Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ποπκόρν κανείς; :popcorn:
εγωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!! :D:D:D:clapup::clapup::clapup::P:P:P


βρε Θεοδώρα, πρέπει απαραίτητα αυτά που έχω καταλάβει να αφορούν σ'εσένα και στη Myrtle;; το ότι έχετε μια αντιπαράθεση, μπορεί να διευκολύνει κάποιους άλλους... δηλαδή: μπορεί να είστε απλοί πολίτες που τραβάτε όλες τις υποψίες πάνω σας λόγω των συνεχών διαλόγων σας και η ομάδα των δολοφόνων να τρίβει τα χέρια της γιατί μένει στην αφάνεια... και φυσικά όλο αυτό εις βάρος μας, δηλαδή των απλών πολιτών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αγαπητή Myrtle,
Αυτή τη φορά θα σε εκπλήξω! Δε θα απαντήσω με παραθέσεις στα όσα μου καταλογίζεις καθώς πιστεύω ότι κάνουμε κύκλους. Θα σου απαντήσω, θα μου απαντήσεις και τούμπαλιν. Κουράστηκα να σου εξηγώ κάθε λέξη.
Και πολύ καλά θα κάνεις γιατί κι εγώ βαρέθηκα να λέμε τα ίδια και τα ίδια και να μην μπορούμε και να συννενοηθούμε...

Έβγαλες κάποια συμπεράσματα, έβγαλα κάποια συμπεράσματα όπως και ο Χ, όπως και ο Ψ. Το να προσπαθώ να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας ενώ εσύ έχεις κατασταλάξει στο ότι είμαι δεν αλλάζει κάτι, δε νομίζεις; Ας κρίνουν λοιπόν οι άλλοι από τα όσα είπαμε.
Ακριβώς αυτό!
Βλέπω πως επιμένεις στα δικά σου ΠΑΡΟΛΟ που στο εξήγησα πολλές φορές. Ε, νυσάφι ποια. Με κούρασες και δεν έχω κοιμηθεί κιόλας. Αν θέλετε να με βγάλετε, βγάλτε με, no prob, αλλά εγγυώμαι πως είμαι πολίτης πράγμα που θα φανεί και αύριο. Ίσως να σε/σας συμφέρει να βγει ο δολοφόνος την Τρίτη που δεν έχουμε αποκάλυψη ιδιότητας καθώς θα μπορεί να ισχυριστεί ότι είναι πολίτης και έτσι να συγκαλυφθούν (και καλά) οι συνδολοφόνοι.
Μια από τα ίδια κι εδώ (δεν έχω κοιμηθεί, εννοώ). Το αν είσαι πολίτης ή όχι δεν το ξέρω, αλλα σου ξαναπα ότι ΑΝ όλο αυτό είναι απλά ένα καλοστημένο σχέδιο των δολοφόνων και μας έχουν αφήσει να αλληλοσφαζόμαστε, πραγματικά τους βγάζω το καπέλο! Τα υπόλοιπα θα φανούν εν καιρώ!

Έλα εντάξει, μπορεί να παίζω πρώτη φορά αλλά έχω κρίση! Ω, και για δες σύμπτωση! Κατηγορείς ότι είμαι δίδυμο δολοφόνων με την Έλενα. Σίγουρα ο δολοφονημένος αύριο δε θα είναι η Έλενα γιατί αυτομάτως θα φύγουν οι όποιες υποψίες από πάνω μου, θα μείνω στο παιχνίδι και θα αποκαλυφθεί ο δολοφόνος. Αντιθέτως, η Έλενα θα φύγει την Τρίτη επειδή… μιλάει!
Γαμάτο ε; Σας βοηθάω κιόλα, μα όλο το παιχνίδι στηρίζεται στη σκέψη και στη λογική.
Δεν μας βοηθάς, απλά μας ξετυλίγεις τα σχέδιά σου ώστε να έχεις άλλοθι ότι εσύ τα είπες πρώτη άρα αποκλείεται να είσαι δολοφόνος. Ειλικρινά απορώ πώς στο καλό έχεις μπει τόσο μέσα στα πράγματα που μπορείς, ενώ είσαι πολίτης όπως λες, να μαντεύεις από τώρα τις ακριβείς κινήσεις των δολοφόνων. Δλδ, αν τα πράγματα γίνουν όπως τα λες, τότε θα υποστηρίξεις ότι: "Είδατε; Δίκιο είχα! Έχω καταλάβει πως κινούνται", αν πάλι δεν γίνουν όπως τα λες θα πεις: " Ε και που να ξέρω εγώ τι θα κάνουν οι δολοφόνοι; Δολοφόνος είμαι;" Προπαγάνδας συνέχεια...

Θα σε συμβούλευα να διαβάσεις ξανά τα όσα είπαμε για να λάβεις τις απαντήσεις στα όσα ρωτάς. Έτοιμη τροφή δε δίνω και βαριέμαι αφάνταστα να ψάχνω τα χωρία για να σε καλύψω στις απαντήσεις. Όποιος αμφιβάλλει, ψάχνει.
Δεν χρειάζεται τα έχω όλα στο μυαλό μου. Το θέμα εδώ είναι ότι προφανώς σκεφτόμαστε με διαφορετικό τρόπο και δεν πρόκειται να βγάλουμε σωστό-λάθος σε καμμία περίπτωση!

Anyway, ας ψηφίσουν βάσει της ΔΙΚΗΣ ΤΟΥΣ κριτική ικανότητα .
Συμφωνώ αφάνταστα!

Υγ.: Το ʽʼρε tweetyʼʼ είναι δική μου εφεύρεση για να μη λέω το ʽʼρε πουθτηʼʼ :P
Μπράβο σου! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ειλικρινά απορώ πώς στο καλό έχεις μπει τόσο μέσα στα πράγματα που μπορείς, ενώ είσαι πολίτης όπως λες, να μαντεύεις από τώρα τις ακριβείς κινήσεις των δολοφόνων.
βλέπει CSI και NCIS για να μπορεί να μαντέψει καλύτερα τη συνέχεια:P:P:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εγωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!! :D:D:D:clapup::clapup::clapup::P:P:P


βρε Θεοδώρα, πρέπει απαραίτητα αυτά που έχω καταλάβει να αφορούν σ'εσένα και στη Myrtle;; το ότι έχετε μια αντιπαράθεση, μπορεί να διευκολύνει κάποιους άλλους... δηλαδή: μπορεί να είστε απλοί πολίτες που τραβάτε όλες τις υποψίες πάνω σας λόγω των συνεχών διαλόγων σας και η ομάδα των δολοφόνων να τρίβει τα χέρια της γιατί μένει στην αφάνεια... και φυσικά όλο αυτό εις βάρος μας, δηλαδή των απλών πολιτών...
MAΣ;
Btw, δε σου μίλησα για εμένα και τη Myrtle.
Eσένα, πώς θα μάθουμε τί είσαι αφού δε μιλάς παρά μόνο ψηφίζεις;
βλέπει CSI και NCIS για να μπορεί να μαντέψει καλύτερα τη συνέχεια:P:P:P:clapup:
Ναι, ok. Τουλάχιστον παίζω στο ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
Εκτός αυτού είπα πως το παιχνίδι στηρίζεσαι στη σκέψη, στη λογική και στην κρίση. Λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Εκτός αυτού είπα πως το παιχνίδι στηρίζεσαι στη σκέψη, στη λογική και στην κρίση. Λάθος;

Σαφώς λάθος! Γιατί δεν έχουν όλοι την δική ΣΟΥ σκέψη, λογική και κρίση. Ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά, γι'αυτό κράτα αυτού του είδους τα συμπεράσματά σου για τον εαυτό σου καλύτερα! Φιλικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σαφώς λάθος! Γιατί δεν έχουν όλοι την δική ΣΟΥ σκέψη, λογική και κρίση. Ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά, γι'αυτό κράτα αυτού του είδους τα συμπεράσματά σου για τον εαυτό σου καλύτερα! Φιλικά! :)
Μα πού είναι το λάθος; Εκεί δε στηρίζεται;
Από τα όσα έχουμε πει έβγαλα κάποια πορίσματα.
ΔΕΝ είπα ότι σκεφτόμαστε το ίδιο, πάντως αυτό που είπα μου φαίνεται το ΠΙΟ λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Μα πού είναι το λάθος; Εκεί δε στηρίζεται;
Από τα όσα έχουμε πει έβγαλα κάποια πορίσματα.
ΔΕΝ είπα ότι σκεφτόμαστε το ίδιο, πάντως αυτό που είπα μου φαίνεται το ΠΙΟ λογικό.

E ναι αυτό σου λέω! Είναι το πιο λογικό ΓΙΑ ΣΕΝΑ! Για τους υπόλοιπους συμπαίκτες σου (δολοφόνους ή πολίτες) μπορεί να μην ισχύει το ίδιο, γιατί αν είχαμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψης και την ίδια λογική, η ζωή θα ήταν απερίγραπτα βαρετή! Believe me!

ps: Πάω για ύπνο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
E ναι αυτό σου λέω! Είναι το πιο λογικό ΓΙΑ ΣΕΝΑ! Για τους υπόλοιπους συμπαίκτες σου (δολοφόνους ή πολίτες) μπορεί να μην ισχύει το ίδιο, γιατί αν είχαμε όλοι τον ίδιο τρόπο σκέψης και την ίδια λογική, η ζωή θα ήταν απερίγραπτα βαρετή! Believe me!

ps: Πάω για ύπνο! :P

Μα πού είναι το λάθος; Εκεί δε στηρίζεται;
Από τα όσα έχουμε πει έβγαλα κάποια πορίσματα.
ΔΕΝ είπα ότι σκεφτόμαστε το ίδιο, πάντως αυτό που είπα μου φαίνεται το ΠΙΟ λογικό.
Ps: Kαλό νάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Βρε κοριτσάκι μου, μην αρπάζεσαι με το παραμικρό! Όταν προλαβαίνω να μπω και να γράψω, προσπαθώ να κάνω το κλίμα λίγο πιο εύθυμο! Κακό είναι αυτό? Τέλος των πάντων, θα ήθελα πάρα πολύ να συμμετέχω πιο ενεργά, αλλά δεν είμαι στο φοιτητικό μου σπίτι με την καλή μου την ταχύτητα και μου είναι λίγο δύσκολο το να μπαίνω συνεχώς... Δεύτερον, όταν μπαίνω βλέπω ότι έχουν γραφεί 10 σελίδες από τότε που βγήκα και θέλω να τις διαβάσω, πράγμα που μου παίρνει χρόνο. Τρίτον, προσπαθώ τουλάχιστον να είμαι συνεπής στην υποχρέωσή μου, δηλαδή στο να ψηφίζω, και προσπαθώντας πάντα να δικαιολογώ με βάση αυτα που διάβασα για ποιο λόγο δίνω την ψήφο μου... Ξεκαθάρισα πριν ότι περιμένω και την έκβαση της αυριανής ψηφοφορίας για να δω αντιδράσεις κι ύστερα να πω όλα όσα εχω σκεφτεί. Αν είναι κακό το ότι δε μπόρεσα να ξεκαθαρίσω μέχρι στιγμής τα πράγματα επειδή είναι αρχή, οκ, παω πάσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Επειδή δεν μπήκα καθόλου το Σαββατοκύριακο και μπήκα τώρα, βαριέμαι να διαβάζω 30 σελίδες!:P

Ψηφίζω λοιπόν και πάλι την Κατερίνα *** για τον λόγο που ανέφερα και την Παρασκευή.
Ότι μου φαίνεται ύποπτο να μπαίνει,να ψηφίζει και να μην αιτιολογεί καθόλου.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα για Δευτέρα 14/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ -> Myrtle
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak ->
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα*** ->
  10. Κλεοπάτρα -> Κατερίνα***
  11. Myrtle -> theodora
  12. theodora -> Myrtle
  13. tsarachaf ->
  14. vaios13 -> theodora
  15. Wild_Boy -> theodora
  16. Χαμογέλα(: ->

Ψήφοι
4 theodora
2 Myrtle
1 Κατερίνα***

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2011 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  5. lucky sunray - Δολοφονία - 11/02/2011 - πολίτης
  6. Valder - Ψηφοφορία & Παράταση- 11/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??- Δολοφονία - 16/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  12. ??- Ψηφοφορία - 16/02/2011- αποκάλυψη ιδιότητας!!
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Μια πλάκα κάναμε, μην ενθουσιάζεσαι. :popcorn:

:'( :'( δε πειράζει, θα πάρω μόνη μου!:P:P και θα είναι και τα cinema!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
:'( :'( δε πειράζει, θα πάρω μόνη μου!:P:P και θα είναι και τα cinema!:P

Whatever! Τα δικά μας είναι σίγουρα πιο ωραία. Τα φτιάχνουμε μόνοι μας. :popcorn: Εγώ και η Φοιμπς δηλαδή, ο Γιώργος μόνο τλώει. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βρε κοριτσάκι μου, μην αρπάζεσαι με το παραμικρό! Όταν προλαβαίνω να μπω και να γράψω, προσπαθώ να κάνω το κλίμα λίγο πιο εύθυμο! Κακό είναι αυτό? Τέλος των πάντων, θα ήθελα πάρα πολύ να συμμετέχω πιο ενεργά, αλλά δεν είμαι στο φοιτητικό μου σπίτι με την καλή μου την ταχύτητα και μου είναι λίγο δύσκολο το να μπαίνω συνεχώς... Δεύτερον, όταν μπαίνω βλέπω ότι έχουν γραφεί 10 σελίδες από τότε που βγήκα και θέλω να τις διαβάσω, πράγμα που μου παίρνει χρόνο. Τρίτον, προσπαθώ τουλάχιστον να είμαι συνεπής στην υποχρέωσή μου, δηλαδή στο να ψηφίζω, και προσπαθώντας πάντα να δικαιολογώ με βάση αυτα που διάβασα για ποιο λόγο δίνω την ψήφο μου... Ξεκαθάρισα πριν ότι περιμένω και την έκβαση της αυριανής ψηφοφορίας για να δω αντιδράσεις κι ύστερα να πω όλα όσα εχω σκεφτεί. Αν είναι κακό το ότι δε μπόρεσα να ξεκαθαρίσω μέχρι στιγμής τα πράγματα επειδή είναι αρχή, οκ, παω πάσο...

Δεν αρπάζομαι, απλά λέω κάτι που με ενόχλησε.
Δεν το λέω μόνο για εσένα αλλά για όσους έχουν αυτή την τακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Πίστεψε με, δεν είναι τακτική:) αν δεις πιο παλιά παλέρμο, ειδικά όταν ήμουν δολοφόνος, δεν άφηνα σελίδα (σχεδόν) που να μη γράψω... Απλά τώρα είναι τεχνικό το πρόβλημα... Για να συνεχιστεί όμως το παιχνίδι, να αναφέρω πως επειδή κρατώ το λόγο μου, αν και δε νομίζω να παίζει καθοριστικό ρόλο στην έκβαση της ψηφοφορίας, θα ψηφίσω τον Κωνσταντίνο (για τους λόγους που είχα αναφέρει)... Θα το γράψω όμως αύριο με τονισμενα γράμματα γιατί είμαι στο νετ από το κινητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, λοιπον... We are back to the game bitches!!
Σας παρακαλουθουσα ολο το Σαββατοκυριακο, αλλα για να ειμαι ειλικρινης βαριομουνα αφανταστα να ποσταρω, ασε που ειχε τρομερη πλακα να βλεπεις τη μια (Myrtle), να απλωνει μπουγαδα μετα την αλλη (theodora):P... Τις πιθανες ομαδες δολοφονων, κατα την ταπεινη μου αποψη παντα, τις εχω αναφερει και προηγουμενως, αλλα μεσολαβησε ενα μηνυμα που με εκανε να σιγουρευτω για την αθωοτητα της μιας!! Επειδη βαριεμαι να κανω παραθεση, θα αναφερω απλως τα λογια του συγκεκριμενου ατομου:

Η theodora εχει ηδη δυο ψηφους και μπαινει απο το πουθενα η Cinefil και την ψηφιζει με το εξης σαχλο επιχειρημα:

"Ψηφιζω theodora, επειδη την υποψιαζονται πολλοι, εχει αποκαλυψη και ψηφισε πολιτη"

Το ιδιο σκηνικο το εκανε και στην προηγουμενη ψηφοφορια (την ψηφισε επειδη και καλα ψηφισε πολιτη), αλλα νομιζω πως τωρα το παραξηλωσε... Εχουμε και λεμε λοιπον: Αν η theodora ηταν οντως δολοφονος, θα την αφηναν οι συμπαικτες της να παρει τοσες ψηφους??? Σε καμια περιπτωση... Ειναι η μονη που ψηφισε πολιτη?? Φυσικα και οχι... Οποτε η συμπεριφορα της Cinefil (και πολυ περισσοτερο σε αντιπαρεθεση με εκεινη που ειχε στα αλλα παιχνιδια, που ηταν πολιτης) με κανει να ειμαι 100% σιγουρος πως τη συμφερει να βγει η theodora, οποτε μαλλον (για μενα σιγουρα πλεον) ειναι στους δολοφονους!!


Ανακεφαλαιωνω λοιπον:

Κατα την ταπεινη μου αποψη δολοφονοι ειναι οι εξης:
Valder, Myrtle, Vaios, Cinefil (φαινεται πως δουλευειε για καποιους πιο εμπειρους) και ακομα ψαχνω τον πεμπτο. Οσο εγωιστικο και αν ακουστει, εχω αρχισει να πιστευω πως παιζει να ειναι ο Gos, καθως ακολουθει την ιδια στρατηγικη με τη Cinefil, μονο που ψηφιζει εμενα. Απο τους παραπανω 4, αν για καποιον εχω μια μικρη αμφιβολια πλεον, αυτος ειναι ο Vaios!!

Οποτε ψηφιζω οριστικα και αμετακλητα
Myrtle (αυριο αρχιζω μαθηματα στη σχολη και πιθανοτατα θα φυγω το πρωι και θα γυρισω μετα τις 8 ), για τους εξης λογους:

Α) Η συμπεριφορα της Cinefil μου εδωσε να καταλαβω πως η theodora (και αντιστοιχα η _elena_ που την υποστηριζει σαν τρελη, δεν ειναι δολοφονος), αλλα κυριως...
Β) Ενω η Myrtle ειχα δηλωσει κατα τη χθεσινη ψηφοφορια πως δε θα ψηφισει κανενα, οχι μονο ψηφισε, αλλα ψηφισε και το ατομο που μεχρι τοτε δεν ειχε υποψιαστει καθολου (ενω το Valder τον ειχε υποψιαστει εστω και στο ελαχιστο). Επισης, μετα την αποχωρηση του, αρχισε να την κατηγορει με σθενος!! Αποτομη μεταβολη δε βρισκεται??

Αυριο λοιπον θα πεσουν οι μασκες, κατα την αποψη μου προκειται για την πιο ουσιαστικη ψηφοφορια, οποτε προσεξτε τι κανετε!!

@elenaki_arnea08: Οχι οτι με αγκιζει ιδιαιτερα, αλλα θυμισε μου το λογο που με ψηφιζεις:P...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Myrtle και theodora, theodora και Myrtle. Η μάχη καλά κρατεί. :popcorn:

Λίστα για Δευτέρα 14/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ -> Myrtle
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Myrtle
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα*** ->
  10. Κλεοπάτρα -> Κατερίνα***
  11. Myrtle -> theodora
  12. theodora -> Myrtle
  13. tsarachaf ->
  14. vaios13 -> theodora
  15. Wild_Boy -> theodora
  16. Χαμογέλα(: ->

Ψήφοι
4 theodora
3 Myrtle
1 Κατερίνα***

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2011 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  5. lucky sunray - Δολοφονία - 11/02/2011 - πολίτης
  6. Valder - Ψηφοφορία & Παράταση- 11/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??- Δολοφονία - 16/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  12. ??- Ψηφοφορία - 16/02/2011- αποκάλυψη ιδιότητας!!
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Δεν εχω κανένα πρόβλημα να σου θυμίσω!:) είχα πει ότι το όλο θέμα των διαπληκτισμών σου με το Λυκούργο δε μου κολλάει και πάρα πολύ. Είχα πει ότι, μπορεί και να κάνει λάθος το πονηρό μου μυαλουδάκι αλλά, μου φαινόταν ότι είστε και οι δύο δολοφόνοι που οργανώσατε αυτές τις διαμάχες... Αν και τώρα δε μου κολλάει αυτό το σκεπτικό μου, θέλω να τηρώ τις υποσχέσεις μου και είπα πως θα σε ψηφίσω... Άλλωστε από αυτα που βλέπω δε θα παίξει καθοριστικό ρόλο στην έκβαση της ψηφοφορίας... (γενικά είμαι τύπος που τηρώ τις υποσχέσεις μου, όχι μόνο στο παιχνίδι...)

p.s. Ακόμη να μου πεις διεύθυνση του μαγαζιού!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οκ, κανενα προβλημα!!


Τη διευθυνση δεν τη θυμαμαι (:P), ειναι στο στενο αναμεσα στο Γερμανο και το Σπεσσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top