Παιχνίδι με 3 γραμματα και πολλους παικτες

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
προεπιλέχθηκε; :wacko:
ναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά, νομίζω ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια λίγο... :rolleyes:

Τα λέμε αργότερα..:hello:(να κάνω και καμιά δουλειά :P )
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
judge_judy89.gif
:P :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
προσωποκρατήθηκαν
προϋποτίθεται
προϋπολογισθείσα
προϋποθετόντουσαν


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακριβώς 😊👏υπαρχουν αλλες?
πολλές - προσθεσα καποιες στην προηγούμενη σελίδα...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

προϋπαντηθήκαμε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το "προϋποθετόντουσαν" προφανώς δεν υπάρχει, ή και να υπάρχει δεν είναι δόκιμο :P Επίσης παρατηρώ ότι βάζετε την ίδια λέξη με άλλη πρόθεση, οπότε χάνει λίγο το νόημα το παιχνίδι.


την παπουτσοθήκη την είπαμε;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
υπερευχαριστήθηκα

υπέρθερμος πρωτοπαθές υπερεθνικός υπεκμίσθωση υπεραισθησία υπεραισθητικός υπάχθηκα πρωτοσπαθάριος υπεισέλθει υπέθεσα πυροπαθής υπεραμύνθηκα υπαφορευθεί υπεράριθμος υπερενθουσιάστηκα πυρπολήθηκα υπεράφθονος υπαινίχθηκε υπεξαιρεθεί υπεράγαθη υπεραθλητής
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το "προϋποθετόντουσαν" προφανώς δεν υπάρχει, ή και να υπάρχει δεν είναι δόκιμο :P Επίσης παρατηρώ ότι βάζετε την ίδια λέξη με άλλη πρόθεση, οπότε χάνει λίγο το νόημα το παιχνίδι
Για αυτό και δεν έβαλα μία μόνο λεξη. Επίσης όταν δεν είμαστε σίγουροι αν την έχουμε ξαναβάλει βάζουμε ενα ερωτηματικό στο τέλος. Αν βάλουμε άλλη πρόθεση, είναι άλλη λέξη. Μάλλον κατάληξη εννοείς... Αν βάζω πολλές καταλήξεις είναι για να βρίσκουμε πιο εύκολα με σεαρτς οτι έχουμε ξαναβάλει την λέξη :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
υπερευχαριστήθηκα

υπέρθερμος πρωτοπαθές υπερεθνικός υπεκμίσθωση υπεραισθησία υπεραισθητικός υπάχθηκα πρωτοσπαθάριος υπεισέλθει υπέθεσα πυροπαθής υπεραμύνθηκα υπαφορευθεί υπεράριθμος υπερενθουσιάστηκα πυρπολήθηκα υπεράφθονος υπαινίχθηκε υπεξαιρεθεί υπεράγαθη υπεραθλητής
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Για αυτό και δεν έβαλα μία μόνο λεξη. Επίσης όταν δεν είμαστε σίγουροι αν την έχουμε ξαναβάλει βάζουμε ενα ερωτηματικό στο τέλος. Αν βάλουμε άλλη πρόθεση είναι άλλη λέξη. Μάλλον κατάληξη εννοείς...

Πρόθεση εννοώ. Αν είναι μέσα στο ρήμα τα γράμματα, πχ γ φ ρ -> γράφω, ε δεν έχει τόσο νόημα ν αρχίσεις τα διαγράφω, παραγράφω, υπογράφω, περιγράφω, κ.ό.κ. Τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται λίγο βαρετούλι. Καλά για την κατάληξη δεν το συζητώ καν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Πρόθεση εννοώ. Αν είναι μέσα στο ρήμα τα γράμματα, πχ γ φ ρ -> γράφω, ε δεν έχει τόσο νόημα ν αρχίσεις τα διαγράφω, παραγράφω, υπογράφω, περιγράφω, κ.ό.κ. Τουλάχιστον εμένα μου φαίνεται λίγο βαρετούλι. Καλά για την κατάληξη δεν το συζητώ καν.
Οι προθέσεις πλουτίζουν την γλώσσα αλλά δεν καταλαβαίνω την δική σου πρόθεση. Αμα δεν σου αρέσει, δεν σε αναγκάζει κανείς να παίξεις :)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Οι προθέσεις πλουτίζουν την γλώσσα αλλά δεν καταλαβαίνω την δική σου πρόθεση. Αμα δεν σου αρέσει, δεν σε αναγκάζει κανείς να παίξεις :)

Δεν το είπα για να παρεξηγηθείς, απλώς προτείνω να γράφουμε έστω σε ένα ποστ ομαδικά αυτές τις λέξεις και να αλλάζουμε πιο γρήγορα γράμματα. Είναι και πιο εύκολο έτσι για να μην επαναλαμβανόμαστε, δεν ξέρω, τις σκέψεις μου εκφράζω απλώς.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν το είπα για να παρεξηγηθείς, απλώς προτείνω να γράφουμε έστω σε ένα ποστ ομαδικά αυτές τις λέξεις και να αλλάζουμε πιο γρήγορα γράμματα. Είναι και πιο εύκολο έτσι για να μην επαναλαμβανόμαστε, δεν ξέρω, τις σκέψεις μου εκφράζω απλώς.
Δεν παρεξηγούμαι καθόλου αλλά καταβάλουμε προσπάθεια.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ενιγουει, ας πω μερικές ακόμη αν και είναι λίγο μπεισικ οπότε μάαααλλον τις έχετε ξαναπεί...

π π θ δεν είμαστε ακόμη;

περιποιήθηκα
(απο)περιθωριοποίηση
αυτοπεποίθηση
αποπλανήθηκε
περιπλανήθηκε
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δεν το είπα για να παρεξηγηθείς, απλώς προτείνω να γράφουμε έστω σε ένα ποστ ομαδικά αυτές τις λέξεις και να αλλάζουμε πιο γρήγορα γράμματα. Είναι και πιο εύκολο έτσι για να μην επαναλαμβανόμαστε, δεν ξέρω, τις σκέψεις μου εκφράζω απλώς.
εχεις δικιο ναι :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παιδια η @Agaphbou εχει δικιο,θελω να πω οταν τα εχουμε πει τα περισσοτερα μετα ανακυκλωνουμε παραλλαγες:thumbup:
Αν συμφωνειτε οταν φτανει η αναζητηση σε ενα σημειο να επιλεγουμε αλλα γραμματα ακριβως για να εχει ενδιαφερον με την εννοια οτι δεν χρειαζεται να γραψουμε ολοκληρο λεξικο μπαμπινιωτη:D
Ελπιζω να συμφωνειτε @Aleksa @juste un instant
Πειτε μου γνωμες:thumbup:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Εγώ είχα πει να αλλάξουμε νωρίτερα αλλά εσείς συνεχίσατε... :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top