Η γαλλική μας playlist

Lysippe

Well-known member

Η Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,473 μηνύματα.
Όσες φορές και ν' ακούσεις μερικά τραγούδια, δεν τα βαριέσαι ποτέ.
Τα επόμενα συμπεριλαμβάνονται σ' αυτά.

Joe Dassin - Et Si Tu N' Existais Pas

Joe Dassin - Salut

juste un instant

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,880 μηνύματα.
Το γαλλικό τραγουδι ένωνε παντα τους αραβικούς λαούς που τρέφονται οι μεν απο τους δε και ενισχύουν την γαλλοφωνια στην Δ. Ασία και την βορεια Αφρική. Για το γαλλικο τραγουδι στην Κ. και Δ. Αφρική θα μιλήσουμε αργότερα...

Ο Μουσταφάς...

Ο φίλος μου, το τριαντάφυλλο

Το ίδιο τραγουδι σε μια μαγική εκτέλεση απο τον Slimane. Απόλαυση...

Τελευταία επεξεργασία:

Lysippe

Well-known member

Τον Mustapha δεν τον ήξερα, όπως δεν είχα ακούσει και την εκδοχή τού Slimane.
Πραγματικά, καταπλητικές επιλογές, Βασίλη.

Και για να μην είμαι off...
Κάτι και σε πιο ζωντανό ρυθμό.

Damien Sargue, Gregori Baquet, Philippe d'Avilla - Les Rois du Monde

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,590 μηνύματα.
Από τα πολύ αγαπημένα.

Imagine01

New member

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

Imagine01

New member

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,243 μηνύματα.

juste un instant

Well-known member

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,880 μηνύματα.
Συνεχιζεις να με εκπλησσεις... :P
La puissance = η δύναμη, η ισχύς. Και βέβαια ποιος αμφισβητεί την δυναμη της Αφρικής όταν το 2100 ο ένας στους τρεις κατοικους αυτου του πλανήτη θα είναι Αφρικανός; Τρεμε Κίνα και Ινδία... ;)

juste un instant

Well-known member

Imagine01

New member

Συνεχιζεις να με εκπλησσεις... :P
La puissance = η δύναμη, η ισχύς. Και βέβαια ποιος αμφισβητεί την δυναμη της Αφρικής όταν το 2100 ο ένας στους τρεις κατοικους αυτου του πλανήτη θα είναι Αφρικανός; Τρεμε Κίνα και Ινδία... ;)
Χαχα thanks, I guess :P (Εγώ ανέβασα το τραγούδι επειδή μου άρεσε το beat (and stuff) ,δεν είχα καμιά ιδέα ότι μεταφέρει κάποιο σημαντικό μήνυμα :whistle: (δεν ξέρω και τόσο καλά γαλλικά) ^-^ Άλλα παρόλα αυτά ήξερα οτι La Puissance σημαίνει (Ισχύς , δύναμη)

juste un instant

Well-known member

Επειδή παρενέβη ο τυφώνας Ίρμα που χτύπησε κάποια απο τα γαλλικά νησια της Καραϊβικής αλλαζω πλώρη αναγκαστικά και θα... παίξω κάτι σε γαλλική κρεόλ. Ελπίζω να σας αρέσει...

Mhtrogoal

New member

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 585 μηνύματα.

juste un instant

Well-known member

Επιστρέφω στην Αφρική οπου το 2100 θα έχει πανω απο ενάμιση δισεκατομμύρια γαλλόφωνους...

juste un instant

Well-known member

Η τραγουδίστρια κατάγεται απο ίσως την πιο φιλική χωρα για τους μετανάστες...

Lysippe

Well-known member

Νομίζω πως η αφιέρωση ανήκει δικαιωματικά σε σένα, juste un instant.

Rose Laurens - Africa

Χρήστες Βρείτε παρόμοια