Μίνι Συνέντευξη

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
1. Είσαι σπίτι με γαστρεντερίτιδα, με πυρρετό, με στομαχόπονο και μπορείς να αγοράσεις τρία αντικείμενα μόνο απ το μάρκετ. Ποια θα διαλέξεις απ τα 6 που θα παραθέσω και με ποια σειρά ; α)προφυλακτικά (;;!!γτφ) β)χαρτί υγείας γ)ρύζι για λαπά/φιδέ δ)πάνες βρακάκια ε)σαγιονάρες προσφορά στ)βρακιά χύμα, στα 5 το ένα δώρο
2. Τί είναι χειρότερο απ το να βρεις ένα σκουλίκι στο κεράσι που τρως;
3. Πες μας 4 πράγματα που έχουν πιάσει ή έπιασαν κάποια στιγμή μούχλα μες στο σπίτι σου
4. Περίγραψέ μας το πιο βρώμικο σπίτι στο οποίο έχεις πάει. (εγώ πήγα σε μιας φίλης της προάλλες και ήθελα να αυτοπυρποληθώ όταν μπήκα στο μπανιο)
5. Τί θα προτιμούσες; Να φιλοξενήσεις τον σιντ για 10 μέρες σπίτι σου και να σου τρώει τα γαριδάκια και να φοράει τα καλά σου εσώρουχα στο κεφάλι του, κάνοντας τον john travolta πάνω στα έπιπλά σου χορεύοντας μακαρένα και πετώντας φακές στο ταβάνι ή να μείνεις σε μια καλύβα για 1 χρόνο με τον Heptamer? Αιτολογήστε παρακαλώ.

1. Πυρρετό δεν ανεβάζω ποτέ (από τότε που είχα για 13 μέρες συνεχόμενες). Γαστρεντερίτιδα δεν ξέρω καν τι είναι. Οπότε, θα'χα μόνο στομαχόπονο και θα αγόραζα τις σαγιονάρες :P

2. Χειρότερο είναι να αγοράσεις ένα κιλό κεράσια και να'ναι όλα ολοστρόγγυλα και λαμπερά, χωρίς χτυπήματα. Δηλαδή, καραψεκασμένα με διάφορα...:D

3. Μήλα, πορτοκάλια, ψωμί, μαγιονέζα.

4. Ένα μισογκρεμισμένο διώροφο, μ'έναν γάιδαρο κι έναν σκύλο (κι έναν γέρο) να μένουν. Και κάτι ράφια αραχνιασμένα, με μαμούνια και σοκοφρέτες εκατό χρόνων, που τις πέρνανε για δώρο τα μικρά παιδάκια.

5. Τον Σιντ. Επειδή είναι μόνο για δέκα μέρες. Μια εκδρομούλα κι ένα συνεργείο καθαρισμού. Και τα δρακουλίνια κλειδωμένα στο ντουλάπι :worry: :worry:

ίδιεεες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Νέες


  1. Είσαι σπίτι με γαστρεντερίτιδα, με πυρρετό, με στομαχόπονο και μπορείς να αγοράσεις τρία αντικείμενα μόνο απ το μάρκετ. Ποια θα διαλέξεις απ τα 6 που θα παραθέσω και με ποια σειρά ; α)προφυλακτικά (;;!!γτφ) β)χαρτί υγείας γ)ρύζι για λαπά/φιδέ δ)πάνες βρακάκια ε)σαγιονάρες προσφορά στ)βρακιά χύμα, στα 5 το ένα δώρο
  2. Τί είναι χειρότερο απ το να βρεις ένα σκουλίκι στο κεράσι που τρως;
  3. Πες μας 4 πράγματα που έχουν πιάσει ή έπιασαν κάποια στιγμή μούχλα μες στο σπίτι σου
  4. Περίγραψέ μας το πιο βρώμικο σπίτι στο οποίο έχεις πάει. (εγώ πήγα σε μιας φίλης της προάλλες και ήθελα να αυτοπυρποληθώ όταν μπήκα στο μπανιο)
  5. Τί θα προτιμούσες; Να φιλοξενήσεις τον σιντ για 10 μέρες σπίτι σου και να σου τρώει τα γαριδάκια και να φοράει τα καλά σου εσώρουχα στο κεφάλι του, κάνοντας τον john travolta πάνω στα έπιπλά σου χορεύοντας μακαρένα και πετώντας φακές στο ταβάνι ή να μείνεις σε μια καλύβα για 1 χρόνο με τον Heptamer? Αιτολογήστε παρακαλώ.


    • σαγιονάρες προσφορα,
    • βρακιά χύμα, στα 5 το ένα δώρο,
    • αα και χαρτί υγείας γιατι αν εχω γαστρεντεριτιδα θα χρειαστει.. :P
  1. Οι ερωτησεις της white...
    • Μια σακουλα με πατατες ειχε γεμισει μυγακια οταν την ανακαλυψαμε μετα απο καιρο
    • Κλασικα, πολλα καρβελια ψωμι...
    • Κλασικα, απειρα φρουτα...
    • Ενας κυμας σε ενα ταπερ που δεν ηθελα να ξαναθυμηθω και τωρα μου 'ρχεται να ξερασω.. :sick:
  2. Οταν ημουν γυμνασιο εκανα παρεα μ'ενα παιδι που την ειχε δει χακερ. Περα του οτι δεν ανοιγε ποτε το πατζουρι του για λιγο φως, δεν το μαζευε και ποτε. Ηταν σε μια αθλια κατασταση αλλα γενικως και αυτος δεν ηταν πολυ καθαρος..
  3. Θα κανονισω να φερω τον Σιντ και να χορευουμε Σακη Ρουβα πανω στους καναπεδες, να πεταμε ρεβυθια εξω απ'το μπαλκονι, να φοραμε τα εσωρουχα εξω απ'τα ρουχα μας... Αλλα θα κανονισω επισης να μην τον φερω στο δικο μου το σπιτι... :hehe:
Νεαξτ.. :fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
  1. Είσαι σπίτι με γαστρεντερίτιδα, με πυρρετό, με στομαχόπονο και μπορείς να αγοράσεις τρία αντικείμενα μόνο απ το μάρκετ. Ποια θα διαλέξεις απ τα 6 που θα παραθέσω και με ποια σειρά ; α)προφυλακτικά (;;!!γτφ) β)χαρτί υγείας γ)ρύζι για λαπά/φιδέ δ)πάνες βρακάκια ε)σαγιονάρες προσφορά στ)βρακιά χύμα, στα 5 το ένα δώρο
  2. Τί είναι χειρότερο απ το να βρεις ένα σκουλίκι στο κεράσι που τρως;
  3. Πες μας 4 πράγματα που έχουν πιάσει ή έπιασαν κάποια στιγμή μούχλα μες στο σπίτι σου
  4. Περίγραψέ μας το πιο βρώμικο σπίτι στο οποίο έχεις πάει. (εγώ πήγα σε μιας φίλης της προάλλες και ήθελα να αυτοπυρποληθώ όταν μπήκα στο μπανιο)
  5. Τί θα προτιμούσες; Να φιλοξενήσεις τον σιντ για 10 μέρες σπίτι σου και να σου τρώει τα γαριδάκια και να φοράει τα καλά σου εσώρουχα στο κεφάλι του, κάνοντας τον john travolta πάνω στα έπιπλά σου χορεύοντας μακαρένα και πετώντας φακές στο ταβάνι ή να μείνεις σε μια καλύβα για 1 χρόνο με τον Heptamer? Αιτολογήστε παρακαλώ.

1 Χαρτί υγείας , με την προϋπόθεση φυσικά να μην έχω ήδη χεθτεί φτάνοντας στο σούπερ μάρκετ και κυρίως να μην έχω τα κάνω πάνω μου περιμένοντας στην ουρά να πληρώσω το χαρτί, ή (πιθανότερο) να μην αναγκαστώ να πασάρω άγαρμπα το χαρτί σε όποιον βρω μπροστά μου και να την κάνω μπουσουλώντας, ή (ακόμα πιο πιθανό) μόλις φτάσω στα όριά μου, νʼ αρπάξω απλήρωτο το χαρτί και να την κάνω προς την έξοδο με τους σεκιουριτάδες νʼ αρχίσουν να με κυνηγούν κι άμα με πιάσουν χέστηκα. Βέβαια, αν καταφέρω και ξεπεράσω οποιοδήποτε εμπόδια, αλλά στο τέλος χεθτώ έξω από την πόρτα μου με το χαρτί στο χέρι, ε, αυτό πια θα είναι αρκούντως κωμικό για να με παραγορήσει, ιδιαίτερα αν είναι το κλεμμένο….
...:worry:


2. Να βρίσκομαι θαμμένος μέχρι το λαιμό σε μία αχανή κοπριά του άλλου κόσμου (κόλαση προφανώς) και το σκουλίκι (που έφαγα μαζί με το κεράσι), να στέκεται πάνω στη μυτούλα μου και σκουλικοχαμογελώντας σαρδόνια να μου λέει: "με θυμάσαι Αντωνάκη; τώρα θα σου τραγανίσω αργά αργά και το αυτάκι"



3. Το πάτωμα, οι τοίχοι, τα έπιπλα και τα φυτά στον κήπο. εγώ φυσικά έμεινα ανέπαφος απʼ την πρωτοφανή εξάπλωση – πάντα καθαρός.


4. Ενός ξαδέλφου μου που νοίκιαζε σπίτι κατά την φοίτησή του στη Θεσσαλονίκη. Στο τέλος εκδικήθηκε την ιδιοκτήτρια αναγκάζοντάς την να τα σκάσει χοντρά σε συνεργείο καθαρισμού.

Είναι και η 5 ε;;
Επειδή ήδη έχω κάψει πολλές φλάντζες και είναι και περασμένη η ώρα θα προτιμήσω τον σιντάκο, αφού ξέρω ότι στος τέλος ο ίδιος θα την έκανε απ' το παράθυρο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum


  1. Είσαι σπίτι με γαστρεντερίτιδα, με πυρρετό, με στομαχόπονο και μπορείς να αγοράσεις τρία αντικείμενα μόνο απ το μάρκετ. Ποια θα διαλέξεις απ τα 6 που θα παραθέσω και με ποια σειρά ; α)προφυλακτικά (;;!!γτφ) β)χαρτί υγείας γ)ρύζι για λαπά/φιδέ δ)πάνες βρακάκια ε)σαγιονάρες προσφορά στ)βρακιά χύμα, στα 5 το ένα δώρο
  2. Τί είναι χειρότερο απ το να βρεις ένα σκουλίκι στο κεράσι που τρως;
  3. Πες μας 4 πράγματα που έχουν πιάσει ή έπιασαν κάποια στιγμή μούχλα μες στο σπίτι σου
  4. Περίγραψέ μας το πιο βρώμικο σπίτι στο οποίο έχεις πάει. (εγώ πήγα σε μιας φίλης της προάλλες και ήθελα να αυτοπυρποληθώ όταν μπήκα στο μπανιο)
  5. Τί θα προτιμούσες; Να φιλοξενήσεις τον σιντ για 10 μέρες σπίτι σου και να σου τρώει τα γαριδάκια και να φοράει τα καλά σου εσώρουχα στο κεφάλι του, κάνοντας τον john travolta πάνω στα έπιπλά σου χορεύοντας μακαρένα και πετώντας φακές στο ταβάνι ή να μείνεις σε μια καλύβα για 1 χρόνο με τον Heptamer? Αιτολογήστε παρακαλώ.


1.Χαρτι υγεια,σαγιοναρες και βρακια..Ποια προφυλακτικα βρε παιδια?Εχετε δοκιμασει να κανετε σεξ ενω τραβατε γαστρεντεριτιδα? Και επισης ο φιδες και ο λαπας δεν μου αρεσουν..Ενω οι σαγιοναρες και τα βρακια μενουν και μετα την αρρωστια..
2.Να φας κατι που εχει μεσα νεκρη κατσαριδα και να το καταλαβεις την ωρα που το μασας..
3.Φαγητο,φρουτα,τυρι ενα ταπερ ολοκληρο..Στα πρωτα ετη αυτα..Μετα εγινα ανθρωπος..
4.Δεν μου ερχεται κατι πολυ ακριο..Το κλασσικο φοιτητικο σπιτι φιλων μου,οταν ειχε να ερθει η μανουλα τους πολυ καιρο στην πολη..
5.Φυσικα και τον σιντ..Βασικα περιεργαψες την φαντασιωση που με εχει στοιχειωσει τον τελευταιο καιρο..:D

Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?


  1. καλαματα, γιαννενα
  2. κερκυρα
  3. οχι, ειναι γελοιο!
  4. ναι.
  5. δεν ειναι τυχαιο που οι κολλητοι μου λενε ''το βικ εχει λεφτα αισθηματα:P''
  6. εγω ναι, οι καθηγητες δεν πιστευουν και με κοβουν:mad:
  7. οσο εσυ πιστευεις οτι ξερω να μαγειρευω:P:D

ιδιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?

σνιφ σνιφ - μυρίζομαι μίνι συνέντευξη...σοφέρ ? πάμε παιδί μου , ο κόσμος ανυπομονεί να μας γνωρίσει
1.Η πιο όμορφη της ελλάδας ; είναι σαν να ρωτάς ποια είναι η πιο όμορφη γυναίκα (καλά σε αυτό θα απαντούσα η γυναίκα σου - αλλά αφού δεν ρώτησες , μην τσαντίζεσαι και από την απάντηση).Λατρεύω την θεσαλλλλλλονίκη και άλλες μικρές γραφικές επαρχιακές πόλεις που έχουνε μια γοητευτική μιζέρια . Αλλά λατρεύω πρωτίστως την Αθήνα , που έχει μια μίζερη γοητεία . Σκορπίστε τις στάχτες μου στον ωκεανό για να ζηλέψουνε οι δρόμοι των εξαρχείων , η ερμού και το σύνταγμα - η ζήλεια συντηρεί την αγάπη . Όμορφη είναι πάντα η πατρίδα σου , ακόμα και εάν δεν είναι όμορφη .
2.Κάλυμνος , Ρόδος , Λευκάδα ξέρω και προτιμώ Κάλυμνο . Σύντομα που θα μάθω τις κυκλάδες - εκεί θα ανήκει λογικά και η σωστή απάντηση , θα κάνω έντιτ στο ποστ αυτό για να μην πεθάνεις από την απορία.
Άλλαξα γνώμη : Κύπρος (περιμένω θετική ψήφο , ξέρεις εσύ :shifty:)
3.Ναι γιατί καταρχήν έχω αυτογνωσία . Πάντα το λεγα ότι δεν ανήκω σε αυτόν τον πλανήτη και δέχτηκα με έκπληξη ότι τουλάχιστον μου ανήκει αυτός . Πιστεύω επίσης , γιατί θυμάμαι έναν τύπο στην τιβί που έλεγε στην Δρούζα ότι είχε δει εξωγήινους και το μαλλί του ήτανε τόσο καλοδουλεμένο που δεν παίζει να το χε φτιάξει αυτό το αφανοειδές θέρετρο ο μέσος τεμπελόσκυλους έλληνας κουρέας , οπότε όντως είχε αρειανή κομμώτρια . Ακόμα έχω δει ufo , σε συναυλία(κάνε κλικ) . Τέλος , η ύστατη γνώση είναι η ελπίδα . Δεν θέλω να μαστε μόνοι μας , οι παρέες είναι πιο κοολ γιατί αλληλογελάς με την βλακεία που μας δέρνει όλους .
4.Όχι και δεν με νοιάζει η όλη συζήτηση. Ο θεός εξ ορισμού είναι κάτι που δεν υπάρχει αν δεν πιστεύεις ότι υπάρχει , οπότε και να υπάρχει , δεν υπάρχω εγώ εκεί που υπάρχει αυτός . Έχω σωθεί άπειρες φορές από τα χέρια φίλων και από την μέριμνα των γονιών μου - πιστεύω σε αυτούς . Έχω άπειρες φορές ξεχάσει το κακό που επικρατεί , από ταπεινές εκφάνσεις του καλού που έχω δει δίπλα μου από ανθρώπους - πιστεύω σε αυτούς . Έχω δει τον εαυτό μου να σηκώνεται , όταν έλεγες τώρα θα πέσει πιο κάτω - πιστεύω σε μένα . Αν ο θεός είναι ένας συμβολισμός όλων αυτών , ακούγεται ενδιαφέρον , αλλά και πάλι δεν με ελκύουνε οι συμβολισμοί . Αν υπήρχε θρησκεία Ρεμπ , θα έριχνα πού και πού ένα κέρμα στο δίσκο - όχι για μένα , για το φουκαριάρικο το μέλλον του τρολλ
5.Ναι . Ηερώτηση είναι ηλίθια - εκτός από τώρα που γίνεται από τον ημίθεο jrot , το χρήμα δεν είναι τίποτα συγκεκριμένο , χρήμα είναι η μερσέντα και τα ρούχα για την 20άρα γκόμενα του 50χρονου γείτονα , χρήμα είναι και το ταπεινό δεύτερο μου σπίτι που μου εξασφαλίζει γαλήνη και άρα με κάνει καλύτερο άνθρωπο , χρήμα είναι και τα λεφτά που κρατάμε για πρόβλημα υγείας . Κάποτε πίστευα στους ανθρώπους και δεν σήκωνα το χέρι μου όταν η δασκάλα ρωτούσε <<ποιοι θέλετε να βγάλετε πολλά λεφτά>> , τώρα που κατάλαβα ότι οι περισσότεροι άνθρωποι είναι ανεύθυνοι και επικίνδυνοι , και το χρήμα σε σώζει πολλές φορές από αυτούς , προβληματίζομαι (βέβαια συνεχίζω να πιστεύω στους ανθρώπους , αλλά τώρα είναι μια ταπεινή μειοψηφεία - με 1000πλάσια αξία ακριβώς γι αυτό)
6.Όχι κάθε μέρα - αλλά σίγουρα όταν οι περιστάσεις το απαιτούνε
7.Όσο μου δίνεις λόγους να το κάνω.Αλλά δεν προτιμάς να είσαι απίστευτος ;

δε σέιμ , είναι χάλια , αλλά πού να βρίσκεις χειρότερες τέτοια ώρα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?

1. Γιάννενα.. και το Ναύπλιο μ αρέσει :)
2. Μμμμ το πιο όμορφο- Μήλος, Σέριφος, Σαντορίνη
3. Ναι, πιστεύω ότι υπάρχει ζωή έξω από τον πλανήτη- επειδή το συμπαν είναι ομογενές και ισότροπο :pfff:
4. Ναι
5. Μόνο στη λογιστική του αξία, ως πόρου :X
6. Χμου. Καλή ερώτηση.. Έχω εμπιστοσύνη σε εμένα, όχι πίστη όμως
7. Ναι! :)


Ίδιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?

  1. Ναυπακτος.
  2. Ζακυνθος.
  3. Οχι.
  4. Ισως.
  5. Σιγουρα οχι και μακαρι να μην βρεθω ποτε στη θεση να πιστεψω σ'αυτα..
  6. Εγω ναι, οι αλλοι δεν πιστευουν σε μενα.
  7. Εισαι αξιοπιστο ατομο. Ενοειται πως πιστευω σε σενα.

Επομενος..

πις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?

1. Χμμμ...ολες οσες ειναι παραλιακες...
2. Το πρασινο κομματι της Ευβοιας και η ανεπαναληπτη Ικαρια με τους πιο "ομορφους" και "αληθινους" ανθρωπους που εχω συναντησει και γνωρισει, εβερ...
3. Αμε...
4. Οσο κι εκεινος σε μενα...
5. Πιστευω οτι δυστυχως εχει απεριοριστη δυναμη, αλλα δεν ανηκω στην κατηγορια της πλειοψηφιας που το προσκυναει και χαιρομαι ιδιαιτερα γι αυτο...(θενκς νταντι:redface:)
6. Χμμμ σε γενικες γραμμες ναι, εχουν υπαρξει στιγμες και θα υπαρξουν κι αλλες σιγουρα στο μελλον, που εχασα καποια στιγμη και θα χασω την πιστη στο εαυτο μου...Αυτη ειναι ζωη, αυτη ειμαι εγω...
7. Χαχαχα! Νεξττττττ...:devil:

Ιδιες, μου αρεσαν...
Ευγε jrot...αργεις να κανεις κατι, αλλα οταν το παιρνεις αποφαση, το κανεις καλα...!;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
p.s. όπως όλοι οι σωστοί άντρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?

1.Θεσσαλονίκη
2. Σαντορίνη
3. βαριέμαι να το σκεφτώ
4. πιστεύω ότι δεν ξέρω τι πιστεύω
5. ναι
6. όχι, αλλά αρκούμαι στην αίσθηση (ή ψευδαίσθηση) πως το παλεύω
7. δεν σε ξέρω καλά

next
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αντε να απαντησω και εγω στις ερωτησεις μου..:)

Αρχική Δημοσίευση από jrot6

Νεες φρεσκιες ερωτησεις..
1.Η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας?
2.Το πιο ομορφο νησι?
3.Πιστευεις στους εξωγηινους?
4.Πιστευεις στο Θεο?
5.Πιστευεις στο χρημα?
6.Πιστευεις σε σενα?
7.Πιστευεις σε μενα?

1.Ξανθη και Βολος..
2.Ικαρια και Σαμοθρακη..
3.Σαν ορθολογιστης που ειμαι θα πιστεψω μονο οταν αποδειχθει κατι..
4.Μπα..
5.Με εξεφρασε πληρως η αποψη της νεραιδας:
5. Πιστευω οτι δυστυχως εχει απεριοριστη δυναμη, αλλα δεν ανηκω στην κατηγορια της πλειοψηφιας που το προσκυναει και χαιρομαι ιδιαιτερα γι αυτο..
6-7.Πιστευω αν και με φοβαμαι λιγο..

Ιδιες..Ας βαλει καποιος αλλος νεες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
1.αν το ουράνιο τόξο που βγαίνει μετά από κάθε καταιγίδα στην ζωή σου δεν είχε χρώματα αλλά αναμνήσεις , ποιες θα ήτανε αυτές για σένα - αντίστοιχες για κάθε βασικό χρώμα
2.Έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο ; Θα ήθελες περισσότερο ή πιο ποιοτικό τον ήδη υπάρχοντα ;
3.Πιστεύεις ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών και αν ναι ποια η διαφορά από αυτή μεταξύ ανδρών ;
4.Έχεις νιώσει ποτέ ενοχές για κάτι που δεν έκανες και όταν έπρεπε να το κάνεις είχες σκεφτεί <<τι λε ρε ; πού θα το κάνω εγώ αυτό>> ;
5.Αν όλα τα ταιριαστά ζευγάρια του στεκιού ήτανε πραγματικά , σε ποιο θα ήθελες να είσαι κουμπάρος , σε ποιο το τρίτο πρόσωπο , σε ποιο πεθερά και σε ποιο ο σεξολόγος τους και γιατί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
1.αν το ουράνιο τόξο που βγαίνει μετά από κάθε καταιγίδα στην ζωή σου δεν είχε χρώματα αλλά αναμνήσεις , ποιες θα ήτανε αυτές για σένα - αντίστοιχες για κάθε βασικό χρώμα
2.Έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο ; Θα ήθελες περισσότερο ή πιο ποιοτικό τον ήδη υπάρχοντα ;
3.Πιστεύεις ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών και αν ναι ποια η διαφορά από αυτή μεταξύ ανδρών ;
4.Έχεις νιώσει ποτέ ενοχές για κάτι που δεν έκανες και όταν έπρεπε να το κάνεις είχες σκεφτεί <<τι λε ρε ; πού θα το κάνω εγώ αυτό>> ;
5.Αν όλα τα ταιριαστά ζευγάρια του στεκιού ήτανε πραγματικά , σε ποιο θα ήθελες να είσαι κουμπάρος , σε ποιο το τρίτο πρόσωπο , σε ποιο πεθερά και σε ποιο ο σεξολόγος τους και γιατί

1.Μπλε-τα παιδικα μου χρονια..Τοτε που δεν υπηρχαν στεναχωριες,αγχος και εγνοιες..Τοτε που αμολιομουν στη γειτονια με ενα μονιμο χαμογελο στη σκατοφατσα μου..
Κιτρινο- Η εφηβεια μου με ολες τις δυσκολιες της..
Κοκκινο- Η πρωτη μου αγαπη..
2.Τωρα που ειμαι ανεργος εχω απειρο.Οταν βρω δουλεια,αν κρινω απο την ειδικοτητα μου, δεν θα εχω πολυ..Και φυσικα δεν τιθεται θεμα για το τι θα προτιμουσα αναμεσα στην ποσοτητα και στην ποιοτητα..Δωσμου ποσοτητα και την ποιοτητα την κανονιζω εγω..;)
3.Πιστευω στη φιλια μεταξυ ανθρωπων..Οποτε υπαρχει φιλια με ολους τους συνδιασμους φυλων..Αν και η ερωτηση περιεχει μεγαλη γενικευση μια βασικη διαφορα που εχω προσεξει ειναι οτι οι γυναικες στις μεταξυ τους συζητησεις αναλυουν πολυ τις λεπτομερειες..Και το αλλο ειναι που οταν μιλανε στο τηλ για να κανονισουν να βγουνε,μιλανε πρωτα κανα δεκαλεπτο και μετα κανονιζουν..Και ενω εχουν πει τα βασικα στο τηλεφωνο παλι μπορουν να συζητανε για 3 ωρες..:D
4.Και ποιος δεν εχει νιωσει? Ευτυχως εμενα οι ενοχες φευγουν γρηγορα..
5.Κουμπαρος στο ζευγαρι κορπς-εδαδ γιατι ειναι πολυ ιν να εισαι κουμπαρος σε λεσβιακο ζευγαρι..
Τριτο προσωπο στο ιδιο ζευγαρι..:D
Πεθερα σε ενα απο τα ζευγαρια που το ενα μελος ειναι ο σιντ..Θελω να του σπαω τα νευρα καθημερινα..
Σεξολογος στο παντρεμενο μας ζευγαρι rascal-love angel..Kαθε παντρεμενο ζευγαρι χρειαζεται την βοηθεια μου..;)

Same shit..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1.αν το ουράνιο τόξο που βγαίνει μετά από κάθε καταιγίδα στην ζωή σου δεν είχε χρώματα αλλά αναμνήσεις , ποιες θα ήτανε αυτές για σένα - αντίστοιχες για κάθε βασικό χρώμα
2.Έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο ; Θα ήθελες περισσότερο ή πιο ποιοτικό τον ήδη υπάρχοντα ;
3.Πιστεύεις ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών και αν ναι ποια η διαφορά από αυτή μεταξύ ανδρών ;
4.Έχεις νιώσει ποτέ ενοχές για κάτι που δεν έκανες και όταν έπρεπε να το κάνεις είχες σκεφτεί <<τι λε ρε ; πού θα το κάνω εγώ αυτό>> ;
5.Αν όλα τα ταιριαστά ζευγάρια του στεκιού ήτανε πραγματικά , σε ποιο θα ήθελες να είσαι κουμπάρος , σε ποιο το τρίτο πρόσωπο , σε ποιο πεθερά και σε ποιο ο σεξολόγος τους και γιατί

1. Το ουρανιο τοξο δεν εχει μονο τα βασικα χρωματα, αλλα επειδη η ερωτηξη ειναι ωραια θα σου απαντησω :pfff:
Κοκκινο = συναυλιες, χτυπημα, βραδια σε νησια
Κιτρινο = λιακαδες και βολτες, τρεξιματα στην αυλη του σχολειου και ηλιος μεσα απο τρενα/πλοια/αεροπλανα.. ταξιδια
Μπλε = στεναχωριες, κλαμματα, ταλαιπωριες και αποχαιρετισμοι
Πορτοκαλι = χαμογελα και εξοδοι με φιλους
Μωβ = φοιτητικα χρονια.. κι η φραση "ριχτε χρωματα στην παλετα"
Λουλακι = αγκαλιες κι αγαπες

2. Εχω απειρο ελευθερο χρονο.. θα θελα να βγω απ'την καταστολη που με δερνει τελευταια και να τον αξιοποιησω οπως πρεπει

3. Υπαρχει, απλα ειναι πιο ζορικη.. Οι αντρες μαλλον ειναι πιο ευκολοι στις σχεσεις τους γενικα

4. Μια και δυο.. :S

5. Κουμπαρα σε Βιλλακομ και φοιμπακι.. αν και θα της τον παραδωσω με βαρια καρδια <3
Το τριτο προσωπο ουτε καν σε υποθετικο ζευγαρι :pfff:
Πεθερα, το ιδιο
Σεξολογα.. ξερω γω, σε κανενα που θα χει προβλημα ο ανΔρας και δε θα τον συμπαθω :devil:

Ιδιες..περιεργως ηταν καλες



Εντιτ: jrot η υποψηφιοτητα σου για κουμπαρος θα ληφθει σοβαρα υποψην.
Στην υποψηφιοτητα σου για τριτο προσωπο.. δε θα μου την παρεις ποτε. :pfff: (θα κανω τα στραβα ματια ευχαριστως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
1.αν το ουράνιο τόξο που βγαίνει μετά από κάθε καταιγίδα στην ζωή σου δεν είχε χρώματα αλλά αναμνήσεις , ποιες θα ήτανε αυτές για σένα - αντίστοιχες για κάθε βασικό χρώμα
2.Έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο ; Θα ήθελες περισσότερο ή πιο ποιοτικό τον ήδη υπάρχοντα ;
3.Πιστεύεις ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών και αν ναι ποια η διαφορά από αυτή μεταξύ ανδρών ;
4.Έχεις νιώσει ποτέ ενοχές για κάτι που δεν έκανες και όταν έπρεπε να το κάνεις είχες σκεφτεί <<τι λε ρε ; πού θα το κάνω εγώ αυτό>> ;
5.Αν όλα τα ταιριαστά ζευγάρια του στεκιού ήτανε πραγματικά , σε ποιο θα ήθελες να είσαι κουμπάρος , σε ποιο το τρίτο πρόσωπο , σε ποιο πεθερά και σε ποιο ο σεξολόγος τους και γιατί

1)μπλε: τα παιδικα μου χρονια, βολτες σε πλατειες, τον Τασουλη που μου βαραγε καθε απογευμα μετα το σχολειο το κουδουνι για να κατεβω να παιξουμε:)
κιτρινο: τους καβγαδες με τους δικους μου ανθρωπους (το μισω αυτο το χρωμα)
λιλα: τους εφηβικους ερωτες:redface:
κοκκινο: τα ζεστα καλοκαιρια στο χωριο μου με ολη την ''καλοκαιρινη'' παρεα μου!
2)ειμαι ικανοποιημενη απο τον ελευθερο χρονο μου (ποσο να κοπροσκυλιαζω πια??!?!:P)
3)υπαρχει αλλα που να τη βρεις. εγω ωστοσο ''κολλητους'' εχω αγορακια.
4)ναι, πολλες φορες. εχεις υποψην σου καποιον που να μη του χει συμβει?:confused::worry:
5)κουμπαρα σε γιωργο-nininaou, τριτο προσωπο σε κανεναν-δε τα κανω εγω αυτα σε ψευτικα ζευγαρα, μονο σε αληθινα(:hehe::hehe::hehe::hehe::P)-, κουμπαρα σε borat-καλυψω, και σεξολογος σε σιντ και ρεμπ- κατι δεν παει καλα με αυτο το ζευγαρι:mad:


ιδιες...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
1.αν το ουράνιο τόξο που βγαίνει μετά από κάθε καταιγίδα στην ζωή σου δεν είχε χρώματα αλλά αναμνήσεις , ποιες θα ήτανε αυτές για σένα - αντίστοιχες για κάθε βασικό χρώμα

Μετά από μια καταιγίδα στην ζωή μου δεν βγαίνει το ουράνιο τόξο αλλά πέφτει μαύρη νύχτα οπότε καμία...

2.Έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο ; Θα ήθελες περισσότερο ή πιο ποιοτικό τον ήδη υπάρχοντα ;

Έχω άπειρο ελεύθερο χρόνο και τον σπαταλώ σε ανούσιες ασχολίες. Όχι δεν θέλω να είχα πιο ποιοτικό ελεύθερο χρόνο

3.Πιστεύεις ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών και αν ναι ποια η διαφορά από αυτή μεταξύ ανδρών ;

Πιστεύω ότι υπάρχει φιλία μεταξύ των γυναικών μέχρι να βρεθεί κάτι που θέλουν και οι δύο

4.Έχεις νιώσει ποτέ ενοχές για κάτι που δεν έκανες και όταν έπρεπε να το κάνεις είχες σκεφτεί <<τι λε ρε ; πού θα το κάνω εγώ αυτό>> ;

Να νιώσω ενοχές με κάτι που δεν έκανα; Βλάκας θα ένιωθα. Ναι αλλά δεν λέω

5.Αν όλα τα ταιριαστά ζευγάρια του στεκιού ήτανε πραγματικά , σε ποιο θα ήθελες να είσαι κουμπάρος , σε ποιο το τρίτο πρόσωπο , σε ποιο πεθερά και σε ποιο ο σεξολόγος τους και γιατί

σε όλες τις περιπτώσεις: sid-rebeskes είναι οι μόνοι με ενδιαφέρον:P

ίδιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
1.αν το ουράνιο τόξο που βγαίνει μετά από κάθε καταιγίδα στην ζωή σου δεν είχε χρώματα αλλά αναμνήσεις , ποιες θα ήτανε αυτές για σένα - αντίστοιχες για κάθε βασικό χρώμα
2.Έχεις αρκετό ελεύθερο χρόνο ; Θα ήθελες περισσότερο ή πιο ποιοτικό τον ήδη υπάρχοντα ;
3.Πιστεύεις ότι υπάρχει φιλία μεταξύ γυναικών και αν ναι ποια η διαφορά από αυτή μεταξύ ανδρών ;
4.Έχεις νιώσει ποτέ ενοχές για κάτι που δεν έκανες και όταν έπρεπε να το κάνεις είχες σκεφτεί <<τι λε ρε ; πού θα το κάνω εγώ αυτό>> ;
5.Αν όλα τα ταιριαστά ζευγάρια του στεκιού ήτανε πραγματικά , σε ποιο θα ήθελες να είσαι κουμπάρος , σε ποιο το τρίτο πρόσωπο , σε ποιο πεθερά και σε ποιο ο σεξολόγος τους και γιατί

Κατ'αρχην, παιδια, ο sid δεν ειναι καλα τωρα τελευταια.. :cry_x:

Λοιπον
  1. Κοκκινο για ολες τις εντονες προσωπικες στιγμες, κιτρινο για ολα τα παραδοξα και μπλε ολες τις χαρουμενες στιγμες που εχω ζησει.
  2. Εχω αρκετο ελευθερο χρονο. Αρα αποζηταω κυριως ποιοτητα η οποια δεν μπορω να πω οτι λειπει κιολλα.
  3. Υπαρχει. Η διαφορα σε σχεση με τους αντρες ειναι οτι μερικες φορες μπορει να τυχει να κλεψει η μια τον αντρα της αλλης..
  4. Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι εννοεις.. :/: Μου εχει τυχει να μην κανω κατι απο φοβο και να νοιωθω τυψεις μετα που δεν το εκανα αλλα και παλι μου τυχαινει και δεν κανω τιποτα.. :/:
  5. Κουμπαρουλι στο bill-phoebe, θα ηθελα να ειμαι στο ιδιο αλλα οχι τριτο προσωπο αλλα δευτερο. Phoebe ;)..:P, πεθερα σιγουρα οχι στους neraida-lorien :P:P , σεξολογος στο sid-moonlight για να γελαω με τις ιστοριες του sid και να βλεπω τα κατεβασμενα μουτρα της moonlight απο διπλα.

Ολοιδιες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ολόιδιες , ολόιδιες αλλά κανείς δεν τις τιμά :mad:
Τις διατηρώ , γιατί είναι πανέξυπνες και προδίδουνε το πνεύμα και το ήθος ενός μεγάλου δημιουργου αλλά για όποιον κωλύεται , βάζω νέες


1.Αν
α.έχεις διαβάσει λογοτεχνικά/ιστορικά βιβλία για την περίοδο κατοχής/πολέμων και
β.έχεις προσέξει σαρκοβόρα/σαδιστικά αισθήματα εκ μέρους γνωστών σου ή όχι ατόμων
έχεις αναρωτηθεί καμιά φορά πως οι άνθρωποι που σε καιρό ειρήνης π.χ. σπρώχνονται και βρίζονται σαν τα ζώα στα μέσα μαζικής βαρεμάρας(μεταφοράς) , πως θα συμπεριφέρονταν σε καιρούς πιο δύσκολους ; Πώς νιώθεις για αυτό , πόσο σου πιάνεται η ψυχή και δη για πρόσωπα όχι τελείως άγνωστα ;

2.Αν
α.έχεις απορρίψει/χωρίσει από ένα επίδοξο ταίρι , με ελαφρότητα και αδιαφορία χωρίς να πολυνοιαστείς για τα συναισθήματα του/της (όχι απαραίτητα να του κάνεις κάτι επιλήψιμο - αλλά να τον/την βλέπεις με οίκτο και να βιάζεσαι να τον/την ξεφορτωθείς)
β.έχεις έπειτα βρεθεί στην θέση του και τότε συνειδητοποίησες τι σημαίνει να είσαι ο από κάτω και ότι ακόμα και σε ένα χωρισμό/απόρριψη παρότι η απόφαση είναι ειλημμένη , οι λέξεις και ο χρόνος που θα διαθέσεις είναι τόσο σημαντικά για τον άλλο
έχεις <<επαναλάβει το λάθος του α>> απλά χωρίς να έμαθες τίποτα από το β ;

3.Αν
α.έπαιρνες προαγωγή-αύξηση με υποχρέωση να αλλάξεις τόπο διαμονής
β.το αμόρε αντιδρούσε για λόγους όχι πολύ σοβαρούς αλλά από συναισθηματικό δέσιμο με το νυν τόπο σας
τι θα έκανες ; αμόρε ή δουλειά ;

4.Στο 99% των νυχτερινών μαγαζιών ένα σημαντικό ποσοστό από τα χρήματα που πληρώνεις πάνε στην προστασία του μαγαζιού . Υπάρχουνε άπειρα μαγαζιά που έχουνε σημαντικά κέρδη (απόσβεση αρχικού κεφαλαίου , μικρά έξοδα για υπαλλήλους , άλλες επιχειρήσεις που διατηρούνε παράλληλα , αστυνομία σε κοντινή απόσταση ώστε να μην έχουνε πραγματικό πρόβλημα ασφάλειας , σίγουρη πελατεία λόγω στρατηγικού σημείου) και όμως διατηρούνε υψηλότατες τιμές απλά γιατί υπάρχει το κύκλωμα προστασίας που ζητάει συνεχώς περισσότερα .
Το παραπάνω σε προβληματίζει όταν/αν βγεις να πιεις ένα <<ποτάκι>> ;

5.Ας αλαφρύνουμε το κλίμα .
Γίνεται συγκέντωση των στεκομελών σε γνωστό κεντρικό ξενοδοχείο . Στο ένα τραπέζι κάθονται ο ρεμπεσκές , ο νωεύς , η ισί , η μελιώ , ο όττο , ο τζιρότ , η μουνλάιτ , και ο αντωνάκης και συζητάνε φιλολογικά , παραφυσικά , αντιυλικά , θεολογικά , υπαρξιακά ζητήματα . Στο τραπέζι ρέει άφθονη σαμπάνια , καναπεδάκια , αστακός ,χαβιάρι και φουάγκρα . Το χιούμορ τους ξεχειλίζει τόσο πολύ που έχουνε μεθύσει και τα διπλανά τραπέζια . Είναι όλοι μισομεθυσμένοι , (αν και δεν φαίνεται γιατί και κανονικά σαν να έχουνε κάνει κεφάλι μιλάνε) .
Ο ρεμπ βάζει στοίχημα ότι μπορεί να πάρει τα τηλέφωνα των δύο πιο καλοστεκούμενων μπαργούμαν . Τα σουφρώνει από τον μετρ με ένα 100ευρω και κερδίζει από το στοίχημα 400 ευρώ . Η μουνλάιτ τον καταγγέλνει και ο αντωνάκης της τραβάει τις κοτσίδες και της πετάει χαβιάρι όταν κοιτάζει αλλού . Ο όττο και ο τζιρότ χορεύουνε καλαματιανό υπό τους ήχους ενός τζαζ πιάνου και κολλάνε 10χίλιαρα στην ορχήστρα . Η ισί παίζει τράπουλα με την μελιώ και ο νωεύς προτείνει να το γυρίσουνε οι τρεις τους σε στριπ πόκερ . Αυτές αρνούνται και αυτός πάει να βουτήξει στην πισίνα με το κοστούμι .


Στο δεύτερο τραπέζι είναι ο ράσκαλ , η βικ βικ , η κορπς , η εδάδ , η μαντρουγκάντα , ο τσίπουρος , ο μπόρατ και η καλυψώ . Αυτοί εδώ είναι στο τμήμα μη καπνιστών και β κατηγορίας . Η εδάδ έχει χωθεί κάτω από ένα τραπέζι και έχει ανάψει ένα κουβανέζικο πούρο . Στο άλλο χέρι κρατάει την ταμπελίτσα νο σμόκινγκ και αυτό της προκαλεί μεγαλύτερη αγαλλίαση . Ο ράσκαλ και η βικ βικ , παίζουνε πρώτα τουρτοπόλεμο και αφού χαλάνε όλα τα αποθέματα πάνε να αλλάξουνε ρούχα σε ένα κοντινό παζάρι.Τελικά αλλάζουνε και βέρες . Η μαντρουγκάντα προσπαθεί να πείσει τον μπόρατ ότι οι άντρες είναι γουρούνια αλλά αυτός απαντάει ότι και να λέει αυτή βελάζοντας για να την μπερδέψει . Η καλυψώ λέει στον τσίπουρο να παίξουνε κρεμάλα γιατί βαριέται αλλά ο τσίπουρος όλο γκρινιάζει γιατί ήθελε να ήτανε στο άλλο τραπέζι . Στο τέλος η καλυψώ ακολουθεί την κορπς η οποία κάνει την σερβιτόρα για να κλέψει τα μπουρμπουάρ και μετά τα χαλάει όλα σε σοκολάτες από ένα αυτόματο μηχάνημα .

Εσύ , αγαπητέ αναγνώστη αν ήσουνα καλεσμένος σε ποιο τραπέζι θα πήγαινες και πώς θα εντασσόσουνα στην παρέα . Αν θες φτιάξε τρίτο τραπέζι με 4-5 άτομα


π.σ. αφιερωμένη η νούμερο 5 στην καιτούλα :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1. Χμ.. χμου. Πιστεύω πως σε καιρό πολέμου μάλλον το αντίθετο θα γινόταν, γιατί οι άνθρωποι αυτοί θα συνειδητοποιούσαν πως το "ο καθένας για την πάρτη του" μάλλον δεν περνάει, και ότι όλοι μαζί και συσπειρωμένοι, θα υπήρχε μία πιθανότητα να επιβιώσουν, αλλά μόνοι.. γουελ, η τιμή της πιθανότητας αυτής θα μειωνόταν σημαντικά.
Οι άνθρωποι ζουν μη έχοντας στο μυαλό τους το ότι μπορεί κάποια στιγμή η υπάρχουσα τάξη πραγμάτων να ανατραπεί ή ..να σταματήσουν να ζουν. Πιο πολύ ενδιαφέρον θα είχε να μάθουμε αν θα άλλαζε κάποιος τον τρόπο που σκέφτεται και που ζει και που συμπεριφέρεται, αν του έλεγαν πως αύριο θα πεθάνει ή ..ότι αύριο θα κηρυχθεί πόλεμος. :worry:

2. Ποτέ. Και έχω βιώσει μόνο το β, από επιλογή- επειδή δεν θα μπορούσα ποτέ να κάνω το α.
(εδώ πάει χειρονομία με ανοιχτή παλάμη και 5 δάχτυλα προς εμένα :ermm:)
Πραγματικά πιστεύω ότι το πώς θα επιλέξεις να χωρίσεις από κάποιον, αν το επιλέξεις, λέει πολλά για σένα και άλλα τόσα για το πώς ήταν η σχέση σου με τον σύντροφό σου. Αν τον αγάπησες πραγματικά, ακόμη κι αν δεν θέλεις πλέον να είσαι μαζί του, θα κάνεις μία προσπάθεια να φερθείς ευγενικά, ανθρώπινα και συμπονετικά, ειδικά αν εκείνος/η τρέφει ακόμα αισθήματα για σενα.

3. συζήτηση με το αμόρε και αν κατέληγε στο ότι χρειάζεται να αφήσω τη δουλειά, θα την άφηνα :)

4. όχι :worry:
πρώτον, επειδή βγαίνω για ποτάκι όταν έχω διάθεση, είμαι με φίλους και γενικά με καλή παρέα. :) και δεύτερον επειδή δεν είναι πια τόσο ακριβά, ειδικά αν βγαίνεις σε μπαροειδή και τέτοιου είδους νυχτερινά μαγαζιά με τη συχνότητα που το κάνω εγώ..

5. θεωρώ ότι η κατανομή στα τραπέζια είναι τελείως λάθος :pfff:
Θα σου πω το δικό μου seating chart και θα μου πεις αν σ αρέσει..
Βάζουμε τρία τραπέζια των 8 ατόμων. Στο πρώτο τραπέζι βάζουμε κορπς, Εδαδ, DrStrangelove, Τσίπουρο, μάρα_κουταμάρα, Κακή Επιρροή, Γίδι, Νεράιδα.
Η κορπς θα τσακώνεται με την Εδαδ για ..όλα τα θέματα, επειδή αυτό κάνουν. :happy: Ο Τσίπουρος θα μιλάει με τη μάρα για τις "συναυλίες που πήγατε πρόσφατα" και θα ανακαλύψουν πόσα κοινά γούστα έχουν που ούτε που το ξεραν! :D Στη ροή της συζήτησης θα αναφερθεί κάπου η Madonna και οι James, και θα το πιάσει το αυτί της κορπς η οποία θα παρατήσει την Εδαδ σύξυλη :confused: και θα πιάσει ψιλή κουβέντα με τους άλλους δύο. Η Κακή Επιρροή θα συζητά ζωηρά με τον DrStrangelove περί της φύσεως των σημερινών ανθρωπίνων (και μη) σχέσεων και το Γίδι θα συμφωνεί κουνόντας το κεφάλι και παρατηρώντας την αρχιτεκτονική του χώρου- η οποία σημειωτέον θα είναι τελείως χάλι. :X Η Εδαδ θα στραφεί προς τα εκείνους, μα θα παρατηρήσει τη Νεράιδα που κάπου εκεί παραδίπλα θα έχει απορροφήθεί με το ζώδια σέξιον κάποιου περιοδικού, και τελικά θα της ζητήσει το περιοδικό ολόκληρο μπας και διαβάσει τίποτα της προκοπής στις μπροστινές σελίδες.. μάταιος κόπος. Θα καταλήξει στο μπαρ για ένα ακόμη Μοχίτο- θα τραβήξει αργότερα την προσοχή όλων αφού θα έχει πιάσει τον πιο χοτ χοτ χορευτή και θα βρίσκεται στο κέντρο του ντανςφλορ :happy:


Στο δεύτερο τραπέζι θα είναι ο sid, η Youki, η Ηρώ, η love_angel, η Ρεζ, ο Δεσμώτης, η swamps, ο Bill και η moonlight. Ο Δεσμώτης και η swamps, ως άτομα σοβαρά δεν θα ασχολούνται με το τι κάνουν οι άλλοι γύρω και θα έχουν πιάσει κουβέντα για βαριά φιλοσοφικά και θεολογικά θέματα.. Έτσι οι άλλοι θα φύγουν αθόρυβα από το τραπέζι :happy: Θα πάνε να καθίσουν σε ένα των 6 ατόμων- και καθώς η moonlight θα συζητά με τον Bill για τις διευκολύνσεις του νετ, η Ηρώ θα προσπαθεί να αδειάσει στο ποτήρι του με τη σπράιτ ένα σφηνάκι καρπούζι :D
Θα κάνει νόημα στη Γιούκι και στη Ρεζ, οι οποίες όμως θα κάνουν διαγωνισμό με τα υπόλοιπα σφηνάκια, ποια θα πιει τα περισσότερα (βγήκε για να ξεδώσει το στέκι λέμε! :D) και δεν θα προσέχουν τι τους λέει η Ηρώ. Μα ακριβώς εκείνη τη στιγμή θα περάσει από δίπλα ο σιντ που θα χορεύει από ώρα με την love_angel και κάνοντας μία θεαματική φιγούρα θα τους πάρει τα σφηνάκια από το χέρι για να τα πιει εκείνος, κάνοντας at the same time την αγαπημένη του ολ τάιμ κλάσικ ερώτηση "πού είναι ο ρεμπεσκές". :worry: Θα φάει σφαλιάρα (δεν ξεχωρίσαμε ποιανής το χέρι ήταν) και θα κάνει σβούρα τελειώνοντας το χορευτικό με μία θεαματική βουτιά στο ντανσφλορ, ίσα ίσα για να καταλήξει ακρρριβώς μπροστά στα πόδια της Εδαδ. :D

Στο τρίτο τραπέζι θα είναι ο Αντώνης, η Νινινάου, ο Νωεύς, ο ράσκαλ, η Ιδριλ, ο Ρεμπεσκές, Καγίρα, underwater. Η underwater και ο Ρεμπεσκές θα έχουν πιάσει συζήτηση περί του εξωτερικού και πόσο (δεν) τους άρεσε.. (ε για να είναι στο μίτινγκ, θα χουν έρθει Ελλάδα! :confused:) Εκείνη ακριβώς την ώρα όμως ο Ρεμπ, με την άκρη του ματιού του θα δει τον σιντ να έρχεται και... από τότε αγνοείται :D
Το Καγίρι θα μιλάει με τον Αντώνη και τον Νωέα σε χαλαρό στυλ, περι ανέμων και υδάτων, πίνοντας κρασί. Το Καγίρι σε κάποια φάση θα τους αφήσει, και θα πάρει τον ράσκαλ να χορέψουν για να μπει εκείνος στο μάτι της λοβ που χόρευε με τον σιντ (:mad:) κι εκείνη στο μάτι του σερβιτόρου που ακόμα δεν της ζήτησε τηλέφωνο! :D τα καταφέρνουν αμφότεροι.. :angel:
Ο Νωέας και ο Αντώνης φυσικά δεν έχουν πτοηθεί, συζητούν με τη Ρηνούλα (Νινινάου) τις προοπτικές εξέλιξης των διαφόρων επαγγελμάτων σήμερα- ο Νωέας πάντως έχει βρει το δικό του ιδανικό επάγγελμα, και με τη βεβαιότητα αυτή μπορεί πλέον να συμβουλεύσει κατάλληλα τον καθένα, για το δικό του όνειρο :) Η Ιδριλ απλά θα μιλάει από λίγο με όλους! :D


Εγώω θα τριγυρίζω από τραπέζι σε τραπέζι, αζ όλγουεις :happy:
Ο Χάος θα φτάσει καθυστερημένος και θα τον βάλουμε στο τραπέζι των 6 αλλά θα μετακομίσει μαζί με το ποτό του στου Δεσμώτη και της σουαμπς, και θα ανοίξουν ζωηρή συζήτηση περί της ζωής και του θανάτου. :worry:


Κατάλαβες τώρα σιντ παιδίμ πώς γίνεται το σιτινγκ τσαρτ; :pfff:


ίδιες! χοχο ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top