Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,069 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται. Γιατί υπάρχει δημοσκόπηση; Είχαμε ισοψηφία;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #29 28-09-10
Ψηφίζετε μέχρι τις 20:00
Δεν υπάρχει δολοφονία τη Δευτέρα


  1. aporw
  2. athene
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. elenaki_arnea08
  6. Eupatridis
  7. foreverfreak
  8. Himela
  9. jj!
  10. JellyFish
  11. Kleop
  12. Κλεοπάτρα
  13. lacky
  14. love_angel
  15. maria_lulu
  16. Μάρω
  17. MissKit
  18. Myrtle
  19. Phoebe
  20. tsarachaf
  21. Wild_Boy
Ψήφοι

Αποχωρήσεις
1 edmund (κρυφή ιδιότητα)


Aπουσίες
1 Κλεοπάτρα
1 Μιsskit
1 Myrtle
1 bill13

Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Αν δείτε λάθος ενημερώστε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
καλα εσυ εχεις χασει επισοδεια που εισαι και μεσα στο παιχνιδι... εγω τωρα μπηκα και τα καταλαβα...:P

ξεχασες να βαλεις ποιος αποχωρισε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα! Τώρα μπόρεσα να μπω, καθώς είχα σχολείο,φροντιστήρια,διάβασμα..:(
Απ' ότι βλέπω έχει γίνει ένα ψιλομπέρδεμα (:P), ψηφίζουν,αλλάζουν ψήφους, περίεργες κινήσεις κ.τ.λ...Την αλήθεια θα την δούμε στην πορεία.:)
Καταρχάς, ελπίζω να μην πήρα απουσία! :redface:
Δεύτερον, μέχρι πότε είναι ανοιχτή η δημοσκόπηση;
Αυτά προς το παρόν!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Φόκε παιδί μου συγκεντρώσου όταν μετράς τις ψήφους, ερωτευμένος είσαι; :P
Λοιπόν με 4 ψήφους φεύγει ο fanta. Το poll άκυρο, παρασύρθηκα κι εγώ. Διόρθωσα πιο πάνω τα χρώματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ποιος φευγει???:confused:
ααα!!! τωρα το πιασαα!!!
φοκεε δικιο εχει ο γιωργος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
γιατι η σε μας το χασε λιγο! :P

δεν μετρησα τις ψηφους βαριομουν, και δεν βρηκα και ενδιαφερον. πιστευω πως και οι δυο παιχτες ειναι πολιτες. ο edmund, δε μου φανηκε υποπτος για τον απλουστατο λογο, οτι ρολο και να χει παντα ετσι παιζει. απο τη μια ειναι καλο που βγηκε με την εννοια του οτι θα μας μπερδευει λιγοτερο γιατι και ως πολιτης μανταρα τα κανει αλλα απο την αλλη ισως πεσαμε παλι στο ιδιο λαθος με καθε σχεδον παλερμο και συνεχισαμε την παραδοση του να βγαζουμε πολιτη καθε φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Επίσης εγώ γιατί έχω απουσία; Ψήφισα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γιατί δεν αφαιρείτε τη δημοσκόπηση;:P

Τι είναι αυτό το 1;:blink:

Αύριο πρωί πρωί, με την αυγούλα θα ψηφίσω εγώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Γεια σας και από μένα! Τώρα μπόρεσα να μπω, καθώς είχα σχολείο,φροντιστήρια,διάβασμα..:(
Απ' ότι βλέπω έχει γίνει ένα ψιλομπέρδεμα (:P), ψηφίζουν,αλλάζουν ψήφους, περίεργες κινήσεις κ.τ.λ...Την αλήθεια θα την δούμε στην πορεία.:)
Καταρχάς, ελπίζω να μην πήρα απουσία! :redface:
Δεύτερον, μέχρι πότε είναι ανοιχτή η δημοσκόπηση;
Αυτά προς το παρόν!
:)

Πήρες απουσία γιατί δεν ψήφισες :P

Κατά τα άλλα, έχετε μπερδέψει τα πάντα οι Misskit και Myrtle ψήφισαν άσχετα αν δεν αλλάζει το αποτέλεσμα, δεν είναι λογικό να λέτε ότι αποχωρεί κάποιος χωρίς να μπουν οι ψήφοι τους. Τεσπά βαριέμαι να μετρήσω τις ψήφους και θέλω να πιστεύω ότι δεν έγινε λάθος οπότε έχουμε και λέμε:

famous last words...

Κάνατε το λάθος και βγάλατε τον μέγιστο φαντασμένο. Θα μετανιώνετε μια ζωή για αυτό να το ξέρετε. Ε λοιπόν σας λέω αυτό: Ήμουν δολοφόνος




Nooooooooooot, δεν θα σας απαλλάξω από τις τύψεις όσο και αν θέλετε να το παίζετε ντεντέκτιβς. Δυστυχώς ήμουν άτυχος και είμαι το first blood αλλά τι να κάνουμε...


Οι συμβουλές που δίνω. Η Χιμέλα αποπροσανατόλισε αρκετά τους παίχτες και η άποψη μου είναι ότι πρέπει να την έχετε υπό την προσοχή σας. Συμπτωματικά την ψήφισα αλλά μου φαίνεται ότι τελικά έπεσα μέσα. Κατά τα άλλα οι σιωπηλοί cinefil και aporw δεν ασχολήθηκαν με την ψηφοφορία και η γνώμη μου είναι ότι υπάρχει μια δολοφόνα εκεί που απλώς άφησε τους υπόλοιπους να σφαχτούν. Ξέρω ότι δεν θέλατε να με βγάλετε, αλλά είστε τόσο σε λάθος δρόμο που το καταφέρατε :P

Επικεντρωθείτε σε αυτά τα άτομα και μην σας κάνουν ότι θέλουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Κι εγώ ψήφισα ρε παιδιά... Βέβαια η ψήφος μου ήταν στις 8 ακριβώς, αλλά πραγματικά δεν είχα καθόλου χρόνο να ψηφίσω νωρίτερα, γι'αυτό και ψήφισα χωρίς καν να έχω διαβάσει τις σελίδες που είχαν προηγηθεί, μόνο και μόνο για να μην πάρω απουσία!

Βέβαια, μετά την ανάγνωσή τους, η γνώμη μου έχει αλλάξει πάρα πολύ και θα την αναλύσω σργότερα!

Πάντως, μου φαίνεται ότι είναι λίγο δύσκολη η οργάνωση του παιχνιδιού με τόσα πολλά άτομα! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Όντως είναι δύσκολη..Μήπως να μπούνε παραπάνω άτομα στη ΣΕ?Για την διευκόλυνση και μόνο των παιδιών..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Όντως είναι δύσκολη..Μήπως να μπούνε παραπάνω άτομα στη ΣΕ?Για την διευκόλυνση και μόνο των παιδιών..:)

Μπορούμε να βοηθήσουμε και εμείς την ΣΕ φτιάχνοντας τις λίστες γιατί γίνεται ένας ψιλοχαμός!

Πάω να διαβάσω τι έχετε γράψει για να βγάλω συμπεράσματα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Eupatridis, γράφε ΜΕ ΜΕΓΑΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ποιον ψηφίζεις! Εγώ και το παραπαίδι :P που μετράει τις ψήφους δεν διαβάζουμε τα σεντόνια, μόνο τα ονόματα.

Οι ψήφοι, μετρημένες απ' την αρχή γιατί ο φόκος φαίνεται ερωτεύτηκε. :P

Λίστα για Δευτέρα 27/09

  1. aporw - tsarachaf
  2. athene - Himela
  3. bill13 -
  4. CiNeFiL - elenaki_arnea08
  5. Edmund - Himela
  6. elenaki_arnea08 - CiNeFiL
  7. Eupatridis - Myrtle
  8. foreverfreak - JellyFish
  9. Himela - foreverfreak
  10. jj! - tsarachaf
  11. JellyFish - maria_lulu
  12. Kleop - edmund
  13. Κλεοπάτρα -
  14. lacky - edmund
  15. love_angel - Himela
  16. maria_lulu - tsarachaf
  17. Μάρω - foreverfreak
  18. MissKit - athene
  19. Myrtle - maria_lulu
  20. Phoebe - aporw
  21. tsarachaf - edmund
  22. Wild_Boy - edmund
Ψήφοι
4 edmund
3 maria_lulu
3 Himela
3 tsarachaf
2 foreverfreak1 athene
1 aporw
1 elenaki_arnea08
1 JellyFish
1 Myrtle

Απουσίες
bill13 -> 27/09
Κλεοπάτρα -> 27/09

Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Πέμπτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.

Τετάρτη σκοτώνει ο Serial Killer.
Παρασκευή σκοτώνει ο Serial Killer.
(Επόμενη) Τρίτη σκοτώνει ο Serial Killer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
αύριο έχουμε δολοφονία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
++ η μιρτλι εχει απουσια γτ οταν με ψηφισε ηταν 8... το ιδιο ειχε γινει και με εμενα σε αλλο παλερμο και δεν μετρησε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εσύ είχες ψηφίσει 8:01, γι' αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Και γιατι χαιρεσαι:P:P??
Τεσπα, νομιζω πως ο fantasmenos απλα την πατησε (βεβαια δεν καταλαβα γιατι, καθως εμενα προσωπικα δε μου φανηκε υποπτος) και οι δολοφονοι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια καταφεραν να πεταξουν ενα θυμα εξω!! Παρολα αυτα ομως, αυριο που υπαρχει αποκαλυψη ιδιοτητας, θα πρεπει να δωσουμε ιδιαιτερη βαρυτητα και να ψηφισουμε με βαση τη λογικη και οχι με χαζα επιχειρηματα...
Γι αυτο το λογο δε δινω την ψηφο μου ακομα, αν και σε περιπτωση που δε γινει τιποτα συνταρακτικο, εχω ηδη στο μυαλο μου καποια ατομα!!

Υ.Γ: Οι δολοφονημενοι εχουν Famous last words??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
μα 8 κλεινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top