Παλέρμο #20 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε Γιώργο συγνώμη αλλά τι λευκό γράφεις στη δημοσκόπηση;
Απ' τη στιγμή που η συμμετοχή στην δημοσκόπηση δεν είναι υποχρεωτική, μπορεί κάποιος να μην θέλει να ψηφίσει. Δεν βλέπω τι διαφορά κάνει αν γράψουμε κι ένα "λευκό".

I'm open to discussions here. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αχά, βρε βρε απουσίες!

Λεπόν έχουμε και λέμε ψηφίσαμε : Burp, Ηρώ, fantasmenos, Youki, pitg21, zanin
Corpse Bride

Ο rascal και η love angel που έπρεπε να ψηφίσουν δεν ψήφισαν!
Αν είναι δολοφόνοι δε θα πρεπε να υπερασπιστουν τη θέση τους;:worry:
Στους παραπάνω έχουμε τουλάχιστον 2 δολοφόνους. Οι υπόλοιποι προτίμησαν προφανώς να μην ψηφίσουν.

Ωραία η λογική σου youki, αλλά δε βγαίνει.
Κάτι μου λέει ότι η zanin έχει να μας πει πολλά.
Διατυμπάνισε ότι δεν είναι κανούργια παίκτρια για να μην πέσουμε πάνω της. Έχει ξαναπαίξει στο παρελθόν. Ήταν κυριολεκτικά όπου φυσάει ο άνεμος και δεν είπε τπτ ουσιώδες.Θα ήταν μια χαρά επιλογή από τον Γιώργο.

:hmm:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

rascal, μας λες τα τελευταία σου λόγια






Λίστα για Τρίτη 22/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Burp >>
  3. Corpse Bride >>
  4. fantasmenos >>
  5. Ηρώ >>
  6. jrot6 >>
  7. Kakerlak >>
  8. love_angel >>
  9. Neraida >>
  10. Nininaou >>
  11. Phoebe >>
  12. pitg21 >>
  13. Resident Evil >>
  14. Speedy >>
  15. Youki >>
  16. Vkey >>
  17. zanin >>

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με BOLD ποιον ψηφίζετε!



Υποψήφιοι


Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (1)
Speedy (1)

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. ?? - Δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ?? - Ψηφοφορία (ιδιότητα : ??)


Αύριο Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
"Με σκοτωσε γιατιιι την αγαπουσααα!!"..

Ή μαλλον δεν με σκοτωσε κανεις..


Ο τζειροτ και ο φαντασμενος με πεταξαν εξω..:mad:


Τα πολιτακια εδωσαν την ψηφο τους οπου να'ναι και σε οποιον να'ναι.. Αμα σας πετυχω σε καμια γωνια του στεκιου θα σας ραπισω ανελεητα και τους δυο σας! :pfff:




Καλη συνεχεια!! :cry_x:



:popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Α καλά ο ρασκαλ ήταν εδώ και δεν ψήφισε!
Ίου!
Αλλάζουν πάλι τα πράγματα..

Πρέπει να φύγω. Θα επανέλθω πιο μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Όσα ήθελα να πω τα είπε τέλεια η youki.:)

Ωραία η λογική σου youki, αλλά δε βγαίνει.
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:



Ρε Νεραιδα που είσαι? Μήπως να αρχίσω να σε υποψιάζομαι να επανέλθεις και να ανάψουν λίγο τα αίματα????:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Α καλά ο ρασκαλ ήταν εδώ και δεν ψήφισε!
Ίου!
Τι ιου ρε;;:mad: Πρωτη φορα το παιζω και μπηκα σπιτι 5' πριν τελειωσει η ψηφοφορια! Μεχρι να διαβασω ολα τα ποστ, μεχρι να απαντησω κατι σ'αυτα ειχε βγει ηδη η αποφαση.. Εχασα λιγο την μπαλα! :P

Τεσπα, δεν ξαναστελνω τιπτα..(αφου εχω πεθανει)

Καλη συνεχεια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ηρω δεν ψηφισα γιατι δεν ηταν κι οι δυο το ιδιο υποπτοι για μενα :pfff:

Τωρα βεβαια το οτι ΚΑΙ οι δυο ενω ηταν μεσα δεν ψηφισαν ειναι ακομα χειροτερο. Ο ρασκαλ δεν εκανε αποπειρα να σωθει και αποδεικνυει την αθωοτητα του ή ειναι και οι δυο στο δολοφονικο ομαδακι οποτε το ιδιο τους εκανε; Χμφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εμ... δεν ηξερα οτι επιτρεπεται να ψηφισω και γω σε δημοσκοπηση που μαι μεσα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έφυγε ο ρασκαλ ε; Κρίμα που δεν πρόλαβε να απολαύσει περισσότερο το παιχνίδι!

Έχουν αρχίσει και διαμορφώνονται σιγά σιγά οι ύποπτοι στο λιγοστό μυαλουδάκι μου, αλλά νομίζω πως αύριο το πρωί θα γίνουν όλα πιο ξεκάθαρα! Πρέπει να κοιμηθώ για να επεξεργαστώ τα δεδομένα! :P

Κλίνω προς την love angel καθώς έχω την υποψία οτι ένας από τους 2 (love angel- rascal) έχει κακό ρόλο! Αν μάθω την ιδιότητα του ενός ίσως ξεκαθαριστούν λιγάκι τα πράγματα για εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από τον jrot παλιότερα::
...και να την αφηναν οι αλλοι 2 δολοφονοι...
...στους 3 δολοφονους...

Nαι, στις 3 πίτσες η μία είναι δώρο. Ηeloooooooo! Eίναι 4 οι δολοφόνοι.

Εκλ:

*Jrot, λίγο κουλό αυτό και κανένας δεν το πρόσεξε. Δεν έχεις μιλήσει και πολύ, αλλά το ότι ψήφισες rascal δεύτερος (μετά τον fantasmeno), επειδή πιστεύω ότι μπορεί να ήταν δολοφόνος, με κρατάει για τώρα.

* O fantasmenos πρέπει να βαρέθηκε να πιάνει κόκκινο με τον pitg που έμπλεξε. Μα να λένε τα ίδια, λες και είχανε μιλήσει πριν. Στην ίδια σελίδα, αλλάζει ο fantasmenos από rascal σε Κόρψω και ο pitg από Angie_Ann σε love. Και οι δύο είχαν κίνητρο υποτίθεται να πάμε σε δημοσκόπηση για να βγάλουμε συμπεράσματα. Και οι δύο έτυχε να μην ψηφίσουν rascal.

* To ότι δεν ψήφισε ούτε ο rascal ούτε η love είναι όντως περίεργο. Κάποιος έμπειρος παίχτης/συνδολοφόνος θα τους έλεγε ότι μπορούν να ψηφίσουν. Οπότε, αν ήταν και οι δύο δολοφόνοι, αποφάσισαν να μην ψηφίσουν και όποιος μείνει να το χτυπήσει ότι δεν ήξερε ότι μπορούσε κτλ. Αν δεν ήταν κανείς, απλά δεν ήξεραν και δεν είχαν συμβουλάτορες. Αν ήταν ένας από τους δύο για λόγους τακτικής τον "θυσιάσανε" και του'πανε να τα παρατήσει και να μην προσπαθήσει να μείνει. ουφ.

* Διαβάζοντας τα πρώτα ποστ, βλέπω τον rascal, με το που επιτίθεται η Ηρώ στη zanin να λέει:

Αρχική Δημοσίευση από το Rascal στην αρχή::
Το ζανινακι ειναι πολυ χαλαρο και πολυ ανετο μεχρι στιγμης.. Μονο και μονο στη θεαση του μυνηματος του ζορς γελασαν και τα μουστακια της..:P

Μετά η zanin...εεε...το ζανινάκι δηλώνει ότι δεν θα ξαναμιλήσει. Ψηφίζει love και όντως δεν ξαναμιλάει. Μόνο ξαναψηφίζει love στη δημοσκόπηση. Αν ο rascal ήταν δολοφόνος κάτι έπαιξε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ψ: Μπορεί να λείπει η ΡΕ, η Ηρώ και η Νερ να μην πολυγράφουν, αλλά ρε φαντα αναπληρώνεις το κενό επάξια και πολύ το διασκεδάζω!!! :D

ΡΕ θα σε μπουφλίσω!!!! Δεν είπαμε ρεζουλίν???Ώχου 20 παιχνίδια ακόμα να το πάρεις απόφαση!!! :mad::P


Κατά δεύτερον να πω ότι μου σπάτε τα νεύρα γιατί είμαι στο πόδι από τις 7, μπήκα σπίτι πριν 5' και θα ξαναείμαι στο πόδι από τις 7 και αντί να κοιμάμαι κάθομαι και διαβάζω τα ποστ :P.

Να πω ότι θα ψηφίσω Love-angel και πάλι (Γιώργο μπορείς να σταματήσεις να διαβάζεις εδώ :P) από τώρα, μιας και δεν θα καταφέρω να ξαναμπώ πριν τη δολοφονία και να αναλύσω λίγο το σκεπτικό μου.

Από χθες η vik-vik μου κίνησε υποψίες. Να φταίει ότι είναι newbie? Nα φταίει κάτι άλλο? Δεν είμαι σίγουρη. Η στροφή στο rascal δεν ξέρω πώς προέκυψε εμένα μου δεν μου έβγαλε "κάτι" το παιδί αλλά τι να πω. Μπορεί και να κάνω λάθος.

ΑΝ η love-angel βρεθεί δολοφόνος τότε για μένα η zanin "αθωώνεται" (εκτός φυσικά και αν στην πορεία κάνει κάτι που μου αλλάξει τη γνώμη!).

ΑΝ όμως η vik-vik βρεθεί αθώα τότε -για μένα πάντα- η zanin είναι ένοχη και μάλιστα όχι για ιερόδουλη αλλά για δολοφόνα. Πιάστηκε από το γεγονός ότι υπήρχαν 2 ψήφοι εκεί (η δικιά μου και της Neraidas-της οποίας την ψήφο θα αναλύσω ακολούθως) και θέλησε να δημιουργήσει ρεύμα [καθότι η βικ τα λέει λίγο "κάπως" και η zanin είναι αρκετά νεούδι για να κάνει τέτοιες "αστοχίες"].
Η Neraida, παρόλο που έδωσε 'προβάδισμα' στην βικ με την ψήφο της, στην παρούσα φάση με πείθει ότι δεν ήταν για λόγους σκοπιμότητας αλλά όντως αυτό πίστευε.

Hρώ και (περισσότερο) Youki για την ώρα δεν μου κινούν υποψίες.
Προσωπικά θα ψήφιζα fantasmeno δαγκωτό αν δεν είχα ουσιαστικές υποψίες για κάποιον (βικ και zanin στην παρούσα φάση) γιατί ως γνωστόν θέλεις 200 if για να καταφέρεις να τον ψυχολογήσεις!!! Και αν είναι δολοφόνος, δεν παλεύεται με τπτ! Αν δε είναι πολίτης τα κάνει τόσο κουλουβάχατα που τελικά καταλήγεις να θέλεις να ελέξεις το pm σου για να δεις το ρόλο σου έτσι και σε πιάσει στο στόμα του! :P


Nininaou και Phoebe σας έχω στο νου μου να το ξέρετε :P

Αυτά για την ώρα, περισσότερα μετά τη δολοφονία και το συγκλονιστικό training που έχω αύριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στις 13:00 έχει δολοφονία, ψηφίστε όσο προλαβαίνετε!

Λίστα για Τρίτη 22/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Burp >>
  3. Corpse Bride >>
  4. fantasmenos >>
  5. Ηρώ >>
  6. jrot6 >>
  7. Kakerlak >>
  8. love_angel >>
  9. Neraida >>
  10. Nininaou >>
  11. Phoebe >>
  12. pitg21 >>
  13. Resident Evil >> love_angel
  14. Speedy >>
  15. Youki >>
  16. Vkey >>
  17. zanin >>

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!



Υποψήφιοι

1 love_angel

Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (1)
Speedy (1)

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. ?? - Δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ?? - Ψηφοφορία (ιδιότητα : ??)


Σήμερα Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Αύριο Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
ΡΕ θα σε μπουφλίσω!!!! Δεν είπαμε ρεζουλίν???Ώχου 20 παιχνίδια ακόμα να το πάρεις απόφαση!!! :mad::P
Ποια 20 παιχνίδια? Στην αρχή σε λέγαν αλλιώς και τώρα δεν μπορώ να το συνηθίσω!!! :P:P


Στις 13:00 έχει δολοφονία, ψηφίστε όσο προλαβαίνετε!
ΣΤΗ 13:00. ΣΤΗ. Όχι "στις". :P

Λεπόνε εγώ θα ψηφίσω Νεράιδα για πρωινό. Γιατί δεν πολυμιλάει και δεν είναι το στυλ της αυτό. Και γιατί θέλω να τα πάρει λίγο, να γκαζώσει και να αποκτήσει κι άλλο ενδιαφέρον το παιχνίδι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ντάξει ρε Γιούκι. :P


Στη 13:00 έχει δολοφονία, ψηφίστε όσο προλαβαίνετε!

Λίστα για Τρίτη 22/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Burp >>
  3. Corpse Bride >>
  4. fantasmenos >>
  5. Ηρώ >>
  6. jrot6 >>
  7. Kakerlak >>
  8. love_angel >>
  9. Neraida >>
  10. Nininaou >>
  11. Phoebe >>
  12. pitg21 >>
  13. Resident Evil >> love_angel
  14. Speedy >>
  15. Youki >> Neraida
  16. Vkey >>
  17. zanin >>

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!



Υποψήφιοι

1 love_angel
1 Neraida

Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (1)
Speedy (1)

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. ?? - Δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ?? - Ψηφοφορία (ιδιότητα : ??)


Σήμερα Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Αύριο Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ας ψηφίσω και εγώ!

Θα μείνω για την ώρα στην βραδυνή σκέψη και θα ψηφίσω love_angel! Θέλω να μάθω την ιδιότητά της για να μπορέσω να καταλάβω τι ήταν ο ρασκαλ! Η αλήθεια είναι οτι μπήκαν και οι 2 πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και αυτό για εμένα σημαίνει είτε οτι έχουν κακό ρόλο (ή ένας από τους δυο), είτε είχαν ενθουσιαστεί με το παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Θα ψηφίσω πάλι Love-Angel Και αυτό γιατί ενώ αρχικά είχε μεγάλο ρεύμα στο να θεωρηθεί δολοφόνος, εντούτοις όσο περνούσε ο καιρός, πολλοί πρσπάθησαν να την αθωώσουν και ακολούθησαν τη δική της εκδοχή για το Ρασκάλ. Πάντως επιμένω ότι ένας από τους δολοφόνους είναι πολύ πιθανόν να είναι κάποιος από αυτούς οι οποίοι πήραν απουσία. Επίσης περιμένω με πολύ ενδιαφέρον τη δολοφονία, η οποία ενδέχεται να αφορά κάποιον από όσους πήραν απουσία. Τέλος, πιθανολογώ ότι η στρατηγική των δολοφόνων είναι οι δύο από αυτούς να συμμετέχουν πολύ στο παιχνίδι και να θολώνουν τα νερά, ενώ οι άλλοι δύο να κάθονται ήσυχα και να μην εκτίθενται. Εξ ου και υποψία μου σε παίχτες οι οποίοι δε μίλησαν καθόλου.

Υ.Γ. Ψήφισα Angie Ann στην αρχή του πρώτου γύρου όχι επειδή ήξερα κάτι συγκεκριμένο γι' αυτήν αλλά απλούστατα διάλεξα στην τύχη ένα πρόσωπο το οποίο δεν είχε συμμετάσχει. Αναρωτιέμαι γιατί πήγατε να μου την πέσετε (βλέπε Ηρώ και Γιούκι...):confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Αρχίσαμε να ξυπνάμε πάλι πριν τις δολοφονίες (ΣΤΗ 1300) :X

Λοιπόν,

Πιστεύω ότι κάπως θα ξεκαθαρίσει το τοπίο σήμερα. Συμφωνώ με το σκεπτικό της Ρεζ για την ψηφοφορία.

Αν φύγει η love και είναι δολοφόνος, θα δικαιολογηθεί η ύποπτη συμπεριφορά της zanin. Και θα ξανακοιτάξω σίγουρα τα πρώτα ποστ, για να δω τι ακριβώς έπαιξε με το rascal. Αν δεν είναι, θα περιμένω τι θα έχει να πει η zanin (αν μιλήσει). Αλλά θα είναι σούπερ ύποπτη.

Αν φύγει η zanin και είναι δολοφόνος, η love θα μείνει λίγο στην άκρη, μην πω πολύ. Aν δεν είναι, επειδή δεν μίλησε πολύ, θα δυσκολευτώ να βγάλω συμπεράσματα για τους υπόλοιπους. Μόνο με to rascal έπαιζε στην αρχή φιλικά.

Τον fantasmeno δεν ξέρω τι θα τον κάνω. Αν βγει και είναι δολοφόνος, θα πέσουν οι υποψίες μου στον pitg. Αν δεν είναι, έπαιξε περίεργα πάλι και τον παρεξηγήσαμε.

Η Neraida ή είναι πολίτης και βαριέται ή έκανε πίσω για να αφήσει άλλους να μείνουν ύποπτοι. Αν βγει και είναι δολοφόνος, πάλι θα μείνει η love στην άκρη. Σε αντίθετη περίπτωση, δεν ξέρω ακριβώς ποιοι θα μπουν στη μέση.

Λοιπόν, θα ψηφίσω τη love. Επειδή, είτε είναι δολοφόνος είτε δεν είναι, θα βγάλω τα συμπεράσματα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στη 13:00 έχει δολοφονία, ψηφίστε όσο προλαβαίνετε! :popcorn:

Λίστα για Τρίτη 22/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Burp >>
  3. Corpse Bride >>
  4. fantasmenos >>
  5. Ηρώ >>
  6. jrot6 >> pitg21
  7. Kakerlak >>
  8. love_angel >>
  9. Neraida >>
  10. Nininaou >> love_angel
  11. Phoebe >> love_angel
  12. pitg21 >> love_angel
  13. Resident Evil >> love_angel
  14. Speedy >>
  15. Youki >> Neraida
  16. Vkey >>
  17. zanin >>

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!



Υποψήφιοι

4 love_angel
1 Neraida
1 pitg21

Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (1)
Speedy (1)

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. ?? - Δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  3. ?? - Ψηφοφορία (ιδιότητα : ??)


Σήμερα Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Αύριο Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Nαι, στις 3 πίτσες η μία είναι δώρο. Ηeloooooooo! Eίναι 4 οι δολοφόνοι.

Εκλ:

*Jrot, λίγο κουλό αυτό και κανένας δεν το πρόσεξε. Δεν έχεις μιλήσει και πολύ, αλλά το ότι ψήφισες rascal δεύτερος (μετά τον fantasmeno), επειδή πιστεύω ότι μπορεί να ήταν δολοφόνος, με κρατάει για τώρα.

Ουπς..Οντως τωρα συνειδητοποιησα οτι ειναι 4 οι δολοφονοι..Να με συγχωρατε αλλα ειχα μεινει στο προηγουμενο παιχνιδι και εχθες ψιλοετρεχα με την δουλεια..

Αναμεσα σε ζανιν και λοβ πιστευω οτι παιζει ενας κακος ρολος..Το θεμα ειναι να μπορεσουμε να βρουμε και ποιοι εμπειροι βρισκονται απο πισω..Μεχρι τωρα κανεις δεν μου κανει για ενοχος,εκτος απο το φαντασμενο, ο οποιος βεβαια μου κανει για ενοχος σε ολα τα παιχνιδια που εχω παιξει..:P

Απο την αλλη υποπτος μου φαινεται και ο πιτγκ, ο οποιος εχει παιξει αρκετα παιχνιδια και δεν εχει παρει ρολο ποτε..Μηπως ηρθε η ωρα του?επισης ενω στα αλλα παιχνιδια εμπενε λιγο,ψηφιζε και την εκανε, τωρα τον βλεπω πολυ ομιλητικο και εχθες αλλαξε την ψηφο του στο παρα πεντε..

Pitg απο μενα προς το παρων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top