Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,565 μηνύματα.
Ξέρω μυθολογία φίλτατη Misskitούλα:pfff:

Δηλαδή, βάλατε το ζευγάρι Ορφέας-Ευρυδίκη, επειδή ο πρώτος έψαχνε την δεύτερη στον Άδη και τελικά πέθανε κι αυτός. Θα σου έλεγα όλη την Ιστορία, αλλά δεν είναι της παρούσης:pfff:

Συγχαρητήρια που την ξέρεις κιόλας βρε Τζέι! :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,484 μηνύματα.
Συγχαρητήρια που την ξέρεις κιόλας βρε Τζέι! :lol:
Είναι πολύ πολύ πολύ περιληπτική:pfff:

Βρες καράβι να φύγεις, παρεμπιπτόντως:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ποτε θα αρχισει περιπου το παλερμο 32; Δεν προλαβα να παιξω...:(
----------
Εγω προτεινω, να μοιραζονται οι ρολοι (πχ:Δευτερα) και το παιχνιδι να αρχιζει (πχ:Τεταρτη) Ωστε και αυτος που θα φυγει απο τον πρωτο γυρο, να προλαβει να παιξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,565 μηνύματα.
Μαρία, είπαμε ήδη ότι αυτό θα καθιερωθεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Δολοφόνιαααααααααααα μου! Συγχαρητήρια! :clapup:

Ουφ, ήρθε επιτέλους η ώρα να γράψω ένα από τα σεντονάκια μου που ξέρω πόσο αγαπάτε όλοι (μη μιλήσει κανείς!)

1. Θεοδώρααααααααα! Σόρρυ βρε ψυχή! Ξέρω ότι πήγα να σε βγάλω τρελή, αλλά δεν είχα άλλη επιλογή! Αφού σε κάποια φάση κόντεψα να πιστέψω κι εγώ η ίδια ότι είμαι αθώα! Ειλικρινά, έλεγα στους συνδολοφόνους μου ότι όταν τελειώσει όλο αυτό, σου χρωστάω μια μεγάλη συγγνώμη! Τίποτα μα τίποτα προσωπικό εννοείται! Όλα ήταν για τις ανάγκες του παιχνιδιού! :D

2. Η κίνηση να βγω την Δευτέρα το πρωί με δολοφονία ήταν όντως καθοριστική για εμάς, καθώς αν έβγαινα με ψηφοφορία θα βλέπατε ότι είμαι δολοφόνος, κάτι το οποίο δεν θέλαμε με τίποτα, γιατί αυτομάτως θα έπαιρνα μαζί μου τον Βάιο που με στήριξε και θα σας επιβεβαιώναμε τις υποψίες! Επίσης, το γεγονός ότι η Δέσποινα (και η Ιωάννα νομίζω) με ψήφισαν για την αποχώρηση της Δευτέρας ήταν σαφέστατα εντός σχεδίου, με σκοπό να μην τις υποψιαστείτε (δεν μας ένοιαζε και πολύ μιας και θα έβγαινα δολοφονημένη). Ακόμα και η αποχώρηση της Θεοδώρας οργανωμένη ήταν. Κοινώς, όπως είπε ο Βάιος όλα ήταν προγραμματισμένα με κάθε λεπτομέρεια και δεν βρήκαμε ποτέ, πουθενά καμμία αντίδραση. Οι χειρότεροι πολίτες ever όντως! :P

3. Δεν συμφωνώ με την άποψη ότι η νίκη άξιζε μόνο σε έναν ή δύο από μας επειδή οι υπόλοιποι δεν μιλούσαν. Είμασταν μια πάρα πολύ καλή ομάδα που ευτυχώς για μας είχαμε ο καθένας το στυλ του. Εγώ κι ο Βάλντερ που μιλάγαμε πολύ και κατηγορούσαμε όποιον βρίσκαμε μπροστά μας, λογικό ήταν να φύγουμε πρώτοι αλλά σκεφτείτε πόσους πολίτες πήραμε μαζί μας! Ένα τσούρμο! ;) Από την άλλη ο Βάιος έπαιξε πάααρα μα παααρα πολύ καλά, γιατί παρόλο που όλοι τον υποψιαζόσασταν κατάφερε να μείνει μέσα μέχρι την τελευταία μέρα και στην ουσία να μας δώσει την νίκη με την καθοριστικής σημασίας θυσία του! Από την άλλη, η Δέσποινα κι η Ιωάννα ήταν σιωπηλές και πέρναγαν πάντα απαρατήρητες, γεγονός που μας βόλεψε αφάνταστα καθώς κανείς δεν τις είχε υποψιαστεί! Ας μην μιλήσω για τα τελευταία λόγια του φρικ που μας έκαναν να ξεραθούμε από τα γέλια! Μόλις τα είδαμε είπαμε ότι "και στην ομάδα μας να τον είχαμε, δεν θα μπορούσε να μας βοηθήσει τόσο".

4. Το πιο καλό στην όλη υπόθεση είναι ότι σε καμμία απολύτως αποκάλυψη δεν φάνηκε ότι βγήκε κάποιος δολοφόνος! Αυτό για μας ήταν πολύ σημαντικό καθώς δεν θα είσασταν ποτέ 100% σίγουροι ούτε καν για έναν δολοφόνο (μόνο εικασίες θα μπορούσατε να κάνετε), ώστε να μπορείτε να στηριχτείτε εκεί και βρείτε και τους υπόλοιπους. Βέβαια αυτό το καταφέραμε εξετάζοντας την κάθε μας κίνηση από όλες τις πιθανές πλευρές και όλα τα πιθανά ενδεχόμενα! Γενικά, είμασταν μια πάρα πολύ καλή και οργανωμένη ομάδα! Να σκεφτείτε ότι πανηγυρίζαμε την προγραμματισμένη νίκη μας 2-3 μέρες πριν! Όλα ήταν μέσα στο πρόγραμμα με κάθε λεπτομέρεια! Το μόνο που μας πήγε λίγο πίσω ήταν το αλεξίσφαιρο ελενάκι (που εκεί πάθαμε ένα ψιλοσοκ γιατί νομίζαμε ότι ο Βάιος είχε ξεχάσει
να στείλει την προκήρυξη :P) και η άλλη δολοφονία που δεν έγινε εξαιτίας του νοσοκόμου! Αλλα παρόλα αυτά ξέραμε ότι είναι απλά μια μικρή καθυστέρηση της νίκης μας και τίποτα παραπάνω! :clapup:

Σεντόνι τέλος! Αγαπημένα δολοφόνια, συγχαρητήρια και πάλι! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Το μόνο που μας πήγε λίγο πίσω ήταν το αλεξίσφαιρο ελενάκι (που εκεί πάθαμε ένα ψιλοσοκ γιατί νομίζαμε ότι ο Βάιος είχε ξεχάσει
Και την άκουσε η Άννα κι αποπάνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,484 μηνύματα.
Βοήθεια στον άσχετο, τι είναι τα σεντόνια που ανέφερε η Myrtle;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Και την άκουσε η Άννα κι αποπάνω. :P

Η Άννα την άκουσε γιατί μου μίλαγε σαν να ήμουν διαδηλωτής κι εκείνη στα ΜΑΤ (αν και είμαι σίγουρη ότι εσύ την είχες δασκαλέψει, οπότε και πάλι λάθος άτομο τα άκουσε...:ropalo:).

edit:
Βοήθεια στον άσχετο, τι είναι τα σεντόνια που ανέφερε η Myrtle;:/:

Σεντόνι= πάαααααααααααρα πολύ μεγάλο ποστ (aka τα ποστς μου! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,565 μηνύματα.
Η Άννα την άκουσε γιατί μου μίλαγε σαν να ήμουν διαδηλωτής κι εκείνη στα ΜΑΤ (αν και είμαι σίγουρη ότι εσύ την είχες δασκαλέψει, οπότε και πάλι λάθος άτομο τα άκουσε...:ropalo:).

Όχι, παίζουμε. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Υ.Γ.Ανυπομονώ για το επόμενο παλέρμο!:redface: Γιώργο μην βρίσεις..:whistle:
Εδώ δεν έπαιξες σ' αυτό, ανυπομονείς και για το επόμενο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 863 μηνύματα.
Εγω πάντως θέλω την ΣΕ ( Γιώργος , Phoebe , Misskit ) ,σε ρόλο παίκτη :whistle:
Τους φαντάζεστε να τσακώνονται ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Και τότε ποιον θα κάνουμε ΣΕ; Την κατερίνα*** και την χαμογέλα;

Α...και τον γκος!

Πάνε κι οι δολοφονίες κι οι ψηφοφορίες...όλα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Τι κουφό ήταν πάλι αυτό;;:eek:
Οι δολοφόνοι να σκοτώσουν το δολοφόνο vaio!:confused::P
Μπράβοοο,η εξυπνάδα σας πάει στα ουράνια!;)
Τρομάρα σας που με νομίζατε και ύποπτη!:P

Anyway guys,Συγχαρητήρια! Παίξατε πολύ καλά!:clapup:

Για να ξεκαθαριζουμε καποια πραγματα...:P
-Εμμμμ...ουσιαστικα δεν με σκοτωσαν οι συνδολοφονοι μου...απλως εκανα ηρωικη εξοδο απο το ματαιο τουτο κοσμο που κανενας δολοφονος δεν μπορει να ζησει αξιοπρεπως!!!:whistle::P
-Μα δεν σε ''θεωρουσαμε'' υποπτη (οι παικτες γενικα εννοω),απλα εμεις οι δολοφονοι αποφασισαμε οτι καποιος πρεπει να ειναι το εξιλαστηριο θυμα για την τελευταια ψηφοφορια και ειπαμε να σε διωξουμε για να τιμωρησουμε εμμεσα τον νοσοκομο που σε εσωσε και καθυστερησε ετσι την νικη μας;)
Ναι,ειμαστε σατανικοι,το ξερω:devil:...αλλα τη δουλεια μας καναμε και ξεραμε να την κανουμε καλα!:whistle:
-Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια,ειναι μεγαλη τιμη για εναν δολοφονο να τον παραδεχεται ενας πολιτης:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συμπέρασμα: Είτε μιλάς είτε όχι είσαι δολοφόνος.

@ Myrtle, γέλασα με το ποστ σου. Εντάξει έκανε μπαμ ότι είσαι δολοφόνος που μου διαστρέβλωνες τα λόγια. Για αυτό τόνιζα συνέχεια ότι τα μέλη έχουν κρίση.

Ακόμα πάντως δε συμφωνώ με τους αμέτοχους παίκτες. 2 δολοφόνοι και 5 (; ) πολίτες.
Μπορεί να μην ξανά παίξω για αυτό το λόγο.

Όπως και να 'χει ήταν μια καλή εκτόνωση μετά την εξεταστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Και τότε ποιον θα κάνουμε ΣΕ; Την κατερίνα*** και την χαμογέλα;
Τον focko.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Γιώργο;;; Γιωργάκη;;; πότε θα ξεκινήσει το 32;;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Συμπέρασμα: Είτε μιλάς είτε όχι είσαι δολοφόνος.

@ Myrtle, γέλασα με το ποστ σου. Εντάξει έκανε μπαμ ότι είσαι δολοφόνος που μου διαστρέβλωνες τα λόγια. Για αυτό τόνιζα συνέχεια ότι τα μέλη έχουν κρίση.

Ε δεν θα το λεγα ότι έκανε μπαμ! Αυτό που σκεφτόμουν την ώρα που τα έγραφα ήταν ότι ακόμα και πολίτης να ήμουν, με αυτά που έλεγες θα μου φαινόσουν ύποπτη. Ήσουν τόσο τραγικά σίγουρη για όλα αυτά που έλεγες που πραγματικά τσέκαρα μήπως είμαστε συνδολοφόνοι και δεν το είχα καταλάβει! :P

Για να μην πω για το ότι με κατηγορήσατε επειδή ψήφισα τον Βάλντερ. Και καλά τώρα, έτυχε να είχατε δίκιο, αλλά αν ήταν όντως πολίτης θα ήταν τραγικό! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε δεν θα το λεγα ότι έκανε μπαμ! Αυτό που σκεφτόμουν την ώρα που τα έγαφα ήταν ότι ακόμα και πολίτης να ήμουν, με αυτά που έλεγες θα μου φαινόσουν ύποπτη. Ήσουν τόσο τραγικά σίγουρη για όλα αυτά που έλεγες που πραγματικά τσέκαρα μήπως είμαστε συνδολοφόνοι και δεν το είχα καταλάβει! :P

Για να μην πω για το ότι με κατηγορήσατε επειδή ψήφισα τον Βάλντερ. Και καλά τώρα, έτυχε να είχατε δίκιο, αλλά αν ήταν όντως πολίτης θα ήταν τραγικό! :knife:
Μήπως έκανα λάθος και για την Έλενα;:P

Το γεγονός ότι μου την ''μπήκες'' μετά τον Βαλ ε, λέει πολλά.

Και βασικά, αν ξέρεις το ρόλο σου βγάζεις εύκολα συμπεράσματα.
Έξυπνο που Δέσποινα και Ιωάννα σε ψήφισαν όμως δεν είχαν και συμμετοχή για να τις κατηγορήσει κάποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,710 μηνύματα.
ρε μυρτλ δε περιμενα να με βγαλεις πρωτη και να μη προλαβω να παιξω!!! ωραια φιλη εισαι! :pfff:

για λυκουργο μονο πιστευα οτι ηταν δολοφονος. αν και βαριομουν και δε σας παρακολουθησα και πολυ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έξυπνο που Δέσποινα και Ιωάννα σε ψήφισαν όμως δεν είχαν και συμμετοχή για να τις κατηγορήσει κάποιος.

Νταξ Θεοδώρα, το καταλάβαμε, μην ανησυχείς.:P Φτάνει.:P

Να πω μπράβο στους δικούς μας που ήταν εξαιρετικοί παίκτες! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top