Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Υ.Γ: Οι δολοφονημενοι εχουν Famous last words??

Μα φυσικά! :D

Είναι το ωραίο κομμάτι της δολοφονίας, βάζοντας όλη την φαντασία μας και την όρεξη μας για τα πιο περίεργα, χαρούμενα, διαστροφικά, πιασάρικα, αληθινά και ψεύτικα λόγια του παιχνιδιού... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μα φυσικά! :D

Είναι το ωραίο κομμάτι της δολοφονίας, βάζοντας όλη την φαντασία μας και την όρεξη μας για τα πιο περίεργα, χαρούμενα, διαστροφικά, πιασάρικα, αληθινά και ψεύτικα λόγια του παιχνιδιού... ;)

οχι δεν εχουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
μα 8 κλεινει...

Καλή μου Μαρία Λουλού, μπορούμε να ψηφίσουμε μέχρι τις 8! Ε κι εγώ ψήφισα 8, όχι 8 και 1,2,3... Τώρα το αν θα πάρω απουσία ή όχι, προφανώς εξαρτάται από την σε. :)

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
κανενα απλως δεν ηξερα οτι ηταν μεχρι 8! νομιζα με 7:59!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πιάνεται η ψήφος της myrtle:)

ΣΕ, είσαι εδώ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τα καταργήσατε;;;;;; :(:P

Αυτός που δολοφονείται στη 1 δεν είχε ποτέ δικαίωμα για τελευταία λόγια.-

Μόνο αυτός που φεύγει με ψηφοφορία έχει το δικαίωμα αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Άρα υπάρχουν τα famous last words παιδιά... :P

Και γιατί αυτός ο διαχωρισμός;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλή μου Μαρία Λουλού, μπορούμε να ψηφίσουμε μέχρι τις 8! Ε κι εγώ ψήφισα 8, όχι 8 και 1,2,3... Τώρα το αν θα πάρω απουσία ή όχι, προφανώς εξαρτάται από την σε. :)

Δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα!

Όταν λέμε μέχρι τις 8 εννοούμε μέχρι και τις 7:59:59. Γενικά εγώ έτσι ξέρω. Δεν προσπαθώ να στην πω ή κάτι τέτοιο, μη με παρεξηγήσεις. :redface: Απλώς νομίζω ότι για να ισχύει το 8 μπαίνει και το ΚΑΙ. Λεπτομέρειες είναι αυτές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Άρα υπάρχουν τα famous last words παιδιά... :P

Και γιατί αυτός ο διαχωρισμός;:worry:

Γιατί αυτός που δολοφονείται δεν προλαβαίνει να πει τα τελευταία του λόγια, ξεψυχάει ο κακόμοιρος χωρίς να μπορεί να μας πει στους πολίτες ποιοι τον έφαγαν ύπουλα και πισώπλατα! :( :P

Ο άλλος, αυτός που φεύγει με την ψηφοφορία, πάντα έχει μια τελευταία επιθυμία... τελευταία λόγια δηλαδή!

Ή αλλιώς έτσι είναι οι κανόνες του παιχνιδιού και end of story.- :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.

Ψηφίζετε μέχρι τις 20:0
0

τι ακριβως δεν καταλαβαινετε? μεσα στο χρονο ηταν η κοπελα. ακομα και να μην ηταν αφου δεν επαιξε ρολο η ψηφος της ουτως ή αλλως, γιατι σωνει και καλα να παρει απουσια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν είπα να πάρει απουσία βρε παιδιά. Μια κουβέντα είπα. Απλώς τι συνήθως εννοούμε. Χαρά στο πράγμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ε ναι, το κάνεις γιατί σε κατάλαβα... Αναμενόμενο, δε με εκπλήσσεις. Δε σου πέρασε το σχέδιο να ψηφίσεις το συνδολοφόνο σου.;)
Κοίτα λοιπόν τι γίνεται: είχες προαποφασίσει να ψηφίσεις Φοίβη και μετά εμένα. Οπότε ή σου έχει κάτσει πολύ καλά αυτό κι είστε κι οι δύο δολοφόνοι οπότε σε βολεύει να ρίχνεις στάχτη στα μάτια για να σε εμπιστευτούμε, ή είσαι εσύ μόνος σου δολοφόνος και σε βολεύει να φας 2 πολίτες στη σειρά, ή είσαι πολίτης και στην έπεσα κακώς.

Μπορεί όμως να είσαι κι ο serial killer και η απειλή "i am watching you" να σημαίνει οτι θα με φας πρώτη...

Για τώρα δεν πιστεύω οτι συμβαίνουν τα πρώτα 2, θα σου δώσω λίγο ακόμα την ευκαιρία να το πας παραπέρα. Δε σε ψηφίζω κι ούτε είπα ακόμα ποιον ψηφίζω.

Δεν είπα ποτέ οτι σε ψηφίζω. Σκέψεις έχω πει ως τώρα.

Ξαναλέω για 3η φορά οτι ξέρω πώς παίζεται το παλέρμο, έχω παίξει πολύ παλέρμο irl και έχω διαβάσει και τα 3 τελευταία παλέρμο που έχετε παίξει εδώ. Στο μόνο που μπερδεύομαι είναι οι ώρες κι ο τρόπος ψηφοφορίας.

Ψηφίζω foreverfreak γιατί μου φαίνονται ύποπτα όλα αυτά που κάνει και λέει.

Η Himela έχει κατηγορήσει εμένα και τον Edmund οτι είμαστε συνδολοφόνοι! Χα!
Παρόλο που επιμένει περισσότερο στην ενοχή του Edmund... όχι δεν τον ψηφίζει... ψηφίζει τον foreverfreak, που κατά την γνώμη μου είναι λίγο άσχετος με τις κατηγορίες της!
Ακόμα και σκέψεις να εξέφραζε, όπως είπε, μου φαίνεται λίγο παράξενο να ψηφίσει κάποιον που δεν τον είχε πολυ αναφέρει πριν! Πολύ απότομα κατέληξε στο που θα δώσει την ψήφο της!
:hmm:

Himela μπορείς να μου πεις που βρήκες τον foreverfreak πιο ένοχο από τον Edmund;

Παίδες... Παρολο που δεν το περιμενα ουτε απο μενα... Ημουν απολυτα ειλικρινης στην ψηφο μου...

Δεν θα προσπαθησω να σας πεισω για την αθωοτητα μου, εχω βαρεθει να το κανω και να με πετατε εξω... Το μονο που θα πω ειναι, βγαλτε με... Και το κριμα στον λαιμο σας μετα...

Θα σε έχουμε από κοντά και εσένα...

Θα κάνω λίγο σουπερ σπαμ,αλλά φρεακ και φοκε δειτε σαρβαιβορ!
:confused::confused::confused::confused:
Δηλαδή πραγματικά ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ;;;;;;;;
Μόνο σε εμένα έκατσε άσχημα αυτό το ποστ; :worry:

Κάτι σε σχέση με το παιχνίδι έχεις να πεις ή μπα;


Στο προηγούμενο παλέρμο που η marialulu ήταν πολίτης φαγώθηκε να σας πείσει να μην τη βγάλετε, και τώρα που (όπως λες) είναι ο δολοφόνος δεν είπε ούτε μια κουβέντα που την ψήφισαν τόσοι;;; Βγάζει νόημα;

Συνεχίζω λοιπόν τις σκέψεις μου και λέω οτι κακώς ψηφίζουμε τη marialulu. Το κοριτσάκι αυτό φαγώθηκε να ξεκινήσει το παιχνίδι και, παρ' όλο που την ψηφίσανε κάποιοι λέγοντας "για να μη γράφει άσχετα ποστ" (= ψιλοκακία), δεν υπερασπίστηκε τον εαυτό της και δεν έδειξε να νοιάζεται πολύ. Αυτό σημαίνει οτι είναι πολίτης κι απλά δεν τη νοιάζει να φύγει γιατί στεναχωρήθηκε.


Με συγχωρείς αλλά αν ήμουν εγώ στην θέση της δεν θα άφηνα καμία ψήφο ασχολίαστη! Στο προηγούμενο παιχνίδι, όπως είπες και εσύ, φώναζε για την αθωότητα της και τώρα τίποτα! Παράξενο δεν σου φαίνεται; Εμένα πολύ!
Το μόνο που την σώζει είναι οτι έχει σχολείο... αν και αυτό δεν είναι τεράστια δικαιολογία, αφού και την προηγούμενη βδομάδα που είχε πάλι σχολείο, μια χαρά ενεργή ήταν στο φόρουμ!
Μου θυμίζει τον τρόπο που παίζω όταν είμαι δολοφόνος... άκρα του τάφου σιωπή στον κάμπο βασιλεύει! :P
Θα δω και τις υπόλοιπες μέρες πως θα κινηθεί...

Μου φαίνεται λίγο κουλό μέσα σε τόσους παίκτες να βγάλαμε από την πρώτη μέρα έναν δολοφόνο!
Μπορεί βέβαια να ήταν τσιράκι ή να είχε άλλο σημαντικό ρόλο ή και να ήταν ένας απλός, ταπεινός πολίτης!
Όπως και να έχει προτιμούσα να βγει ο Edmund σε μέρα που φαίνεται η ιδιότητά του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
επειδη πρεπει να βγω και αυριο ισως δεν μπορεσω να μπω, θα ψηφισω τωρα για να μην παρω και αλλη απουσια :P...αλλά στην τυχη, γιατι ακομα ειναι αρχη και δεν μπορω να καταλαβω...οποτε Myrtle απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδιά!!! χίλια συγγνώμη... !!!! κάτι έπαθε το ιντερνετ και δεν γινόταν να μπω!!!!!! μπορω να πίξω ακόμα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Παιδιά!!! χίλια συγγνώμη... !!!! κάτι έπαθε το ιντερνετ και δεν γινόταν να μπω!!!!!! μπορω να πίξω ακόμα????

Φυσικά! :)
Χρεώθηκες με μια απουσία! Πρόσεξε μην κάνεις άλλη, γιατί έτσι θα βλάψεις την ομάδα σου! :)
Αν κάνεις άλλη μια συνεχόμενη ή γενικότερα 3, αυτομάτως αποκλείεσαι από το παιχνίδι! :)

Ξεκίνα να διαβάζεις για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μόνο σε εμένα έκατσε άσχημα αυτό το ποστ;

Κάτι σε σχέση με το παιχνίδι έχεις να πεις ή μπα;

Από την στιγμή που μας είπε ότι θα κάνει "σούπερ σπαμ",εμένα δεν με ενόχλησε :P


ον τοπικ: επιμένω στο ότι η Himela κάποιο ρόλο θα τον έχει στο παιχνίδι..Κινείται με ελιγμούς..Αλλά θα ψηφίσω αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Η επόμενη ψηφοφορία πότε είναι??? και πότε μπορώ να ψηφίσω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Η επόμενη ψηφοφορία πότε είναι??? και πότε μπορώ να ψηφίσω???

Η επόμενη ψηφοφορία έχει ξεκινήσει ήδη και θα κρατήσει μέχρι τις 20:00. Στις 13:00 οι δολοφόνοι θα σκοτώσουν ένα πολίτη.

Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να δεις εδώ και φυσικά στο πρώτο ποστ του θέματος! Ότι απορίες έχεις, εδώ είμαστε εμείς! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Γάζι (Ηράκλειο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ωραία!!!! αν και έχω χάσει αρκετά επεισόδια :/:... θα ξανακοιτάξω αύριο τα posts και θα ξεκαθαρίσω την άποψη μου για μερικά άτομα :hmm:!!!! και θα ψηφίσω στην ώρα μου αυτή την φορά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top