Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Άσχετο: το όνομά μου είναι καθολικό, παρ' όλα αυτά μια χαρά με βάφτισαν σε ορθόδοξη εκκλησία, δεν είχα όμως ποτέ γιορτή. Μετά λοιπόν από 28 χρόνια που δεν είχα γιορτή, έμαθα οτι η ορθόδοξη εκκλησία καθιέρωσε να γιορτάζει το όνομά μου στις 15 Δεκεμβρίου και έχω μπερδευτεί. Πώς γίνεται να με βάφτισαν ενώ δεν υπήρχε το όνομα αυτό στην ορθόδοξη εκκλησία; Και πώς ξαφνικά καθιερώνεται η γιορτή μου;:hmm:


το ονομα μου ειναι επισης καθολικο.
και γω ομως βαφτιστηκα σε ορθοδοξη εκκλησια!:P

αλλα εγω δεν εχω ορθοδοξη γιορτη και δεν παιρνω δωρα!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
το ονομα μου ειναι επισης καθολικο.
και γω ομως βαφτιστηκα σε ορθοδοξη εκκλησια!:P

αλλα εγω δεν εχω ορθοδοξη γιορτη και δεν παιρνω δωρα!!:(

Κι εγώ δεν ευελπιστώ οτι από δω και πέρα θα πω σε όσους με ξέρουν "τώρα έχω γιορτή! περιμένω δώρα!". Θα με πάρουν με τις ντομάτες:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Άσχετο: το όνομά μου είναι καθολικό, παρ' όλα αυτά μια χαρά με βάφτισαν σε ορθόδοξη εκκλησία, δεν είχα όμως ποτέ γιορτή. Μετά λοιπόν από 28 χρόνια που δεν είχα γιορτή, έμαθα οτι η ορθόδοξη εκκλησία καθιέρωσε να γιορτάζει το όνομά μου στις 15 Δεκεμβρίου και έχω μπερδευτεί. Πώς γίνεται να με βάφτισαν ενώ δεν υπήρχε το όνομα αυτό στην ορθόδοξη εκκλησία; Και πώς ξαφνικά καθιερώνεται η γιορτή μου;:hmm:

Ηimela είναι πραγματικό όνομα ; Himmel στα γερμανικά πάντως σημαίνει ουρανός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Ηimela είναι πραγματικό όνομα ; Himmel στα γερμανικά πάντως σημαίνει ουρανός.

Το πραγματικό μου όνομα είναι Σύλβια. Το Himela το δημιούργησα εγώ από τη γερμανική λέξη himmel που λες κι εσύ. Μου κάνει εντύπωση που το κατάλαβες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Το πραγματικό μου όνομα είναι Σύλβια. Το Himela το δημιούργησα εγώ από τη γερμανική λέξη himmel που λες κι εσύ. Μου κάνει εντύπωση που το κατάλαβες:)

λίγο το κληρονομικό μου χάρισμα λίγο το γλωσσολογικό μου βίτσιο. Πανέμορφα και τα δυο σου πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
λίγο το κληρονομικό μου χάρισμα λίγο το γλωσσολογικό μου βίτσιο. Πανέμορφα και τα δυο σου πάντως.

Νά 'σαι καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τα αρχαια Ελληνι9κα πως τα δεχετε;.... Βασικα θα επρεπε να δεχετε οπιοδηποτε ονομα, ασχετα απο το αν γιορταζει, γιατι λοιπον να μην το δεχετε κιολας;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Όποιος δεν έχει Άγιο που εορτάζει, είθισται να γιορτάζει την Κυριακή των Αγίων Πάντων (κινητη εορτή ανάλογα με το Πάσχα), όπου εορτάζονται όλοι οι Άγιοι των οποίων δεν αποκαλύφθηκε η Αγιότητα από τον Θεό. Υπάρχουν πάντως πολλά αρχαία ονόματα τα οποία εορτάζουν (π.χ. Θεμιστοκλης, Σωκράτης, Ασπασία, Αντιγόνη κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όποιος δεν έχει Άγιο που εορτάζει, είθισται να γιορτάζει την Κυριακή των Αγίων Πάντων (κινητη εορτή ανάλογα με το Πάσχα), όπου εορτάζονται όλοι οι Άγιοι των οποίων δεν αποκαλύφθηκε η Αγιότητα από τον Θεό. Υπάρχουν πάντως πολλά αρχαία ονόματα τα οποία εορτάζουν (π.χ. Θεμιστοκλης, Σωκράτης, Ασπασία, Αντιγόνη κλπ).

Υπαρχουν ομως και παραπολλα που δεν γιορταζουν, κιομος η εκκλησια δεχετε το ονομα κανονικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ναι. Και γιορτάζει των Αγίων Πάντων όπως είπα και παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


χαζοτραγουδο ακομα και για μενα.

τα χω παιξει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ τσατ
Περναει ελικοπτερο;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Άντε, 3 μέρες και σήμερα! Μετά θα με χάσετε για 10 μέρες. Φεύγω απ' τον πολιτισμό!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πολλές καλησπέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Άγγελε: το λαπτοπάκι έχει ένα πρόγραμμα που μπορείς να κάνεις μια φωτογραφία σου κινούμενο άβαταρ και να αλλάξεις χρώμα ματιών, να βάλεις δόντια, και μετά να ηχογραφήσεις κάτι και να το προσαρμόσεις σε διάφορα συναισθήματα. Έχει πολλήηηηη πλάκα. Είδα επιτέλους πώς θα ήμουν με μπλε μάτια:clapup:

Μου θυμίζει εκείνη την ταινία με τον Αλ Πατσίνο με την εικονική γυναίκα - πώς λεγόταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Μου θυμίζει εκείνη την ταινία με τον Αλ Πατσίνο με την εικονική γυναίκα - πώς λεγόταν;
Simone :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ωραια ταινιουλα. Ειδα το λυκοφως, καλο ηταν. Δε ξετρελαινομαι ευκολα με ταινιες δυστυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Ναι, ευχαριστώ. Θα ήθελα να σας τη βάλω να τη δείτε αλλά είναι τεράστιο το αρχείο.

Ελάτε στο chat να τα πούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
σε 40 λεπτα θα μαι εκει, αν ειστε μεσα... θα φυγω στις και μιση και θα ξαναρθω ακριβως.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top