Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πλάκα έχετε. :popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 11/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ -> Valder
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Valder
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. lucky sunray ->
  12. Myrtle ->
  13. theodora -> Wild_Boy
  14. tsarachaf ->
  15. vaios13 ->
  16. Valder ->
  17. Wild_Boy -> theodora
  18. Χαμογέλα(: ->
Ψήφοι
2 theodora
2 Valder
1 Wild_Boy

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2010 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  5. ?? - Δολοφονία - 11/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  6. ?? - Ψηφοφορία - 11/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Λοιπόοοον... Εμένα κάτι δε μου πάει καλά με τους "καβγάδες"... Ίσως να είναι πολύ πονηρό το μυαλουδάκι μου, αλλά ποιος με λέει εμένα ότι Κωνσταντίνος και Λυκούργος δεν είναι δολοφόνοι και μάλιστα συνεννοημένοι να καβγαδίζουν! Δε ξέρω ποιον από τους δύο να ψηφίσω, γιατί πολύ θα με ενδιέφερε να βγουν σε μέρα αποκάλυψης ιδιότητας για να δω τί είναι... Όσον αφορά στο επιχείρημα μου για τον τσαφ, συγγνώμη, αλλά αυτή τη λεπτομέρεια δε τη θυμόμουν...

p.s.1 Κωνσταντίνε που δουλεύεις αν επιτρέπεται για να σε επισκεφθώ καμιά μέρα?:P
p.s.2 Γιώργο έχεις πολλή φάση με τα σχόλια πριν τους πίνακες ψηφοφορίας:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
p.s.2 Γιώργο έχεις πολλή φάση με τα σχόλια πριν τους πίνακες ψηφοφορίας:D:D:D
Xαχαχαχ. Νιι. xD

Εμένα μου άρεσαν και τα σχόλια που έκαναν λίγο πριν την δολοφονία "Τικ-τακ-τικ-τακ" όπως και αυτό:
Καλή μου Τρίξη, δεν έχεις δικαίωμα να μιλήσεις ξανά. Rest in piecies. :popcorn:
:hehe:


Kαι γενικά όλη η ΣΕ δίνει μια ιδιαίτερη νότα στο παιχνίδι.
Γιώργο,Phoebe,Misskit ευχαριστούμε που μας ανέχεστε. :redface: :P

Σόρρυ ήθελα να τα πώ. :pfff:



Πίσω στο παιχνίδι τώρα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
p.s.2 Γιώργο έχεις πολλή φάση με τα σχόλια πριν τους πίνακες ψηφοφορίας:D:D:D
Xαχαχαχ. Νιι. xD

Εμένα μου άρεσαν και τα σχόλια που έκαναν λίγο πριν την δολοφονία "Τικ-τακ-τικ-τακ" όπως και αυτό:

:hehe:

Kαι γενικά όλη η ΣΕ δίνει μια ιδιαίτερη νότα στο παιχνίδι.
Γιώργο,Phoebe,Misskit ευχαριστούμε που μας ανέχεστε. :redface: :P

Απόπειρα δωροδοκίας της Συντονιστικής; Δεν ντρέπεστε κορίτσια; :mastigio

Περάστε το βράδυ απ' το γραφείο μου να μου τα πείτε. Φέρτε και μια Pizza Hut.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κι εγω θελω να πω κατι πραγματακια, γιατι θα σκασω:

Valder: Δεν ξερω τι σκατα εισαι, κατα την ταπεινη μου αποψη προφανως δολοφονος, αλλα εχεις δωσει ιδιαιτερη νοτα στο παιχνιδι!! Επιτελους αποκτησαμε ακομη εναν παικτη που δε φοβαται να μιλησει και ξεφευγουμε απο τη στασιμοτητα των προηγουμενων παιχνιδιων...
_elena_: Το γεγονος οτι συμφωνεις μαζι μου και πως κανενας δε σε υποψιαζεται μεχρι στιγμης, μου θυμιζει την περιπτωση μου στο πρωτο παλερμο που ημουν δολοφονος:P... Να αρχισω να σε υποψιαζομαι??
elenaki-arnea: Στο funky play, μια καφετερια, οταν ερθεις απο Αλεξανδρουπολη σε περιμενω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
  • Φρικ
  • Λάκι
  • Τσαφ-τσουφ
  • χαμογέλα
  • βαιος
  • λουλού
  • Σινεφίλ
Τι λίγοι.:knife:

Ει εισαι αδικη με τη λιστα:(
Εγω δεν κανω ορθογραφικα!
Ασε που πιστευω οτι το εκαναν για ξεκαρφωμα:/:


Φαγατε ακομα ενα σημαντικο πολιτη... Με κατηγορουσατε αδικα, αλλα μερικους του συμφερε... Ελπιζω να ξεκαθαρησατε τωρα που εφυγα... Δωστε λιγο προσοχη σε μερικα ατομα, οπως tsaratcaf, myrtle, κατερινα...

Για αυτο ηθελα να φυγω σε ημερα με αποκαλυψη:) Γιατι δεν με πιστευατε οτι αλλαξα...:/: (Απαιτω αυτοι που με κατηγορουσαν αδικα να μου ζητησουν συνγωμη:pfff::P)

Εγω σας αφηνω τωρα:) Αλλα θα συνεχισω να σας παρακολουθω:)

Λουλου μου, κουνελακι μου συγγνωμηηηηηη:redface::(
Πραγματικα δεν περιμενα να ησουν πολιτης,αλλα νομιζω οτι καποιοι επωφεληθηκαν τελικα απο την ψηφο μου και εριξαν τις κατηγοριες πανω σου για να σε διωξουν.Δεν εξηγειται αλλιως το ρευμα που δημιουργηθηκε εναντιον σου στον πρωτο γυρο.Ομως αλλο ειναι το ερωτημα...γιατι μετα αλλαξαν την ψηφο τους αφου ειχαν στοχο εσενα?Μηπως εδιωξαν τον edmund γιατι ηταν πιο επικινδυνος γι αυτους?Ισως και να ηταν ο ρουφιανος και να γνωριζε για τον tsarachaf!

:hmm:Δεν ξερω πλεον ποιον και τι να πιστεψω και που να κατευθυνω τις υποψιες μου.Κανω μια υποθεση και μετα ερχεται μια αποχωρηση που τα ανατρεπει ολα:whistle:
Παντως τελικα θα εμπιστευτω τα τελευταια λογια του Εdmund...η ψηφος μου παει στον tsarachaf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
_elena_: Το γεγονος οτι συμφωνεις μαζι μου και πως κανενας δε σε υποψιαζεται μεχρι στιγμης, μου θυμιζει την περιπτωση μου στο πρωτο παλερμο που ημουν δολοφονος:P... Να αρχισω να σε υποψιαζομαι??
Επειδή θεωρώ ότι η δολοφονία της Love,δεν υπήρχε περίπτωση να γινόταν,αν ήσουν εσύ δολοφόνος δηλαδή?
Αυτό για μένα σε κάνει αθώο. Όσο αφορά τον Valder,τα έχω εξηγήσει και πριν. Από αυτά που βλέπω κρίνω. Δηλαδή το να σας κατηγορεί και εσένα και την Θεοδώρα,από τον πρώτο γύρο,ενώ δεν έχει καθόλου εμπειρία από Παλέρμο,το βλέπεις τόσο normal δηλαδή? 'Η κάτι που μπορεί να περάσει απαρατήρητο?

Επίσης αυτό που σε κατηγόρησε εσένα,λέγοντας πως ουσιαστικά εσύ ψήφισες την lulu πρώτος,ενώ είχες ψηφίσει την Κατερίνα*** είναι τόσο λογικό δηλαδή? Μπορώ ως παίκτρια να τα βλέπω όλα αυτά και να τα αγνοώ? :confused:

Επίσης το ότι εσύ ακολούθησες τέτοια τακτική σε προηγούμενο παιχνίδι,δεν σημαίνει ότι κάνω κι εγώ κάτι παρόμοιο.
Συγγνώμη αλλά δεν στέκει αυτό που λές.

Ει εισαι αδικη με τη λιστα:(
Εγω δεν κανω ορθογραφικα!
Ασε που πιστευω οτι το εκαναν για ξεκαρφωμα:/:




Λουλου μου, κουνελακι μου συγγνωμηηηηηη:redface::(
Πραγματικα δεν περιμενα να ησουν πολιτης,αλλα νομιζω οτι καποιοι επωφεληθηκαν τελικα απο την ψηφο μου και εριξαν τις κατηγοριες πανω σου για να σε διωξουν.Δεν εξηγειται αλλιως το ρευμα που δημιουργηθηκε εναντιον σου στον πρωτο γυρο.Ομως αλλο ειναι το ερωτημα...γιατι μετα αλλαξαν την ψηφο τους αφου ειχαν στοχο εσενα?Μηπως εδιωξαν τον edmund γιατι ηταν πιο επικινδυνος γι αυτους?Ισως και να ηταν ο ρουφιανος και να γνωριζε για τον tsarachaf!

:hmm:Δεν ξερω πλεον ποιον και τι να πιστεψω και που να κατευθυνω τις υποψιες μου.Κανω μια υποθεση και μετα ερχεται μια αποχωρηση που τα ανατρεπει ολα:whistle:
Παντως τελικα θα εμπιστευτω τα τελευταια λογια του Εdmund...η ψηφος μου παει στον tsarachaf
Eμ είσαι λίγο άκυρος. Σόρρυ. :P
Αναφέρθηκε και πριν ότι ο ρουφιάνος ρωτάει μόνο Τρίτη και Πέμπτη.
Άρα ο Edmund δεν ήξερε κάτι συγκεκριμένο με το όνομα που έλεγε.

Εσύ πως στο καλό ψηφίζεις tsarachaf εμπιστευόμενος τα λόγια του Edmund,δεν μπορώ να καταλάβω. :confused:

Ακριβως αυτο... Και δεδομενου οτι ο πρωτος γυρος ητανε χθες, ημερα Τεταρτη, ο φιλτατος Edmund δεν θα μπορουσε να μαθει την ταυτοτητα κανενος, ωστε να την ανακοινωσει και στους υπολοιπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
:worry:Δεν σε καταλαβαινω..Οι ρολοι μοιραστηκαν την Τριτη αρα λογικα ειχε το δικαιωμα να ρωτησει...και αφου στα τελευταια του λογια αναφερει μονο ενα ονομα μαλλον κατι θα γνωριζε...εχω γραψει για το θεμα αυτο και σε προηγουμενο ποστ μου και αιτιολογω αναλυτικα την ψηφο μου:)
Παντως και να μην γνωριζε κατι θα τον εμπιστευθω γιατι ξερω οτι ειναι καλος παικτης και παρολο που αποχωρησε νωρις μπορει να μας βοηθησει ακομα και απο τα τελευταια του λογια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
:worry:Δεν σε καταλαβαινω..Οι ρολοι μοιραστηκαν την Τριτη αρα λογικα ειχε το δικαιωμα να ρωτησει...και αφου στα τελευταια του λογια αναφερει μονο ενα ονομα μαλλον κατι θα γνωριζε...εχω γραψει για το θεμα αυτο και σε προηγουμενο ποστ μου και αιτιολογω αναλυτικα την ψηφο μου:)
Παντως και να μην γνωριζε κατι θα τον εμπιστευθω γιατι ξερω οτι ειναι καλος παικτης και παρολο που αποχωρησε νωρις μπορει να μας βοηθησει ακομα και απο τα τελευταια του λογια:/:
Εμ. Μοιράστηκαν οι ρόλοι δηλαδή. Και μέσα σε μια μέρα έβγαλε και συμπέρασμα για το ποιος είναι δολοφόνος και ποιος όχι και τον κάρφωσε κιόλας? :hmm:

O πρώτος γύρος τυπικά άρχισε την Τετάρτη. Αλλά και πάλι. Ακόμα και την ίδια μέρα που μοιράστηκαν οι ρόλοι να έστειλε πμ,θεωρώ εντελώς απίθανο το να πέτυχε τον δολοφόνο αμέσως. :confused:

Για το δεύτερο που λες για την εμπειρία του,ok ναι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι μετα την αποχωρηση της Λουλους τα πραγματα εγιναν πιο περιπλοκα απ οτι ηταν,γι αυτο προσπαθω να ανατρεξω σε παλαιοτερα ποστ ωστε να βγαλω καποιο συμπερασμα για τις τακτικες που ακολουθουν καποιοι.Ε,δεν μπορω να παραβλεψω τα τελευταια λογια του Edmund,πως να το κανουμε?Οι πεθαμενοι μερικες φορες μπορει να ξερουν περισσοτερα απο τους ζωντανους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαμογέλα(:

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καλημεραα!:)
Ψηφίζω την theodora, γιατι η συμπεριφορα της μου φαινεται υποπτη..
Δεν εχω πολυ χρονο να το αναλυσω τωρα γιατι μπαινω απο το σχολειο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Mirror, mirror on the wall, who 's the guiltiest of all? :popcorn:
Γιώργο το νέο σου αβαταρ δε μου αρέσει. Φοιμπς, είναι Παρασκευή! :D

Λίστα για Παρασκευή 11/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ -> Valder
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Valder
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. lucky sunray ->
  12. Myrtle ->
  13. theodora -> Wild_Boy
  14. tsarachaf ->
  15. vaios13 -> tsarachaf
  16. Valder ->
  17. Wild_Boy -> theodora
  18. Χαμογέλα(: -> theodora
Ψήφοι
3 theodora
2 Valder
1 tsarachaf
1 Wild_Boy

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2010 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  5. ?? - Δολοφονία - 11/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  6. ?? - Ψηφοφορία - 11/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο! :)

Ήρθα να ψηφίσω! Λοιπόν, από τα χθεσινά ποστ, δύο είναι που μου χτύπησαν στο μάτι και μου φάνηκαν ύποπτα! Το πρώτο είναι της Έλενας, η οποία ξαφνικά αποφάσισε να υπερασπιστει τον φρικ και να σπεύσει να κατηγορήσει τον Βαλ, με αυτά τα λόγια:

Τα "όπλα" σου στον foreverfreak,μια χαρά τα έστρεψες στην αρχή πάντως.
Και χωρίς καμία προφανή αιτία!

Είχες βάλει από την αρχή τον Κωνσταντίνο στο μάτι.
Τον έλεγες "δολοφόνο",την Θεοδώρα "συνδολοφόνα" του, ήδη από τον πρώτο γύρο!
Υποτίθεται ότι δεν έχεις ξαναπαίξει Παλέρμο btw,πως στο καλό έβγαλες τόσα συμπεράσματα τόσο γρήγορα?
Λοιπόν όπως είπα και πριν,μετά την πρωινή δολοφονία ο Κωνσταντίνος είναι αθώος για μένα.
Το ότι έχεις στραφεί τόσο πια εναντίον του,προφανώς δείχνει ότι κάτι παραπάνω θα κατάλαβε για σένα.

Λοιπόν. Όσα είπε ο foreverfreak είναι αρκετοί λόγοι για μένα για να σε ψηφίσω.

Valder λοιπόν. Και βλέπουμε από εδώ και πέρα τι θα γίνει.

Κι εκτός από αυτό δείχνει να πείθεται απόλυτα από τα επιχειρήματα του φρικ, τη στιγμή μάλιστα που όλοι οι άλλοι παίκτες έχουν διχαστεί με αυτόν τον τσακωμό. Ε, το γεγονός αυτό, μου φαίνεται αρκετά περίεργο, όσο να'ναι!

Κοιτάζοντάς το σφαιρικά το θέμα, 3 ενδεχόμενα υπάρχουν:
1. Είναι μια απλή πολίτης που ψάχνει να βρει αιτιολογία για να ψηφίσει κάποιον
2. Είναι δολοφόνος και κολλάει πάνω στην άποψη ενός πολίτη για να περάσει εκείνη απαρατήρητη ή
3. Είναι δολοφόνος κι ο Φρικ συνδολοφόνος της και απλά προσπαθεί να τον δικαιολογήσει μη τυχόν και βγει! (πολύ προφανές)

Όσο για το ποιος έχει δίκιο ανάμεσα σε Βαλ και φρικ, ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω! 3 περιπτώσεις υπάρχουν κι εδώ:
1. Ο ένας από τους 2 είναι δολοφόνος και παλεύει να κατηγορήσει ένα μικρό κι αθώο πολιτάκο.
2. Είναι κι οι 2 πολίτες κι οι δολοφόνοι κατάφεραν και μας έβαλαν να αλληλοσφαχτούμε.
3. Είναι κι οι 2 δολοφόνοι και μας ρίχνουν στάχτη στα μάτια.

Το τρίτο μου φαίνεται κάπως απίθανο, καθώς είναι αρχή ακόμα για να κάνουν κάτι τέτοιο, μιας και ρισκάρουν με αυτόν τον τρόπο να φύγει ένας από τους 2. (μου θυμίζει την δική μου περίπτωση σε ένα Παλέρμο που πάλι πλακωνόμουν με κάποιον και τελικά είμασταν κι οι 2 πολίτες και σφαζόμασταν τσάμπα :P)

Με βάση τις παραπάνω σκέψεις μου, λέω να ψηφίσω _elena_ προς το παρόν (καθώς κατά 66,66% με βάση τα παραπάνω, είναι δολοφόνα :P), αλλά επειδή δεν είμαι ακόμα σίγουρη, μέχρι το απόγευμα βλέπουμε!

Ναι,είσαι δολοφόνα(σιγά μη μου πεις τι είσαι).Ναι εισαι και σε καθοδηγεί κάποιος.Μας κάνεις και την ανήξερη:mad:

Πολύ σίγουρος μου φαίνεσαι εσύ βρε γουάιλντ μπόι! Δλδ, αν δεν είσαι ο ρουφιάνος κι έχεις ρωτήσει για την Θεοδώρα την σε (και σου είπαν ότι είναι δολοφόνος), δεν δικαιολογείται τόση σιγουριά... Μου κάνει εντύπωση...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να δούμε ποιος-ποιος-ποιος ποιος θα φαγωθεί... :popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 11/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ -> Valder
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Valder
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. lucky sunray ->
  12. Myrtle -> _elena_
  13. theodora -> Wild_Boy
  14. tsarachaf ->
  15. vaios13 -> tsarachaf
  16. Valder ->
  17. Wild_Boy -> theodora
  18. Χαμογέλα(: -> theodora
Ψήφοι
3 theodora
1 _elena_
2 Valder
1 tsarachaf
1 Wild_Boy

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2010 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  5. ?? - Δολοφονία - 11/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  6. ?? - Ψηφοφορία - 11/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλημέρα Παλέρμο! :)

Ήρθα να ψηφίσω! Λοιπόν, από τα χθεσινά ποστ, δύο είναι που μου χτύπησαν στο μάτι και μου φάνηκαν ύποπτα! Το πρώτο είναι της Έλενας, η οποία ξαφνικά αποφάσισε να υπερασπιστει τον φρικ και να σπεύσει να κατηγορήσει τον Βαλ, με αυτά τα λόγια:
Tι ξαφνικά Myrtle?
Έχεις δεί τα πόστ μου μετά την δολοφονία?

Τώρα ο Κωνσταντίνος,ακόμα και δολοφόνος να είναι,δεν παίζει να έστελνε αμέσως,άτομο που τον ψήφισε είναι πολύ προφανές.
Ένας παίκτης σαν κι αυτόν δεν νομίζω να το έκανε με τίποτα.

Ίσως την Love την έστειλε κάποιος που τον συμφέρει να πέσουν οι υποψίες μας πάνω στον foreverfreak. :hmm:

Θα παρακολουθώ πιο στενά το game σήμερα. :P

Σε αυτό που λές για τον Goseithor,όντως θα συμφωνήσω.

Για τον Valder,δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί έχει τέτοιο κόλλημα με τον foreverfreak.
Ο οποίος μετά την τελευταία δολοφονία μου φαίνεται αθώος btw. :hmm:
Έχω αναφέρει ότι η δολοφονία της Love,έβγαλε αμέσως τις υποψίες μου για τον Κωνσταντίνο.
Πόσες φορές να το εξηγήσω πια. =.=
Προφανώς δολοφονάκια δεν ξέρετε να κάνετε σωστά την δουλειά σας,να προσέχετε πιο πολύ την άλλη φορά. :whistle:


Με βάση τις παραπάνω σκέψεις μου, λέω να ψηφίσω _elena_ προς το παρόν (καθώς κατά 66,66% με βάση τα παραπάνω, είναι δολοφόνα :P), αλλά επειδή δεν είμαι ακόμα σίγουρη, μέχρι το απόγευμα βλέπουμε!
Με λίγα και απλά λόγια μπορώ να πώ πως μόλις ψήφισα Valder κι εγώ "φοβηθήκατε" ότι θα πειστούν και άλλοι και θα ακολουθήσουν,γι'αυτό


Πολύ σίγουρος μου φαίνεσαι εσύ βρε γουάιλντ μπόι! Δλδ, αν δεν είσαι ο ρουφιάνος κι έχεις ρωτήσει για την Θεοδώρα την σε (και σου είπαν ότι είναι δολοφόνος), δεν δικαιολογείται τόση σιγουριά... Μου κάνει εντύπωση...:hmm:
Ναι αμέ.
Ξέρεις πόσο εύκολα μπορώ να πώ κι εγώ τώρα ότι σας πείραξε που ψήφισα τον Valder και εγώ και έσπευσαν οι "πρώτες βοήθειες" από τους συνδολοφόνους του για να τον υπερασπιστούν και να διώξουν τις αμφιβολίες των άλλων στο πρόσωπο του Valder? :)
Πήρε δύο ψήφους. Η Θεοδώρα σκέφτοταν να τον ψηφίσει. To elenaki_arnea σκεφτόταν να τον ψηφίσει.
Πολύ λογικό να μην θέλετε να πέσουν και οι υποψίες και των άλλων πολιτών,πάνω σε αυτόν,ε? :)
Κλασσική αντίδραση συνδολοφόνου που θέλει να σώσει τον συνεργό του. :)
Και μην μου λές για ποσοστά εμένα γιατί μετά από αυτό το πόστ σου μπορώ να πώ ότι είσαι κι εσύ δολοφόνος ή τσιράκι κατά 80% μην πώ παραπάνω.

Όσο για την ψήφο σου.
Στο ελάχιστο με ενδιαφέρει που με ψήφισες. Ψηφίστε με και όλοι αν θέλετε. Και σας παρακαλώ βγάλτε με σε μέρα που υπάρχει αποκάλυψη ιδιότητας για να πειστούν όλοι,ότι είμαι πολίτης και δεν προσπαθώ να παραπλανήσω/μπερδέψω κανέναν.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τώρα μπήκααα. Ελπίζω να προλάβω!

Για μένα Wild_Boy. Δεν μου πάει καθόλου καλά η συμπεριφορά του όλη... Αλλά δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα καινούριο οπότε προς το παρόν εκείνον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:popcorn: :popcorn: :popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 11/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina -> Wild_Boy
  3. _elena_ -> Valder
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Valder
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. lucky sunray ->
  12. Myrtle -> _elena_
  13. theodora -> Wild_Boy
  14. tsarachaf ->
  15. vaios13 -> tsarachaf
  16. Valder ->
  17. Wild_Boy -> theodora
  18. Χαμογέλα(: -> theodora
Ψήφοι
3 theodora
2 Valder
2 Wild_Boy
1 _elena_
1 tsarachaf

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2010 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  5. lucky sunray - Δολοφονία - 11/02/2010 - πολίτης
  6. ?? - Ψηφοφορία - 11/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Από το ημερολόγιο ενός ευαίθητου,αλλά και ευερεθιστου δολοφόνου,

13 ώρες πριν...
Νύχτα στην μικρή,αλλα καθόλου ήσυχη και αθώα πόλη του Παλέρμο..Ο Κων/νος Μητσοτάκης καταφθάνει απρόσμενα στο πολύπαθο νησί...Η σύντομη ευχή του, όμως, αποδεικνύεται προάγγελος νέων συμφορών...




καθώς όταν ο Μητσοτάκης εύχεται καληνύχτα, η Lucky τελειώνει...






τώρα,
Lucky sunray δεν είχα πρόθεση να σε σκοτώσω αλλά γνώριζες πολλά και σύντομα θα μιλούσες.
(ναι,το έκανα με τα ίδια μου τα χέρια και μάλιστα πισώπλατα:devil:)
R.I.P Lucky...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

lucky sunray δεν ξαναμιλάς. Και ήσουν πολίτης... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Άτιμε Γιώργο! Απαιτώ να σβήσεις το μνμ σου με την προκύρηξη ΤΩΡΑ. :pfff:
Ήταν δικιά μου σειρά... :(

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Άτιμε Γιώργο! Απαιτώ να σβήσεις το μνμ σου με την προκύρηξη ΤΩΡΑ. :pfff:
Ήταν δικιά μου σειρά... :(

:P
Φοιμπς! :D
Βολέψου με το γεγονός ότι είναι Παρασκευή. :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top