Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εμενα γιατί δε με έβαλες?

Τσακάλι μου. :redface: Περίμενα ότι κάποιος θα έκανε το συνειρμό.

Πειράζει που τον έκανα μόνο για τον εαυτό μου?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κι ομως, μπορει να ψηφισε ο δημαρχος και να δοθηκε παραταση, επειδη την ιδια στρατηγικη ακολουθησαν και χθες...

Αννα, τα φωτα σου please:P!!

Edit: Ακυρο, τελικα ειχε δικιο η Θεοδωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εμενα γιατί δε με έβαλες?



Πειράζει που τον έκανα μόνο για τον εαυτό μου?:redface:
Γιατί η Κιτ θα μας το έλεγε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τελικα μαλλον το elenaki-arnea08 θα μας βγαλει απο τη δυσκολη θεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.
Τελικα μαλλον το elenaki-arnea08 θα μας βγαλει απο τη δυσκολη θεση...

Ή θα σας βάλει σε μεγαλύτερο δίλλημα.

Well, I guess that was it. Καλή τύχη με τους δολοφόνους μόνοι σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Άλλη μια πολυτάραχη ψηφοφορία. Σας παρακολουθούσα με κομμένη την ανάσα. :redface: Με είχαν αφήσει και μόνο μου το καημένο.

Τα αποτελέσματα είναι τα εξής:
  • Valder: 5 ψήφοι - foreverfreak, theodora, tsarachaf, _elena_, elenaki_arnea08
  • theodora: 4 ψήφοι - vaios13, Valder, Wild_Boy, Myrtle

Σύμφωνα λοιπόν με αυτά, το άτομο που αποχωρεί σήμερα από το Παλέρμο είναι ο Valder. Val, dear, μας λες τα τελευταία σου λόγια. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,129 μηνύματα.
Val, dear, μας λες τα τελευταία σου λόγια. :popcorn:

Θα μου δώσεις το τηλέφωνό σου;:P



ΥΓ: Έλενα και Θοδώρα. Σαπίστε τες γρήγορα μπας και σώσετε τα τομάρια σας, ή μείνετε αμέτοχοι να σας σαπίσουν οι δολοφόνοι. I'm out of this frakin city...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν έχω να κρύψω κάτι Βαλ. :)
Άσε που θα με δολοφονήσουν, έχω πει ΤΟΣΑ!
Για εμένα Myrtle, vaios, wild και λογικά κάποιος που δεν ψήφισε ή με ψήφισε για να θολώσει τα νερά. Βέβαια, αν έκανε κάτι τέτοιο θα έκαιγε τον val.

Εντάξει ο Βαλ το λέει επειδή τους στρίμωξα.
Ακόμα, νομίζω πως για την Έλενα το λέει λόγω της κόντρας με τη Myrtle.
O val τα έριχνε στον freak και η Myrtle στην Έλενα.
Καλή τακτική, ομολογώ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Θα μου δώσεις το τηλέφωνό σου;:P



ΥΓ: Έλενα και Θοδώρα. Σαπίστε τες γρήγορα μπας και σώσετε τα τομάρια σας, ή μείνετε αμέτοχοι να σας σαπίσουν οι δολοφόνοι. I'm out of this frakin city...

Τσου. :P frakin! Χθες το έμαθα αυτό, Galactica! ΟυΑου! Θκάω, είμαι οφ-τόπικ. Παιδιά έχουμε 2011. Σας το είπα; :whistle:

Παναγία μου. Είναι τρομακτική αυτή η ημερομηνία. Μακριά από εμάς. :popcorn:
Λίστα για Δευτέρα 14/02/2011
  1. CiNeFiL ->
  2. Devina ->
  3. _elena_ ->
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak ->
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. Myrtle ->
  12. theodora ->
  13. tsarachaf ->
  14. vaios13 ->
  15. Wild_Boy ->
  16. Χαμογέλα(: ->

Ψήφοι


Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2011 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  5. lucky sunray - Δολοφονία - 11/02/2011 - πολίτης
  6. Valder - Ψηφοφορία & Παράταση- 11/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??- Δολοφονία - 16/02/2011 - κρυφή ιδιότητα
  12. ??- Ψηφοφορία - 16/02/2011- αποκάλυψη ιδιότητας!!
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εντάξει ο Βαλ το λέει επειδή τους στρίμωξα.
Ακόμα, νομίζω πως για την Έλενα το λέει λόγω της κόντρας με τη Myrtle.
O val τα έριχνε στον freak και η Myrtle στην Έλενα.
Καλή τακτική, ομολογώ. :D
Aυτό ετοιμαζόμουν να ποστάρω,μόλις είδα την απάντηση του Valder. :P

Για Δευτέρα,λογικά θα ψηφίσω Myrtle πάντως ή τον vaios13,μιας και ήταν από αυτούς που πήγαν να σώσουν τον Valder.

Aυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ λέω να βγάλουμε Myrtle πρώτα. Να βρούμε και τον 5. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ λέω να βγάλουμε Myrtle πρώτα. Να βρούμε και τον 5. :hmm:
Έχεις βρεί και τον 4ο? Και ο Wild Boy στήριξε Valder... Aλλά δεν έχω παρακολουθήσει και πολύ τα πόστ του,για να πώ την αλήθεια,αλλού ήμουν συγκεντρωμένη. :P

Myrtle για μένα σίγουρα. Και από το πόστ μου το πρωί,κατάλαβα την τακτική τους.. Μετά λογικά vaios13,όπως είπα και πριν αφού στήριξε τον Valder... Τώρα για τους άλλους 1-2,πραγματικά δεν έχω ιδέα. :hmm:

A και να ρωτήσω κάτι την ΣΕ. Το θέμα για το Σ/Κ θα κλείσει ή θα μπορούμε να συζητάμε κι έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για εμένα val, myrtle, wild, vaios είναι οι δολοφόνοι.
Τον wild τον είχα κατηγορήσει μάλιστα, ψάξτο.

Τοπ 3 για δολοφονία: φρικ, έλενα, εγώ. χαχαχα

Οι δολοφόνοι είναι 5 ή 6;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Μετα απο μια βδομαδα στην πολη του παλερμο (για την ακριβεια λιγοτερο, αλλα τεσπα:P) εχω καταληξει στους εξης δυο πιθανους συλλογισμους:

Ομαδα δολοφονων α: theodora,_elena_ και δεν ξερω ποιοι στο καλο μπορει να ειναι οι υπολοιποι 3
Ομαδα δολοφονων β: Valder, Myrtle, Vaios και δεν ξερω ποιοι μπορει να ειναι οι αλλοι 2

Για μενα πιθανοτερη εκδοχη ειναι η β και εχω δηλωσει ξεκαθαρα που θα δωσω την ψηφο μου!!
Παντως οποια απο τις κοπελιες και αν αποχωρησει τη Δευτερα (theodora, _elena_, Myrtle), θα βοηθησει παρα πολυ στη λυση αυτης της ιστοριας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πάλι δημοσκόπηση; Γαμώτο. Όλο τα καλύτερα χάνω! :P

A και να ρωτήσω κάτι την ΣΕ. Το θέμα για το Σ/Κ θα κλείσει ή θα μπορούμε να συζητάμε κι έτσι?

Ανοιχτό θα μείνει και θα μπορείτε να μιλήσετε και να ψηφίσετε, αλλά η επόμενη δολοφονία και ψηφοφορια θα γίνει την δευτέρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μετα απο μια βδομαδα στην πολη του παλερμο (για την ακριβεια λιγοτερο, αλλα τεσπα:P) εχω καταληξει στους εξης δυο πιθανους συλλογισμους:

Ομαδα δολοφονων α: theodora,_elena_ και δεν ξερω ποιοι στο καλο μπορει να ειναι οι υπολοιποι 3
Ομαδα δολοφονων β: Valder, Myrtle, Vaios και δεν ξερω ποιοι μπορει να ειναι οι αλλοι 2

Για μενα πιθανοτερη εκδοχη ειναι η β και εχω δηλωσει ξεκαθαρα που θα δωσω την ψηφο μου!!
Παντως οποια απο τις κοπελιες και αν αποχωρησει τη Δευτερα (theodora, _elena_, Myrtle), θα βοηθησει παρα πολυ στη λυση αυτης της ιστοριας!!
Nαι, τη Δευτέρα θα ξεκαθαρίσουν πολλά.


ps: πάλι καλά που δεν έχουμε και το ΣΚ γιατί δίνω την Τετάρτη. :(

Πώς τελειώνει το game;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Για εμένα είναι:
theodora
_elena_
vaios13
Myrtle
tsaratchaf
Valder
foreverfreak
(Edmund(!))


Εδώ μέσα κρύβονται οι 4,αν όχι και οι 5 δολοφόνοι.Καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πώς τελειώνει το game;

Λήξη Παιχνιδιού:

Το παιχνίδι λήγει στις εξής περιπτώσεις κάτι που ανακοινώνεται από την ΣΕ:
Όταν όλοι οι δολοφόνοι είναι εκτός παιχνιδιού, όπου και νικητές είναι οι πολίτες.
Όταν όλοι οι πολίτες τεθούν εκτός παιχνιδιού, όπου και νικητές είναι οι δολοφόνοι. Η ΣΕ μπορεί να διακόψει το παιχνίδι και στο σημείο όπου οι δολοφόνοι υπερτερούν των πολιτών, οπότε δεν υπάρχει τρόπος για τους πολίτες (ή για κάποια άλλη ομάδα) να κερδίσουν.
Όταν οι "εν ζωή" δολοφόνοι βρουν και καρφώσουν τον "εν ζωή" ρουφιάνο, με νικητές τους δολοφόνους.

Copy-paste από τους κανόνες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Για εμένα είναι:
theodora
_elena_
vaios13
Myrtle
tsaratchaf
Valder
foreverfreak
(Edmund(!))


Εδώ μέσα κρύβονται οι 4,αν όχι και οι 5 δολοφόνοι.Καληνύχτα
Πες ότι εσύ δεν είσαι.
ο Βαλ γιατί τότε ψήφισε Edmund? Άρα αυτός ο συνδυασμός φεύγει.
όπως φεύγει val-tsarachaf, val_elena, val-forever που με υποστήριξαν. Αν μπλόφαραν οδήσαν σε θάνατο το val. Βάλαμε τα χεράκια μας και βγάλαμε τα ματάκια μας δηλ.
Εγώ-val ε θα είμουν ντιπ ηλίθια που τον έβαλα στην τετράδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Οφου,θα τρελαθω σε αυτην την πολη:P
Επειδη παρατηρω οτι δημιουργηθηκε ενα πηγαδακι εναντιον μου και δεν εχω λογο να κρυφτω γιατι πολυ απλα δεν εχω τιποτα να κρυψω (και αυτο αργα η γρηγορα θα φανει),θα παρακαλουσα θερμα τους κατα τ αλλα αξιαγαπητους(αθωους και μη)συναδελφους:
theodora,_elena_,foreverfreak,wild boy
να μου εξηγησουν για ποιο λογο με θεωρουν υποπτο,αφου λαβουν υποψη τους τα παρακατω:
Ok, στηριξα τον valder για δυο λογους:
1) Η theodora ηταν σχεδον απο την αρχη βασικη υποπτη για μενα.Αλλωστε την ειχα ηδη στη λιστα των υποπτων μου απο προηγουμενες μερες.Οι περιστασεις ομως μεχρι σημερα το βραδυ δεν με βοηθουσαν να την ψηφισω γιατι καποιοι αλλοι βρισκονταν πιο ψηλα απο εκεινη στη λιστα.Την ψηφισα στην παραταση γιατι τοτε μου δοθηκε η ευκαιρια.Αν ημουν δολοφονος μαζι με τον Valder γιατι δεν αλλαξα την ψηφο μου απο τον tsarachaf στην theodora, την οποια επισης υποπτευομουν, για να τον σωσω???
2) Δεν πιστευω οτι η αδιακοπη λογομαχια του valder με τον foreverfreak ηταν υποπτη για κανεναν απο τους δυο,επειδη πολυ απλα αν ηταν και οι δυο δολοφονοι,θα αντιλαμβανονταν συντομα οτι βρισκομενοι στο κεντρο του ενδιαφεροντος θα προκαλεσουν καποιους να τους ψηφισουν.Δεν νομιζω να ρισκαραν τοσο πολυ.
Επισης, αν ο ενας απο τους δυο ηταν δολοφονος και ο αλλος πολιτης,ο δολοφονος θα προσπαθουσε να κατευνασει τα πνευματα για να μην εκτεθει,κατι που ποτε δεν εγινε.
Το συμπερασμα για μενα ειναι οτι και οι δυο ηταν πολιτες και η κοντρα τους αποδειχθηκε παντελως ανουσια αφου οδηγησε τον εναν απο τους δυο μοιραια στην αποχωρηση (εις τοπον χλοερον:P)

Περιμενω με ενδιαφερον τις απαντησεις σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top