Καπνίζεις;

dimitris883

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dimitris883 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
αυτο τωρα ειναι απειλη η υποσχεση;;;;;

:bleh: :bleh: :bleh: :bleh:
Υπόσχεση. Κόψεις, δεν κόψεις το κάπνισμα! :P:P:P (που θα το κόψεις! :clapup:)

μεγαλες κουβεντες τοτε.....(και ναι το εφαγα το ξυλο....) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

nefnef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Ναι.. ναι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Όχι πλέον. Κάπνιζα για περισσότερα από 10 χρόνια και αρκετά τσιγάρα την ημέρα. Τελικά το έκοψα πριν 4 χρόνια. Απλά κατάλαβα ότι τα πιο πολλά τσιγάρα τα κάνω από συνήθεια και αποφάσισα να μην ξανακαπνίσω. Έτσι απλά. Μου τη δίνουν όμως οι αντικαπνιστές και όλο αυτό το κυνήγι κατά των καπνιστών. Εννοείται ότι όποιος καπνίζει ΔΕΝ πρέπει να ενοχλεί τον άλλο που δεν καπνίζει. Αφήστε όμως ρε παιδιά τον άνθρωπο να κάνει το τσιγαράκι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ένα πακέτο την ημέρα.:worry:

Η άλλη εναλλακτική είναι ν' αρχίζω να ρίχνω μπουνιές στον κόσμο, γιατί αν μου δίναν ένα ευρώ για κάθε μ@λακία που ακούω θα ήμουν πλούσιος, αλλά θα με πάνε μέσα για βιαιοπραγία.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
εχω απαντήσει εδώ; :confused:

Μετά από 11 συναπτά έτη που πέρασα να είμαι ... παράδειγμα προς αποφυγή για όλο τον κόσμο ("καλά... όταν κόψει η Resident Evil το κάπνισμα θα σημαίνει ότι σταμάτησε η παραγωγή καπνού στον πλανήτη") εδώ και 15 μέρες

ΟΧΙ
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Λοιπόν, γύρω από το κάπνισμα έχει στηθεί ολόκληρη ιστορία. Θεωρώ ότι ίσως το βούτυρο στο ψωμί μας ή και τα όσα μεταλλαγμένα καταβροχθίζουμε είναι πολύ πιο επικίνδυνα. Έχουμε την ανάγκη κάτι να κατηγορούμε...


Εγώ πριν 2 χρόνια ήμουν κατά του καπνίσματος, φανατικά όμως. Τσακωνόμουν με τους φίλους μου και δεν καταδεχόμουν ούτε να τους βλέπω να καπνίζουν. Πάντα είχα την περιέργεια...


Εδώ και 2 εβδομάδες "καπνίζω" κι εγώ (1 πακέτο και δεν έχει τελειώσει). Πάντα μόνη μου, όχι μπροστά σε άλλους. Δεν σκοπεύω να το συνεχίσω κανονικά. Ήθελα να είμαι ειλικρινής με τον εαυτό μου όταν δοκίμασα. Ακόμα δεν έχω εθιστεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Μην παίρνεις πακέτο. Είναι το πρώτο βήμα για τον εθισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Μην παίρνεις πακέτο. Είναι το πρώτο βήμα για τον εθισμό.

Ένα έχω πάρει μόνο. Πιστεύω ότι ο εθισμός θα έρθει αν καπνίζω με παρέα. Γι'αυτό το έχω αποφύγει...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Εγώ καπνίζω και μπορώ να σας πώ ότι αυτό τον καιρό το έχω αυξήσει κατά πολύ...Αχ, αυτό το άγχος ... θα μας πεθάνει...!!!

Θα προσπαθήσω να το ελαττώσω λίγο γιατι το έχω παρακάνει..
Συγκεκριμένα θα το κόψω ''μαχαίρι'' σε περίπτωση εγκυμοσύνης...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magg

Νεοφερμένος

Η magg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:worry:Καλημέρα παιδιά δυστυχώς κι εγώ καπνίζω 20 χρόνια σαν φουάρο και είμαι τόσο εξαρτώμενη που προτιμώ να καπνίζω πρώτα και μετά τα τρώω.Τι να πώ πάντως χρειάζεται μεγάλη δύναμη για να μπορέσει κανείς να το κόψη το ριμάδι.Αυτή η νικοτίνη ειναι πολύ δυνατό ναρκωτικό οσο γιά τιν πισσα δεν το συζητάω κάνει τη μεγαλύτερη ζημιά αλλά παραδόξως οσες εξετάσεις κιαν εχω κάνει δεν δείχνουν τιποτε και φαίνεται οτι η πίσσα φεύγει απ τις πατούσες τι να πώ.Πάντως όποιος δεν καπνίζει μην μπεί στον πειρασμό να καπνίσει ειναι η μεγαλύτερη βλακεία και απερισκεψία που μπορει να κάνει....Εχουμε που εχουμε την ατμοσφαιρική μόλυνση ας μην την καταπίνουμε με συνεργάτη το τσιγάρο.Εγω πάντως έχω αρχίσει σταδιακά να το μειώνω και θα το ξεχάσω για πάντα "ο επιμένων νικά"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Όχι αν είναι να αυτοκτονήσω δεν θέλω να είναι από τσιγάρο…η να καταντήσω σαν τον Constantine στην ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Εγω δυστυχώς καπνίζω αρκετά........1 πακέτο τη μέρα αλλα πολυ ελαφριά τσιγάρα, 0.1/1 μόνο.
Συγκεκριμένα Carelia Slims Ultima. :smoke:

Να ξέρεις ότι τα Lights, τα Ultra Lights κλπ είναι τα πιο επικίνδυνα επειδή είναι εμποτισμένα με χημικά

Πάντως εγώ έχω φίλους που καπνίζουν σ' αυτήν την ηλικία και προσπαθώ να τους πείσω ότι καταστρέφουν τον εαυτό τους και ότι σταματάει η ανάπτυξή τους. Αυτοί όμως επικαλούνται την πασίγνωστη δικαιολογία ότι θέλουν να ρίξουν γκόμενες. Ε αν υπάρχουν κοπελιές που εξιτάρονται μ' αυτό, τι να πώ??????

Ασπάλακες όλοι τους (γαμώτο βγήκε ο Πολύδωρας απο μέσα μου, πρέπει να το προσέξω, γιατί είμαι και σε ευαίσθητη ηλικία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ καπνίζω ..ξανά. Άντε να δω πόσο μακριά θα το πάω αυτό το βιολί με το "καπνίζω, δεν καπνίζω"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν καπνίζω και δεν έχω δοκιμάσει και ποτέ- δεν μου αρέσει καθόλου η μυρωδιά του καπνού...
Όταν βρίσκομαι σε χώρους καπνιστών μυρίζουν τα μαλλιά μου, τα ρούχα μου, κοκκινίζουν τα μάτια μου και κλείνει η φωνή μου- γενικά το κάπνισμα ποτέ δεν μου έκανε αίσθηση, πιθανότατα επειδή δεν ήταν κάτι απαγορευτικό για μένα (η μητέρα μου και φίλοι μου μου έχουν προσφέρει τσιγάρο και αρνήθηκα). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3l3n@

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Όχι και ούτε πρόκειται. (Ελπίζω τουλάχιστον..) Ο πατέρας μου πρίν απο πολλά χρόνια ήταν παθητικός καπνιστής αλλά πάλι καλά έβαλε μυαλό και απο τότε δεν αντέχει ούτε κάν να βλέπει τον άλλον να καπνίζει. Εγώ πάλι θεωρώ ότι όλα αρχίζουν γύρω απο την παρέα, λίγο η μαγκιά, λίγο επειδή λές οτι όλοι οι φίλοι σου καπνίζουν άρα πρέπει και εσύ. Εύχομαι πάντως να μην τολμήσω να βάλω ποτέ τσιγάρο στο στόμα μου γιατί αν βάλω θα είναι πολύ δύσκολο για μένα να το σταματήσω...Είναι αυτό που λές..αντε ένα ακόμα..ένα ακόμα μόνο..και φτάνεις να έχεις κάνει πολλά παραπάνω απο το ένα ακόμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cap

Νεοφερμένος

Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Απο τα 17, ως τα 21 πολύ λίγα (3-4 την ημέρα). Απο τα 21 ως τα 32, προοδευτικά έφτασα τα δυο και κάτι πακέτα Pall Mall μπλέ. Από τα 32 το μείωσα, και μάλιστα κατάφερα δυο φορές να το "κόψω" (τη μία για ένα μήνα, την άλλη για τρείς). Τώρα κάνω λιγότερα από πακέτο Silk Cut μπλε, από 5 ως το πολύ 15 / ημέρα με σκοπό να το ελαττώσω παραπάνω και στο τέλος να το ελαχιστοποιήσω. Ηδη παρήγγειλα το e-cigarette (βλ. σχετικό thread) σε μια προσπάθεια να μειώσω πίσσες και άλλα βλαπτικά χημικά συστατικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εγω αρχισα αρχες τριτη λυκειου το καπνισμα.Το πρωτο μηνα εκανα το πολυ 5 τνη ημερα.Υστερα απο 5 πηγα σε ενα ολοκληρο πακετο.Κανω τα light.Το εκοψα αυτο το καλοκαιρι κατα τον Ιουνη αλλα πριν 2 μηνες δε κρατηθηκα μπηκα ξανα στο πειρασμο και καπνιζω.Κανω στριφτα γιατι μου ερχονται πιο οικονομικα απο 3 ευρω καθε μερα για πακετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top