Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εντάξει, αν δεν παίζεις δε σε ενδιαφέρει.
Αν βαριούνται ξέρω γω μη δηλώσουν συμμετοχή.
Τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
@ vaios,
αυτό δεν το λες καθαρή νίκη από τη στιγμή μου δε μιλούσαν.
Αν είναι, ανεξαρτήτου ρόλου, να το εφαρμόζω και εγώ. Να μη μιλάω. ;)
Τεσπα, μπράβο σας αν και διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως με την τακτική αυτή.

Μα σου το ξαναλεω,απο τη στιγμη που σχεδον κανενας πολιτης δεν εδειχνε ενδιαφερον,ηταν εντελως ξεκαρφωμα να βγαιναμε και οι τρεις δολοφονοι και να κατηγορουμε αβερτα.Σε καποιο σημειο εκνευριστηκα αφανταστα που επεσε τετοια νεκρα στο παιχνιδι...Που ειναι αυτοι που ανυπομονουσαν να αρχισει το παιχνιδι???Απο τη στιγμη που εφυγε η myrtle και μετα που εφυγες κι εσυ,ειλικρινα δεν ηξερα ΤΙ να βρω για να κατηγορησω καποιον,αφου οι πολιτες εμπαιναν μονο για να ψηφισουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Που ειναι αυτοι που ανυπομονουσαν να αρχισει το παιχνιδι???
Βγήκανε στις ψηφοφορίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εγώ λέω να σας γίνει μάθημα αυτό ΣΕ ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως και να μάθετε να μη βγάζετε τους ομιλητικούς στους πρώτους γύρους. Έχω πέσει κι εγώ θύμα αυτής της τακτικής. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ετσι, πειτε τα ρε παιδια, που να αγιασει το στομα σας!!!
Βαρεθηκα να βλεπω το ονομα μου σε καθε πρωτο γυρο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μα και να κερδίσεις, όταν δεν έχεις αντιπάλους, πώς θα το χαρείς; Ο Βάιος έπαθε ακριβώς αυτό. :P Έπαιζε μόνος του! Οπότε το πράγμα θα μπορούσε να γίνει ανάποδα... Φεύγουν οι λιγομίλητοι στην αρχή και μετά ξεκινάει το καλό. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έτσι μου 'ρχεται να καθιερώσω ειδικό βραβείο, αυτός που μιλάει / συμμετέχει περισσότερο να παίρνει -1 ψήφους. :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ψηφιστε το ποστ του Γιώργου οσοι θελετε να καθιερωθει αυτο το βραβειο!!!:whistle:
Θεοδωρα,Myrtle,να βλεπω θετικες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Ψηφιστε το ποστ του Γιώργου οσοι θελετε να καθιερωθει αυτο το βραβειο!!!
Θα συμφωνήσω.

Μια μικρή τροποποίηση μονάχα.
Ψηφιστε το ποστ του Γιώργου οσοι θελετε να καθιερωθει αυτο το βραβειο!!!
Όσοι διαφωνείτε με το ποστ του Γιώργου, βάλτε αρνητικές στα posts της Άννας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,135 μηνύματα.
@Valder: Μου εχεις σουρει τα εξ αμαξης... Εφτασες στο σημειο να με αποκαλεσεις το χειροτερο παικτη και πως αν ειμαι πολιτης, ειμαι δημοσιος κινδυνος!! Επαιζες με την ψυχολογια μου απο την πρωτη μερα και στο τελος με παρακαλουσες να ψηφισω τη Θεοδωρα και οχι εσενα, καθως ετσι θα επιβεβαιωνα τη φημη του δολοφονου... Πραγματικα σου αξιζει ενα μεγαλο μπραβο, γιατι με την περιπτωση σου ακομα δεν ξερω πως γλυτωσα το νευρικο κλονισμο!! Τουλαχιστον σε καταλαβα απο πολυ νωρις και αυτο με χαροποιει...

Το ότι σου έσουρα τα εξ αμάξης, ελπίζω να μην θεωρηθεί εχθρική στάση μου απέναντί σου ως άτομο. Αφορούσε καθαρά και μόνο το παιχνίδι και μένει εντός των ορίων αυτού. Ελπίζω να είναι αμοιβαίο και να μη με αντιπάθησες. Θα ήθελα να σε συγχαρώ που με κατάλαβες αν και αυτό δεν είχε κάποια καθοριστική σημασία αναφορικά με τη στρατηγική μου, καθώς ούτως ή άλλως ήξερα καλά τι μου έμενε να κάνω. Αφού είδα ότι ούτως ή άλλως θα με πετάγατε έξω (και βάσιμα είχα υποψιαστεί την έλενα ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί της που ξαφνικά σε στήριξε), αποφάσισα να σε πάρω μαζί μου στην Κόλαση. Φεύγοντας δηλαδή ήδη είχα αφήσει πίσω ένα πασχαλινό δωράκι, τη δυσπιστία κάποιων εναντίον σου, που ενισχύθηκε από το γεγονός ότι πρώτον δεν με στήριξες παρά τα επίτηδες παρακάλια μου και δεύτερον το ότι βγήκα σε μέρα μη αποκάλυψης - παρόλο που κατα 99% ήμουν δολοφόνος, είναι απίστευτη η μάταιη ελπίδα των ανθρώπων για την ελάχιστη αυτή πιθανότητα να ίσχυε το αντίθετο, δηλαδή να πήραν πολίτη στο λαιμό τους, κάτι που εκμεταλλεύτηκα και στην ουσία έβλεπα το θέμα και πανηγύριζα όταν σε έβγαλαν.:P


Όπως και να χει, ήσουν ιδιαίτερα χαρισματικός αντίπαλος και με έκανες να ενδιαφερθώ πραγματικά γι αυτό το παιχνίδι και να παίξω και στο μέλλον. Ελπίζω να συνεργαστούμε στο μέλλον. Έχεις τον σεβασμό μου.:D


Αφιερωμένο στους πολίτες:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Τι κουφό ήταν πάλι αυτό;;:eek:
Οι δολοφόνοι να σκοτώσουν το δολοφόνο vaio!:confused::P
Μπράβοοο,η εξυπνάδα σας πάει στα ουράνια!;)
Τρομάρα σας που με νομίζατε και ύποπτη!:P

Anyway guys,Συγχαρητήρια! Παίξατε πολύ καλά!:clapup:

Υ.Γ.Ανυπομονώ για το επόμενο παλέρμο!:redface: Γιώργο μην βρίσεις..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ήμουν σίγουρος ότι η Myrtle ήταν δολοφόνος και νομίζω την ψήφισα ή μου εναντιώθηκε για κάποιο λόγο δε θυμάμαι. Πάντως σίγουρα θα τη ψήφιζα αν δεν ήμουν Ορφέας:P Και να το μετονομάσετε αυτό, πιο πολύ ταιριάζει Πλάτωνας-Πανδώρα (το έβλεπα όταν ήμουν μικρός, μακάρι να το έχει και τώρα:P)

Είχα καταλάβει ότι η Myrtle ήταν δολοφόνος όταν δολοφονήθηκε. Απλούστατος λόγος: Ήταν ημέρα αποκάλυψης και οι δολοφόνοι δε θα ρίσκαραν να αποκαλύψουν κάποιον δολοφόνο. Ο Valder ήταν ένας από τους έτσι κι έτσι ύποπτους, αλλά μετά από ένα σημείο κατάλαβα ότι είναι κι αυτός δολοφόνος.

Εν τω μεταξύ, με την ιδιότητά μου είχα πάθει αλαλλούμ:P Δεν ψήφιζα κορίτσια, για να μην βγω:P

Για άλλη μια φορά, βγήκα από τους πρώτους:mpinelik: Απαιτώ να μπει και η ιδιότητα του τσιροπουλίου, που θα είναι όμοια με την ιδιότητα του αλεξίσφαιρου:pfff::P

Συγχαρητήρια στους δολοφόνους για το φανταστικό παιχνίδι τους, που όμοιό τους δεν υπήρξε, εκτός από τότε που ήμουν εγώ δολοφόνος (η jane ως δολοφόνος δεν έδινε σημασία στο προηγούμενο Παλέρμο:lol:)

Ατυχία, θα ήμουν συνεργός του foreverfreak για να βρει τους δολοφόνους, από ένα σημείο και μετά ήταν εμφανείς οι ρόλοι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και καποιες γενικες επισημανσεις-προτασεις:
Ρε παιδακια, ωριμαστε λιγο!! Το παιχνιδι παιζεται στο thread του παλερμο και οχι στο chat και μεσω π.μ... Αν ειναι ετσι κι εγω θα μπορουσα να πιασω κουβεντα με τον καθενα και να του λεω τα δικα μου!! Αν ξανασυμβει κατι τετοιο, εγω δεν εχω καμια ορεξη να παιξω...

Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ και θα παρακαλουσα τα ατομα που το κανουν αυτο (ξερουν αυτοι ποιοι ειναι) να σταματησουν αμεσως να το κανουν ή να σταματησουν να παιζουν παλερμο γιατι χαλανε ολο το παιχνιδι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από koum:
Ψηφιστε το ποστ του Γιώργου οσοι θελετε να καθιερωθει αυτο το βραβειο!!!
Θα συμφωνήσω.

Μια μικρή τροποποίηση μονάχα.
Ψηφιστε το ποστ του Γιώργου οσοι θελετε να καθιερωθει αυτο το βραβειο!!!
Όσοι διαφωνείτε με το ποστ του Γιώργου, βάλτε αρνητικές στα posts της Άννας. :redface:

Κάποτε τα αγοράκια μου τραβούσαν τα μαλλιά και περίμεναν να πιάσω το νόημα. Πιο ανώδυνο πείραγμα το δικό σου δε λέω. Αχ βρε Αγαπητέ, τόσο καιρό κρύβεσαι και δεν το λες; :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Οπως παρακολουθουσα το παιχνιδι, θεωρουσα υποπτους την devina, τον vaio, την Myrtle, (την elenaki_arnea08 την θεωρουσα υποπτη απο την δολοφονια της myrtle, γιατι νομιζα οτι η myrtle ηταν τσιρακι...)

Αμα δεν με βγαζατε, θα σας βοηθουσα:pfff:

Ημουν αναμεσα στην θεοδωρα, την love_angel και τον vaio... Και ετσι επειδη ειδα οτι ηταν σιγουρο οτι θα φυγω, σκοτωσα στην τυχη την love_angel... Συγνωμη love_angel...:(

Ενα μπραβο στους δολοφονους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Κάποτε τα αγοράκια μου τραβούσαν τα μαλλιά και περίμεναν να πιάσω το νόημα.
Και συ ακόμα αναρωτιέσαι τι έβρισκαν στις μπούκλες σου. :redface:
Πιο ανώδυνο πείραγμα το δικό σου δε λέω. Αχ βρε Αγαπητέ, τόσο καιρό κρύβεσαι και δεν το λες; :inlove:
Βρε κουτό, οι αρνητικές δεν είναι δικές μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Όλοι ξελαρυγγιαζόμαστε, πάντως, να μην ψηφίζετε αυτούς που μιλάνε πολύ, αφού αποδείχτηκε ότι μόνο οι πολίτες μιλάνε πολύ, εδώ και πολλά Παλέρμο-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και να το μετονομάσετε αυτό, πιο πολύ ταιριάζει Πλάτωνας-Πανδώρα (το έβλεπα όταν ήμουν μικρός, μακάρι να το έχει και τώρα:P)

Το όνομα έχει εξήγηση και δε μπήκε τυχαία αυτό το ζευγάρι. Δε θα σου την πω, βρες τη. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Το ότι σου έσουρα τα εξ αμάξης, ελπίζω να μην θεωρηθεί εχθρική στάση μου απέναντί σου ως άτομο. Αφορούσε καθαρά και μόνο το παιχνίδι και μένει εντός των ορίων αυτού. Ελπίζω να είναι αμοιβαίο και να μη με αντιπάθησες. Θα ήθελα να σε συγχαρώ που με κατάλαβες αν και αυτό δεν είχε κάποια καθοριστική σημασία αναφορικά με τη στρατηγική μου, καθώς ούτως ή άλλως ήξερα καλά τι μου έμενε να κάνω. Αφού είδα ότι ούτως ή άλλως θα με πετάγατε έξω (και βάσιμα είχα υποψιαστεί την έλενα ότι κάτι δεν πάει καλά μαζί της που ξαφνικά σε στήριξε), αποφάσισα να σε πάρω μαζί μου στην Κόλαση. Φεύγοντας δηλαδή ήδη είχα αφήσει πίσω ένα πασχαλινό δωράκι, τη δυσπιστία κάποιων εναντίον σου, που ενισχύθηκε από το γεγονός ότι πρώτον δεν με στήριξες παρά τα επίτηδες παρακάλια μου και δεύτερον το ότι βγήκα σε μέρα μη αποκάλυψης - παρόλο που κατα 99% ήμουν δολοφόνος, είναι απίστευτη η μάταιη ελπίδα των ανθρώπων για την ελάχιστη αυτή πιθανότητα να ίσχυε το αντίθετο, δηλαδή να πήραν πολίτη στο λαιμό τους, κάτι που εκμεταλλεύτηκα και στην ουσία έβλεπα το θέμα και πανηγύριζα όταν σε έβγαλαν.:P


Όπως και να χει, ήσουν ιδιαίτερα χαρισματικός αντίπαλος και με έκανες να ενδιαφερθώ πραγματικά γι αυτό το παιχνίδι και να παίξω και στο μέλλον. Ελπίζω να συνεργαστούμε στο μέλλον. Έχεις τον σεβασμό μου.:D


Αφιερωμένο στους πολίτες:

Εννοειται πως η οποιαδηποτε "λογομαχια" μενει αυστηρα στα πλαισια του παιχνιδιου... Αλλωστε, ησουν ενας απο τους λογους που ευχαριστηθηκα το παιχνιδι (:P), γιατι οπως ειχα πει, εδωσες μια ιδιαιτερη νοτα στο ολο σκηνικο!!
Οσο για το bold, το ευχομαι οσο δε φανταζεσαι!! Και εννοειται πως ο σεβασμος ειναι αμοιβαιος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το όνομα έχει εξήγηση και δε μπήκε τυχαία αυτό το ζευγάρι. Δε θα σου την πω, βρες τη. :pfff:
Ξέρω μυθολογία φίλτατη Misskitούλα:pfff:

Δηλαδή, βάλατε το ζευγάρι Ορφέας-Ευρυδίκη, επειδή ο πρώτος έψαχνε την δεύτερη στον Άδη και τελικά πέθανε κι αυτός. Θα σου έλεγα όλη την Ιστορία, αλλά δεν είναι της παρούσης:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top