Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Τελικά είναι Χαίρεται ή Χαιρετε; :worry:

Προβληματίστηκα, γιατί πάντα χαίρεται το γράφω...:)

το έχω ξαναπεί, και ξαναπροβληματίστηκες:P
χαίρετε είναι
σημαίνει "εσείς να χαίρεστε" και δεν έχει σχέση με το "αυτός χαίρεται":)

εντιτ: τώρα είδα ότι σου απάντησε η σίμπυ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
το έχω ξαναπεί, και ξαναπροβληματίστηκες:P

Ναι... Αλλά μ' αρέσει να τ' ακούω... :P


Δεν το θυμόμουν really! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Το γήρας;; :worry:


Λέτε γιατρέ μου να είναι αυτό; Φτού! Και ήθελα να κλείσω 150ετία με σώας τας φρένας :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Nice try αλλα ούτε μέχρι τα 25 δεν κατάφερες να φτάσεις με σώας τας φρένας! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Nice try αλλα ούτε μέχρι τα 25 δεν κατάφερες να φτάσεις με σώας τας φρένας! :P:P:P

Ρε συ..... τον σακάτεψες τον άνθρωπο! Αν και εδώ που τα λέμε, δίκιο έχεις :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν με πειράζει, έχω κλείσει ραντεβού με το συνεργείο να ελέγξει τα υγρά. Μάλλον αυτό φταίει για τα φρένα :pfff:




κρυάδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν με πειράζει, έχω κλείσει ραντεβού με το συνεργείο να ελέγξει τα υγρά. Μάλλον αυτό φταίει για τα φρένα :pfff:




κρυάδα :P


:cold: ....... :P:P:P ...... Κάνε καλύτερα γενικό σέρβις! ξέρεις αμορτισέρ, ιμάντες, μπουζί, φλάτζες, τσιμούχες, κλπ.!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Χαίρεται είναι 3 ενικό (αυτός χαίρεται) το χαίρετε είναι προστακτική β πληθυντικό και σημαίνει "να χαίρεστε", άρα μάλλον όταν απευθύνεις χαιρετισμό βάζεις το χαίρετε!


το έχω ξαναπεί, και ξαναπροβληματίστηκες:P
χαίρετε είναι
σημαίνει "εσείς να χαίρεστε" και δεν έχει σχέση με το "αυτός χαίρεται":)

εντιτ: τώρα είδα ότι σου απάντησε η σίμπυ:redface:

ναι ε?
Δλδ η προστακτική για β πρόσωπο δεν είναι "χαίρεστε" -"χαρείτε" or s'th like that τεσπα? :confused::fool::fool::fool::fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ναι ε?
Δλδ η προστακτική για β πρόσωπο δεν είναι "χαίρεστε" -"χαρείτε" or s'th like that τεσπα? :confused::fool::fool::fool::fool:
προφανώς δεν μιλάμε για νεοελληνική, προέρχεται από τα αρχαία
το β ενικό είναι "χαίρε" (κεχαριτωμένη, ο Κύριος μετά σου):P
το β πληθυντικό είναι "χαίρετε"
όπως προστακτική β ενικό "λύε"
προστακτική β πληθυντικό "λύετε"
"λύστε" είναι στα νέα, αλλά πάλι με "ε" είναι στο τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Γεια... :kissing:
:yahoo:
:bigarmhug
:hello:
:group:
:flowers:
:drunk:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μωρά μου καλησπέρα, σας σκευτόμουν όλη μέρα πήρα να σας πώ πόσο σας αγαπώ και να σας αφήσω ξέρετε όλα αυτα τα λέω γιατί...

Δουλέυω πολλύ δουλέυω πολλύ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μωρά μου καλησπέρα, σας σκευτόμουν όλη μέρα πήρα να σας πώ πόσο σας αγαπώ και να σας αφήσω ξέρετε όλα αυτα τα λέω γιατί...

Δουλέυω πολλύ δουλέυω πολλύ:P

Μάνια!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Σιμπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:clapup::clapup::clapup:

Όλα καλά;; Τι έγινε σου είπαν να χάσεις βάρος για το πόδι σου;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

ωωω τι ωραίο χαρούμενο ποστ! :D

Γεια σας! Τι κάνετε; :redface:

Μάνια μου όλα καλά; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Γεια!:D

Κάτι έχεις να μας πεις εσύ...:whistle:

Για τον αντέννα λέω...:P

Έλα ρε Ρηνούλα..μαρτυριάρα και εσυ!
Τπτ δεν έχω να πω...θα τα δείτε όλα ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
ωωω τι ωραίο χαρούμενο ποστ! :D

Γεια σας! Τι κάνετε; :redface:

Μάνια μου όλα καλά; :worry:

Thanks... :jumpy:
:panwkatw:
:thumbsup:
:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Γεια σου Καλυψούλα!


:)

Καλά Νίνα, θα κάνω υπομονή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top