Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μην ανχώνεσαι εγώ έχω στο κεφάλι μου ένα κάρο δυαδικά ψηφία τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Πάλι καλά, εσένα είναι μικρά, εγώ τι να πω που έχω σιδηροδοκούς; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
ΚΑλησπέρα σας
Θέλω ονειροκρίτη; που θα βρω; έχουμε κάτι ανλογο εδω μέσα;
Τι σημαινει το κλάμα(όταν κλαίς εσύ ο ίδιος στον ύπνο σου);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Στα βιβλιοπωλεία έχει. Αν και εμπιστεύομαι τους ονειροκρίτες όσο την Λίτσα Πατέρα.Καθόλου δελαδής. αλλά αν πιστεύεις σε δαύτα έχει στα βιβλιοπωλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στα βιβλιοπωλεία έχει. Αν και εμπιστεύομαι τους ονειροκρίτες όσο την Λίτσα Πατέρα.Καθόλου δελαδής. αλλά αν πιστεύεις σε δαύτα έχει στα βιβλιοπωλεία.
Έχει και στο νετ Σοφία μου
αλλά μην τα πιστεύεις...

πάρε πχ την τάδε σελίδα (κλικ)
και δες τι βγάζει για το λήμμα άγκυρα για παράδειγμα, που είναι κάτι το απόλυτα φυσικό που μπορεί να δω εγώ στον ύπνο μου!


:confused:

χμ, ναι. τέλος πάντων- δες τι λέει :p

Αν ονειρευτείτε άγκυρα, σημαίνει χωρισμό από φίλους, ταξίδι και αλλαγή τόπου διαμονής. Αν δείτε άγκυρα και είστε ερωτευμένοι, σύντομα θα μαλώσετε με το/τη σύντροφό σας.
Για τους ναυτικούς που είδαν στον ύπνο τους άγκυρα, το όνειρο είναι καλός οιωνός, αν η θάλασσα ήταν γαλήνια. Για τους άλλους ανθρώπους σημαίνει χωρισμό από φίλους, αλλαγή διαμονής και ταξίδια στο εξωτερικό. Οι ερωτευμένοι σύντομα θα τσακωθούν, αν κάποιος τους δει στ' όνειρο του άγκυρα
Αν είσαι στεναχωρημένος και δεις άγκυρα θα απαλλαγείς από την στεναχώρια σου. Αν την ρίχνεις στη θάλασσα θα απαλλαγείς από τους εχθρούς σου και οι υποθέσεις σου θα πάνε μια χαρά. Αν είσαι ανύπαντρος και δεις άγκυρα σύντομα θα παντρευτείς και θα κάνεις επιτυχημένο γάμο.
...άρα, αμα εγώ δω άγκυρα
θα τσακωθώ με φίλους
θα τσακωθώ με αγάπιο
αφού είμαι ανύπαντρη, θα παντρευτώ κιόλας και θα είναι και επιτυχημένος γάμος! (βλ. σε αντιδιαστολή με το από πάνω)

Ε οκ- εγώ δεν θα πάω να συναγωνιστώ τον ονειροκρίτη, αλλά με μία πρόχειρη σκέψη το ερμηνεύω ως "με πείραξε το πολύ διάβασμα και άρχισα να τα βλέπω και στον ύπνο μου" :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Τί κάνει το όμορφο νησί μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
μερες σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Back again!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
where?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Καλημέρα!!!:) Εσείς καλά;;;
Δεν αντέεεεεεχω να διαβάζω άλλο ιστορία...:knife:

Ε οκ- εγώ δεν θα πάω να συναγωνιστώ τον ονειροκρίτη, αλλά με μία πρόχειρη σκέψη το ερμηνεύω ως "με πείραξε το πολύ διάβασμα και άρχισα να τα βλέπω και στον ύπνο μου" :angel:

Εμένα μου λες...που είδα σήμερα στον ύπνο μου οτι έπινα καφεδάκι με τον Μπίσμαρκ και μου έλεγε ότι αν δεν κρατήσουμε (εμείς, οι γερμανοί :P) μετριοποαθή εξωτερική πολιτική θα γίνει πόλεμος...και μετά αφού ξέσπασε ο Α΄παγκόσμιος, έγινα γάλλος και πολεμούσα στα χαρακώματα και γκρίνιαζα κιόλας στους ανώτερους μου οτι το πεδίο μάχης δεν πρόκειται να μετακινηθεί πάνω από 10 χλμ...ότι να ΄ναι!!!:wall:

Πότε θα έρθουν οι κύριοι με τα άσπρα πουκαμισάκια είπαμε;!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Η έγκυος γυναίκα προτιμότερο να αποφεύγει να πίνει καφέ. Εάν έπινε καφέ πριν, μπορεί σταδιακά να το μειώσει και να σταματήσει. Η μεγάλη κατανάλωση καφεΐνης { δυο μεγάλες κούπες φραπέ την ήμερα είναι μεγάλη ποσότητα }έχει συσχετισθεί με αυξημένο κίνδυνο αποβολής.

Διάβασα αυτό κάπου είναι αλήθεια;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σοφία, σίγουρα ο καφές είναι καλό αποφεύγεται, όχι μόνο για πιθανό κίνδυνο αποβολής αλλά και γιατί νομίζω ότι η καφεΐνη μπορεί να περάσει στο έμβρυο μέσω του πλακούντα.

Νομίζω ότι η άποψη που επικρατεί είναι ότι ένας γαλλικός ή ένας ελληνικός δεν πειράζει, αλλά ο νες πρέπει να αποφεύγεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
ουπς!!!! εμένα ο γιατρός μου γιατί δεν μου το ε'ίπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου είπε, κάποια πράγματα είναι κοινή λογική.
Για αλκοόλ ας πούμε σου είπε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
ε αυτο το καταλαβα και μόνη...μου είπε βέβαια να μην γίνω αντικοινωνική να πίνω καν'ενα ποτηράκι να βγαίνω 'εξω.... εξω 'όμως πολύ κάπνα...
απααππαπαπαππα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αντί να διαβάζω σαπίζω πάνω από μια κούπα καφέ. Εύγε μου!

Σοφία : η μαμά θυμάμαι, πριν γεννήσει τον αδερφό μου, είχε ένα κάρο βιβλία για την εγκυμοσύνη, και ας ήταν η τρίτη της (η αδερφή μου μας άφησε όταν γεννήθηκε :/: ) και τα διάβαζε συνέχεια. Γιατί δεν πας να πάρεις και εσύ κανένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Καλημέρες! Πέρασα μαθηματάκι με 8 και γουστάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Μπράβο τσιπ παλικάρι μου....
Και στα κάλύτερα...
whitedrum θα το κάνω σε ευχααριστώ για την συμβουλή.
οι Γιατροί γιατί δεν σου λένε κάποια πράγματα στάνταρ και πρέπει να μαθένεις από τα βιβλία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top