγημα, μπορεί να κρύβεται ο ενθουσιασμός ενός ρόλου.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πάμε να δούμε και ρόλους.:D

Δολοφόνοι
Wild_Boy
Τάσος97
z0itCa
foreverfreak
soter

Τσιράκι
toi_toi

Ρουφιάνος
dannaros

Serial Killer
JaneWin

Κυνηγός
vaios13

Νοσοκόμα
ElenaKr

~


Ιδιότητες:

Ορφέας-Ευριδίκη
Wild_Boy
evito

Αλεξίσφαιρος
tsarachaf

Δήμαρχος
jj!

Όλοι οι υπόλοιποι πολίτες.:D
κάτι έπιασα και γω με την τυχαία στατιστική μου.Συγγνώμη δε θα το ξανακάνω.Μακράν εγώ ο χειρότερος πολίτης και μακράν η rinaking η καλύτερη.:redface:

Δεν λέγεται Έλενα, Ειρήνη λέγεται.:look:
Και σε αυτήν χρωστάμε κατά μεγάλο ποσοστό τη νίκη μας!:clapup:

Δεν περίμενα με τίποτα το dannaro ρουφιάνο.
Νόμιζα ότι ήταν η Rinaking.Πώς τους έβρισκε έτσι όλους? :eek:
Αλληλοσυγγνλωμες bluestas και βάιε:redface:
Πάντως η Rinaking και εμάς, σαν ΣΕ, μας έκανε μεγάλη εντύπωση. :hehe:

Ήταν ομολογουμένως πολύ καλή! Και για πρώτη της φορά μάλιστα! :D

Και οι υπόλοιποι όμως, δεν μπορώ να πω! Ειδικά κάποιοι διαπρέψατε.:D
Ενώ κάποιοι άλλοι παριστάναμε το μπαρ-ναυάγιο:P
Προσωπικά, έχω αρχίσει να δίνω περισσότερη σημασία σε αυτά τα πρώτα, ''αναγνωριστικά'' ποστ του παιχνιδιού. Πίσω από ένα χαζολόγημα, μπορεί να κρύβεται ο ενθουσιασμός ενός ρόλου.:whistle:
:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
:-P σκατα προβλεψεις εκανα, αλλα θα βελτιωθω, τουλαχιστον βρηκα τον wildboy :-p

για την rinaking τι να πω, μυστηρια πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Συγχαρητηρια στα πολιτακιαααααααααααααααα!! Την αξιζαν και με το παραπανω τη νικη... Δε μπορω να πω πως χαιρομαι που χασαμε, χαιρομαι ομως γιατι το παιχνιδι ειχε αρκετο ενδιαφερον!! Ειμαι περηφανος που αποχωρησα χωρις να εχω παρει ουτε μια ψηφο (:P) και που μεχρι να ανοιξει το στομα της η Rina δε με ειχατε παρει πρεφα... Οι γα@@@@νες οι διακοπες μου χαλασανε τα σχεδια, γιατι δεν ειχα συνδεση στο internet (οντως αυτο ηταν ο λογος που δε συμμετειχα πολυ Ειρηνη και οχι γιατι δεν ειχα τι να πω:P)!! Συγχαρητηρια και στα συνδολοφονακια μουυυυυυυυ... Μπορει να μην τα πηγαμε πολυ καλα, αλλα περασαμε πολυ ωραια μεταξυ μας!! Και συνεχιζουμε με τα συγχαρητηια... Συγχαρητηρια στη Rinaking!!!!! Το παλερμο απεκτησε ακομη εναν αστυνομικο σαινη (θα μου κανεις παρεα:P)... Δε σου κρυβω βεβαια πως με νευριασες απιστευτα, οχι γιατι με ανακαλυψες, αλλα γιατι πολλες φορες η σταση σου ηταν αρκετα προσβλητικη!! Και οχι τοσο σε μενα, οσο σε αλλους συμμετεχοντες... Θερμα συγχαρητηρια και στη μπεμπαααααααααααα!! Συγχαρητηρια JaneWin, πρωτη φορα βλεπουμε το Sk να προχωραει τοσο μακρια (σε μισω βεβαια που με πεταξες εξω, αλλα τεσπα)... Special thanks στην παικτουρα toi-toi που μας καλυψε με τον καλυτερο τροπο, ασχετως αν μας ξεσκεπασε η αλλη!!

Αυτο μαλλον ηταν το τελευταιο παιχνιδι για τον παππου του παλερμο:)!!
δεν παιζει να ναι το τελευταιο σου παιχνιδι!:mad:
επισης νομιζα οτι επαιξα χαλια αλλα τεσπα...:P
Υπέροχο παιχνίδιιιι!!! Ευχαλιστώ όλους τους δολοφόνους που με συμβούλεψαν και εχω τα εφοδια για να γινω αλλη μια φορα δολοφονος:) ευχαριτω και πάλι παιδια! (σορρυ που δεν μπηκα τη μερα πριν τη μη γινομενη δολοφονια αντιμετωπιζα προβλημα με την υγεια μου) κι εγω με τη σειρα μου θελω να πω ενα τεραστιο ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην τοι_τοι! ηταν απλά κα-τα-πλη-κτι-κη!!!
8):P η ομαδα των δολοφονων ηταν πολυ καλη με εξαιρεση την βλακεια του σοτερ :redface: και τα νευρα (?) του wild :P
:-P σκατα προβλεψεις εκανα, αλλα θα βελτιωθω, τουλαχιστον βρηκα τον wildboy :-p

για την rinaking τι να πω, μυστηρια πραγματα

μπορω να σου πω οτι οι δικες σου προβλεψεις ηταν οι πιο αστειες!:P

επιπλεον μετα απο αυτο το ποστ ειρηνη

Πιστεύω ότι μόνο από αυτό καταλαβαίνεις ότι κάνεις λάθος... Δύο δολοφόνοι είναι... Δεν μπορούν να κάνουν κύμα... Εμείς είμαστε το κύμα.... ΚΑΙ αν θυμάσαι η ζωή επικαλέστηκε ότι το κύμα δολοφόνων την ψήφισε... Γιατί ? για να αρχίσουν αλληλοκατηγορίες... Έμειναν δύο !!! 1 δολοφόνος και ένα τσιράκι.... ποιοι ήταν οι άλλοι 4? αυτοί που 'πα [wildboy,tasos,foreverfreak,zoitca]




και εγώ αυτούς θεωρώ μαζί με τον soter..
λεω δεν μπορει...αυτη ειναι 100% ρουφιανος!:P

συγχαρητηρια και απο μενα Ειρινη για το παιχνιδι σου! αλλα και σε ολους τους παικτες γιατι εγινε ενα αρκετα καλο παιχνιδι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ιωάννα, στο είπα ότι έχεις κακό ρολάκι :P

Rinaking μας τρέλανες κοπέλα μου, που να'σουν και τσιράκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Συγχαρητήρια πολιτάκια!:clapup:

Εδώ και πολλά παλέρμο νικούσαν συνέχεια οι δολοφόνοι, τώρα τους ανακαλύψατε εσείς αθώα πλασματάκια! :happy:
Είμαι περήφανη για εσάς.:redface:

Πάρτε και μία φωτογραφία από το Παλέρμο, για να μην λέτε.:P



Υ.Γ. Πολιτάκια, εσείς πληρώνετε τα γλυκά και τα popcorn που τρώγαμε τόσες μέρες, ε; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
:clapup:


31/7

Το βράδυ είχε πέσει εδώ και ώρα, όμως ξαφνικά φωνές και ουρλιαχτά τρομοκράτησαν τη πόλη.

Οι δολοφόνοι σκορπισμένοι κάτω από μάσκες, προσπαθούν να παραπλανήσουν τους αθώους πολίτες του Παλέρμο.

Ψίθυροι, αναστεναγμοί…

24 κορμιά περιπλανιούνται στη πόλη…κρυμμένα από τους εχθρούς και από τον ίδιο τους τον εαυτό…

Ο δολοφόνος Wild_Boy προσπαθεί να θολώσει τα νερά μαζί με το τσιράκι της παρέας toi_toi…Όμως ήδη κάποιοι έχουν αρχίσει να τον υποψιάζονται έντονα.

1/8

Ο Wild_Boy δεν κατάφερε να πείσει τους πολίτες πως δεν είναι δολοφόνος. Μάλλον η τρομαχτική του παρουσία και ο χαρακτήρας ενός ποταπού killer τον άφησαν να καρφωθεί…

Οι πολίτες τον υποψιάστηκαν ορθά και του έδωσαν τις ψήφους τους.

Μαζί του όμως, πήρε και μια πολίτη…Την evito. Λόγω της ιδιότητας που είχαν.
Δολοφόνοι – Πολίτες είναι 1-1 πια.

Οι πολίτες χωρίς να γνωρίζουν όμως ότι ο Wild είναι δολοφόνος και πως χάσανε μια πολίτη, συνεχίζουν να ψάχνουν για τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας…

Οι δολοφόνοι άλλωστε, αυτό το βράδυ στο Παλέρμο σκέφτονται ποιο θα είναι το πρώτο τους θύμα…
Ποια ψυχή θα αφανίσουν…


2/8



Ξημερώνει στη πόλη του Παλέρμο. Ο ήλιος αρχίζει και φαίνεται μέσα από τα γκρι σύννεφα…

Οι δολοφόνοι έδρασαν μέσα στη νύχτα….

Το πρόσωπο του Alchemist είχε ένα παγωμένο βλέμμα… Ήταν πια κρύος…

Ο ιατροδικαστής της ΣΕ έβγαλε το πόρισμα πως είχε πάρει νιτρογλυκερίνη σε μεγάλη ποσότητα…
Αυτό ήταν. Ένας ακόμα πολίτης χάθηκε ξαφνικά. Ένας αθώος.

~​

Το απογευματινό δειλινό φάνηκε στη πόλη του Παλέρμο…Οι υποψίες ήταν πάνω σε όλους. Οι πολίτες δεν εμπιστεύονταν ούτε τον εαυτό τους…

Και κάνανε το σφάλμα… Διώξανε και πάλι πολίτη.
Οι δολοφόνοι κρύβονται μέσα σε αθώα πρόσωπα και ‘’χτυπάνε’’ τους πολίτες όλο και περισσότερο…
Και πάλι απόψε θα συνεδριάσουν κάτω από το φως των αστεριών…
Το φεγγάρι θα γίνει μάρτυρας ακόμα ενός φόνου…
Ποιος θα είναι άραγε ο επόμενος χαμένος...


3/8
Το βράδυ πέρασε και ο ήλιος στη πόλη του Παλέρμο άρχισε να ανατέλλει…

Οι πολίτες μπερδεύονται μεταξύ τους και αυτό δίνει προβάδισμα στους δολοφόνους, που τους βλέπουν να λογομαχούν χωρίς να έχουν το ρίσκο να τους ανακαλύψουν σε πιθανή ανάμιξή τους…

Ετοίμασαν τη δολοφονία τους και ήταν έτοιμοι τώρα.

Σκότωσαν πολίτη… τον κυνηγό των πολιτών!
Ο Βάιος είναι πλέον νεκρός…

Και σαν να το ήξερε, έκανε και αυτός έναν φόνο το προήγουμενο βράδυ…
Αν και στο μυαλό του είχε έναν πραγματικό δολοφόνο, δυστυχώς αστόχησε και πέτυχε τη νοσοκόμα των πολιτών. Την Έλενα.

Οι πολίτες έρχονται τώρα αντιμέτωποι με τους φόβους τους…
Θα κάνουν άραγε σωστή επιλογή; Ή θα διώξουν ακόμα έναν πολίτη στις 20:00;

~​
Η επιτυχία των πολιτών, σε αυτόν τον γύρο, μόλις πραγματοποιήθηκε, και ας μη το ξέρουν προς το παρόν.

Σκότωσαν τον δολοφόνο Τάσος97, μεταξύ 2 ισόβαθμων πολιτών.

Οι δολοφόνοι σκυθρωποί, επιστρέφουν στα λημέρια τους για να κατασταλάξουν στο επόμενο θύμα τους.

4/8
Οι σκέψεις περνάνε στο μυαλό όλων και το κάθε πρόσωπο της πόλης έχει να πει την δική του ιστορία…

Ο ρουφιάνος της πόλης, dannaros έχει βάλει στο μάτι έναν αθώο…Και δεν το γνωρίζει…δεν έχει χρόνο να το μάθει…

Οι δολοφόνοι έδρασαν…

Σε ένα σοκάκι στα στενά του Παλέρμο βρέθηκε νεκρός ο dannaros.

Ένας ακόμη πολίτης στο έδαφος…
~​
Οι πολίτες μπερδεμένοι με την έκβαση της κατάστασης, ξεκινάνε με τη σειρά τους να δουν ποιόν από τους ‘’πολίτες’’ αυτής της πόλης θα πρέπει να θανατώσουν για να σωθούν.

Όμως και πάλι δεν τα κατάφεραν…
Το ένστικτο μερικών τους χρέωσε την απώλεια ακόμα ενός πολίτη…

Μερικοί, έχουν ισχυρές υποψίες για τους δολοφόνους…

Οι δολοφόνοι ποια τακτική θα ακολουθήσουν;
Έχουν μείνει 3.
Και οι 3 σκληροί και αιμοβόροι…

Το επόμενο θύμα τους θα κάνει την εμφανισή του το πρωί…..


5/8
Συννεφιά σήμερα στη πόλη του Παλέρμο.

Μέσα σε ένα συντριβάνι από αίμα βρέθηκε νεκρός ο fockos.
Οι διαδικασίες τους ήταν απλές. Δεν τον πόνεσαν πολύ… Ήταν εύκολη η απόφαση τους.

Οι πολίτες γνωρίζουν ότι έχασαν ακόμα έναν δικό τους και προσπαθούν να βρουν το λόγο που επέλεξαν αυτόν τον πολίτη οι δολοφόνοι…

Να θολώσουν τα νερά;
Μήπως ήταν το τσιράκι που θυσιάστηκε;

~​

Η serial killer της πόλης χτύπησε…
Με παραπλανητικό και αθώο βλέμμα πλησίασε τον foreverfreak και του έδωσε τη χαριστική βολή…

Μετά έμαθε πως κατάφερε να βγάλει έναν δολοφόνο από τον δρόμο του…
Ίσως τελικά να πλησιάζει προς τη νίκη…

~​

Το ίδιο βράδυ οι πολίτες είχαν καταλάβει πως η z0itCa άνηκε και εκείνη σε περίεργες κλίκες…
Αποφάσισαν να την αφανίσουν…

Και είχαν δίκιο. Άλλη μια δολοφόνος έφτασε στο τέλος της…


8/8
Σιγά σιγά το Παλέρμο φτάνει στο τέλος του…

Αλλά υπολόγιζαν χωρίς την serial killer…Του οποίου το θύμα μας αποχαιρέτησε για όλους κόσμους…ο πολίτης Demlogic, δεν θα είναι πια στη πόλη…
Οι πολίτες δεν γνώριζαν αυτό που θα συνέβαινε…

Είναι έτοιμοι να βγάλουνε τον soter…Τον τελευταίο δολοφόνο του Παλέρμο.


~​
Και το έκαναν…Όλοι οι δολοφόνοι πια είναι εκτός παιχνιδιού.

Όμως στην ίδια σκηνή, δεν παύει να βρίσκεται και ο μανιακός serial killer…


9/8
Οι πολίτες γνώριζαν πως ακόμα και χωρίς δολοφόνους, ο τρόμος υπήρχε γύρω τους…
Το κλίμα πια ήταν βαρύ…είχαν κουραστεί όλοι…εκτός από την serial killer, που σχεδίαζε τα σατανικά του σχέδια γελώντας και μακρυά από όλους…

Το μεσημέρι σκότωσε την πολίτη Rinaking

Τα πράγματα πήγαιναν όλο και καλύτερα για εκείνη.

Μέχρι που….

Οι υποψίες έπεσαν πάνω της… Θυμήθηκαν τη τακτική που είχε ακολουθήσει και κατάλαβαν….

Η Serial Killer ήταν η JaneWin.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Ρε συ Ειρηνη, αυτο με τον κακο λυκο κα την κοκκινοσκουφιτσα που ειπε ο dannaros, πως σκατα το καταλαβες?? Και ο μαντης καλχας να ησουνα, δε θα μπορουσες να καταλαβεις οτι κακος λυκος=κυνηγος=vaios και κοκκινοσκουφιτσα=Eleakr=νοσοκομα!! Αυτο σε συνδιασμο με τη σιγουρια που εδειχνες σε οσους αθωωσε ο dannaros (το γεγονος δηλαδη οτι υποστηριζες εμμεσα πως ηταν ο ρουφιανος και εσυ το γνωριζες)
δεν έγινε ακριβώς έτσι... όταν έκανε ο dem σχόλιο για την νοσοκόμα [που είναι] του είπα "ποιος σκότωσε τον κακό τον λύκο"? ύστερα τον ρώτησα ξανά άμα κατάλαβε αυτό με την κοκκινοσκουφίτσα και άμα ήθελε να του το εξηγήσω... Δεν ξέρω γιατί αλλά ούτε καν σημασία δεν μου έδωσε ο dem. ούτε μου είπε ότι το κατάλαβε, ούτε να του το εξηγήσω. Και όταν του το εξήγησε η rinaking, τότε αυτός έκανε λες και το κατάλαβε τότε για πρώτη φορά... Γιατί δεν με ρώτησε? ήταν τόσο απλό. δεν υπονόησα ότι η κοκκινοσκουφίτσα είναι η νοσοκόμα. το είπα κατευθείαν σε ποστ του που ανέφερε την νοσοκόμα, και για να του το υπενθυμίσω χρησιμοποίησα την κοκκινοσκουφίτσα. Πιστεύω ότι το έθεσα πολύ ωραία. Δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά πολύπλοκη σκέψη. είναι συνεπαγωγές.
Ποιος σκότωσε και τον κακό τον λύκο?->ο κυνηγός. άρα η νοσοκόμα πέθανε από τον κυνηγό. Ποια πέθανε από τον κυνηγό η έλενα. οπότε η έλενα ήταν νοσοκόμα. Γιατί ήξερα ότι η έλενα είναι νοσοκόμα και όχι ρουφιάνος? γιατί ρουφιάνος ήμουν εγώ. Οπότε όταν είπε η έλενα ότι έχει τον σπουδαιότερο ρόλο με ένα ποστ που διαγράφτηκε ύστερα, όλοι νομίζατε ότι ήταν ρουφιάνος. το ότι λέω ότι είναι νοσοκόμα συνεπάγεται ότι εγώ είχα τον άλλον ρόλο. αυτό συμπεραίνεται άμα ακολουθήσεις τον παραπάνω συλλογισμό.

ύστερα μόνο την blue_butterfly αθώωσα ως ρουφιάνος. στην αρχή είχα και τον soter για αθώο [και κατά την διάρκεια έριχνα το ποσοστό, γιατί άλλο να ξέρεις και άλλο να νομίζεις κάτι για κάποιον], αλλά έκλεισα ύστερα τον κύκλο μου. την rinaking την αθώωσα γιατί ήταν η πρώτη φορά που έπαιζε και από τον τρόπο που έπαιζε και είχε ενεργό ρόλο και προσπαθούσε τόσο να μπει στα πράγματα, να εξηγεί το ένα και το άλλο, να έχει κυριολεκτικά νεύρα στα ποστ της, + συν του ότι από τον τρόπο που μιλούσε η αδερφή μου για το παλέρμο, φαινόταν φανατική πολίτης. Άμα δεν ήταν θα την έκοβα, γιατί δεν έχει εμπειρία να μπλοφάρει τόσο. ύστερα για να δώσω στους άλλους να καταλάβουν αυτήν την ενστικτώδη σιγουριά, θέλησα να φανεί ότι έχει άμεση σχέση με εμένα. είμαστε από την ίδια περιοχή, είμαι ο μοναδικός της φίλο, έχουμε το ίδιο επώνυμο, παίζει από το λάπτοπ του αδερφού της. ΑΛΛΑ τον ρόλο της δεν μου τον αποκάλυψε ποτέ, ούτε και το evito ακόμα και όταν πέθανε, γιατί τις το είχα πει και στις δύο.
Για το evito νόμιζα ότι ήταν και δολοφόνος γιατί όταν διάβασε τον ρόλο της λέει "ω ωραία", της ξέφυγε δηλαδή. Τώρα άμα το Ορφέας και Ευριδίκη είναι κάτι το ωραίο, δεν μπορώ να το καταλάβω. Εγώ ήμουν χειρότερος. Της λέω "άμα έχεις κάποιον παράξενο ρόλο π.χ. την νοσοκόμα πρέπει να στέλνεις στην ΣΕ, π.χ. εγώ θα στέλνω κάθε τρίτη και πέμπτη":/: Και φοβόμουν μην πει κάτι στους "συνδολοφόνους" της και χαλάσει το παιχνίδι, ή με δολοφονήσουν πρώτα πρώτα. Πάλι καλά που βγήκε και ακόμα καλύτερα που τελικά δεν ήταν δολοφόνος. Ενθουσιάστηκε με λάθος ρόλο :P και εγώ ακόμα χειρότερα
Πάντως όταν βγήκα, ο fockos έγραψε ψηφίστε όλους εκτός από αυτούς που κατηγόρησα. Πήρε like από την rinaking (κατάλαβε ότι ήταν μπλόφα των δολοφόνων, όπως και ο fockos). εγώ έκανα dislike αρχικά αλλά οι θεωρείες μου ήταν αλλού και αλλού. ύστερα άλλαξα την ψήφο μου στην πορεία του παιχνιδιού. εγώ θεωρώ ότι o fockos βοήθησε πάρα πολύ. Αυτός στην ουσία βρήκε την ευρεία ομάδα των δολοφόνων. Ύστερα η ειρήνη που έψαξε τους ψήφους στένεψε περισσότερο την ομάδα... Από εκεί και πέρα έκανε πολύ καλή δουλειά και τους βρήκε επακριβώς. Προς το τέλος μου είπε ότι άμα το τσιράκι την έκανε δολοφόνο θα έγραφε ένα σκέτο "ξενέρωσα" για να την ανακαλύψετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
δεν έγινε ακριβώς έτσι... όταν έκανε ο dem σχόλιο για την νοσοκόμα [που είναι] του είπα "ποιος σκότωσε τον κακό τον λύκο"? ύστερα τον ρώτησα ξανά άμα κατάλαβε αυτό με την κοκκινοσκουφίτσα και άμα ήθελε να του το εξηγήσω... Δεν ξέρω γιατί αλλά ούτε καν σημασία δεν μου έδωσε ο dem. ούτε μου είπε ότι το κατάλαβε, ούτε να του το εξηγήσω. Και όταν του το εξήγησε η rinaking, τότε αυτός έκανε λες και το κατάλαβε τότε για πρώτη φορά... Γιατί δεν με ρώτησε? ήταν τόσο απλό. δεν υπονόησα ότι η κοκκινοσκουφίτσα είναι η νοσοκόμα. το είπα κατευθείαν σε ποστ του που ανέφερε την νοσοκόμα, και για να του το υπενθυμίσω χρησιμοποίησα την κοκκινοσκουφίτσα. Πιστεύω ότι το έθεσα πολύ ωραία. Δεν χρειάζεται να κάνεις καμιά πολύπλοκη σκέψη. είναι συνεπαγωγές.
Ποιος σκότωσε και τον κακό τον λύκο?->ο κυνηγός. άρα η νοσοκόμα πέθανε από τον κυνηγό. Ποια πέθανε από τον κυνηγό η έλενα. οπότε η έλενα ήταν νοσοκόμα. Γιατί ήξερα ότι η έλενα είναι νοσοκόμα και όχι ρουφιάνος? γιατί ρουφιάνος ήμουν εγώ. Οπότε όταν είπε η έλενα ότι έχει τον σπουδαιότερο ρόλο με ένα ποστ που διαγράφτηκε ύστερα, όλοι νομίζατε ότι ήταν ρουφιάνος. το ότι λέω ότι είναι νοσοκόμα συνεπάγεται ότι εγώ είχα τον άλλον ρόλο. αυτό συμπεραίνεται άμα ακολουθήσεις τον παραπάνω συλλογισμό.

ύστερα μόνο την blue_butterfly αθώωσα ως ρουφιάνος. στην αρχή είχα και τον soter για αθώο [και κατά την διάρκεια έριχνα το ποσοστό, γιατί άλλο να ξέρεις και άλλο να νομίζεις κάτι για κάποιον], αλλά έκλεισα ύστερα τον κύκλο μου. την rinaking την αθώωσα γιατί ήταν η πρώτη φορά που έπαιζε και από τον τρόπο που έπαιζε και είχε ενεργό ρόλο και προσπαθούσε τόσο να μπει στα πράγματα, να εξηγεί το ένα και το άλλο, να έχει κυριολεκτικά νεύρα στα ποστ της, + συν του ότι από τον τρόπο που μιλούσε η αδερφή μου για το παλέρμο, φαινόταν φανατική πολίτης. Άμα δεν ήταν θα την έκοβα, γιατί δεν έχει εμπειρία να μπλοφάρει τόσο. ύστερα για να δώσω στους άλλους να καταλάβουν αυτήν την ενστικτώδη σιγουριά, θέλησα να φανεί ότι έχει άμεση σχέση με εμένα. είμαστε από την ίδια περιοχή, είμαι ο μοναδικός της φίλο, έχουμε το ίδιο επώνυμο, παίζει από το λάπτοπ του αδερφού της. ΑΛΛΑ τον ρόλο της δεν μου τον αποκάλυψε ποτέ, ούτε και το evito ακόμα και όταν πέθανε, γιατί τις το είχα πει και στις δύο.
Για το evito νόμιζα ότι ήταν και δολοφόνος γιατί όταν διάβασε τον ρόλο της λέει "ω ωραία", της ξέφυγε δηλαδή. Τώρα άμα το Ορφέας και Ευριδίκη είναι κάτι το ωραίο, δεν μπορώ να το καταλάβω. Εγώ ήμουν χειρότερος. Της λέω "άμα έχεις κάποιον παράξενο ρόλο π.χ. την νοσοκόμα πρέπει να στέλνεις στην ΣΕ, π.χ. εγώ θα στέλνω κάθε τρίτη και πέμπτη":/: Και φοβόμουν μην πει κάτι στους "συνδολοφόνους" της και χαλάσει το παιχνίδι, ή με δολοφονήσουν πρώτα πρώτα. Πάλι καλά που βγήκε και ακόμα καλύτερα που τελικά δεν ήταν δολοφόνος. Ενθουσιάστηκε με λάθος ρόλο :P και εγώ ακόμα χειρότερα
Πάντως όταν βγήκα, ο fockos έγραψε ψηφίστε όλους εκτός από αυτούς που κατηγόρησα. Πήρε like από την rinaking (κατάλαβε ότι ήταν μπλόφα των δολοφόνων, όπως και ο fockos). εγώ έκανα dislike αρχικά αλλά οι θεωρείες μου ήταν αλλού και αλλού. ύστερα άλλαξα την ψήφο μου στην πορεία του παιχνιδιού. εγώ θεωρώ ότι o fockos βοήθησε πάρα πολύ. Αυτός στην ουσία βρήκε την ευρεία ομάδα των δολοφόνων. Ύστερα η ειρήνη που έψαξε τους ψήφους στένεψε περισσότερο την ομάδα... Από εκεί και πέρα έκανε πολύ καλή δουλειά και τους βρήκε επακριβώς. Προς το τέλος μου είπε ότι άμα το τσιράκι την έκανε δολοφόνο θα έγραφε ένα σκέτο "ξενέρωσα" για να την ανακαλύψετε.

δεν το ειχα δει το ποστ σου για την κοκκινοσκουφιτσα, σορρυ
και εκανα γενικα καποια λαθακια γιατι δεν ειχα ξεκαθαρισει ακριβως τους ρολους στο κεφαλι μου εκτος απο πολιτες δολοφονους, τους αλλους τους ειχα ξεχασει :-P ειχα ξεχασει πως καποιος μπορει να ειναι ρουφιανος και να βοηθησει, η ο SK δεν ηξερα καν πως υπαρχει :-P νομιζα οτι ηταν με τους δολοφονους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Nαι μετά το Focko η Rinaking ήταν η καλύτερη παίκτρια. Αποκρυπτογραφούσε τα τρολλίστικά μηνύματα του fockou και έδινε στους υπόλοιπους παίχτες τα κρυπτογραφημένα σε αυτά στοιχεία.
focko είσαι μεγάλη φυσιογνωμία ρε, πέρα από το τρόλλινγκ.:whistle:
Αλληλοσυγγνλωμες bluestas και βάιε:redface:

:whistle::whistle:
Κι εγώ, λάθος μου που σε ψήφισα, αλλά ξες, δε μου έδινες και περιθώριο να σε αθωώσω.:rolleyes:
δεν το ειχα δει το ποστ σου για την κοκκινοσκουφιτσα, σορρυ
και εκανα γενικα καποια λαθακια γιατι δεν ειχα ξεκαθαρισει ακριβως τους ρολους στο κεφαλι μου εκτος απο πολιτες δολοφονους, τους αλλους τους ειχα ξεχασει :-P ειχα ξεχασει πως καποιος μπορει να ειναι ρουφιανος και να βοηθησει, η ο SK δεν ηξερα καν πως υπαρχει :-P νομιζα οτι ηταν με τους δολοφονους.
Όταν εγώ λέω ότι κάποιοι δεν διαβάζουν τους κανόνες...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
να μαι κι εγώ! Μπράβο στους πολίτες! ξεσκεπάσαμε τους δολοφόνους!:clapup:

βραβεία δε θα πάρουμε όπως στο προηγούμενο; :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Και βέβαια θα πάρετε, δεν θα σας αφήσουμε έτσι.:happy:

Ξεκινάμε. :vroum:


Το βραβείο για τα περισσότερα ποστ στο Παλέρμο #33 πάει...


Στον Demlogic!



Το βραβείο για τα λιγότερα ποστ, το μοιράζονται 2 άτομα. Είναι οι...


Eupatridis + tsarachaf :P



Το βραβείο του πιο θρασύ δολοφόνου...


Στον Τάσος97




Το βραβείο του χειρότερου δολοφόνου ever πάει...

Στον soter! :P


The oscar goes to...


Rinaking! Για την καταπλητική τεχνική σου. :P



Ο τίτλος «Αστυνόμος Σαΐνης» δεν μπορεί να πάει αλλού παρά μόνο...


Στον dannaros! :P

Και φυσικά υπάρχουν και πολλά δώρα για όλους τους υπόλοιπους! :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Συγγνώμη που επεμβαίνω έτσι άκομψα αλλά έχω όνομα.Άκους εκεί άλλος ένας πολίτης έφυγε..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι ξερω,τα πήγα χάλια,δε μου πάει ο δολοφόνος:/:

Έπειτα από την παταγώδη αποτυχία μου,αρκέστηκα στο να φτιαχνω τις περισσότερες προκηρύξεις:)

Πολύ ωραίο Παλέρμο ήταν,αν και για κάποιους λόγους μου,ξενέρωσα αρκετά.(Παρ,ξέρεις εσύ,αν δεν παίξεις,δεν παίζω:P:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
focko είσαι μεγάλη φυσιογνωμία ρε, πέρα από το τρόλλινγκ.:whistle:
Κι εγώ, λάθος μου που σε ψήφισα, αλλά ξες, δε μου έδινες και περιθώριο να σε αθωώσω.:rolleyes:
Όταν εγώ λέω ότι κάποιοι δεν διαβάζουν τους κανόνες...:whistle:

διαβασα τα βασικα, ειχα και πονοκεφαλο :-p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top