Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ομιτζί und 3 LOL!:clapup: Κοιλιόδουλες ερωτιάρες και βαλντερολάγνες καλησπέρα σας! Το όργιο επέστρεψε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ναι θα πάς στον Παπαμάρκο κοντά στην δουλειά μου;) έχει τα πάντα, ή αλλιώς στο my way πάλι παπ΄μάρκο στο Μαρινόπουλο στον Ρόδου Καλυθέας απο κάτω, έχει τα πάντα;)

ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
1 κουτι ντοματάκια..2 κλωνάρια σέλινο..2 κλωναράκια μαϊντανό
1-2 πατάτες...3 καρότα...1/2 λάχανο...1 πιπεριές...3 φρέσκα κρεμμυδάκια...αλάτι.. Χυμός λεμονιού... Και αν έχεις ψιλοκομμένο λάχανο

Μπά πολλά λές, πολλύς κόπος:P η δική μου θέλει 20 λεπτά και δεν βρομίζεις κουζίνες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Valder δεν είναι για σένα:P Πάντως πρόσεξα ότι σε ένα μύνημα έδωσε δύο λύσεις:hmm: είμαι άπαιχτη(οι ντομάτες αργότερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Αυτί είναι η πιο απλή μου ξέρω και κάποιες με κάποια περίεργα μυρωδικά από την Ινδία.. επίσης φτιάχνω και δικής μου κατασκευής έμπνευση …και η δικιά σου ωραία είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτί είναι η πιο απλή μου ξέρω και κάποιες με κάποια περίεργα μυρωδικά από την Ινδία.. επίσης φτιάχνω και δικής μου κατασκευής έμπνευση …και η δικιά σου ωραία είναι

απλά σαν καλή νοικοκηρά σκέυτομαι και την μετά καθαριώτητα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
@mania:Το έχω καταλάβει κι εγώ αυτό με τους συγγενείς- με όλους τους ανθρώπους βασικά... Όλοι έχουν κάτι να πουν, όλοι θέλουν να λένε τη γνώμη τους- αλλά το μόνο που μετράει είναι η γνώμη του ζευγαριού. Αν δεν μιλήσεις και δεν τα βρεις με τον άνθρωπό σου χωρίς να σε επηρρεάζουν οι απ' έξω, τότε δεν πρόκειται ποτέ να πετύχει η σχέση. :(

Πάντως αυτό που λες, για τις βολτούλες κλπ. και το να μη βαριόμαστε είναι πολύ σωστό... :) Πρέπει συνέχεια να προσπαθείς για μία σχέση, να μην την αφήνεις να πέσει σε τέλμα και να μη θεωρείς τον άλλο δεδομένο- αλλιώς το έχασες το παιχνίδι. Μπορεί να είναι δύσκολο, αλλά όλες οι ευτυχισμένες στιγμές που ζεις σε αποζημιώνουν. :redface:



Γειά σου Βαλντεράκι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
το ξέρω, πλάκα σου κάνω, απλά σαν καλή νοικοκηρά σκέυτομαι και την μετά καθαριώτητα:P
Πολύ όμορφα είσαι καλή νοικοκυρά αυτό είναι γεγονός..και η καθαριότητα αυτό το σημείο είναι το πιο κουραστικό μου άντε να τακτοποιείς μετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
@mania:Το έχω καταλάβει κι εγώ αυτό με τους συγγενείς- με όλους τους ανθρώπους βασικά... Όλοι έχουν κάτι να πουν, όλοι θέλουν να λένε τη γνώμη τους- αλλά το μόνο που μετράει είναι η γνώμη του ζευγαριού. Αν δεν μιλήσεις και δεν τα βρεις με τον άνθρωπό σου χωρίς να σε επηρρεάζουν οι απ' έξω, τότε δεν πρόκειται ποτέ να πετύχει η σχέση. :(

Πάντως αυτό που λες, για τις βολτούλες κλπ. και το να μη βαριόμαστε είναι πολύ σωστό... :) Πρέπει συνέχεια να προσπαθείς για μία σχέση, να μην την αφήνεις να πέσει σε τέλμα και να μη θεωρείς τον άλλο δεδομένο- αλλιώς το έχασες το παιχνίδι. Μπορεί να είναι δύσκολο, αλλά όλες οι ευτυχισμένες στιγμές που ζεις σε αποζημιώνουν. :redface:
Στην αρχή είναι δύσκολο, μετά ξεχνιέσε και σου αρέσει τόσο που απο μόνος σου ζητάς τις βολτες και τις εξώδους, προσωπικά εκτώς απο μπόουλιγκ δεν πάω πουθενα εδώ και καιρό αλλα δεν με νοιάζει, ουτε κάν με απασχολεί, μόνο που γυρνάς κουρασμένος παρασκευή βράδυ και έχεις ζεσ΄τη πίστσα ζεστή αγγαλιά και τενειούλα είναι ότι καλύτερο, χουχουλιασμένοι στον καναπέ κάτω απο την κουβέρτα, εκείνος να σου κάνει τα πόδια και εσύ τα μαλλιά, είναι υπέροχα ξεκούραστα και ότι χρειάζετε μετά απο μια κουραστική μερα-ευδομάδα;)

Οσο για τους συγκενείς με βγάλαν στείρα, με κράξανε για τα ταξίδια, όπου με βρούν θέλουν ανήψη εγγόνι και ξαδερφάκι ή φωνάζουν ότι δεν πρέπει να ξοδέυομαστε σε ταξίδια ή να μην πάμε camping ή πολλά και διάφορα, έχω να κάνω πάσχα ή χριστούγεννα με συγκενείς απο τότε που παντρέυτηκα, όλο κάπου πάμε έξωτερικό ή Ελλάδα... Μια φορά παραπονεθήκανε, μήναμε Ρόδο και δεν πάτησε ψυχή, μας χαλάσαν τις γιορτές και ξοδέψαμε περισσότερα απο ότι σε ταξιδι, άσε που παραμονή προτωχρονιας έκλεγα επειδή μας παράτησαν μόνους ενώ οι ίδιοι άνθρωποι φώναζαν γιατί δεν κάνουμε γιορτές μαζί τους;)

Ξέρω τι σου λέω, μακρυα και αγαπημένοι;)


Πολύ όμορφα είσαι καλή νοικοκυρά αυτό είναι γεγονός..και η καθαριότητα αυτό το σημείο είναι το πιο κουραστικό μου άντε να τακτοποιείς μετά

Ακριβώς:P ποιός έχει διάθεση να καθαρίζει μετά απο μία καλή σούπα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
@mania:Το έχω καταλάβει κι εγώ αυτό με τους συγγενείς- με όλους τους ανθρώπους βασικά... Όλοι έχουν κάτι να πουν, όλοι θέλουν να λένε τη γνώμη τους- αλλά το μόνο που μετράει είναι η γνώμη του ζευγαριού. Αν δεν μιλήσεις και δεν τα βρεις με τον άνθρωπό σου χωρίς να σε επηρρεάζουν οι απ' έξω, τότε δεν πρόκειται ποτέ να πετύχει η σχέση. :(

Πάντως αυτό που λες, για τις βολτούλες κλπ. και το να μη βαριόμαστε είναι πολύ σωστό... :) Πρέπει συνέχεια να προσπαθείς για μία σχέση, να μην την αφήνεις να πέσει σε τέλμα και να μη θεωρείς τον άλλο δεδομένο- αλλιώς το έχασες το παιχνίδι. Μπορεί να είναι δύσκολο, αλλά όλες οι ευτυχισμένες στιγμές που ζεις σε αποζημιώνουν. :redface:



Γειά σου Βαλντεράκι!!


Γεια σου Κα-γ-λυψώ! Δυστυχώς γλυκιά μου απ' όσα βλέπω που λες, δεν έχεις ζήσει ούτε το παραμικρό κομμάτι της ζωής. Δε θέλω να στο μαυρίσω ούτε να σε βάλω σε σκέψεις. Απλά είσαι τυχερή γιατί προφανώς μέχρι σήμερα σε περιστοιχίζουν άνθρωποι που δεν θέλησαν το κακό σου, έμμεσα ή άμεσα. Αν δείς τη ζωή μέσα από τα δικά μου μάτια, δυστυχώς θα φας μεγάλη φρίκη. Όσο ζω, όσο βλέπω τριγύρω μου τι γίνεται, τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι εκείνος ο κακόμοιρος ο Deadhead Pirate έχει ένα -κάποιο- δίκιο...

Θέλει αρετή και τόλμη η ζωή αλλά και γερή μπότα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γεια σου Κα-γ-λυψώ! Δυστυχώς γλυκιά μου απ' όσα βλέπω που λες, δεν έχεις ζήσει ούτε το παραμικρό κομμάτι της ζωής. Δε θέλω να στο μαυρίσω ούτε να σε βάλω σε σκέψεις. Απλά είσαι τυχερή γιατί προφανώς μέχρι σήμερα σε περιστοιχίζουν άνθρωποι που δεν θέλησαν το κακό σου, έμμεσα ή άμεσα. Αν δείς τη ζωή μέσα από τα δικά μου μάτια, δυστυχώς θα φας μεγάλη φρίκη. Όσο ζω, όσο βλέπω τριγύρω μου τι γίνεται, τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι εκείνος ο κακόμοιρος ο Deadhead Pirate έχει ένα -κάποιο- δίκιο...

Θέλει αρετή και τόλμη η ζωή αλλά και γερή μπότα...:hmm:
Κιόμως αν ο πειρατείς βρεί μια γυναίκα που να είναι σαν εκείνον δεν θα χαλιώντουσαν για τιποτα φίλε, θα περνούσαν ζωή και κότα και θα ήταν ρεμαλιά και οι δύο, θα χανόντουσαν απο όλους και δεν θα ενοχλοντουσαν απο κανέναν:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
αν σου δείξω φώτο καλοκερινή με 30 λεπτά ξεχασμένη στον ήλιο θα χάσεις πάσα ιδέα:P δεν μπορείς να με γνωρίσεις, πόσο μάλλων 1 ώρα:hmm: με φαντάζεσε:P


Τυχερή!:D
Eγώ από την άλλη έτσι και κάτσω 1 ώρα στον ήλιο, έχω τσουρουφλιστεί.. και μετά είμαι με ενυδατικές και γιαούρτια!.. και για μαύρισμα ούτε λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Τυχερή!:D
Eγώ από την άλλη έτσι και κάτσω 1 ώρα στον ήλιο, έχω τσουρουφλιστεί.. και μετά είμαι με ενυδατικές και γιαούρτια!.. και για μαύρισμα ούτε λόγος.

Ωχ σαν τον άντρα και σύ; ο δικός μου και 20 χρόνια να κάτσει γίνετε κόκκινος και καμαρώνει το κοκκίνησμα του, ενώ εγώ στην ίδια ώρα έχω γίνει αραπάκι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γεια σου Κα-γ-λυψώ! Δυστυχώς γλυκιά μου απ' όσα βλέπω που λες, δεν έχεις ζήσει ούτε το παραμικρό κομμάτι της ζωής. Δε θέλω να στο μαυρίσω ούτε να σε βάλω σε σκέψεις. Απλά είσαι τυχερή γιατί προφανώς μέχρι σήμερα σε περιστοιχίζουν άνθρωποι που δεν θέλησαν το κακό σου, έμμεσα ή άμεσα. Αν δείς τη ζωή μέσα από τα δικά μου μάτια, δυστυχώς θα φας μεγάλη φρίκη. Όσο ζω, όσο βλέπω τριγύρω μου τι γίνεται, τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι εκείνος ο κακόμοιρος ο Deadhead Pirate έχει ένα -κάποιο- δίκιο...

Θέλει αρετή και τόλμη η ζωή αλλά και γερή μπότα...:hmm:

Μην το λες, έχω ζήσει my fair share... :( Από πού το κατάλαβες αυτό που λες;
Απλά βλέπω τα καλά και πετάω τα άσχημα- αν κράταγα τα άσχημα θα ήμουν με χάπια.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μην το λες, έχω ζήσει my fair share... :( Από πού το κατάλαβες αυτό που λες;
Απλά βλέπω τα καλά και πετάω τα άσχημα- αν κράταγα τα άσχημα θα ήμουν με χάπια.. :/:

Καλυψώ μου κακώς πετάς τα άσχημα, πρέπει να ψάχνεις να βρείς τι έφεραν τα άσχημα και να τα διορθώσεις, αν τα πετάς ξαναβγαίνουν ξανά και ξανά;) να μαθαίνεις απο τα κακά και αφού δείς ότι το έμαθες το μάθημα σου και δεν θα το ξανακάνεις τότε το πετάς για πάντα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτό εννοώ Μάνια μου... Με το "άσχημα" αναφέρομαι σε άσχημες συμπεριφορές που εισέπραξα, άδικες αντιμετωπίσεις, λάθη δικά μου από τα οποία βέβαια έμαθα πολλά αλλά δε θέλω και να τα θυμάμαι, καθώς επίσης και τα άσχημα που φέρνει η ζωή θανάτους παππούδων, μπαμπάς που κάνει εγχείρηση αύριο στο μάτι και πιθανότατα μετά το πάσχα στην καρδιά, και άλλα πολλά... Αν τα σκεφτόμουν όλα αυτά όλη την ώρα θα ήμουν χάλια όλη την ώρα... Και τι καλό μπορεί να βγει από αυτό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Καλυψώ μου κακώς πετάς τα άσχημα, πρέπει να ψάχνεις να βρείς τι έφεραν τα άσχημα και να τα διορθώσεις, αν τα πετάς ξαναβγαίνουν ξανά και ξανά;) να μαθαίνεις απο τα κακά και αφού δείς ότι το έμαθες το μάθημα σου και δεν θα το ξανακάνεις τότε το πετάς για πάντα;)

Μακάρι να μπορούσαν όλοι οι άνθρωποι να δούν πέρα από τη μύτη τους και να πράξουν αντικειμενικά αυτό που λες μάνια μου. Θα χε καθαρίσει ο κόσμος σήμερα κατα ένα μεγάλο ποσοστό από φύρες και χαϊβάνια. Και καλά κάνεις και συμβουλεύεις έτσι την Καλυψώ διότι 19 χρονών δεν είναι γκομενάκι, είναι γυναίκα και πρέπει να μάθει για να σωθεί. Να μη γίνει ίσα κι όμοια με το Χαϊβανιστάν. :)

Μην το λες, έχω ζήσει my fair share... :( Από πού το κατάλαβες αυτό που λες;
Απλά βλέπω τα καλά και πετάω τα άσχημα- αν κράταγα τα άσχημα θα ήμουν με χάπια.. :/:

Εμ, 6 χρόνια διαφορά, όλο και κάτι πιάνω ρε συ Καλυψούδι.:) Κι αν μπορούσα να σε παρομοιάσω με κάτι, θα σε έλεγα "μικρό σαρκοφάγο κόκκινο τριαντάφυλλο". Σίγουρα δηλαδή έχεις ζήσει κάποια πράγματα που σε έκαναν κοφτερή άρα και σαρκοφάγα αλλά δεν έχεις ζήσει άλλα, γι αυτό είσαι ακόμα τρυφερή χωρίς να σου λείπει το ερωτική/συναισθηματική/φλογερή, ακριβώς σαν κόκκινο τριαντάφυλλο. Μη σε μαδήσουν κακόμοιρο είναι το θέμα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έλειπα μερικές μέρες από το forum και τώρα είδα τα τελευταία συμβάντα με το ban κλπ κλπ. Απλώς ήθελα να πω ότι κατά τη γνώμη μου η συγκεκριμένη χρήστης ίσως είπε κάποιες κουβέντες παραπάνω απ'ότι έπρεπε, αλλά κατά τη γνώμη μου η αντιμετώπιση που έλαβε (τουλάχιστον) από τους υπεύθυνους, δηλαδή ειρωνία και κουβέντες σε στυλ "έλα μωρέ, δεν έγινε και τίποτα" δεν ήταν καθόλου σωστή. Όταν κάποιος έχει παράπονα καθόμαστε και τον ακούμε, και δεν υποτιμούμε αμέσως την άποψή του. Ο καθένας θίγεται με διαφορετικά πράγματα και αυτό δεν αλλάζει. Και η πλάκα είναι πλάκα όταν γελάνε όλοι. Τώρα ακόμη και αν θεωρούμε ότι κάποιος δεν έχει χιουμορ, δεν τον αποπαίρνουμε αυτό, αλλά τουλάχιστον του ζητάμε συγνώμη και του εξηγούμε ότι δεν θέλαμε να τον θίξουμε/ενοχλήσουμε. Δεν λέω ότι πάντα ο παρεξηγημένος έχει δίκιο, αλλά όταν εμείς στη συνέχεια φερόμαστε υπεροπτικά, σίγουρα το τελικό φταίξιμο δεν πέφτει σε αυτόν. Τέτοιες συμπεριφορές από τους υπεύθυνους έχουν οδηγήσει άλλα fora (μιλάω για συγκεκριμένα παραδείγματα) να πεθάνουν. Μη βιαζεστε να κρίνετε κάποιον, γιατί μέσω internet λες αρκετά παραπάνω πράγματα απ'ότι θα έλεγες φυσιολογικά και για αυτό καταλήγουμε σε παρεξηγήσεις.

Μιας και μίλησα και εγώ "άσχημα" στη συγκεκριμένη χρήστρια και χωρίς να θέλω να δώσω συνέχεια.

Το να έχεις διαφορετική αντίληψη του χιούμορ είναι απολύτως δεκτό και κατανοητό. Και, αν και δεν είμαι στην ΟΔ και δεν αποφασίζω για αυτά, αλλά απο όσο έχω δει, κανείς δεν έχει πάρει Ban για τις απόψεις του.
Βan όμως χρίζουν συμπεριφορές που δεν σέβονται την προσωπικότητα του άλλου και όχι απλώς δεν την σέβονται, αλλά προβαίνουν σε χαρακτηρισμούς απαράδεκτους και τα όποια ποστ καταλήγουν να γίνονται λιβελογραφήματα αυθάδειας και αναίδειας. Ειδικά δε, όταν προσβάλλει προσωπικά χρήστες σε κάθε επίπεδο και χωρίς κανένα σεβασμό και -κυρίως- χωρίς σοβαρή αιτία για τέτοιους μύδρους, τότε υπάρχει πολύ σοβαρότερο θέμα από την διαφορετική αίσθηση του χιούμορ.
Όλα αυτά από προσωπική άποψη και χωρίς να έχω πάρει μέρος σε συζητήσεις σχετικά με τις ενέργειες που έπρεπε να ληφθούν μιας και δεν έχω τέτοιες δικαιοδοσίες.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Καλυψώ μου κακώς πετάς τα άσχημα, πρέπει να ψάχνεις να βρείς τι έφεραν τα άσχημα και να τα διορθώσεις, αν τα πετάς ξαναβγαίνουν ξανά και ξανά;) να μαθαίνεις απο τα κακά και αφού δείς ότι το έμαθες το μάθημα σου και δεν θα το ξανακάνεις τότε το πετάς για πάντα;)

Πες της τα χρυσόστομη, γιατί εμένα δε δείχνει να με ακούει (σόρυ καλυψώ μου αλλά έτσι είναι):P. Στη ζωή δεν πρέπει να πετάς τίποτα, γιατί τα καλά και τα κακά μαζί σε κάνουν αυτό που είσαι. Αν πετάξεις τα μεν ή τα δε, πετάς το μισό σου εαυτό.

@Resident: Δεν διαφωνώ ότι όπως γίναν τα πράγματα το ban μάλλον ήταν απαραίτητο, απλώς πιστεύω ότι όλα αυτά προέκυψαν λόγω των αντιδράσεων που δέχτηκε το συγκεκριμένο άτομο απο τους υπόλοιπους, που κατά τη γνώμη μου σε μεγάλο βαθμό την trollαραν, και καταλήξαμε εδώ. Κοινώς όλα αυτά θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί αν η κατάσταση είχε διευθετηθεί με μεγαλύτερη ψυχραιμία και λεπτότητα.

No offence...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτό εννοώ Μάνια μου... Με το "άσχημα" αναφέρομαι σε άσχημες συμπεριφορές που εισέπραξα, άδικες αντιμετωπίσεις, λάθη δικά μου από τα οποία βέβαια έμαθα πολλά αλλά δε θέλω και να τα θυμάμαι, καθώς επίσης και τα άσχημα που φέρνει η ζωή θανάτους παππούδων, μπαμπάς που κάνει εγχείρηση αύριο στο μάτι και πιθανότατα μετά το πάσχα στην καρδιά, και άλλα πολλά... Αν τα σκεφτόμουν όλα αυτά όλη την ώρα θα ήμουν χάλια όλη την ώρα... Και τι καλό μπορεί να βγει από αυτό; :)

Αυτά καλυψώ μου τα βλέπεις με δύναμη όπως λές και μπράβο σου, θέλει δύναμη και αισιοδοξία, χαμογέλα όπως τώρα και θα δείς ότι θα πάρεις χαμόγελο, περαστικά στον πατέρα σου και θα δείς ότι όλα θα πάνε καλά;)

Μακάρι να μπορούσαν όλοι οι άνθρωποι να δούν πέρα από τη μύτη τους και να πράξουν αντικειμενικά αυτό που λες μάνια μου. Θα χε καθαρίσει ο κόσμος σήμερα κατα ένα μεγάλο ποσοστό από φύρες και χαϊβάνια. Και καλά κάνεις και συμβουλεύεις έτσι την Καλυψώ διότι 19 χρονών δεν είναι γκομενάκι, είναι γυναίκα και πρέπει να μάθει για να σωθεί. Να μη γίνει ίσα κι όμοια με το Χαϊβανιστάν. :)

Valder μου τα λέω τα ξαναλέω, άν ένας απο τους 1000 που τα έχω πεί με ακούσει μπορεί να αλλάξει η ζωή του, όχι γιατί εγώ αυτό που λέω είναι σωστό πάντα αλλα γιατί οι άνθρωποι πρέπει να λένε αληθεινα πράγματα και να μειράζοντε εμεπειρίες και πράγματα που τον κάνουν ευτυχισμένο, πρέπει να ανοίξουμε τα μάτια μας και να δούμε μπροστά, αν είμουν κάποιος άλλος που δεν τα πράτω όσα λέω ναι είμαι για πέταμα, αλλα όσο κιάν έχω πολεμήσει στην ζωή μου προσπαθώ να το λέω και σε άλους για να μην φτάσουν εκεί που έφτασα κάποτε για να είμαι τώρα ευτυχισμένη;) η αληθινη γνώμη είναι και παράδειγμα, κάποιοι δίνουν συμβουλές απλά για να πούν άλλοι επειδή θέλουν υγειη αγάπη όπως την νοιώθω εγώ και θέλω να την προσφέρω, προσπαθήστε στην ζωή όλοι μπορούν, φτάνει να προσπαθήσουν και να δούν θετικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top