Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άσχετο αλλά ΙΧ δεν θα έπρεπε να τον πάρει
ειδικά αν δεν είχε πεθάνει
φαντάζεστε να του πέθαινε μέσα στο αμάξι??
τι λέτε τώρα ρε? δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα.... ξέρεις πως σε τρέχουν μετά?
πας να κάνεις ένα καλό και βρίσκεσαι με κλεισμένο σπίτι και χρέη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν εννοούσε να τον πάει κάποιος νοσοκομείο...
Αλήθεια, το εξηγείς λίγο, Κουεδίνωμ;
Πάντως το να μη σταματήσει κανείς... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Παιδιά έστω ότι τον παίρνει κάποιος με το αμάξι του να τον πάει στο νοσοκομείο, πέφτει σε μποτιλιάρισμα και .... του πεθαίνει!
Ξέρετε τι θα πάθει αυτός που τον μεταφέρει? αυτεπάγγελτα πάει!
Άσε το ενδεχόμενο να πάθει καμιά τρέλα η οικογένεια του και να σε κατηγορούν ότι εσύ τον σκότωσες.... κι ότι δεν έπρεπε να τον πάρεις, κι ότι όπως τον σήκωσες και τον μετακίνησες έπαθε τη ζημιά...
άσε ρε....
Εδώ απαγορεύεται να μετακινήσεις τον τραυματία έστω και στο πλάι στο πεζοδρόμιο για να μην του κάνεις ζημιά χωρίς κολάρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Παιδιά έστω ότι τον παίρνει κάποιος με το αμάξι του να τον πάει στο νοσοκομείο, πέφτει σε μποτιλιάρισμα και .... του πεθαίνει!
Ξέρετε τι θα πάθει αυτός που τον μεταφέρει? αυτεπάγγελτα πάει!
Άσε το ενδεχόμενο να πάθει καμιά τρέλα η οικογένεια του και να σε κατηγορούν ότι εσύ τον σκότωσες.... κι ότι δεν έπρεπε να τον πάρεις, κι ότι όπως τον σήκωσες και τον μετακίνησες έπαθε τη ζημιά...
άσε ρε....
Εδώ απαγορεύεται να μετακινήσεις τον τραυματία έστω και στο πλάι στο πεζοδρόμιο για να μην του κάνεις ζημιά χωρίς κολάρο...

Άλλο το να τον μεταφέρεις, που πράγματι έτσι είναι δεν πρέπει γιατί μπορεί να προκαλέσεις μεγαλύτερη ζημιά ....
και άλλο το να σταματήσεις και να ενδιαφερθείς. Νομίζω ότι ο Μέταλ σχολίασε ότι κανείς δεν σταμάταγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν σταματήσουν όλα τα ΙΧ θα δημιουργηθεί μποτιλιάρισμα
Συνήθως, όταν έρχεται η τροχαία σε τέτοια περιστατικά σε διώχνει του σκοτωμού να μην σταματήσεις και να φύγεις.
Να σταματήσει ο άλλος, τη στιγμή που δεν μπορεί να παρέχει κάποια βοήθεια, τη στιγμή που δεν κάνει να τον μεταφέρει... για ποιο λόγο?
Απλά για να τον κοιτάει να πεθαίνει και να δημιουργεί μποτιλιάρισμα?

Δεν είναι πάντα αδιαφορία βρε παιδιά....
Κι εγώ θα έφευγα και θα έπαιρνα τηλ ταυτόχρονα απ το αμάξι μου στο 100 για να δηλώσω το συμβάν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα δε λέμε να σταματήσουν όλοι... Όντως γίνονται τρελά μποτιλιαρίσματα, ακόμα και αστο αντίθετο ρεύμα, γιατί υπάρχουν περίεργοι. Αλλά ένας ή δύο, για συμπαράσταση, πρώτες βοήθειες, μπορούν να σταματήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπερα! Τι μου θυμισατε....Πριν 3 χρονια περιπου καποιος χτυπησε κατι γνωστους μου με αυτοκινητο, την ημερα της Πρωτοχρονιας. Η κοπελα ακομα δεν εχει επανελθει. Ηταν σχεδον 2 χρονια σε κωμα και η κατασταση της ειναι ακομα πολυ ασχημη. Αυτος που τους χτυπησε ηταν ενας σουρωμενος μπατσος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα δε λέμε να σταματήσουν όλοι... Όντως γίνονται τρελά μποτιλιαρίσματα, ακόμα και αστο αντίθετο ρεύμα, γιατί υπάρχουν περίεργοι. Αλλά ένας ή δύο, για συμπαράσταση, πρώτες βοήθειες, μπορούν να σταματήσουν.

δεν ξέρω... πραγματικά δεν ξέρω
θεωρώ ότι σίγουρα υπήρχε κάποιος εκεί γύρω του
κάποιος πεζός ή κάποιο άλλο μηχανάκι ή κάποιος τέλος πάντων
απλά το να σταματήσει ΙΧ χωρίς να προσφέρει καμία βοήθεια δεν το βρίσκω και σκόπιμο
περισσότερο κακό κάνει παρά καλό
δεν ήμουν βέβαια και μπροστά.... απλά μιλάω με βάση άλλες φορές που έχει τύχει να δω παρόμοια περιστατικά...
πάντα όλο και κάποιος θα σταματήσει
Συχνά κι όλας, κάποιος γιατρός εν κινήσει που βρέθηκε εκεί τυχαία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
δεν ξέρω... πραγματικά δεν ξέρω
θεωρώ ότι σίγουρα υπήρχε κάποιος εκεί γύρω του
κάποιος πεζός ή κάποιο άλλο μηχανάκι ή κάποιος τέλος πάντων
απλά το να σταματήσει ΙΧ χωρίς να προσφέρει καμία βοήθεια δεν το βρίσκω και σκόπιμο
περισσότερο κακό κάνει παρά καλό
δεν ήμουν βέβαια και μπροστά.... απλά μιλάω με βάση άλλες φορές που έχει τύχει να δω παρόμοια περιστατικά...
πάντα όλο και κάποιος θα σταματήσει
Συχνά κι όλας, κάποιος γιατρός εν κινήσει που βρέθηκε εκεί τυχαία

Αυτό θα είναι το ιδανικό, να σταματήσει δηλαδή ένας γιατρός ....
Αν όμως έβλεπες κάτι τέτοιο, έναν χτυπημένο ή ένα ατύχημα και δεν είχε σταματήσει κανείς, τι θα έκανες;;;
Εγώ θα σταμάταγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αυτό θα είναι το ιδανικό, να σταματήσει δηλαδή ένας γιατρός ....
Αν όμως έβλεπες κάτι τέτοιο, έναν χτυπημένο ή ένα ατύχημα και δεν είχε σταματήσει κανείς, τι θα έκανες;;;
Εγώ θα σταμάταγα.

Ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να σταματήσω να κάνω τι ακριβώς ρε παιδιά?
Σορρυ για την κυνικότητα μου αλλά πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο....
Αν έχω ένα μπουκάλι νερό μαζί μου, ναι ... να σταματήσω να του δώσω νερό!
Αν γνωρίζω πρώτες βοήθειες, ναι... να σταματήσω να τις δώσω!
Αν μπορώ να προσφέρω το παραμικρό, ναι οκ....
Αν δεν μπορώ όμως να κάνω τίποτα απολύτως... γιατί να σταματήσω?


Δε θεωρώ τον εαυτό μου γαϊδούρα ή αναίσθητη γιαυτό σας ρωτάω και το συζητάω... μήπως έχω λάθος, ξέρω γω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γεια θαθ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το σωστότερο είναι να σταματάς και να τοποθετείς το προειδοποιητικό τρίγωνο όταν ο τραυματίας είναι στο οδόστρωμα και στην συνέχεια να καλείς βοήθεια.Σε καμμία περίπτωση δεν τον μετακινείς ή δεν του δίνεις να πιει κάτι.Αν γνωρίζεις απο πρώτες βοήθειες κι αν είναι εφικτό του τις προσφέρεις.Αν δεν γνωρίζεις το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι όσο περιμένεις να δεις αν ανασαίνει ή αν έχει παλμούς, επίσης αν θεωρείς πως υπάρχει κίνδυνος ανάφλεξης απο το όχημα του τότε υποχρεωτικά τον μετακινείς (περίπτωση δίκοπο μαχαίρι).
Φυσικά τα παραπάνω προυποθέτουν ότι μπορείς κι εσύ χωρίς κίνδυνο να σταματήσεις το όχημα σου αν είναι να προκαλέσεις όχι μποτιλιάρισμα αλλά τρακάρισμα με την καμμία δεν σταματάς απλά καλείς το 100.

Κι όχι Κουέ δεν είσαι γαιδούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Να σταματήσω να κάνω τι ακριβώς ρε παιδιά?
Σορρυ για την κυνικότητα μου αλλά πραγματικά δεν βλέπω τον λόγο....
Αν έχω ένα μπουκάλι νερό μαζί μου, ναι ... να σταματήσω να του δώσω νερό!
Αν γνωρίζω πρώτες βοήθειες, ναι... να σταματήσω να τις δώσω!
Αν μπορώ να προσφέρω το παραμικρό, ναι οκ....
Αν δεν μπορώ όμως να κάνω τίποτα απολύτως... γιατί να σταματήσω?


Δε θεωρώ τον εαυτό μου γαϊδούρα ή αναίσθητη γιαυτό σας ρωτάω και το συζητάω... μήπως έχω λάθος, ξέρω γω?

Κοίτα μπορεί να μην πρέπει να τον μετακινήσεις, αλλά μπορείς να σταματήσεις μια αιμοραγία π.χ., να δεις αν έχει τις αισθήσεις του, ή έστω απλά να είσαι εκεί για να του μιλάς και να δίνεις λίγο κουράγιο και την αίσθηση ότι δεν είναι μόνος του ... νομίζω κι αυτό σημαντικό είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το σωστότερο είναι να σταματάς και να τοποθετείς το προειδοποιητικό τρίγωνο όταν ο τραυματίας είναι στο οδόστρωμα
Πού το βρίσκεις αυτό; :worry:



Καλά είσαι εσύ βρε ψυχή; :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Πού το βρίσκεις αυτό; :worry:



Καλά είσαι εσύ βρε ψυχή; :):D

Υποτίθεται ότι είναι στον εξοπλισμο του αυτοκινήτου μαζί με το κουτάκι Α βοηθειών.Αλλά οι περισσότεροι δεν έχουν.















Good, good!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάθε οδηγός υποχρεούται να έχει στο αμάξι του και προειδοποιητικό τρίγωνο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πού το βρίσκεις αυτό; :worry:



Καλά είσαι εσύ βρε ψυχή; :):D

Στο αυτοκίνητό σου μαζί με πυροσβεστήρα και φαρμακείο που πρέπει να χεις! :D

Ξέρω ότι δεν αναφέρεσαι στη δική μου ψυχή ... αλλά κι εγώ καλά είμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
[Rodos mode on]Καλησπέρααααααα!!!! :beer: [/Rodos mode on]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάθε οδηγός υποχρεούται να έχει στο αμάξι του και προειδοποιητικό τρίγωνο. ;)
Τι μαθαίνει κανείς! Ευχαριστώ κορίτσια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top