ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δεν θα τοποθετηθω πανω στο θέμα, θέλω να το σκεφτώ λίγο ακόμα.

Μιας και αρχίσαμε όμως τις...γνωμες και απόψεις και μιας και τελειωσε ο γυρος ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ.

Σορυ ρε γκαιζ, οκ τα χουμε ξαναπει, αλλα δεν παλευεται δολοφονοι και να κανουν 1 ποστ τη μερα. Σορυ κιολας αν δεν εχετε χρονο στειλτε ενα πμ στη ΣΕ πριν μοιραστουν οι ρολοι και πειτε οτι δεν προλαβενετε και καλο θα ηταν να μη σας δωσουν ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Η μαντεψιά είναι το ικανότερο μέσο για να αποτρέψεις τον ρουφιάνο από το να δηλώσει απροκάλυπτα τους δολοφόνους. Δεν γίνεται αλλιώς στα παλαιότερα παιχνίδια ο κάθε ρουφιάνος έδινε τα ονόματα αμέσως και οι δολοφόνοι ήταν -2 χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Συμφωνώ με fantasmeno.
Η μαντεψιά ισχύει εδώ και 3 παιχνίδια και έχω την εντύπωση ότι λειτουργούν καλύτερα.
Το βάλαμε για να αποτραπούν κάποιες καταστάσεις σαν κι αυτές που λέει και ο fantasmenos πιο πάνω. Αν το το βγάλουμε, θα είναι σα να επαναφέρουμε αυτές. Και πάλι απ΄την αρχή..
Είπαμε.. το παιχνίδι έχει ανεβάσει level!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Σορυ ρε γκαιζ, οκ τα χουμε ξαναπει, αλλα δεν παλευεται δολοφονοι και να κανουν 1 ποστ τη μερα. Σορυ κιολας αν δεν εχετε χρονο στειλτε ενα πμ στη ΣΕ πριν μοιραστουν οι ρολοι και πειτε οτι δεν προλαβενετε και καλο θα ηταν να μη σας δωσουν ρολο.

Μα δεν είναι θέμα χρόνου. Θέμα τακτικής είναι να μην ποστάρεις όταν είσαι δολοφόνος ;)

Πάνω στο θέμα μας συμφωνώ απόλυτα με φαντασμένο και Ηρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι αλλα δε γινεται παιχνιδι με ενα μηνυμα την ημερα απο τους δολοφονους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι αλλα δε γινεται παιχνιδι με ενα μηνυμα την ημερα απο τους δολοφονους...
Σ' αυτό Αγγέλω δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Όποιος δεν σου γεμίζει το μάτι ψήφισέ τον. :P


Επίσης σε πολλά παιχνίδια έχουν κατηγορηθεί άτομα επειδή γράφουν πολύ. :P (και ο fantasmenos που 'ναι το μαύρο πρόβατο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ο Fantasmenos κατηγορείται μονίμως γιατί από το #12 και μετα είναι μονίμως δολοφόνος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Πες τα ρε Γιώργο. Μαύρο πρόβατο μόνο; Ο σατανάς του Παλέρμο αισθάνομαι. Εγώ φταίω για ότι γίνεται.

ο Fantasmenos κατηγορείται μονίμως γιατί από το #12 και μετα είναι μονίμως δολοφόνος :P

Σωστό και αυτό, θα μου κάνει έκπληξη να είμαι πολίτης στο επόμενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ο Fantasmenos κατηγορείται μονίμως γιατί από το #12 και μετα είναι μονίμως δολοφόνος :P
Δεν θυμάμαι να παίζει μονίμως δολόφονος. :P

Αλλά ναι, έχω τονίσει 42 φορές ότι ενδέχεται ένα ή περισσότερα άτομα να 'χουν ακόμα και τον ίδιο ρόλο για δύο ή περισσότερα σερί παιχνίδια! :D
Για να μην έχετε οι πολίτες το αβαντάζ "να, αυτός ήταν δολοφόνος στο #14, άρα δεν θα 'ναι στο #15". :pc:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι να παίζει μονίμως δολόφονος. :P
μέχρι και ο ίδιος έχει άλλη άποψη εσύ τι ακριβώς προσπαθείς ναπεις? :P

(a, nai, είχε κάνει μια φορά ...τσιράκι :P)


Αλλά ναι, έχω τονίσει 42 φορές ότι ενδέχεται ένα ή περισσότερα άτομα να 'χουν ακόμα και τον ίδιο ρόλο για δύο ή περισσότερα σερί παιχνίδια! :D
Για να μην έχετε οι πολίτες το αβαντάζ "να, αυτός ήταν δολοφόνος στο #14, άρα δεν θα 'ναι στο #15". :pc:

Δεν "κατηγορώ" καλέ μου, απλώς "δεν έχει δικαίωμα" ο fanta πλέον να μας γκρινιάζει που τον κατηγορούμε μονίμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Επίσης, έχει καταντήσει εκνευριστικό όποιον ψηφίζει ο fantasmenos να τον θεωρούμε ύποπτο :P

Έχει ιδρύσει σχολή παιξίματος, αλλά έλεος. Το'χει καταλάβει και έχει αλλάξει την τακτική του...:hmm:

+Συμφωνώ με την Ηρώ και τον fantasmeno.
+Έχει δίκιο η Άντζυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Στο θέμα με το ρουφ, εφόσον έχει μπει ένας τετοιος κανόνας ο οποίος είναι λίγο υπερ των δολοφόνων, καλό θα ήταν να γίνει κατι αντιστοιχο κ με το τσιράκι. Ή ας πουμε ας ξέρει ο ρουφ 2 δολοφονους κ το τσιράκι μονο 1. Κάπως πρέπει να βοηθηθούν και οι πολίτες.

Για το θέμα με τα ποστ των δολοφόνων...αν δεν ήμουν ρουφ κ δεν ηξερα ότι η burp είναι δολοφόνος παίζει κ να μην την καταλαβαινα. Γιατί με 1 ποστ τη μερα δεν βγαζεις συμπερασμα. Ωστόσο, αφού η πλειοψηφία δεν ενολείται κανω τουμπεκι.

Όσο για το φαντα...Γιωργο, ειμαστε τόσα άτομα που παίζουμε και κάποιοι δεν έχουν πάρει ποτέ ρολο ή έχουν παρει 1 φορά (pit πχ..). Και πως να το κανουμε...το παιχνίδι έχει λίγο περισσότερο χαβαλέ όταν δεν είσαι απλός πολίτης. Καλο θα ήταν να μην έχει ένας παίχτης ρόλο σε 10 παιχνίδια σερί.
(Φαντα προφανώς το θεμα δεν είναι προσωπικό please μην παρεξηγηθείς.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Για το θέμα με τα ποστ των δολοφόνων...αν δεν ήμουν ρουφ κ δεν ηξερα ότι η burp είναι δολοφόνος παίζει κ να μην την καταλαβαινα. Γιατί με 1 ποστ τη μερα δεν βγαζεις συμπερασμα. Ωστόσο, αφού η πλειοψηφία δεν ενολείται κανω τουμπεκι.
nta3 όμως μην φτάνουμε να γκρινιάζουμε για όλα ρε σεις. Εννοώ και εγώ αυτής της άποψης είμαι μεν, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να αγνοήσω το γεγονός ότι η (πολίτης) Vkey με το που μπήκε είπε "η Burb είναι δολοφόνα" [πώς στον άνεμο το ψυχανεμίστηκε ακόμα δεν έχω καταλάβει! :confused:]

Εννοώ το κάθε παίξιμο, για τον καθένα ερμηνεύεται διαφορετικά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Εννοώ το κάθε παίξιμο, για τον καθένα ερμηνεύεται διαφορετικά.:)

ακριβώς!
δικαίωμα μου να κάνω λίγα πόστς δικαίωμα του άλλου να κάνει όσα ποστς θέλει ο καθένας διαλέγει τν τρόπο που θα παίξει καλός ή κακός δν έχει σημασία:)

nta3 όμως μην φτάνουμε να γκρινιάζουμε για όλα ρε σεις. Εννοώ και εγώ αυτής της άποψης είμαι μεν, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να αγνοήσω το γεγονός ότι η (πολίτης) Vkey με το που μπήκε είπε "η Burb είναι δολοφόνα" [πώς στον άνεμο το ψυχανεμίστηκε ακόμα δεν έχω καταλάβει! :confused:]

η vkey λέει ότι της θύμιζα τον ευατό της όταν ήταν δολοφόνος επειδή έκανα λίγα πόστς
εγώ πάντως αυτόν δν τν βρίσκω επαρκή λόγο για να είναι κανείς δολοφόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όσο για το φαντα...Γιωργο, ειμαστε τόσα άτομα που παίζουμε και κάποιοι δεν έχουν πάρει ποτέ ρολο ή έχουν παρει 1 φορά (pit πχ..). Και πως να το κανουμε...το παιχνίδι έχει λίγο περισσότερο χαβαλέ όταν δεν είσαι απλός πολίτης. Καλο θα ήταν να μην έχει ένας παίχτης ρόλο σε 10 παιχνίδια σερί.
(Φαντα προφανώς το θεμα δεν είναι προσωπικό please μην παρεξηγηθείς.)
Τα έχω κι αυτά υπόψην, don't worry. :)

(Όσο για τον fanta αυτόν μάλλον θα τον κάνω ισόβιο δολοφόνο. :P)


Ως κάποια αντιστάθμιση για το κάρφωμα, τι θα λέγατε εάν ο ρουφιάνος ήξερε επιπρόσθετα και την νοσοκόμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το να γραφει κανεις ενα μηνυμα την ημερα δεν ειναι ουτε θεμα τακτικης, ουτε θεμα παιξιματος.
Ειναι θεμα βαρεμαρας και λιγοστου χρονου.
Το θεματ ειναι οτι οι πολιτες δεν μπορουν να ψαχνουν φαντασματα.
Δεν ειπε κανεις να γραφεις 30 μηνυματα την ημερα...περιορισου στα 3-4 τουλαχιστον, να υπαρχει ενα δειγμα...

Το να γνωριζει την ιεροδουλη δεν ειναι κακο...Τωρα να γνωριζει και τη νοσοκομα, νομιζω ειναι πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
nta3 όμως μην φτάνουμε να γκρινιάζουμε για όλα ρε σεις. Εννοώ και εγώ αυτής της άποψης είμαι μεν, αλλά από την άλλη δεν μπορώ να αγνοήσω το γεγονός ότι η (πολίτης) Vkey με το που μπήκε είπε "η Burb είναι δολοφόνα" [πώς στον άνεμο το ψυχανεμίστηκε ακόμα δεν έχω καταλάβει! :confused:]

Εννοώ το κάθε παίξιμο, για τον καθένα ερμηνεύεται διαφορετικά.:)

Απλά μου θύμισε εμένα...
Όταν την κατηγορήσατε έκανε πλάκα μονολεκτικά..
Όπως αντιδρούσα εγώ...και πάντα αντιδρώ δηλαδή...:P
Δεν ξέρω...για εμένα απλά φώναζε....

Και μην μου το χαλάτε...επιτέλους μια φορά ήμουν σίγουρη και σωστή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Για το θεμα της μαντεψιας,οντως δεν ειχα στο μυαλο μου το σκεπτικο με το οποιο εγινε..Και οντως χρειαζεται να υπαρχει ενας τροπος να κρατιεται ο ρουφιανος..

Απλα ειναι λιγο αδικο για τους πολιτες να τα πηγαινουν καλα και οι δολοφονοι με μια μαντεψια νε τελιωνουν το παιχνιδι..

Θα μπορουσε να ξερει ο ρουφιανος και το τσιρακι ή την νοσοκομα..Η θα μπορουσε η ποινη σε περιπτωση λαθος μαντεψιας να ειναι και να χασουν τον δολοφονο που μαντεψε,αλλα και να χασουν την δολοφονια της επομενης μερας..

Οσο για τα ποστ των δολοφονων οντως ειναι σπαστικο..Αλλα δεν γινεται να μπει κανονας εδω..Γιατι υπαρχουν και αθορυβοι πολιτες..Οποτε αν εμπενε κανονας minimum ποστ, θα φαινοταν κατευθειαν οτι ενας αθορυβος ειναι πολιτης..

Ενα αλλο προβλημα για μενα ειναι οτι ο αριθμος των δολοφονων βγαινει με βαση τον αριθμο των ατομων που εχουν δηλωσει συμμετοχη..Το προβλημα ειναι οτι εχουμε μονιμως 2-3 αποχωρησεις λογω απουσιων,κατι που ειναι εις βαρος των πολιτων..Οι συυμετοχες καμια φορα δηλωνονται αρκετες μερες πριν το παιχνιδι..Προτεινω πριν δωθουν οι ρολοι να γινεται μια τελευταια ερωτηση για το ποιοι τελικα θα μπορεσουν να παιξουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θα μπορουσε να ξερει ο ρουφιανος και το τσιρακι ή την νοσοκομα..Η θα μπορουσε η ποινη σε περιπτωση λαθος μαντεψιας να ειναι και να χασουν τον δολοφονο που μαντεψε,αλλα και να χασουν την δολοφονια της επομενης μερας..
Τι λέτε παιδιά γι' αυτά που λέει ο jrot;

  1. Ο ρουφιάνος να ξέρει την ιερόδουλη.
  2. Ο ρουφιάνος να ξέρει την νοσοκόμα.
  3. Η ποινή για τους δολοφόνους να είναι απώλεια ενός δολοφόνου και της δολοφονίας της επομένης
Τα (1), (2), (3) είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους φυσικά.
Συμφωνώ με τα παιδιά να υπάρχει το δικαίωμα του καρφώματος, αλλά κάτι πρέπει να γίνει για να μπαλαντζάρει λίγο. Το (3) σκέφτομαι, αλλά πείτε μου τις γνώμες σας.

Ενα αλλο προβλημα για μενα ειναι οτι ο αριθμος των δολοφονων βγαινει με βαση τον αριθμο των ατομων που εχουν δηλωσει συμμετοχη..Το προβλημα ειναι οτι εχουμε μονιμως 2-3 αποχωρησεις λογω απουσιων,κατι που ειναι εις βαρος των πολιτων..Οι συυμετοχες καμια φορα δηλωνονται αρκετες μερες πριν το παιχνιδι..Προτεινω πριν δωθουν οι ρολοι να γινεται μια τελευταια ερωτηση για το ποιοι τελικα θα μπορεσουν να παιξουν..
Κι εμένα με προβληματίζει αυτό. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω ειμαι συμφωνη με τα 1) & 3)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top