Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πρόλαβα! :P Ψηφίζω Jellyfish. Θα κάνω εδιτ, για να εξηγήσω. :P

Οκ. Η καταχώρηση έγινε, οπότε τώρα μπορώ να σας εξηγήσω και το γιατί. Δε μου αρέσει το παιχνίδι της. Κινείται με τα ρεύματα και δίνει ψήφους όπου και οι πολλοί, χωρίς σοβαρές εξηγήσεις. Μαζί με την athene είμαι σχεδόν σίγουρη ότι έχουν ρόλους. Χθες ο tsarachaf έδωσε μια ψήφο πρώτος και έσπευσαν να συμφωνήσουν κρατώντας την ίδια εξήγηση. Ενοχοποιήθηκε ο τσαφ και κινδύνευε να φύγει, όμως καμιά τους δεν άλλαξε ψήφο. Άρα δεν πρέπει να είναι ούτε και ο τσαφ δολοφόνος, καθώς(εγώ τουλάχιστον) αν κινδύνευε να φύγει από την ομάδα μου ένας καλός παίκτης θα προσπαθούσα να τον σώσω έστω και τελευταία στιγμή. Νομίζω πως οι υπόλοιποι δολοφόνοι κρύβονται κάπου στην αφάνεια. :hmm:

Η Himela ουδεμία ψήφο έδωσε χωρίς να εξηγήσει και ξεδιπλώνει τις σκέψεις της πολύ. Δε νομίζω να το έκανε αυτό ένας από τους κακούς. Συνήθως όσοι μιλάνε πολύ την πατάνε και πιο γρήγορα. Αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Η δολοφονία γιατί δεν έχει γίνει ακόμη???

Που είναι ο δολοφονημένος οεο?

Περιμένουμε να μπει κάποιος από την ΣΕ!


Α και κάτι άλλο θέλω να σας πω. Με βλέπετε να έχω κάποια κλίκα που με υποστηρίζει;;; Αν ήμουν δολοφόνος, δε θα με στήριζε κάποιος;

Δεν έχεις και άδικο σε αυτό, αλλά αν σε υποστηριξουν και βγεις σήμερα εσύ δεν θα καρφωθούν;
Επιπλέον, δεν έχουν ψηφίσει ουτε καν οι μισοί... μα που είναι όλοι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Τωρα τι να πω??
Οι που οι δολοφονοι δεν τα πανε καλα με τι ωρες του παιχνιδιου (γκουχου, γκουχου:P) η που η ΣΕ μας ξεχασε!!

Καλημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Δεν έχεις και άδικο σε αυτό, αλλά αν σε υποστηριξουν και βγεις σήμερα εσύ δεν θα καρφωθούν;

Τώρα τους έδωσες μια καλή ιδέα... Αν δε δολοφονηθώ σήμερα κι αρχίζουν να με υποστηρίζουν, ίσως νομίσετε (κι ίσως θα είναι κι έτσι) οτι το κάνουν για ξεκάρφωμα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλημέρα φρικ :happy:
Καλά έκαναν και άργησαν, γιατί κάποια παρακοιμήθηκε (τι περίεργο) και δε θα προλάβαινε να ψηφίσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Καλημέρα φρικ :happy:
Καλά έκαναν και άργησαν, γιατί κάποια παρακοιμήθηκε (τι περίεργο) και δε θα προλάβαινε να ψηφίσει. :P

Βασικά δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά άμα δολοφονήσουν εσένα η ψήφο σου μπορεί και να μην μετρήσει!
Το δίκαιο είναι να μην μετρήσει, με την προυπόθεση οτι οι δολοφόνοι έχουν ανακοινώσει ποιον θα ψηφίσουν, αλλά δεν είναι μέσα κανένας από την ΣΕ για να το δημοσιεύσει! Αν δεν έχουν πει τίποτα οι δολοφόνοι, τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Και στο προηγούμενο Παλέρμο είχαμε τα ίδια,στην πρώτη δολοφονία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μετράει. ;) Εκτός κι αν διαμαρτυρηθούν οι δολοφόνοι. Δε θα ήταν όμως και τόσο έξυπνη κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Χαχα don't know:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ή μπορεί ήδη να έχουν διαμαρτυρηθεί... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τι έγινε με την δολοφονία; Ακόμα; Κι εγώ έλεγα ότι δεν θα προλάβαινα να ψηφίσω πριν... Λοιπόν, ψηφίζω aporw γιατί μου έχει κάνει εντύπωση το γεγονός ότι ενώ είναι αρκετές ώρες μέσα δεν μιλάει σχεδόν καθόλου, παρά μόνο για να ψηφίσει και μάλιστα αυτόν που ψηφίζουν οι πολλοί...

Θεωρώ γενικά πως είναι μια πολύ καλή τακτική δολοφόνου αυτή! Να μην μιλάς πολύ για να μην τραβάς τα βλέμματα και τις υποψίες...

Phoebe επιστρέφω να σου απαντήσω σε αυτό που με ρώτησες!

edit:

Εσύ, από την άλλη, γιατί μπερδεύτηκες; Με μια απλή ανάγνωση εύκολα καταλαβαίνεις οτι δεν ρώτησε τον αριθμό των δολοφόνων, αλλά έκανε μια απλή διευκρίνιση! Μήπως πας να την προστατεύψεις;

Όταν λέει "αποφασίστε 3 ή 4" είναι στην ουσία ερώτηση (άσχετα αν η λουλού δεν είχε βάλει ερωτηματικό). Γι'αυτό κι εγώ το διάβασα ως ερώτηση (χωρίς να θυμάμαι ότι η φράση της είχε στο τέλος θαυμαστικό) και την επεξήγηση από κάτω την έδωσε επειδή αν προσέξεις καλά ο φόκος αρχικά της λέει ότι δεν κατάλαβε τι εννοεί.

Επιπλέον, αν ήμουν δολοφόνος και ήθελα να την καλύψω, θα την ψήφιζα; Και μάλιστα, χωρίς να έχω διαβάσει τα προηγούμενα ποστς για να δω αν κινδυνεύει ή όχι; Απλή διαπίστωση ήταν αυτό που έκανα: ότι δηλαδή δεν πιστεύω ότι η Μαρία Λουλού θα μπορύσε να μπλοφάρει ρωτώντας πόσοι είναι οι δολοφόνοι, ενώ είναι κι εκείνη μία απο αυτούς.

Απ'την άλλη χθες που κοίταξα τα ποστς της είδα ότι τελικά σπάμμαρε όλη μέρα σε άλλα θρεντς ενώ στο παλέρμο έχει γράψει ελάχιστα ποστς (και τα περισσότερα ήταν για να εξακριβώσει αν θα πάρω απουσία ή όχι). Αυτό και μόνο θα μπορούσε να είναι κάλλιστα καθοδήγηση δολοφόνων μη τυχόν και της ξεφύγει τίποτα που δεν πρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 28/09

  1. aporw -
  2. athene - Himela
  3. CiNeFiL -
  4. Edmund -
  5. elenaki_arnea08 -
  6. Eupatridis -
  7. foreverfreak - JellyFish
  8. Himela -
  9. jj! -
  10. JellyFish - Himela
  11. Kleop -
  12. Κλεοπάτρα - Myrtle
  13. lacky -
  14. love_angel - Himela
  15. maria_lulu -
  16. Μάρω - aporw
  17. MissKit - jellyfish
  18. Myrtle - aporw
  19. Phoebe - Himela
  20. tsarachaf -
  21. Wild_Boy -
Ψήφοι
4 Himela
2 JellyFish
2 aporw
1 myrtle
Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09

Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Τετάρτη σκοτώνει ο Serial Killer.
Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.


Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πέθανε ο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,087 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 27/09


Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε.
:)

Εννοείς για Τρίτη 28/9...

Επίσης βγάλε τον edmund από τη λίστα αφού πέθανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Άμα δείτε κάποιο λάθος, ενημερώστε. :)
Την Myrtle την έχει ψηφίσει μόνο η Κλεοπάτρα και την aporw εγώ και η Myrtle...


Βρε Φόκο τόσο ερωτευμένος είσαι;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Ωχ Θεούλη μου!! Τί ήταν κι αυτό σήμερα! Ξεποδαριάστηκα!! Μόλις γύρισα από Κομοτηνή και βλέπω ότι δεν ανακοινώθηκε η δολοφονία... Περίεργο... Θα ψηφίσω πιο αργά γιατί πρέπει να ετοιμάσω φαγητό... See you!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ποιός πέθανεεεε;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ένας Βασίλης :(
που έχει μπροστά από το Nick του το νούμερο 13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τιιιιιιι;;;;; Ξέμπαρκοοοοοοοοοοοοοο............

Μάλλον οι δολοφόνοι προσπαθούν να μας αποπροσανατολίσουν εντελώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top