Η γαλλική μας playlist

Lysippe

Well-known member

Η Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,473 μηνύματα.
Julien Doré - Paris-Seychelles

Julien Doré - Le lac

kiyoshi

Well-known member

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.
The beat at 1:13 is sick.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.

doop

New member

Ο doop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Μια πολύ όμορφη κοπέλα στα σκαλοπάτια του παλατιού (η Lysippe ?) πρέπει να διαλέξει ποιόν θα πάρει, απ’ όλους τους ερωτευμένους υποψήφιους. Και εντέλει, της την πέφτει ο τσαγκάρης: της περιγράφει το κρεβάτι που θα κοιμούνται μαζί και της λέει ότι εκεί θα είναι ευτυχισμένοι μέχρι να εξαφανιστεί ο κοσμός....

Υγ... με κοίταξε και γέλασε
κι ύστερα με μαχαίρωσε
και μου είπε πως τσαγκάρη
δεν ήθελε να πάρει :/:

Lysippe

Well-known member

Η Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,473 μηνύματα.
Μια πολύ όμορφη κοπέλα στα σκαλοπάτια του παλατιού (η Lysippe ?) πρέπει να διαλέξει ποιόν θα πάρει, απ’ όλους τους ερωτευμένους υποψήφιους. Και εντέλει, της την πέφτει ο τσαγκάρης: της περιγράφει το κρεβάτι που θα κοιμούνται μαζί και της λέει ότι εκεί θα είναι ευτυχισμένοι μέχρι να εξαφανιστεί ο κοσμός....

Υγ... με κοίταξε και γέλασε
κι ύστερα με μαχαίρωσε
και μου είπε πως τσαγκάρη
δεν ήθελε να πάρει :/:
Καλά έκανες κι έβαλες την μετάφραση, doop. Κρίμα, όμως, ένα τραγούδι με τόσο ωραίο στίχο να μην σου κάθεται καλά στ' αυτί. Τουλάχιστον, στο δικο μου αυτί. Δεν ξέρω εάν θα το εκτιμούσα περισσότερο, σε περίπτωση που ήξερα γαλλικά. :hmm:

Marie Laforet - Mon Amour, Mon Ami

Agaphbou

Well-known member

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 924 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Fast

Well-known member

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,342 μηνύματα.

juste un instant

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,891 μηνύματα.

Διομήδης Κουκουβάγιας

Active member

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Συναισθηματικά φορτισμένος στίχος Je vois tout, j'entends tout, je vois tout, tout, mais je ne dis jamais rien
"βλέπω τα πάντα, ακούω τα πάντα, τα πάντα, αλλά δεν λέω τίποτα" (:-x
Η μουσική ακολουθεί την ένταση :pianist:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια