Μια Ζωή την Έχουμε - Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Αστο θα βγούμε οφφ τόπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Θα ξεμπερδευα με την εφορια πρωτα απο ολα (ειναι και πολλα τα λεφτα), με το δικηγορο μου, το λογιστη, μετα θα αγοραζα και κανα αυτοκινητο.. Αλλα ενα μερος των χρηματων που θα μου μεινει (ελπιζω) θα το δωσω οπωσδηποτε για τα ορφανα παιδια που τα εχουν αναγκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Αγοράζω μία Ferrari που την έχω άχτι και μια σπιταρόνα, βάζω ένα μέρος στην άκρη και σκέφτομαι τρόπους να επενδύσω τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Θα αγόραζα ένα υπερπολυτελές σπίτι στην Ελούντα, με μια τεράστια πισίνα, με γκαράζ, μπορεί με ασανσέρ και μια λαμποργκίνι να την κυκλοφορώ στην Ελούντα να δώσω ένα καλό μάθημα σε αυτούς που επειδή έχουν πόρσε νομίζουν ότι είναι θεοί. Επίσης, θα έδινα κάτι μόνο σε γονείς και αδερφό και θα αγόραζα ή επειχήρηση ή πολυκατοικία για να μην μείνω ταπί και φυσικά ότι έμενε θα το έβαζα στην τράπεζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κάνε και καμία φιλανθρωπία ρε τσιγκούνη...:sly:


πς: κύριος, δώσε κάτι είμαι ταπί.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Θα αγόραζα ένα υπερπολυτελές σπίτι στην Ελούντα, με μια τεράστια πισίνα, με γκαράζ, μπορεί με ασανσέρ και μια λαμποργκίνι να την κυκλοφορώ στην Ελούντα να δώσω ένα καλό μάθημα σε αυτούς που επειδή έχουν πόρσε νομίζουν ότι είναι θεοί. Επίσης, θα έδινα κάτι μόνο σε γονείς και αδερφό και θα αγόραζα ή επειχήρηση ή πολυκατοικία για να μην μείνω ταπί και φυσικά ότι έμενε θα το έβαζα στην τράπεζα.
:confused:δεν αρκεί να είσαι πλούσιος , πρέπει και οι άλλοι να είναι φτωχοί - άμα όλοι είμαστε ωνάσηδες θα έπεφτε πολύ βαρεμάρα


λοιπόν , επειδή μου αρέσει να είμαι πονόψυχος και από το να φάω τα λεφτά μόνος θα προτιμούσα να φάνε τόσα άλλα άτομα και μάλιστα όχι μόνο στην ελλάδα - δεν είμαι τοπικιστής- αλλά και σε διάφορες πτωχές πλην εξωτικές χώρες - απλά θα επένδυα τα χρήματα μου στο ελληνικό χρηματιστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θα τα έδινα όλα στον borat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Πρώτα από όλα θα έκανα συμβόλαια θανάτου (μιας και χρειάζεσαι χρήμα για αυτά) και θα έτρωγα τους εχθρούς μου. Μετά θα έστηνα επιχειρήσεις με φτηνό ανασφάλιστο εργατικό δυναμικό (οίκους ανοχής, θα είναι αλυσίδα σαν τα μακντόναλντς). Θα έμπαινα στην κερδοφόρα αγορά των ναρκωτικών όπου πάντα αν επενδύσεις σωστά έχει καλά κέρδη. Θα έδινα μερικά χρήματα για φιλανθρωπίες για να νιώσω καλύτερα (12 χιλιάδες ευρώ είναι αρκετά νομίζω). Θα φρόντιζα να κλείσω σε γηροκομείο τους γονείς μου (σε ηλικια 48 ετών) και τον αδερφό μου σε ένα ορφανοτροφείο (σε ηλικία 20 ετών). Μετά από τα κέρδη των επενδύσεων μου θα ζούσα ζωή χαρισάμενη και ευτυχισμένη με το ιδιωτικό μου χαρέμι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δε θα ήθελα να κερδίσω τόσα λεφτά γιατί δε θα μπορούσα καν να τα πάρω.Μέχρι και τη σκιά σου δε μπορείς να εμπιστεύεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Η κλήρωση του τζοκερ έδωσε σε έναν υπερτυχερό 11 εκατ. ευρω, το τυχερό χαρτάκι βρήσκετε στα χέρια σας, τι κάνετε ?

μου κανω δωρο ενα τετοιο:



και τα υπολοιπα τα δινω στη μαμα μου να τα διαχειριστει οπως εκεινη ξερει.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Παίρνω αυτο(και το Αυτοκινητο και το Σπιτι)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Η κλήρωση του τζοκερ έδωσε σε έναν υπερτυχερό 11 εκατ. ευρω, το τυχερό χαρτάκι βρήσκετε στα χέρια σας, τι κάνετε ?



Τα πάντα όλα!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
11.000.000 λόγοι
Η απάντηση είναι πολύ απλή.

10.000.000 σε κάποιον ΜΚΟ που έχει σχέση με παιδιά.

1.000.000 σε ταξίδια σε όλο τον κόσμο.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Τι θα κάνατε αν ήσασταν στη θέση του Κλέοντα και αποκτούσατε Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα όχι φυσικά δραχμές αλλά ευρώ ξαφνικά;;;; Τι θα αλλάζατε στη ζωή σας;;;;;;;
Ερώτηση που αφορά το χιουμοριστικό κομμάτι του θέματος.......

ΚΛΕΩΝ:
Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα. Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα. Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα. Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα. Μου δίνετε μερικές ασπιρίνες;
ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ:
Πόσες θέλετε;
ΚΛΕΩΝ:
Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα.
ΠΕΡΙΠΤΕΡΑΣ:
Ασπιρίνες;



ΚΛΕΩΝ :Οι μανδαρίνοι είναι στα βάθη της Κίνας. Αν σου έλεγαν Μπιμπή να πατήσεις ένα κουμπί και εκείνη τη στιγμή θα πέθαιναν 3000 μανδαρινοι Αλλά εσύ θα γινόσουν πλούσια...θα το πατούσες το κουμπί?
ΜΠΙΠΜΗ: Και βέβαια θα το πατούσα....


Θα τολμούσατε να πατήσετε ένα κουμπί αλλαζοντας τη ζωή χιλιάδων ανθρώπων για να αποκτήσετε
"Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα" σε ευρώ;;;;;;;;;

Ερώτηση που αφορά τη συνείδησή μας......

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Πάντως δεν θα έπαιρνα Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα ασπιρίνες, αλλά θα ήθελα να πάω ταξίδι στο διάστημα να δω από πολύ κοντά τα νεφελώματα....ελπίζω να μου περίσσευε και κάτι, μην το φάμε όλο το ποσό στο διαστημικό ταξίδι και στη διστημική πτήση.......:P



Όσο για το τι θα έκανα για να αποκτήσω
Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα πιστεύω ότι έχει να κάνει με το τι θα άλλαζες στη ζωή κάποιου ή κάποιων ανθρώπων .....
το κουμπί δεν θα το πατούσα ξέροντας ότι θα γίνω πλούσια εις βάρος της ζωής άλλων ανθρώπων....
αλλά θα μπορούσα, προκειμένου να σώσω τη ζωή κοντινού μου αγαπημένου προσώπου, να αποχωριστώ κάτι που θα είχε μεγαλύτερη αξία απο
Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα.......
και είναι γνωστό ότι όλοι σε πατάνε στην ανάγκη!!!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Αν ειχα τοοοοοοσα λεφτα θα ταξιδευα σε ολα τα μερη του κοσμου συνεχως,θα βοηθουσα οσους το εχουν πραγματικα αναγκη αλλα το μεγαλυτερο ποσοστο θα πηγαινε σε φιλοζωικες οργανωσεις!!!! Και αυτα που θα περισσευαν...για ψωνια εννοειται!!!! :hypno::jumpy:
Αν ηταν να αποκτησω αυτα τα χρηματα ομως εις βαρος αλλων ανθρωπων,εννοειται οτι δεν θα το εκανα!Βολευομαι και με αυτα που εχω!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
1)Ένα σπιτι by the sea
2)Ένα εξοχικο στο Miami :redface:
3)Πολλά Ρούχα
4)Ταξίδια
5)Ένα ποδηλατάκι να ξαναφάω τα σαμάρια μου μιας και το αυτοκίνητο ειναι αντιοικολογικο και προκαλει πολλα ατυχηματα.
δεν ξερω τι αλλο :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
..200000 ευρώ? Εγώ θα αγόραζα ένα σπίτι(οχι κανα πανάκριβο!) και θα έκανα την δική μου δουλειά!

Σημείωση:
Τα μήνυματα 4 εως 15 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Τι θα κάνατε εαν είχατε...;!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα αγόραζα σπίτι. Τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top